Waarvoor Kederlandsclie Msdienst? Predikbeurten ROOSJES JOH. BOOM DE SCHAüEk MARKT SCHAGEN EEN ONGEWOON WERKJE. Sedert enkele dagen kan men aan den toren van de R.K. kerk al hier een werkje zien verrichten, dat zeker tot de ongewone kar weitjes mag worden gerekend. Hoog in de lucht, gezeten op een aan touwen bevestigde balk, zweeft een werkman, die bezig "is enkele stijlen van den toren weg te bik ken. Deze stijlen, die geheel van het gebouw waren losgebarsten, vormden een gevaar voor de omge ving en steunen deden ze ré^ds lang niet meer. Èenigen tijd gele den is reeds een brok .naar bene den gekomen. Natuurlijk is het dp bedoeling de afgebroken stijlen straks door andere te vervangen. Maar dit zal nog wel eenigen tijd op zich la ten wachten. Zonder de stijlen is de toren hecht en sterk genoeg en dus zullen we wel eerst den vrede moeten afwachten, alvorens het herstellingswerk kan worden ter hand genomen.. LET OP UW VERDUISTERING! Naar we van de zijde der politie vernemen, zal aanstonds streng worden gelet op de inachtneming der verduisteringsvoorschriften door de burgerij. Wie hieraan on voldoende zorg heeft besteea, zal wellicht eerst nog vernemen, dat hij bij herhaling van licht zal wor den afgesneden. Op den duur ech ter zal rigoreus tot dezen maatregel worden overgegaan; Men drage daarom zorg voor een goede ver duistering. Voorkomen is het beste en wij maken gaarne gebruik van deze gelegenheid om het publiek ernstig te waarschuwen.^ TE HOOGE GROENTEPRIJZEN. Naar we verpemen worden te Schagen herhaaldelijk te hooge prijzen gevraagd voor de groente, handelaren. Zoo deelde men ons mede, dat bij voorbeeld voor stamboonen, waar van de prijs 25 ct. bedraagt, niet zelden 45 ct. per y2 K.G. moet wor den betpald Dit euvel doet .zich als regel niet voor bij de groentehande laren, die hun goederen via de vei ling betrekken. Door de geringe aanvoeren aan die veilingen heb ben zij hun klanten echter weinig aan te bieden. Verschillende groen teboeren het betreft hier voorna melijk verkoopers, die van buiten komen betrekken hun koop waar buiten de veiling om. Ze be talen dan meestal zelf reeds een hoogere prijs, slaan daarop een winst, zoodat men komt tot ver koopsprijzen als. boven aangegeven. De contröle ondervindt weinig medewerking van het publiek, om dat de koopers niet het risico wil len loopen aanstonds door hun le veranciers te worden gemeden. Zoo staat de overheid voor een moeilijke taak. Naar men ons vér- zekert, wordt echter nauwkeurig toezicht uitgeoefend en wordt al les in het werk gesteld om aan de zen ongewenschten toestand een eind te maken. DIEFSTAL UIT DE WEI? Gisteren ontbraken uit een wei land aan het Nespad 2 lammeren. Ook werd een doode zwaan ge vonden, naar alle waarschijnlijk heid was het dier den nek omge draaid. Op grond van een en an der wordt gedacht aan diefstal der lammeren. Het onderzoek is in vollen gang. SCHAGEN-NIEUWS. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 15 AUGUSTUS. SCHAGEN 1—ALW. FORWARD. vertrek per trein 2.10. J. J. Slikker G. Anneveldt A. de Wit G. C. Anneveldt S. Grootes T. -^choorl D. Sohoorl J. v.d. Ben. G. Boontjes R. v. Haren P. Stam Res.: H. Kaper. G. C. Sloof. SCHAGEN II-BARSINGERHORN I Aanvang 2 uur.' P. Schoorl H. Hijmans..A. v.d. Pi.il Th. de. Weger H. Volten D. v. Loon J. Peetoom J. Kater J. H. Kuyl P. Smit J. Slikker Res.: P. Kort. WINKEL 3—SCHAGEN 3 (serie wedstrijden. Vertrek p. fiets 10 uur. P. Biesboer C. Slikker P. Slik J. Slagter J. Berkhouwer Jb. Molenaar P. Dekker T. v. Rooy. Chr. Rijnders C. v. Haren A. v. Nieuwkoop Res.: Chr. Neefkeris. Jb. Schgorl. De elftallen spelen in de aange geven opstelling. DTS a-SCHAGEN a. Vertrek per trein 10.10 u. S. Koning A. Molenaar P. Verra P. Kip G. Vel H. N. de Graaf Joh. de Nijs H. Duynker H. de Graaf J. Dokter K. Borst DTS b—SCHAGEN b. Chr. Bakker H. Heyligers H. v. Geelbergen P. Wardenaar H. Voorthuysen O. de Graaf L. v. d. Kuyt IJ. Reens K. Domper C. Tuinman C. Spaans Alg. res.: O. de Graaf Jr. Geleiders elftallen: G. Rempt en B. Schouten. J. H. Westenberg. S.v.pl. geen afberichten. Adsp. Comm. WIERINGEN PRIESTERJUBILEUM. Pastoor G. *H. E. Mudde hoopt 15 Augustus a.s. te Honselersdiik (ZH.) zijn zilveren Priesterjubileum ne herdenken. Pastoor Mudde was eenige jaren herder van de parochie St. Hippolytus alhier. Onder zijn leiding werd het Parochiehuis ge bouwd. Wij verwachten dat het den jubilaris niet aan belangstelling zal ontbreken. GEV. VOORWERPEN. Verloren: een manchester werk jas. Inl. gem.bode/ Welvaartszorg is de grootste taak, die de mensch zich kan stellen. DE N.V.D. IN DIENST VAN ALLEN. In een bijeenkomst, van de afdee- ling Alkmaar van den Nederland- schen Volksdienst, welke gehouden werd in Hotel Proot, hebben gister avond de lieeren Querner, provin ciaal leider van den N.V.D. en llgner, Kreisamtsleiter der N.S.V., een uiteenzetting gegeven van het doel dezer bewegingen. De bijeenkomst werd geleid door den heer Postma, voorzitter van de Alkmaarsche af deeling. Hij ver heugde zich over de groote op komst en deelde mee dat de burge meester zich bereid had verklaard, de vergadering te openen, maar tot zijn spijt door ziekte daarin ver hinderd was. Rede prov. leider N.V.D. Het woord was aan den heer QuerneV, die uitvoerig belichtte, hoe Vroeger in Nederland de wel dadigheid werd betracht. De bezwaren van velen tegen 4ei* Nederlandschen Volksdienst wer den door spreker in den breed'e be sproken. Deze bezwaren, aldus spr., bewij zen, dat er een gebrek is aan ge meenschapsgevoel, want als er nood is, dient men altijd te hel pen. Wij willen met de liefdadig heid afrekenen. Onze hulp komt niet uif medelijden voor. Wij vra gen ons af: „Is de gemeenschap er mee gebaat? Zoo ja dan helpen wij, zoo neen, dan helpen wij niet?" De onvolwaardigen moeten maar ge holpen worden door de liefdadig- heidsvereenigingen. De gezonden zijn hier altijd slecht verzorgd. Wij willen voorko men, dat die in den zwakken hoek terecht komen. In het verleden heb ben de Arbeiderspers en de com munisten evenzeer als de N.V.D. thans het liefdadigheidssysteem verfoeid. Zij hebben geprobeerd, er iets anders voor in de plaats te krijgen, maar zijn daarin niet ge slaagd Ons socialisme is niet gebaseerd op medelijden, maar op de gedach te, dat het sociale vraagstuk be slist over het bestaan van ons volk. Daarom willen wij, dat het volk zijn sociale taak vervult. Hiervoor moet een einde gemaakt wor den aan de versnippering op so ciaal gebied. Wij hadden meer dan (8000 verecnigingen, die zich op dit gebied bewogen. Wat had er'niet kunnen gebeuren, als wij het eens waren geweest. Thans zijn'wij een arm volk. De nood is werkelijk aan den man, de tijd is dus gekomen, dat wij het men moeten doen. Laten wij eens met de verdeeldheid ophouden. De N.V.D. vraagt niet: „Bent u doops gezind of katholiek?" Wij zeggen in de eerste plaats: „Bent u Nederlan- I Ier? Zit u in nood? Dan zullen we zigh, 'wat, we voor u kunnen doen". Wij wenden ons tot iedereen, ook tot den eenvoudigen man, want als die een dubbeltje geeft, geeft hij meer. dan wanneer een rijk man een gulden offert. Door onze blokhoofden, die ,aan het hoofd staan van 25 gezinnen,' hebben wij contact met de men- schen en ontgaat ons niets in het blok. Men wil niet met den N.V.D. mee doen, omdat dit politiek is. Maar het niet-meedoen is ftok politiek. Voor spr. staat vast, dat voor Euro pa de opbouw niet meer komt uit Londen, maar uit Berlijn en Gat het oogcwblik eerder komt, dan men denkt, waarop allen mee zul len doen. Ons werk is mooi. Als men er door gepakt wordt, laat het je nooit meer los. Wat kost het lidmaatschap. Na de mededeeling, dat het lid maatschap van den N.V.D. fl per maand kost en dat het oók moge lijk is voor hen, die dit niet kun nen betalen om voor 75 cent of 50 cent per maand lid te worden en dat zij, die zelfs geen 50 cent kun nen betalen, zich toch als mede werker kunnen inzetten, was het woord aan den heer llgner, die in een breede schets belichtte, hoe voor 10 jaar in Duitschland de Nationaal-Socialistische Volks dienst werd opgericht Millioenen menschen in Duitschland waren werkloos en" moesten ondersteund worden. De daarvoor benoodigde som was zóór groot, dat men indi vidueel te veel kreeg om te ster ven en te weinig om te leven. De kerken en de welvaartsvereeni- DE BARBIER VAN SEVILLA. (Cinema de Haan.) De film is een bewerking van het bekende blijspel van P. A. C. de Beaumarchais: ,,Le Barbier de Se- villa", dat reeds tijdens diens le ven (17321799) een groot succes werd, zóózeer, dat Koningin Marie Antoinette zich verwaardigde tij dens een feest aan het hof van Lo- dewijk XVI er de vrouwelijke hoofdrol in te vertolken. Enkele maanden later besteeg zij het scha vot. Het blijspel leverde voorts het libretto .voor de bekende opera van Rossini, die dezelfde titel draagt. Thans is het stuk verfilmd en een bijzondere charme verkreeg deze rolpret, doordat 'ze in Spanje werd vervaardigd en doordat Spaansche artisten er de hoofdrol len in vervullen. De meest beken de kunstenaars en kunstenaressen van het Spaansche tooneel en uit de Spaansche filmwereld verzamel den zich onder de leiding van den regisseur Benito Perojo, om deze amusante geschiedenis uit het Spanje van de 18de eeuw nieuw le ven in te blazen. Zij verleenden aan den „Ijarbier" die echte sfeer, die lichte toets en die luchtige charme en vïoolijkheid, die kenmerkend zijn 'voor de menschen, die wonen onder den'gezegenden hepaej van Andalusië. (A. Eriks.) LAN GEDIJ K DE EERSTE LANGEDliKER AARDAPPELEN-, GROENTEN- EN FRUITHAL. De Langedijk, het groenteland, is wel ègn aafttal groenten- on fruit winkels rijk. Een groentenhal ech ter, zooals men er zoo vele in de steden aantreft, was er tot nog toe niet. Morgen zal hierin evenwel verandering komen. De gebroeders Schoon, aan den Langedijk welbe kend met hun groenten- en fruit handel, zullen Zaterdagmorgen vroeg de eerste Langedijker aard appelen-, groenten- en fruithal ope nen. Dit initiatief verdient onge twijfeld toejuiching. Het zal den ondernemenden jongelui zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. KERMIS OUDKARSPEL. Bioscoop. De Bioscoop in de zaal van den heer De Bakker te Noordschar- woude heeft voor de kermis een twéetajfc films weten te bemachti gen, welke het publiek ongetwij feld een paar genoeglijke avonden zal bezorgen. Zondag zijn er twee voorstellingen, toegankelijk voor alle leeftijden, met de Tobis-film „Haar Privé-secrétaris", een dol komische film, waarin de dolste verwikkelingen voorkomen rond de dame die een groote erfenis heeft gekregen. 't Geld is haar naar 't hoofd geste gen en zij doet alle mogelijke moei te om te toonen,»dat zij werkelijk tot de „upper ten" behoort. Dit geeft aanleiding tot groote moei lijkheden, maar toch komt de zaak op het einde nog in orde. De tweede filim, voor Maandag en Dinsdagavond „Een nacht in Mei", een Ufa-film, is niet minder avontuurlijk en romantisch. De verwikkelingen en verwarringen zijn vele, maar ook hier neemt de liefde alle belemmeringen uit- den weg. (M. Kuiper). DISTRIBUTIE NIEUWS. Van 17 Aug. t.m. 5 Sept. a.s. Ail- len de bonkaarten voor de tiende periode wórden uitgereikt op de da gen. zooals op de kaarten is aange geven. Tegelijk met deze kaarten zullen worden uitgereikt: aardappeikaar- ten N 107. toeslagaardappeikaarten N 207 voor houders van vetkaarten. tabakskaarten E X,sigaret;enkaar- ten EY en versnaperingskaarten EZ. Hoofden van gezinnen, die geen zelfverzorgers voor aardappelen zijn en per gezinslid over minder dan 25 kg. aardappelen beschikken en in het bezit van aardappelkaar- ten wenschen te komen, kunnen vanaf Donderdag 13 Aug. aan de kantoren een aanvraagformulier MD 32 afhalen. Hij, die ten onrech te deze verklaring invult en onder teekent. stelt zich aan een ernstige strafvervolging bloot. Ruiling inlegvellen. Personen, geboren tusschen 9 Aug. en 7 Sept. van de jaren 1921. 1928 of 1938 die nen eerst hun inlegvel te ruilen vóór het in ontvangst nemen van de bonkaarten. Tabaks- versnaperingen en sigaret- tenkaarten. In tegenstelling met de vorige uitreiking is deze keer het publiek vrij om te bepalen, welke soort kaart gewensoht wordt. e» Toeslagkaarten zwaren en zeer zwaren arbeid. Zij. die in aanmer king komen voor deze toeslagkaar ten kunnen ze volgens onderstaand schema afhalen: Niet-tuinders van Langedijk: Op Maandag 24 en Dinsdag 25 Aug. as. aan het kringkantoor te Zuidschar- woude van 's morgens 912 uur. Niet-tuinders van Sint Pancras: Op Vrijdagmiddag 21 Aug. aan het agentschap, stamkaarten indienen en op Dinsdagmiddag25 Aug. met toeslagkaart wederom afhalen. Tuinders: van Sint Pancras op Dinsdagmiddag 1 Sept. van 4 u. ^in het gebouw bij de N.H. kerk Van Zuidscharwoude op Woensdag 2 Sept. tusschen 9 en 12.30 in ae O. L. school aldaar; van Broek op Lan- gendiik op Donderdag .3 Sept. tus schen 2 en 4.30 uur in 't betaalkan- toor van de Groenten Centrale. Van Noordseharwoude op Woensdagmid dag 2 Sept. van 24.30 in de O.L. school te Zuidscharwoude. Van Oud karspel op Donderdagmorgen 3 Sep tember van 9.30—12.30 in het voorm. gemeentehuis aldaar. 'Petroleum voor verlichting. Hoofden van gezinnen, die voor de verlichting van hun wonirig uitslui tend op het gebruik van petroleum zijn aangèwezen. dienen zich ter verkrijging van een petroleumkaart voor verlichting on Dinsdag 18 Aug. tusschen 9 en 11730 uur aan het kringkantoor te Zuidscharwoude te vervoegen, teneinde, aldaar de ver- eischte formulieren te doén invul len. Regeling kantooruren. Met in gang van Zaterdag 15 Aug. is het kringkantoor te Zuidscharwoude 's Zaterdags voor het publiek geslo ten. Voorts op Donderdag 20 en Vrii dag 21 Aug. Detaillisten, die hun bonnen Donderdag 20 Aug. moeten inleveren, dienen dit te doen op Dinsdag 18 Aug. De bakkers en gingen bemoeiden zich slechts met^ hun eigen kringen. De Nat.-Soc. zagen het volk als geheel. Zij stelden zich alè doel, de eenheid van het volk te sme den. Zijbetoogden, dat het indi vidu. zijn plicht moet doen tegen over de volksgemeenschap, maar dat^ie gemeenschap moet zorgen voor den volksgenoot, die in nood geraakt. Zoo ontstond het Winter- hulpwerk, dat door den Führer werd ingesteld en in het eerste jaar 300 tot 400. millioen Mark op bracht. Zij, die er 'niets mee te makeri wilden hebben, liet men niet met rust. Als Noord-Duitscher weet spr., dat de Hollander niet spoedig voor een zaak gegrepen wordt maar dat, als dit eenmaal het geval is, hij een 'goed strijder kart zijn. Uitvoerig schetste spr., hoe de werkloosheid in Duitschland ver minderde, waardoor et" geld .van Winterhulp overbleef, dat besteed kon worclen voor de hulp aan Moe der en Kind. De N.S.V. ontstond om het gansche Duitsche volk te helpen. Naast den blokleider werkt de blokvrouw, omdat men begrepen heeft, dat de moeder met haar nooden eerder vertrouwelijk wordt tegenover een vrouw dan tegenover een man. De hoofdopgave was, deJ gezond heid van-het gansche volk te die nen. Spr. was voorts van meening dat er eenmaal in Holland voor de welvaartszorg van het volk geen andere organisatie kan zijn dan de N.V.D. Na een dankwoord aan beide sprekers van den heer Postma. werd de bijeenkomst gesloten. ANNA PAULOWNA ZWEMMEN. Ten vervolge óp het verslag van de kringwedstrijden te Anna Pau- lowna hieronder de uitslagen van de dien middag gehouden--schóól- wedstrijden. 25 M. s.s^meisjes: 1. M. Wuis. 23.8 sec.. 2. G. Nienhuis. 25.5 sec.. 3. N. Baken, 26.6 séc.. (allen sch. I). Idem' jongens: 1. D. Groet. 23.6 sec.. 2. P. Wiegman. 24.1 sec. (beiden school I). 25 M. r.sl. meisjes: 1. M. Wuis. 30.3 sec.. 2. G. Nienhuis. 30.8 sec., (beiden school I). Id. jongens: 1. K. Groningen (school li) 36.7 sec. 25 M. borstcrawl jongens: 1. C. Wiegman (school I) 19.2 sec. De voorspelling is t.a.v. de in schrijvingen juist gebleken. School I had 27 inschrijvingen, school II 4. terwijl de hoofden van school III en van de R.K. school op de uitnoo- diging taal noch teekén lieten hoo- ren. Dit. en het feit dat behoudens den heer Sinke. niemand van hét onderwijzend personeel aanwezig was, waren een paar teleurstellin gen voor de zwemver. ..'t Oude Veer". 1 Een verheugend verschijnsel was het dat alle bovengenoemde prijs - winners adsp.-lid van O.V. zijn. Tot slot een woord van hulde aan meester Sinke en badmeester Snij ders. wier schoolzwemonderwijs t. a. v. school I zulke mooie resulta ten oplevert. ZIJPE POLITIE. Gevonden: een roozenkrans. Inl. bij gem.veldw. te Schagerbrug. BENOEMD. Oudesluis. Onze oud-plaatsge noot. de heer A. Kossen. thans wo nende te Bobeldijk. is benoemd als ploegbaas te Uitgeest. GESLAAGD. Burgerbrug Onze plaatsgenoot de heer C. Rens Hz. is geslaagd vóór het praktijk examen boekhou den. gehouden te Alkmaar door de Nederl. Associatie voor Praktijk- examens. Opleiding daarvoor werd aan hem gegeven door den heer de Vries te Schagen. HARENKARSPEL POLITIE. Verloren: gedurende de kermis te Kaïverdijk is in het café van Stevers aldaar door een politieman een hee renarmbandhorloge verloren. Op terugbezorging wordt hoogen prijs gesteld. ZONDAG 16 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7.30 uur, Da. Kap- teyn! St. Maarten, voorm. 10.30 uur, Ds Kapteyn. Collecte. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Wichen. f Callantsoog, geen dienst. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds. Kleijne, van Alkmaar. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, Ds Nell. Noordseharwoude, geen dienst Winkel, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds Boeke. Koecüjk, 's av. 7 uur, Ds. Nell. Barsingerhorn, nam. 2.30 uür, Ds Nell. Heerhugowaard,' voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Vcenhuizen, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10:30 uur. Cand. de Hoest. Oude'Niedorp, 's av. 8 uur, Ds, de Mooy. F.enigenburg en Petten, geen dienst Burgervlotbrug, zie St. Maartens brug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur Mej. J. van der Veen. 0udeslui3, H. Doop op 23 Aug Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds Witkop. H. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur Ds. Vorstman. Opmeer, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreh. grossiers die hun opnlakvellen op Vrijdag 21 Aug. moeten inleveren, kunnen dit op denzelfden morgen doen on het kantoor van de gemeen tesecretarie. afd. Soc. Zaken, boven het distributiekantoor. Met deze geven wij kennis van de geboorte van een levenloos Dochtertje. P. J. BRUIN Gxn. M. BRUIN—Rezelman. „Leeuwenhorn", Schageihrug, 13 Aug. 1942. Te koop een goed Ondenrtil op luchtbanden. J. Struijf, B 102 Burgervlotbrug. Te koop 2 in geschreven Zeugjes, 4 mnd. oud. D. J. Dek ker, Julianadorp, Te koop een nieuw geëmail leerde Badkuip. Br. onder lett. WY68 Bur. van dit blad. Te koop Koolzaadstroo en kaf an Fr. Rapenplanten. - P. Kistemaker, „De Goede Aarde" Kolhorn. Te koop geyr. 10 12.000 Mergkoolplanten, door J. Peet oom, Grootesloot, Oudesluis. Een mooie Jongensraeeflets, prijs 170, een motorwiel met banden en een paar goede ge bruikte binnen- en buitenban den, 28 x lM. P. Pancras, Wo ningbouw, N. Niedorp. Te koop 2 Trapnaaimachlnaa 1 voor tuigrep., en 1 voor schoenrèparatie. Br. onder lett. GK8 Bur. van dit blad. Te koop aan Handwasehsna- chlne. Te bevr. A. Brak, Ruige- weg, Schagerbrug. Prikkeldraad te .koop en Weide gevraagd voo^ 2 jonge Veulens. A. Hoogendoorn, Ul- keweg, Slootdorp, Tel. 10 (Oost- waard). Te koop een best zwaar warmbloed Hengstveulen, kleur zwart met kol en twee witte achterbeenen. P. N. Spaans, Barsingerhorn. Te koop 20 M. lood en Water leidingbuis met koperen kraan H. Konijn, 't Zand K 75. Te koop gevraagd 15000 Mergkoolplanten, met prijsop gaaf, door M. Blaauboer( Zij- persluis, Burgerbrug. Gevraagd net Meisje, leeftijd pl.m. 14 jaar, voor halve da gen, door G. Kasten, Br. op Langendijk 212. Te koop een best Hengst veulen (Belg), bij A. C. Lan- gereis, Stoomweg 17, Anna Paulowna. Te koop gevraagd een Ven- terspak voor jongen van 17 jaar en een paar Schoenen, m. 44. Brieven aan B. Keijzer, Burg. Lovinkstr. 11. Breezand. Te koop een mooie N.H. Stier met goede productie. J. Hel der, Sluis, Aartswoud. Te koop èen z. g. als nieuw 'Gareel. Jn. Ursem, Donkere- weg, Heerhugowaard, Noord. Te koop 20000 kg. BI. Eig. PootaardappOlen, gekeurd met A, vroeg,, gerooid, in alle ma ten, ziekvrij. Bij A. Groot, Has- selaarsweg C 22, post Heerhu gowaard. Jong echtpaar z. k„ ambte naar, zoekt Woning of gedeel te van woning, met gebruik van keuken. Gemeub. of onge- meub. Omgeving Kleine Sluis, Anna Paulowna. Brieven on der letter X, Kantoorboekh. Slikker, Anna Paulowna. Veldslazaadtelers! Het voor- deeligst adres voor het schoo- nen van veldslazaad is bij Jb. v. Duin, Meerweg, Anna Pau lowna. Schilders gevraagd bij D. Dirkmaat, Noordscharwopde. Zlohters gevraagd, bij W. Hoornsman, Jan Verfailleweg 17, Koegras. Voor direct gevraagd son net Meisje voor 2 3 weken als hulp in de huishouding. - F. Moeijes, C 108a, St. Maartens brug. Gevraagd voor dag of dag en nacjit een net Meisje, bij J. de Pee, M&nufacturier, St. Maarten. Gevraagd Meisje voor eeni ge dagen per week, of Weric- ster. P. -Mienes, Boekhandel, Oudkarspel. Vpor spoedige indiensttre ding gevraagd een Hulp ln de Huishouding, bij G. Butter Jr., Winkel. Wegens teleurstelling ge vraagd voor half October nette Kraamverzorgster. Br. onder lett. WJ66 Bur. van dit blad. Meisje gevraagd voor nood hulp in de huishouding, waar de vrouw ziek is. Liefst om trek Hoqgwoud of Aartswoud. F. Ruig, F 8, Aartswoud. HUZGBROUWERSTRAAT S ALKMAAR. KLOMPEN EN BORSTELWERK HOUTEN SANDALEN MET IJZERSTERK MONTUUR. HOUTEN ZOLE?( 11.40 - 11.50. IJZER BESLAG VOOR KLOMPEN 20 ct p. M. Hoogwoud, 's av. 8 uur, Ds. Kreb Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur de heer Kalis. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Middenmeer,. voorm. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Bevestiging Ouderling. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, Ds Meijer Drees. Broek óp Langendijk, voorm. 10 u.. de heer Hofmeester van Hilver sum. Nam. 3 uur de heer Hof meester. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Körndörffer van Harderwijk. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur Ds. Oosterbaan. Hippolytushoef, 's av. 7.30 uur, Ds Lugt. Broek op Langendijk, voorm. 10.30 uur, Ds. Maarse, v. Krommenie. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. Dr. J. H. Becker, van Haarlem. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Ds. VIsch. Noordseharwoude, voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur, Ds. Richel. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 4 uur Ds. Donner. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur Leesdienst, Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand Beneder. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst Chr. Jongemannen- vereen. in het Evangelisatiegeb. Breezand, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, de heer de Witt, van Noordwijk aan Zee. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. Herv Kerk) de heer G. Mouw van Barneveld. Breezand, voorm. 10 uur en nam 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, d.J heer O. Deen. 's Av. 8 uur Jeugddienst. Den Oever, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen. Bergen (E.V. „Maranatha"), voorm 10.30 uur, Ds. A. D. Meeter, van Amsterdam. Vrije Evang. Gerei Gem. Vlkmaar (Doelenstraat 15), voorm. uur, de heer A. Visser van IJmuidën. Woensdagavond 7.45 u. Jacobsstraat 22. Warmenhuizen, Fuik 1, nam. 4.30 uur, de heer A. J. Visser, van TJmuiden. Donderdagavond 20 Aug., 's av. 8 uur, Ds. J. J. Ruijs en de heer R. Bouman van Dordrecht. The Star of Hope Mltsion. Julianadorp, geen dienst. De aanvoer van gebruiksvee was iets beter dan op de vorige markten Een goed beest voor de melkerij is wel gezocht. De handel in kalf- koeien was anders, kalm. voor de beste is betaald f 635. Evenzoo was het met de handel in geldekoeien. hoogste noteering f 500. Dus kunnen wij wel zeggen dat de prijzen on veranderd eijn bij de vorige we ken. Men kan wel merken dat er iets meer kooplust komt als gevolg van het vele gras. in de weide nu. In pinken was het weer een mati ge handel. Voor de Centrale wer den er geleverd 315 stuks rundvee, waaronder pinken en stieren gere kend. Veel stieren dezen keer. 25 stuks: 35 graskalveren. 41 nuchtere kalveren en 16 schapen. De veulens werden weer duur verkocht, tot f 900. hoogste notee ring. de handel was goed. Er was weer een mooie collectie aange voerd. Op de wolveemarkt hebben blijk baar de hooge prijzen het hoogte punt bereikt; nu werd genoteerd voor fokschapen tot f 85 en de lam meren tot f 40. de besten en de handel kalm. Bokken en gei ten weinig bijzonders. De prij zen van de biggen nog vast. maar met weinig kooplust, matigen han del. Konijnen was weer aardig han del in. tot f 10. Kippen iets duurder. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 13 Aug. Aanvoer: 18 Veulens f 450900, 32 geldekoeien (magere) f 30O— 500, 315 idem (vette) voor de Cen trale, 12 kalfkoeien f 450635, 10 pinken f 210—275, 35 graskalveren voor de Centrale, 41 nuchtere kal veren voor de Centrale, 31 magere schapen f 70—85, 16 idem (vette) voor de Centrale, 145 lammeren f 30—40, 2 bokken en geiten f 20— 40 43 biggen f 30—45, 221 konijnen fO^O-flO.—12 kippen f2—4. WARMENHUIZEN. 13 Aug. Aanvoer: 117.400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.90, Eigenhei mers f 4.90, Bintjes f 4.90, 3850 Kg. roode kool f 4.50, 20200 Kg. witte kool f 3, 180 Kg. slaboonen f 16, 15 Kg. tuinboonen f 6, 4250 Kg. rabar- bér f 4. BR. OP LANGENDIJK, 14 Aug. Aanvoer: 700 st. komkommers f 5.5013.50, 270 Kg. andijvie f 7, 180 st. perziken f 2-16, 1550 Kg. bietèn f 4. 100 Kg. tuinboonen f 6, 450 Kg. slaboonen f 16, 84.250 Kg. aardappelen f 4.90, 140.000 Kg roo de kool f 4.50, 12.700 Kg. gele kqol f 4.50. 22.500 Kg. witte kool f 3. NOORDSCHARWOUDE. 14 Aug. Aanvoer: 141.400 Kg. aardappe len: Schotsche muizen, Eigenhei mers, bl. dito, Bevelanders, Bintje, Gèelblom en Koopmans blauwe 4.90, 600 Kg. zilveruien, drielingen en nep f 12, 2480 Kg. spercieboonen f 16, 24.200 Kg. roode kool f 4.50, 52.750 Kg. witte kool f 3, 1600 Kg. gele kool f 4.50.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3