GESLOTEN R. J. L. C. VERMEULEN Alkmaar G.V. „Olymp a" 18 AUGUSTUS hervatting lessen aardappel poters vorstvrij bewaren K. ZUTT VRIJBANKVLEESCH jn. MOSK,'t Zand stopgezet H. SCHRIEKEN Marktberichten 490e STAATSLOTERIJ Tweede klasse eerste lijst Trekking van 10 Augustus 2000 No. 12362. ƒ1500 No. 11283. 1000 No. 8037, 9909. 400 No. 18275, 19637. 200 No. 17513, 21758. 1 100 No. H'26, 2345, 17433, 21363, 21853. SCHAGEN GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. A. Tid- dcns, slaagde voor het examen tee ltenen L. O. burgerlijke stand. Geboren: Jacqb Johan, zoon van Johan Abraham Ootes en van Dina Snijders; Johan Comelis, zoon van Pièter Tol en van Johanna Maria petronella Burgers. Getrouwd: Anne Wijbenga en Dirkje Schoorl; Simon Visser en Maartje ter Plegt. stand der werkloosheid en arbeidsbemiddeling'. Op Zaterdag 8 Augustus stonden geen werkloozen ingeschreven. Op dien datum stonden bij het bijkan toor Schagen vaó het ^gewestelijk arbeidsbureau 5 werkzoekende ar beiders ingeschreven, t.w. 1 metse laar, 2'landarbeiders, 1 construc teur en 1 chauffeur. In de overeenkomstige week in 1941 bedroeg dit aantal 21; in 1940 43; in 1939 35: in 1938 39 en 1937 57. politie. Gevonden: een zakdoek, een da meshandschoen, een ijzeren pii, een armbandje. Verloren: een vulpen, een vulpot lood, een zilverbotï, een portemon- Eaietje, een kussentje, eeri ceintuur en een bruine armband. ZIJPE athletiekwe strijden. st. Maartensbrug. Zondag 9 Aug. j.1. des middags 1.30 uur werd al hier een athletiekwedstrijd om het clubkampioenschap en volksspelen geTiouden door de gymnastiekver. SSS en DINDÜA. Een goede op komst van het sportminncnd pu bliek werd nog begunstigd door goed weer. De uitslag van de ath- letiek wedstrijden is als volgt: Dames: Mej. T. Bos le prijs met 2844.4 p., Mej. G. Eriks prijs met 2745.2 p., Mej. T. Vlam 3e pr. met 2329.4 p.,-,Mej. D. v. d. Sluys 4e pr. met 2290.6 p. Heeren; D. Manneveld le pr. met 1765.3 p., C. Keesman, 2e pr. met 1719.5 p., C. Rens, 3e pr. mét 1261.1 pt. De Volksspelen: Hiervoor bestond een groote belangstelling zoowel bij de dames als bij de heeren. De wedstrijden bestonden uit het afleggen van een hindernisbaan. Er werd veel gelachen. Als prijzen wa ren geldswaarden beschikbaar ge steld. Uitslag: Dames: A. Rens, le prijs; M. Wijn gaard 2e prijs, T. Nierop 3e pr., N. Blom 4e pr., E. de Leeuw-Zeeman 4e pr. Heeren: Jk de Boer le pr., C. Nïe- rog. 2e pr., R. Keppel 3e pr. C. Aar- sen 4e pr. Er werden op dezen mooien sport middag zeer goede prestaties ver richt. De plaatselijke gymnastiek ver. kan dan ook" terugzien op een zeer geslaagden wedstrijd, die door de leden met ambitie gevoerd en door het publiek met spaning ge volgd werd. HENGELSPORT. Burgerbrug. Aan den maandelijkschen hengel- wedstrijd van denver. „Eendracht", gehouden Zondag in de Grootesloqt namen 13 leden deel. E)e Vangst bij dezen wedstrijd was zeer goed nl. 111 baarsjes. De uitslag was: le prijs grootste aantal, Jn. Ploe ger, 20 st.; 2e pr. P. Otsen, met grootste 12 st.; 3e pr. P. Hagtingius 17 st.; 4e pr. P. Bregman, 14 st.; 5e pr. Jb. Swart 9 st.; 6e pr. A. Veken 7 st. Het grootste gevangen exemplaar was 20c.M. De prijzen werden in het clublokaal uitgereikt. SINT'MAARTEN. Valkkoog. slager koning kon zich niet beheerschen! Zondag hield onze hengelclub haar 3den wedstrijd van dit seizoen. Deze keer gold niet het aantal baarzen, doch de gevangen fc.M. baars. De grootste baars werd bemachtigd door A. Boontjes (21.3 cm.), die daarmede de eerste prijs won. Ver- de^ kwamen als pi-ijs winnaars naar voren; ,J. Dompselaar, J. L. Groot, R. Brorider, ,P. Slot, A. Kos, H. C. Machielse, G. Appel, C. Boontjes, Jb. Breed, P. Kistemaker, R. Bij post Mz., J. Boontjes, G. C Sloof, K. Boontjes, P. Appel, A. Eriks, A. Hos sen, D. Brommer en G- Breed. Voorz. Hossen, die speciaal uit Amsterdam was gekomen, hield tot den heer P. Koning een toespraak omdat deze tijdens het visschen de verleiding niet kon weerstaan een groote straatklinker te deponeeren naast de dobbers van M. Kuiper... Rest nog te vermelden dat op Zondag 16 Aug. a.s. een kinder- en dameswedstrijd zal worden gehou den. HOOGWOUD geslaagd. Onze plaatsgenoot G. Groot slaae- de te Haarlem voor het diploma vakbekwaamheid in het schilders bedrijf. W1ER1NGERMEER DAT IS EEN GOEDE TEELT. Middenmeer. Het kooteaad dat reeds grootendeels is afgedroscht, schijnt dit seizoen een góed beschot te geven. Bij een teler, werd ons medegedeeld, oogstte men per H.A. niet minder dan 3300 kg. Re kent men de prijs per 100 kg. op f50.dan blijkt daaruit dat de verbouw werkelijk zéér rendeerend mag worden genoemd. DE GRAANOOGST INGEZET. In sommige hoeken van den pol der is men druk bezig met den rog- ge-oogst, terwijl de wintertarwe en gerst ook sterk beginnen te rijpen. POGING TOT OPLICHTING. Een tweetal personen vervoegden zich in het dorp bij een bakker, wien zij een epistel toonden, het welk zou zijn afgegegeven door een landbouwer, waarin de verklaring stond, dat bedoelde landbouwer ver zocht daarop brood afete geven. Daar de bakker zulks niet ver trouwde, belde Ihij bedoelde land bouwer op, wien echter van eerf soortgelijke opdracht niets bekend was. Onderwijl vluchtten beide in dividuen den winkel uit, doch lie pen in den val. Ze zijn door de po litie in verzekerde bewaring ge steld. AFLEVERING EERSTE VRACHT KOOLZAAD OOGST 1942. Het ik aan den plaatselijken beurtschipper, den heer C. J. But- ter, gelukt, de eer te bemachtigen i eerste vracht met oliehoudend zaad oogst 1942 per motorboot te verschepen met bestemming Wor- merveer. Het is een kwantum va* c.a. 25000 kg. koolzaad dat ter dro ging is afgeleverd aan de fa: G. J. van Gelder te Wormervéer. aardappelziekte trefcdt op In de middelvroege aardappel rassen treedt thans in diverse volkstuintjes aardappelziekte op. GESLAAGD. Wieringerwerf. Dezer dagen behaalde de heer H. Uffen het diploma voor meester-timmeren te Utrecht. GESLAAGD. Wieringerwerf, Dezer dagen be haalde (Te heer H. Uffen het diplo ma voor meestertimmerman te Utrecht. KOEGRAS Julianadorp. ALG. VERG. VOETBALVEREEN. „KOEGRAS". Zaterdagavond hield de voetbal ver. Koegras een alg. ledenvergade ring, waar diverse zaken behandeld en besproken werden. Bij de be stuursverkiezing was aan de beurt van aftreden de heer L. Tigchelaar, welke zich voor een herbenoeming niet meer beschikbaar stelde, en in wiens plaats werd gekozen de heer J. Hoornsman, die deze be noeming accepteerde. Tot secretaris werd gekozen de heer E. Zon, die dat eveneens aan vaardde. Aan het slot van deze bij eenkomst werd door den voorzitter dank gebracht aan den heer L. Tig chelaar, die ruim 20 jaai* een plaats in het bestuur heeft ingenomen en in deze lange periode zeer veel in het belang van deze ver. heeft ge presteerd. Daar er verder niets meer aan de orde is, volgt sluiting. BA RS1NGERHORN rïnrijderij. Na den geslaagden Zondag, waar op het Concours:Hippique werd gehouden, is de Maandag met een groote ringrijderij met paard en kar niet minder geslaagd. Een re cord aantal deelnemers van 67 be- kampten elkaar de ringen. Het pu bliek was voor dit leest, dat ten slotte min of meer een plaatselijk karakter draagt, weer in grooten getale opgekomen. Met animo werd den strijd gevolgd, Waarvan de uit slag luidt als volgt: le prijs D. C. Broersma, Barsin- gerhorn; 2e prijs G. J. Schenk, Bar- singerhorn; 3e prijs K. Groot, Ha ringhuizen: 4. B. Jongejans, 5. R. Noot en twee 6e prijzen voor Wim Schoorl en Ch. Schrieken. De prij zen voor het schoonst geheel wer den toegekend aan K. Reyne, Scha gen de eerste, 2. D. Spaans, Barsin- gerhorn, 3. A. Pijper, Hensbroek, terwijl 2 eervolle vermeldingen wer den toegekend aan T. de .Jong, Ab- bekerk en D. C. Nobel, Barsinger- horn. De voorzitter reikte met een toe passelijk woord de prijzen in „de Fortuin" uit. HOOGWOUD. Aartswoud. DAAN POOL IN ZAAL BAKKER. Zondag j.1. trad alhier- pp het nieuwe gezelschap onder leiding van den welbekenden Daan Pool. De zaal van Bakker was reeds lang te voren uitverkocht, wel een be wijs, dat er een £oede roep vooruit was gegaan. Op zijn bekende joviale eenvoudige manier had Daan reeds dadelijk bij zijn entree voeling met het'publiek. Daar er reeds meerma len uitvoerige verslagen in de cou ranten hebben gestaan, geven wij maar een kort resume. Decor en verlichting was in één woord af. Als afzonderlijke nummers willen wij noemen „De gebroken Melodie", „Pierement", „Vereelte handen", de dans Strauss, keurig uitgevoerd door Ans Neefkes; „Het gouden hert' „Dollie", „HollandIndië" en „de Zee roept". Het geheele gezel schap streefde naar volmaaktheid. •jacbt op zwijntjesjager Alkmaarsche politie boekt weer succes! 'n Moeilijke arrestatie, doch' recher cheur Van der Burg laat niet met zich spotten! Zij, die zich Zaterdagmiddag om ongeveer 3 uur op het perron te Heiloo bevonden, beleefden daar een adembenemend.e episode uit den strijd tegen de misdaad Zij waren getuige van' het feit, hoe een Alkmaarsche politieman met de revolver in de vuist een achter volging instelde tegen een zich ver- werenden Amaterdamschen rijwiel- dief, die zich door verzet en een wilde vlucht trachtte uit handen van Politie en Justitie te houden, ondanks de omstandigheid, dat de revolverschoten hem om de ooren knalden. Doch laten wij bij het begin van deze niet alledaagsche gebeurtenis aanvangen. Na enkele dagen stilstand in de rijwieldiefstallen, die gelukkig aan het afnemen zijn, was er Zaterdag middag aan het politiebureau weer eens aangifte gedaan van de ont vreemding van een fiets. Onmiddellijk nam de recherche haar maatregelen en zie, een, poli tieman, die zich in zuidelijke rich ting had begeven, trof op het sta tion te Heiloo een individu met het gestolen karretje aan. Aange zien de rechercheur éenigen tijd- noodig had om zijn motor een plaatsje te geven, had de dief de gelegenheid gekregen om waar te nemen, dat hij achtervolgd wetd. Toen de politieman zich dan#)ok bij hem vervoegde, trachtte hij de vlucht te nemen. In de worsteling die ontstond, kwamen beiden te vallen. Een wilde jacht op den dief, die de spoorlijn in noordelijke rich ting opvluchtte, volgde, waarbij de rechercheur eenig.e schoten op hem loste om hem tot staan te bFengen. Na een achtervolging van ongeveer 500 meter, zag de misdadiger kans in het dichte bosch ten westen van de spoorlijn te verdwijnen. Recher cheur Van der Burg gaf den moed echter niet op en na eenigen tijd wis* hij den onverlaat tusschen het struikgewas te ontdekken en zich onverhoeds op hem te werpen. Een korte worsteling orftstond, waarbij de dief glansrijk het onder spit dolf en zich overgaf. Hij is daarna naar het politiebureau te Alkmaar getransporteerd en al daar in verzekerde bewaring' t?e- -steld. Het bleek te zijn de 23-jarige J. P. J. de H. uit Amsterdam, een persoon die al twee jaar werkloos was, doch met bijna f400.aan contanteri in zijn zak liep De politie neemt dan ook aan weer een zwijntjesjager in het groot te hebben uitgeschakeld. In dit verband wijzen wij op het voornemen, dat de Officier van Justitie bij de rechtbank te Breda één dezer dagen te kennen gaf en waarbij hij diefstal van een rijwiel thans zóó ernstig achtte, omdat al leen zij, die voor beroep hun fiets noodig hebben, nog kunnen:, rij den, dat hij niet minder dan viër jaren gevangenisstraf tegen een fietsen dief zal eischen. Tenslotte zij hier een woord van hulde gebracht aan den recher cheur J. v. d. Burg der Alkmaar sche politie, die door zijn kordaat optreden deze moeilijke arrestatie tot een goed einde bracht. Ook de rijksambtenaar I*. uit Heiloo, die onversaagd aan de ach tervolging deelnam, verdient een woord van lof. stenografie en maghine- schruven. Voor het op 29 Juli gehouden examen van de Vereeniging van leearen in stenografie en machine- schrijven slaagden: voor kantoor- typist(e) in de Ned. taal de dames J. Visser, B. de Vlugt, D. Andriese en A. C. Koel te Alkmaar en R. van der Laan te Schermerhorn en de heeren C. S. N. Adolf, W. Th. de Gróót, P. Hofstra, F. M. Bos, J Kort, A. van der Veen en J Schreurs te Alkmaar, W. de Haan te Bergen en J. W. Oostdijk te St Pancras; voor kantoorstenograaf(e) in de Ned. taal: de dames F. C Blokker te Alkmaar en D. van Mierlo te Alkmaar, M. Brautigam te Bergen en G. H. Klein te Stompetoren, alsmede de heeren J. A. Mannes le Egmond aan den Hoef en W. J Schoonhoven te Alkmaar; voor diploma A machineschrijven de heeren C. H. N. Frankenmolen te Bergen, N. Timmerman, P. Beet en T. Andewee te Alkmaar, P. Mu' en J. W. plomp te. Oudorp en "da dames A. G. J. A. Rommel te Alkmaar en C. J. Blom te St. Pan cras. voor diploma B stenografie:' de dames M. C.. Schouten (zr. Domi- tilla) te Bergen en A> N. Blaauw te Alkmaar; voor de Ned. Associatie voor practijkexamens slaagden: voor boekhouden de heeren J. Nool. J de Lange en J. Bakker te Alk maar; voor handelscorrespondentie in de Ned. taal de dames R. v. Goin- sra en M. Deurlo te Alkmaar, T Stammes te Bergen en M. Been- ders te Broek op Langendiik, als mede de heeren J. H. Roukens 'tr Schoorl, Th. Bakker te Alkmaar en P. Kos te Noordscharwoude. voor handelscorr. in de Engel- sche .taal de heer J. Visser te Alk maar; voor handelscorr. in'de Duitsche taal de dames T. Ooms, M. Wame link en T. Schut te Alkmaar. Ernst en luim afwisselend en be schaafd met prima begeleiding, voor elk wat wils. Het publiek ge noot met volle teugen van de her rezen Daan Pool. Het geheel was een avond van hoogstaande -klein kunst., zooals men helaas in het boerenland zelden aantreft. Aan het einde bood de familie Bakker bloemen aan Daan aan, daar het reeds de twaalfde maal was dat hij in deze zaal was opge treden. (J. Koeten Jr^) SINT PANCRAS. burgerlijke stand. Gefcoren: Elisabeth Geertruida, dochter van A. C. Kramer en A. Bos. roovers! Hier ter plaatse worden den laat- sten tijd nogal eens wat gewassen va nhet land gestolen. Er kwam ons dezer dagen ook een geval ter oore. Bij eén tuinbouwer uit deze plaats werd ongeveer 100 Kg. aardappelen van het land gestolen, "s Morgens kwam de tuinbouwer bij zijn land, maafr de aardappelen waren reeds gerooid. Zoo geschiedt het ook dikwijls met de kqpl. Dit is natuurlijk een groote strop voor den tuinbouwer, welke practisch het geheele jaar er zijn beste krach ten aan heeft gewijd, terwijl een of andere persoon er mee aan den haal gaat. 'arbeidsdienstplicht. Bericht is ontvangen, dat binnen kort art. 4 van het Arbeidsdienst- plichtbesluit in dier voege wordt gewijzigd, dat personen welke ge boren zijn tusschen 1 October 1924 en 30 September 1925, opgeroepen worden tot het vervullen van Ar beidsdienstplicht in het jaar 1943 Vooreerst komen personen welke geboren zijn tusschen 1 October 1924 en 31 December 1924, voor een geneeskundig onderzoek en ver volgens voor opkomst in aanmer king. Alle mannelijke personen welke in deze categorie vallen ontvangen tijdig bericht dat zii staan ingeschreven als -arbeids- dienstplichtigen, tevens deelt de burgemeester dan mede dat de arheidsdienstplichtigen bij de keu ringsraden, waarvoor zij een oproe ping ontvangen nadere inlichtin gen kunnen bekomen. HARENKARSPKJ*. Dirkshom. verwaarloozing. Reeds lang heeft het onze aan dacht getrokken, dat de lantaarns van de straatverlichting in het Wes telijk deel, onzer gemeente nu zij de laatste' twee jaren Meen dienst meer hebben gedaan er vrij ha veloos bij staan of hangen. Kapotte glazen, half omvergewaaid of ge trokken, soms met paal en al tegen den grond is thans de aanblik van de eens zoo bloeiende vereeniging „De Straatverlichting". De vraag rees wel eens bij ons op: was 't niet meter geweest een en ander op te bergen? Ook in ons dorp wordt het er zoo langzamerhand niet beter op, vooral nu enkele lantaarns het mikpunt der jeugd worden. Wij we ten heel goed dat onze jeugd wat toe moet hebben, maar als het zoo doorgaat, blijft er geen lantaarn meer heel. Of 't nu komt wijl de jeugd met zijn ledigen tijd geen raad meer weet en dat zij denkt: de straat verlichting doet voorloopig toch geen dienst meer, zouden wij niet kunnen zeggen, doch hoe het ook zij, aan deze baldadigheid dient een einde te komen. politie. Gevonden te Tuitjenhorn een re genjas. Verloren tijdens kermiszon dag te Kalverdijk een portemonnaie met inhoud: Inl. bij de gem politie. W ARMENHUIZEN wedstrijd vischlust. Zondagmorgen hield de hengel- sportvereeniging „Vischlust" een wedstrijd in de ringvaart bij de Bleekmepr. Dezen keer was de vangst tamelijk bevredigend. Het Was een zeer spannende wedstrijd. Door 16 leden werd deelgenomen en in zes halfuren wist men 197 baarzen te verschalken, waaronder nogal enkele maatbaarzen. De uit slag luidde alk volgt: 1. P. Rol, grootste baars 22.1 c.m.; 2. P. de Heer, 25 st.; 3. J. Jongerling 24 st.; 4. C. de Bber 23 st.; 5. P. Rempt22 st.; 6. C. Houtkooper 15 st.; 7. K. Slot 12 st.; 8. J. Rempt 11 st. bij loting; 9. Alb. Dekker, 11 st., 10. J. Zon, 11 st.. id.; 11. G. Donia 9 -st. W1ER1NGERWAARI) een mooi succes. Bij de j.1. Zondag te Anna Pau- lowna gehouden zwemwedstrijden van. den Kring Noordelijk N.-Hol land, werd door onze zwemclub deelgenomen met één lid en vier adspirantledcn. Dit vijftal, w.o. 2 meisjes adspiranten, wist beslag te leggen op niet minder dan acht prijzen, o.a. een wisselbeker, een lauwertak voor het kampioenschap 4 x 25 M. gem. estafette voor ad- spiranten. Voorwaar een mooi suc ces voor deze, nog jonge zwem club. - BERGEN BENOEMD. De heer R. J. Haitsma, admi nistrateur bij het bedrijf der ge meentewerken, alhier, is met in gang van 1 September a.s. benoemd tot hoofdklerk met den titel van adjunct-verificateur bij de ge meentebedrijven van Almelo. Eeriige en algemqene kennisgeving. Heden is tot onze droefheid, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overleden on ze innig geliefde Moe der, Behuw.d-, Groot- en Overgrootmoeder, Neeltjc Krans,. Wed. van D. Kojuwenberg, eerder van P. Burger, in den ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam, J. KOUWENBERG. Petten, 9 Aug. 1942. De begrafenis vindt plaats op Woensdag 12 Aug. op de Algem. Begraafplaats te Pet ten om 2 uur. Vertfek vanaf het huis van J. Ploeger te 1.30. Getrouwd: JAN RAAT en ANN1E ZANDSTRA, die hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstel ling bij hun Huwelijk onder vonden. Burgerbrug, 8 Aug. 1942. Wegens vacantie van DONDERDAG 13 t.m. ZATERDAG 15 AUGUSTUS. SMEDERIJ, NIEUWE NIEDORP. Wieringer waard 5l5I5!5lf5 h.h. tuinders! Laat Uw in de kas bij te waarland. mrsmrstai blank paardenvleesch Met bonden, dubbele rant soenen. WOENSDAG 12 AUGUSTUS, n.ni. 1 uur, bij Aanbevelend, S. HOUTKOOPER. Wegens omstandigheden is mijn VRACHTDIENST Oud- karspel-W armenhuizen-Hoorn PIET Z0)ri oudkarspel. TE KOOP: Dekzeilen, 24 tot 48 M2. Hekpalén, 4 soorten, 1.80 L Staaldraad, 70 en 35 M., 12 m. 2 Zomerhuisjes, 20 en 25 M2. 3 Bankschroeven, sta art m. 2, Dommekrachten. 1 2-mans Palenhei. 1 ijzeren Gasketelbergplaats. 1 Richter, 50 C.M. 7 M.—7K c.M. Voorts Vaten en Kuipen. SCHAGEN. tel. 241. Tijdelijke Hulp In Huishou ding gevraagd voor den dag, gedurende 2 weken in Augus- tusi Br. onder lett. WK6 Bur. van dit blad. Té koop gevraagd een Auto ped op luchtbanden. Adres: J. Bobeldijk, Lutjewinkel. LANGEIilJK AARDAPPELZIEKTE. De aardappelziekte is op tal van akkers geconstateerd. De vroege aardappelen zijn .voor verreweg het grootste gedeelte gerooid, zoo dat deze zoo goed als niets van de ze ziekte te lijden hebben gehad.. De late zijn echter nog niet vol wassen. Toch gaan verschillende telers er toe over om het loof van de aangetaste akkers dood te ma ken. Als de knollen nog niet zijn aangetast, kan dan nog veel voor komen worden. Van twee kwaden kiest men op die wijze het minste. TE WEINIG STROO VOOR KLEINE BOEREN. De kleine boeren, dat zijn die met 3—5 koeien, zoeken in den zo mer meestal het voer voor hun vee langs de kanten der akkers. Stroo of hooi wordt op'die wijze niet voor den winter opgeslagen. Ze hebben nu een toewijzing gekre gen,, doch die is er blijkbaar op be rekend, dat men zelf wat hooi en/ of stroo verzamelt. We vernemen, nu, dat er pogingen in het werk worden gesteld om voor hen wat meer stroo te verkrijgen dan de officieels toewijzing vermeldt. EEN TENTOONSTELLING. De leerares van de stichting Huis houdelijke voorlichting ten platten- lande; mej. Liefhebber, heeft aan ongeveer 30 huisvrouwen in deze» gemeente een cursus gegeven in „verstellen". De verstelde goederen zijn thans voor belangstellenden te bezichti gen op Donderdag 13 Augustus a.s. van 16.30 tot .18 uur in de Doops gezinde kerk te'Broek op Langen- dij-k en van 20 tot 21 uur in het voormalig gemeentehuis te Bfoek op Langend ijk. Wij twijfelen ér niet aan of zeer velen zullen deze expositie bezoe ken. Er volgt zeer waarschijnlijk nog een cursus. HENGELWEDSTRIJD. Oudkarspel. De hengelclub hield een wedstrijd langs de kade van de Woudmeer. Met twaalf man werden 43 stuks gevangen. De eer ste prijs voor de grootste baars was voor V. Polman met een baars van 26 cm. A. Visser verwierf de tweede, K. Drost de derde prijs (na loting/ voor het groofste aantal maatbaar zen. Het grootste aan tal baarzen werd gevangen door J. B'oekestein, 11 stuks, 2e prijs C. van Liempt, 9 stuks en 3e pr. D. Pjakman, 8 st. DE AARDAPPELPRIJS. Noordscharwoude. Naar ons wordt medegedeeld, bedraagt de vergoeding, welke de tuinbouwers» ontvangen voor het naar de veiling brengen van hun aardappelen niet meer f0.15 per 100 kg., zooals dit verleden jaar was, maar f0.10 per 100-kg. De prijs van de aardappelen is daardoor in de afgeloopen week niet f5.35 maar f5.30 per 100 kg. geweest. In de thans begonnen pe riode zal de prijs f4.90 per 100 kg- zijn. De bovenbedoelde toeslag wordt gegeven, omdat de prijzen, welke voor de aardappelen zijn vastge steld, berekend zijn „af boerderij". De tuinders, die hun aardappelen dus via de veiling leveren, hebben meer werk aan de aflevering, waarvoor deze tegemoetkoming iti vastgesteld. UITVOERING JONG LEVEN. Noordscharwoude. De Zondag avond gegeven derde uitvoering door de tooneelvereeniging „Jong Leven", met „Armoe troef", welke voor de donateurs was bestemd, is wederom uitstekend geslaagd. De zeer talrijke aanwezigen heb ben een vroolijken avond gehad. Concordia was totaal uitverkocht. W1NKRL. POLITIE. Gevonden: Een horloge. Inlich tingen ter gemeente-secretarie. texelsche markt. De lammerenhandel vermindert aan de Tcxelsche markt thans ie dere week. Maandag werd nog een 6ó-tal' verhandeld De prijzeh wa ren lager dan vorige week. De lammerenprijzen liepen nu van f 30 tot f 43, de hoogste prij zen werden betaald voor ooilam meren. De schapenhandel verlieo uttstekend, de prijzen waren hoog, f 53—f 80. Koeien waren in den vrijen handel ook duur, hoogste prijs 1 575. De aanvoer bestond uit: 6 koeieft f 350-575. 2 veulens f 500-700, 60 lammeren f 39—43, 12 biggen f 30 42, kalveren f 2638, 6 scha pen f 55-j80. WARMENHUIZEN, 10 Aug. Aanvoer: 25.400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.90, Eigen heimers f 4.90, Bintjes f 4.90, 3150 Kg. roode kool f 5, 6000 Kg, witte kool f 3.50, 150 bos peen f 5. BR. OP LANGENDIJK, 11 Aug. Aanvoer: 8600 Kg. tomaten I—IV f 17, 75 Kg. appelen: Transparant f 50, 188 Kg. ^ruiven: Franken- thaler f 75, 150 Kg .tuinboonen f 6, 80.000 Kg. aardappelen f 4.90, 50 Kg. spercieböonen f 16, 45.000 Kg. roode kool f 4.50, 2600 Kg. witte kool f 3. NOORDSCHARWOUDE, 11 Aug. Aanvoer: 125.500 Kg. aardappelen: Schotsche muizens Eigenheimers. BI. Eigenheimers, Bintje en Geel- blom f 4.90, 1500 Kg. roode kool f 4.50, 5300 Kg. witte kool f 3, 800 Kg. slaboonen f 16, 195 Kg. tuinboonen f 6. 750 Kg. zilverulen, nep, drielingen f 12. PURMEREND, 11 Aug. Runderen, totaal 765 stuks: 430 vette koeien voor de levering, gel- dekoeien f 380495, melkokeien f 480—920. 12 stieren levering. 68 pinken f 150—280, 310 nuchtere kal veren voor d"e slacht v. d. levering, voor de fokkerij f 38—49, 10 vette varkens voor de slacht levering,- 220 biggen, f 23—45, 680 schapen f 5885, 178 bokken en geiten f 25 —85, 740 lammeren I 25—35.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3