Bestrijding van trichopytie van dier én mensch KINÜEKFEEST Marktberichten Twee jaar werkzaamheden van de N.S.D.A.P. in het Generaal óonver- nement. Aangetreden voor de vaandelwijding, welke ter viering Van dit feit op de binnenplaats van den Burcht te Krakau plaats vond. Atlantic-Holland-Rös-Pax Holl. m. Alkmaar R.V. ELCMARIA. Jn. Pronk, Algem. Sprintkampioen. Jn. Glas, Algem. Lange Afstandskamp. Zondag was het voor de Alcmarla- leden een drukke dag, daar' de jaar- lijksche clubkampioenschappen verre den zouden worden. Zoo werd 's morgens begonnen met het sprintkampioenschap. Voor het be halen van het algemeen kampioen schap bestond geen twijfel, wont Jiier is Pronk natuurlijk de sterkste. Doch voor c'a overige plaatsen is fel gestre den. Zoo is op prachtige wijze ^an Glas tweede geworden in de A-klas. Waar Ekkers, Bos en Wiemeersch met gelijke punten stonden voor de derde plaats, moest opnieuw gefietst "worden. Ek-v kers had echter geen zin meer om voor de derde plaats te rijden, zoodat de strijd ging tusschen Bos en Wie- meersch. Deze eindigde in het voordeel van Bos, die dus de derde plaats be zette. In de B-klas, werd eveneens fel gevochten, dochjBood was ontegenzég- gelijk de sterkste. Gezegd dient echter te worden, dat H. Ton een zware con current voor hem was. In de C-lclas was het P. de Boer, die den titel wist te behalen, Bakker werd tweede en Schot derde. Ook hier was er goede strijd. De lange afstand. 's Middags werd de lange afstand verredeft, doch door het slechte weer werd eerst om ongever kwart over vier gestart. Dit was voor de renners en supporters geen bezwaar, want in groo- ten getale waren ze opgekomen. Niet minder dan vijf en twintig renners vertrokken en een lange rups bewoog zich gedurende de eerste rondes langs de mooie Schermerwegen. Inmiddels begon ook voor sommigen de pech- duivel al een woordje mee te spreken, waardoor renners als Vissers, Koene, Middelbeek, Tin en de Bruijn moesten afzien van verdere deelname. Na de vijfde ronde had zich een kopgroep gevormd, waarin de volgende renners zaten: Pronk, Glas, Spaan, Langedijk, Bos en Wiemeersch als A-klassers en Cor Kaal, Jn. Hennik en Van Slootenf als B-klassers. Op dezen volgden ver schillende renners, die op achter wa ren geraakt door pech, die echter moe dig door gingen. Zoo kon er nog niets gezegd worden hoe de uitslag zou zijj;. Na de zesde ronde evenwel kwam er j teekening in den strijd, wat vooral te wijten was aan het feit, dat ook Jn. Pronk, wegens een lekke band moest opgeven. Öp dat moment kwamen Glas en Langedijk met zijn beiden door en hadden de kopgroep uit elkaar gerukt. Ook bleek, dat Bos den strijd had op gegeven. In deze positie gingen de laatste twee ronden in. Spoedig bleek toen dat ook Langedijk het tempo van Glas niet kon volgen en met een groo- ten voorsprong ging Glas als algemeen kampioen over de eindstreep. Lange dijk als. tweede, behaalde lang geen slecht resultaat. Als derde man kwam W. Spaan binnen, die dezen middag ifeel geluk had gehad. Wat de B-klas aangaat, hier mag wel een woord van hulde worden gebracht aan Jan Henning, die op buitengewo ne wijze het kampioenschap van zijn klas heeft gewonnen. Cor Kaal werd goede tweede, Ab van Slooten derde, terwijl Bood en de Bruijn door hun moedig doorzetten de vierde en vijfde plaats wisten te bezetten. In de C-klas werd niet zoo'n feilen strijd geleverd, trouwens ook de deel name was in die klas niet'groot. Ten slotte was het Bakker die won. Over het geheél was het een dag van mooie sport. De uitslagen zijn als volgt: A-klas, Sprint: 1. Jn. Pronk, tevens Alg. Kampioen; 2. Jn. Glas; 3. E. Bos. B-klas: 1. C. Bood; 2.H. Ton; 3.' A. Koene. C-klas: 1. P. de Boer; 2. P. Bakker; 8. C. Schot. A.-klasse, Lange Afstand, 83 K.M.: 1. Jn. Glas, teven Alg. Kampioen, tijd 1 uur 59 min. 30 sec.; 2. Jn. Langedijk; 3. W. Spaan; 4. G. Wiemeersch. B-klas: 1. Jn. Hennik, kampioen, tijd 2 uur 8 min.; 2. Cor Kaal; 3. Ab van Slooten; 4.J. de Bruijn; 5. Cor Bood. C-klas, 37 K.M.: 1. P. Bakker, 1 uur; 2. J. Jasmiakka; 3. P. de Boer; 4. Cor Schot. ALKM. BOYS—BEVERWIJK 1—2. Tot groote, teleurstelling van de vele®Boys-aanhangers verloren de Alkmaarders Zondag van Bever-- wijk. Van den aftrap af wisten- de Beverwijkers te doelpunten 1—0. Koster moest reeds na enkele mi nuten vervangen worden door een speler van het derde elftal. Toch werd er voor de rust uitstekend gespeeld door de Boys en Untied Wist uit een fraaien voorzet van Appel te doelpunten. Na de rust echter toen de Beverwijkers op nieuw wisteiï te doelpunten, door dat Kramer royaal over den bal viel was het mis met de 'Alkmaar ders. Daarbij kwam nog, dat men Appel met Bart liet wisselen, wat den linkervleugel niet ten goede kwam. Door loting zijn de Boys toch nog in de demi-finale ge plaatst met Kennemers. Santpoort en B«vpr" 'r'- MEDEMBLIK. OPROEP WIE HEEFT HET MISDRIJ^ ZIEN PLEGEN? Op Zondag 23 Augustus1942, 's na middags omstreeks 4.30 uur, hebben twee jonge meisjes op den Oosterdijk tusschen Medemblik en Wervershoof nabij het Stoomgemaal van de Vier Noorder Koggen, volgens hun mede- deeling aan derden, eenige schoten hooren lossen, waarna ze hebben ge zien, dat ter plaatse een man gewond langs den weg lag. Voorts zijn drie jongens of jonge mannen ter plaatse gepasseerd, die zich korten tijd bij den gewonden man hebben opgehouden en eenige öp den grond liggende appels hebben verzameld. Ten slotte is een man, vermoedelijk gekleed in een bei ge of bruin costuum, per fiets ter plaatse geweest. De Burgemeester van Medemblik verzoekt de bovenbedoelde persoden zich ten spoedigste bij hem of bi] de politie hunner woonplaats aan te melden, terwijl hij voorts gaar ne van anderen mededeelingen zal ont vangen omtrent deze personen en of omtrent het gepleegde misdrijf. Overname van dezen oproep in an dere bladen is- zeer gewenscht. ALCMARIA VICTRIX WINT VAN HILVERSUM EN STORMVOGELS. In de Zondag begonnen voetbal wedstrijden om den „Westerkerk toren", uitgeschreven door de voet balver. „De Spartaan" te Amster dam, waaraan naast de Spartaan, Hilversum, Stormvogels en Alcma- ria Victrïx deelnamen in een hal ve competitie slaagde Alcmaria Victrix er in'den eersten wedstrijd tegen Hilversum te winnen met 2 0, welke stand met rust reeds was verkregen. Stormvogels won den wedstrijd tegen dc Spartaan eveneens met 2-40, terwijl in den derden wedstrijd Stormvogels Alcmaria Victrix, wat de beste wedstrijd van den dag was, de Alc marianen de eerste klasser klop ten met L-0. Alcmaria speeljje' zeer verdienstelijk en hadden paal en lat niet eenige keeren Storm vogels geholpen, dan was de stand zeer zeker 3—0 geweest, wat zeker niet geflatteerd geweest zou zijn. Als geheel voldeed het Alcm. elf tal goed, waarhij de achterhoede zeer actief was. De middenlini? wisselde zwakke met goede mo menten af, terwijl de voorhoede, waarin Schaaper weer was opge nomen, zeer verdienstelijk speelde en een 3-tal fraiae doelpunten wist te maken, n.1. Schaaper een en Hamstra twee. Indien Alcmaria de volgende week gelijk speelt tegen de Spartaan,.wordt ze een jaar lang-bezitter van den kostbaren zilveren Westerkerk met toren Onze oude stadsclub, Alcm. Vic trix, is het seizoen dus goed be- gonnen. DOODELUK ONGEVAL. De 72-jarige H. J. G. wilde gister morgen pl.m. 11 uur den onbewaak- ten spoorwegovergang bij de tuinen aan den Westerweg oversteken. Hij was blijkbaar zoo in gedachten verdiept, dat hij den electrischen trein, komende uit de richting Am sterdam, niet zag naderen. Het gevolg was, dat hij door den trein werd gegrepen en ernstig ge wond aan den voet van den spoor dijk bleef liggen. Ilij is onmiddellijk na het ongeval door den Q.G.D. naar het St, Elisabethziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote mei. W. Annes slaagde te Haarlem voor de hoofdacte. DEN HELDER. Dc gearresteerde politie agenten Naar Alkmaar overgebracht. Naar wij vernemen zyn beide .hoofdverdachten in de affaire b\j xle grossierdery Verfaille, de agenten v. H. en L., heden naar Alkmaar overgebracht, alwaar zjj ter beschik king gesteld worden van den offi cier van Justitie. AANMELDING HANDELSAVOND SCHOOL. Wij vestigen er nog de aandacht op dat hedenavond voor het laatst gelegenheid bestaat zich voor alle klassen aan te melden-., Dit kan ge schieden van 17—18 uui* aan het Lyceum, Middenstraat. WIERINGERMEER VOETBAL. M.Meer Middenstand en Slootdor- per Middenstand 13. Slootdorp. Vrijdagavond was het middensiandselital aer Miudenmeer ders de gast van hun partners te biootdorp en werd op het terrein te Slootdorp een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. De krachtsverhouding teekende zich niet bijzonder gunstig af voor de Middenmeerders, doordat Sloot dorp beschikte over meer jeugdige krachten. Hoewel de geheele wed strijd als zeer sportief mag worden aangemerkt kon desniettegenstaan de niet worden ontkomen aan een nederlaag voor M.Meer. De einduit slag 31 voor Slootdorp gaf de krachtsverhouding vrij goed weer. „Landbouwers elftal"Midden stand M. Meer 51. Middenmeer. Op het terrein te M.Meer werd Zaterdagavond een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tusschen een club der W.- Meerboeren en'van den M.Meersche middenstand. Van den aanvang af bleek overduidelijk dat onze land mannen de sterkeren waren en de leiding was dan ook vrijwel voort durend in hun handen. De eindstand bracht een overwinning van 51 voor de boeren. PRACHTIGE SCHENKINGEN. Middenmeer. De voetbalsport in de W.Meer is. ondanks het niet be staan van een permanente club. sterk groeiend in belangstelling en ze breidt zich dan ook vrii sterk uit. Zoo zijn er in den loop van eenige weken een vijftal elftallen samengesteld, die elkander op vriendschappelijke wijze, in den vorm van een z.g. competitie be kampen. Een en ander is gestimu leerd door eenige firma's, en parti culieren. die bekers, takken en me dailles beschikbaar steldgn. welke onder deze elftallen worden ver speeld. De firma B. Elbertse. stem pelfabriek te Amsterdam schonk een prachtigen wisselbeker. Hotel Smit schonk een lauwertak, welke als lsten prijs is bëstemd. Een 2e prijs, een medaille is aangeboden door de heeren K. Schenk en D. Kaan. landbouwers te M.Meer. ter wijl door de firma J. Koolhaas. f;raanhandel te M.Meer een medail- e werd geschonken. al£ derde prijs Het spreekt.' dat de vriendschappe lijke wedstrijden daardoor niet on beduidend aan spanning stijgen. Een ..pakhuisclub" kwam in het veld tegen een club gevormd uit de voormalige ..Flevo-ploeg". In een vanaf 't begin forsch gespeelden en door een groot publiek in spanning bewonderden wedstrijd speelden bei de bovengenoemde elftallen op het sportterrein te M.Meer. Hoewel de groote verwachting was dat het pak huispersoneel gevoelig klop zou krij gen. bleek men zich hierin degelijk te hebben vergist en de pakhuis club niet onbeduidend te hebben onderschat.. Deze wedstrijd, welke deel uitmaakte van de te houden competitie, eindigde met een over winning der pakhuismenschen van 103. Scheidsrechter was de heer J. Leeuw Jr. - KOEGRAS KOEGRAS I—VETERANEN. Julianadorp. Zondagmiddag speel de Koegras I tegen de Veteranen van het oude J.V.C. een vriendschap pelijken wedstrijd. Het publiek dat in grooten getale aanwezig was heeft genoten, want het geheel was een aardige-partij voetbal. Gert Jongh maakt» 3 schitterende goals en de Kaai 1. De einduitslag was tenslotte 43 voor de veteranen. Koegras I speelde met 3 invallers. Zondag a.s. speelt Koegras I tegen Geel Zwart van 't Zand. WIERJNGEN. TENTOONSTELLING SCHIL DERSCURSUS „WEERINGEN". •Naar men ons mededeelt, houdt dé sohilderscursus ..Wieringen" een tentoonstelling van gemaakte werk stukken over het cursusjaar 1941 1942 op de bovenzaal van de Ned. Herv. kerk te Hippolytushoef. Deze tentoonstelling zal gehouden worden op Donderdag 27 Aug. a.s. van 7 tot 10.30 des avonds. Ook is er op dezen avond gelegenheid tof het stellen van vragen en het geven van inlichtingen omtrent den nieu wen cursus door den leider der cursus den heer P. P. Dirkmaat uit Heerhugowaard. Wij twijfelen er niet aan. of het zal de moeite waard zijn. om de tentoon gestelde werken te bezichtigen. De cursus leidt op voor het diploma gezel der V.V.A. en is voornamelijk bedoeld voor den jongen schilder, daar dit diplo ma vrijstelling geeft voor enkele vakken bij het'diploma vestigings wet opgesteld door de examencor poratie voor het Huisschildersam- GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: een portemonpaie. in houdende eenig kleingeld, eenige bonnen en een medaille. Inl. bij den gemeentebode. MOTOR-ONGELUK. Maandagavond zou J. W. even op de motorfiets van Wieringen naar Ewijcksluis gaan. Hij koos daartoe den binnenweg over Westerlgnd. Even voorbij Lutje ham hij de bbcht veel te sneL De motorfiets schoot onder hem vandaan en J. iy. lag in de bocht. Wonder boven wonder kwam hij er met wat schaafwonden en het verlies van een paar tanden nog tamelijk goed af. Na door de doktoren Beeker en Oterdoom be handeld te zijn. kon hij weer huis waarts ^keeren. LANGEDIJK 50-SLAGEN KOLFWEDSTRIJD TE NOORDSCHARWOUDE. De 50-slagen kolfwedstrijd, welke ter voorbereiding van de jaarlijk- sch'e nationale kolfwedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond in de kolfbaan avn den heer J. de Bak ker te Noordscharwoude werd ge houden, heeft zich in een ongeken de belangstelling mogen verheu gen. Ruim 140 kolvers kwamen in de baan, hetgeen een record-deel name kan worden genoemd. De uitslagen luiden als volgt: Eerste klasse: le prijs G. Mettes, Gez. Samenzijn, Zuidscharwóude, 537 p.; 2e pr. Th. Rijper Jr., Gez. Samenzijn, Zuidscharwóude, 531 Groote veranderingen Batavia te BERLIJN, 24 Aug. (V.P.B.) Naar van bevoegde zijde wordt vastgesteld, beschikt Japan inV^ed. Indië over een bevolking van tien tallen millioenen, die gewillig en met succes haar taak van wederop bouw in dit land volbrengt. De ver woestingen, die' een direct gevolg waren van den oorlog, waren be trekkelijk gering, roodat ('e her vorming op cultureel en economisch gebied inmiddels energiek ter hand genomen kan worden. Overal, zoo wordt door journalisten vastgesteld die in de gelegenheid waren ter plaatse indrukken op te doen, werkt de bevolking ijverig mede en ook de achtergebleven Nederlan ders onttrekken zich niet aan deze taak. Batavia heeft reeds een ge heel ander uiterlijk grkreg. i. Het aantal inwoners is belangrijk' ge stegen, daar de arbeidsmogelijkhe den grooter geworden zijn. Van werkeloosheid zal weidia geen sprake meer zijn, omdat vele stil gelegde fabrieke,n haar bedrijf weer pp gang hebben gebracht en nieu we fabrieken gebouwd worden. De meeste Nederlanders in Batavia heb bqn hun werkzaamheden hervat. De waterleiding staat onder Ja- pansch beheer, terwijl de electri- sche centrale in particulier bezit is gebleven. De groote hotels wor den door 'een Japansche onderne ming geëxploiteerd, die in totaal over een personeel van 1500 man beschikt. Een ontaarde zoon Hij zond zijn vader een dreigbrief Een aannemer in Hilversum wachtte, toen hij eenige dagen gele den van vacantie terugkeerde, thuis een weinig aangename, verrassing, nl. een dreigbrief, waarin hij ge sommeerd werd f2500 te betalen, daar het anders slecht met hem zou afloopen. De brief was intus- schen al achterhaald door een twee de schrijven, waarbij het geëischte bedrag tot f 4000 werd verhoogd. Deze soin moest hij Zaterdag jl. om 15 uur op het Frederiksplein te Am sterdam aan twee mannen over handigen. Op dat uur kwam de aannemer ter plaatse met een en velop, welke eci^er geen geld. maar slechts waardeloos papier bevatte en zoodra de twee mannen haar hadden aangepakt, voelden zij ie der de hand van een rechercheur op hun schouder. Het bleken een 21-jarigè bankwerker en een 20-ja- rige tegenhouder te zijn. Spoedig kwam aan het licht, dat het plan Wfis uitgegaan van een zoon van den aannemer, die hier ter stede in een café werkzaam Is. Het drietal is thans naar Hilver sum gebracht en daar achtér slot en grendel gezet. In de laatste jaren komt in de provincie Friesland niet alleen veel trichophytie (ringvuur) bij het vee voor. maar het blijkt ook. dat heel veel personen, die met dat veè om gang hebben, worden besmet. De Centrale Landbouwonderlinge voor ongevallenverzekering - trichophytie is in de land- en tuinbouwongeval- P.; 3e pr. P. Gelder, Volharding, ®Hudkarspel, 515 p. Serieprijs G. Hop, Vriendenkring, Noordscharwoude. 113 p„ na loting met C. J. van Kleeff, Bovenkarspel. Tweede klasse: Eerste prijs: J. G. van Tonger.en, TOGIDO, Kromme nie (sajet) 520 p.;.2e prijs J. Buijs. Ons Genoegen, Wognum, 4fj9 p.; 3e pr. C. Pranger, Vriendenkring, Noordscharwoude 477 p. Serieprijs A. Ott, Aan is Winst, Venhuizen 109 p. Derde klasse: Eerste prijs D. Plakman, Onder Vrienden, Oud karspel, 478 p.; 2e pr. M. van Zaa- nen, TOGIDO, Krommenie (sajet), 450. p.; 3e pr. F. Stadlander, Aan is Winst, Venhuizen, 450 pt., na loting Serieprijs F. Moeijes, Oudkaripel. 107 pt. DIEFSTAL VAN BONNEN. Zuidscharwóude. Naar wij ver nemen, zijn Vrijdag ten nadeele van den winkelier J. M. alhier een belangrijk aantal levensmiddelen bonnen uit den winkel gestolen. Het gaat hier om bonnen voor on geveer 80 pond boter, ruim 100 kaasbonncn en een aantal vleesch- honnen, welke in een daarvoor be stemd doosje waren opgeborgen. De politie heeft de zaak in onder" HARENKARSPEL WOENSDAGMIDDAG: 2 tot 6 uur: KERKELIJKE VERKIEZING. Dirkshorn. In de Zondagmorgen gehouden verkiezing voor een notabel bij- de Hert. Gem. alhier, zulks ter voor ziening in de vacature ontstaan door de benoeming van den heer J. Smit tot Kerkvoogd, werd geko zen de heer J. van der Molen. ZUPE BURGERLIJKE STAND. Uit de burgerlijke stand, welke wij Vrijdag j.L opnamen, zijn abusievelijk eenige regels weggevallen. Wij laten hieronder een verbeterde opgaaf volgen. Getrouwd: Corrielis Pieter Nap, oud 24 jaar, werktuigkundige, te Schagen en Trijntje Langedijk, oud 24 jaar. zon der beroep, te Zijpe. Hubert Albertus Quant, oud 29 jaar. werkman rijkswerf, en Dieuwertje Geerligs, 24 jaar, zon der béroep, beiden te Zijpe. in den Zweefmolen en Schuitjes Bij elke 10 rittenkaart een VERRASSING en tevens Gratis ritten voor de k einen Gode dankbaar berichten wij de geboorte van onze Dochter. Margaretba Aliïla 'P. F. BORST. W. BORSTSlot. Tuitjenhorn, gem. Harenkarspél, 23 Aug. '42. TE KOOP: DEKZEILEN 6x4-6x5 en 6x8 M2. 7 soorten Hekpalen. 2 Dommekrachten, 1 en 10 ton 2 Trappen, 1 Richter. H. SCHklEKEN SCHAGEN. TEL. 241. HEDENAVOND half 8 KOEVLEESCH op bon. C. SCHENK ANNA PAULOWNA. Te koop 35 Klaverruiters, bij Wed. J. Stoop, Ooievaarsweg, Nieuwe Niedorp. Te koop Houtskool, per Hl, baal. Gebr. Posker, Loet E 131, Schagen, Tel. 557. Gevraagd flink Dagmeisje. - Wed. I. lgesz, Oude Slotstraat E 57. Schagen. Wegens huwelijk der tegen- w. een Werkster gevr., 2 d. p. w., of dagmeisje. A. J. Bak ker, Wageningen, Wieiinger- waard. lenwet als beroepsziekte erkend had in 1940 en 1941 alleen in de pro vincie Friesland bijna 300 schadege vallen door trichophytie. de bedrijfs vereeniging De Waarborg te Leeu warden in die twee jaren eveneens ongeveer 300 gevallen. De ziekte brengt in den regel langdurige ar beidsongeschiktheid en daardoor hooge kosten aan uitkeeringen en geneeskundige behandeling met zich mede. Soms dreigt voor de be smette personen zelfs levensgevaar. De Gezondheidsdienst voor vee in Friesland en de Arbeidsinspectie schenken reeds alle aandacht aan deze voor dier en mensch zoo schade lijke en besmettelijke ziekte. De be- .stufen van beide génoemdè be- driifsvereenigingen hebben nu ver der in de vele schadegevallen aan leiding gevonden een commissie van deskundigen in te stellen, welke zal hebben te rapporteeren inzake maatregelen tet voorkoming en be strijding van deze huidziekte. Brusselscbe Universiteit definitie! gesoten Wegens Waalsche sabotage. BERLIJN, 24 Aug (VPB). Naar de correspondent van de Essener National Zeitung te Brussel aan zijn blad seint, is de Brusselsche univer siteit definitief geslóten. De militai» re bevelhebber in België in Noord- Frankrijk heeft hiermede een haard van democratisch-liberale reactie en van nationaliteitenhaat in België onschadelijk gemaakt. De universi teitsgebouwen zullen voor andere doeleinden worden gebruikt en de provoceerende professoren zijn iA de gelegenheid gesteld om .nuttiger werk te verrichten. Bij het begin van het winterse mester 19411942 was op Duitsch initiatief de gelijkgerechtigheid van het Fransch en het Vlaamsch aan de Brusselsche universiteit tot stand gekomen. Het curatorium der uni versiteit stelde zich in schijn achter dit Duitsch initiatief om het echter in feite te saboteeren door systema tisch te weigeren om Vlaarnsche professoren te benoemen. Toen ten slotte tegen den wil van het cura torium toch Vlaarnsche professoren werden benoemd, besloten de Waal sche profesosren tot een staking, hetgeen voor den militairen bevel hebber aanleiding was om de uni versiteit voorloopig te sluiten. De secretaris-generaal van het ministe rie van onderwijs heeft geruimen tijd alles in het werk gesteld om tot een. vergelijk te komen. Zijn moeite was vergeefsch. Thans is besloten de universiteit van Brussel defini tief te sluiten. Een uitstapje voor gewonden. 400 gewonden met hun verpleegsters en D.R.K. helpsters namen deel aan' een boottocht, van Potsdam naar Werder, welke idoor het Duitsche Roode Kruis georganiseerd werd. Vanaf het terras van een restaurant genieten de deelnemers aan dezen tocht van het fraaie uitzicht Scherl-Fellinga-Pax Holland m INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER van 18—25 Augustus 1942. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: Alkmaarschc Begrafenis Ver. D.E.V., Mient 20. Anna Paulowna: Coöp. Boeren leenbank. Molenvaart 132. Langedijk: Noord-Hollandsche Bra n d waarborgmaatsch appi.i Oudkarspel, Dorpsstraat Wijk A 137. Wieringermeer: Coöp. Aankoopver „De Wieringermeer" G.A Slootdorp, Kon. Bmmaweg. TEXELSCHE MARKT. Doordat de landbouwers het" thans met het oogsten zeer druk hebben, was Maandag T marktbezoek n et zoo groot 'als we dat in de laatste weken gewoon zijn. De veeaanvoer viel nogal mee, al is de wolveehan del op de boerderij in de laatste dagen bizonder druk geweest. Er werden nog pl.m. 70 lammeren ver handeld tegen beste prijzen van f30 f 40 per stuk. Een hok be f-1 één jarige schapen bracht n;' 'er dan f100 per stuk op. Verder lie pen op de markt de prijzen voor cudere schapen van f 65 tot' f 85. Op de boerderij werden beste schapen verkocht voor f 90 en meer. Voor Texel was de koeien-aan voer aan de markt nogal goed. Er werden 9 stuks verhandeld, meest jonge dieren. De prijzen liepen zeer uiteen van f275 tot f525. Hoog wa ren vooral op deze markt ook de prijzen, die de biggen opbrachten f40 tot f50. De totale aanvoer bestond uit": 9 koeien f275525, 4 n. kalveren f2540. 23 schapen f6585, 65 lam meren f3040, 2 veulens f700 825, 10 biggen f40—50, 20 kippen f4—7, 10 konijnen f0.505, 1 geit f40. ZWAAG, 24 Aug. Veilingsverecn. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 4,25 4.75, spinazie f 10, postelein f 13, uien f 5.50, bieten f 3.50, Chin. kool f 3.50, Savove kool f 4.20, witte kool f 2.80, roode kool f 4.20, slaboonen f 1322, snijbooncn f 16, tuinboonen f 6, tomaten f 1216. augurken f 10—27, wdfechpecn f 3.20—7, bospeen f 4—5, radijs f 1.80, rabarber f 45, andijvie f 6.50, sla f 1.50—2, bloemkool f 10 14, komkommers f, 5.50—13 50, perziken f 8—30, selderie f 2.50—3, blauwe pruimen f 2125, witte pruimen f 15—21, Reine Victoria pr. f 2125, vJitte druiven f 80, Alicante f 65, Frankenthaler f 70, Westfrisia f 80, witte bessen f 22.50, roode bessen f 1822.50, prolefic f 22.50—30, kruisbessen f 16, zwarte bessen f 42. meloenen f 20—30, Zigeunerin f 15—35, Kes* wiek Codlin f 1220, Zoete appel f 1017, Earlv Victorie f 1220, Perzik app. f 15—35, Goudbol f 10 —15, Dirkjespeer f 10—15, Clapp's Favorit f 10—35, Kruideniersipoer f 1035, Suikerpeer f 1015, An- dré de Sport f 1015. Reine Clau- des f,2733, raapstelen f 7, kool rabi f 3. WARMENHUIZEN. 24 Aug. Aanvoer: 72.500 Kg. aardappelen: Sehotsche muizen f 4.35, Eigen heimers f 4.R0, Koopmans blauwe f 4.85, 8900 Kg. roode kool f 4.20, 18.700 Kg. witte kool f 2.80. PURMEREND, 25 Aug. Veemarkt. Koeien, totaal 640 stuks: 380 vette koeien levering, geldekoeien f 390495, melkkoeien f 405680. 18 stieren levering, 45 pinken f 125—260. 210 nuchtere kal veren voor de slacht levering, voor de fok f 38—52, 29 vette varkens levering, 190 biggen f 24—45, 420 schapen f 4885, 268 bokken en geiten f 2585, 500 lammeren f 2S —35. BR. OP LANGENDIJK, 25 Aug. Aanvoer: 53375 Kg. aardappelen: Koopmans bl. f 4.85, Sehotsche muizen f 4.35, Eigenheimers en Bl. dito f 4.60. 1750 Kg. breekpeen f 3.204.20, 165 Kg. spercieboonen f 16, 13500 Kg .roode kool f 4, 35000 Kg. witte kool f 2.80, 5500 Kg. gele kool f 4, 13Ö0 st. bloemkool f 8.807- 14, 6000 Kg. tomaten I—IV f 6, 238 Kg. druiven: Westfrisia f 75, Ali- cant f 60. Frankent.halers f 65, 500 st. komkommers f 5.50—13.50. NOORDSCHARWOUDE. 25 Aug. Aanvoer: 124400 Kg. aardappelen: Sehotsche muizen f 4.35, Geelblom f 4.35, Eigenheimerscn Bl. dito f 4.60, Koopmans bl. f4.80, 7370 Kg. spercieboonen f 16, 1100 Kg. kroten f 3.50, 16500 Kg. roode kool f 4. 9500 Kg. witte kool f 2.80, 425 st sla f 2 Andere wijzigingen: Alkmaar: Karl Birekoven. Hekel straat 11. klein- en groothandel in borstelwerk, enz., overge gaan aan Mw -de Wed. Bire koven geh. Himmelreich. Texel: Wed.' a. Dekker—Bos, Koo- gerstraai 15.. Den Burg, c*ge- rij, rechtsvorm gewijzigd.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3