u m m Tuinbouwvereeniging tuinbouwwintercursirc Het tournooi in de Maasstad DE LIJFKABOUTER aardappelen Trapman O. Marktberichten SCHAGEN U.V.O.-NIEUWS. Met het fraaie debuut van het da- mes-elftal tijdens de sportweek te Den Helder, heeft UVÖ getoond, dat het haar sedert de oprichting (nu 3 maanden geleden) niet aan energie heeft ontbroken. Aangemoe digd door dit succes zal UVO Zon dag 6 Sept. met een dames- en hee renelftal naar Den Helder gaan om deel te nemen aan het hockeytour- nooi door Hermes uitgeschreven. Het tournooi vangt aan om 12 u. en eindigt om 6 uur. Van 1—2 u. UVO 1—Hermes 2 (D.) Van 2—3 u. UVO 1—Hermes IV (H) De verdere wedstrijden hangen van de overwinningen af. De elftallen zijn als volgt opge steld: Dames A. Bakker G. Wardenaar J. Pool M. de Beurs N. v. Veen L. v. Veen T. Louw A. Boon J. Bok N. Vroomen L. Buisman Heeren: C. Reynders J. de Veer J. Kuil J. Blaauboer J. Boxmeer B. Backer J. de Vries K. Tuinman J. Mos D. v. Loon L. v. Diest SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag 6 Sept. as. SCHAGEN 1HRC. 1. Aanvang 2.30 uur. J. J. Slikker G. Anneveldt A. de Wit G. C. Anneveldt S. Grootes T. Schoorl D. Schoorl J. v.d. Ben G. Boontjes R. v. Haren P. Stam Reserve: P. Schoorl (doel)'. H. Hii- man (achter) Th. de Weger (mid den en Chr. Ründers (voor). Mededeeling: Vrijdagavond is er alleen training voor de adspiranten van 6.30 tot 7.15 uur. Voor de leden is dien avond geen training, daar door den heer Meinders om half acht in café ..De Beurs" een praatavond wordt ge- houd en. over de nieuwe competitie. Alle ledën worden verzocht op tijd aanwezig te zijn! Het Bestuur. ZONDAGMIDDAGCONCERT. Zondagmiddag 4 uur zal in den muziektuin een concert worden ge geven door de Schager Harmonieka pel. Dir. D. H. Steinroth met mede werking van het D.G. Zangkoor uit Broek op Langendijk. Dr. J. L. H. J. Westenberg. De toegang is vrij. kinderen wor den slechts toegelaten onder geleide. Er zal voor gezorgd worden, dat voldoende zitplaatsen aanwezig zijn. Het programma luidt als volgt: Muziek: 1. Unter dem Siegesbanner marsch. Fr. von Blon 2. Le Calife de Bagdad. ouverture. Boieldieux Zang: 3. Des Schafers Sontaglied. Kreuzer; 4. Ave Verum Mózart' 5. Nederland en de Zee Brandts Buys Muziek: 6. Souvenir de Namur. marsch A. L. Doyen 7. Luna Walzer Paul Lincke Zang: 8. Zondagmorgen Jac. Bonset 9. Ons Lied Am. Spoel 10. Drie Koningen A. Vranken 11. Geluckig Vaderlandt Valerius Muziek: 12. Wiener Melodiën - Straus H. Kliment 13. Salut a Louveigne. marsch D. D. Belief lamme *ONZEHANDELSAVONDSCHOOL Hoewel men met zeer veel moei lijkheden te kampen heeft gehad, kunnen de lessen aan onze handels avondschool doorgang vinden. Waar deze onderwijsinrichting^inds 1909 meer dan 12Ö0 jongelui de noodige kènnis voor het middenstands-zaken leven bijgebracht heeft is deze EEN OVERZICHT voor het a.s. seizoen Om onze lezers in de gelegenheid te stellen de verrichtingen van onze clubs goed bij te houden en daarnaast een goed overzicht te hebben, plaatsen wij drie staatjes, welke men dus moet uit knippen en bijhouden. Hoewel de meeste le zers wel weten hoe de uitslagen moeten worden ingevuld, zullen wij voor degenen, die dat nog niet weten de zaak uitleggen. Speelt nu bQv. Atlr thuis tegen Wieringerwaard 12, dan vult men op de horizontale lijn van Atlas het laatste hokje in, van zelf 12. Dat beteekent 1 voor de richting Atlas en 2 voor de richting Wieringerwaard. Als nu Wieringerwaard thuis speelt tegen bijv. Vrone en de uitslag is 32, dan vult ttien op de horizontale lijn van Wieringerwaard het zesde hokje in met 32 eu zoo vervolgens. 4e klasse A. 3e klasse B. 3e klasse A. B-wijkEI D.E.M D.T.S. G.V.O H.R.C K.V.V. Q.S.C. Schag m Zaand De thuisspelende clubs krijgen dus hun uitslagen op de horizontale lijn achter hun naam in het hokje waar boven of waaronder zich het zwarte hokje van den tegenstander bevindt. Van tijd tot tijd zullen wij voor con- tróle de staatjes ingevuld opnieuw plaatsen. school thans de aangewezen oplei ding voor het Middenstandsdiplo ma „Algemeene Handelskennis", het welk vrijwel in iedere branche ge- eischt wordt in verband met de Ves tigingswet Kleinbedrijf 1937. Het onderwijs aan de handels avondschool is de laatste jaren in het bijzonder op het behalen van het middenstandsdiploma ingesteld geweest en op elk middenstands examen behaalden de leerlingen van de alom bekende Schager han delsavondschool Uitstekende resul taten. Tot slot mogen wij erop wijzen dat het onderwijs onder toezicht staat van den heer inspecteur van het Middelbaar Onderwijs. Dr. El- zinga. LANGEDIJK DE NATIONALE KOLFWED- STRUDEN. Men deelt ons mee, dat 11 12 September uitsluitend benut zullen worden door het laten kolven van de clubs aan den Langendijk bi] de Nat. Kolfwedstrijden, die in de baan van Ons Genoegen worden gehouden. Ook de corpsen komen dan aan slag. De volgende 3 da gen arriveeren de verder verwij derde clubs, welken gelegenheid moet worden gegeven vóór andere te kolven, ten einde op tijd te kun nen vertrekken. KLEEDINGRUILBEURS BEËINDIGD. Wegens zeer geringe belangstelling zal de Kleedingruilbeurs haar werk zaamheden vanaf Donderdag 3 Sep tember voorlooplg beëindigen. De schoenenruilbeurs worden op den gewonen voet voortgezet. Er Is" nog een belangrijk aantal schoenen ter ruiling voorradig. POLITIE. Gevonden: wit linnen boord. In de Wieringermeer gevonden: een blauw, gestreept colbertjasje. Inlichtingen verstrekt de gemeente veldwachter" van Noordscharwoude. TOEGELATEN. Broek op Langendijk. Tot de tweede klasse van de Rijkskweek school voor Onderwijzers(essen) *s toegelaten onze plaatsgenoot P. van der Molen. OP HET ZESTAL. Ds. W. A. Nel, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Oudkarspel, komt voor .op het zestal ter beroe ping van een predikant bij gelijke gemeente te Enschedé. SINT PAN CF AS. B.EGROOTING 1942 GOEDGE KEURD. Bericht is ontvangen dat de ge- meentebegrooting voor het dienst jaar 1942 is goedjwkeurd. PIET BIERSTEKER VIERT ZIJN KOPEREN FEEST. De heer P. Biersteker te Broek op Langendijk, vierde dezer dagen zijn 12/^-jarig jubileum, als tuin dersknecht bij K. Wagenaar Jz. te Sint Pancras. Daar gedurende dit langdurige tijdvak geen enkele onderbreking is geweest, noch iets tusschen hen is voorgevallen is zeker de moeite waard dit feit hier te releveeren. Moge Piet, nog lange en voorspoedi ge jaren bij zijn baas doorbrengen! MUZIEKUITVOERING. Donderdagavond om half acht zullen de zangvereenigingen uit Sint Pancras en Koedijk, het man- nenkwartet uit Alkmaar en de zang- vereeniging uit Schoorl, een open bare uitvoering geven, op het plein bij de openbare lagere school. De burgemeester zal dezen avond openen met een welkomstwoord. Tevens zijn er nog twee medewer kers aan verbonden, nl. een pia nist en een bas-solist Problemen van den dag LANDARBEIDER. Een ant woord op Vw vraag over de loonen der landarbeiders vindt U in het bericht elders in dit nummer, waarin medegedeeld wordt, dat zeer binnenkort een nieuwe loon regeling te verwachten is. Red. D. v. N.H. LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAN AUGUSTUS 1942. Geboren: Elisabeth Geertruida, dochter van A. C. Kramer en A. Bos. Aart, zoon van B. den Har- tigh en A. Schuur. Gehuwd: Jan Pieter Schoon en Jannetje Olie. Hendrikus Vroegop en Aaltje Hartman. Overleden: Jan Duif, echtgenoot van Maartje Wagenaar. Trijntje Hofl, weduwe van Cornelis Meurs. Frangois David Constantijn Hels- dingen, echtgenoot van Hillegonda Hardorff. Hendrika Smit, echtge- noote van Simon Nol. Ingekomen: Jan Rozing, van Hei- loo naar Benedènweg 115b. Tetje Meijer, van Emmen, naar Beneden- weg 79. Hendrik Goosensen, van' Koog a. d. Zaan naar Bovenweg 29i. Vertrokken: Jannetje Olie, van Twuyverweg 158 naar Langedijk. Broeit op Larigendijk 61. WINKEL POLITIE. Gevonden een zwart kinder schoentje. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. BENOEMING. Met ingang van 1 September 1942 is de heer P. J. Korver, amb tenaar ter secretarie, benoemd' tot ontvanger dezer gemeente. WIER1NGEN PLUKKEN VAN BOOMZADEN. In onze gemeente zijn, personen van het Staatsboschbeheer uit de Wieringermeer momenteel bezig met het plukken der zaden van el zen, eschdoorns, enz. Deze zkden die een groote kiemkracht hebben, gaat men weer uitzaaien om jonge planten te verkrijgen. VERKIEZING N.H. KERK. Hippolytushoef. Na de godsdienst oefening op 20 September a.s. zal er stemming gehouden worden voor 2 No tabelen. W1ERINGEFWAARD Biljarten VAN DER POL WINNAAR EERSTE DEEL. Woensdag is te te Rotterdam-het 8-daagsche tournooi voortgezet met de wedstrijden 542. Eenige sen satie bracht de partij JacobsDe Leeuw. Beiden speelden aanvanke- iijk gelijk op, zonder dat het tot groote dingen kwam, maar in de 13e beurt, toonde de Leeuw zich plotseling weer in zijn ware kracht. Het eene tiiental volgde op het an dere. Men dacht reeds, dat hij de partij ging beëndigen, toen hij op 190 strandde. Door in de volgende beurt de laatste 39 punten te ma ken. won hij met een fraai gemid- delde.- De partij van den dag was die tusschen v. d. Pql en Sweering. Eerstgenoemde begon met een poedel en de Amsterdammer met 3. Ook de tweede beurt leverde v. d. Pol een nul op en toen zette Sweering een prachtige serie op. Het werd er een van meer dan 100, maar op 170 liep een eenvoudige trekstoot achterom en toen kwam v. d. Pol in actie. De derde serie die hij opbouwde was' meesterlijk gespeeld tot dat hij de 200 bereikt had.** Er kwamen daarna eenige moeilijkheden, maar de serie werd toch opgevoerd tot 247. Met Swee ring werd h'et daarna sukkelen en toen zag v. d. Pol kans met, se ries van 69, 5 en 79 de partij in zes beurten uit te maken, aldus spelen de met een gemiddelde van 66,66. De uitslagen waren: GYMNASTIEKUITVOERING. Op Zondag a.s. ,zaL de gym nastiekvereeniging „Ölympia" op het sportterrein onder leiding -van den heer H. Pennekamp een uit voering geven. De afdeeling ..Oude re Dames" zal haar medewerking verleenen, door de zangvereeniging „Apollo" en de muziekvereeniging „Ons Genoegen" zullen een aantal nummers ten beste worden gege ven, terwijl na de pauze o.a. een voetbalwedstrijd zal worden ge speeld tusschen de veteranen van Wieringerwaard en Barsinger- hom. HARENKARSPEL Vreeswijk 400 32 87 12.50 Jacobs 225 32 40 7.03 De Leeuw 400 14 190 28.57 Jacobs 176 14 44 12.57 v. d. oPl 400 25 113 16 Dommering 293 25 51 11.72 (Sweering 400 18 120 22.22 Vreeswijk 217 18 46 14.83 Dommering 400 24 75 16.66 Jacobs 326 24 103 13.57 v. d. Pol 400 6 247 60.66 Sweering 189 6 170 31.50 De Leeuw 400 18 80- 22.22 Vreeswijk 123 18 44 6.83 •v. d. Pol 400 15 84 26.66 De Leeuw 175 15 39 11.66 Sweering 400 18 62 22,22 Dommering 200 18 60 1L11 De eindstand luidt: gew. pL bt. h.s. a.g. v. d. Pol 4 1973 88 247 22.42 De Leeuw 4 1775 97 194 18.24 Sweering 3 1439 75 170 19.18 Vreeswijk. 2 1328 130 87 10.15 Jacobs 1 1488 125 106 11.84 Dommering 1 1469 159 75 9.23 TUINBOUWCURSUSSEN. Dirkshorn. Door de tuinbouwver- eeniging „Sint Maarten", zal dit jaar te Dirkshorn een nieuwe tuinbouwcursus worden georganiseerd. Het ligt in de bedoeling deze cursps zoo vroeg mo gelijk te laten beginnen en daarom dienen de cursisten zich vóór 15 Sep- Om koAt maAaal: Er was eens een jongen, die dol was op voetballen. Zoo iets is niets vreemd, want de meeste jon gens zijn dat. Ieder minuutje, dat hij vrij had, holde hij achter" een bal, probeer de deze op zijn hoofd te laten dan sen of met zijn voet in de lucht te houden, zonder dat ze dén grond raakte. Kortom hij was pltijd aan het oefenen. Toen Kees zoo hette «feij nog heel jong was, zat hij al in zijn schoolelftal, 14 jaar oud speelde hij in het eerste elftal van de groo te plaatselijke club en iedereen was het er over eens, dat hij een voet balwonder was. Zooals te begrijpen was, leed zijn ander werk er geducht onder.. Hij deed in d$n regel twee jaar over dezelfde klas, maar dat vond hij heelemaal niet erg. Want er was in de wereld maar één ding. dat werkelijk de moeite waard was: .voetballen. Zijn ouders, die het aanvankelijk wel aardig hadden gevonden, be gonnen er mee te zitten. Al wel honderd keer hadden ze gepro beerd hem te doen inzien, dat hij niet goed deed, maar het gaf geen zier. Zijn hartewensch was en bleef, altijd maar beter te kunnen voet ballen, altijd piaar beter, altijd maar beter! Toen hij vijftien iaar was, was zijn vereeniging landskampioen en zelf vierde hij ware triomfen als middenvoor van het nationale team. Op schóól girig hefslechter dan ooit. Zijn klasgenooten waren allen een hoofd kleiner dan Rij, maar van die jochies nam hij betrekke lijk weinig notitie. Voor zoover hij met ze in aanraking kwam, beje gende hij ze als een vader het zijn kindeïgn doet. Want hij was immers de groote man, wiens naam iedere week in alle_.dagbladen met eere werd ge noemd, die in het middelpunt stond yan de belangstelling van honderd duizenden, die in propvolle sta dions de huldebetuigingen in ont vangst had te' nemen van tiendui zenden en nog eens tienduizenden Hij was beroemd tot ver over da grenzen van het land. Eens op< een avond toen er weer een groote overwinning was be vochten, was hij heel laat te bed geraakt. Het was een zware dag geweest en een gevoel van wellust viel over hem, toen hij eindelijk zijn vermoeide ledematen kon uit strekken. Zooals gewoonlijk had hij een flink aandeel .gehad in de zege., hijwas bewierookt als zelden te voren, hij had weer nieuwe lauwe ren gevoegd bij de vele, die hij reeds bezat. Plotseling was het of hij in de kamer zwaar hoorde zuchten. Hij keek op en wat hij toen zag, had hij nog nooit gezien. De maan' scheen juist door zijn venster en in het lichtd/xarvan bespeux*de hij een klein'kereltje, niet grooter dan zijn hand, dat door de kamer liep. Het was stellig een kaboutertje, want het droeg een puntmutsje en daaronder uit kwam een oud ge zichtje met diepe rimpels en een lange witte baard. Het kereltje ging zwaar gebukt onder effn last, die verscheidene malen grooter was" dan hijzelf. „Wonderlijk, dat lijken wel alle maal eereteeken te zijn", dacht Kees., Het waren medailles, gouden en zilveren voetballen, kransen, lauwertakken, een zilveren doel, een gouden voetbalschoen en nog veel meer. „Gek, dat lijken wel allemaa1 mijn prijzen", schoot het Kees op eens door het hoofd, „dat is mijn gouden voetbalschoen, mijn zilve ren doel, waarempel het zijn mijn prijzen." „Hé, hé, wat moet dat?" klonk plotseling van Kees' lippen, „waar ga je naar toe met die dingen? Ze zijn van'mij!" Het ventje keek op. Eyen stona het stil, toen liet het zijn bagage op den grond zakken en ging er op zitten. „Dacht je, dat ik dat niet wist?" liet het mopperend hooren. „Ik vind, dat het langzamerhand wel letjes is met die prijzen van jou. Ieder oogénblik maak je mijn pak zwaarder. Ik doe mijn best, maar waarempel, aanstonds zak ik in el kaar. Werken is goed en best, maar je kunt ook het onmogelijke van me verlangen". ,;Ik het onmogelijke verlangen van jou?" vroeg Kees, die rechtop in zijn bed was gaan zitten, ver wonderd, „en ik ken je niet eens. Voor zoover ik weet, heb ik nog nooit iets van je verlangd." „Dat dacht je maar", antwoordde het kereltje, „weet je wie ik ben?" „Geen idéé van", zei Kees. „Wel, ik ben je lijfkaboutor. En daarom moet ik' «Jie rommel van jou allemaal dragen". „Waarom?" „Wel, natuulijk, omdat ze je het naa§t aan je hart liggen". „Zoo", zei Kees. „nu, daar kan ik toch niets aan doen?" „Best mogelijk, maar ze mochten jou liever een lij frons geven. Weet je wat ik wilde?" „Nu?" „Dat je zóó goed kon voetballen dat geen mensch je den bal meer kon afnemen." „Dat is ook wat",' meende Kees, „dan jvreeg ik immers nog veel meer prijzen." „Dat dacht je maar", luidde het antwoord. „Zou je het zelf ook willen?" „En óf'.yzei Kees uit den grond van zijn hart. „Goed, dan zal het zoo zijn. Een lijfkabouter, die in nood zit, mag ~de wenschen van den mensch, waar hij bijhoort. vervullen. Nie mand zal in het vervolg Jou den bal meer kunnen afnemen. Zuchtend nam het kereltje zijn pak weer op. De maan verdween achter de wolken, het werd pikdon ker en Kees kon niets meer zien. Hij ging weer liggen en even la ter sliep hij een gezonde slaap. Den volgenden morgen herinner de hij zich de geschiedenis heel duidelijk. Een grappige droom was dat geweest. Stel je voor, dat hij eens zoo goed zou kunnen voetbal len, dat niemand hem den bal meer kon afnemen. Maar dat was natuurlijk onmogelijk. Hij dacht .er niet meer over na. Toen hij. die week zijn eerste oe- fenpartijtje^speelde, leek het wel of de kabouter waarheid had ge sproken. Wanneer de bal bij hem kwam, leek het de anderen of het ding behekst was. Niemand van de tegenstanders was in staat het leer te benaderen, het was bij Kees en het bleef bij hem. Met een ver wonderlijk gemak liep hij door de vijandelijke verdediging heen, on genaakbaar voor de backs en even zooveel malen ontstond er een doel punt. Wanneer Kees in het bezit was van den bal, beteekende dat een goal, niets meer en niets min der. Dertig of veertig malen her haalde hij het spelletje en niet één keer zonder succes. Enkele bestuursleden, die den gang van zaken hadden gezien, wa ren opgetogen. Dat beloofde wat voor den komenden Zondag. De vereeniging had een kolossaal zware ontmoeting, maar met Kees, die zoo in vorm was, behoefde men niets te duchten. Zijn mede spelers stonden bijna paf over zulk voetballen, ze begrepen, dat Kees een fenomeen was, dat ver en ver boven hen uitstak. Voor jalousie was hier geen ruimte mèer en dus bleven ze niet achter met hun loftuitingen. De Zondag kwam en gaf een her haling te zien van datgene, w*at er op de oefenpartij te aanschouwen was geweest. Wanneer Kees den bal had, volgde onherroepelijk een doelpunt. Nog nimmer had het pu bliek zoo iets aanschouwd! Het had gemeend te doen te hebben met twee clubs van ongeveer ge lijke kracht. Echter, cfcink zij Kees, was er van strijd geen sprake. Vier en vijftig maal kwam hij in het bezit van den bal en dus was de uitslag 540. Het was ongehoord! De kranten schreven er kolommen over vol, tember aan te melden bij W. F. G. Wiese te Dirkshorn. Bij voldoende belangstelling zal eveneens een voorbereidende tuin bouwcursus worden gehouden. De be doeling van dezen voorbereidenden cursus is om de ontwikkeling der la gere school op peilte houden en te vens de algerrteene tuinbouwcursus voor te bereiden. De voorbereidende cursus duurt eveneens twee jaar met één lesavond per week. h'et heel land sprak er over. Dat was eerst voetballen! Een poosje ging dat zoo door, de record-score werd 730. Geleidelijk aan kwam de tegen kanting, die toenam, naarmate het publiek er genoeg van begon te krijgen. Eerst „moest men het ge zien hebben", doch langzamerhand werd het vervelend. Het was altijd hetzelfde. Kees kreeg de bal, drib belde door alles heen en maakte een goal. Kees kreeg weer de bal, dribbel de weer door alles heen en maakte weer een goal. Da capo ad libitum. Gedurende twee maal drie kwar tieren kreeg Kees ballen, dribbelde hij er mee door alles heen en maakte hij goals. Van strijd was geen sprake meer. De andere vereenigingep kwa men met bezwaren. Ze wilden niet meer spelen, wanneer Kees mee deed en ten slotte begonnen ook zijn clubgenooten er beu van te worden om langer naast den won- der-voetballer Ie figureeren. Waarlijk, het had geen zin meer Ze zouden het oogénblik zegenen, waarop Kees hen ging verlaten en toen op deze laatste ten slotte zoo veel drang werd \uitgeoefend, dat hij als lid bedankte, had hij even een gevoel of zijn glorie begon te tanen, hoewel zijn voetbalkunst inderdaad volmaakt was. Hij verhuisde naar een andere vereeniging, die hem mat open arrpen ontving, maar waar de ge schiedenis zich al spoedig herhaal de. Nog eens veranderde hij van kleuren, nog eens en nog eens, toen wilde mén hem nergens meer heb ben. Zijn 1 voetballoopbaan was ten einde. Hij was té goed. Er waren bij hem andere krath- ten in het spel, hoogere krachten, waartegen de mensch het moet af leggen. Doch deze laatste heeft de gewoonte, datgene, waartegen hij niet is opgewassen te vermijden. (Slot volgt). „St. Maarten" Dit jaar begint een nieuwe en bij voldoende deelname ook een voorbereidende cursus. Opgave voor deze cursussen vóór 15 September bij W. F. G. WIESE, Tuinbouwonderwijzer te Dirkshorn. Degenen die wenschen af te leveren aan de V.B.N.A., kunnen die opgeven (voor Zijpe) bij J. BURGER Gz., Kalverdijk, Harenkarspel, Tel. -305, Warmenhuizen. Rotatiedrukkerij Schagen O Kassabloc's Doorschrijf- boeken ACHTTIEN KINDEREN EN GEEN... VROUW. Buenos Aires, Aug. (V.F.B.) _,Op het platteland van Mexico neemt men het met de bevolkings registers en de burgerlijke stand niet zoo nauw. Huwelijken worden volgens plaatselijke gebruiken ge sloten, doch worden door den staat niet erkencj. Minister dr. Baz heeft hieraan een einde willen maken en de bevolking naar de hoofdstad op geroepen om de huwelijken hier nog eens wettig te laten sluiten. De aankondiging, dat de bruids paren gasten der regeering zouden zijn, bleek een goede trekpleister. Talrijke Indiaansche boeren bega ven zich naar Mexico-City Onder hen bevond zich de tachtigjarige Simon Kocka, die achttien kinde ren, welke zelf in de meeste geval len al weer grootvader waren. Na dat de benoodigde formaliteiten vervuld waren, werden op een slag 987 onwettige kinderen en klein- kindèren gewettigd. ZWAAG, 2 Sept. Aardappelen f 4.254.75, spinazie f10, postelein f12, uien fo.50, bie ten f3, Chin. kool f3, savoye kool f3.50, witte kool f2.30, roode kool 13.50, boerenkool f 3.50, sla- boonen f 13—22, snijboonen f 16, tuinboonen f6, tomaten f9.60--16, augurken f 10—27, breekpeen f 4, waschpeen f7, bospeen (p. 100 bos) f 45, radijs f 1.80, rabarber f 45, andijvie f6, sla f 1.502, bloemkool f8.5014.50, komkommers' fo.50— 13.50, perziken f 816, selderie f2.50—3.00, blauwe pruimen f21 25. witte pruimen f 15, witte drui ven f15. Reine Victoria pr. f2125 witte druiven f70, Alicante f55, Frankenthaler f6Ó, Westfrisia f70, roode bessen f22.50, prolefic f30, meloen f20—30, Appelen: Transp. de Croncels f 15—35, Zigeunerin f 1535, Keswick Codlin f 12—20, zoete appelen f1017, James de Greve f2050, Tulp appel f 1535, Minks Codlive f 1535, G raven- steine f2050, Beurré d'Almanlis f 1035. Clapp's Favorit f 1035, Kruidenierspeer f 1035, Précose de Trévouse f 1035, Sinjeur f 1535, Suikerpeer f 10—15,' Trospeer f 10 15, Advokaat flO—15, Dokter Julius f 15—22. WARMENHUIZEN, 2 Sept. Aanvoer: 27.300 Kg .aardappelen: Eigenheimers f 4.60, Koopmans bi. f 4.85, Bintjes f 4.35, 12.900 Kg. roode kool f 3.50, 7400 Kg. witte kool f 2.30, 240 Kg. slaboonen f 16. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Sept. 20.650 kg. aardappelen: Schot- sohe muizen f4.35, bintje f4.35, ei genheimers f4.60, bl. dito f4.60, Koopmansblauwe f4.85, 2500 kg. peen f4, 5150 kg. spercieboonen f 16, 2200 kg. kroten f 3, 150.000 kg. roode kool f3.50, 28.000 kg. witte kool f2.30, 24.000 kg. gele kool 13.50 1700 kg. andijvie f 4—6, 50 kg. appe len f 17, 45 kg. suikerperen f 15, 40 kg. augurken 13.60—7. NOORDSClHARWOUDE, 3 Sept. 36.400 kg. aardappelen, Schotsche muizen f4.35, bintjes f4.35, eigen heimers f 4.60, bl. dito f 4.60, Koop mansblauwe f 4.85, 29.500 kg. sper cieboonen f 16, 39.000 kg. roode kool f 3.50. 26.000 kg. witte kool f2.30, 8900 kg. gele kool f3.50, 1500 kg. andijvie f6,. 100 kg. boerenkool f2. 300 krop sla f2, 150 kg. snijbiet f2.10. 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3