ZuHtsal De voetbal gaat weer rollen Hoe de Landstand zijn doel nastreeft AAMBEIEN UetjacMKai-Kai In Westfrieslands rijkdragende boomgaarden De dorpsboerenraad van Venhuizen vergadert Maandag^ j.1. waren' vertegen woordigers van alle in deze provincie verschijnende bladen de gast van den Nederland- schen Landstand in Noord-Hol land, die deze gelegenheid wenschte aan te grijpen om nog meer verbreiding te geven aan zijn doel en werken, dan deze thans reeds bezitten. En zoo werden de verslaggevers per Jan Plezier en per bakwa- gen gevoerd door de rijke landouwen van de Bangert en van de Streek, waar hun werd vergund een blik te slaan over het arbeidsveld van dei?e nog jeugdige organisatie, die be oogt uiteindelijk alles te om vatten, wat met landbouw en landbouwer te maken heeft. De boerenleider J. Saai sprak te Hoorn een kort welkomstwoord, waarin hij schetste, hoe de Land stand er op uit is aan den boer de plaats te geven in de gemeen schap, welke hij noodig heeft en waarop hij aanspraak mag maken. Daarnaast is het de bedoeling ook in het Oosten mede te werken, ten einde daardoor geheel Europa van voedsel te helpen voorzien. Hierop werden de wagens be klommen en ging de tocht langs de typische smalle beboomde wegen naar Benningbroek, waar een be zoek werd gebracht aan de fruit- kweekerij van den heer Kaper. Staande op een met rozen om zoomd gazon, terwijl de zwaarbela den fruitboomen een passende ach tergrond vormden, lichtte de heer Kaper ons in omtrent de opgaveji, weike de afdeeling tuinbouw van den Nederlandschen Landstand nog te vervullen had. De eerste taak daarbij moest zijn, om meer uit den bodem te halen, dan tot nu toe het geval -was geweest. De mo gelijkheid daartoe was zéker aan wezig. Zaadteelt. Dit gold* in de eersteplaats ten aanzien van de fijne zaadteelt, die in het gebied van Andijk, Venhui zen en Enkhuizen een historische beteekenis heeft verworven. Jam mer is het daarbij te moeten vast stellen, dat de kweekers ten aan zien van de winst steeds de sluit post vormden. j Ooftbouw. Daarnaast staat dan de fruitteelt, die zeldzame mogelijkheden biedt. Bedenkt men, dat een boer met een bedrijf van een 10 H.A. meestal een karig bestaan voert, terwijl op zijn boomgaard, groot 7 H.A., niet min- Niet de minste last meer vaal Zwitsal Aambelenzali helpt werkelijk uitstekend, doet jeuk en branderigheid snel bedaren en oefent een heilzame werking uit op de oorzaak van de kwaal I rOT F. 0.75 TUBE F. 1.- Ook Zetpillen verkrijgbaar. AAM BEIENZALF c/ZETPILLEN der dan 10 menschen een bestaan vinden, dan geeft dit een beeld van arbeidsgelegenheden, welké in ons gewest nog braajs liggen. De tijd, dat Nederland werd volgestopt met buitenlandsch fruit, behoort achter den rug te zijn. We behooren te gaan exponteeren en dit is, wan neer de overheid meewerkt, zeer wel -doorvoerbaar. Hiermee is te vens een der arbeidsgebieden van den Ned. Landstand afgebakend. Waarbij slechts kan worden toege juicht, dat de vroegere verdeeld heid en versnippering eindelijk heeft plaats gemaakt voor eenheid. De fruitkweeker moet rekening houden met allerlei factoren, als de houdbaarheid der soorten, met de soorten, die door het publiek hier en eklers worden verlangd. Hiervoor is noodig in de eerste plaats contact tusschen de produc tie- en consumptiegebieden. terwijl goede pakhuizen beschikbaar moe ten zijn. De besproeiing. Om te komen tot een prima vrucht is van het uiterste gewicht een doelmatige besproeiing* Hier toe wordt een „sproeischema" op gemaakt. Zulk een schema is in den loop der jaren ontstaan, de te genwoordige tijd echter met zijn schaarschte aan bepaalde grond stoffen levert zijn\ eigen moeilijk heden. Gezien de buitengewoon groote belangrijkheid van het be spuiten, is het noodzakelijk, dat ook nu het beste sproeischema wordt samengesteld, dat onder de omstan digheden mogelijk is. Rondgang door een waar paradijs. Hierop werd een rondgang ge maakt over het bedrijf van den heer Kaper en met verwondering zagen we honderden bij honderden fruitboomen, alle, zonder uitzonde ring, zwaar beladen rnet prachtige, gave vruchten. Het leek een sprookjesland, een luilekkerland. Maar dat deze oogst alleen kon rij pen dank zij den rnensch, daaraan Werden we even herinnerd, toen we de sproeimachine bezichtigden. Zonder de zorg van den bekwamen en ervaren kweeker, zouden de hoo rnen zijn, gelijk ze in zoovele gaar den van ondeskundigen zijn: ver waarloosde stammen, het blad aan gevreten -door rupsen en ongedier te en zonder vruchten. De woelrat. Voor zoover we ons kunnen her inneren, troffen we slechts èén zulk een boompje aan. Maar dat stond er bij wijze van curiosum: het was een voorbeeld van de werkzaam heid van de woelrat. Klein was het boompje, er scheen geen groei kracht *in te hebben gezeten, dun was het gebladerte en slechts en kele ^spaarzame vruchten hingen aan de takken, die niet, gelijk de takken der omringende boomen, stokken en stutten noodig hadden om niet te bezwijken onder den last van afhangend fruit. Met hulp van den mensch echter wordt de woel rat verre gehouden en heeft ,de boom gelegenheid zich te ont plooien. Door de Bangert. Door de befaamde Bangert, waar ieder volgend huis welhaast een pruimenkweekerij bleek te zijn, brachten onze rijtuigen ons naar Wester-Blokker, waar alvorens de gasten zich vereenigden aan een door den Landstand aangeboden middagmaaltijd, het bedrijf werd bezichtigd van den heer Koeman, plaatsvervangend boerenleider van Noord-Holland. Interessant was de boomgaard, die was verwaarloosd, doch in het afgeloopen jaar door een knecht van den heer Kaper weer in orde was gebracht. Een pas aangelegde en goed onderhouden boomgaard gaf een idee van grondige exploi tatie van den bodem Rondom de jonge boompjes, het een al beter verzorgd dan het andere, schoten de rapen welig uit den grond en aardhoopen, die zich verhieven le midden van het frissche groen, we zen er op, dat hier als voorgewas reeds aardappelen moesten hebben gestaan. De dorpsboerenraad van Venhuizen vergadert. De namiddag was gewijd aan de vergadering van den dorps-boeren- raad te Venhuizén. Nadat de burgermeester, de heer H. M. Honijk, de gasten welkom had geheëten, werd, onder voorzit terschap van den dorpsboercnlei- der, den heer ter Hofstede, de boe lenraadsvergadering gehouden als of er geen bezoekers waren. In bonte volgorde werden tal van on derwerpen aangenomen, die elk voor zich belangrijk genoeg waren en die door de vertegenwoordigers van de verschillende vakgroepen naar voren werden gebracht. Tal van gewichtige agenda punten. Zoo hoorden we ten aanzien van den groven tuinbouw de kwestie van het besmetten van'geselecteer de gewassen door belendende per- ceelen behandelen, waarbij tot de conclusie werd gekomen, dat men het recht diende te hebben om „rommelbanen" te verwijderen en dat hierop zou worden aangedron gen. De laksheid van het polderbe stuur werd gehekeld ten aanzien van het opruimen van het kroos en besloten werd om voor te stellen, dat de tuinders zelf de slóoten zou den schoonen in loondienst van de bapne. Doortastende afdoening. De verplichtetqvering van koeien was voorts een punt van overwe ging. Deze behoorde, naar men meende, te worden uitgesteld tot •het najaar, terwijl eerst de koelpak- huizen dienden te worden aange sproken. De aanwezigheid van den boerenleider van Noord-IIolland, den heer Saai, was oorzaak, dat hier zeer snel handelend kon wor den opgetreden en dat kon worden besloten de koeien vooralsnog niet in te leveren. Aan de orde kwamennog de overdracht van scheurplicht, de ar- beidsloonen in den tuinbouw, het centrale dorschen van tuinbouwza- den, dat groote bezwaren leverde tcp aanzien van geselecteerde ge wassen, kortom- de agenda was rijk voorzien, terwijl de behandeling vlot en vruchtdragend was. Na de beëindiging van de offici- eele vergadering van den dorpsboe renraad, voerden nog^nkele voor aanstaande personen uit den Land stand het woord, waarmede het programma was afgewerkt. We hadden den Landstand leeren kennen in den daad en in 't wooru en we hebben de volle overtuiging kunnen opdoen, dat deze organisa tie er op Uit is de boerenbelangen in onze provincie op uitstekende wijze te behartigen. SchagenH. R. C. en HelderTerrasvogels Zondag 6 September vangen de competities weer aan en met ingang van dien datum begint dus tevens weer de strijd om de punten. DE EERSTE KRASSERS. District In Den Haag hebben we de derby HBSADO, waarbij de kampioenen nog lang niet hebben gewonnen. Stormvogels kan mis schien één puntje van de Voiewijc- kers thuis houden. SpartaHemu.?, EDOXerxes en DWSDFC zijn alle wedstrijden waarbij het gelijke spel niet vreemd zou zijn. District II. Emma zal aan VSV. dat waarschijnlijk haar inzinking te boven is. een dobber hebben. DHC heeft nogal spelers-verlies en een overwinning tegen BI. Wit komt ons onwaarschijnlijk voor. Feijenoord wint van Haariem; VUC van RFC en Ajax van 't Gooi. District III. Quick kan Ensched. Boys hebben; Enschedé' houdt mis schien één pintje thuis tegen AOOVV. Go-A.icad heeft een kans op de eerste overwinning tegen Tu- bantia, terwijl Heracles en Wage- ningen winnen, resp van PEC en NEC. District IV. RoermondWillem H, MauritsNAC, BWSpekholzerhei- de, NOAD—Eindhoven, PSV-MW en PicusLonga is hier het pro gramma en toevalligerwijs hebben de bezoekende clubs o.i. de beste papie ren, hoewel vooral BW en Picus wel eens goed voor den dag konden komen. District V. LSCHSC kan een ge lijk spel worden; AchillesSneek misschien een kleine overwinning voor de thuisclub. Be Quick laat de punten aan Heerenveen, terwijl GVAV van .-.eeuwarden en Veendam van Velocitas kan winnen. ONS DISTRICT. 2e klasse A. West-Frisia heeft een kans tegen DSV, hoewel juist de Oostzaners er niet op achteruit zijn gegaan. RCH zal zeker te sterk zijn voor het enthousiaste Boys-elftal uit Alkrhaar. KFC -ZFC is-waarschijn lijk voor de „Zaandamsche". Alcm. Victrix schijnt ook stoute plannen te hebben en daarvan zien we in HBC het eerste slachtoffer. WFC de Kennemers hangt geheel af van de Wormerveerders of zij een goede start hebben, ja of neen, veelal niet en dan houden we het maar op de Beverwijkers. 2e klasse B. HilversumDWV, WatergraafsmeerZeeburgia, De SpartaanVolendam, DOSHercu les, AFCVriendenschaar. Vooral de Wandelwegbëwoners, AFC, hebben met d? opname van de drie gebroe ders Ter Horst van Ajax een ge duchte verster-ing ondergaan. Se klasse A. Een mooier opening had Schagen niet kunnen krijgen nu HRC op Dezoek komt. Dat wordt een uitverkoclvt huis aan de Loet en vanzelf leveren de geel-zwarten voor deze gelegenheid een extra spannen- den strijd. Of KR'., daarmede echter genoegen neemt betwijfelen we en aan hun s*ai.d zijn ze zeker ver plicht de Schagenaars geen kans te geven. We rekenen echter boven alles op een fairen strijd. Beverwijk kan KW heoben, evenals GVO waar schijnlijk DEM, terwijl we bang zijn dat DTS de punten aan QSC moet laten. Se klasse B. Helder ontvangt de Terrasvogels, die ternauwernood van Stormvogles hebben verloren en de witjakken kunnett verzekerd zijn van grooten tegenstand, maar toch ver trouwen we dat Helder de punten thuis houdt. Succes heeft ook serieus geoefend en het elftal schijnt er goed in te zijn; tegen de Zandvoortmeeu- wen kan dat bewezen worden en een gelijk spel vinden wij al heel gunstig. BloemendaalSchoten, Kinheim HFC en HalfwegTYBB zijn wed strijden, waarbij de bezoekende clubs kunnen zegevieren. 4e klasse A. Atl-s ontvangt Oude- sluis en zal a.s. Zondag o.i. het/zoet der overwinning nog niet smaken. Nieuwe NiedurpWatervogels is voor de Nieuwediepers. BKCVrone en LSVVWieringerwaard zijn uit gesteld. Ros. 2e klasse A. Helder 2 gaat naar RCH Js, dat zoojuist uit de eer ste klasse is gewipt, zoodat we het ergste vreezen voor de witten. Het programma luidt voorts: WFC 2 Stormvogels 2, VSV 2de Kenne mers 2, EDO 2—HFC 2, AFC 3 Alcm. Victri-x 2. Res. Se klasse A. HRC 2 moet toch sterk jenoeg zijn om WFC 3 te kun nen. slaan; KW 2Aasendelft 2, Zaandijk 2Alcmaria 3' QSC 2 ZFC 3. KFC 3 is uit deze afdeeling naar de res. 3e klasse B overgeplaatst. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 6 SEPTEMBER 1913. Hilversum I. 413-5 7.30 Klassiek-orkestconcert (gr.). 8.15 Mar- schen (gr.). 8.30 De zin van liet boer zijn. 8.45 Dansen voor pianosplo (gr.). 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 „Zondag in Europa". 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 De Minnestreelen (opn.). 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.00 Omroepsymphonieorkest. 15-00 „Wat oiedt de. Nederlandscbe Omroep zün luisteraars in den komenden winter", door Ing. W. A.# Her- weyer, Directeur-Generaal van den Neder landschen Omroep. 15.15 Omroepsymphonle- orkèfct en soliste. 16.00 Prof. Dr. T. Goede- waagen spreekt over Nederland en de Euro- peesche cultuur. 16.15 „Nederlanders ln Europa", een programma van Neerlands Europeeschen geest. 17.00 Het Zondagmiddag- cabaret. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en Oost- landpraatje. 13.00 Sport van den dag. 18.30 Om- en Om-programam. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19:50 Zang en plano Vanaf 10.15 alleen voof de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Nederlandsch Strijkkwartet en piano. FEUILLETON HANS POSSËNDORF 13 Het achtjarige dochtertje eter La- croix begon dienzelfden dag te bra ken en had al spoedig hooge koorts. Het gelukte Mahieu zich 's nachts van zjjn boeien te bevrijden en den met het zeil bezig zijnden Rocco op- nieuw aan te vallen. Forni, Achmed en de Indo-Chinees kwamen Alfano te hulp en bonden Mahieu opnieuw. Na lang razen eri tieren sliep hij uitgeput in. Bij het aanbreken van den dag zette de moesson met een razenden storm in. Het zeil moest geheel in genomen worden, wilde men niet kapseizen. In de opwinding had Al fano Mahieu totaal vergeten. Hij kroop nu naar het voorste gedeelte van de boot en hief de mat op waar mee men den geboeide gedurende den nacht bedekt had. Mahieu lag onbewegelijk, z'n gezicht was blauw. Rocco greep naar zijn hand en voel* de, dat de man dood was. Hjj wierp een onderzoekenden blik op de an- ideren. Pehdong, de Indo-Chinees haalde verlegen de schouders op. „Moesten we soms wachten tot hy je in zijn krankzinnigheid vermoord had Zon der jou zouden we allen verloren 2iijn." Achmed knikte toestemmend. „Dus jullie hebt hem geworgd?" vroeg Rocco toonloos. Het uitblijven van een antwoord bevestigde zijn vermoeden. „Gooi hen> dan ten minste over boord, of moet ik dat soms doen?" Men maakte zich gereed Alfano's bevel uit te voeren. Daar voelde h\j een hand op zijn schouder, Lacroix stond achter hem en zei met een strak gezicht: „Niet tegelijk met mijn kind." En in antwoord op Alfano's verbaasden blik voegde hg er bij: „Susanna is vannacht gestorven." De mannen wierp schuwe blikken op de moeder, doch juffrouw La croix lag uitgeput van zeeziekte op den bodem van het vaartuig, zelfs de dood van haar dochtertjes kon haar niet meer uit haar apathie wakker schudden. Een half uur na dat men het lijk van den apache over boord had geworpen, wikkelde men het doode kind in een mat en vertrouwde het aan de golven toe. De storm duurde twee dagen. De golven sloegen voortdurend over het ^eil- en stuurlooze schip dat in alle voegen kraakte. Alle inzittenden werden tot de huid doorweekt. Men kon niet vaststellen waar men zich bevond. Geen reddend schip ver toonde zich op de eenzame wateren. Al spoedig was de proviand door weekt van het zeewater, alleen de meegebrachte vruchten bleven bruik baar. Rocco moest de totaal ver zwakte Nella als een klein kind voeren. Den tweeden dag van den storm stiqrf de vijf-jarige jongen van uit putting. Toen men het lichaam van het kind over boord wierp, sprong Lacroix het na en verdween onmid dellijk. Den 28sten October ging de ra zende storm liggen. De wind werd Noordwest, de ^eigenlijke moesson was, begonnen, vjoen Rocco het zeil weer vast maakte, vroeg HèLmmerle met zware tong: „Geloof je, dat we nog in Australië komen?" Alfano schudde het hoofd: „Neen, we gaan nu met den moesson naar het Zuidwesten. Ik zal probeeren om ten minste Nieuw-Caledonië weer te bereiken, dat is nog beter dan verdrinken of op een andere manier hier aan boord sterven." Hij wierp eené wanhopigen blik op zijn uitgeteerde vrouw. Niemand antwoordde. filet ging nu drie dagen lang in razende vaart voor den wind in zuidwestelijke richting. De eetbare proviand was op gebruikt; doch er was nog genoeg versch water. Met verlangen keken de vjjf mannen naar het eiland, dat ze tot nu toe vervloekt hadden, want de vier mis dadigers prefereerden den dwang arbeid, die hen opnieuw wachtte bo ven den dood en Rocco Alfano dacht alleen aan het redden van Nella's leven. Doch Nieuw-Caledonië kwam niet in zicht, men was verder noord waarts afgëdreven. Den 29sten October groeide de moesson weer tot een storm aan, zoodat het zeil' opnieuw moest wor den gestreken. Enkele uren later dook een keten koraalriffen op, waar men hulpeloos naar toe gedre ven werd. Het waren de noordelijke uitloopers van de d'Entrecasteaux riffen. Als door een wonder schoot de boot vlak langs het buitenste rif heen. Wordt vervolgd/ Officieele Landbouwmededeelingen de provincie Noord-Holland voor RUNDVEELEVERING 1942. Bij dezen brengen wij ter atten tie van de rundveehouders, dat dé verplichte veelevering 1912 op 18 October a.s. aangeleverd dient te zijn. In verband hiermede zal de we- kelijksche aanvoer rundvleesch sterk verhoogd moeten worden. Het is daarom onmogelijk, nog uitstel tot leveren té verleenen, blieven en verzoeken hieromtrent zullen dan ook niet in behandeling kunnen worden genomen. Ten overvloede vestigen wij er nogmaals de aandacht op, dat hij een ontvangen lastgeving tot leve ring het onlangs geleverde aantal K.G. (tot ongeveer 14 dagen) van het te leveren aantal kilogrammen afgetrokken kan worden. RUNDVEE- MEST- EN OPZET CONTRACTEN» Zooals bekend is gemaakt zullen binnenkort mest- en opzetcontrac- ten kunnen worden uitgëgc.ven. De runderen op mestcontract zul len uit de overnamemarkten kun nen worden betrokken, terwijl dit voor de opzetcontracten niet het geval is. Leveringsdata: Mestcontracten: 1/3 gedeelte vóór 15 Maart ol943 1/3 gedeelte vóór 15 April 1943 1/3 gedeelte vóór 15 Mei 1943, Opzetcontracten: 1/2 gedeelte vóór 15 Augustus 1943 1/2 gedeelte vóór 15 November '43. De contrac'trunderen zullen we derom worden geschetst, waarpij zal worden gelet op de conditie der dieren, daar slechts die runderen op contract zullen worden geplaatst waarvan kan worden verwacht Jat zij binnen den vastgesteld en lijd ruimschoots 350 kg. zullen halen. Voorts zal de voederpositie op het bedrijf gunstig moeten zijn, zoodat het contracteeren der runderen ge rechtvaardigd is. Strenge controle hierop zal worden uitgeoefend. Ten aanzien van de overnameregeling voor mestcontractdieren volgen nadere mededeelingen, terwijl ook voor gecontracteerde dieren die drachtig blijken te zijn, andere be palingen zullen gelden, waarover nadere mededeelingen zullen vol gen. De kostenverbonden uit het uitreiken van de contracten be draagt wederom f0.25 per contract. Ook indien de contracten om de een of andere reden niet worden geaccepteerd bij aanbieding zullen de kosten moeten worden voldaan. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. GEVESTIGD TE 'S-Oft i BESTUURl. C. f. E. VAN HEIDEN TUCRER, A. A. B. BBaff Ml HORTIJN, a. L L GRQ8EEN. f. L «El: AFDEELING B Verzekering van risico's welke door aard of om vang niet in de Afdeeling A geaccepteerd kunnen worden, zooals fabrieken, groote gebouwen, goede ren in publieke opslag plaatsen, kassen, waren huizen, enz. Tot nu toe werd in deze Afdeeling verzekerd voor: (Eén milliard drie hon derd millioen). Schade-uitkeering binnen twee maanden na afloop van elk halfjaar. HET NIEUWE VERZE KERINGSHALFJAAR IS 1 SEPTEMBER J.L. BE GONNEN. Vraagt Uw inlichtingen bij ASSURANTIE BEZORGER 20.55 Zang en piano. 21.15 „Suomi", een Finland-ultzending. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Vioolplaatjes. 22.20 Operette- componisten van heden (gr.). 23.0024.00-Tot sluitingstijd dansmuziek. Hilversum H. 301.5 m. 7.309.15 Zie Hilversum I. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 StrUksextet. 10.30 Studiodlenst. 11.30 Gewijde muziek (opn.). 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en 'populair actueel praatje. 12.15 Programma-overzicht 12.20 Berlynsch Opera-Orkest (gr.). 12.30 Een soldaat spreekt tot de Jeugd. 12.45 Orkestconcert (gr.). 13.00 Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.15 Amu sementsorkest en solist. 14.00 „Het spook van de opera", luisterspel. 14.45 „Nederland zlngtl". reportage van het Nationaal Zang- leest op den Dam. 15.20 „La Traviata", opera. 7.20 Planovoordracht. 18.00 Een strijk orkest en solist. 18.30 B.N O Nieuwsberich ten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 Militair weekoverzicht. 19.00 Charley and his orches- tra. 19.30 Albert Vossen speelt accordeon (gr.). Intermezzo: Groeten van Nederlanders aan het Oostfront. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". Voor de Radio-Centrales: Musette - plaatjes. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Emanuel Rambour en zijn orkest en soliste (opn.). 21,15 Clavecimbeivoordracht. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 21.10 Avondwijding. 22.00— 24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 7 SEPTEMBER 1912. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Lichte gramofoonplaten. 7.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.40 Varleerend ochtend concert (gr.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 Van „10 tot 20". 8.50 Pianosoli (gr.). 9.00 Ochtendwandeling (gr.1 9.30 Spiegel tan den dag (opn.). 9.40 Ochtendwandeling (gr.). 10.00 Tessiner koor (8T-). 10.30 Voordracht. 10.45 Ensemble Willy Kok. 11.30 Viool en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Salonorkest en instrumentaal" concert. 16.45 B.J4.0.: £4ieuws-, orgelspel. 14.00 Elck wat wils. 15.00 „Waar stad en land elkaar ontmoeten", uit- en ln» zichten try een merkwaardige bergtocht. 16.15 Elck wat wils. 16.45 B.N.O.: Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.00 Orgelconcert. 17.45 Langs de boorden van de Rijn. 19.00 Politiek Weekpraatje. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 B.NX).: Nieuws-berlchten. 19.40 B.N.O.: internationaal zakelijk praatje. 19.50 Raadsel programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Concert gebouworkest. 21.15 Pianovoordracht (gr.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Tango's uit het zuiden (gr.). 22.00 „Lachen ls ge zond" (gr.). 23.1524.00 Semi-klassiek con cert (gr.) Hilversum II. 301.5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 8.15 Populaire gram.muz. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 Symphonle-orkest (gr.) 9.00 Populaire gra mofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusementsorest en solist. 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Zang met pianobegeleiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor „Zanglust" (opn.). 11.30 Amabilè-sextet en gramofoonmuziek. 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Groot orkest (gr.). 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Familie de Boer. 13.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Solistenconcert. 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Symphonie-orkest Igr.l. 16.00 Vocaal en zakelijke- en beursberichten. 17.00 Luisterspel voor de Jeugd. „De valsche prins". 17.30 Alt viool en clavecluibel. 18.00 De Reportagestal presenteert. 18.do B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 B.N.O.: Friesch praatje. 19.00 Marschen en marsch- liederen (gr.). 19.15 Lezing „Geheimen van den tijd: Deel en geheel". 19.30 Vlooi en piano. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschiken. 20.15 Ensemble Jonny Ombach en soliste en Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.15 Orgelconcert en het Flgura-kwartet. 21.45 BlN.O.r Nieuwsberich ten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avondwijdlng. 22.00—24.00 Zie Hilversum L Officieele mededeelingen LEVERING CONTRACT-VARKENS. De varkenshouders, die een lastge ving ontvangen om een varken te le veren ingevolge contractueele verplich ting, dienen zich onverwijld tot hun handelaar te wenden, teneinde met de zen den datum van levering te bepa len. Het origineele contractexemplaar dient steeds bij 'het varken te worden afgegeven, daar anders de leverings plicht voor een nieuw' varken blijff bestaan. Varkens, die ter markt worden aan gevoerd,. zonder vergezeld te zijn van de lastgeving tot levering worden on herroepelijk geweigerd, alsmede var kens waarvoor geen lastgeving werd ontvangen. Zij, die vrijwillig wenschen te leve ren, kunnen dit onder opgave van markt bij de Landbouw-Crisis-Organi- satie te Alkmaar, afd. Veehouderij aan vragen, waarop hun een lastgeving zal worden toegezonden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat ingevolge te late levering, slechts v in zeer bijzondere gevallen aanspraak kan worden gemaakt op de premie. AANMELDINGSPLICHT BEDRIJFS GROEP ZUIVEL- EN'MELKPRODUC- TENINDUSTRIE EN MELKINRICH TINGWEZEN. Bij besluit van de hoofdgroep „In dustrie" van 6 Augustus 1942, goedge keurd bij beschikking van den Secre taris-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van 15 Au gustus 1942, opgenomen in de Staats courant no. 160, d.d. 19 Augustus 1942, is de beschikking van de Organisatie- Commissie van 13 October 1941 (Staats courant no. 199) in dien zin gewijzigd, dat thans ook verplicht zijn zich bij de Bedrijfsgroep Zuivel- en Melkpro ductenindustrie en Melkinrichtingwe zen aan te melden: a. 1. Zij die kostelooze en/of smeer kaas bereiden. 2. Zij, die weipoeder, weibrokjes, weipasta, melksuiker of andere producten uit wei bereiden. b. 1. Zij, die een vergunning hebben voor het standaardiseeren van melk, ook wanneer zij deze melk niet rechtstreeks aan consumenten afleveren. 2. Zij, die uit melk of melkpro ducten op fabriekmatige wijze corft sumptieijs bereiden. Aanmeldingsformulieren kunnen wor den aangevraagd bij de Bedrijfsgroep Zuivel- en Melkproductenindustrie en Melkinrichtingwezen, Bankastraat 147, 's-Gravenhage. Zij, die zich reeds bij de betreffende vakgroepen hebben aangemeld, behó,even zich niet. opnieuw te melden. Voor zoover noodig zullen deze bedrijven een formulier ter in vulling van nadere gegevens ontvan gen. OFFICIEELE MEDEDEELING VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht nr. 119. MAXIMUM DETAILLISTENPRIJZEN VOOR CONSUMPTIE-AARDAPPE LEN. Met ingang van 7 September 1942 mogen de volgende prijzen aan het pu- blie!. in rekening worjpn gebracht: Klei-aardappelen 9 cent per kg. Duinzand-, zand- en veenaardappelen 8 cent per kg. Deze prgzen gelden gedurende 2 we ken. Het vragen van hoogere prijzen ia strafbaar.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2