Is wfein Frotar De lucht rooiers van HOITIKA Hoe voed ik mijn konijnen /ervoer van personen in bagageliffen is verboden SPAARZAAM GEBRUIK VAN GAS EN ELECTRICITEIT VEREISCHT. Er is reeds meermalen op ge wezen, dat de maatregelen ter be sparing op het gas- en elektrici teitsverbruik zoo nauwkeurig mo gelijk moeten worden nageleefd. Dit geldt niet alleen voor parti culieren, doch. ook voor hotels, café- en restaurantondernemingen, mede. wat betreft bet kolenver- bruik. Het is echter gebleken, dat de voorschriften inzake liet gebruiken van personenliften en roltrappen soms worden overtreden, doordat de gasten van bedoelde onderne mingen in de gelegenheid worden gx-.'eld gebruik te maken van de bagage-lift. Het spreekt van zelf, dat dit niet kan worden toegestaan dat tegen ondernemers van be lde inrichtingen, die dit gedoo- gen of bevorderen, strenge maat regelen zullen worden genomen. .Zij steden zich zelf bloot aan onmid dellijke sluiting van hun bedrijf. Ook alle strikt overbodige licht bronnen moeten buiten bedrijf worden gesteld. Ook hieraan wordt niet voldoende aandacht besteed. Tegen overtreders zullen sportge- l*'j! o Hiaat regelen worden getrof fen. \'::n overheidszijde wordt er op gewezen, dat het vooral in het zo:u -i-seizoen mogelijk moet zijn aan dezen eisch van vermindering van lichtbronnen te voldoen. Zelfs v.a meer de toegestane rantsoenen van gas en electriciteit voldoende zanden zijn om de verlichting op don ouden voet te handhaven, moet zulks worden nagelaten, ten einde mede te werken aan een zoo zuinig mogelijk gebruik. Het publiek ma te liet den ondernemers niet lastig en éische niet, dat allerlei comfort wordt geboden dat in wezen ver kwisting van 'energie beteekent. d' Sociale verzekeringen en inwonende kinderen Het besluit van den secretaris generaal van het departement van sociale zaken, waarbij met ingang van 1 October a.s. ook de 16-jarige en oudere, inwonende eigen, aange trouwde of stiefkinderen van den werkgever, die in diens onderne ming werkzaam zijn, zullen vallen onder de verplichte verzekeringen van ongevallenwet, land- en tuin- bouwongevallenwet, ziektewet en invaliditeitswet, brengt vooral voor land- en tuinbouw een belangrijke wijziging. Van de ongeveer 230.000 landbouwers en tuinders werken circa 110.000 op hunne bedrijven óf alleen óf met gezinsleden (vrouwen en/of kinderen). Deze 110.000 land- en tuinbouw- ondernemingen vielen tot dusverre buiten elke verzekeringsplicht. Voorzoover in deze ondernemingen kinderen van 16 jaar en ouder werkzaam zijn (hun aantal wordt geschat op 30 a 40 duizend), moe ten deze boeren en tuinders vanaf 1 October a.s. voor die kinderen rentezegels plakken en zich als lid aanmelden bij de uitvoeringsorga nen van land- en tuinbouw-ongeval- lenwet en ziektewet. Niet voor de kinderbijslagverzekering. Deze wet wordt, tenminste in het besluit van den secretaris-generaal, niet ge noemd. Van de 120.000 reeds verze- keringsplichtige landbouwers en tuinders hadden naar schatting on geveer 7000 de inwonende kinderen vrijwilig verzekerd tegen de gelde lijke gevolgen van ziekte en onge val. Deze vrijwillige verzekeringen moeten nu omgezet worden in ver plichte. NACHTVERBLIJF IN BOERENSCHUREN Het is gebleken, dat voor het 's nachts verblijven in boerenschu ren prijzen, worden berekend, die niet in overeenstemming zijn met hetgeen daarvoor wordt gepres teerd. Voor een dergelijk nachtverblijf geldt de Prijzenbeschikking 1940 no. 1, zoodat geen hoogere prijzen mogen worden gevraagd dan voor 9 Mei 1940. Er wordt daarom de aandacht op gevestigd, dat het niet geoorloofd is meer dan f0.25 per persoon per nacht te berekenen,, als de. boer alleen een plaats, en stroo beschik baar stelt en meer dan f0.50„ in dien meer aceomodatie wordt ver leend, als een krib en behoorlijke iwa s e h gelegenheid. Wie hoogere prijzen vraagt of be tmilt, stelt zich aan vervolging bloot. r De regeling der statiegelden Onlangs is een beschikking ver schenen, waarin nadere regels zijn gegeven voor de berekening van het statiegeld voor fïesschen, krui ken en potten. Daar de daarin vast gespelde statiegelden in sommige gevallen een verhooging beteeken- den, meent de tusschenhandel daar uit voordeel te kunnen trekken door deze verpak kinsmaterialen pas na den vastgestelden datum aan de industrie af te leveren. Op grond hiervan wordt binnen kort een wijziging in de beschik king aangebracht volgens- welke flessclien, kruiken en potten, die voor 14 Juli 1942 in circulatie zijn gegeven, ook na 14 Augustus nog tegen het oude statiegeld kunnen worden ingeleverd. Nogmaals wordt er dé aandacht op gevestigd, dat andere statiegel den dan die, welke in de beschik king staan vermeld niet zijn toe gelaten. Met den Nederlanclschen Volks dieast voor sociale ge il rechtigheid. L BEGRAFENIS C. S. SIXMA BARON VAN HEEMSTRA. Gistermiddag had op de alge- meene begraafplaats te Hengelo de teraardebestelling plaats van C. S. Sixma baron van Heemstra, kamerheer en particulier secreta ris. Het stoffelijk overschot werd op een gewonen boerenwagen naar het kerkhof gebracht en daar door buurtbewoners naar de groeve ge dragen. Zeer véle bloemstukken dekten de baar. Op verzoek van den overledene werd aan 'het graf niet. gesproken. De dienstdoende predikant las Psalm 103 voor en eenige hoofdstukken uit Corinthe 1 vers 6, waarna hij vervolgens ein digde met het Onze Vader. STAATSLOTERIJ. f5000.—: 5733 f 1500.—: 19927 f1000.—9444 15412 17759 f 400.—: 10511 13610 19230 f 200.—: 10894 16611 f 100.—: 6552 7597 8141 8460 8766 9658 9826 11157 15866 20202 Clandestiene slachtplaats in een varkenshok De politie is er in geslaagd een aantal clandestiene slachters te arresteeren, waarbij een der ont dekte slachtplaatsen er een tref fend voorbeeld van was welk een risico bet publiek, dat uit den zwarten handel vleescb betrekt, loopt, omdat dit vleesch soms al lesbehalve hygiënisch, men kan zeggen uitermate vies wordt be handeld. Bij haar onderzoek vond de re cherche in een schuurtje achter een woning aan den Laarderweg een doode koe, waarvan men juist bezig was cle huid af te stroopen. Voorts ontdekte men, in zakken verpakt, nog de bouten van een andere koe. In de schemering na- .men twee mannen door een achter raampje de vlucht. Een van hen wist op dé fiets te ontkomen, doch de ander, zekere P. uit Naarden, werd op den Singel gegrepen. Deze bekendè in opdracht van zekeren van R. te Bussum te handelen, waarbij bij meedeelde ook in „De Eng" nog een koe te moeten slach ten. Na een lastige nachtelijke ex- peditie op de donkere heide, vond de politie een soort varkenshok met een vies bewaarkeldertje. Het hok was in tweeën verdeeld. In de eene helft werd geslacht, in de an dere huisden de varkens. Het was er een vieze bende, mest lag over al, aan touwen temidden van aas vliegen hing het vleescb Ook van R. en diens zoon kon den worden gearresteerd. Alle be trokkenen zullen naar Amsterdam worden overgebracht. Het vleesch werd in beslag genomen. KEURING VOOR DE WAFFEN-SS EN HET NEDERLANDSCHE VRIJ WILLIGERSLEGIOEN. 's-GRAVENHAGE, 8 Aug. Het SS-Ersatzkomman do Nederla nd, Den Haag, Stadhouderslaan 132, deelt mede, dat nieuwe keuringen voor de Waffen-SS gehouden wor den in den tijd van 17 tot 24 Aug. 1942 in de volgende plaatsen: 17.8.42 10.00 uur Rotterdam Deutsches Haus 16.00 uur Tilburg Werkliedenvereeniging, Tuin straat 68. 18.8.42 10 uur Den Bosch Hotel Noord Brabant, Markt 45. 16.00 uur Eindhoven Huis Maria, Kruisstraat. 19.8.42 10.00 uur Roermond NSDAP - Swalmerstr. 61. 16.00 uur Arnhem Weberstraat 16B. 20.8.42 10.00 uur Hengelo Deutsches Haus. 16.00 uur Meppel Hotel Westerbeek, Woldstr. 21.8.42 10.00 uur Groningen Concertliuis, Poelestraat. 14.00 uur Leeuwarden Huize Schaaf, Breedstraat. 22.8.42 10.00 uur Arasterdam School, Iepenweg 13. 16.00 uur Utrecht Wehrmachtsheim, Mariapl. .8.42 10.00 uur Amersfoort Pol. Durchgangslager, Ka- pelweg. 24.8.42 10.00 uur Den Haag Café den Hout, Bezuiden- houtscheweg. Mannen zullen voor den duur van den oorlog, 2 of 4 jaar dienst doen, Voor ondersteuning van de achter blijvende gezinsleden, voor zoover het om kostwinners gaat, wordt ge zorgd. Bij het SS-Ersatzkommando Nederland, Stadhouderslaan 132, kunnen gratis reisbiljetten van de woonplaats naar de plaats van de keuring worden aangevraagd. Bil jetten voor de terugreis worden uit gereikt door het keuringsbureau, onverschillig of de candidaat is aan genomen of niet. SABOTAGE Onverantwoordelijke elementen hebben een aanslag gepleegd op een Duitschen trein en niet anders bereikt, dan dat een aantal gijze laars gevaar loopen voor deze „hel dendaad" met hun leven te moeten boeten. Sabotage. Laf, dom en onverant woordelijk. Wat een verschil met de houding en daden van onze dappere Oostfrontstrijders. Deze mannen strijden tegen het bolsje wisme. Zij vechten voor de toe komst van ons land en volk. Deze dappere kerels zijn het waaraan het Nederlandsche volk straks een eervolle plaats in het nieuwe Eu ropa te danken zal hebben. Land genoot, neemt stelling tegen ben die saboteeren of daartoe ophitsen. Toont u een goed vaderlander. Ver sterkt onze gelederen in het Oosten Meldt U aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, Den Haag. VAN DER HOEK ZAL TEGEN DR. EUWE SPELEN. LEEUWARDEN, 11 Augustus. De partij v. d. HoekCorlever is na 71 zetten door v. d. Hoek ge wonnen. Hiermede zijn de voor wedstrijden voor het kampioen schap van Nederland geëindigd met v. d. Hoek als overwinnaar. In September zal hij een wed strijd van tien partijen tegen Dr. Euwe spelen, met den kampioens titel van Nederland als inzet. WietAennen, 283. Ben i'k het nou of word ik het? zei de kok. Zoo'n gelijkenis! Je zou zweren dat het Pietje Durf uit Dijk huizen is. Dat bèn ik ook. riep Piet, dolgelukkig dat hij een landgenoot ontdekte. Wie ben jij? Ik ben maaropeens veranderde zijn gezicht en kreeg een strakke uitdrukking. Herken je me niet? Des te beter! Vraag er dan maar niet verder naar! Ik zal je helpen wat ik kan, maar zwijg dan verder over wie ik ben of niet ben. Komkommers: Ia minstens 850 gr. per stuk f 17. Ib 700850 gr. p. st. f 14. II 600—700 gr. p. st. f 11. III 500-600 gr. p. st. f 8.— p. 100 kg. p. kg. omkommerstek f1050 f 0.14 p. 100 kg. p. kg Tomaten I. II, III en IV f21. Tomaten, bonken f 16.50 Tomaten, kriel en gescheurde f 0.22 f 0.18 f 0.14 f0.10 f.0.27 f 0.21 VAN VLIET WINT IN DENEMARKEN. Op de Ordrupbaan in Kopenha gen won Arie van Vliet in den sprint met zestien punten overtui gend van Jan Derksen en Willy Falck Hansen, die resp. 10 en 7 punten vergaarden. DISTRIBUTIE VAN AARDEWERK Het is niet de bedoeling voor het verkrijgen van serviesgoed op nieuw reservebonnen van de le vensmiddelenkaart beschikbaar te stellen. De kort geleden uitgereikte servieskaart zal over eenigen tijd in gebruik worden genomen. Hier over zullen t.z.t. nadere mededee- lingen worden gedaan. GRATIS BROCHURE VERKRIJGBAAR. Voedingsproblemen doen zich on der de huidige omstandigheden niet alleen bij de menschen, doch ook bij de konijnen voor. Voor on ze konijnen zijn alleen afvalstoffen beschikbaar en uit den aard der zaak hebben deze natuurlijk niet dezelfde voedingswaarde als vol- waardige producten. Nog veel te weinig is echter onder de konijnen- houders bekend, dat een groot aan tal onkruiden zeer gaarne door on ze konijnen worden gegeten,ter wijl deze planten bovendien vaak een hooge voedingswaarde bezit ten. In verband hiermede verstrekt de Rijksvoorlichtingsdienst voor de Pluimveeteelt van de Directie van den Landbouw, afd. „Konijnen" te Beekbergen, op aanvrage gratis vlugschriftjes met beschrijving en teekening van deze voor de konij nenvoeding belangrijke onkrui den. Men kan deze brochures per briefkaart aanvragen. Het adres van den afzender moet in bloklet- ters worden vermeld. Bouwteekeningen voor konijnen hokken zijn eveneens gratis te ver krijgen. f 10.— f 0.13 p. 100 st. p st. f 29.— f 0.36 p. 100 bos p. bos f 4.50 f 0.07 f 4.— f 0.06 p. 100 st. p. st. Knolselderij (6 cm 0) f 7.50 f0.10 Aubergines Peterselie, kervel Bosselderij Officieele medcdeelingen MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 26/1942 Deze prijslijst geldt van 12 Augus tus 1942 af. Gros- Detail- siers- listen- prijzen prijzen GROENTEN Holl. bloemkool: Ia boven 27 over den p. 100 st. p. st. cm kop gemeten f 18. f 0.24 Ib 2227 cm over den kop gem. f 15. f 0.20 H 1822 cm over den kop gem. f 11. f 0.14 III 1218 cm over den kop gem. f 7.50 f0.10 p. 100 kg. p. kg. Witte kool f 5.70 f 0.08 Roode kool f 7.20 f0.10 Savoye kool f 7.20 f0.10 Chineesche kooi f 6.20 f 0.09 Spitskool f 6.20 f 0.09 Boerenkool f 8.— f0.ll Snijsla f 10.— f 0.13 Andijvie f 10. f 0.13 Postelein f 17. f 0.22 Spinazie: blad f 13.50 f 0.18 struik f 12.50 f 0.16 Boonen: stok prinsesse f26.50 f 0.34 snij spek f 19.50 f 0.25 stamboonen zonder draad f 19.50 f 0.25 Overige soorten f 16.50 f 0.22 Pronkboonen f 14. f 0.18 Doperwten: rijs- en krombek f 19.50 f 0.25 overige soorten f 15.50 f .0.20 Tuinboonen f 8.50 f0.ll Kropsla: p. 100 st. p. st. I minstens 2 kg. per 10 st. f 3.50 f 0.06 II van 1,7 tot 2 kg. per 10 st. f 3.- f 0.05 Bosprei f 6.50 f 0.09 p. 100 kg. p. kg Zilveruien f 15.50 f 0.20 Sjalotten f 11.— f 0.14 Herfstltnollen f 5.50 f 0.08 Augurken: Soort I f31.50 f 0.40 Soort II f21.— f 0.27 Soort III f 13. f 0.17 Soort IV f 10. f 0.13 Soort V f 5.50 f 0.08 I II stippel f 13. f 0.17 III IV stippel f 5.50 f 0.08 Pepers f90.— f 1.08 p. 100 st. p. st Paprika f21.— f 0.27 Koolrabi (boven 7 cm. 0) f 6.— f 0.06 Peen zonder lof: I van 2050 gram gewasschen f 10.— f 0.13 II van 51—200 gram gewasschen f 7.50 f 0.10 III van 201500 gram ongewasschen f 6.50 f0.09 Bospeen p. 100 bos p. bos (0.6 kg. peen minst. 15 st. per bos) f 7.50 f0.10 p. 100 kg. p. kg. Kroten f 6.50 f0.09 Ramenas f 11.f 0.14 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, mei dien verstande, dat de kool na het' snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten mag door détaillisten 1 ct. per kg. in rekening gebracht worden boven den verkoopprijs, af winkel. Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde producten, alsmede voor het z.g. uitschot, moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tol de hierboven gepubliceerde maxi mumprijzen. welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen la gere dan de gepubliceerde maxi mumprijzen moeten de verkoopprij zen dienovereenkomstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. INLEVERING RUNDVETBONNEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt., in verband met de beschikbaarstelling van rundvet op de bonnen „44" der boter- en vet kaarten, bekend, dat slagers de ge durende het tijdvak van 12 tot en met 15 Augustus 1942 van hun klan ten ontvangen bonnen op Maan dag 17 Augustus 1942 bij de Plaatse lijke Distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van vet- toe wij-zingen. OPGAVEPLICHT HANDELAREN IN GEBRUIKTE MACHINES. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be kend, dat ieder, die zich als hoofd-, nëven- of bijbedrijf bezighoudt met het verhandelen van gebruikte ma chines, verplicht is vóór 22 Augus tus 1942 van alle op 7 Augustus 1942 bij hem voorradige gebruikte machines op daartoe bestemde for mulieren EM, welke op aanvraag verkrijgbaar zijn bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken, op gave te doen aan het Bureau voor de Metalen-verwerkende Industrie, Riouwstraat 174, 's-Gravenhage. Bij niet voldoen aan de bepalin gen van de beschikking gebruikte machines 1942 stelt men zich bloot aan een strafrechtelijke vervolging op grond van het Economisch Sanc- tiebesluit 1941. De „toelichtende cir culaire gebruikte machines", bij de Kamers van Koophandel en Fa brieken verkrijgbaar, verschaft na dere bijzonderheden. C FEUILLETON Een romantisch verhaal uit de Grieksefce bergeo door ERNST KLEIN 43. Toen de Turken mijn vader doodgeschoten hadden, stonden wij, Irene en ik, geheel alleen op de we reld. 1 Alleen en zonder vermogen. Xymatis was destijds met een nicht van mijn vader getrouwd. Deze vrouw nam ons hg zich. Wij waren kinderen Irene tien jaren, ik acht... Onze nipht was een edele vrouw, zij voedde ons op als vorsten kinderen. Toen wij ouder werden, stuurde zij ons naar een voornaam Parijsch pensionaat. Daar bleven wij drie jaren, ook toen zij stierf. Ik ge loof, dat zij dat in haar testament zoo bepaald had. Toen wij terug kwamen, was Irene zoo mooi als zij thans is. Ik zie nog den blik, waar mede Xymatis haar aanstaarde, toen wij uit Parijs in Salonilci aankwa men. Vreeselijlc! Al- een dronken woesteling!.. Zij rilde bij de herinnering. Vitus zc-ide' geen woord. Hij klemde de lippen vaster opeen en wachtte... Het meisje vervolgde: Hg heeft haar gedwongen zijn vrouw te worden. Vraag niet, hoe zij zich ertegen verzet heeft! Tallooze nachten hebben wij bij elkaar gezeten en geschreid. Totdat hij tenslotte dreigde, ons naar Brussa te sturen... Naar Brussa? Een vlammende blos van schaamte steeg haar in het gezicht tot aan de slapen... Ja, daar is de stapelplaats voor meisjes. De handelaars van het Oos ten komen daar hun waar halen... Ja, mijnheer Thavon, hij wilde ons verkoopen, opdat wij hem het geld weer zouden inbrengen, dat zijn ge storven vrouw voor ons had uitge geven. Bestaat zooiets? Ja, zooiets bestaat. En dien man wilt u een kans geven...! O, als ik maar geen meisje was! Maar ik ik heb er den moed niet toe. Tweemaal heb ik het reeds gepro beerd op het laatste oogenblik verliet mij mijn kracht... Zij stampvoette. Ach ik wat ben ik anders dan een laffe vrouw! Welnu Irene is met hem getrouwd, maar op den dag van haar huwelijk heeft zij hem midden in het gezicht gezegd, dat zij hem haat en verafschuwt. En ik heb erbij gestaan, en heb gelachen gelachen! Vier jaren is zij nu al zgn vrouw...! Kimt u zich voorstellen, hoeveel ellende, smaad en leed dat beteekent De tranen, die zg tot nu toe dap per ingehouden had, kwamen toch. Met een hartstochtelijken snik viel zij bij de tafel neer en schreide! Schreide ZEVEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Elena vertelt verder en lacht. Vitus sloop op zijn teenen de deur uit. Op de gang luisterde hij waagde zich tot de trap. Alles stil het huis lag nog steeds in mid dagrust. Langzaam, heel langzaam keerde hij naar zijn kamer terug. Toen hij binnenkwam, schreide Elena niet meer. Zij stond bij de tafel en keek hem dankbaar aan. Zij had zijn fijngevoeligheid, haar met haar smart alleen te laten, begrepen en op prijs gesteld. Een groote traan hing nog aan haar wimpers en gaf aan het mooie, hartstochtelijke gezichtje een onzegbare bekoring. Vitus zeide niets. Hij nam haar hand tusschen de zijne en streelde die... Ik begrijp zelf niet, waarom ik dat alles juist aan u zeg, die hier als vg'and in huis is, zeide zij, wee moedig glimlachend. Ik ben uw vijand niet en zal het ook nooit zijn, juffrouw Elena. Ik ben bereid, voor u en uw zuster alles te doen, wat u van mtj verlangt al is het ook op Europeesche manier. Eerst moet u naar het vervolg van mijn verhaal luisteren! U moet toch weten, hoe ik ertoegekomen ben, met bandieten om te gaan. Ziet u, mijn zwager geeft zich uit voor een goed vriend der Turk- sche regeering, maar hij is in wer kelijkheid het hoofd van alle Griek- sche rooverbende in Turkije. Uit patriottisme? Dat beweert hg. Maar Irene en ik weten, dat hij er goede zaken bij doet. Hoe meer er in ons arm land gevochten wordt, des te meer ge weren en patronen kan hij ver koopen... Leveranciers van oorlogsmate riaal zijn altijd gloeiende patriotten! En zoo dicht bij de grens valt er ook menige goede zaak in smokkelwaar hoe is daarvoor de technische term af tè sluiten. In één woord, uw zwager is tengevolge van zijn patriottische gezindheid, rijk en algemeen geacht Dat komt bij ons ook voor.... Hij had zijn doel bereikt. Elena lachte weer... Toen kwam die ongelukkige professor naar Saloniki. U weet, dat Irene en ik er niet waren, toen deze zaak op touw werd gezet. Mijn zwa ger houdt zich altgd op den achter grond en droeg de uitvoering aan kapitein Stratos op. De professor werd gevangen geno men en hierheen gebracht. Mijn zwager heeft natuurlijk overal zijn spionnen en daardoor wist hij nog denzelfden avond, dat u Saloniki aangekomen waart en uw intrek in Olympia-Palace genomen had. „Nog een vogel, die waard is, ge vangen te worden," zeide hij tot Stratos. Irene en ik hoorden, hoe zij een plan ontwikkelden, om zich ook van u meester te maken. Toen schreef Irene het kaartje, dat u later bij ons in den tuin verloren hebt... Ik kan u niet beschrijven, wat mijn zuster daarvoor te lijden heeft gehad...! Hij heeft u ook ge zien ondanks de duisternis! Sta mij toe, u even in de rede te vallen! Kapitein Stratos maakt op mij den indruk van een man, die het hart op de rechte plaats heeft. Heeft hij toegelaten, dat uw zuster zoo behandeld werd? (Wordt vervolgd.) RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 18 AUGUSTUS. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Vroeg in den morgen (gr.). 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en Pro- grammo-uittreksel. 8,15 Amusementsorkest en pianosoll (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9,20 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.). 10.00 Zang en orgel (opn.). 10.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.00 Radio-Vacantieschool. 11.20 Zang met pianobegeleiding. 11.50 Viool met pianobege. leiding (gr.). 12.00 Frans Wouters en zijn or kest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Harmonieorkest en gramofoonmuzlek. 14.00 Zang. clavecimbel, piano en gramofoonmuzlek. 14.40 Concertge bouworkest (opn.). 15.00 Voor ieder Iets. (gr.). 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag 25 van den Heidelbergschen Catechismus en GewUde mu ziek (opn.). 16.30 Ensemble Willy Kok. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Het lichte lied weerklinkt (gr.). 18.00 Vraaggesprek over de nationale zwemkampi- oenschappen van het komendè weekeinde. 18.15 Een half uur Roemenië, muzikaal gramofoon- platenprogramma. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 18.55 B.NO.: De wereldmeening uit vreemde kranten.. 19.05 Groninger Orkestver- eeniging, soliste en gramofoonmuzlek. 20.15 Viool en plano. 20.45 Groninger Orkestvereeni- ging en soliste. 21.30 Trioconcert (gr.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Ensemble zang (gr.). Vanaf 22.15 alleen voor de Radio Cen trales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.15 Klankenparadijs (gr.). 23.3024.00 Serenade Fantasie (gr.). Hilversum n. 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Psalmen (opn.). 8.40 Viool en piano (gr.). 9.I5 Sym- phonie-orkest (gr.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en orgel opn.). 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Ensemble Rent meester. 11.40 Italiaansche zangers (gr.). 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12.45 B.N.O.: Nleuws- en zakelijke berichten. 13.00 „De Landstand nu". 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 13.45 Voordracht. 14.00 Een strijkorkest en gramo foonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 16.00 Bert van Dniteren en zUn orkest. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws., zake lijke- en beursberichten. 17.30 „Varia", ge varieerd programma. 18.30 Arbeidsdienst: Kun nen en kennen. 18.45 Twee ouvertures van Franz Léhar (gr.). 19.00 Hier W.A. 19.15 Marschmuzlek (gr.). 19.30 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.40 B.N.O.: Wat Nederland schrijft. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Het groote Omroeporkest en solisten. Als intermezzo: „WD trekken er op uit", vacantiereportages. 21.00 Brandende kwesties, causerie. 21.15 Piano- en orgelspel (gr.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avond- wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws '>on Helder A. G. van Kampen, 'vinnenland. alg. report, en tireeknieuws A. Eriks. Verant woordelijk voor de adverten- :ies, Schager editie,"G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk v. de advertenties, Heldersche editie, J. Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2