Dubbele zege van v. Merkisteyn UMonsecco KRUSCHEN VAD HOUTGiïS Spree blijft 100 M. kampioen f %iuenunen Rie van Veen handhaaft zich Uitstekend geslaagde ka mpioenschappen Vbor« een totaal uitverkocht Swembad werden gisteren in het Arnstelparkbad in Amsterdam de nationale kampioenschappen be sloten. Verschillende wedsfhjden \varen bijzonder spannend, omdat nieuwe sterren thans pogingen in het werk stelden de ouderen te verdringen. Een enkele'maal steeg dan ook de spanning ten top, terwijl inderdaad niet alle oude kampioenen zich konden handhaven. Op de 100 m. borstcrawl voor heeren werd K. Hoving (R.Z.C.) geslagen door J. van Merkesteijn (Haarlem), daabij maakte de nieuwe kampioen een 0,2 sec. snelleren tijd dan zijn voor ganger, waarmede hij dus ook dich ter kwam bij 't Nederlandsche re cord, dat Hoving nog steeds bezit en dat nog 1.6 sec. lager ligt dan de thans behaalde tijd op dit num mer. Op de 100 meter borstcrawl voor dames, evenals op de 400 m., slaag de de Rotterdamsche Rie van Veen erin onbedreigd haar oude roem te handhaven door oo,k nu weer be slag te leggen op beide titels. Seton werd op de 200 metgr schoolslag heeren geslagen door Hermari Smitshuyzen (A.Z. 1870), die daarmede beslag legde op den titel voor 1942. Buitengewoon spannend was de finale op de 200 M. schoolslag voor dames. De jeugdige Hilver- sumsche Wil Haverlag,die reeds in de series den snplsten tijd had gemaakt, moest in deze finale uit komen tégen de nog steeds een goe den tijd zwemmende Jopie Waal- berg en tegen de kampioene van .verleden jaar Tony Bijland. Bij het tweede keerpunt had de kampioene van verleden jaar met een kleinen voorsprong de lei- Neem hel Versterkingsmiddel legen Rheumatische Pijnen 1 47 - 0 76 - 0.41 bij Aputh. en Dtoij. is gearomatiseerd citroen, zuurpoeder. Elk carton- netje bevat een hoeveel heid, welke in geur en smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. ding. Deze voorsprong wist zij te behouden tot op de laatste 30 me ten. Toen kwam Willy Haverlag sterk opzetten om niet alleen ge- lij^ te komen, doch in de laatste meters e«n nog kleinen voorsprong te behalen, zoodat zij nog 0.7 sec. eerder aantikte dan Tony Bijland. Jopie Waalberg, die aanvankelijk gelijk opzwom met Tony 9ijland, bleek niet voldoende reserve te heb ben om tegen het einde haar tempo te kunnen opvoeren, zoodat zij zich met bijna 1 seconde achter stand met een derde plaats tevre den moest stellen. De 400 M. borstcrawl heeren bracht een fraaie overwinning van v. Mer- kesteyn. Ook deze finale was bijzonder spannend. Aanvankelijk had de Amsterdammer Geerling de leiding waarbij v. Merkesteijn op vrijwel gelijke hoogte volgde. De kampioen van verleden jaar Ruimschotel liep oorspronkelijk enkele meters ach terstand op. doch kwam na 200 M. fel opzetten, zoodat hij na 300 meter gelijk met van Merkesteyn keerde. Voor Geerling bleek inmiddels het tempo te hoog te liggen, want hij had de leiding moeten overgeven aan Van Merkesteyn en zakte meer en meer af. Van Merkesteyn bleek evenwel nog een behoorlijke reser ve te hebben. Op de laatste 100 M. gooide hij er nog een schepje op en behaalde volkomen verdiend met een behoorlijken voorsprong de overwinning. De totale uitslagen zijn: 100 M. borstcrawl heeren: 1. en kampioen J. v. Merkestevn (Haar lem) 1.01.8; 2. K. Hoving (R.Z.C.) 1.02.6; 3. S. Molenaar (IJ) 1.03.3 100 M. borstcrawl dïmes: 1. en kampioene Rie van Veen (R.D.Z.) 1.07.7; 2. Bep van Schaik (Meeu wen) 1.09; 3. Wil Soetekouw (R.D. Z.) 1.10.4. 100 M. rugslag heeren: 1. en kam pioen: H. P. A. van Schouwen (D J.K.) 1.13; 2. F. de Geest (H.P.C) 1.13.8 en 3. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1.14. 100 M. rugslag dames: 1 en lcam- ioene' Iet van Feggelen (Meeuwen) 1.17.5; 2. G. Gaillard (R.D.Z.) 1.20.2 en 3. T. de Haan (Z.I.A.N)) 120.4. 200 M. schoolslag heeren: 1. en kampioen: H. Smitshuyzen (A.Z. 1S70) 2.51.8; 2. P. Kruithof (R.D.Z.* 3.042 en 3. W. Vogelzang (H.Z. en P.C.) 3.06.4. 200 M. schoolslag dames: 1. ,en kampioene Willy Haverslag (Roh- bgn) 3.06.8; 2. Tony, Bijland (H.Z. C.) 3.07.5 en 3. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3.07.7. 400 M. borstcrawl heereri: 1. en kampioen: J. van Merkesteyn (Haarlem) 5.23.2; 2. Ruimschotel (H.Z. èn*P.C.) 5.29 en 3. Ramack (R.Z.C) 5.35.2. 400 M. borstcrawl dames: 1. en kampioene Rie van Veen (R.D.Z.) 5.42.6; 2. Bep van Schaik (Meeu wen) 5.55.1 en>3. C. Burggraaf (IJ) 6.03.4. Schoónspringen dames: 1. en kampioene mej. Rie Muytjens (A. D.Z.) met. 98.67 pnt.; 2. mej. J. van Engelen (H.D.Z.) met' 86.50 pnt en 3 mej. T. van Dongen (N.Z.C, 1921) met 84.72 pnt. SAoonspringen heeren: 1. en kampioen N, v. d. Voort (H.P.C.) met 114.58 pnt.; 2. Cl. de Goede (A.Z. 1870) met 114.46 pnt. en 3. A. Zomer (H.V.G.B.) met 113.71 pnt Estafette 4 x 200 M. borstcrawl heeren: 1. H.P.C. in 10.12.07; 2. R.Z C. in 10.'33.1 en 3. H.Z. en P.C. in. 10.45.8. IJ werd gedwiskwalificeerd in 10.22. 4 x 100 M. borstcrawl dames: 1. R.D.Z. in 5.09.6; 2. Meeuwen in 5.19.3 en 3. R.C.Z. in 5.19.7. Schoolkampioeoschappen uitgesteld In verband met eenige techni- sdhe moeilijkheden is het bestuur van de Kring Noordelijk Noord- Holland gedwongen de tegen 23 Augustus a.s. uitgeschreven wed strijden om het kringkampioen- sohap voor Lagere Scholen uit te stellep tot September. Het bestuur heeft besloten om DEUGD DE LAGERE SCHOOL HEEFT NIET ALLEEN TOT TAAK DE VER STANDELIJKE VERMOGENS DER KINDEREN TE ONTWIKKELEN. MAAR OOK HEN OP TE VOEDEN TOT ALLE DEUGDEN. DAAROM IS HET ZOO'N GOEDE "GEDACHTE KINDEREN OP SCHOOL TE LATEN SPAREN MET SPAARZEGELS VAN DE RIJKS POSTSPAARBANK DE RUKSP0ST- SPAARBANK "ifAAl 0' DE VOETBAL ROLT WEER TOURNOOI OM DEN ZILVEREN BAL. Gisteren werd in Rotterdam de eerste ronde van het tournooi om den Zilveren Bal gehouden. De uit slagen luiden als volgt: Quick (H.)—Overmaas 11; Quick wint met strafschoppen; S.V.V.— Neptunus 11, Neptunus wint met strafschoppen; D.F.C.—R.F.C. 3—0; Heracles—Xerxes 22, Xerxes wint met strafschoppen; SpartaB.V.V., 21; Feyenoord—N.EC. 20. OM DEN GRONINGER DAGBLAD BEKER. Op het terrein van Be Quick te Groningen werd de.eerste ronde om den Groninger Dagbladbeker ge speeld. De uitslagen luiden: Be QuickVeendam 62; G.V.- A.V.—H S.C. 5—0. PE.C. WAS IN AMSTERDAM. Op haar terrein aan den Spaarn- dammerdijk speelde D.W.S. den eersten vriendschappelijken wed strijd in het nieuwe seizoen tegen het Zwolsche P.E.C. Het resultaat was een gelijk spel (2—2), nadat de rust met 1—1 was ingegaan. DWS probeerde enkele nieuwe spelers, nl. Kliffen op de rechtsbuitenplaats en de vroegere S.D.Z.'er Hciden- reich als midvoor. Overigens be stond hét elftal uit oude getrouwe D.W.S.'ers. D.T.S.-L.S V.V. 10 De wedstrijd D.T.S.L.S.V.V. heeft niet gebracht, heigeen er van ver wacht werd. Door den regen was het veld zeer moeilijk en zwaar te bespelen, en het publiek was niet in zoo'n groot aantal opgekomen als men waarschijnlijk vermoed had, zoodat het kasstuk van D.T.S ook'achterwege bleef. En de weg blijvers hadden ditmaal niet heele- maal ongelijk, want al heeft de spanning veel vergoed, fraai spel is er niet te zien geweest. L.S.V.V. paste zich nog het beste aan en was dan'ook, vooral voor de rust, het meest aanvallend. Maar de verdediging van D.T.S., het besje deel van de plqeg,'wist onheil te voorkomen. De voorhoede van D.T.S. was al heel zwak en al ging de,rust in met een 10 voorsprong door een goede goal van 'Bos. die een voorzet van de Waard goed be nutte, had z'ij wel iets meer ge kregen dan haar toekwam. Na de rust ging het spel weer vrijwel ge lijk op. Beide doelen ontkwamen soms op wonderlijke wijze aan doorboring. Tegen het, einde zette L.S.V.V. al op a,l om nog een gelijk spel te forceeren, maar de verdedi ging van D.T.S. gaf geen kamp en toen de goed leiuende scheidsrech ter F. v. d. Ivooij'einde blies, had D.T.S. gewonnen, maar niet ver diend gewonnen. /UMctidh er dan een aantrekkelijke wed strijddag van te maken: behalve de genoemde kampioenschappen voor Lagere Scholen, zullen de nog niet verzwominen wedstrijden om het kampioenschap voor kring zwemmers en een, polotournooi worden gehouden, terwijl er nog eenige attracties in petto zijn. Nadere mededeelingenzullen hierover binnenkort worden be kend gemaakt. De film liet geen beslissing toe. De scheidsrechter bij de wedstrij den om de nationale kampioen schappen, de heer G. A. Burger, deelt oris mede, dat de film, welke de eerste aankomenden van de be- beslissing over de 100 M in beeld bracht, eerst Zaterdag jl door hem is ontvangen. Deze film laat noch bij projectie, noch -, bij onderzoek met behulp van aen loupe een de-, finitieve beslissing over de volgor de der eerste, twee aankomenden toe. Wel is duidelijk, dat Berger na Spree en Osendarp den eindstreep passeert. De uitslag der jury: 1 Spree, 2. Osendarp, moet derhalve gehandhaafd blijven. „Sagitta" wederom clubkampioen Dubbel succes voor mevr. Blankers Voor de derde maal in successie vorig jaar vonden deze wedstrij den niet plaats behaalde Sagitta gisteren op de meest overtuigende wijze het damesclubkampioenschap van Nederland. Ook nu' weer toon den de Amsterdamsche meisjes on der aanvoering van mevr. Blan kersKoen en geleid door haar echtgenoot Jan Blankers, in alle opzichten „heer en meester" te zijn in de kleine wereld van vrouwe lijke athletiekclubs. Met een ver schil van niet minder dan 26 p., legde de kranige ploeg beslag op den beker vóór Zeeburg, dat met 59 p. tweede werd. Miherva, Ada en Celebes werden met gro'oten ach terstand op de twee eersten resp. 3, 4 en* 5. De strijd ging voornamelijk tus- schcn Sagitta en Zeeburg, doch na enkele nummers had de eerste club reeds een zoodanigen voor sprong genomen, dat er eigenlijk niet meer van een strijd gespro ken kon worden. De uitslagen warén: 100 m.: 1. F. BlankersKoen (Sagitta) 12 sec., 2. J. Adema (Zee bug) 12.6 sec. 200 m.: 1. H. Buijten (Sagitta) 28,2 sec., 2. Zeilstra (Zeeburg) 23.7 sec. 80 m. horden: 1. L. Sluijters (Sa gitta) 12.7 sec., 2. N. van Balen Blanken (Sagitta) 12,8 sec: •4X100 m.: 1. Zeeburg (B. Tim mer, M. Adema, A. Klinkenbijl, N Timmer) 52.4 sec.; 2. innen a 54,6 sec. Relay race: 1. Sagitta (H. Buij ten, L. Sluijters, D. Beniner, N. van Balen-Blanken) 1 m. 3/10 sec.; 2. Zeeburg, 1 m. 8/10 sec. Speerwerpen: 1. L. Boom" (Sagit ta.) 32,48 m.; 2. G. Slisser (Sagit ta) 30.30 m. Kogelstooten: 1. W. Rietman-Al- bers (Sagitta) 11,1*4 m.; 2. A. Wolt- nian-Niesink (Sagitta) 10,36 m. Discuswerpen: 1. A. Woltoian- Niesink (Sagitta) 3S.36 m.; 2. N. Roos-Lodder (Sagitta) 34,54 m. Hoogspringen: 1. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1,50 m.; 2. H. Stcelink (Sagitta) 1.40 m. Verspringen: 1. F. Blankers-Koen (Sagitta) 5.88 m.; 2. J. Adema (Zeeburg) 5.13 m. Einduislag: 1. Sagitta 85 p.; 2. Zeeburg 59 p.; 3. Minerva 24K p.; 4 A.D.A. 1844 p.; 5. Celebcs 14 p. Wieltennen Successen voor Van Vliet en Derksen KOPENHAGEN, 15 Aug. (A.N'.P.' Onze landgenooten Arie van Vliet en Jan Derksen hebben tijdens hun bezoek aan Denemarken eenige successen" geboekt. Jan Derksen won den laatsten wedstrijd voor zijn vertrek naar I-Iannover op de Ordrupbaan 111 Kopenhagen voor Kjeld BraskAndersen, die hij in den sprint ontmoette. Een punten- rit won hij van Hans Georg Nilsen. .Een dag eerder was Arie van Vliet drie keer als. overwinnaar over de eindstreep gegaan. Een sprintwed strijd won hij voor BraskAnder sen en 'Willy Falck Flansen cii een wedstrijd van zijn langenoót Jan Derksen. Veel beloven, weinig geven... De Nederlandsche Volksdienst belooft niets, doch geeft alles. Blijft geen buitenstaander, sluit U. aan als lid. Officieele mededeelingen BONNENINLEVERING "VERSNA- PERINGENKAART. De Secr.-Gen. van het dep. van Landbouw cn Visschcrij maakt be kend, dat detaillisten in den ver volge de bonnen der versnap'erin- genkaart gedurende de derde week van den geldigheidsduur en in de week na afloop van den geld'gneids duur dienen in té leveren. De eerst volgende tussohentijdsche inleve ring moet gedurende het tijdvak van 24 tot 29 Augustus 1942 piaats vinden. TELERSPRIJS DUINZANDAARD APPELEN OOGST 1942. De bedrijfsschap voor aardappe len maakt bekend, dat de telers prijs "voor alle duinzandaardappe len oogst 1942 mdfr ingang van 16 Augustus 1942 is vastgesteld op f 4.75 per 100 .Kg. bij levering af bedrijf voor den teler. Bij levering franco laadplaats wordt deze prijs verhoogd met f 0.10 per 100 Kg. voor aan leveringskosten. De telers van duinzandaardappe len dienen er voorts rekening me de te houden, dat de prijsregeling voor duinzandaardappelen oogst 1943 gelijk zal zijn aan die van kleiaardappelcn, hetgeen wil zeg gen, dat zij alsdan volgens dezelfde groenen als de kleiaardappelcn worden ingedeeld. Onder duinzand aardappelen- worden verstaan de aardappelen, geteeld in de provin cies Noord- en Zuidholland, en wel in het gebied, liggenden bin nen de kustlijn en de lijn, loopende van Wassen'aarLeidenVoorhout SassenheimNoordwijkLisse Hillegom—de Zilk en een gedeelte van Bcnnebroek en Vogelen zang. en in de omgeving van Be verwijk, Heemskerk, achter Castri- fum om in de richting Bergen Bakknm, Egrriond a.d. Hoef, Eg- mond Binnenen het Westelijke gedeelte van Texel, verder in* An 11a Paulowna en "Koeg^as. PRIJZEN CONSUMPTIEAARD APPELEN OOGST 1942. De bed rij fsgemeensdhap voor aardappelen maakt bekend, dat de vroeger gepubliceerde telersprijzen voor "consumptieaardappelen voor oogst 1942 niet zullen ingaan op 1 September 1942, zooals aanvanke lijk is medegedeeld, docih op -16 Augustus 1942. Bedoelde prijzen bodragen bij levering af boerderij f 4.73 per 100 kg. voor groep 1 kleiaardappelcn, f 4.50 per 100 kg. voor groep 2 kleiaardappelcn, f 4.25 per 100 kg. voor groep 3 kleiaard appelcn, f 4.per 100 kg. voor groep 1 zand- en veepaardappelen, f 3.75 per 100 kg. voor groep 2 zpnd- en veenaardappelen. Bij le vering franco laadplaats worden de telersprijzen verhoogd met f 0.10 per 100 kg.' voor aanleveringskos- ten. De prijs, welke ten hoogste aan den consument voor aardappelen in rekening mag worden gebracht FEUILLETON. Een romantisch verbaal alt de Grleksche bergea door ERNST KLEIN 47 Toen vergat 'Xymatis alle zelfbe- heersching. Als een wild dier grom de h\j tegen Vitus: Ik naar'u luisteren! Ha ha! Ik heb reeds veel te lang geluisterd Elena, doe wat ik zeg en touk op dien knop of Elena bedankt vanaf heden voor de eer, bevelen van u te ont vangen. 'Zij heeft zich zooeven met mg verloofd en wij. hebben ons de vrijheid gepermitteerd u te storen, om u van dit heugelijke feit in ken nis te stellen. Het gezicht van Xymatis nam zijn lievelingskleur aan hij werd olijf groen van woede. Wat praat die hond toch? snauwde hij Elena in het Grieksch toe. Die hond spreekt de waarheid, antwoordde Vitus, die tot dusverre Fransch gesproken had, eveheens in het Grieksch. Je kent Grieksch riepElena half lachend, half ernstig uit. Ik kan alles, wat ik wil. Halt, mijnheer Xymatis, ik zou u werke lijk aanraden 'verstandig te zijn en te blijven, waar u bent! U kunt uw mannen gerust buiten dit gesprek laten! Elena, je verlaat onmiddellijk dit vertrek! schreeuwde Xymatis. Het meisje ging rechtop en trotsch naast Vitus staan. Die lachte. Geef het maar op, mijnheer Xymatis, zeide hij op welwillend- vriendschappelijken toon. Elena ge hoorzaamt toch niet meer. Ik 'hoop, dat zij de gehoorzaamheid, die zij u tot dusverre bewezen heeft, op mij zal overdragen. Doch nu ter zakeik doe u het. volgende voorstel: Ten eerste verhindert u Elena niet, mijn vrouw te worden ten tweede, laat u zich van uw eigen vrouw met den grootsten jspoed scheiden. Xymatis werd zwart van woede. Hjj wilde spreken, schreeuwen doch bracht geen woord uit Man, neem je in acht, anders krijg je 1jog een beroerte; Blijf zoo kalm, als je op het oogenblik v bent en luister luister! Want het ergste komt nog! Zooeven is Salo- mon, mijn bediende, van hier naar Zaricani vertrokken. Hg heeft den professor, dien wij uit zijn kamer beneden bevrijd hebben, en kapitein Stratos bg zich. Deze laatste maakt geheel onvrijwillig deel uit van het gezelschap, want hij is onze ge vangene en, indien ik den vuistslag van mgn Salomon recht moet laten wedervaren, nog steeds bewuste loos Dat is niet waar! Dat zijn leu gens! brulde Xymatis. Elena gaf geen geluid. Zij was sprakeloos, verbluft. Toch twijfelde zg er geen oogenblik aan, dat de man naast haar de waarheid sprak. Volgens haar meening was er niets op de wereld, wat hg niet kon vol voeren. Vitus keek haar aan, zag haar verbijstering en trok haar naar zich" toe. Wees niet boos, meisjélief, dat ik zoo'n streep door jullie rekening heb gehaald halt, Xymatis op je plaats blijven, man! Ik ben nog niet klaar. Ik was eergisteren reeds hier Xymatis stotterde alleen nog maar wat. Hij bopg zich heel ver naar voren'zijn oogen puilden uit hun kassen Dadelijk krijgt hij een beroerte was de diagnose van Vitus. Op hetzelfde oogenblik werd ach ter 'n tapijt een deur geopend. Irene verscheen de aanwezigen met groote, vragende oogen aankijkend. Zij zag er bleek, uitgeteerd uit en had diepe,zwarte kringen onder de oogen. Vitus uitte een kreet van ontzetting, toen hij haar ontdekte. Zij kwam met uitgestrekte han den en een onzegbaar bitteren glim lach op hem toe ,Zoo moeten wij elkaar weer zien! fluisterde zij. En toen beging Vitus een grove fout. In zijn ontroering verloor hij Xymatis een oogenblik uit het oog. Hij moest Irene de hand kussen Gedurende die enkele seconde sprong Xymatis'op zijn'schrijftafel toe. Elena zag het, gilde een waar schuwing, snelde toe te laat hij had zijn dikken wijsvinger reeds op den gelen knop Zoo .thans wil ik met u spre ken, brulde hij. Binnen twee minu ten zijn mijn mannen hier en dan mijnheer de pourantensnuffelaar, zal het mij een waar genoegen zijn, mij met u te onderhouden. Ik zal u laten ophangen of denkt u misschien, dat ik sM laat ontsnappen, nu u weet, dat ik, Apollodoros Xymatis... Rooverhoofdman ben. Ja. begrijp ten volle, dat het u. den boe zemvriend der Turksche regeering, een beetje pijnlijk moet zijn, als aapvoerder van alle komitadschis en srrtokkelaars ontmaskerd te wor- dén Daar komen ze..,! riep Elena, die naar het venster gesneld was en het huis aan de overzijde gadesloeg. Schiet, Vitus, schiet Maar Vitus schoot nog steeds niet. Waarom ook? Hij hield den revolver op het gezicht van zijn vijand gericht en lachte. Een dergelijke situatie heb ik reeds eerder bij de hand gehad, zei- de hij hoonend. Herinnert u het zich Op het oogenblik, dat de eerste uwer mannen de kamer betreedt», bent u een kind des doods. Nu? En toch bén ik nog steeds tot een vreed zame' Onderhandeling bereid. Indien u de beide zooeven door mij gestelde voorwaarden aanneemt en de twee zusters haar vrtjheid geeft, ben ik bereid uw naam te vergeten, wan neer ik mijn vriend Hamid Bey terugzie. U verliest weliswaar een mooie vrouw en een mooie schoon zuster, maar behoudt uw even mooie vermogen en uw leven, dat natuur lijk iets minder waard is Beneden hoorde men de mannen voor de poort schreeuwen. Met een zegevierende grijns luisterde Xyma tis naar het lawaai. Elena greep Vitus bij den arm. Schietschreeuwde zij. Denk aan Irene en mij (Wordt vervolgd.) I VRAAGT TOEZENDING VAN I GRATIS BROCHUREOMTRENTf Het Nederlandsch Arbeidsfront Jr^^iOOFTSTR180^AMSTERDAKM2^J gedurende het tijdvak van 17 Aug. t/m 5 September 1942 is vastgesteld op f 0.09 per kg. Deze prijs mag zoo noodig verhoogd worden inet 0.01 per kg. voor jjhu'isbeaorgün-g. PRIJZEN MELKPRODUCTEN OP MARKEN. De Directeur-Generaal van de Voedselvoorziening mqakt bekend", dat op groind van het bepaalde in art. 11 van de Prijzenboschiklcing 1942 (Consumptïemelk II). in over eenstemming met den Gemachtig de voor de 'Prijzen, met ingang van Zondag 16 Augustus 1942 voor 'de gemeente Marken een afwijken de melkprijsregeling van kracht wordt, in dien zin. dat van ge noemden datum af de voor deze gemeente geldende prijs ad f 0.16 per liter voor losse volle jnelk bij levering aan verbruikers, wordt ge brfecht op f 0.14 per liter. DISTRIBUTIE VAN ZEEP. De Secr.-Gen. van het de«p* van Handel Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten, in afwijking van de vroeger gepubli ceerde regeling, alle nog in hun bezit zijnde bonnen „algemeen 30O" gedurende 't tijdvak van 17 tnt, en met 21 Augustus 1942 bij de plaat selijke distributied'iensten dienen in te leveren. De inlevering moet geschieden tezamen me*t "de bonnen „L zeep". Voorts kunnen detaillisten nog tot en met 21 Augustus 1942 de bonnen een rantsoen .zeen bij de plaatselijke distrilbutiediensten inwisselen fogem-bonnen „één rant soen eenheidszeep" en bonnen „één rantsoen waschipoeder". HANDELSVERKEER MET SLOWAKIJE. De Centrale Dienst voor In- en Uitvoer maakt bekend, dat voor een aantal met name genoemde producten contingenten zijn vast gesteld voor den invoer üit Slowa kije. Hiernaast bestaat een beperk te invóermogelijkheid voor andere producten. Het verdient aanbeve ling, dat importeurs, alvorens zij tot het indienen van een CL-for- muliér bij het Deviezenbesluit over gaan, zich wenden tot de bevoegde Rij'ksbureaux resp. monopoliehou ders- ter verkrijging van een con- tingentstoewijzirfg. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor industricele pro ducten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot den C.D.I.U., Piet Heinplein 6, 's-Gravenhagè, en voor agrarische producten tot de monopoliehouders. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 18 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 GramoloonmuzleK. 6.60 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nleuwsbwichten. 7.15 Gevarieerde melodieën (gr. pl.1. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en programma-uittreksel. 8.16 Politiek week- praatje (opn.). 8.30 Amusementsorkest en solist (opn.). 9.15 Voor de huls vrouw. 9.20 Zangprogramma (gr. pl.ï. 10.00 Kamermuziek (gr. pl.). 11.00 Vrouwenmozaiek. 11.20 Ensem ble Jack der Kinderen. 12.00 Theo Uden Mas- mari en zi)n dansorkest en gramoloonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Omroeporkest en gramofoonmuzlek. 14.00 Haarlemsche Orkest Vereeniging, solist en gramoroonmuziek. 16.00 Voor de zieken en gewüde muziek (opn.). 16.30 Orkestconcert (gr. pl.). 16.45 Sport en spel de Jeugd. 17,00 Fanica Luca zingt en be speelt de pansfluit (gr. pl.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Ensemble Jonny Ombach en soliste en gramo roonmuziek. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.46 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Gesproken binnenlandsch over zicht. 19.05 De boer. de productie en de Directie van den landbouw. 19.30 Voor oor en hart. (Vanaf 20.15- alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken li 20.30 Gerard van Krevelen zijn orkest. Als intermezzo: Mevrouw van Straten wil 'het naadje van de kous weten. 21,15 Cabaret'„Do zwarte schijf". 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gino Bordin speelt met zUn ensenfble eigen composities (gr. pl.). 22.15 U raadt wat wij draaien (gr. pl.).' 22.45 24.00 En nudansmuziek tot middernacht. Hilversum H<fé01.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 GewUde uziek (opn.). 8.45 Symphonlsch concert (gr. pl.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Klassieke ■muziek (gr. pl,). 11.00 Pianovoordracht. 11.30 Nederlandsche Orkestcomposltles (opn.). 12.00 Amablle sextet. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zake lijke berichten. 13.00 Voor de rijpere Jeugd van het platteland. 13.15 Zang en piano. 14.00 Een vroolijk lied (gr. pl.). 14.30 De Lichte Toets, gevarieerd programma. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Discocauserie. 16.45 Viool en piano. 17.15 J.NO.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Musette-orkest. 18.00 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18-30 £et Salonorkest en het Grazioso-kwartet. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40* B. N. O.: Zeeuwsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.; Engelschè uitzending: „Holland ecqnoir Radio-Centrales: Viool en plano (gr. pl.). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 20.15 Zang met pianobegeleiding. 20.55 „De 'ongeluksbode"v luisterspel. 21 25 Gramofoonmuzlek. 21.45 *B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22; 15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv. van den hoofd- red.. buitenl. en stadsnieuws Den Helder A G. van Kampen. Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks. Verant- woordelijk voor de adverten ties, Schager editie. G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk v. 1e advertenties. Heldersche editie, J. Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2