HET ONTSTAAN VAN DE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN Oneerlijk spoorwegpersoneel Di lucht roevers van HOITIKA Hei jacfit Kai-Kai Hoe komen onze distributiebe scheiden tot stand en welke maat regelen zijn er genomen voor de beveiliging van deze waardepapie ren tijdens de fabricage?" Voor het antwoord op déze vragen hebben we dezer dagen op uitnoodiging van den persdienst van het dep. van Landbouw en Visscherij een bezoek gebracht,aan de drukkerij van Joh. Enschede en Zonen aan het Klokhuisplein te Haarlem, waar de ons zoo welbekende distri butiebonnen het levenslicht zien. Het sprak welhaast vanzelf, dat de overheid, toen zij voor de nood zakelijkheid kwam te staan aller lei artikelen te moeten distribuee- ren en aan het Nederlandsche volk daarvoor waardebonnen moest uitreiken, zich wendde tot deze wereldbekende firma, die langer dan een eeuw reeds heeft bewezen een bijna nergens geëvenaarde rou tine en vaardigheid te bezitten in het maken van bankbiljetten, post zegels, banderollen, enz. en die door haar vertrouwen daartoe ge-, regeld ook van ver over de grenzen opdrachten ontving, en het was even' vanzelfsprekend, dat de fir ma Enschedé in staat was ook den nieuwen order van de Nederland sche regeering te aanvaarden, ook al liep deze in de millioenen en keerde vhij regelmatig met korte tusschenperioden en in allerlei va riaties terug. Dat de firma het in haar gestel de vertrouwen ook thans weder heeft waardig getoond, hebben zoo wel het publiek als de handelaren telkens bij het ontvangen van de vakkundig en technisch tot in de puntjes uitgevoerde waardepapie ren kunnen constateerên. Ingrijpende controle. Doch ook de overheid is, naar ons bleek, tevreden. Want in haar strijd tegen de verschillende vor men van misbruik van bonnen kaarten of toewijzingen beeft zij in de eerste phase van den levens loop dezer bescheiden, nl. bij de fabricage ln Haarlem, den grootst mogclijken waarborg van veilig heid. Naast het toezicht van den rijkscontroledienst, die in hetzelfde gebouwencomplex is ondergebracht oefent het bedrijf zelf een drieledi ge controle uit en wel op nieuw personeel, op aanwezig personeel, en op terreinen en gebouwen. Bij onzen rondgang door het bedrijf, waar ruim 800 man personeel werkt, hebben we kunnen ervaren, dat van de ontvangst van den be- stelorder van het centraal distri butiekantoor af tot aan de laatste bewerkihg van de zorgvuldig afge telde papiei-en de controle van den rijksdienst en de bedrijfscontrole tegenover elkaar en in samenwer king met elkaar zoo intensief zijn, dat menschelijkerwijze gesproken geen snippertje papier bij het pro ductieproces ongemerkt kan ver dwijnen. Alle mogelijke voorzorgsmaatre gelen zijn genomen en daarbij neemt de uit 17 man bestaande bedrijfspolitie een voorname plaats in. De strijd tegen falsificaties. Waar zoo het personeel en de goederen onder toezicht staan, is het begrijpelijk, dat de zorg voor de vervaardiging van het product, d.i. den distributiebon in het bij zonder, niet minder groot is, Per periode gaan er meer dan tien mil- lioen levensmiddelenkaarten uit, meer dan een millioen toeslag- kaarten voor zwaren en zeer zwa- ren arbeid en meer dan twintig millioen coupures (toewijzingsfor mulieren), enz. Dit zijn alle even zoovele waardepapieren, waarvan de namaak wel mogelijk is, maar en hieiv begint reeds een belangrijk deel van de zorg voor de tweede levensphase van de bonnen... die door de geperfectionneerde druk techniek, waarin Enschede en. Zo nen zooveel routine bezit, falsifica ties ten zeerste bemoeilijken. Wij hebben in het laboratorium der drukkerij verschillende soorten van vervalschingen kunnen aan schouwen, sommige zoo primitief, dat ze onmiddellijk met het bloote oog opvallen, andere, die van meer .vakmanschap getuigen, en waar aan vergrootglas of kwartslamp 'te pas moeten komen. De techniek van deze preventieve beveiliging bij het drukken is zoo vervolmaakt dat men bijna met zekerheid kan zeggen, dat alle vervalschingen kunnen worden opgespoord, terwijl als regel de falsificateurs tegen de lamp loopen en hun gerechte straf niet ontgaan. De overheid staat voor de zeer zware taak. de aanwezige voorra den naar billijkheid over de gehee- le Nederlandsche bevolking te ver- deelen. Het is in ons aller belang, dat zij daarin niet wordt bemoei lijkt door misdadigers, die zich op laaghartige wijze vergrijpen a'an de gemeenschappelijke levensbehoef ten en daarom hopen we, dat de woorden van den directeur van het centraal distributiekantoor, dat hij ervan overtuigd is, den strijd tegen de vervalschers te hebben gewon nen, niet ijdel zullen blijken te zijn. Hetgeen we bij de firma Ensche de hebben gezien, geeft ons daar voor het volste vertrouwen. Minder boterbonnen noodig in restaurants 'sGRAVENHAGE, 25 Aug. ln hotels,, café's, restaurants en pen sions waren tot dusverre voor den hoofdschotel, verkrijgbaar onder den naam „Wat de pot schaft", 2/50 boterbonnen noodig. Voortaan zal voor dit gerecht slechts 1/50 bo terbon mogen worden gevraagd. Bovendien zal voor een zg. vastme- nu en per dagschotel in den ver volge slechts 3/50 boterbonnen be hoeven te worden ingeleverd. Deze laatste bepaling brengt mede, dat in de gevallen, waarin voorheen 4/50 rantsoenen vet, boter of mar garine werd gevraagd, dit thans ook niet meer mag zijn dan 3/50 rantsoenen vet, boter of margari ne. Ten slotte mag bij het verstrek ken van belegd kleinbrood, zooals cadetjes, of wanneer ten minste 40 gram gesneden brood „half rant soen" wordt verstrekt, slechts een bon voor 1/50 rantsoen botèr wor den gevraagd. Regeling van den handel in meststoffen In de Ned. Staatscrt. van 24 Au gustus j.I. is verschenen het mest- stoffenbesluit van de Secretarissen Gen. van de Dep. van L. en Vissch. en van J. Ingevolge dit besluit is het verboden meststoffen in den handel te brengen, die niet voorko men op de door den J)ir.-Gen. van den Landbouw vastgestelde lijst van meststoffen, of die. niet voldoen aan de in die lijst opgenomen al- gemeene bijzondere eischen. Deze lijst'is in hetzelfde nuntmer van de Ned. Staatscrt. gepubliceerd en zal aan het Rijkslandbouwproefstation te Maastricht verkrijgbaar worden gesteld. Door den Dir.-Gen. van den L. kan ontheffing van het verbod wordep verleend. Deze ontheffing moet worden aangevraagd op een door den Secr.-Gen. van het Dep. van L. en Vissch. bij beschikking vast te stellen wijze. Deze beschikking is eveneens in hetzelfde nummer van de Ned. Staatscrt. gepubliceerd. Voor mest stoffen waarvoor binnen vier wé ken deze ontheffing is aangevraagd is het verbod opgeheven, totdat op de aanvraag is beslist. Op overtreding van dit besluit is het economisch sanctiebesluit 1941 van toepassing. STAATSLOTERIJ. De hooge prijzen der Staatsloterij zijn bij de trekking van 25 Aug. als volgt gevallen: f5000: No. 16208. f1500: No. 1234. f 1000: No. 3764, 11996, 19487. f 400: No. 21910. f 200: No. 3789, 15515, 17518, 19647. f 100: No. 6025. 7867, 9116, 10154, 10652, 19509, 19640. Bedrijfsbijeeokomsten in den Haag Rede van den leider van het N.A.F. Op twee Bedrijfsbijeenkomsten, respectievelijk gehouden gistermor gen voor het personeel van de Ba- taafsche P'etroleum-Maatschaappij in het gebouw aan de Carel van Bijlandslaan en gistermiddag voor personeel der Bataafsche Import- Mij., in het gebouw aan den Was- senaarscheweg, heeft de heer Wou denberg, leider van het N.A.F., een. rede gehouden over de doelstellin gen van het Ned. Arbeidsfront. In zijn rede wees hij er op, dat deze bedrijfsbijeenkomsten geen gelegenheid beoogen te geven tot het houden van een propagandare- de, doch bedoeld zijn als momenten van bezinning op de problemen van dezen tijd. Hij schetste vervol gens het sociale vraagstuk als een dati noch de staat, noch de kerk kunnen oplossen,, doch waarvan de oplossing in handen ligt vaw de Nederlandsche werkers zelf.'Daar onder te verstaan zoowel de werk nemers als de werkgevers. Niet door dwang*of het opleggen van een verplicht lidmaatschap zal het uit de wereld kunnen worden ge holpen, maar door het wekken van den levendigen wil om te komen tot een sociale arbeidsgemeen schap. Nadat spr. afkondiging volgende maand van een wet tot regeling van den nationalen arbeid in uit zicht had gesteld, besloot hij zijn rede met de aandacht er op te vestigen, dat in de geweldige bot sing van thans beslist wordt over het lot van volkeren en daarmede over dat van bedrijven, werkgevers en werknemers. Met bloed en tra nen wordt gebouwd aan een nieu we Europeersche fcrde, die tegelij kertijd een nieuwe sociale orde zal zijn. Om Nederland binnen dat geheel een zelfstandige en gelijkberech tigde plaats te doen innemen en ter. vestiging dier nieuwe sociale orde, dient ieder werker in een bedrijf zich zedelijk verplicht te gevoelen lid te worden van het N.A.F. De heer Woudenberg had op beide bedrijfsbijeenkomsten een aandachtig gehoor. Op de eerste werd hij ingeleid door den adjunct- directeur, den heer N. van Wijk en op de tweede door den direc teur, den heer E. J. Muller, die er in zijn dankwoord op wees, dat ook de oprichter van het bedrijf wijlen sir Henry Deterding, reeds getracht heeft kameraadschap en arbeidslust onder het personeel en efti goede verstandhouding met de directie te bevorderen. Des middags om vier uur werd in de groote zaal van den Dieren tuin een bedrijfsbijeenkomst ge houden voor een derde groep van het gemeentepersoneel. Op deze bijeenkomst sprak de heer Sor- mani, leider van de groep vervoer en transportwezen van het N.A.F Eerste premietrekking Winterhulploterij Zij zal te Amsterdam plaats vinden en Is voor ieder toe gankelijk. Op 1 Aug. j.1. begonnen,' is reeds in de eerste weken gebleken, dat de tweede Wintërhulploterij haar voorgangster, die de eerste was in ons land, in succes verre zal over treffen. Het blijkt wel, dat het pu bliek groote belangstelling koestert voor deze aantrekkelijke loterij en vooral voor de talrijke groote geld prijzen, welke in elke serie voorko men. De eerste serie van de W.H.N.- loterij, dié in totaal uit zes series van elk 1 millioen loten bestaat, moest in enkele weken aan den man worden gebracht, zoo had men zich voorgesteld. Elke maand ongeveer ebn serie "en de W.H.N.- lotejij 1942 is in een half jaar ach ter den rug. In dezen opzet lijkt men glansrijk te slagen. Reeds on middellijk na het startschot steeg' de verkoop der loten met den dag en wel in zulk tempo, dat de ver koop door de straatverkoopers nog even moest worden uitgesteld. Het rad van avontuur, elkeen heeft zich ervan kunnen overtuigen, is een groot succes geworden. Zoo was spoedig te bemerken, dat binnen een maand reeds de eerste serie vrijwel uitverkocht zou zijn en met de eerste premie trekking begonnen zou kunnen worden. En zoo kan thans inder daad deze trekking a.s. Donderdag 27 Aug., 's avonds om zeven uur te Amsterdam plaatsvinden en wel in een der zalen van gebouw Bellevue aan de Leidschekade. Deze bijeenkomst is openbaar, zoodat ieder, die er belang in stelt, hierbij tegenwoordig kan zijn. Men is dan ook van l^rte welkom. De trekking van de eerste 71 premies, bestaande uit een hoofdpremie van f 10.000 en 70 premies van f 100 elk, zal geschieden ten over staan van notaris Rodenburg te Amsterlam. Ieder, die Winterhuip- lotcn in zijn bezit heeft en wie heeft die niet? maakt dus nog -een aardige kans op een van bo vengenoemde premies, ook al is hij reeds winnaar van een of meer directe-trekprijzen. «Spanning zal er vooral zijn om de „vette" pre mie van tien mille, welk fortuintje den' gelukkigen winnaar (of win nares) in den schoot zal vallen. Zij ,die bij deze trekking niét aanwezig zijn geweest, zullen on middellijk daarna kennis kunnen nemen van de resultaten door pu blicaties in de dagbladen en door de officieele trekkingslijsten van Win terh u 1 p-Ned erl an d. DE TIJD GAAT SNEL De tijd gaat snel. Nog is het middenzomer, maar over enkeie maanden zal het weder winter zijn. Dan wordt het weer Kerst mis. Kerstmis 1942. Duizenden Ne derlandsche mannen, vrijwilligers van het legioen en Waffen-S.S., mannen der N.S.K.K., Nachrichten- truppen of -Arbeidsdienst zullen met Kerstmis niet in hun vader land zijn. Maar het vaderland zal hen niet vergeten. Ook dit jaar weer zullen zij een' kerstpakket ontvangen van het Vrijwilligerslegioen Nederland. Reeds worden deze pakketten ge reed gemaakt. Draagt uw steentje daartoe bij. Stort vandaag nog op girorekening 432100 Verzorgings fonds Vrijwilligerslegioen, Konin ginnegracht 22, ''s-Gravenhage. De talrijke diefstallen, welke in den laatsten tijd op de rangeerter reinen der spoorwegen te Amster dam worden gepleegd, zijn oorzaak geweest, dat de bewaking en con trole veel intensiever zijn gewor den, waardoor ook reeds verschei dene dieven konden worden gegre pen. Thans weer heeft de spóorweg- recherch'e, in samenwerking met de recherche van het bureau Lin- naeusstraat, een complot van vijf rangecrdêrs ontdekt, dat zich reeds geruimen tijd aan diefstallen uit wagons heeft schuldig gemaakt. Het waren steeds kleine hoeveel heden vooral rook- en consump tieartikelen welke zij stalen, die Een half jaar hinderlijke hoofdpijn. Na korten tijd ge heel verdwenen. Dt Heer J. R, tt R, tcbrijft, dd. 4-10i'40: „Gedurende 'n half jaar leed ik aan voortdurende hin derlijke hoofdpijn, juni 1940 begon ik een kuur met Ovaaltjes. Reeds na Korten tijd waren de pijnen geheel verdwenen. Ook thans heb ik geen pijn meer." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nitsaukede 173, Amsterdam 294. Maar hij zat op zijn eigen .plekje het was avond gewor den... de maan scheen... wat zouden ze \huis ongerust zijn hij moest in slaap zijn gevallen. Maar dan had hij al die avonturen maar gedroomd! Fijn was het toch wel geweestha kon hij zich dat alles maar herinneren en opschrij ven. Hoor! stemmenHij sprong overeind. Van alles wat uit dorp en stad De zomertentoonstelllng ln Muse um Boymans. De drie zomerten- toonstellingen in het Museum Bov- mans te Rotterdam „Uit den bo dem van Rotterdam", „Prijsvraag Hofplein en Blaak" en „Heden- daagsche Nederlandsche grafiek" verheugen zich in een druk be zoek. Gisteren is de 10.000ste be zoeken reeds genoteerd. De ten toonstellingen blijven tot* 1 Octo- ber geopend. Klompenbenrs te Ede uitgesteld. De klompenbeurs, dié gister te Epe (Geld.) zou worden gehouden, is tot 1 September uitgesteld. De begeerde tabakr Een sigaren winkel aan den Eschdoornweg te Amsterdam heeft gisternacht be zoek gekregen. Aan den zijkant vain het huis werd een keuken raam vernield," waarna de inbre kers den winkel konden bereiken. 1260 sigaren en 22.000 sigaretten, tezamen ter waarde van ongeveer f 1500, alsmede een colbertcostuum worden vermist. Goede Nederlanders weten, dat ztj hun volk dienen, door lid te worden van den Neder- landschen Volksdlenst. zij dan of zelf verbruikten, of direct van de hand deden. oZodoende kon bij huiszoeking nagenoeg niets meer worden gevonden. De waar de van het gestolene is nog niet be kend, maar is in elk geval aanzien lijk. 56.000 PAKKETTEN ZOCHTEN HUN EIGENAARS. Gevolg van de Fransche massavlucht. PARIJS, Aug. (V.P.B.) Na do massale vlucht in den zomer van 1940 beschikten de Fransche spoor wegen over een ontzaglijk aanta! pakketten, die in de verwarring do geadresseerden niet konden berei ken. Begin Augustus lagen niet minder dan 56.000 pakketten en 5C00 kubieke meter onverpakte voorwerpen op hun rechtmatige eigenaars te wachten. Enkele maan den later waren echter reeds 29.000 pakketten en een groot gedeelte der onverpakte voorwerpen be zorgd. Van de rest werd aan do liand van de afzendersboeken op de stations -een lijst opgesteld die IS.000 pakketten en 44.000 afzonder lijke voorwerpen bevatte. Deze werd om misbruik te voorkomen in 80 genummerde exemplaren op de bureaux voor gevonden voorwerpen ter inzage neergelegd. De lijst van afzenders en geadresseerden werd echter overal gepubliceerd en zoo doende konden langzamerhand wederom 8000 pakketten hun be stemming vinden. Thans zijn dus van de pakketten ruim 80 en van de onverpakte voorwerpen ruim de helft aan de rechtmatige eigenaars bezorgd. FEUILLETON HANS POSSENDORF Dit aan de Westkust van Nieuw- Caledonië gelegen „Couvent de Bou- rel" was'een inrichting, die haars gelijke in de wereld wel niet zal vin den een combinatie van klooster, gevangenis, opvoedingsgesticht en huwelijksbureau. Het doel was de „consessionarissen" en „Libérés" de gevangenen die grond gekregen hadden en de gevangenen die vry waren gelaten vrouwen te ver schaffen. En. daar fatsoenlijke meis jes natuurlijk niet voor dergelijke huwelijken te vinden waren, werden de inwoonsters uitsluitend gerecru- teerd uit de Fransche vrouwenge vangenissen. Nadat Alfano meer dan twee jaar lang een droevig en moeilijk kolo nistenleven geleid had, Het hij zich ook als huwelijkscandidaat noteeren bij de nea De eenzaam heid Wa3 v e zeer, want met r eel te blA\\g ook alle ge- ng hij' niet om. aan het nauwe contact met dat zoodje ontsnapt te zijn. Op zekeren dag het was ln Augustus 1895 kreeg hij een op roep om naar het „Couvent de Bou- rail" te komen ten einde een vrouw te kiezen. Gedurende de lange wandeling van zijn woning naar Bourall kwam hij meermalen in de verzoeking om weer terug te keeren: Was het geen waanzin en was het niet minder waardig om een gemeeite dievegge, glftmengster of engeltjesmaakster tot vrouw te nemen? Toch verscheen hij op het vastge- stalde uur in het klooster. Hij was immers niet gedwongen een keus te doen en dit uitstapje bracht nogeens een beetje afwisseling in het een tonige leven dat hij uit den grond van zijn hart verfoeide. Na korten tijd gewacht te hebben, bracht een der nonnen hem in een kaal vertrek, dat door een ijzeren traliehek in twee helften verdeeld was. Dadelijk daarop verscheen aan den anderen kant van de tralies een vrouwspersoon van ongeveer dertig jaar, leelijk, mager als een skelet en met een afschuwelijk gemeen ge zicht. Ze kwam coquet lachend vlak voor hem staan en zei niets dan: „Nou zullen we trouwen?" Alfano zei nog minder; hij zei hëelemaal niets, doch maakte alleen een energieke, afwerende beweging met het hoofd tegen de non. „Wilt u niet eerst eens met haar spréken? Bedenk, dat u ook niet beter is dan dit meisje." „Over wat i k ben, past het u niet te oordeelen, zuster," antwoordde Alfano koel. De non wilde: hem een standje ma ken over zijn ongepasten toon,* doch de blik uit zijn oogen deed haar zwijgen. 1 Nu werd een aiïdere huwelijkscan- didate Kinnen gebracht. Ze was jong envrij knap, doch haar gezicht' droeg het stempel vaü verdorven heid. Om de non niet boos te maken, richtte Alfano een paar vragen over haar afkomst tot de misdadigster. Ze werden norsch beantwoord. Het meisje hield zich zelf voor een schoonheid' en vond, dat ze het den man, die haar heel goed beviel niet al te gemakkelijk mocht maken. Na enkele woorden wees Alfano ook dit meisje af. Nadat nog een derde even weinig succesvolle voorstelling had plaats gevonden, zei Alfano tegen de non, dat hij maar liever van een huwelijk af zag. Op dat moment stak zuster" Ga brielle haar hoofd om de deur. Ze had den knappen man by zijn komst in het klooster gezien en de moeder overste onmiddellijk verzocht hem Nella Hendrik^ te mogen voorstel len. De moeder-overste stond er ech ter op, dat eerst een poging zou worden gedaan met de andere meis jes. Het waren de lastigste bewoon sters van het klooster en de moeder overste verlangde er vurig naar ze door een huwelijk kwijt te raken. Toen zuster Gabrielle hoorde, dat deze pogingen op niets waren uit- geloopen, straalde ze over haar heele gezicht. Het gelukte haar met moei te, Alfano te bewegen om nog even te blijven. Toen liep ze weer naar de moeder-overste en kreeg nu eindelijk toestemming om haar bescherme linge naar het weinig romantische rendez-vous. te brengen. Verlegen betrad Nella de kamer, bleef bij de deur staan en wierp een angstigen blik naar de tralies: o, ze kende ze al, r die afschuwelijke mis dadigerstronies, die achter die yze- ren stangen kwamen opduiken 'de begeerige blikken waarmee die hu- weiy'kscandidaten haar bezagen, de taxeerende gezichten, waar mee ze haar vermoedelijke werk kracht schatten. Het gold voor de consessionarissen als een byzonder' geluk wanneer ze een flink sterk meisje tot vrouw kregen, dan lieten ze dat hard werken en köhden zelf een lui leventje lijden, in geval van nood kon je ze met een pak slaag een handje helpen. Zuster Gabrielle nam Nella by de hand en trok haar tot dicht voor de tralies. Toen deed ze iets wat streng verboden was: ze glipte zachtjes de deur weer uit. Alfano en Nella Hendriks stonden nu in het kale vertrek alleen tegen over elkaar. Ze monsterden elkaar met groote, 'verbaasde oogen door de tralies en dachten beiden hetzelfde: „Dat kan toch geen misdadiger zyn." Eindeiyk vroeg Alfano zachtjes: „Hoe heet je?" Hij zei „je", misschien alleen, om dat dat onder de gestraften zoo ge- bruikeiyk was, misschien echter ook uit een andere, diepere oorzaak. „Nella Hendriks," antwoordde het meisje zacht en keek daarbg schuch ter in zy'n groote, zwarte oogen. „Ben-je een Frangaise?" „Ja, uit een dorp bij Saint Omer. Maar we praten by ons thuis altijd Vlaamsch." „Bij ons thuis spreken we ook geen Fransch, maar Italiaansch. Ik kom van Corsica. Heb je daar wel eens van gehoord?" „Ja dat Napoleon daar geboren is erf dat er daar zooveel roovers zijn." Wordt vervolgd. Portefeuille verdwenen. Een groenteman uit de Lindenstraat te Amsterdam had gisteren zijn por tefeuille welke f 700 a f 800 en 770 aardappelbonnen inhield, op een plank in zijn winkel gelegd. Eeni" gen tijd later bleek zij verdwenen te zijn. Buitengewoon sterke aardbeving geregistreerd. Het Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bilt regis treerde in den vorigen nacht om 23 uur 3 min. 54 sec. M.G.T. oen buitengewoon sterke aardbeving uit de omgeving van Peru, af- stand 10.500 K.M. Eerste opvoering van „Die Mal-- nacht" door het Deutsche theater. Naar gemeld wordt, zal de in tendant van het Deutsche Theater in den Niederlanden, dr. Wolfgang Nufer, het blijspel „Die Mainacht" van Fritz Peter Buch, door jiet ge zelschap doen opvoeren. Officieele mededeelingen AANMELDINGSPLICHT KOOPERS EN VERKOOPERS VAN RIET OP STAM. De Oudervakgroep Groothandel In Riet maakt, teneinde elk misverstand dienaangaande te voorkomen, bekend, dat een ieder, die te velde staand riet-, gewas van den oogst 1942 wenscht te koopen of te verkoopen, hiervan vóór 1 September 1942 vergunning dient aan te vragep bij het Secretariaat voor de Ondervakgroep. K'eizersgr^cht 517, Amsterdam-C., onder opgave van den omzet van het op stam gekochte of verkochte riet in geld enTn bossen in de jaren 1939, 1940 en 1941 en met ver melding van wien het riet werd ge kocht, resp. aan wien het werd ver kocht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat onder „koopen en verkoopen op stam" wordt verstaan, hetgeen in deze branche gewoonlijk genoemd wordt „pachten en verpachten". AANMELDINGSPLICHT TEENSCHIL LERS, KOOPERS VAN 3- EN 4-JARIG GRIENDHOUT OP STAM, HANDE LAARS ONGESCHILD TEENHOUT. De Ondervakgroep Groothandel in Griend maakt bekend: a. Degene, die in aanmerking wenscht te komen voor een aankoop vergunning van schilteen voor de wit- makerij, welke teen ook uitsluitend zal mogen wor.den gebruikt om te schillen en na het schillen ter beschik king van het Bedrijfschap voor Griend en Riet zal moeten worderè gehouden, dient zich vóór 1 September 1942 op te geven aan het Secretariaat van de Ondervakgroep Groothandel in Griend, Keizersgracht 517, Amsterdam C., on der opgave van de hoeveelheid groene teen, welke hij hiervoor wenscht te ontvangen, en eventueel welke soort met vermelding van de hoeveelheid witte teen, die hij in de jaren 1939, 1940 en 1941 heeft geschild resp. afgeleverd. b. Degene, die x in aanmerking wenscht te komen voor een aankoop vergunning voor 3- en 4-jarig griend- hout op stam, welk griendhout door hem volgens de normen, die zullen worden voorgeschreven door het be drijfschap voor griend en riet zal moe ten worden bewerkt, terwijl de hoe veelheden geoogst product aan ge noemd Bedrijfschap zullen moeten wor den gemeld en ter beschikking van het Bedrijfschap moeten worden ge houden, dient zich vóór 1 September 1942 op te geven aan het Secretariaat van de Ondervakgroep Groothandel in Griend, Keizersgracht 517, Amsterdam C., onder opgave van de notarissen van wie hij irV de jaren 1939, 1940 -en 1941 griendhout op stam heeft gekocht, eventueel van de eigenaars, indien hij daarvan direct, zonder tusschenkomst van een notaris, heeft gekocht. Aanmeldingsplicht handelaars ongeschild teenhout. c. Degene, die in aanmerking wenscht te komen voor een vergun ning tot het verhandelen van onge schild teenhout, volgens de door het Bedrijfschap voor Griend en' Riet te stellen normen, dient zich vóór 1 Sep tember 1942 op te geven aan het Secre tariaat van de Ondervakgroep Groot handel in Griend. Keizersgracht 517, Amsterdam C., onder opgave van de hoeveelheden en de waarde van het ongeschilde'teenhout, dat hij ln de ja ren 1939, 1940 en 1941 aan mandenfa brikanten of andere uiteindelijke ver bruikers heeft verkocht. Onder „koopen en verkoopen op stam" wordt verstaan, hetgeen In deze branche gewoonlijk wordt genoemd „pachten en verpachten". Hoofdredacteur A. R. Jonker. Plaatsverv. van den hoofdred., buitenl. en stadsnieuws Den Hel der A. C. van Kampen. Binnen land alg. report, en streeknieuws A. Eriks. Haagsch redacteur P. E. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersche editie. J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2