„NACHTDIENST" De evacuatie van Mei 1940 Vacantiesluiting van winkels Distributiedienst Den Helder 2 Voorstellingen van Kermis Oudkarspel Accordeon-Muziek nette Kraamverzorgster Marktberichten SCHAGEN I BLEEKE BET. (Theater Royal). Jans uit de groentewinkel van Tinus, en Bleeke Bet. is verloofd met een zeeman, Ko, Monja, maar moeder Bet wil van deze verloving niets weten. Ze zou haar dochter liever zien gaan met den zoon van van Zanten, een huisjesmelker en ook een handig smokkelaar, die sa: men met Bet geheime zalcen doet, wat menig duitje binnenbrengt. Een ruzie van Ko, wakrdoor hij een afspraak met Jans niet nakomt, verbreekt de verloving, een Pink- stertocht van de Vereeniging „Zang lust" brengt echter allés, wee# in orde. Ko gaat weer naar zee. Dan brengt de radio het bericht, dat zijn schip met man en muis is vergaan Dat Ko de eenig overlevende is we ten alleen Bet en van Zanten, die zijn telegram verdonkeremanen. Jans, aan wie alles onverschillig is, gaat trouwen met den zoon van van Zanten, maar op den huwelijks, dag verschijnt ni.et alleen Ko weer op het tooneel, de bruigom wordt bovendien door de politie ingere kend. De trouwerij gaat niet door, maar de dag wordt desniettemin besloten door een vroolijke rijtoer, waarbij Ko de plaats van. van Zan ten inneemt. Alkmaar BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft voor den duur van het school jaar 1942/1943 benoemd 1<ot tijdelijk leeraar in Duitsch aan het Murmel- lius-Gymnasium alhier dep heer J. H. de Vriend, wonende te Zaandam De Burgemeester- heeft voorts be sloten tot wijziging van de begroo ting van inkomsten en uitgaven voor 1942 ten behoeve van den bouw van 4 scherf vrije schuilgelegenhe- den. SNEL OPGESPOORD. Gisteren werd te Heerhugowaard een rijwiel gestolen. Onmiddellijk werd o.m. de Alkmaarsche Politie gewaarschuwd met het gevolg dat. de dader, een zekere P C. V., af komstig uit Zaandijk, nog dienzelf den dag alhier kon worden aange houden. Bedoelde persoon was nog in het bezit van het gestolen rijwiel .zoodat dit weer aan den eigenaar ter hand kon worden gesteld. SCHAAP ONTVREEMD. Van Maandag op Dinsdag is uit een weide aan het Zeglis alhier een schaap ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. ZWERVENDE AANGETROFFEN. Aan het Bureau van Politie alr hier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een jong geitje, dat alhier zwervende werd aangetroffen. HARENKARSPEL SCHAKEN. Dirkshorn. De Uitslagen van de voor de zomercompetitie gespeelde partijen luiden: Wit: Zwart: Jb. BaklcumW, A. Bullooper 01 C. de MaijerP. Slotemaker 10 P. SlotemakerR. Kant 10 R. Kant—J. Kant Azn. 01 Joh. Levendig—E. H. Wind 10 ONPRETTIGE VERRASSING. Üfcrksho'rn, Dezer dagen is bij de fam. P. Wildeboer, wonende aan den Westfrieschendijk onder de gemeente Warmenhuizen, tijdens hun afwezigheid, een zilverbonétui met inhoud ter waarde van onge veer f 30.een portemonnaie en een half roggebrood - ontvreemd. Bij vele plattelanders is het de ge woonte, wanneer zij de deur slui ten, de sleutel op een zekere plaats wordt neer te leggen of op te hangen, opdat diegene die v 4 het eerste van de huishouding 'thuis komt in huis kan komen. Waarschijnlijk heerschte deze gewoppte ook bij de familie W. en daar de dief met dezen toe stand op de hoogte was, was het niet moeilijk om binnen te komen. Moeder de vrouw zal liet deze week met minder huishoudgeld moeten doen dan zij gewend is, ter wijl men 't, brood zal moeten nut tigen zonder het te beleggen met een heerlijk sneetje roggebrood. POLITIE. Dirkshorn. Gevonden een huis sleutel, terug te bekomen bij de jmarechaussee alhier. W1ERINGEN GRATIS MELKVERSTREKKING. Ook de kinderen van gesteunde vluchtelingen zullen in aanmer king'komen voor gratis melkver- strekking en wel op dezelfde wijze als voor kinderen van werkloozen en amlastigen is bepaald. GESLAAGD. De heer H. N. Cornelissen, hoofd der School te Wcsterland, slaagde dezer dagen te Den Haag voor de xacte Hoog-Duitscli. Gevonden: een zwarte zomer- dameshandschoen. Inlichtingen gemeentebode. KERKELIJK NIEUWS. Tot lid van het College van Armvoogden, beheerende de Her vormde of Gereformeerde Arm- kassen op Wieringen, is in de va- catUre, ontstaan door het vertrek van den heer H. Smit, benoemd de heer C. J. Bosker te Hippoly- tushoef. Nederhorst den Berg be tuigt zijn dank aan Wog- num, Wijdenes, Zwaag en Schellinkhout. Ruim twee jaar geleden, in de oorlogsdagen, van Mei 1940, vonden de geëvacueerde bewoners van Ne derhorst den Berg een veilig toe vluchtsoord in vier gemeenten in den-„kop" van Noord-Holland, n.1. Wognum, Wijdenes, Zwaag en Schellinkhout: Dé dankbare bewo ners van Nederhorst zijn deze da gen niet vergeten en zij hebben in den loop van den tijd. een bedrag van ongeveer vijfhonderd gulden bijeengebracht om hun dank in een geschenk aan .de besturen en bevol king der vluchtoordgemeénten té Uiten. In een dezer dagen in het ge meentehuis onder leiding van bur gemeester B. A. Ph. baron van Ha- rinxma thoe 'Slooten gehouden bij eenkomst is besloten deze hulde blijken op 13 Augustus a.s. in de verschillende gemeenten aan "te bieden. Wognum ontvangt een staande klok, .Wijdenes,een bord van Delftsch blauw met een ge zicht op Nederhorst den Berg, Zwaag een fraaie lichtkroon met oorkonde en- Schellinkhout een stecnen herinneringsbank. Op 13 Augustus zullen ruim drie honderd inwoners onder leiding van den burgemeester den tocht naar de vier genoemde dorpen ondernemen om gezamenlijk nogmaals van hun dank te getuigen. Per fiets gaat de tocht naar Muiden en vandaar in den zeer vroegen morgen per boot van de Hoornsche reederij naar Hoorn, waarna de verdere tocht weer per fiets wordt afgelegd. Den zelfden dag, na de overhandiging der huldeblijken, wordt de terug tocht aanvaard. HEERHUGOWAARD BESLUITEN VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester van Heerhugo waard nam, mede ter waarneming van de taak van dén raad en van burgemeester en wethouders, on derstaande besluiten: eervol ontslag verleend aan J. Z'wartoveen als gemeente-arts, op eigen verzoek, met dankbetüigïhg voor de in die beterekking aan de gemeente bewezen diensten; benoeming van P. A. Noorlander als. gemeente-arts; uitbreiding van de commissie tot wering van schoolverzuim tot 9 leden. In deze commissie werden benoemd de volgende heeren: S. Borst, P. Brink,, L. P. van Graft,, G. Kooi.j, M. A. Magielsen, J. C. Ohms; K. Oudeman, S. Post en J. van Schaick; heropening van de O. L, school nr. 3 te Heerhugowa ard-Noord per 1 November 1942. Dit besluit werd bereids goedgekeurd dooi4 den com missaris der provincie Noordhol land; besluit tot verkoop van het ge meentelijk electriciteitsfeedri'f aan het provinciaal electriciteitsbedrijf van Noordholland. LANGEDIJK POLITIE. Noordscharwottde. Gevonden: dameshorloge. Inl. verstrekt de gemeenteveldwachter alhier. ®Relijk gevallen. Oudkarspel Het d'pchtertjfe van dep heer M., alhier is Vrijdagmid dag bij het spelen zoodanig in glas gevallen, dat. daktershul'p noodza kelijk bleek. Dr. de Wit verleende de -eerste hulp, waarna het meis- je per ziekenauto van de fa. Mol Blom naar haar ouderlijke wo ning werd vervoerd. „WEER EENS" TE WATER. Zuidscharwoude. - „Jaapje Schoen maker is weer eens te water ge vallen", zoo vertelde men ons, toen' we voor zaken een bezoek aan de ,,Kerkeweid" brachten. Ja, „weer eens", het moet er heusch bij, want we zijn nu de tel kwijt geraakt van het aantal keeren, dat dit jong- mensch ongewild kennis maakte met het water. Het is intusschen „Weer eens" goed afgeloopen ook. Maar eens, vreezen we, zal het noodlot toegrijpen en dan isnet met Jaapje gedaan. Nu eens komt hij te dicht bij den wal, dan weer is hij aan 't varen en valt-ie per on geluk over boord, en zoo heeft het ongeluk altijd een oorzaak. Laat dat ventje in het vervolg wat voor zichtiger zijn en laat men ook goed op hem passen. Misschien datshet ook geen kwaad kon, als hij op zoodanige wijze kennis maakte met het natte element, dat hij er Voortaan genoeg van. kreeg en er doodsbenauwd van werd. Dit voorval geeft ons meteen aanlei ding, er op te wijzen, dat men, in deze vacantiedagen, veel kinderen met vaartuigen op' het water ziet. De onmogelijkste voortbewegings middelen ziet men hen daarbij ge bruiken. En soms houdt men zijn hart vast bij de capriolen, die men zoowel de vaartuigen als de opva renden daarbij ziet maken. Zeker, de kinderen loopen met zichzelf verlegen, weten niet, wat te doen. Vader naar den akker, moeder druk aan het werk, niet waar, zoo'n gevaarlijke gelegenheid voor een ongeluk. Die heerlijke vacan- tie houdt hier de kans voor onge lukken in ruime mate open. Het zou prettig zijn voor zoo, goed «.ls alle kinderen, als men de gelegen heid schiep, dat de vacantie op waarlijk genoeglijke wijze kon worden doorgebracht, zóó, dat met recht kon worden gezegd: „Wat is dat een fijne vacantie geweest!" PROVINCIALE LEIDING W.H.N. De provinciaal Leider van den Neder landsohen Volksdienst en Winterhulp Nederland voor de Próvincie Noordholland, de heer D. G. Avenarius, is vanwege den Landelijke!} Leider voor het ver vullen van, een 'speciale "opdracht geplaatst bi'j het Hoofdbureau van déze beide Stichtingen te 's-Gra- venhage. Tot zijn opvolger is benoemd, de sedert geruiimen tijd aan het Pro vinciaal Bureau als Hoofd van de Afdeeling Voorlichting verbonden heer D. H. Qugrner. Slechts 2 keer gelegenheid per jaar en telkens voor ten hoogste 6 dagen. Bij de regeling vg,n de verplichte openstelling van verschillende groe pen van winkels op bepaalde uren van den dag is er rekening mede gehouden, dat de boog niet altijd gespannen kan staan, zoodat in be paalde gevallen ontheffing kan worden verleend. Z"op is in bijzondere gevallen van kortstondige aard (huwelijk, over lijden. jubilea e.d.) sluiting toege staan indien de Burgemeester to^-', stemming heeft verleend. Daarnaast is er nog de z.g. va cantiesluiting en in de praktijk blijkt dat de hierop betrekking heb bendé bepaling nogal eens tot mis verstand aanleiding geeft. Er wórdt in. dit voorschrift ge sproken van -een ontheffing door den Burgemeester „vpor afzonder lijke winkels, in verband met va cantie van het hoofd of den be stuurder van den winkel of van het daarin werkzame, personeel; vooi niet meer dan 2 keer ten hoogste zes achtereenvolgende dagen per kalenderjaar." Deze bepaling moet zoo worden uitgeleigd, dat er slechts 2 keer gelegenheid is om met vacantie te gaan en dan telkens voor ten hoogste 6 dagen. Met 6 achtereen volgende dagen wordt bedoeld een kalenderweek, van Maandag t.m. Zaterdag dus. M.a.w., de12 dagen in" totaal mogen niet willekeurig worden verdeeld over meerdere weken. Tweemaal per jaar vacan tie en wie één of beide keeren min der dan 6 dagen neemt, schiet de rest er bij in. Wel mogen de 2 perioden van 6 dagen op elkaar aansluiten, maar dan is de koek meteen op. Tenslotte vergete men niet," de machtiging tot sluiting vroegtijdig bij den Burgemeester aan, te vragen. VOORKOMT HET BREKEN VAN TAKKEN. De gewone -wijze van het onder steunen van vruchtboomtakken, die te zwaar belast zijn met vruch ten, is het plaatsen van stokken onder de bedreigde plaatsen. Er bestaat echter" ook een andere methode, die in hetbijzonder ge schikt is vq^r kostbare en niet te groot,e boompjes. Bij deze methode heeft men slechts één flinken stok noodig, die langs den stam wordt vastgebonden en die een eind bo ven de kroon moet uitsteken. Met touw of met ijzerdraad waarvan men de bevestigingseinden om woelt met stukken zakkengoëd, maa.kt men vervolgens van de "punt van deze stok steundraden naar de takken, die gevaar loopen door te breken. Het voordeel van deze methode is, dat men vrijelijk onder de kruin kan werken £n dat de ond^-stéuningen bij zwaren wind niet weggeslagen worden. ZELFGEMAAKTE TREK- KNUPPELS. Vele boeren maken gebruik van trekknuppels of zwingen, die zij zelf van een stuk bout maken. Dik wijls wordt daarbij de fuut ge maakt, dat men een rechthoekige insnijding maakt voor het bevesti gen van de strengen. Bij deze recht hoekige inzaging gebeurt het ech ter gemakkelijk, dat het uitsteken de buitenge deel te afbreekt en ie dereen weet hoe hinderlijk dat bij het werk is. Deze uiteinden wor den dan glibberig en het gevolg is, dat de touwen of kettingen er op de meest ongelegen oogenblikken afslippen. Men kan dit voorkomen door de inkeping niet rechthoekig, doch naar de buitenzijde geleide lijk verlpopend te maken. De stren gen trekken in dezen spitsen keep even goed vast en het afbreken komt vrijwel niet voor. Ook ,de vér- vaardiging wordt gemakkelijker, omdat bij deze wijze van inkepen minder ongelukjes gebeuren tij dens de vervaardiging van den trekknuppel. TWEE UITERSTEN IN DE LAMPENWERELD. De grootste aller gloeilampen is zonder fitting 90 c.M. groot en weegt meef dan 80 kg. Deze 50.000 watt lamp zou voor de vérlich* ting van ruim 300 woonkamers vol doende zijn. De &loeidraad van de- ie lamp weegt op zichzelf reeds een half pond! De kleinste lamp is nauwelijks grooter dan een gerste korrel en is tusschen twee vin gers gehouden, bijna niet zichtbaar. Deze wordt voor medische doelein den gebruikt. ZIJPE POLITIE. Gevonden: bruine gabardine re genjas. Uit het Familieleven LANGEDIJK. BURGERLIJKE STAND VAN •31 JULI TOT EN MET 6 AUG. Geboren: Geertje Aagje, doclhter vaty Pieter Visser en Agatlia Hop man; Liesbetih Willy, dochter van Marius Corn. Koole en Anna Ma ria Breet. Ondertrouwd: Jan Wever, te Langedijk en Jacoba van der Wal te Warmenhuizen; Johannes Adria- nus Bruin en Cornelia Margaretha Snijdei-s, beiden alhier. Huwelijksafkondiging van: Cor- nel'is. Groen te St. Pancras en Nel lij Marie Boot, alh.; Albert Dragt stra, te Anna Paulowna en Maart- je Heinis, alhier;- Simion Schoon, alhier en Durkje Zandbergen, te Alkmaar. Getrouwd: Simon Groot en Theo- dora Margaretha Bos, beiden al hier. Overleden: Grietje Lel ij, oud 70 jaren, alhier. WINKEL. BURGERLIJKE STAND en loop der bevolking over Juli '42. Géboorten: Hendrik, zoon van Foppe van der Veer en Hendrikje v. d. Molen; Marianne Ariaantje, d. v. Arie Korff en Maartje Struijf; Wiebe, z .v. Gert van Dekken en Fokje Bijma; Jan Cornelis, z. v. Pie ter Blom en Cornelia Anna Wisse- kerke. Huwelijken: Geen. Overlijden: Anna Kos, 61 jaren, Antje Nieuweboer, 59 jaren, echtg. van Willem Smit., Ingekomen personen: Jannie C. van Ham van Wieringerwaard naar Winkel B 32; Cornelis Ruinard van Monster naar B 20; Immy C. Boon van Schagen naar A 85; Geertje G. Homan van Zijpe naar A 105; Mar garetha Busink van Alkmaar naar A 298; Pieter C. Jeronimus v. Wis- sekerke naar D 49. Vertrokken personen: Sijtze /Bak ker en gezin naar Texel, De Cocks- dQrp 14; Hein Visser naar Oude Nie dorp, Verlaat 121; Klaas van der Molen naar Schagen B 81; Marga retha Bart,, naar Oude Niedorp, Langereis 56; Cornelis Bregman n. Nieuwe Niedorp B 13. SCHOORL. BURGERLIJKE STAND over de maanden Juni en Juli' "42. Geboren: Wilhelmina Agatha Ma ria, dochter van Floris Johannes Rietveld en Anna Bakker; Maaike, dochter van Johannes van Herwij- nen en Dina den Eerzamen; Jacob, zoon van Jan Hertog en Maartje Bouwen; Anna Pe^ronella Maria, d. van Jacobus Johannes Vendel en Anna de Wit; Obbo Jacob, zoon v. Pieter van Twuijver en Clasina Siouwtje Swaan; Willem, zoon van. Wietse Butter en Grietje Zijp; Cor nelia Catharina Maria, dochter van Jacobus Johannes Krimp en Maria Louter; Marianne, dochter van'Pie ter Arie Ruis én Reiniera Henrica Maria Bugter; Hendrika Martha Anthonia, dochter van Stephanus Maria Dapper en Elisabéth Barba- ra Krimp; Jeannette Susan, dochter van Jacob Jan Ivorver en Aafje Stam: Elizabeth, dochter van Frans Wezel en Trijntje IVJarees; Maria Cornelia, dochter van Gerar- dus Rietveld enCornolia Groot; Ca tharina Maria, d. van Petrus Jo hannes Bijl en Sybertha Petronella Mors. Gehuwd: Willem Helder, 29 jaren, aannemer te Amsterdam en Catha rina Kooij, 27 jaren, z. ber., wonen de te Schoorl; Cornelis Schipper, 26 jaren, tuinbouwer, te Warmen huizen en Catharina Engelina Stam 22 jaren, z. ber., te Schoorl. Overleden: Arie Keuris, 69 jaar, z .ber., te Medemblik; Marijtj'e- Wil deboer, 59 jaren, z. ber., weduwe van Floris Schermer te Schoorl. WIERINGEN. LOOP DER BEVOLKING. Over de maand Juli 1942. Ingekomen: H. Edens van Bel- lingwolde; H. Ansink van Wierin- germeer; A. J. Zwanink en gezin van Medemblik; Wed. J. J. Burgel en gezin van Heinkenszand; Joh. Woortman van Amsterdam; F. Kroon van Groningen; B. Fennema van Leeuwarderadeel; Tj. Voer man eri gezin van Anna Paulowna.; H. M. J. Karhof en echtgenoote van Anna Paulowna; W. Meinetten van Odoorn; Wed. J. Warnar van Den Helder; Wed. H. W. Bouthoorn en gezin van Den Helden; M. A. Keijzers en echtgenoote van Me demblik; P. J. Wijnants en gezin van Dordrecht; J. Boon en gezin van Barsingerhorn; J. Maas en ge zin vah Den Helder; L. P. van der Ivuijl en gezin van Den Helder; J. A. Stam van Uithuizen; A. van der Zwaag van Ermelo; G. M. Zon en gezin van Woerden; W. Gorter van Ooststellingwerf; A. van Dalen en echtgenoote van Zijpe; P. Don kersloot en gezin van Zijpe; L. W. Meijer en gezin van Zijpe; B. C. van Hoek en gezin van Zijpe; W. J. Balijon en gezin van Zijpe; S, Den ker en gezin van Den Helder; G. de Jonge en gezin van Den Helder; J. Mulder en gezin van Den Hel der; M. I. Baart van Hontenisse; W. Tijsen van Amsterdam; P. C. Johannisse van 's-Gravenhage; A. Hollaar en gezin van Castricum; M. Bakker en gezin van Limmen; G. Jagersma van Marum; J. A. de Kort van Wieringermeer; A. P. Versluis en .echtgenoote van Wie ringermeer; C. P. Tijs8"en en .gezin van Sint Maarten; J. de Wagt van Opsterland; ,T. M. de Waard van Castricum; F. Rinn en gezin van Den Helder; C. Watermpi en echt genoote, van Den Helder; C. Velle- koop en gezin van Den Helder. OH ciee'e publicatie Petroleum voor verlichting De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat de distributiedienst in den krmg Den Helder gedurende het tijdvak «»Van Maandag 10 t.m. Vrijdag 14 Augustus 1942 in de gemeenten Den Helder, Anna Paulowna en Callantsoog gelegenheid zal geven voor het invullen van een inlichlin- genformulier ter verkrijging van een petroleumkaart voor verlichtingsdoeleinden (huish óudelijk gebruik). Slechts „Hoofden" van gezinnen; die voor verlichting van hun woning uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewezen en op geen enkele andere wijze hierin kunnen voorzien (door aansluiting op het gas- of electrici- teitsnet, het gebruik van een bron- of butaangasinstallatie, windkracht of op andere wiize) kunnen zich tot den .distri butiedienst wenden voor het invullen van een inlichtingen-, formulier- De invulling mag niet geschieden door hen, die op kamers, in een pension of in een hotel wonen; deze personen zijn begrepen in de opgave van het „Hoofd". Gelegenheid tot het invullen van een formulier zal wol-den gegeven ten kantore van den distributiedienst te: DEN HELDER: van Maandag 10 t.m. Vrijdag 14 Augustus a.s. en wel voor hen, wier geslarhtsna am begint met de letter: A. B, C, of E on Maandag 10- Augustus a.s.; F, G„. H, T of J on Dinsdag 11 Augustus a.s; K, L, M, N of O op Woensdag 12 Augustus a.s.; P, Q, R, S of T on Donderdag 13 Augustus h.s.; U, V, W, X, TJ of Z op Vrijdag 14 Augustus a.s. ANNA PAULOWNA, op Woensdag 12 Aug. a.s., van 0—1 u. CALLANTSOOG. op Vriidag 14' Augustus a3.. van 9—12 uur. De distributiestamkaarten van alle gezinsleden moeten worden medegebracht. 1 Als gezinsleden kunnen ir dit verbabTt ook worden be schouwd: kostgangers, pensiongasten en inwonend perso neel, voor zoover zij blijvend inwonend" zijn. DEN HELDER, 8 Augustu§ .1942. De Burgemeester voornoemd, RITMEESTER. Gulden Vlies Alkmaar - Tel. 2451 Wegens overstelpende belangstelling nog met JOH. KAART en ADOLPHE ENGERS in de hoofd- rollen, op Dinsdag 11 Augustus half acht en Woensdag 12 Augustus half acht Entrée f 1.—f 1.2o, f 1.50 en f 1.73. Plaatsbespreking dag.' van 111 uur. 16, 17 en 18 AUG. Bezoekt tijdens de kermis 't Huis de Brederode'' Zondag en Dinsdag CABARET Maandag 17 Aug. opvoering der revue „Lachen zonder bon" iets geweldigs, door het Ge zelschap Roland Wachter te Amsterdam. Bespreekt tijdig Uw plaatsen. Lachen. Lachen. Printa bier. C. VAN LIEMPT* Oudkarspel. ZONDAGMIDDAG 9 Aug. in Cafe Boersen te Wieringerwaard Biedt zicht aan: vanaf half Januari vrij. MejV L. Koorn, Molenstraat C 28, Schagën. Groote instelling vraagt VERTEGENWOORDIGERS in Dirkshorn, Warmenhuizen, Oudorp en Öterleek. Voor be kwame krachten flinke bijver dienste. Sollicitaties onder no. 367 aan het bur. v. d. blad. Vertrókken: H. Rouwlcema naar Smilde; P. A. de Swart naar Be verwijk; A. Ottons en gezin naar Den Helder; G. Verfaille naar Sle- naken; E. Mooie naar Alkmaar; J. Ritsema naar Bierum; A. van Lin den van den Heuvell en echtgenoo te naar Zwolle; H. Hooiveld naar Den Haag; B. Dam naar Opster land; C. Q. J. Steigstra ?naar Den Haag; H. Folkers naar' Wagenin- gen; J. A. M. de Boer naar 's-Herto- genbosch; A. van der Zwaag naar Castricum; Tr. Rotgans naar Anna Paulowna,; H. Th. Nobels naar Alkmaar; J. L. Johannisse en gezin naar Goes. SINT MAARTEN. BURGERLIJKE STAND over de maand Juli 1942. GeboVen: Maria, d. v. S. Koning en C. A. Glasbérgen. Ondertrouwd: Hink, Freek, oud 25 jaren, te Langedijk en Hene- weer. Grietje, Oud* 25 jaren, te St. Maarten; Doorn, Dirk, oud 25 jaren, te Zijpe en Visser, Trijntje, oud 25 jaren, te Sint Maarten; Houter, Pie ter, oud 23 jaren en Prosper, Jan netje, oud_24 jaren, beiden te Sint Maarten. Getrouwd: de. Leeuw,. Willem, te Zijpe en Visser, Maria, te St. Maar ten; Hink, Freek en Heneweer, Grietje. Overleden: Mulder, Nicolaas S., oud 10 maanden, zoon van G. N. Mulder en M. C. Ligthart; Dekker. Maartje, oud 71 jaar, wed. v. W. Kossen; Delver. Antje, oud 73 ja ren, wed. van S. Dalenberg. BR. OP LANGENDIJK, 8 Aug. Aanvoer: 9000 Kg. tomaten I— IV f 18, 50 Kg. ramenas f 7.20, 215 st komkommers f 5.50—13.50, 44 Kg. druiven: Frankthalers f 80, 150 Kg. snijboon en f 15, 250 Kg. sper- cieboonen f 18, 50 Kg. tuinboonen f 6, 160.000 Kg. roodp kool f 5, 9850 Kg. gele kool f 5, 11.500 Kg. witte kool f 3.50, 113.250 Kg. aardappe len: Eigenheimers en Schotsche muizen f 535. NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. Aanvoer: 4-700 K,g. roode kool f 5, 177.600 Kg. aardappelen: Schot sche muizen, Eigenheimers, BI. Eigenheimers, Bintje, Geelblom f 5.30, 43.100 Kg. witté kool f 3.50, 250 Kg .ramenas f 9, 165 Kg. sper- cieboonen f 18, 150 Kg. tumbooncn f 6, 1000 Kg. zilveruien: nèp, drie lingen, uien f 12. LEEUWARDEN, Aug.' Veemarkt. 154 stieren, 338 vette koeien, 721 melk- en kalf- koeien f 320—640, 504 pinken f 125225", 5 vette kalveren, 434 graskalvéren( 119 nuchtere kalve ren, 277 weide schapen f 62—96, 349 lammeren f 20—35, 9 vette varkens, 92 kleine biggen f 30 70, 100 bokken en vgeit,en/28 paar den. Totaal aanvoer 3220 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoejen aanvoer ruim, handel kalm, prijs houdend. Pinken, aanvoer ruim, TiandeT vlot., prijzen duur. Biggen aanvoer minder, handel matig, prijshoudend. Schapen en lamme ren, aanvoer matig, handel vlot, orijzen duur. De N.V.C. nam he den 500 koeien, eenige varkens, de aangevoerde nuchtere kalve ren, eenige schapen en 350. gras- kalveren over. Eierhandcl. Kipeicren 6.5 10.45 et.' oer stuk, handelsprijs f 1.32—1.37 per Kg. Eendeieren 7.6—8.1 c£. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1,50 —2.50, slacht.kipoen f 150—2.75, jonge hanen f 12.25, jonge dui ven f 0.40 per stuk, konijnen f 1 per Kg. Vereen, van Zuivelmaatsrhappij- en Edammer kaas 20 plus f 87, 40 plus f 112, Goud"sche kaas 20 plus f 87, 40 plus f 112, Brood kaas 40 plus f 112, Lcidsche kaas 20 plus f 102. alles per 100 Kg. WARMENHUIZEN. 7 Aug Aanvoer: 77.900 Kg. aardapoe- len: Schotsche muizen f 5.30, Ei- eénheimers f 5.30, Bintjes f 5.30. WTNKEL, 7 Aug. Appelen: YeUow Transnarant f 1535. peren: Jan Baas f 1035, aalbessen (rood) f 18—30, kruis- 5ess,;ri f 10—16. zwarte bessen f 42, slahoonen f 15—18. aardan- oelen'f 5*>0. ner 100 Kg., i-omkom- mers f 5—11, rabarber f 6 per 100 stuks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3