Kringwedstrijdeo e Anna Paulowna Een nieuw Durnier vliegtuig ZOMERSNOEP uitverkocht Marktberichten SCHAGEN GESLAAGD. Onze oud-plaatsgenoot J. Deute- kom, onderwijzer te Middenibeem- ster, slaagde dezer dagen te Wage- ningen voor landbouwonderwijzer. CALLANTSOOG. BURG. STAND Juli 1942. Geboren: Arie, zoon van W. Ta- mis en G. Berkhout;-JohannalGre-- ta, d. v. D. Renooij en G. Boon tjes. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: A. Mooij, dienstbode van Zijpe naar C 57; J. Bouius. landarbeider van Achtkarsperlen naar A 98b; G. Vis, wed. D. Vries, van Den Helder naar C 60. Vertrokken: P. ten Boèkel en gezin naar Den Helder; W. L. v d. Berg en echtgen. naar Amster dam; A. Bakker en gezin naar Den Helder; D. J. Hendriks en gez naar Den Helder. DENKT OM UW PERSOONS BEWIJS. Door de politie is tegen een tweetal personen proces-vesrbaal opgemaakt wegens het niet in het bezit zijn van een persoonsbewijs Streng wordt gecontroleerd tegen' overtreding van de betreffende1 voorschriften. Men zij dus nog maals gewaarschuwd. GEMEENTEREKENING 1941. Alvorens te worden vastgesteld ligt de gemeenterekening dienst jaar 1041 thans ter secretarie voói* een ieder ter inzage. XWIER1NGEN KERKELIJKE VERKIEZING. Tot notabel der Ned. Herv. Gem. te Hippolytushoef is gekozen de heer C. J. Bosker. De vacature was ontstaan wegens overlijden van den heer O. J. Bosker. VERKOOPING. Zaterdagavond vond in het hotel Centraal 'n verkoóping plaats ten 'overstaan, van notaris H. P. D.. J. v. d. Speck-Obreei? van een duibbel woonhuis aan de Stroeërweg 31 en 33, en eigendom van mevr. wed. A. Kmit te Zandburen,' alhier. Maximumprijs was f 2247.75. Kopper werd de heer Adr. Kos te Anna Paulowna voor ,f 2240.25. OUDE NIEDORP. BEVOLKING. Ingekomen: Trijntje Boontjes van Nieuwer Amstel, K. van Oosterwijk- laan 13; Aldèrt de Wit en gezin van Nieuwe' Niedorp B 156; Johanna Kamper van Ha ren karspel G 15; Anna Agatha Witte van Rheden, Velp. Laanweg 10; Cornelis Rootjes van Haarlem, Zijl weg 14; Hein Vis ser van Winkel B 74; Margaretha Bart'vart Winkel. Vertrokken:Gerardus Johannes Bakker naar Nieuwe Niedorp C118, Theodorus de Blok en gezin naar Wieringermeer, Middenmeer, Hoorn scheweg G 76, Adrianus C. A. Boe kei naar Har^nkarspel, Waarland D 98; Cornelis Groot naar Otulorp, Heerenweg 15b; Johannes Petrus Ramler naar Den Helder,Narcis straat 57; Geertruida Hillegonda Mulder naar Eindhoven, Heilige Geeststraat 5; Reinolda Maria de Groot naar Sijbekarspel, Benning- broek B 70; Jan Olij naar Beemster Oostdijk 3; Elizabeth Maria van der Langedijk NIEUWE PRIJZIN GROENTEN EN FRUIT. Met ingang van Dinsdag 11 'Augustus zullen voor verschillende soorten groenten en fruit nieuwe veilingsprijzen gelden. De maxi mumprijzen voor tomaten zijn met ingang van dien datum voor de sorteringen I t.m. IV f 17.roode kool f 4.50, witte kool f 3.—, spits kool f3.50, peen zonder lof, onge- wasschen sort. II van 51200 gram f4.50, van 201500 gr. f3.50, boonen dubb. stamptincesseboonen zonder draad f 16.alle overige soorten stamboonen f 13.meloenen, an dere dan suiker en kleine groene ananas f22.peren, groep I Beur- re d' Anjou A f 30.B f 15. groep II Legipont'A f 25.B f 10; groep 2A Brederode enz. A f25. B f10.groep III Beurre de Me- rode enz. A f 22.B f 10.groep IV overige soorten, A f 15.B f 10.Druiven, Alicante f 70.per 100 kg. Dit betreft, producten, wel ke voor een gedeelte voor export in aanmerking komen. Voor het binnenland z'ijn de vol gende maximumprijzen vastgesteld Savoyekool geel en groen f 4.50, Chineesche kool f 3.50, boerenkool f4.50, peen zonder.lof sort. I 2050 gr. gewasschen f 7.kroten f 4. postelein f 13.andijvie f 7.boo nen, stamprincesse f '22.stok-, snij- en spekboonen f 16.witte stamprincesseboonen z. draad f 16. overige soorten f 13.—, pronkboo- nen f 11.tomaten, bonken f 13. kriel en gescheurde f7.rame- nas f8—, sjalotten f8.—, herfst- knollen f3.pootuien zonder lof f6.druiven groep I f80.groep II f75—, groep III f70.—, meloe nen, suiker .en kleine groene ana nas f32.—, overige soorten f22.— per 100 kg., perziken boven 8 c.m. f30_, van 6=-8 c.m. f 16.van 5—6 c.m. f8,—, van 4—5 cm. f2 per 100 st.. beneden 4 cm. f25.— per 100 kg. Bospeen f 5. peterselie en kervel t 3, bospeen, f 3.50 pen 100 bos. Knol- Anna Paulowna heeft Zondag on der bevredigende belangstelling haar kringwedstrijden verjxwom- m>en. Het weer, dat de. Polder niet wel gezind schijnt, hield zich be vredigend, zoodat de wedstrijden de allervoornaamste factor eeni- germate op de hand hadden. Wanneer we de verrichtingen van Zondag globaal overzien, dan ontbreken verrassende gebeurte nissen. Niettemin valt er wei het een en ander te1 memoreeren. Zoo bijvoorbeeld .de tocht over het Ou de Veer, een nummer, dat, als be sluit van een \yedstrijd lang geen gemakkelijk karwei is voor de zwemmers. Boonaclcer pit Schagen zegevierde echter royaal jen won de wisselbeker voor den tweeden maal. Dini van Os en mej. Oud- kerk waren, evenals bij den tocht over de Wiel in Schagen, weer in een heftig duel gewikkefcd. En evenals in Schagen was het ook thans mej. van Os, die op de laat ste meters zegevierde, dank zij de rugcrawl, die zij vlak voor bet ein de inzette. /A Het hoofdnummer, de 100 m. borstcrawl heeren X-klasse, was opnieuw voor Boonacker, die hier mee de nieuwe, wisselbeker van Burgemeester Mijnlieff voor het eerst veroverde. Sinke miste het eigen keerpunt^ doch „in eigen wa ter'' lxadden we een beteren tijd verwacht van den O.V.'er. De tijden van de heeren in de Y-klasse wa ren naar verhouding uitstekemd._ Vooral die van de F.M.'er Plöoij, van wie we stellig nog meer mo gen verwachten. De gedetailleerde uitslagen van dezen prettigen sportmiddag lui den: 50 meter schoolslag meisjes: 1. G. Wardenaar, Sdhagen, 49.9 s.; i Fluit naar Wieringermeer, Wierin- gerwerf, Slootweg 10; Trijntje Boon tjes naar Amsterdam, Insulindeweg 24-111; Andreas Theodorus Jansen naar N. Niedorp C 66; Maria Ger- arda Kamper naar'N. Niedorp C 79," Jan Kuiper en gezin naar Berkhout, Bobeldijk D 37. BURGERLIJKE STAND. Géboren: Hendrik Adrianus, z. van Cornelis Klijn en Agatha Bre- gitta de Boer; Sinion Anthonius, Zoon van Nicolaas Joohannis Li*?t- hart en Maria Porte>gijs; Theodo rus Jacobus Cornelis, zoon van Cornelis Schouten en Alida Wil- helmina van Duin; Johanpes Jaco bus, zoon van Pexais Jong en Anna Maria de Jong; Ell'isabetih Johanna Maria, dochter van Pcrus Antho nius Broersen en Peronell^. Klasi- na Koomen; Petrue Maria, zoon van Theodorus Johannes ac Wit en Cornela Maria Jannes. Gehuwd: Adrianus Maximiiianus Goudsblom, loonploeger, oud 28 j. en Catiharina Kamper, oud 24 jaar beiden wonende alhier; Cornelis de Horde, arbeider Nederlandsche Spoorwegen, oud 25 jaren en Aga tha Helena Overman oud 23 jaren, beiden wonende alhier. Overleden: Trijntje Rotsen, echt- genoote van Pieter Wijn, in den ouderdom van 79 jaren. WJERINGERWAARD. POLITIE. Gevonden: een kralen armband met slot. Inl. op de-gem.-secretarie. selderij (6 cm.) f 4.80, aubergines f 24 per 100 stuks. Ten aanzien van de verdeeling van den aanvoer is bepaald, dat de exportpercentages moeten worden berekend van den geheelen voor export geschikten aanvoer. De be voorrading van de keukens kan eerst uit het voor. het binnenland bestemde gedeelte plaats vinden. Het oogsten en veilen van alle zaai- uien is tot nader order verboden. Het aanvoeren van geboste uien is eveneens verboden. Pootuien mo gen worden geveild, mits aan de voor uiten gestelde kwaliteitsei- schen wordt voldaan. Het rooien en veilen van koolrapen is verboden. Ten aanzien van bospeen geldt de bepaling, dat elke bos tenminste 0*6 kg. afgebroken peen en 15 stuks moet bevatten. Ongeboste peen en bospeen met minder dan 15 stuks mag niet worden geveild, maar moet op kosten van den teler wor den gebroken en per kg. tegen den daarvoor vastgestelden prijs wor den geveild. Kroten mogen niet meer per bos worden geveild, maar uitsluitend per kg. Herfstknollen moeten gewasschep zijn, terwijl lof en wortels vlak bij den knol moe ten worden afgesneden. DOOR GLAZEN DAG GEVALLEN Oudkarspel. Mej. J. M. alhier is, bij haar werkzaamheden bij de familie W. alhier door het dak van een serre gevallen, met gevolg, dat zij zich vrij ernstig verwonde. Dr. de Wit-alhier verleend de eerste geneeskundige hulp, waarna zij per auto naar huis werd vervoerd. DAT IS KOLVEN. Bij de vijftigslagenwedstxijd, wel'ke' aan de groote nationale kolfwedstrijd van den Nederland- sohen Kolfbond voorafgaat in de kolfbaan van den heer J. de Bak-, ker te Noordscharwoude, sloeg de heer G. Mcttes van „Gezellig Sa menzijn" te Zuidscfoarwoaide het respectabeleaantal van 537 pun ten bij elkaar. Zijn .clubgenoot, de heer Th. Rijper Jr. sloeg er 531. Hiermede hebben zij zich wel on bereikbaar aan den kop. geplaatst. Juwiten 2. N. Bregman, Schagen, 50.2 sec.; 3. R. Hoogeveen, WWaard, 52 s. 50 meter borstcrawl jongens: 1. C. Jdosk, W.Waard, 39,4 sec.; 2. G. v. 't Kaar, Winkel, 40 sec.. 25 meter rugslag meisjes: 1 en kringkampioene 1942: G. Wardenaar, Schagen, 23,6 sec. 100 meter schoolslag dames Y- klasse: 1. R. MeereboerPd., Oude Niedorp, 1 min. 50,6 sec; 2. R. Hoogeveen, W.Waard, 1 min. 55 sec. 100 meter schoolslag heeren X- klasse: 1. J. Jansen, F.M. Den Helder, 1 min. 5 sec.. '50 meter rugslag dames Y-klasse 1. D. van Os, De Wiel, Schagen, 45,8 sec. 100 meter borstcrawl heeren Y- kla,sse: 1 en kringkampioen: J. Plooy, F.M. Den Helder, 1 min 14 sec; 2. G. Stameling, F.M.. Den Helder. 1 min. 18 sec; 3. G. Leyenaar, W. Waard, 1 min 20 sec. 100 M. borstcrawl heeren X-klas se (om den Leeuwenhorn-wisselbe- ker, beschikbaar gesteld door Mr. M. Th. Mijnlieff, burgemester van Anna Paulowna): 1. Jb. Boonacker, De Wiel, Schagen, 1 min. 9.3 sec.; 2. C. M. J. Sipke. O.V., Anna Pau lowna, 1 min. 12.4 sec. 4 x 50 M. gemengde estafette (2 dames elk 50 m. schoolslag en 2 heeren elk 50 m. borstcrawl): 1. De Wiel, Schagen, 2 min. 42.8 sec.; 2. Oude Veer, A. Paulowna, 3 min. 1.3 sec.; 50 M. rugslag heeren: 1. J. Plooy, F. M., Den Helder, 43.9 sec.; 2. J Jansen, F.M., Den Helder, 46.2 sec. 100 M. schoolslag heeren Y kl.: 1. en kringkampioen: P. Smit, O. Niedorp, 1 min. 37.3 sec.; 2. K Groes, De Wirg, Winkel, 1 min. 38. sec.; 3. W. Hekelbeeke, F.M., Den Helder, 1 min. 40.2 sec.; 4. D. Kaan, O.V., Anna Paulowna, 1 min. 40.4 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. en kringkampioene: G. Bottema De Wiel,» Schagen, 1 min. 31 sec.: 50 M. schoolslag jongens: 1. en kringkampioen: G. van 't Kaar De Wirg. Winkel, 45.9 sec.; 2. C. Mosk, Wieringerwaard, 46.5 sec.; 3. Th. Roep, De Wiel, Schagen, 40 sec. 4 x 25 M. gemengd^ estafette ad- spiranten: 1. ,en kringkampioen: Wieringerwaard, 1 min. 24.6 sec.; 2. Oude Veer, Anna Paulowna, 1 min. 25.9 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette f heex-en: 1. F. M. 1, Den Helder, 1 'min. 58.6 sec.; 2. F.M. 2, Den Hél der, 2 min. 7.2 sec. Wedstrijd over het Oude Veer Heeren (Oude Veer-wisselbeker v Hotel Veerburg, Anna Paulowna): 1. Jb. Boonacker, De Wiel, Scha gen, 7 min. 52.4 sec.; 2. G. Leije naar, Wieringerwaard; 3. C. M. J Sinke, O.W, Anna Paulowna Wedstrijd over het Oude Veer, Dames (Oostpolder-wisselbeker van C Geerligs Sr. te Anna Pau lowna): 1. D. van Os, De Wiel Schagen, 9 min. 51.3 sec.; 2. (op handslag) M. Oudkerk, De Wiel Schagen. Na afloop reikte, de voorzitter de heer S. C. Liefhebber met een toepasselijk wooi'd de prijzen uit. LIEFDESDRAMA TE BUSSUM. Zaterdagavond heeft te Bussum een 37-jarige man, zekere L., een vrouw van ongeveer denzelfden leeftijd met een més ernstige ver woningen toegebracht, waarna hij zichzelf levensgevaarlijk verwond de. L. had met deze vrouw vier ja ren samengewoond, waarna de vrouw aan hun verhouding een eirud had gemaakt. Steeds opnieuw trachtte L. haar te bewegen weer bij hem terug te keeren, doch de vrouw wees zijn verzoeken telkens van de hand en de gesprekken ein digden altijd in een twist. Ook Zaterdagavond had L. met de vrouw, die hij in de Vlietlaan was tegengekomen in gezelschap van een vriendin, weer een ge sprek. Samen wandeldeen ze op en toen het paar in de Stille Veer- stnaat was gekomen, haalde L. plotseling een aardappelschilmesje te voorschijn én gaf daarmee de vrouw een diepe steek in den wang, waarna hij zichzelf eenige steken in den hals toebracht. Beiden zakten in elkaar en zijn later, nadat toegeschoten voorbij gangers voor geneeskundige hulp hadden gezorgd, naar de St. Gerar dus Majellastichtïnv overgebracht. De toestand van de vrouw is be vredigend, doch die van den man is levensgevaarlijk, zoodat de poli tie hem nog geen verhoor heeft kunnen afnemen. WOONWAGENBEWONER WILDE GOEDE ZAKEN DOEN. Een woonwagenbewoner uit 's-He«rto{fenbosch reisde met den trein op en neer tusschen Den Bosch en Eindhoven en trachtte in den trein pakjes sigaretten van 371/2 en 75 ets. voor 2 gulden van de hand te doén. De handel verliep vlot, daar er veel liefhebbers wa ren, tot zich twee ambtenaren van de prijsbeheersching in de zaak mengden, die tevens constateerden, dat de man niet in het bezit was van een tabaksvex-gunning. De inspecteur van de prijsbeheer- schiing te 's-Hertogenbosch hoeft thaxns den overtreder veroordeeld tot f 100 gulden boete. KEURING VOOR DE WAFFEN-SS EN HET NEDERLANDSCHE VRIJ WILLIGERSLEGIOEN. 's-GRAVENHAGE, 8 Aug. Het SS-Ersatzkommando Nederland, Den Haag, Stadhouderslaan 132, deelt mede, dat nieuwe keuringen voor de Waffen-SS gehouden wor den in den tijd van 17 tot 24 Aug. 1942 in de volgende plaatsen: 17.8.42 10.00-uur Rotterdam Deutsches Haus 16.00 uur Tilburg Werkliedenvereeniging, Tuin straat 68. 18.8.42 10 uur Den Bosch Hotel Noord Brabant, Markt 45. 16.00 uur Eindhoven Huis Maria, Kruisstraat. 19.8.42 10.00 uur Roermond NSDAP - Swalmerstr. 81. 16.00 uur Arnhem Weberstraat 16B. 20.8.42 10.00 uur Hengelo Deutsches Haus. 16.00 uur Meppel Hotel Westerbeek, Woldstr. 21.8.42 10.00 uur Groningen Concerthuis, Pöelestraat. 14.00 uur Leeuwarden Huize Schaaf, Breedstraat. 22.8.42 10.00 uur Amsterdam School, Iepenweg 13. 16.00 uur Utrecht Wehrmachtsheim, Mariapl. 23.8.42 10.00 uur Amersfoort Pol. Durchgangslager, Ka- pehveg. 24.8.42 10.00 uur Den Haag Café den Hout, Bezuiden- houtscheweg.' Mannen zullen voor den duur van den oorlog, 2 of 4 jaar dienst doen, Voor ondersteuning van de achter blijvende gezinsleden, voor zoover het om kostwinners gaat, wordt ge zorgd. Bij het SS-Ersatzkommando Nederland, Stadhouderslaan 132, kunnen gratis reisbiljetten van de woonplaats naar de plaats van de keuring worden aangevraagd. Bil jetten voor de terugreis worden uit gereikt door het keuringsbureau, onverschillig of de candidaat,is aan genomen of niet. 5^ - Churchill naar de Sowjet-Uiiie Stockholm, 8 Aug. (D.N.B.) Aftonbladet verneemt, via Bern, dat Churchill plotseling naar de Sowjetunie vertrokken is. Volgens diplomatieke kringen te Bern acht men te Londep de posi tie der Sovjetunie zoo kritiek, dat alleen Chux-chill haar door pei-soon lijk ingrijpen in het Oosten kan red den. Een andex-e reden voor de reis zou zijn, dat Churchill Stalin onder vier oogen wil vertellen, wat men te Londen over de oplichting van een tweede front denkt. De derde en wellicht voornaamste reden zou zijn, dat Churchill zich er een hel dere voox*stelting van wil maken, hoe en waar krachten en pex*sonen te vinden zijn, die bereid en in staat zijn, Rusland als bondgenoot voor Engeland te behouden, indien het bolsjewistische regiem als ge volg van zijn injlitaiie nederlagen in een crisis zou geraken. Het is nl. bekend, zoo wordt verder gezegd, dat men in bepaalde Londensche kringen sinds lang in contact pro beert te gex-aken met Sovjet-gene raals die bereid zouden zijn den oorlog aan Engelands zijde voort te zetten, voor het geval Stalin en zijn bewind zouden ophouden te fun- geerfen. BERLIJN, 8 Aug. (A.N.P.) Te Berlijn huldigt men algemeen de opvatting, dat ook conferenties, zooals deze op het oogenblik te Moskou, zelfs in aanwezigheid van Churchill gehouden worden, den loop van het noodlot niet meer kun nen tegenhouden. Van welk ge zichtspunt uit men te Moskou den toestand ook zou aanpakken, naar Duitsche meening zal dit steeds tot het inzicht leiden, dat Ghurchill en zijn vrienden zich in een vicieuzen cirkel bewegen. Te Berlijn neemt men hoogstens van de mededeeling van een Zweedsch blad met eenige belangstelling kennis, dat Chur chill zou kunnen pogen, voor het geval den Bolsjewisten de rug ge- graat gebroken zou worden, zich reeds thans den ruggesteun van ze kere militaire kringen der Sowjet unie te verzekeren. OUDE GRAVEN IN EEN KERK TE FERRARA. In de parochiekerk van Ferrara. die omstreeks 1500 gebouwd werd, is men bezig den oorspronkelijken baksteenen vloer te verwijdöreti, waarvoor een nieuwe in de plhats gelegd zal worden. Bij deze werk zaamheden zijn ongeveer twintig skeletten te voorschijn gekomen. Ze zijn afkomstig van menschen, die ongeveer ten-tijde van de stich ting der kerk geleefd moeten heb ben, namelijk rechters, priesters en legeraanvoerders van de herto gen d' Este. Tevens werd het graf gevonden van den geschiedschrij ver Antonio Barotti, die in 1772 ge storven is. In een graf, waarin twee vrouwen waren bijgezet, werden bij de eene, vermoedelijk een meisje van ongeveer 20 jaar, res ten van een siuier gevonden, ter wijl de tweede, oudere vrouw, schoenen aanhad met lederen hak ken, die practisch geheel gelijk wa ren aan het schoeisel van tegen woordig. Laatste Telexbericht WEDERZIJDSCHE NACHTELIJKE. LUCHTAANVALLEN. BERLIJN, 10 Aug. (DNB). Brit sche bommenwerpers vlogen van nacht boven West Duitschland en liéten brisant- en brandbommen vallen. In een vrij groote stad van Westfalen ontstonden eenige bran den in woonwijken. Volgens voor- loopige berichten werden Tier der aanvallende machines neergescho ten. Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben vannacht een havenstad aan de Zuidkust van Engeland alsmede belangrijke militaire inrichtingen in de Midlands en aan de Engel- scJie Oostkust met brisant- en brand bommen bestookt. De ANP-correspondent meldt: Sedert eenigen tijd is bij de Duit sche luchtmacht een nieuw type duikbommenwerper in gebruik, een Dornier-vliegtuig van het type no. 217. De DO 217 Is een zware bom- menWerper, die door. een geheel nieuwe uitvinding bijzonder ge schikt is voor het afwerper der bom men in duikvlucht. De traditioneele remklappen in den vleugel, welke moeten dienen om een te groote snelheidstoename tijdens de duik vlucht tegen te gaan, hebben bij dit Dornier-vliegtuig plaats gemaakt voor een scherm, dat zich achter in den romp bevindt, en dat bij hori zontale vlucht geenerlei extra weer stand biedt. Tijdens de duikvlucht worden de vlakken, waaruit dit scherm bestaat, vier richtingen uitgespreid, waardoor de duiksnel- heid vermindert Bij het afvangen worden deze remklappen dan we der in enkele seconden ingeti'okken en verdween zij in den romp. De inrichtingjis zoodanig, dat de rem klappen, als geen duikvluchten worden uitgevoerd, niet medegeno men hethoeven te worden. Z^lfs kun nen zij b.v. bij beschadiging, tijdens de vlucht worden afgeworpenq Dit is echter niet de qenige nieu wigheid, die dit vliegtuig tot een geduchtvvapen maakt. Door alle mogelijkheden uit te buiten, is men erin geslaagd, den nuttigen bom men last en dé mede te nemen hoe veelheid brandstof aanzienlijk te vergrootcn, terwijl voorts de moge lijkheid is geschapen, torpedo's en mijnen mede te nemen. In speciale gevallen kunnen-onder den vleugel nog extra lasten, als bommen en mijnen of ook extra-brandstoftanks worden meegevoerd. De bewapening van de DO 217 be staat uit lichte en zware machine geweren alsmede verscheidene ka nonnen. INBRAAK EN BRANDSTICHTING Gisteravond' is te Leek een in braak gepleegd, waarna de dief het huis in brand stak. .Terwijl de familie H. M. afwezig was, heeft een neef, de 34-jarige G. A. van der D. uit .Groningen die van deze afwezigheid op de hoogte was, een bezoek aan het huis van zijn oom - gebracht Hii deed zich te goed aan allerlei le vensmiddelen en stal de noodige sigaretten. Hij nam voorts een be drag van honderd gulden uit de kas. goot vervolgens petroleum in de woonkamer en stak haar in brand. Daarop gi-eep hij de fiets van oom en peddelde naar Gro ningen terug. De brand werd spoedig door om wonenden t»ntdekt..De brandweer uit Leek en Marum bestreed het vuur. De woon- en slaapkamer zijh uitgebrand. De inbreker is gearresteerd. OORLOGSSCHADE IN ENGELAND GENEVE, 8 Aug. (D.N.B.) De omvang van de civiele oorlogsschar de in Engeland blijkt uit een be richt in de „Times" volgens het welk de lordkanselier, Simon, in het Lagerhuis heeft verklaard, dat alleen reeds sedert Januari 1942 280.400 aanvragen 'tot uitbetaling van oorlogsscihade-vexigoeding d'ie betrekking hadden op 475.000 scha de gevallen, zijn uitbetaald. Het aantal aanvragen, dat sedert Ja nuari elke week is behandeld, is met ongeveer vijftig procent ge stegen, zonder dat ook maar in de verste verte alle aanvragen, waarvan do rechtmatigheid was erkend,, hadden kuiinén worden uitbetaald. ITALIAANSCHE VERLIEZEN IN JULI. ROME, 9 Aug. (Stefani) De verliezen in Juli waren: Egypte# 857 dooden, 1609 gewonden, 3774 vermisten. Rusland '157 dooden, 622 gewonden. Balkangebieden 398 dooden, 648 gewonden, 115 vér- misten. Marine: 27 dooden, 120. ge wonden, 327 vermisten. Lucht macht: 47 dooden, 73 gewonden, 98 vermisten. DE TOESTAND IN INDIK Omtrent den toestand in Indië meldt de Britsche nieuwsdienst nosr dat te Poona twee personen door kogels gewond werjfën, toen de po litie in de buurt van het congres gebouw het vuur opende op de me nigte een der gewonden Is ge storven. De menigte probeerde her haaldelijk door de politie-afzetting rondom het congresgebouw heen te breken, doch werd telkens tpet gummistokken verdreven. Er werd met steenen gegooid. Tot dusver zijn te JPoona dertig personen ge arresteerd. IN PLAATS VAN KAARTEN, Gebpren: Willem johannes Zoon cvan JO BOTTEMA en I. BOTTEMA—Klaaver. Belkmerweg, St. Maartensvlotbrug, 10 Aug. 1942. Barsingerhorn Voorstelling Daan Pool MISSCHIEN *s avonds a. «L zaal nog enkele kaarten. BIJ ^lEDDINGSPOGING ZELF VERDRONKEN. Zaterdag in den namiddag is op de Oosterscheflle de 30-jarige vis- scher A. Franken uit Bergen op Zoom hij een poging om een jon gen te redden, verdronken.' Franken was met eenige perso nen, onder wie de SMarige Hem ming, rftet een motpfeloep uitge varen'naar een der wïervisscherij- en. Even voor aankomst aldaar sloeg de giek over, waardoor Hem ming een klap kreeg en te water geraakte. Franken sprong direct gekleed te water en kon den ion gen grijpen en boven water hou den. Vermoedelijk echter tenge volge van kramp moest hij dex? drenkeling weer loslaten, waarop hij zelf in de diepte verdween. De jongen werd spoedig door een te hulp gekomen visscher, zekeren Verkappen uit Tholen, aan boord gehaald, doch Franken zag men niet meer. Ook dreggen Zatéidag en Zondag bleef zonder resultaat. Franken was gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. ZWAAG, 7 Aug. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 5.20, spinazie f 10, postelein f 14, uien f 4, bieten f 5, Chin. kool f_4, Sa- voye kool f 5, witte kool f 3.50, roo de kool f 5, slaboonen f 15—25, snijboonen J 20, tuinboonen f 6, doperwten f 16, peulen f 16, toma ten f 14—18, augurken f 7—27, waschpeen f 48, bospeen f 5, ra* harher f 4—5, andijvie f 7-50, sla f 1.50—2, bloemkool f 8.50—14, kom kommers f 5.50-13.50, perziken f9 —32,. selderie f 3—3.50, frambozen f 40—50, blauwe pruimen f 6—12, witte druiven f 85, Alicante f 75, Frankenthaler f 80, witte bessen f 22.50, roode bessen f 18—22.50, projefic f 22.50—30. kruisbessen- f 16, zwarte bessen f 42, Yellow f 15—55, Haantjes peer f 10—15, .Tan Baas f 10—15, Kruidenierspeer f 10—25, meloenen f 26—36, morel f 25, koolrabi f 3. WAftMENHUTZEN, 8 Aug. Aanvoer: 116.200 Kg. aardappe len: Schotsche muizen f 5.30, Eigen heimers f 5.30. Bintjes f 5.30, 14.500 Kg. roode kool f 5, 7300 Kg. witte kool f 4.50. BR. OP LANGF.NDIJK, 10 Aue. Aanvoer: 28.050 Kg. aardappelen f 4.90, 138.000 xKg .roode kool f 5, 4900 Kg. witte kool f,3.50. 4600 Kg. gele kool f 5, 500 stuks bloemkool f 14.'— per ÏOO stuks. De eerste bloemkool werd aangevoerd door H. Glas te Broek op Langendijk. NOORDSCHARWOUDE. 10 Au*. Aanvoer: 74.700 Kg. aardaooe'.en: Schotsche muizen, Eigenheimers. ,B1. Eigenheimers, Binfrje en Geel- blom f 4.90, 9200 Kg. roode kool f 5, 16.400 Kg. witte kool f 3.50. 120 Kg. tuinboonen f 6. 15 Kg. sperciehoonen f /18. 1000 Kg. zij ver uien: nep, drielingen en uTen f 12.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3