GESLO Zwemwedstrijden te, Anna Paulowna Van 10 tot 15 AUGUST! fa. NEELS - SCH Predikbeurten ^uienunen Zondag, 9 Augustus a,s., zullen de zwemwedstrijden die 19 Juli j.1. geen doorgang konden vinden, worden verzwommen. Deze wed strijden welke worden georgani seerd door de Zwexnverëen. 't Oude Veer, beloven een succes te wor den. Het aantal inschrijvingen is tot nu toe de 100 reeds gepasseerd, terwijl voorts een 8-tal kampioen schapsnummers worden verzwom men en ook een 6-tal wisselbekers. De wedstrijden worden geopend door de schoolkinderen die hun Jaarl. wedstrijd om den wisselbe ker ver/wemmen. Het is jammer, dat moet worden opgemerkt, dat, de animo bij de kinderen niet groot is en dat tengevolge daarvan al leen school I aan de Kleine Sluis met een behoorlijke inschrijving komt. Hierna volgt dan de groote wed strijd. Aangevangen wordt met het nummer 50 M. ss. Adsp. Meisjes. Dit nummer zal Wel de noodige spanning veroorzaken en meteen het noodige enthousiasme opwek ken. Candidaten voor de eerstp- plaatsen zijn wel G. Wardenaar (Wiel), N. Bregman (Wriel), H. Hoo- geveen (W.W.) en B. Kooiman (O.V.) Als 2e nummer volgt de 50 m. b.c. Adsp. Jongens. Hier zullen C. Mosk (W.W.) en G. v. 't Kaar (de Wirg) wel 1 en 2 worden, hoewel verrassingen op dit nummer, waar voor maar liefst 14 jongens in geschreven hebben, niet uitgeslo ten zijn. Het eerste nummer waarhij een kaïrapioenjschap is te verzwemmen is de 25 meter rugslag Adsp. Meisjes. Wie hierbij zal winnen is niet te zeggen. Het daarop volgende num mer, 100 m. ss. Danmes Y zal wel voor mej. G. Bottema (de Wiel) zijn, tenzij def dames Meereboer Jd. en Pc^ en Fijm'a, allen van Z.O.N. daar anders over denken. De 100 m. ss. Heeren X is voor J. Jansen (F.M.). Zijn tij'd op--26 Juli in Sdhagen was 1.36, op 2.8. in W'waard 1.30.8. Zal men hem in A.P. op de snelle Q.V.-'baan be neden de 1.30 zien zwemmen. Jan sen dtoe je -best. Om kampioen te worden op de 50 m. r.sl. Dames Y zal mej. D. v. Os (de Wiel) wel haar best, doen en waarschijnlijk met succes. Nuimm'er 7, de 100 m. b. c. Hee ren Y bracht in W'waard enkele verrassingen. J. Plooy en G. Fla- eiling, beiden van F.M. zwommen daar resp. 1.13.5 en 1.16.4, zoodat zij met ingang van 1.1.43 naar de X-klasse overgaan. Dat zij ook nu de beste kansen heibben voor de beide eerste plaatsen behoeft geen betoog. .Om de derde plaats zullen J. Kommer (O.V.) en G. Leijenaar (W.W.) een feilen strijd voeren. Hierna volgt dan weer een kam pi'oensChap dat moet worden ver- zwommen en wel de 4X50 meter Gem. Est. Hierbij wordt tevens een Wisselbeker verzwomimen. Daar de ploegen van de Wiel en O.V. in kröcht weinig verschillen zal een spannende strijd weQ het gevolg zijn. Nummer 9 is de 50 meter r.sl. Heeren X en Y. J. Plooy van F.M. die in W'waard 41 sec. zwom, zal bij de X-klasse wel met den eer sten prijs gaan strijken. Welke Y- klasser, zoo gelukkig zal zijn is niet te zeggen. Op het nu volgende nummer, de 100 m. s.s. Heeren Y gaat de strijd tusschen Th. Kok (de Wiel), K. Groes (de Wirg) en D. Kaan (O.V.). Als we ons niet vergissen zijn de heeren van plan deze hiaal eens hun beste beentje voor te zertten ten einde in de X- klasse te belandden. Dat wordt zoo langzamerhand eens tijd, want anders worden het steeds dezelf den die met de prijzen gaan strij ken. Voorts zijn we benieuwd naar de prestaties van de Texe'lsclhe zwemmers op dit nummer. En dan volgt HET nummer van den middag, 100 m. b.c. Heeren Y en .Tun., voor welk nummer de burgemeestef van A. P., de heer Mr. M. Th. Mijnlieff een wisselbe ker beschikbaar stelde. Zeer ze ker zal ook nu de strijd om de eerste plaats en om de beker gaan tusschen Jb. Boonaoker (de Wiel) en C. M. J. Sinke (O.V.). We ver wachten, indien Sinke wat meer vechtlust toont,, een uitermate spannenden strijd. Op het programma staan dan drie kampioensnummers en wel de 100 m. b.c. Dames X, de 50 m. s.s. Adsp. Jongens en de 4 x 25 m. Gem. Est. Adsp. Op het laatste nummer zal de strijd, evenals bij de 4 x 50 gem. est., gaari tusschen de ploe gen van O.V. en de Wiel, waarbij wij eerstgenoemde ploeg de beste kans geven. Tot slot nog een voor de kring N.N.H. nieuw nummer en wel de 3 x 50 m. meter wisselslag^est. rugslag, schoolslag en crawl). F.M. schreef hierop in met 5 ploegen en zal dan ook zeer zeker den prijs in de wacht sleepen. Als besluit van dit zeer goed be zette programma komt dan nog een groote attractie en wel de tocht over het Oude Veer voor Dames en Heeren. Voor de Dames is door den heer C. Geerligs Sr. te Anna Paulowna een wisselbeker beschikbaar ge steld, die dit .laar voor bet eerst wordt verzwommen. De dames van Os en Oudskerk van de Wiel en Hoogeveen van W.W. zullen hier om zeker een feilen strijd voeren. De indertijd door Hotel Veerburg voor de heeren beschikbaar gestel de wisselbeker wordt door A. Zuur mond te Den Helder niet verde digd, zoodat wij Jb. Boonacker een goede kans geven deze voor de tweede maal te winnen. C. M. J. Sinke van O.V. geven wij een kans voor de tweede plaats, hoewel dit niet zonder strijd zal gaan. Het ligt in de lijn der verwach tingen, dat deze wedstrijd de be langrijkste van dit jaar zal worden, mede door het groote aantal in schrijvingen en het is dan ook te hopen dat het gevolg zaLzijn een stapje nader tot het groóte doel: Ieder Nederlander Zwemmer, Ieder Nederlander Redder. i Ben ik geschikt voor de sport? Het is de vraag, waarop de huidige medische sportkeuring het antwoord geeft. Zn het gemeente-ziekenhuis te Arnhem had deze week met dit doel een keuring plaats. Het oor- onderzoek. Pax Holland-De Haan m ANNA PAULOWNA. APOLLO-BIOSCOOP. De eed van Stephan Rakitin. Konstantin Melnik, voormalig minister en tegenstander van de huidige regeering in Bulgarije, is met tien van zijn getrouwen ter dood veroordeeld. Luitenant Kosta Wasileff vindt goed, dat een van hen in leven blijft, maar hij zal dan de beul moeten zijn van de anderen. Melnik wijst daarvoor zijn trouwsten dienaar, Stephan Rakitin aan. Deze zal de kinderen van Melnik, Dimo en Dimka op voeden en Stephan zweert dat Dimo de wreker van zijn vader zal worden. Zeventien jaar latér. Als kelner leeft Stephan slechts voor zijn „kin deren". De knappe, thans 20'-jarige Dimka leert op een feest een vremdeling kennen, Kosta Wasileff. Dimo draagt er het zijne toe bij, i'noto'o ïiofrlia heantwoordt. vergeefs op haar bruidegom. Ste phan bekent dan dat hij Kosta, den moordenaar van haar vader, heeft doodgeschoten en vertelt liet ver haal van 17 jaar geleden. Na twee jaar gevangenis krijgt Stephan gratie en ontvangen Dimo en Dim ka, die in hun rechten hersteld zijn, hun „vader" op het kasteel hunner voorvaderen. SCHOORL* DROEVIG ONGEVAL. De vierjarige Henkie Middeljans dwaalde bij het spelen met zijn zesjarig broertje af naar den plas bij het barakkenkamp en raakte daar in een onbewaakt oogembliik te water. Toen het ongeval Werd ontdekt, werd onmiddellijk kunst matige ademhaling toegepast en zuurstof toegediend. Het mocht he laas niet meer baten, de lovensr geesten bleken /reeds geweken. NIEUWE NIEDORP. «■DUftBM TTT Langedijk JULI-OMZET 1942 en 1941 aan de Langqndqker Groentencen- trale te Broek op Langendijk. De aanvoer en opbrengst van pro ducten aan de veiling van de Lan- gendijker Groentencentrale was over Juli 1942 als volgt (ter verge lijking met de overeenkomstige maand van '41 plaatsen we de ge tallen over die maand er achter) Product Juli 1942 Juli 1941 kg. kg. Vroege aardapp. 8.927.825 8.342.309 Roode kool 458.375 541.650 Gele kool 15.025 16.075 Vr. witte kool 4.550 4.125 Zilveruien -*■ 6.524 Bosuien 3.283 bos bos Bospeen 3.250 36.058 kg. kg. Tomaten 141.723 195.897 Rabarber 6.215 46.544 Tuinboonen 6.215 14.230 Stamboonen 448 14.833 .Komkommers 2141 st. 1209 st. Kropsla 600 kr. 441 kr. Totaal omzet in geld f725.937.66 f 676.860.37 f i De omzeL was dus bij de f 50.000 hooger in ae afgeloopen maand dan in Juli 1941. Veel is het niet, ongev. 7 pet. Aardappels werden er rond 585.000 kg. of 08V2 spoorwagen meer aangevoerd, die verkocht zijn te gen een gemiddelden prijs van f 7 per 100 kg., wat hl f 41000 beteekent Overigens echter werd er van alle groenten in Juli dit jaar minder' aangevoerd dan in 1941, terwijl toch nog een beter financieel resultaat valt te boeken. Dit komt gedeelte lijk op rekening van de vroege aardappelen, daar voor dit product dit jaar een hoogere prijs werd be taald dan in 1941. Opvallend, hoewel te verklaren, is de mindere aanvoer van tomaten Vooreerst was dit product wat la ter en bovendien zijn er in het af geloopen jaar verschillende kassen opgeruimd, waarip tomaten werden gekweekt. Zilverdien en bopuien zijn in Juli '42 niet aangevoerd, in '41 nog rond 10.000 kg. Van de stam boonen was er een aanvoer van 448 kg. tegen bijna 15000 kg. het vorige jaar. En dan de bospeen! Over de veiling zijn dit jaar in Juli 3250 bos verkocht, het vorige jaar ruim 36 duizend bos! Alleen komkommers werden er dit jaar wat meer aan gevoerd, doch dit legt op de finan- cieele uitkomst geen gewicht in de schaal Summa summarum kan dus worden vastgesteld, dat de Lange- dijker tuinders, vergeleken met het vorige jaar, niet hebben te klagen. ERWTEN OP DE RUITERS. Verschillende tuinders zijn be gonnen met hun geteelde erwten op ruiters te zetten. Spreeuwen en musschen hebben daardoor minder kans hun slag te slaan, dan wan neer ze op het land liggen om te drogen. ZUURKOOLTRAPPERS. Voor de zuurkoolfabrieken zijn hier een aantal paren klompen aan gevoerd, die moeten dienen bij het trappen van de zuurkool. BEDANKT VOOR BEROEP. De prop. J. P. Keuning te De Rijp heeft, bedankt voor het beroep naar Broek op Langendijk bij de Doops gezinde Broederschap. BIOSCOOP. Noordscharwoude. De film „Carl Peters", welke Zaterdag en Zondag vertoond wordt in de bioscoop te Noordscharwoude geeft de geschie denis weer van het leven en de moeilijkheden van den stichter van de eerste Duitsche kolonie Duitsch Oost Afrika, de man, die in het be gin der tachtiger jaren deze vraag aan het Duitsche volk stelde „Weet het Duitsche volk, dat het sedert de 1,5e eeuw bij de verdeeling der aar de vergeten is?" en nadat hij al het mogelijke gedaan bad, om de regee- ringsinstanties voor zijn plannen te winnen, doch overal nul op het rekest kreeg, slechts vergezeld van twee mannen naar Zanziber trekt. Vandaar trekt hij, geheel voor eigen risico Afrika in en weet bin nen zes weken"met negerstammen niet minder dan 12 verdragen af te sluiten en het protectoraat te ver werven over een gebied grooter dan Pruisen. Hierdoor vestigde hij de aandacht van Bismarck op zich, die Keizer Wilhelm 1 wist te bewe gen Peters rijksbescherming te ver- leenen voor zijn persoon en de door hem verworven gebieden. Peters trok weer naar Afrika en verover de op dezelfde vreedzame wijze het eene gebied na het andere. Later, als hij rijkscommissaris vf Duitsch Oost Afrika is, neemt hij een maat regel, welke de aanleiding is voor een hetze tegen hem in de pers, te gen welke hij niet bestand blijkt, te meer daar de regeering^hem in den. steek laat. Als hem, voor de tweede maal in zijn leven, door de Britsche regeering een hoogé posi tie in haar koloniale rijk wordt aangeboden, weigert hij en wordt een vergeten burger. DE EERSTE ZILVERNEP. De eerste zilvèrnep werd aan de veiling van de Noordermarktbond aangevoerd door den heer K. de Geus Dz. te St .Maarten. SINT PANCRAS EEN EERSTE PRIJS. Bij de ter gelegenheid van het wegens vacantie. Zaak in E BLIJFT GEOPEND LAND- EN TUINARBEIDERS- LOONEN. Napr wij vernemen, zullen de voor de verschillende land- eri tuinbouwdistricten krachtens de crisis-organisatiebeschikking 1934- 1939 aangekondigde arbitrale uit spraken, geen voortgang hebben. De vaststelling van loonen en ver dere arbeidsvoorwaarden in land en tuinbouw voor 1942-'43 zal per verordening geschieden. Het ligt in de bedoeling te streven naar een zoodanige concentratie eri uni formiteit, dat zooveel mogelijk pro vinciale regelingen worden ver kregen. BARSINGERHORN CONCOURS-HIPPEQUB. Het concours-hippique, uitgeschre ven door de concoursvereeniging al hier op a.s. Zondag belooft een groot succes te worden. Ongeveer 70 paarden zijn ingeschreven, w.o. uit Tilburg, Utrecht en Amsterdam, en voor het overige uit den wijden om trek. Eën dergelijk paardensportge- beuren trekt den laataten tijd zeer groote belangstelling en wij twijfe len niet of Barsingerhorn zal Zon dag bij goed weer vele bezoèkers ontvangen. HARENKARSPEL. Dirkshorn, Tijdens de kermis verloren, een dam esa rmban dih o rl oge. Inlichtingen bij de gemeentepo litie. ZIJPE BURGERLIJKE STAND. Opgave van 31 Juli—6 Aug. Ondertrouwd: Hubert Albertus Quant, 29 jaar, werkman Rijks werf cn Dieuwertje Geerligs, 24 jr., z. b., beiden te Zijpe. Getrouwd: Cornelis Dobbe, 26 jr., melkslijter te Anna Paulowna en Maria Johanna Komen, 21 jaar, z.b., te Zijpe. Overleden: Aris Homan, 53 jr., caféhouder, echtgenoot van Grietje Leegwater. Maartje Baken, 84 jaar, z. b., wed. van Klaas Buik. POLITIE. Gevonden nabij het Raadhuis, een paar regenpijpen. GESLAAGD. 't Zand. Onze vroegere plaats genoot, de beer Kager, thans onderwijzer in vasten dienst te Zoeterwoude,. slaagde Donderdag te 's-Gravenhage voor de acte Duitsch L.O. De Nederlandsche Volks- dienst maakt het sterke sterker, het gezonde gezonder. Steunt dit werk, sluit U aan als lid. Uit het Familieleven ANNA PAULOWNA. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: E. Kloek, Zandvaart 113 van Koog aan de Zaan, Parallelweg 42; K. C. Hon- ders, Grasweg 21, van Sassenheim, Zandslootkade .41; n?ej. P. M. A. Baltus, Grasweg 26, van Zijpe K58; P. Meijer,Stoomweg 31, van Heiloo I 218; mej. C. M. Caspers, Grasweg 28, v. Noordwijk, Offenw. 54; G. Steenvoorden, Stoomweg T2 ,van Noordwijk. Alolenstraat 15; C. J. Siecker, Grasweg 21, van Hil- legom, Krochtstraat 17; L. van KlaVeren, Grasweg 21, van Sassen heim, Molenstraat 13; P. Vermaire, Meerweg 3, van Amsterdam, Tes- selschadestraat 20; L. F. van den Berg, Zandvaart 26, van Noordwijk, Kerkhofpad 14; W. L. B. J. Dek ker, Burg. Lovinkstraat 9, van Den Helder, Bierstraat la; H. HerWegh en echtg., Zwinweg B13, van Moer- beke, België; wed. L. P. Christiani- Keijzer en dochter, Grasweg 9, van Den Helder, Molengracht 48; Jac. Wilbrink, Grasweg 21, van Sassen heim, Rusthofflaan 55; C. P. L) Rot teveel. Grasweg 21 van Sassen heim, Molenstraat 18; Mej. T. Rot gans, Veerweg 9, van Wieringen. Stroeërweg 26,Joh. A. van Wees, Zandvaart 2a, van Heemstede, Res- novaplein 1; Mej. V. Wijma, Molen vaart 297, van Wieringermeer, Kog- genrandweg D 96. Vertrokken personen: Wed. C. Geusen-Kwast, naar Leeuwarden. Nieuwestad 71; mej. M. A. Kuijs, naar Haarlemmermeer. Sloterweg; K. Sanders naar Kampen. Werk kamp Zwartemeer; P. Kuut, naar bouwstraat 2; Joh. E. Oers-Kunnen naar Wieringermeer, Nneuweslui- zerweg B 1, Mej. A. C. Lubbert naar Zandvoort, kindertehuis, Groot Kijk duin; Mej. W. C. M. van der Plas, naar Noordwijk, van Limburg Sti- rumstraat 36; K. Staring naar Sas senheim, ZuilhoJstraat 8; A. Nieuwland en echtg. naar Hoog woud, Langereis 23; P. Korstanje naar Zijpe, Petten, Vianen; C. Dob be naar Hoorn, Drieboomlaan 164. ZONDAG 9 AUG. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van WicRen. Burgervlotbrug, zie St. Maartens brug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 u:, Ds. Witkbp. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Mej. K. v. Drimmelen. Petten, geen dienst. Oudeslius, nam. 2.80 uur, Ds. J. v. Beek. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Spanbroek, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, 's av. 7.30 uur, Ds. Ne». Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Bediening van den H. Doop. Dirkshorn, geen dienst, Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Slootdorp, kvoorm. 10 uur, Ds Meijer Drees. Middenmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. Koedijk, 's av. 7 uur, Ds. Van den K'eboom. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds Prins van Wijngaarden. HeeiTnuzowaard, geen dienst. V" -buizen, voorm. 10.30 uur, Ds Moov. Oude Niedom. p-een dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. de Moov. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. Koole. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. Ds. Koole. Bediening H. A. Nam. 3.30 uur Ds. Koole. Na- betr. H. A. Zuidscharwoude, geen dienst Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. J. H. Rawie, beroepen pre dikant te Terschelling. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Mej. A. W. Bos, van Den Hnag. Hippolytushoef, voorm; 10.30 uur, Ds. LOgt. Den Oever, nam. 2.30 uur Ds. Lugt. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Ds. Keijser, hulppied., Maassluis. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Cènd. W. S. Schenk, van Terschuur. Langereis, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10 uur - en nam. 4.30 uur, Ds. Richel. Ghr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. "3 uur, Ds. Biesma. DE SCHAGER MARKT De handel in kalfkoeien was Donderdag j.1. good. Er was wei nig aangevoerd en de hoogste no teering was nu f 600.— Zware melkkoeien waren niert aanwezig. De handel in geldekodien was niet bepaaldwild'. Er werd wel een hooge prijs bésteed vergeleken bij de vorige week. De noteer in g liep tot f 500.-1-. Matig was de handel in pinken, prijshoudend. Deze dag soheeij er weinig koop lust te zijn iri veulens. De handel hierin was aan de kalmen kant. Die verkocht zijn brachten groote prijzen op. Hoogste notering tot f 9.50.Voor de Centrale werden 271'stuks koeien, pinken en stieren aangevoerd met 28 graskalveren, 50 nuchtere kalveren eh 47 scha pen. Men zag er beste koeien en pinken bij. Op de wolveemarkt loopen de prij- nog gaandeweg op. Er is tegen woordig aardig gras in de wedde zoodat de kooplust er wel is. De aanvoeren zijn nu direct niet groot te noemen. Voor de fokscha pen werd gemiddeld betaald 6578 gld. Er is ook hooger besteed. De gemiddelde prijzen voor de lamme ren bedroegen 3045 gld. Voor uit- vliegers is wel 7 gld. meer betaald. De handel was vlug en duur.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3