Een kleine „Tour de France" Hilversums sintelbaan in g e wij d Assamweg bijna gereed? Braspenninx wegkampioen van Nederland Schagen stelt teleur Wielrennen Schulte door vallen uitgeschakeld Wederom heeft het Caubergcri- terium te Valkênburg de aandacht van duizenden toeschouwers weten te trekken. Onder gunstige omstan digheden werd gister de wegwed strijd gehouden om het kampioen schap van Nederland op den weg 1942 voor beroepsrenners en onaf- hankelijken over een afstand van 124.30 KM. Valkenburg is thans een gelief koosd vacantieoord, zoodat de ho tels overbezet zijn. Deze wedstrijd bezorgde den vacantiegangera een welkome afwisseling. Overvolle treinen brachten reeds vroeg in den ochtend vele belangstellenden naar het Limburgsche stadje, zoodat op het oogenblik van de start de organiseerende vereeni- ging „Limburgs Belang" onge twijfeld kon getuigen vari haar succesvollen arbeid. De grootste bdangstelilng concentreerde zich natuurlijk bij den start en de fi- •nish op het Walramplein, alsmede voor den Cauberg en de afdaling van den Dahlemerweg. Hoewel ve len zich waagden aan een voor spelling. bleek uit het verloop van den wedstrijd, dat de overwinning ook voor de kopstukken aan tal van factoren onderhevig is. De kopgroep breekt uit De Brabanders waren spoedig te leurgesteld, doordat een van hun favorieten, Thijs van Oers uit Lage Zwaluwe, reeds in de eerste ronde den strijd moest staken. Eenzelf de 'teleurstelling kregen de Lim- burgera te slikken, toen Hofman bit Roermond eveneens den strijd opgaf. In de zesde ronde kwam er teekening in den strijd, doordat een groep renners, n.1. Braspen ninx, Steenbakkers, Demmenie. Cor en Cees Bakker, Sijen en de, Potterdammer Verschuren zich van het veld los maakten en met een flinken voorsprong den kop namen. De strijd was hiermede ontbrand. Schulte in samenwer- king met van Amsterdam en Pel- lenaars, alsmede verschillende an dere renners ondernamen herhaal delijk pogingen om het vluchtende peloton te achterhalen. Dit bleek geen eenvoudige opgave. Het tem po van den kopgroep was te snel Het gevolg hiervan was, dat het veld meer en meer uit elkaar werd gerukt. Vele renners, waaronder de Nijmeg^naar Houben en de Am sterdammer Lakeman vielen uit terwijl in de kopgroep de Rotter dammer Verschuren, na een zeer mooi begin, sneuvelde. Het géheele veld viel na de achtste ronde in drie groepen uit een. De kopgroep had bijna een minuut voorsprong op de tweede groep, waarin Schulte en Pelle- naars het zware werk verrichtten. De derde groep, dus de rest van het oorspronkelijke veld, geraakte meer en meer achterop. Schulte zet de achtervolginn alleen ln. Na de negende ronde maakte Sohu'lte zich van de tweede groep los. Het was hem duidelijk aan te zien, dat het hW groote, moeite kostte, om den opgeioopen achter stand in te loopen. De grootste moeilijkheid leverde voor hem de afdaling, hetgeen duidelijk bleek uit den tijd welken hij noteerde. Was hij aan de top van den Cau berg een tieltal kostbare seconden ingeloopen op de kopgroep na de afdaling bleek dat hij ze weer had moeten afstaan. Tooh zag het er naar uit, dat hij in zijn opzet zou slagen. Ronde na ronde reed hij moederziel alleen, waarbij zijn tempo geenszins lager lag dan van de kopgroep, doch uiteindelijk zou het hem kunnen gelukken, wanneer de kopgroep iets trat"» werd, door taai vol te houden het gewenschte resultaat te verkrijgen. Een ernstige val schakelde hn:n evenwel, jammer genoeg, in de vijftiende ronde uit, waardoor de wedstrijd aanmerkelijk aan span ning inboette. De eidbeslissing werd hierna uit gevochten in de kopgroep. In de aohtiende ronde slaagden Bras penninx en Cees Bakker erin zich los te maken van Sijen en DemiP°- nie. Hoewel Braspenninx in de negentiende ronde kwam te vallen wist hij toch den kop te behouden. Ook Cees Bakker had nog^ een klein ongeval, doch Sijen en Dem menie hadden toen reeds zooveel achterstand opgeioopen, dat dit er niet toe leidde, dat er nog wijzi ging kwam in den stand. De uitslag luidde? Beroepsrenners: 1. en kampioen J. Braspenninx, Princenhage 3 uur 36 min. 49 sec., 2 Cees Bakker. As sendelft, 3 H. Sijen, Maastricht. Onafhankelijken: 1. C. de Best, Haarlem 3 uur 39 min. 37 sec. 2. G. Loos. Amsterdam.' 3: B. Schel lingerhout, Zaandam. PARIJS, 22 Aug. (A.X.P.j De in vroegere jaren wereldbekende „Tour de France" zal dit jaar van 26 September tot 2 October in kleineren omvang gehouden wor den en wel in 6 étappen over een lengte van 1500 K .M. door bezet en onbezet Frankrijk. Reeds zijn meer dan 40 inschrijvingen van de beste Fransche, Belgische en Nederland sche Tenners ingekomen. Voetbal SCHOTEN ZEGEVIERT MET 1—0. Gisteren ontving Schagen de Haarlemsche derde klasser Scho ten voor een vriendschappelijken wedstrijd en verloor met 10. Het publiek, dat in vrij groote ge tale opgekomen was om een pitti- gen wedstrijd te aanschouwen, kwam wel heel erg bedrogen uit. Het is een lauwe vertooning gewor den. Van beide kanten werd slap gewerkt. Slechts af en toe kwam er een opleving, doch dat duurde dan niet lang. De sterk gewijzigde achterhoede liet soms heel aardig werk zien. G. Anneveldt Lzn., werkte op de linksbackplaats de ballen kalm weg, terwijl de Weger op de rechts- halfplagts hard werkte on veel aan vallen onderschepte. De Wit op de spilplaats was nog wat onwenning, evenals G. Anneveldt Jzn. op de rechtsbackplaats. Van de voorhoede ging niets uit. Alle spelers bleken te lui om eens een aardig partijtje te spelen. Eeni- ge prachtige kansen ging door te lang talmen van Stam en Boon tjes verloren. Over den wedstrijd valt weinig te zeggen. Het was een gelijk op- gaanden strijd, waarbij beide par tijen in den aanval kwamen. Reeds spoedig werd Slikker gepasseerd, doch het doelpunt werd geannu leerd wegens buitenspel. Ongeveer tien minuten voor rust, werd Slikker na eenig gepruts in de verdediging met een mooi strak schot gepasseerd en nu was het wel een doelpunt. Schagen probeerde nog wel een gelijkmaker te scoren en verdiend zou deze zeker zijn, doch het slappe spel van de voorhoede, speciaal Van Haren en v. d. Ben, was oor zaak dat er geen doelpunt meer kwam. Voetbaltournooi te Bergen Begunstigd door goed weer vond Zondag op het IJsclubterrein de eerste ronde plaats van de door de Berger Sportver. georganiseerde se- riewedstrijden om den indertijd door de directie van de Schager Courant uitgeloofden wisselbeker, „De Bergenaar" en het daaraan ver bonden adspirantentoornóoi. Acht elftallen kwamen in elk der beide afdeelingen in het strijdperk. Het publiek kon genieten van heel wat mooie spelmomenten De volle dige uitslag luidt als'volgt; Adspirantentoornooi: Bergen aKoedijk a 21, rust 10; scheidsrechter Ch. Friedt. Alkm. Boys bBerdos a 07, rust 04, scheidsrechter v. d Schilde Alkm. Boys a—DTS a 2—0, rust 1-0, scheidsrechter v. d. Schilde; Alcm. Victrix aAlcm. Victrix b 6—3, rust 1—1, sch.r. Oh. Friedt; Seriewedstrijden: Alkm. Boys 2—Bergen 1 2—0, rust 1—0, scheidsrechter v. d. Schilde; Een ernstig woord Van den voorzitter der Ne- derlandsche Athletiek Unie den heer G. E. v. d. Werff Jr. De schier spreekwoordelijke spor tiviteit van het Nederlandsche pu bliek schijnt op bedenkelijke wijze uit den koers te geraken. Niet zon der reden konden wij er steeds prat op gaan, dat men in ons land spor tieve prestaties wist te waardeeren, ook als deze Werden verricht door sportmenschen, die men om welke reden dan ook, minder graag mocht Maar op het sportveld geidt de sport altijd als nummer een, dan was er tijd noch gelegenheid voor, noch, vooral, behoefte aan, ande re overwegingen Doch wat ik, als voorzitter van de N.A.U. de laatste maanden omtrent de sportieve opvattingen van het publiek, althans een deel daarvan, heb moeten constateeren, acht ik in hooge mate bedroevend. Ik vraag mij af, of dat publiek dan plotse ling geen sportieve eer, geen spor tieve waarden meer kent, doch uit sluitend wedstrijden bezoekt met de bedoeling tegen bepaalde perso nen te demonstreeren. Een dergelijke houding kan met genoeg worden veroordeeld. Im mers, het publiek komt voor span ning, wellicht sensatie; het ver wacht, dat de athleten zich met inzet van al hun krachten zullen geven en hun uiterste best zullen doen een zoo goed mogelijk resul taat te bereiken. Maar dan is het minste waar deze athleten recht op hebben, neen, mogen eischen, dat het publiek zich zonder eenig voor behoud, sportief en correct ge draagt. Men zal begrijpen, dat ik met het voorgaande in de eerste plaats doel op de gedragingen van het publiek jegens Osendarp, speciaal, in verband mol zijn duels met Spree. Osendarp is een athleet met een prachtigen staat van dienst, maar ook een op wiens sportieve houding nog nooit ook maar iets is aan te merken geweest. Toen Osendarp enkele weken geleden tijdens de wedstrijden öm den P.H beker van Spree" verloor, was hij de eerste, die zijn zegevierenden tegenstander gelukwenschte. En omdat Osendarp sportief is en sportiviteit geeft, dient het pu bliek van zijn kant dit te waar deeren en te beloonen. Heeft men er bezwaar tegen Osendarp te zien loopen, dan blljve men weg, doch men kome niet met de bedoeling om tegen een bepaalden athleet te betoogen of deze te negeeren. Want dat is niet alleen onsportief, dat is laf bovendien. Alcm. VictrixAlkmaar 13-^2, rust 10, scheidsr. Ch. Friedt; Vrone 1Berdos 1 04, rust 00, scheidsr. J. P Horst; Schoorl 1Bergen 2 20, rust 00, scheidsr. S. de Groot. De eindstrijden volgen a.s. Zon dag. Zal Alcrn. Victrix 2, dat de laatste maal, dat is in '40, den wis selbeker won, er dit jaar weer be slag op leggen? FEIJENOORD EN QUICK STRIJ- DEN OM DEN ZILVEREN BAL. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden om den Zilve ren Bal zijn als volgt: H.V.V.Quick (H) 00, waarna Quick met strafschoppen wint. Wil lem IIDFC 11 en vervolgens met strafschoppen door Willem II gewonnen. NeptunesFeijenoord 12, SpartaXer.Yes 12, Quick Willem II 11 en ook thans door Quick gewonnen met strafschoppen FeijenoordXerxes 20. Volgende weëk 30 Augustus, zullen het Haag- sche Quick en Feijenoord elkaar dus in den beslissingswedstrijd ontmoeten. Nieuw record van mevr. Blankers-Koen Zondagmiddag is de fraaie nieu we sintelbaan, welke onlangs op het gemeentelijk sportpark te Hil versum is gereedgekomen, met een geslaagd athletiekfeest in gebruik genomen. Aan de wedstrijden ring in officieel vertoon vóóraf, waarbij toespraken werden uitgesproken, o.a. door den voorzitter der Ned. Athletiek Unie, den heer G. A. van de Werff Jr. Deze laatste bood na mens de N.A.U. een beker aan, wel ke moest worden toegekend voor de eerste verbetering van een Ne- derlandsch senioren-record. Reeds in het eerste nummer, de 100 meter hardloopen voor dames, wist mevr. F. BlankersKoen op dezen beker beslag te leggen door een geslaagde poging om het op haar eigen naam staand record van 80 meter hardoopen te verbe teren. In haar serie bracht zij den tijd van 10 sec. op 9,9 sec., waar na zij er in de finale in slaagde het record met nog 0,1 sec. te ver beteren en dus op 9,8 sec. te bren gen. Een door het gemeentebestuur van Hilversum uitgeloofde wissel- beker in het nummer sprint-drie kamp over 100, 150 en 200 meter voor heeren, werd gewonnen door J. Greyseels Jr, (Pro Patria) voor Chr. van Osta, J. Zwaan en W. van Beveren. De uitslagen luiden als volgt: 100 meter hardloopen dames: 1. F. BlankersKoen, 12 sec.; 2. G. Koudijs, 3. J. Idema. Polsstokhoogspringen, heeren: 1. C. Lamoree (Haarlem) 3.70 m„ 2. J. Verkes (Haarlem) 3.50 m. Hoogspringen met aanloop, hee ren: 1. J. J. W. van Loozen (PEC) 1.75 m., 2. W. E. Spanjerdt (PSVl 1.75 m. Verspringen met aanloop, heeren: 1. J. J. Houtman (AV 1923) 6.60 m„ 2. A. F. Wellerdieck (Hellas) 6.56 m. Discuswerpen hoeren: 1. A. G. J. de Bruyn (V. en L.) 42.61 m., 2. A. F. Wellerdieck (Hellas) 40.43 m. Sprint-driekamp heeren 100 me ter; 1. J. Greyseels Jr. (Pro Patria) 11.4 sec.; 2- J- Zwaan (AAC), 150 M„ 1. J. Greyseels Jr., 16.8 sec., 2. Chr van Osta 17 sec.; 200 M.; 1. Chr. v. Osta, geen tijd genot., 2. J. Grey seels. Totaal uitslag: 1. J. Greyseels Jr., 17 pnt., 2. Chr. van Osta, 14 pt., en 3. J. Zwaan 12 p. 400 M. hardloopen heeren: 1. A. Blok (Olympia) 51.6 sec., 2. Pieker (HAV). 800 M. hardloopen heeren: 1. F. A. de Ruyter Vol e wijekers) 1 min. 59.6 sec., 2 G. W. Dobbelaere (Marathon) 1500 M. hardloopen heeren; 1. M. W. Slijkhuis (Holland), 4 min. 11.3 sec., 2. G. Kamp (AVG 1926). 100 M. hardloopen heeren, dis- HET AROLTOURNOOI BEGONNEN. Gisteren is in Amsterdam een be gin gemaakt met het Aroltournooi, waarvan de uitslagen als volgt lui den: A.F.C.—D.W.S. 3—0; H.B.S.—U.V.V. 22 (U.V.V. wint met strafschop pen); A.D.O.Het Gooi, 3—0; Ajax- Zeeburgia 21. R-C.H. WINT „ZILVEREN MOLEN VAN GROENENDAAL". In het Heemsteedsche Sportparic organiseerde RCH giöteren een tournooi om den Zilveren Molen va.n Grocnendaal en werd win naar door in de finale van HBC te winnen. De uitslagen luiden: eer ste rond: RCH—AGUVV 4—3. HBC Vëlox 10. Verliezersronde: AGOWVclox 3—2. Finale: RCH—HBC 5—1. OM DEN GRONINGER DAGBLAD BEKER. Op het terrein van Be Quick te Groningen zijn gisteren de eind- wedstrijden gehouden om den Gro- inger dagbladbeker. Bekerhouder werd G.V.A.V., dat met 31 van Be Quiok won. In de verliezersronde won H.S.C. met 32 van Veendam. DE BERUCHTE 3e KLASSE- INDEEL1NG. Naar wij van goed ingelichte zijde vernemen, zal de „beruch te" 3e klasse-indeeling worden gewüzigd en krijgen dus onze clubs weer een normale afdee- ling. Hoe de wijziging plaats vindt, dient nog te worden af gewacht, maar in ieder geval zal de nieuwe indeeling nu wel bevrediging schenken. NIEUW RECORD VAN GUNDER HaGG. De rust, weüke Gunder Hagg, de uitstekende Zweedsohe looper, heeft moeten nemen is hem uitste kend bekomen. Zijn eerste start na deze pauze had tot resultaat, dat hij meteen een nieuw wereld record vestigde. In Oestersund leg de hij den 2000 meter in 5 min. 11.8 sec. af en verbeterde hierme de zijn eigen record van 5.16.8 dat hij 21 Juli j.1. in Malmö vestigde sQ*0* o°°' WERELDREIS MET JACHT. Lissabon, Aug. (VPB.) Te Bue nos Aires is Vito Dumas met een zeilboot voor een reis rond de we reld uitgevaren. Een hachelijke on derneming in een tijd, dat alom op de oceanen het gevaar loert. Maar Vito Dumas, die in het.da- gelijksche leven sportleeraar is, maakt zich over mijnen, duikboo- ten en navycerts geen zorgen. Hij heeft reeds vele zeereizen gemaakt en vertrouwt op zijn goed gesternte Tegen de verveling van een maan denlang verblijf tusschen water en lucht heeft Dumas vele boeken, zelfs de werken van Horatius me degenomen. En dank zij een radio toestel zullen de verwarde klanken van de menschenwereld het note- dopje op zijn tocht begeleiden. tricts-invitatie: 1. J. v. d. Horst (FIT), 12.1 sec., 2. P. den Ouden (GAC). 4 x 100 M. estafette juniores: 1. A.V. 1923, Amsterdam 46.6 sec., 2. AAC, Amsterdam. 110 M. hordenloop heeren: 1. J. J. W. van Loozen (PEC) 16.6 sec., 2 L. Hagedoorn, (Trekvogels). Verspringen dames: 1. F. Blan- kers-Koen 5.89 m., 2. G. Koudijs 5.12 M. Hoogspringen dames: 1. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1.55.M., 2 H. Steelink (Sagitta) 1.45 M. Speerwerpen heeren: 1. N. B. Lut- keveld (APGS) 55.70 M„ 2. L. Dam mers (Zeeburg) 54.33 M. 3000 M. hardloopen heeren: J. Meyer (Volewijckers) 9 min. 35.1 sec., 2 J. Overdijk (AAC). Zweedsche estafette heeren: 1. Trekvogels (Den Haag) 2 min. 97 sec., 2. A.A.C., Amsterdam. 4 maal 80 M. estafette meisjes: 1. Volewijckers, Amsterdam 43.5 sec.. 2. Sagitta 1, Amsterdam. 4 maal 100 M. estafette dames: 1 Zeeburg, Amsterdam 50.3 sec., 2. Sa gitta, Amsterdam. 4 maal 3000 M. estafette juniores: I..A.V. 1923, Amsterdam, 2 min 37.4 sec., 2. GAC, Hilversum. 292. Ach ja, ze zouden immers ap pelen gaan halen in RioRio de losde rest wist hij niet meer, maar ,er kwamen nog altijd meer appelen over het dek rollen. Gek, zooals die zoomaar opeens in volle zee wisten uit te storten. Het leek wel of hij droomde. Hij ging er eens op zijn gemak bij zitten en keek tegen den berg appels op. Op het congres van het Luitsche Roode Kruis voor Wehrxnachtheim- lelterinnen, dat te Utrecht Is gehouden, werd voor deh Wehrmachts* befehlhaber in d«i Niederlanden, General der Flieger, Fr. ChrisHan» sen o.m. een fraai bewerkt album met foto's van alle Wehrmachthel* men in Nederland aangeboden door de Gebietsführerin, Frau Hlllmer. Een staf-officier nam het gesch enk in ontvangst VNP-De Keijzer-Pax Holland m. TUSSCHEN ASSAM EN TSJOENKING-CHINA. Het Chineesche informatiebureau te New York heeft medegedeeld, dat de Assamweg thans bijna ge reed is. Het 3700 km. lange traject voert van Sadia in Britsch-Indië over Tsjoengtien en Sitsjang naar Tsjoenking. Een kwart tot een half millioen koelies hebben den weg in de rotsen uitgehouwen. Aldus be richt de „Deutsche Zeitung i. d. Nied." uit Bern. Blijkbaar zijn de verwachtingen van Tsjoenking." dat in het begin van dit jaar een voltooiing tegen den herfst voorspelde, niet al te optimistisch geweest. Toentertijd was sprake van twee routes, die beide te Sadia, in het N.O. van de Indische provincie Assam gelegen en per spoor of langs de Brahma- poetra vanuit Calcutta bereikbaar, hun beginpunt hadden. De eene weg voerde -Ntfan Sadia over 5000 meter hooge bergruggen van de Hi- malaya naar Batang en verder over Tatsienloe en Tsjengtoe naar Tsjoegking. De andere route liep langs de Noordpunt van Birma, overschreed de diepe dalen van Sal- ween en Melcong en bereikte bij Tsjoengtien de Yang? e. Verder ging het gedeeltelijk langs de Yangtse om tenslotte naar Tsjengtoe af te buigen. De laatste route is thans dus bij na voltooid. Na de bezetting van Myitkina in N. Birma door Japan- sche troepen werd verwacht, dat deze verder naar het Noorden zou den oprukken om dezen Assamweg af te snijden, maar dit is niet het geval geweest (V.P.B.). Examen „Statistiek" Het examen „Statistiek" .van de Nederlandsche Stichting voor Sta tistiek, Oostduinlaan 2 te 's-Gra- venhage, is vastgesteld op 15 Oc tober a.s. Er zullen dit jaar bijna 300 cur sisten aan het examen deelnemen. De examencommissie bestaat uit: Prof. Dr. O. Bakker, lid van de Al- gemeene Rekenkamer, Voorzit ter; Dr. H. J. Keuning, refendaris bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, Secretaris; Dr. R. V. G. Claeys, directeur van het Bureau van Statistiek van de Gemeente Amsterdam; Dr. J. J. J. Dalmulder, lector aan de Economische Hoogeschool te Tilburg; Dr. F. L. v. Muiswinkel, directeur van het Economisch Instituut voor den Middenstand; Dr. J. G. Stridiron, onder-directeur van de A.T.O. Verder hebben de studieleiders zitting in de examencommissie. De nieuwe schriftelijke cursussen vangen 1 November a.s. aan. De Nederlandsche Volksdienst telt reeds 35.000 vrijwillige me dewerkers en duizenden leden. Blijft geen bnitenstaander, sluit U ook aan. KNUTSELAAR STEELT AUTO BIJ ELKAAR. Sedert eenige maanden werden van parkeerende auto's in Stock holm telkens losse onderdeelen ge stolen. Nu eens een band, dan weer een bumper en eenmaal zelfs een stuurrad. De dief was onvindbaar en ook bij helers werden de gesto* len voorwerpen nimmer aange troffen. Totdat in het centrum der stad een autobotsing plaats had, waarbij een der bestuurders zich. ijlings uit de voeten trachtte te ma ken. Hij werd echter gegrepen en bij een onderz - bleek zijn auto geheel uit gestolen onderdeelen te zijn samengesteld. De man was een hartstochtelijk kuntselaar en had in zijn vrijen tijd op deze zon derlinge wijze een auto in elkaar gezet. LACHPILLEN „Meneer Jansen, u hebt een boek over Afrika geschreven en U bent nog nooit in het Zwarte Wereld deel geweest!" „Maar mevrouwtje, gelooft U dan, dat Dante persoonlijk in de hel is geweest?" „Is deze Rubens echt?" Kunsthandelaar: „Absoluut, me* neer. Trouwens,, we geven nog dris jaar garantie!" Uit een speech van een profes* sor: en hier heb ik een zeldzaam exemplaar van een apenschedel, geachte toehoorders. Er zijn in ons geheele land maar twee van zulke schedels: het museum te X. bezit de eene. en ik heb de andere". Directeur woedend: „Wat doe je met je voeten op het schrijfbu reau?!" Bediende: „Zuinigheid, meneer. Ik ben mijn vlakgom kwijt en nou gebruik ik mijn rubberhakken". „Wat was eigenlijk de oorzaak van hun echtscheiding?" „Hun huwelijk!" Els: „Mijn verloofde en ik zijn samen precies 50 jaar oud". Rie: „Wat!" En met zoo'n jochis wil je trouwen?" Hoofdredacteur A R. Jonker. Plaatsverv. van den hoofdred., buitenl. en stadsnieuws Den Hel der A. C. van Kampen. Binnen land alg. report, en streeknieuws A. Eriks. Haagsch redacteur P. E. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties, Schager editie G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersche editie J. Visser, Den Helder K 216T

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 6