Grifhwl bij Oitsursmn Het vuicaniseereo van rijwielbanden toovers van HQITIKA Neem 'n AKKERTJE Onder leding van Dr. C. C. W. J Hijszcler is in de buurtschap Nut ter onder de gemeente Denekamp een terp blootgelegd, waarvan men .vermoedde, dat het een oude graf heuvel zou zijn, Dit vermoeden is juist gebleken.. Dezer dagen wor den de werkzaamheden van de af graving, waarmede men. eenige we ken lang is' bezig geweest, beëin digd. De grafheuvel, waarvan hier sprake is, bedekte drie graven, hoofdgraf on 2 bijgraven z.g. bij zettingen. Over deze graven was de heuvel uit plaggen opgebouwd en later uitgebreid met plaggen vermengd met zand, hetgeen de doorsnee van de afgegraven terp duidelijk aantoont. Het eigenlijke graf, of beter ge zegd de lijkkist, 'welke onder den heuvel werd gevonden en vrijge maakt. was opgebouwd uit veld- keien en ongeveer 1.50 lang en (10 c.M. breed. Het lijk moet daarin in hurkende houding of met opge trokken knieën zijn neergelegd. Resten ervan zijn niet gevonden, slechts aan het hoofdeinde ontdek te men bij naukeurig toezien ui terst kleine partikels, welke waar schijnlijk nog van den schedel af komstig zijn. Bijgiften werden er er in de lijkkist niet gevonden. Wel werden er resten van een uit'leem vervaardigden versierden beker aan getroffen, welke waarschijnlijk als hijgift heeft gediend. In de lijkkist het .hoofdgraf, trof. men een scherf aan met vischgraatversiering. Om die drie graven heen was een greppel gegraven, hetgeen de afgegraven plattegrond duidelijk aantoonde en uit de verschillende aardetinten van den grondslag viel af te leiden. De grond van de grep pel, welke als een ring om de gra ven heenloopt, tegen den binnen kant waarvan deze graven zijn aan gebracht, stak geheel zwart af te genover de andere grondsoort. Deze greppel werdom de gra ven heen gegraven met de bedoe- lirig de ziel van den Overledene aan een bepaalde plaats te binden, Door de aanwezigheid van den greppel kon die ziel zijn laatste rustplaats niet verlaten, maar ook van buitenaf werd alles tegenge houden wat die ziel zou kunnen schaden of storen. De grafheuvel is er een uit den bronstijd. Dr. Hijszeler schatte den ouderdom op 1500 a "MtiOO voor Christus. De scherf, een urnenrest zou dateeren uit den ijzertijd, on geveer 800 voor Christus. - De binnendoorsnede van den graf heuvel, d.w.z. het gedeelte, dat door de gi:eppel wordt omsloten, heeft een#'doorsnede van 7 meter. Het hoofdgraf, de z.g. kist, welke uit veldk'eien is opgetrokken, zal in- zijn geheel worden overgebracht naar den tuin van het rijksmu seum -te Enschedé, waar zij zal worden opgesteld naar het sche ma, dat dr. Ilijszeler van dezen grafheuvel in kaart heeft gebracht. De bodem van Twente was rijk aan dergelijko voorhistorische over blijfselen. Urnenvelden en terp- Nieuwe regeling in voorbereiding Het vulcaniseeren van banden is niet ieders werk en er bestaat'he laas nog veel beunhazerij op dit ge bied. Vooral wat betreft de repara tie van rijwielbanden hebben zich den laatsten tijd vele rijwielherstel lers als vulcaniseerder opgewor pen, die niet de minste' vakman schap als zoodanig bezitten en die derhalve den naam van .vulcani seerder niet zouden mogen dra gen. Er zijn zelfs gevallen bekend, waarin men rijwielbanden eenvou dig met behulp van een heet strijk ijzer en de een of andere soort in ferieure rubber heeft bewerkt en het wekt dan ook geen verwonde- rfng meer wanneer men velen ziet rondrijden op banden, die door on deskundig vulcaniseeren het mid den zijn gaan houden tusschen een grillig gedraaide worst en een mi niatuur duinlandschap. Uftt door het slechte werk van deze gelegen- heidsvulcaniseerders behalve de bo nafide vulcaniseerinrichtingen, in de eerste plaats het publiek de dupe wordt, spreekt vanzelf. Daarom is het toe te juichen, al dus de heer Ten Hoopen, voorzit ter van de vakgroep coverrubber- verwerkende bedrijven, met wien een verslaggever van het A.N.P. de zer dagen een onderhoud had, dat thans stappen worden onderno- graven werden er vele aangetrof fen, doch veel is door onkunde voor wetenschappelijk, onderzoek verlo ren gegaan. Vooral is dit het ge val in de omgeving van Ootmar- sum en Tubberbergen, o.a. in de buurtschap de Haar, waar bij het bewerken van den bodem urnen bij tientallen werden vernield. Ondragelijke zenuwpijnen. Na weer een ge zonde, 'opgewekte vrouw. Mevrouw P. H. te B schrijft, dd. 1-5-'40. „Ik ben blij, dat tk Uw advertentie heb gelezen, wantik leed aan ontzettende ze nuwpijaen. Ik kon geen enkele nacht slapen! Tot mijn groote vreugde hebben mij dc Ovaaltjes buiten gewoon goed geholpen lk ben nu weer een gezonde, opgewekte vrouw Bij rbeumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep,zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Tnneral Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef' Ongineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. in alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trlnoral Agentuur, Nessaukede 373, Amsterdam Zangfeest te Haarlem Evenals in andere steden is ook in Haarlem een zangfeest gehou den, waaraan de W.A. 'en de Jeugd storm; de N.S.V.O. en anderen mee werkten. Er werd gezamenlijk ge zongen, maar ook lieten de afzon derlijke formaties van W.A., Jeugd storm en N.S.V.O!" zich hooren. Prof. van Genechten hield een toespraak, waarin hij er op wees, dat het Nederlandsche volk ver leerd Tieeft te zingen. Nederland sche dichters 'en .componisten heb ben niet pi eer geput uit de'ziel van het volk. Dit is uiterst bedenkelijk, want het lied het woord en de muziek geeft de ziel van een volk weer. Daarom is het een eisch van den nieuwen tijd, dat het volk zich in zijn lièd herVinde én daartoe dienen Zangfeesten als deze, die in September zullen culmineeren in een nationaal zangfeest. men om te geraken tot de registra tie en de organisatie van de te goe der naam bekend staande vulcani- seerinriohtingeïi hier te lande, Slechts aan de ingeschreven en er kende inrichtingen zal het dan in de toek.omst toegestaan zijn rijwiel banden te vulcaniseeren. Dat het vulcaniseeren inderdaad veel deskundigheid vereischt, is ons gebleken tijdens een bezoek, dat wij in gezelschap van den heer Ten Hoopen aan een dergelijke inrich ting brachten. De vuleaniseering heeft in het kort als volgt plaats. Aan den binnenkant van den band, waarhji een gat of een scheur zit, wordt allereerst een stuk met solutie ge ïmpregneerd canvas gelijmd, ter wijl vervolgens aan de buitenkant in het gat de vuicaniseerrubber wordt aangebracht. Hierna heeft het eigenlijke vulqaniseeringspro- ces plaats, 'dat door middel van daartoe speciaal geconstrueerde verwarminglapparaten geschiedt en waarbij de vueaniseerrubber met de rubber van den band en met het canvas tot een geheel ver vloeit. Al naar gelang van de kwa liteit der banden moet ook de tem peratuur worden geregeld, daar men* anders het gevaar loopt dat het zgn. karkaj van de band ver schroeit en zoodoende zijn veer kracht verliest en waardeloos wordt. In geen geval mag de tem peratuur tot hooger dan 138 gr. C. oploopen, daar anders in de rub ber een chemische reactie plaats vindt, welke het in elkaar over vloeien van de vueaniseerrubber en de rubber van den band onmoge lijk maakt. Van alles wat uit dorp en stad Oplichter nam, portier er tusschen Een 23-jarige avonturier heeft kans'gezien, een portier van een café te Amsterdam voor een bedrag Wan f 132.50 op te lichten. De man gaf zich uit voor adjunct-inspec teur v e. bewakingsdienst en ver telde d'en portier, dat hij hem wel kon helpen aan een baantje als be waker. Omdat hij momenteel in moeilijkheden zat en f 132.50 aan proceskosten moest betalen, ver zocht hij den portier dan hem ter wille te zijn en hem het geld even te leenen. De' portier was inder daad zoo vriendelijk en gaf het geld. Hij zag er slechts f20.van terug. Toen de oplichter later werd aangehouden, bleek hij in het be zit te zijn van een spaarbankboek je daarop nog f500.stond en dat hij in zijn pension ten nadeele van een verpleegster had ontvreemd. Voel beloven, weinig geven... De Nederlandsche Volksdienst belooft niets, doch geeft alles. Blijft geen buitenstaander, sluit U aan als lid. Voor den zwarten handel! In een winkel in de 2de Egelantier dwarsstraat te Amsterdam, hebben Zaterdagnacht inbrekers' hun slag geslagen. 2ij stalen 2 balen suiker, 225 pakjes boter, '75 pond bruine boonen en 4 paar schoenen. Slachtoffers der dufcternis. Gis termorgen om 10 uur is uit het wa ter te Groningen.'dicht bij zijn wo ning, opgehaald het lijk van den pianostemmer, de heer W. K. Beu- kema, die Donderdagavond aldaar door de duisternis misleid, te wa ter is geraakt en verdronken. Kermisexploitanten geven'vrijkaar- tjes voor minder bedeelde jeugd. De kermis te Apeldoorn, 'die van 10 tot 15 Augustus zou duren, is tot en met 20 Augustus verlengd. De gezamenlijke kermisexploitan ten hebben eenige duizenden vrij- kaartjes voor de kinderen der min der draagkrachtige ingezetenen be schikbaar gesteld, welke deze Woensdagmiddag zullen kunnen gebruiken. Oud Drentsch zomerfeest te Eext. Uitgaande van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Eext worden op Zaterdag 22 en Zondag 23 dezer een oud Drentsch zomer feest gehouden. O.m. hebben Zon dag de bekende vermakelijke Eex- ter volksspelen plaats, waaraan uitsluitend ingezetenen mogen deelnemen. Vervoer geen levensmiddelen clan destien! Politiepersoneel van het bureau Economische Zaken te Am sterdam heeft zaterdag een inten sieve controle aan de stations ge houden. Van aankomende reizi gers werden groote hoeveelheden groenten, fruit cn aardappelen, als mede andere soorten clandestien vervoerde levensmiddelen in beslag genomen. In de toekomst zal deze controle op verschillende tijdstip pen worden herhaald. Doodelijke val bij het ^outlossen. Te Oss had de ongeveer 57-jarige gehuwde arbeider vgn Hinthem bij het lossen van hout, het onge luk, plotseling van een vier meter hoogen houtstapel te vallen, waar bij hij met zijn hoofd tegen een ijzeren paal sloeg. Geneeskundige hulpr was 'zeer spoedig ter plaatse en na overbrenging naar het Anna-ziekenhuis bleek de man zijn hals gebroken te hebben. Het slachtoffer is aan het beko men letsel overleden. De man was vader van een groot gezin. Enkele weken geleden is ook de moeder van dit gezin gestorven. Een Nederlandsche frontkrant DEN HAAG, 14 Aug. Heden werd op de dagelijks'che persconfe rentie het eerste nummer uitge deeld van „Front en Ileern", de nieuwe krant voor de- Nederland sche vrijwilligers aan het Oost front. Het blad dient zich aan als scha kel tusschen hen, die aan het front een strijd op leven gn dood voeren jlegen het „Untermenschentum" hun betrekkingen in patria. Het ligt in de bedoeling, het blad eens in de maand te doen verschijnen. Zoo op het eerste oog maakt het blad een wel verzorgden indruk. In het eerste nummer_§taan een paar interessante artikelen, o.a. over de Sibbetentoonstelling in de Haag- sche Bijenkorf, de beteekenis der joden in Nederland en een aardig stukje over „Titeltureluur". Verder is er een welverzorgd binnen- ïapdsch overzicht en een gedegen en evenzeer verzorgd buitenïandsch overzicht. En tenslotte is er. een uitvoerige sportbrief. Daarnaast zijn er een paar kleinere artikelen, waarvan het ons toeschijnt, dat zij de menschen aan het front minder zullen ihteresseeren dan eenige kleinere notities over gebeurtenis sen in Nederland zelf. Het is toch aan te nemen, dat de frontsoldaten de gewone dagbladen ook krijgen, zoodat een artikel als „Amerlkaan- sche stem tegen tweede front" fei telijk overbodig is. Wij gelooven echter; dat dit meer een'misgreep is van' het eerste nummer; daar wij uit de doelstelling opmaken, dat men een gedeelte van de krant in de toekomst wil doen schrijven door de frontsoldaten zelf, terwijl' men ook mededeelingen wil opne men uit den familiekring der front strijders. Eenigszins verbaasd staan wij echter tegenover de laatste pa- gfna. Het wil ons niet duidelijk worden, waarom van de elf mop jes-me t-plaatjes er, vijf ontleend moeten zijn aan Engelsche bladen, terwijl de rest zoo'n beetje over de rest Van de Kuropeesche moppen trommels verdeeld is. Afgezien van het feit, dat. wil men met alle ge weld Engelsche, c.q. Amerikaan- sche humor, er toch wel iets gees- tigers te vinden ware. Maar alle begin is moeilijk. En nogmaals, het gros van de bij dragen is goed verzorgd. Daarom hebben wij dan ook het volste -ver trouwen, dat de redactie de volgen de nummers vari de vermelde fout jes vrij zal weten te houden. (P. Verberne) 287. Voor de zooveelste»maal was Piet dus weer eens een verstekeling. Eerst in dat motorbootje, toen hij zijn geliefde plek aan 'de rivier in Holland verliet; aan boord van het vliegtuig en nu hier weer. Hij wist nu wat hem te wachten stond en pakte uit eigen beweging de eerste de beste bezem, die hij zag liggen" en haalde een puts water op, waar na hij het dek gitfg schrobben. Officieele mededeelingen HANDELSMARGES POOTAARD- APPELEN OOGST 1942. 15 Augustus. Het Bedrijfsqhap voor Zaaizaad en Pootgoed maakt bekend, dat voor den oogst 1942 de volgende handelsmarges voor poot- aardappelen zijn vastgesteld: Bij levering van 1Ó.OOO kg. of meer terf hoogste f 1.90 per 100 kg., "bij leve ring van 1.000—10.000 kg. ten hoog ste f2 per 100 kg., bij levering van 501.000 kg. ten hoogste f 2.60 per 100 kg., bij levering van 25—50 kg. ten hoogste f 3.80 per 100 leg., bij le vering van minder dan 25 kg. ten hoogste f5.per 100 kg. Dit zijn de maximum marges, die mogen lig gen tusschen den werkelijk betaal den inkoopprijs en den prijs, welke de uiteindelijke verbruiker betaalt, ongeacht het aantal handelaren, commissionnairs en andere tus- schenpersonen, dat bij het verhan delen is betnokken. De totale marge, die berekend mag worden bij- wederverkoop door handelaren aan andere handelaren bedraagt ten hoogste f 1.30 per 100 kg., ongeacht de verkochte hoeveel heid en het aantal ingeschakelde handelaren. Indien dus b.v. een verkoop door een eersten hande laar aan een detaillist via twee an dere handelaren gaat, is er voör dé eerste drie handelaren tezamen <je i kunnen voor vrouwen gepaard gaan met pijnen, clie echter met AKKER TJES dadelijk verdwijnen! Dm Nederlandsche Pijnstiller ZAAJKOOLZAAD. Het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed maakt bekend, dat voor zaaiwinterkoolzaad de volgende telersprenzen per 100 kg. zijn vastgesteld: Telersprijs ongeschoond: Origineel 1ste nabouw 2de en oudere Nietv te velde nabouw goedgekeurd x f34.50 f33.25 f32.— Telersprijs geschoond en geplombeerd: Origineel lste nabouw 2de en oudere nabouw f41.50 f41.— Verbruikersprijzen per 100 kg. f39.75 Niet te velde doch alleen op partij gekeurd en geplombeerd f37.50 Bij aflevering 100 kg. en meer van 50—100 kg. van 2550 kg. van 10—25 kg. beneden 10 kg. Origineel f57.50 f 58,50 f 59.50 f60,50 f61.50 lste na bouw f47.— f48.— f49.— f50.— f51.— 2e en oudere Niet te vel- nabouw de, doch al leen op par tij goedgekeurd f45.75 H3.50 f 46.75 f 44.50 f 47.75 f 45.50 f 48.75 f 46.50 f49.75 f47.50 Bovenstaande prijzen zijn maximumprijzen met uitzondering van den telers (vermeerderaars)-prijs v. geschoond en geplombeerd en origineel koolzaad, welke prijs een minimumumprijs is. De prijzen gelden ook voor winterraapzaad, zoo dit aanwezig mocht zijn. De telersprijzen zijn exclusief zak en vergoeding voor eventueele tusschenpersonen. Levering geschiedt franco binnen 10 km. van de bedrijfsgebouwen van den teler. Verdere vracht is voor rekening van den kooper. Wordt door den teler geschoond en geplombeerd afgeleverd, dan komt de kweekersvergoeding voor rekening van den teler. Wordt echter onge schoond afgeleverd, dan komt deze voor rekening van den kooper. De verbruikersprijzen zijn exclusief zak. Jute zakken moeten dooi den verkooper tegen factuurprijs worden teruggenomen. Papieren zakken kunnen tegen kostprijs worden berekend en behoeven niejt te ruggenomen te worden. Inkomende vracht, voorzoover deze f0.10 per 100 kg. te boven gaat en uitgaande vracht is voor rekening van den ^ooper. De vrachtkosten moeten echter afzonderlijk op de nota vermeld wor den. Bij levering van teler naar teler mogen de hierboven vermelde verbruikersprijzen worden berekend Bij dezen handel is echter een heffing verschuldigd gelijk aan de halve handelsrr^rge. Deze heffing moet ten kantore van den P.B.II. worden voldaan, voordat door den P.B.H. een Z.T.-vervoerbewijs wordt uitgereikt. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Grteksche bergeo door ERNST KLEIN 48 Nu Xymatis voor de laat ste maal De revélver werd opgeheven langzaam onverbiddelijk Xymatis richtte zich aan zijn schrijftafel op. Rukte het Venetiaan- sche kastje open Vitus had gelijk gehad. Er hing een telephoon in. Bovendien was er een drukknop zichtbaar Kijk goed toe! hijgde de man en drukte op den knop Weet jullie wat... er th-'ns gebeurt? Op drie plaatsen tegelijk wordt de gang opgeblazenUw Salomon de professor zijn levend begraven ik ik Met een zwaren slag viel hij voor over op de tafel Hij was dood! Beneden knarste de huisdeur in haar hengsels. Onder luid rumoer drongen' de antartes het huis bin nen Vitus en de beide vrouwen ston den als aan den grond genageld. Zij keken elkaar als iitüsprakelooze ont zetting aan. Hemel de gang! De gang! Vitus deed' zgn best zich te herinne renbevonden Salomon met Stratos en Martinus zich niet m de gang op weg naar Zaricani Elena kermde luid Op hetzelfde oogenblik ontstond er beneden op de trap een heidensch spektakelSchoten, schreeuwen, razen, brullen DERTIGSTE HOOFDSTUK. Het geweer, dat niet afging. Vitus vloog met wilde sprongen de gang opde vrouwen achter hem aan Toen hij op de trap kwam, bleef hij staan en barstte in lachen uit. Hij lachtelachte Daar stond Salomon, ongedeerd, op de bovenste trede. Hij straalde en brulde vam genoegen. Hij leverde een hartverheffend gevecht tegen de Komitadscbis, die in groote menigte de trap bestormden. Daar Salomon, waar het revolverkogels betrof, een altruïst eerste klasse was, gaf hij liever, dan hij ontving. Daarom had hij den ongelukkigen Basil gegrepen, hield dien als schild voor zich en schoot onder een vul kanische uitbarsting van verwen- schingen zijn revolver voortdurend op zijn tegenstanders af. Naast Salo mon vocht, gelijk een held, lang en mager, de professor. Die hield met beide handen een reusachtigen revol ver vast, drukte de oogen stijf dicht en knalde erop los, dat het een lust was. De uitwerking van dit snel vuur bestond in de vernieling van het plafond, maar hij deed al het mogelijke, om het spektakel te ver- grooten. Basil, die als een hoopje vodden in de linkerhand van den Spanjool hing, krijschte zoo luid hu' kon en riep alle heiligen tegeiyk aan. Zijn kameraden schreeuwden en tierden. Twee van hen lagen dood op den grond. Een wentelde zich zwaar gewond Juist toen Vitus ten tooneele ver scheen, had Salomon geen kogels meer in zijn revolver. Hij sloeg hem den dichtstbijzijnden antarte in het gezicht, greep Basil met beide han den, tilde hem hoog op en begon met hem op de dichte schaar in te beu- KenHet onvrijwillig wapen schreeuwde met een niet meer men- sehelijke stemschijnbaar liefe lijke muziek voor Salomons opren. Want hierdoor aangevuurd, girig hij van het defensief tot het offensief over. Irt een oogwenk was de trap leegDe heele bende vluchtte, aangegrepen door zinneloozen angst voor het zwartharige, brullende monster...... Basil vloog als af- écflfeidsgroet achter hen aan. Toen was de gsing vrij. Salomon wierp de deur dicht, ging er met zgn rug tegen aan staan, wischte zich het zweet van het voorhoofd eh grin nikte. Dat was nog eens een ge noegen Boven stond de professor te dan sen van vreugde! Wij hebben overwonnen! Wij! triomfeerde hij. En van louter pleizier drukte hg nogmaals den reuzerevolver, dien hij in de hand had, af. Die was gelukkig al leeg, anders had hij Vitus nog overhoop geschoten Salomon! Salomon! Dat is toch In zijn vreugde pakte Vitus hem beet en gaf hem een kus midden op zijn grinnikende gezicht. Je was dus hier hieren niet in de gang! Zou ik dan niet hier zijn...\..! Toen u teruggegaan bent, zijn wij u. nageslopen, de professor en ik! Wat hadt u dan verwacht? Wjj hebben diennu, hoe heet die kerel Ste Stratos...... in de kamer van den professor vastgebonden. Nu, hij is een dapper man, uw vriend, de professor, dat is hijHij wilde be slist niet beneden blijven. Toen heb ik hem den revolver van Stratos in de hand gegeven. Bij mijn leven nog nooit heb ik zoo'n angst uitge staan... Bg den loop heeft hij hem genomenja, u hebt makkelijk lachen, mijnheer Thavon het had geen Jiaar gescheeld, of hg had zich zelf inden buik geschoten. En mij erpij! Nu en toen hebben wij achter de deur op de loer gelegen, totdat die kerels kwamen Maar voor zij naar binnen stormden, wij de deur uit en de trap op Boven stond een bandiet die wil de schieten.L... dat was het kritieke oogenblik, mijnheer Thavon toen scheelde het geen haaren denk u eens aan, het geweer ging niet afTweemaal drukte hg af toen had ik hem reeds, nu en de rest hebt u zelf gezienMaar mijnheer Thavon en Salomon stond groot en breed voor Vitus. Mijn heer Thavon, Allah weet in hoeveel gevechten wij reeds naast en voor elkander hebben gevochten. U voor mij en ik voor u! Herinner u zich nog bij Prillip, toen ik dat schot in mijn been had en u mij weggesleept hebt midden tusschen de Serven door? En nu verwacht u, dat^ik dat geld zal aannemen, heen zal gaan en U alleen laten ik? Heb ik dat aan u verdiend, mijnheer Thavon, dat u mij voor zoo'n schurk houdt... Wordt vervolgd. marge van fl.30 per 100 kg. be schikbaar. Bovengenoemde marges gelden inclusief omzetbelasting, doch exclusief zakken en werkelij ke kosten van inkomende en uit gaande vracht. De 'vrachtkosten moeten afzonderlijk op de factuur worden vermeld, evcpals de zak ken, welke laatste, uitgezonderd papieren zakken, tegen factuur- waarde moeten werden teruggeno men. Kosten voor zakkenhuur mo gen niet berekend worden. Voor de inkomende vracht mag een gemid delde worden genomen, dat kan worden berkend uit de totaal om zet en het totaal van de inkomen- de vrachten van het afgeloopen jaar. De maximumprovisie, die een commissionanir mag berekenen is gesteld op f0.25 per 100 kg. en is bij bovenstaande marges inbegrepen. Ook dit jaar is de handel van teler naar telèr weer toegestaan, 'waar voor de volgende regelen gelden: De teler-verkooper móet bij aanvra ge van bet geieidebiljet aan den. Plaatselijken Buueauhouder een heffing betalen ten bedrage van f 1.— per ÏOO kg. en is alsdan ge rechtigd den teler-kooper den te lersprijs 'verhoogd met deze heffing en met een winstmarge van ten hoogste f 0.50 per 100 kg. te bere kenen. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 19 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.15 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Ochtendwijsjes fgr. pl.l. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en programma-uittreksel. 8.10 Nederlandsche Orkesten spelen Nederlandsche werken (e.o. gr. pl.)..9.15 Voor de hulsvrouw.,9.30 Viool sonaten met pianobegeleiding (gr. pl.l. 10.00 VrooHJke melodietjes (gr. pl.l. 11.00 Vacantie- Kleuterklas. 11.20 Sylvestre Trio. 12.00 Orgel concert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berlohten.' 13.00 Beiaard- concert. 13.20 Rédemptlon, C. Frnnck (gr. pl.). 13.30 Cello en plano. 14.00 Ensemble Wlliy Kok en pianospel. 15.00 Voor de vrouw, f5.20 Brahms programma. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Argentijnsch (gr. pl.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Een Heemtocht in klan ken. reportage. 17.45 Marschmiaiek (gr. pl.). 18.00 Orkest Malando en solist. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Zakelijk praatje over den landbouw. 10.05 Gramofoonmuziek. 19.15 .Orgelconcert. 19.45 Gramofoonmuziek. 19.55 De zwarte handel lokt, luisterspel. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met dc studio beschikken. 20.15 Symphonie-confcert (gr. pl.). 21.45 I.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Lichte gramo foonmuziek. 22.15 Van de planken (gr. pl.). 23.oo24.00 Tonen, door den wind gejaagd (gr. pl.). Hilversum n. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Zang en orkest (gr. pl.l. 9.45 Peer Gynt-Selectie (gr. pl.). 10.00 Morgenwijding. 10.16 Kamerorkest (gr. pl.). 10.40 Voordracht. 11.00 Plariovoor- dracht. 11,30 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 12.45 N.O.: Nieuws-, zakelijke berichten. 13.00 Drie ontginningsbedrijven in Overijsel. 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest en soliste. 14.00 Hans Jungherr's accordeon Ensemble (gr. pl.). 14.16 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 le 8cte uit de Opera „Norma", Belllni (gr. pl.). 16.00 Het Pianokwartet „Die Hagbe". 16.43 Viool en orkest (gr! pl.).^ 17.00 Den tuin ia! 17.15 .N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Napolltaansch programma (gr. pl.),. 18.00 Luisterspel: „Traan". 13.30 Van alles wat (gr. pl.). 19.00 Praatvaars. 19.15 Marsch- muziek (gr. pl.l. 19.30 B NO Nieuwsberich ten. 19.40 B.N.O.: Brabantsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Het grecte Omroep orkest en solist. (Vanaf 20.15 allfen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken); 21.00 De Familie de Boer. 21.15 Favorieten (gr. pl.l. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R.- Jonker Plaatsverv. van den hoofd- red.. buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. G. van Kampen. Rinnenland alg. report, en ttreeknieuws A. Rriks. Verant woordelijk .voor de adverten- ies. Schager editie. G. Scboorl, Schagen. Verantwoordelijk v. 1e advertentie». He'ldersche editie, J. Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2