Economischen rechter Districtsveekeuringen of KINDERLEDIKANT TE KOOP BEKENDMAKING Aanmeldings* Verordening. IHIOKTWURMIEI Boekhandel TRAPMAN HUIZE LOL. Marktberichten Voor den Vervoer groene erjvten, bruine iboonen, tarwe, Hooi en wortelen, verboden ahevering tarwe, zaaiuien, koop eieren zonder bon, melk zonder bon, fraudu- leuze bereiding van boter, van kaas, enzoovoort.. ad infinitum Welgeteld 38 zaken van deze eindelooze reeks wei-den heden behandeld. Een bonte en toch zeldzaam eentonige rij. Bont om dat bij al de zaken de feiten anders lagen en de omstandig- thede verschilden <-r- eentonig, omdat ze alle in laatste in stantie dezelfde oorzaak hebben en niet als „zaak", maar als .verschijnsel belangrijk zijn. Een ingewikkelde textiel- bonnen- affaire. Een uitzondering hierop maakte de zaak tegen den 24-jarigen Jan Homan.' Deze was de laatste drie maanden van het vorig jaar win kelbediende bij- de firma Meijer te Alkmaar. Hij kreeg opdracht tot het opplakken van textielpunten op opplakvellen en heeft toen de ver leiding niét kunnen weerstaan: in den genoemden tijd verdwenen niet minder dan ongeveer 2600 punten. Zeshonderd hiervan heeft hij on middellijk doorverkocht aan Aaltje Schot te Oudorp, voor .de overige 2000 was zij uitsluitend tusschen- persoon geweest. Zekere Haneveld, chauffeur van beroep, had deze voor haar verkocht aan Pieter Lou- rens, koopmanMe Hoorn, voor 70 gulden in totaal. Deze punten zijn intusschen niet weer terecht geko men. De koopman, die ze in een café op de Laat had gekocht en ze aan vankelijk goed in zijn manufactu renzaak meende te kunnen gebrui ken, heeft ze tenslotte onder\veg weggeworpen en van de verdere lotgevallen van de punten is niets bekend. De officier zag in het geval-Ho- man als eenig lichtpunt het feit, dat het hier textielpunten en geen levensmiddelenbonnen betrof, waar <^oor verd. de voedselvoorziening in gevaar zou hebben gebracht. Ho- man, die nog een straf van 6 maan den uit anderen hoofde zal moeten ondergaan, heeft al 2'A maand in voorarrest in een Duitsch kamp te Amersfoort doorgebracht. Rekening houdende met dit feit, eischte Mr. Feitsma een gevangenisstraf van twee japr. Mr. Krabbe zal over één week 1 schriftelijk uitspraak doen. De zaak tegen Aaltje Schot werd aangehouden, aangezien door een nader onderhoek duidelijk zal moe ten worden of zij, als verloofde van een broer van deh verdachte, op de hoogte was met diens ante cedenten, en met het feit, dat <|p punten van diefstal afkomstig waren. H. zou, naar zij verklaar de, hebben gezegd, ze voor „een zacht prijsje" te hebben gekocht. Zij £ad ze toen weer van hem overgenomen voor f 7.5Cf per 100 stuks. x Maria Zuurbier, hulp in de sta tionsrestauratie, had van Aaltje Schot,400 punten gekocht voor 10 gulden per 100 stuks, en ze weer met een kleine winst van de hand gedaan. Ze had alleen enkele re gelmatige bezoeksters willen hel pen en haar verdediger, mr. Buis kool .achtte de eisch van den Offi cier, drie maanden gevangenis straf, dan ook onevertredig zwaar, Want, zoo betoogde hij, Maria Z. draaide hier voor alles op, terwijl degenen, die den aankoop van de punten hadden uitgelokt, vrijuit gaan. Mr. Krabbe maakte èr zes wekèn van. De bovengenoemde chauffeur Haneveld, die al 2V?. maand in voorarrest had doorgebracht, werd door den economischen rechter veroordeeld tot een straf van 1 maand. De kooper van'de partij van 2000 punten, P. Lourens te Hoorn, kwam er minder goed af. Vonnis: twee maanden gevangenisstraf. Tenslotte kwamen voor de ge broeders Koopmans. te Oudorp. Eén van hen, Gerrit K., had 100 punten .van Aaltje Schot gekocht. Resultaat: 50 gulden of 10 dagen Zijn- broer, die de punten alleen in ontvangst had genomen, kwam er af met een boete van 20 gulden of 5 dagen hechtenis.. De vrachtrijder D. Cornelisse te Limraen had fiatf September 1941 een partij tarwe verhandeld. Kii had niet naar de herkomst ervan geïnformeerd. Achteraf bleek ze van diefstal afkomstig te zijn. De officier eischte de minimumstraf die op het verhandelen van tarwe staat: 3 maanden. Het vonnis was conform. De landbouwer Jan Geerligs te Anna Paulowna had in Maart van dit. iaar verschillende personen aanmat tarwe geholpen, tegen 15 cent. pér kg. Verder was er sprake van het wegwerken van 31 mud tarwe, die door den fouragehande- laar Paarlberg per vrachtauto naar diens pakhuis was vervoerd, omdat zooals dat heet, de tarwe „niet goed lag*' bij Geerligs thuis. Met die 31 mud was het trouwens een vreemde geschiedenis. Er was n.1. maar 17 mud van in het pakhuis terecht gekomen, de rest had P. onderweg afgezet, toen een onbe kende hem aanhield en een briefje onder den neus duwde, waarin Geerligs hem verzocht aan „Post- ma" 14 mud af te geven. Hetgeen geschiedde. Maar wie deze Postma was is nog een groot vraagteeken! De overblijvende 17 zakken zijn tenslotte, met een belangrijke hoe veelheid eigen handelsgoeed'in be slag genomen, hetgeen een groote finaticieele schadepost beteekende. En dat alles, omóat Paarlberg Geerligs een vriencrendienst|wilde bewijzen.' Rekening houdena met deze omstandigheid reduceerde mr. Krabbe den eisch van den Officier van twee maanden gevangenisstraf tot een geldboete van 500 gulden of 60 dagen. Tegen den landbouwer eischte mr. Feitsma 3 maanden. Vonnis: 600 gulden of 3 maanden. Den banketbakker Droog te Hoorn was suiker aangeboden door een zekere Compter, die de suiker op gestolen bonnen had verkregen en die onlangs voor dezen diefstal heeft terecht gestaan. Droog had 5 zakken witte suiker van hem ge kocht. De argumenten, dat hij niet wist, dat de suiker 'op een' derge lijke manier verkregen was, dat de koop in een „zwak oogenblijt" was gesloten en dat C. toch „zoo'n be trouwbaar gezicht" had gehad, ont lokte mr. Krabbe de opmerking, dat hij dan toch eerst maar eens nader had moeten informeerenf Om Im/,t u&iAaat: Door TOON DE BIE. Jaren lang reeds stond het- le dikant zorgvuldig verpakt op zol der. Tot wij dezer dagen besloten het te ver^oopen. Eerstens kon een ander er nog plezier van hebben, tweedens had onze kas dringend versterking noodig. Daarom sloop ik op een avond toen het flink donker was de straat op met- een bundel papiertjes voorzien van touwtjès. Op elk papiertje stond te lezen: Kinderledfkant te koop. In zeer goeden staat Voor inlichtin gen opbellen 7764321. Den volgenden morgen ging ik vol verwachting voor-het toestel zitten. Lang hoefde ik niet te wach ten op den eersten oproep. Een paar minutenover negen meldde de po'litie zich. Volgens para graaf zooveelen zooveel van het wetboek van strafrecht had ik mij schuldig gemaakt aan ontsiering van hoornen en lantaarnpalen door het daarop bevestigen van adver tentie-briefjes. De boete zou vijf gulden bedrageh. Juist had ik uitgerekend hoeveel ik voor het lediktnt de boete in begrepen moest vragen, toen de telefoon weer belde. Een heer 'vroeg of het bed nog te koop was. „Zeker", juichte ik door den hoorn en draaide vervolgens mijn van buiten geleerde aanbevelings- speech af. „Grootte 1.54 m bij 0.85 m. Bijfla nieuw. Prima in het lak. Handig model. Prijs, mqtras en kussen inbegrepen f35.—." Toen moest ik even ophouden om adem te scheppen, waarvan *Je adspirant kooper gebruik maakte om mij me de te deelèn, dat, indien hij een baby zou hebben van de afmetin gen van het ledikant, hij er beslist geen bed voor noodig zou hebben. Dan zou hij het wicht onmiddellijk in een circus onderbrengen! Ik antwoordde hierop, dat ik wist dat het circus Brunelli juist naar efen menschaap zocht. Mis schim dat de vacature iets voor meneer was? Meneer hing den haak op en ik deed hetzelfde, De volgende tien gesprekken verliepen minder storihachtig, maar het bed bleef mijn eigendom. Een welmeenende ried mij aan het ledikant te benut ten voor zijderupsenteelt, want ik zou het toch nooit kwijt raken. Het Vonnis was 2 maanden. Verdach te wilde in hoogere instantie nog eens een kans wagen en vroeg meppen dén weg naar de griffie, die aan alle lieden, die „hoogerop" willen, de gewenschte inlichtingen verschaft. Óf 't veel geven zal is intusschen 1 zeer de vraag Bij verstek werd tenslotte nog veroordeeld Aaltje Deen te Boven- karspel. Zij had waarclelooze distri butiebonnen zoo kundig met een speld bewerkt, dat ze voor suikerr bonnen kondendoorgaan. De win kelier en de distributiedienpt ter plaatse hadden niets gemerkt, maar in Den Haag, waar alle bon nen nog ééns de revue passeerën, was de vervalsching ontdekt. Mr. Krabbe hoopte, dat drie maanden hechtenis voldoende waren om Aaltje D. voortaan van dergelijke manipulaties terug te houden. Waarom werkt Wieringerwaard niet mee Toen we Zaterdag j.1. de kwestie van een eventueele districtsvee- keuring aansneden, behandelden we daarmee een onderwerp, dat, naar ons inmiddels is gebleken, zich in een grootére belangstelling verheugt, dan we hadden durven veronderstellen. Twrnneer we er in verband daar mee heden nog eens op terugko men, moeten we beginnen met een onjuistheid weg te nemen. Uit ons .artikeltje van Zaterdag i-1 toch valt een zekere lof te lezen voor de vereeniging te Wieringer waard, die voor 2 Oetober reeds een plaatseliike keurinesdasr beeft vastgesteld. De vereenisr'ne Bar singerhomSehagen verdient hier in te deelen. want ook zii is voor nemens, tenzij een distrirtsvppken ring wordt erehouden, onder, allo omstandigheden een plaatseliike keuringsdac te oreaniseeren. In middels is het de vereenigin^, BarsingerhornS Mi apen. die zich in hpf biizonder inzet voor de tot standkomine van een eventueelen (1 istri etskcufln g. Het was op initiatief van d^n afgevaardigde van deze vereetii ging, dat op de ver gaden'hg va** den Bond van. Rnndveefokyereen' gingen de gedachte der district" keuringen werd gelanceerd. De Bond plaatste zich daarachter 'doo'- ziin moreele en financipelp med^ werking in uitzicht fp stellen. F.n zoon la in verband daarmee wp' niet, anders te verwachten wac beeft de vereeniging ■Rarsincarhor- Srha?en alles gedaan, waf in haav vermogen 1'gt. om de gedachte ir onze omgeving practisch te ver wezenlijken. Nu zal men moeten toegeven, dat van eèn districtsveekeuring naar buiten belangrijk meer uit gaat, dan van enkele plaatselijke keuringen, hoe bloeiend de betref fende vereenigingen wellicht ook mogen zijn en hoeveel goeds zij \dan ook in het belang van onzen Veestapel reeds hebben gedaan en nog doen. Daarom zou het inderdaad jam mer moeten worden genoemd, in dien de gedachte van de vereeni ging BarsingerhornSdbagen niet zou kunnen worden verwezenlijkt. Toch ziet het er helaas naar uit, dat het deze kant zal opgaan. De kwestie is, dat de vereeniging (e Wieringerwaard om redenen, wel ke men ^misschien kan vermoeden, dochVdie we hier bnitcn beschou- wingwvillen laten, niet schijnt te willen meewerken. En hiermede is de districtskeu ring van de baan. Van de fokver- eenigingen uit de omgeving van Sehagen zijn die Uit Barsingerhorn Sehagen en die uit Wieringer waard vebuit de beilangrij'ksie. Voor een districtskeuring is ten minste de medewerking van deze beide vereenigingen noodig. Er zijn voorts o.a. nog vereenigingen te St. Maarten, Dirsiklhorn, te Zij- pe, Lutjewinkel en N. Niedorp. Deze stellen zicih. naar we verne men. achter de gedachte van Bar singerhorn; ze werpen blijkbaar echter niet genoeg gewicht in de schaal om egn districtskeuring zonder Wieringewaard mogelijk te maken. We meeneri in het belang der goede zaak niet stil te moeten blijven staan bij de oorzaken der onthouding van Wieringerwanvd Werkelijk doorslaggevende be zwaren tegen een te Sehagen- te houden districtskeuring dunken ons nauwelijks te bestaan. „Op de steenen" behoeft deze niet te wor den gehouden Ook te Scha"10" «tn^t wel een weiland ter beschikking En we hebben de overtuiieine. dat deze streek voor eventueele kon pers van prima fokmateriaal meer in trek zal komen, naarmate ze weten, dat hier een ruimere collec tie ter beschikking staat. Zoo Wieringerwaard tot dus verre de reputatie beaat in deze omgeving toonaangevend te zijn. dan moet het beseffen, dat het de ze roem slechts kan behouden, ooor ze telkens opnieuw te veroveren. Het spreekwoord: „Rust Roest" gaat ook hier op. Wie meent te kunnen teren op datgene wat is geweest, staat meestal dicht voor den achteruitgang. We weten, dat de afdeeling Bar singerhorn zich in opgaande lijn beweegt. Omtrent den verleden jaar te Barsingerhorn gehouden plaatselijken keuringsdag zei Ir. De -Vries in zijn verslag, dat het een unicum mocht worden ge noemd, dat een enkele vereeniging zulk een collectie fokmateriaal kon bijeenbrengen. Zulke woorden zijn veelzeggend. Men ontgaat de loop der gebeur tenissen niet door zich terug te trekken in iets, wat doet denken kan zelfgenoegzame isolatie. .Het resultaat kan slechts zijn, dat mei? wordt overvleugeld. Voortdurende ingespannen ar beid is het parool, dat succes op levert. Deze arbeid wordt in de hand gewerkt door een gezonde wedijver. Van ganscher harte hopen we, dat de vereeniging te Wieringer waard dit zal inzien en dat het zal terufekomén oo het genomen besluit. Nog is het zoo, dat zonder de vereeniging Wieringerwaard van een" districtskeuring geen sprake kan zijn. Dit echter kan anders worden. En zou Wieringerwaard het op prijs stellen, indien hier straks, zonder Wieringerwaard, éen goed geslaagde districtskeu ring zou kunnen worden gehou den? We gelooven het nauwelijks! 'Neen, de oplossfng' moet hier worden gezocht in een vruchtdra gende samenwerking. Slechts daar mee is in werkelijkheid aller be lang gediend. Dat die samenwer king op den duur zal komen, daar aan zal niemand 'n moment twij felen. Wij echter blijven hopen, dat ze er reeds dit jaar zal zijn. De Burgemeester van SCHA- GEN wijst er de Hotel-, Café- en Restauranthouders nadrukkelijk op, dat voor hen de verplichting bestaat, de prijslijst van de in hunne inrichtingen verkrijgbare ejenswaren en dranken op te han gen of ter inzage «ieder te leggen. Bij niet voldoening hieraap zal proces-verbaal worden opgemaakt. Sehagen, 5 Augustus 1942. De Burgemeester voornoemd, T. H. BUITENHUIS. was te groot voor ee'n kind en te klein voor een volwassene. Wat later werd er gebeld. Eén man met een bijl eh een zaag on der den arm stapte onze gang in. „Het ledikant kan zeker niet uit elkaar genomen worden?" „Neen." „Dan zal ik het wel uit elkaar slaan en het thuis weer in elkaar zetten.' Omdat het bed bij mijn jeugd hoorde, kon ik niét besluiten het zoo hardhandig te laten behande len. Onverrichterzake ging de man weer heen. Tegen vijven werd er nogmaals gebeld. De ideale kooper stond voor ons! Hij wilde het bed 'Aiet eens zien. Als hij het maar dadelijk kon krijgen, gaf hij er graag f45.— voor! Op mijn toestemmend ant woord tikte hij tegen de ruiten. Twee hoornen van*kerels, die blijk baar door den kooper waren mee gebracht, werden binnengeroepen. De kooper betaalde zijn f45.de boomen van kerels namen het le dikant op hun schouders on alle verdere aanvragen kon ik afwijzen met een triomfantelijk: „Allang verkocht!' Mijn vrouw en ik hebben er een gezelïigen avond van genomen. Een borreltje, een dinertje; een schouwburgje, een kopje koffie en thuis nog een soupertje k deux. Wij gedroegen ons als op onzen huwelijksreis! Maar den volgenden morgen kwam de ontnuchtering! Ora zes uur werd er bij ons gebeld of er brand was. Ik rende naar de deur. Daar stonden de twee boomen van kerels van den vori- gen avond. Mèt het kinderledikant. Zij verklaarden .dat het bel op geen enkele wijze door de deur van de slaapkamer van den kooper kon. Daarom brachten zij het terug met verzoek de koopsom tejyg te wil len betalen. Ik werd bleek om mijn neus. Het borreltje, het dinertje en de rest hadden vpn het buitenkansje niet zoo heel veel over gelaten! Van het huishoudgeld moesten wij bijspringen! Wij hebben nog nooit zoo'n zuinige week gehad als na dat 'meevallertje met het kinder ledikant Je! VOLKSDIENSTVERG ADE RING. Op Woensdag 12 Augustus wordt te Alkmaar in de groote zaal van hotel Proot fingang van den Boschstraat) door den Nederland schen Volksdienst een-' openbare bijeenkomst gehouden, waarop de ideeëele en practische doelstellin gen van het volksdienstwerk gron dig zullen worden behandeld, on der het mottp: Geen liefdadiaheid. maar volkswelvaart, Spreker is o m dp Provinciaal Leider van den N.V.D. in Noord- Holland. s 1 De tooéang is, kosteloos. De bij- eenkomfs, begint om 19 uur 30 pre- WlNKEL TOEGELATEN. De heer C. J. Bouman allhier is toegelaten tot de Mididolbaar Technische School te Amsterdam. Bouman was leerIine van de Ulo school alhier en behaalde dit jaar het Mulo B diploma. KERMIS. De laatste kermisdag is teneinde. De kermis werd op de juiste wijze gfevierd en er werd geen wanklank gehoord. De caféhouders en de ex ploitant van de zweefmolen kun nen tevreden zijn over de publie ke belangstelling. Maandag en Dinsdag werd in de zaal van den heer de Bruijn een filmvoorstel ling gegeven, terwijl Dinsdagavond bij den heer Laan het duo Wi-Jo optrad. Dit duo heeft de aanwezi gen eenige uren aangenaam be zig gehouden met liedjes en voor drachten. De tooneelaankleeding was goed verzorgd en het' duo wevd on n't stekende wijze op de piano bege leid door A. OostwoudWijdenes. Het duo met de jeugdige pianist hadden aan het einde een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. W1EBINGEN GEMEENTEREKENING 1940. De gemeenterekening 1940 is door den Commissaris der provincie vastgesteld. Het batig saldo op den Gewonen Dienst bedraagt tm BLOEMEN VEREEN. „FLORA". Den O'ever Behoudens goedkeu ring van de daarvoor, bevoegde autoriteiten zal dit jaar wederom een bloemententoonstelling wor den gehouden. Het bestuur van „Flora" heeft gemeend dit jaar de tentoonstel ling te houden in de concertzaal van Jurieën Lont, Hotel Wiron. Verloofd, 3 Aug.: WOUT BUIT en LENA WOETS. Eenigenburg, A 22, Groet, Heerenweg, A 58. De Burgemeester van SCHOORL herinnert houders van ho tels, logementen, pensions, jeugdherbergen, kamerverhuur ders, kampeerboerderijen, enz. aan hunne verplichting bin-, nen 6 uren né. aankomst van •iedere(ii) gast daarvan vol ledig ingevuld formulier ten Gemeentèhuize in te leveren. Schoorl, 5 Aug. 1942. De Burgemeester voornoemd. VAN FRTDAOn. TE KOOP: Dekzeil 25 M2. f 45, 2 crapauds en 4 stoelen f 55, pracht stof zuiger, .kinderstoel f 6, hox z. bodem f 7.70, eenige baby kleertjes, 6 truitjes, 5 inter: lock, 12 flanel, 7 wollen pak jes, 2 jasjes, wol. Beleefd aan bevelend, „De KJeine Winst". Middenweg 20, Anntf Paulow na. Ta koop: twee wielen van een H.D motorfiets met zoo goed als nieuwe banden, zeer geschikt voor een aanhang wagen, een prima stofzuiger, sleemodel met gummislang en een pa ar zoo goed als nieuwe damesschoenen, blauw, maat 39 een paar heerenschoenen, ook zoo goed als nieuw, m. 44, een hinshoudtrap. Klaas Groet, Wieringerwaard, Tel. 298. ROOSJES per rol van 10 meter Een aardappelrooier gevr., bij Jb. Vader, Veerweg 7, An na Paulowna. Aan hetzelfde adres een hengstveulen te koop. Aangeboden: Babybox jmet bodem. Middenpad 8, Bergen. Te koop: een zeer mooi schim mel hengstveulen, bij GC W. Waiboer, Kleiweg 3, Anna Paulowna. Te koop: een Kinderledikant je met bedje. Tevens te koop ge vraagd: een paar kinderschoe nen, maat 26—27. Adres Hoep B' 179, Sehagen. Te koop: een best Philips Radiotoestel en een prima Velo Handwaschmachine. M. Koster, Middenweg 43, Bree- zand. Te koop gevraagd: Weck- flesschen, groot of klein. Aan biedingen aan Lagedijk 12, An na Paulowna. Te koop gevraagd: kriel of voeraardappelen, oude met veel spruiten gceiv bezwaar. Jb. de Wit, Anna Paulowna, Tel. 393. Te koop gevraagd: een paar Voetbalschoenen- J. Burger, Schagerwaard. Te koop: een zoo goed als nieuw veeren bed. een peul en 2 kussens. S. J. Ligthart, Burgerbrug, A 102. Te koop aangeboden: een warmbloedhenqstveulen met papieren. Tj. Doornbos. Kog- genrandweg 78, Middenmeer. Te koop: 10 k 15JD00 Andijvie- ulanten, bij J. P. Prosper, Stroet, C 152. Dirkshorn. Wie heeft voor jonge men- schen billijk ter overname kamer- en/of slaapkamer amen blcment? Br. met omschr. en prijsopg. onder lett. T.A., Bur. van dit blad. Te koop: prima Radiotoestel, Philips, niet duur; mandoline en banjo, electr. strijkijzer «n een paar org. Nooren schaatsen met schoenen, m. 42. E. de Jongh, Magnusstr. C 137, Sehagen. Aangeboden pakhuis onder lett. Z.5 is verkocht. Ter ruiling aangeboden vopr breed model, een paar meis jes molières, z.g.a.n., m. 36. K. Hoijboer, Stoomweg 26, Tel. 336, Breezand. Verloren: een vulpen. Terng te bezorgen bij J. Wartenhorst Dirkshorn. Verloren: een gebreide don kerblauwe sok. Terug te bezor gen bij M. C.Tuinman, Groote- wallebweg 2, Sehagen. Voor direct gevraagd: net Dagmeisje, bij M. Swart, A loo, Oudkarspel. Biedt zich aan: een werkster in Sehagen. Br. onder letter L Flinke jongen of werkman gevraagd (vast werk). C. Koe man Czn., Noordscharwoude. Gevraagd: Vlasplukkers. C. Waiboer, Tweewegen, Wierin gerwaard. INMAAKT IJ D VATEN, prima, inhoudende 5 Liter f 1.15, 10 Li ter f 2.25; 121/». Liter f 2.45, 25 Liter f 3.45, 45 Liter f 4.15, 50 Liter f 95. VOOR UW FEESTEN. Groote sorteering Mutsen Mirletons - Neuzen - Mas kers - Inpakartikelen met Muts en Lied - Voor drachten - Tooneelstukjes - Liederen - Moppenboek jes - Wenschen - Versieringen - Costumes - Smink HUIGBROUWERSTRAAT 6. ALKMAAR. TEL. 4296. GRIMEUR Zonder twijfel zullen zooals in andere jaren, weer velé inzendin gen mogen worden verwacht. De tentoonstelling zal plaatsheb ben op' 12, 13 en 14 Se»pt. a.s. De muziale verzorging zal door diver se vereenigingen van Oostwierin gen worden verzorgd. ANNA PAULOWNA POLITIE. Gevonden: een portemonnaie, in houd eenig hardgeld en bonnen. GESLAAGD. Voor het examen Hoogdoritsdhe taal L.O., slaagde ^gisteren de heer H. Cornelissen. Z1JPE BENOEMING. Tot Penningmeesteres van dê, al hier bestaande vereeniging „Huis verzorging"/is benoemd mevr. Jon- gejans—Kraak te St. Maartensvlot- brug, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door bet ver trek van mevr. Rigbers-Potjer. TWEE BIJZONDERE VOGELS. Hoe zonderling het ook moge klinkëh, het is een feit. dat er die ren zijn, die op het water kunnen loopen. Dit zijn niet alleen eenige insectansoorten, doch ook de klein ste watervogel, nameljjk de storm- zwaluw, is hiertoe in staat. Dit vo geltje wordt niet grooter dan 18 centimeter, doch leeft op zeer groo- ten afstand van de kust op zee. De met groote zwemvliezen voor ziene pootjes van dit beestje ver- oorlooven het. niet alleen goed te zwemmen, .doch tevens door mid del van de uitgespreide zwemvlie zen, op de wateroppervlakte te loopen! Het is bekend, dat zelfs oude, doorgewinterde zeelieden onder be paalde omstandigheden nog wel eens last van zeeziekte krijgen. Bekend is bijvoorbeeld het verhaal van den ouden zeerob, die in de kleinste notedoppen alle oceanen was overgestoken, zonder zelfs bij het hefstigste stormweer last van zeeziekte te ebben gehad, en die bij een zeer middelmatig stormpje tijdens een boottocht over het IJs- selmeer, zoo ziek was „als een juf fershondje". Nog zonderlinger klinkt het ech ter, dat zelfs zeevogels, zooals bijv. de albatros, óók wel eens zeeziek kunnen worden; dit gebeurt echter alleen, pis ze in kisten aan boord van een schip getransporteerd worden. Deze dieren zijn dan meestal bestemd voor dierentui nen. WARMENHUIZEN. 5 Aug. Aanvoer; 42400 Kg. Schotsche muizen, .5700 Kg. Eigenheimers en 5200 Kg. Bintjes. BR. OP LANGENDIJK, 6 Aug. Aanvoer: 4600 "Kg. tomaten I—- j IV f 18, 100 Kg. druiven: Franken- thaler f 80, 60 Kg. snijboonen f 18, 150 Kg. slaboonen f 18. 90 Kg. tuin hoonen f 6, 89.000 Kg. roode kool f 5, 10.900 Kg. gele kool f 5, 6800 Kg. witte kool f 3.50. 100.850 Kg. aardappelen: Schotsche muizen en BI Eigenheimers f 5.35. NOORDSCHARWOUDE. 6 Aug. Aanvoer: 141.250 Kg. aardappe len: Schotsche muizen. Eigenhei mers, BI. Eigenheimers, Geelblom Bintjes f 535. 10.000 Kg. witte kool f 3.50, 15 Kg. spercieboonen f 18, 525 Kg. tuinboonen f 6, 650 Kcr. zil .veruien, drielingen en nep f 12.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3