IK HOU VAN VIER VROUWEN GESLOTEN een buitengewone tooneelvoorstelling Handelsavondschool - Schagen Installatie van den burgemeester CORNELIS ANNE 1,9 van 6 - 14 Sep. Fa. SCHMALS Schagen THEATER ROYAL Redevoeringen van den Commissaris en van den Burgemeester Voor W.H.N. en N.V.D. en tegen den zwarten handel De vlag van de N.S.B..'die reeds des morgens hoog van den toren woei. zoomede het oranje-blanje- bleu. dat van de trans wapperde, verder verschillende vlaggen in de plaats verrieden reeds vroegtijdig, ■dat er te Schagen iets bijzonders was te doen. Zaterdag- j.1. Later in den morgen zag men verschillende N.S.B.-uniformen en na het middag- uuf kon men afdeelingen W.A. en Jeugdstorm door de plaats zien m.ar- cheeren. Schagens nieuwe burgemeester, de heer T. H. Buitenhuis zou worden geinstalleerd. Even voor drieën stelden de W.A. en de Jeugdstprmafdeelingen zich op voor het raadhuis, het oogenblik van de plechtigheid was aangebro ken. Op het marktplein waren een tweetal luidsprekers geplaatst, die hpt publiek in de gelegenheid stel den de redevoeringen ook buiten de raadzaal te volgen. IW Foto archief. De plechtigheid. Te precies 3 uur betrad de burge meester de zaal. die met groen en bloemen was versierd en waar o.a. beeltenissen van Hitier.en Mussert waren aangebracht. Nadat de aan wezigen. die de geheale zaal vulden, welkom waren geheeten. in het bij zonder de Beauitrate van den Rijks commissaris. den Commissaris van Noord-Holland, den vertegenwoor diger van den Ortskommandant. den gemachtigde van den leider en mevr. Buitenhuis, las de secretaris der gemeente, de heer A. C. Rogge veen. de aanstellingsoorkonde voor* Hierna wordt het woord verleend aan Mr. J. A. Bakker, commissaris der Provincie Noord-Holland. Rede van den commissaris van Noord-Holland. De Commissaris wijst in zijn in stallatierede op de belangrijk^ taak. welke de burgemeester op zich nam. Voorheen was een nieuw benoemde functionaris gebonden dan de wil van de politieke groep, die -in de ge meente den boventoon voerde Thans is het leidersbeginsel tot uitdruk king gekomen, wat echter zijn bij zondere moeilijkheden levert, aan gezien toch rekening moet worden §ehouden met datgene, wat in de evolking leeft. Bijzondere verantwoordelijkheid levert het feit op. dat de nieuw be noemde functionaris lid is van de N.S.B.. Dit beteekent. dat de N.S.B. zal worden beoordeeld naar hem. Hii dient daarom te zijn als een groot strijder, die strijdt voor een groot ideaal, dient de eigen persoon rijkheid weg te cijferen, waar dit noodig is. Spr. is -er van overtüigd. dat de nieuw benoemde zijn weg zal weten te vinden. Bij belangrijke besluiten zal nauwkeurig het oor te luisteren moeten worden gelegd om te weten, wat onder hét volk leeft, zij het ook. dat dit niet beteekent. dat steeds «wordt gedaan, wat verschil lenden uit dit volk willen. Spr. herinnert aan de schoone fei ten. die-de heer Buitenhuis hem on langs uit de geschiedenis van Scha gen wist mede te deelen. Die zou deze voor oogen houden bij den verderen uitbouw van deze gemeen te. welke? mogelijkheden verre van- uitgeput zijn. Intusschen maakt Schagen deel uit van een grootere gemeenschap. En wanneer velen niet inzien, dat er een revolutie gaande is in de wereld, die niet bij Nederland stil houdt eo die daarom ook Schagen zal raken, hoopt spr. dat de burge meester er in zal slagen vele bur gers van Schagen dit te doen be grijpen. Hii hangt daarop den burgemeester den ambtsketen .om. onder het uit spreken van de wensoh. dat deze laatste een nieuwe Mede bladzijde aan de historie der gemeente zal toevoegen. In het bijzonder vestigt hii daarbij de aandacht op de ..Er- ziehung der Erzieher". want op voedende kracht zal er van alle N. S.B.-ers die het recht voor zich opeischen Nederland te voeren tot een betere toekomst moeten uit gaan. m Rede van den burgemeester %ierop spreekt de nieyw benoem de burgemeester, de heer T. H. Bui tenhuis. die de autoriteiten dankt voor het vertrouwen, dat hem is ge- s honken. Hij hoopt dit ten volle na te komen. Hii alles gaat het om het volk. Dit volk. ons volk zal niet vergaan, niettegenstaande het de teekenen van den tijd niet blijkt te verstaan. Dit beteekent. dat men met ledige handeij blijft staan.- ter wijl de karavaan -van het nieuwe voorbijtrekt. Tot de burgers van Schagen zegt hij: Open Uw oog; maar vooral Uw hart voor het nieuwe. Wat komt is voor alles pen her stel van de eer van den arbeid, ver trapt is geweest de hoereneer, ver trapt was de arbeider. Dit eerherstel is een der drie bron nen van de nieuwe leer. die Mussert hier heeft gepredikt. In Gods ver trouwen. in liefde voor het volk en het vaderland tot eerherstel van den arbeid. Hiertoe wekt hij allen op. Hij wekt de Schagenaren op hem in vertrouwen te ontvangen en hem te beoordeelten naar zijn daden. De bewoner van de kop van Noord-Hol land is een Realpolitiker en dit stémt spr. tot vreugde. Voor de W.H.N. en de N.V.D. De misverstanden tegen W.H.N. en N.V.D. zullen uit den weg kun nen worden geruimd. Een juist wil len begrijpen voor de nieuwe dingen heeft hij hier reeds gemeend te mogen aantreffen. Zijn drukke spreekuur is hiervan het getuigenis. Tegen den zwarten handel. Tegen de zwarte handelaren, de parasieten van dezen oorlog, zal spr. zich richten ten bate van de bevol king. Gewillig of niet gewillig m^r- cheeren wij op. aldus spr.., naar den nieuwen tijd. Wü vormen daarbij het huisfrpnt. Het eigenlijke front ligt in het Oosten. Ook Nederlanders strijden daar onder leiding van het Genie Hitier. De overwinning is heel zeker. Op naar een gelukkig Nederland in een vereend Europa- De officieele installatie is hiermee geëindigd.-De genoodigden vereeni gen zich in hotel Igesz, eenigen tijd later bestaat voor belangstellenden gelegenheid den nieuwbemoemden magistraat geluk te wenschen. waar. van druk gebruik wofdt gemaakt. ZWEMDIPLOMA'S UITGEREIKT. De Bad- en Zwemvereeniging De Wiel hield Zondagmorgen proef- zwemmen voor het diploma. Nalat allen hadden bewezen de zwem kunst behoorlijk machtig te zijn, werd het diploma uitgereikt aan. Trien Bontes, Piet Gröot, Gre Har- tog, Annie de Jongh, Ria Kamp, Hennie Knol, Gre Muntjewerf, Jan Muntjewerf, Nel Reuvers, M. W. Schroevers, Piet Schroevers, Wim Schroevers, Piet Tolle, G. C. Wolse, Bets de Veer, allen té Schagen,Jan Bruin, Geri Dekker, Wim Rijkes, Tini Thomas, Guus Witteboi allen te Schagerbrug, Jb. Dalenberg, Trien 'Nierop, Diet Oosterman, allen te St. Maartensbrug, Nel en Marie Sijbran-dts te Stroet, Gerrit Kooij te Valkkoog, Annie Groet en Alie Kossen te St. Maarteh. Een driewerf hoera werd nog uit gebracht voor den badmeester Ro- zema, die jong en oud het volgend jaar weer gaarne aan de inrichting verbonden zullen zien. U.V.O.-NIEUWS De gistermiddag in Den Helder gehouden wedstrijden in 't kader van den hockeydag hebben U.V.O. geen zege opgeleverd, döoh het vertoonde spel was van goed ge halte en bij verdere oefening zul len diverse spelers en speelsters bet nog ver kunen brengen. In de eerste plaats waren daar weer de- dames, die met Hermes II en Hermesjunioren een halve compe titie speelden. Tegen ,beide ploegen speelden de U.V.O.-dames gelijk (00). Daar de beide Hermesploe- gen het. onderling ook niet verder dan 00 brachten werd er geen beslissing verkregen en zal er nog een verlengstüik noodig zijn om te bepalen wie beslag legt op de lauwertak. De heeren speelden in een afval tournooi en kwamen uit tegen Hermes IV. De score werd geopend door v. Loon na 'n prachtigen aan val, die met een keurig sohot be sloten werd. Hermen kwam echter vaak gevaarlijk opzetten en uit een scrimimage scoorden zij de ge lijkmaker. Door het nemen van doelsohoten werd U.V.O. de geluk kige en kwam zoodoende in de finale tegen Hennes III, dat even eens door doelschoten van Texel won. De finale ging aanvankelijk ge lijk op, doch door een ongelukkig toeval moest Boxmeer met een blessure het veld verlaten, waar door het verliand bij U.V.O. zoek raakte. In de algemeene verwar ring scoorde Hennes (10). Hoe vaak U.V.O. ook het Hermes doel belegerde het was en bleef 1—0. Alles bijeengenomen was het voor U.V.O. een bijzonder leerzame middag en Hermes heeft zeker eer ingelegd met het initiatief om ook de lagere elftallen eens op proef te stellen. Een goed begin van Schagen De Heldersche roodjakken verdiend geklopt. Gisteren speelde Schagen zijn lsten competitiewedstrijd in de der de klasse tegen het juist gedegra deerde H.R.C. en na een vinnigen strijd was de uitslag 2-1 voor de Geel Zwarten. Uitgezonderd de rechtsbackplaats speelde Schagen weer in de zelfde opstelling van de vorige competi tie. De rechtsbackplaats werd bezet door G. Anneveldt Lzn.. een noa jeugdige speler, die wel wat licht is voor de backplaats. In den beginne was hij dan ook lang niet opgewas sen tegen het snelle optreden van den 'toch ook niet zwaren Heeris. Na de rust ging het beter en kon Hee ris. zeker een der beste spelers van H.R.C. dezen middag, niet veel meer beginnen. Grootes verriohtte weer veel en goed werk en herhaalde malen wist hii zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Bii H.R.C. was Sanders zeker de beste speler, hoewel hij zwaar be waakt werd en daardoor weinig groot werk kon doen. De verdediging van H. R. C. is een heel zwak punt en zonder Dijkshoorn zouden er heel wat meer doelpunten gekomen ziin. De wedstrijd. Onmiddellijk na den aftrap gaat Schagen er vandoor en na samen spel tusschen Boontjes en D. Sohoorl laat de laatste den bal juist naast het doel verdwijnen. Weer komt Schagen terug en een H.R.C. half maakt hands, juist buiten het strafschopgebied. De bal wordt door v. d. Ben goed voor doel gezet, waar Booptjes vrij spel heeft daar de geheele verdediging als aan den grond genageld blijft staan. Daarna komt H.R.C. los en niet lang duurt het of Sanders benut op fraaie wijze een. voorzet van Bak ker. (1-1) Het spel golft op en neer. Geen der partijen kan er aanspraak op maken, sterker te zijn. Voor beide doelen komen haoheliike oogenblik- ken voor. doch voor de rusl; veran dert de stand niét meer. Na de rust. gaat Boontjes er onmiddellijk alleen vandoor en weer staat de heele ver dediging van de gasten als verlamd toe te kijken tot Boontjes vlak voor doel is. Dan - komt de Jinksback toestormen en weet den bal juist corner te schieten, waarbij Boontjes geblesseerd raakt Hii wordt ver vangen door Rijnders. De corner wordt genomen en er ontstaat een scrimmage voor het heiligdom van Dijkshoorn, waaruit Rijnders tenslotte met een kopbal weet te scoren en zoo den stand op 2-1 brengt. H.R.C. doet verwoede aanvallen op de Schagen-veste. doch er is geen doorkomen aan. Soms wordt het spel wel iets te ruw. Rijnders schept nog eenige goe de kansen, doch Dijkshoorn staat hem steeds in den weg. zoodat het einde komt met 'n veriende 2-1 over winning voor Schagen. LANGED1JK NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Met ingang van Dinsdag 8 Sep tember zullen voor verschillende soorten groenten en fruit nieuwe prijzen gelden. De nieuwe maxi mumprijzen op de, veilingen voor export naar Duitschland, zijn als volgt: Witte kool f2 (Was f 2.30), per 100 kg., andijvie f 5, en uien B f 4'.5Q per 100 kg. Tot ,nu toe bestond voor zaaiuien een veilverbod. Thans is hierin een verandering gekomen, in zooverre, dat het veilen van uien tot leader order alleen is toe gestaan voor de afwijkende kwali-, teit (B). De goede uien dienen der halve bewaard te worden. Voor peren en appelen zijn nu ook voor de I kwaliteit maximum prijzen voor export vastgesteld en wel voor groep I Beurre d'Anjou enz. f45.groep II Legipont enz. 135 per 100 kg. z Voor de appelen groep I is de maximumprijs voor kwaliteit IA f50, groep II, Goudreinetten enz. f35 en'groep III, Brabantsche Belle fleur enz. f30 per 100 kg. Druiven, Alicantê zijn. van f55. tot f50 per 100 kg. verlaagd. Bovengenoemde prijzen gelden ook voor het nin- nenland. Van de uitsluitend voör het bin nenland bestemde producten zijn de volgende artikelen in prijs ver anderd: Boerenkool f3.(was f3.50),. kroten I, tot Yz kg. per stuk f4.—, II, van i/ir1 Kg. f3.—III, 1V/z kg. f2.50, gekookte kroten 3 stuks of meer dau 3 st. per kg. f 10 minder dan 3 stuks p. kg. f8.50; prei, hoven 10 mm. doorsnede f9, tot 10 mm. f7; knolselderie met lof I, boven 10 cm, fö.-van 810 cm. f7, van 68 cm. f5*en beneden 6 cm. f2.50 per 100 kg. Boonen, kas- boonen f 30, bleekselderij f 7, blad van knolselderij f5, druiven, groep I f 65, groep II f 55 en groep III f 50 per 100 kg. Ten aanzien van de andijvie is bepaald, dat wanneer de voor ver- sche binnenlandsche consumptie bestemde 50 niet geheel wordt afgenoriien, het'overblijvende ge deelte allereerst teii goede komt aan de industrie. Neemt ook de industrie niet meer op, dan moet voor export geladen' worden. Tomaten kriel en gescheurde ko men niet meer ter beschikking van de industrie, maar dienen .voor liet binnenland te worden verkocht. De voor de industrie bestemde 80 °/o van de vroege witte kool dient te worden gemeld bij den heer A. de Waal, secretaris sectie Zuur kool van de vakgroep groentenver- we^jcendef industrieën te Alkmaar Kroten mogen niet meer per bos, maar moeten uitsluitend per kg, worden geveild. MET DE VINGER TUSSCHEN DE GRAS-SCHAAR. Zuidscharwoude. Het dochter tje vap den heer M. V. alhier is, toen zij een buurjongetje bij het grasknippen behulpzaam zou zijn. rnet een harer vingetjes tusschen de schaar gekomen, met gevolg, dat een vrij ernstige verwonding ontstond. Doktershulp bleek nood zakelijk te zijn. SCHOüRL. HA RENKA RSPEL DIRKSHORN. WIE HEEFT ER VAN GESMULD1? Nu de dagen korter beginnen te worden en vanzelfsprekend de avon den langer en donkerder, -beginnen zij die het ..mijn en dijn" niet zoo nauw nemen hun .slag" te slaan. Dit ondervond de heer C. Riis. toen Vrijdagavond een konijn uit het hok was verdwenen. Daar de dader ziin naamkaartje niet heeft achtergela ten. zal het wel moeilijk zoeken zijn in wiens braadpan ..langoor"- is te recht gekomen. Intusschen een waarschuwing voor de konijnenhouders om op hun hoede te zijn. OUDE NIEDORP. DYSENTERIE AFNEMEND. Naar wij vernomen is het aantal dysenteriogevallen in onze gemeen te afnemende en sohijnt uitbrei ding van deze besmettelijke ziek te niet meer te vreezen te zijn. Verdere verlenging van de zomer- vacantie 'wordt daarom niet noo dig geacht; het onderwijs aan de lagere scholen is heden hervat. DE MOTORSPUIT KRIJGT WATER. De Secr. Gen. van hét Deip. van Binnenlandsche Zaken heeft in overleg met het Provinciaal Be stuur goedgevonden dat de hoofd buis der waterleiing vanaf de buurtschap Catrijp tot in het dorp Groet wordt verzwaard opdat de motorspuit dej* luchtbescherming ert brandweer ook in dat gedeelte bij eventueele branden op voMe kracht zal kunnen werken. Het gemeentebestuur isgemach tigd de daarvoor noodige gelden te besteden. DOODELIJK ONGEVAL. Vrijdagmiddag heeft op de pro vinciale weg te Verlaat een ongeval plaats gehad met doodelijken at- loo.p. Bij het afstappen uit de rij dende vrachtwagen van zijn -vader bleef Johannes 'Mooij aan een haak haken en kwam voor het wiel op de grond. Hij werd een stuk meege sleurd en werd zoodanig gewond, dat hij, na naar zijn woning te ziin vervoerd, aldaar spoedig overleed. Johannes was 10 jaar oud. GEVONDEN. 1 briefje van f 1.*—1 briefje van f 2.50 en,een portemonnaië. f Verloren: een Vulpen, merk Jackdou. ZIJPE OUDESLUIS. DE ZWEMWEDSTRIJDEN. De zwemsport maaide Zondag middag een goede beurt, wijl de hr. Rück. en nog enkele andere ent housiaste heeren, een onderlingen wedstrijd1 voor dames, heeren. meis jes en jongens op het touw hadden gezet. De belangstelling was enorm groot en alles tot in de punten gere geld. Van de dames behaalden Jannie Geerligs. den eersten. Jansje Geer- ligs den 2den Klaasje Slikker den 3den en Tiny Aarserj den 4den prijs. Paul Voorthuyzen. Aat Watertor. C. Silver Jzn.. Jan Geerligs en Piet Dorselaar waren bii de heeren de respectievelijke winnaaars. voor de afdeeling meisjes waren de gelukkigegn: Nelly Hoogland. Willy B.lok. Trijni Bruul en Anny Kreyger Jgd. terwijl bii de jongens achtereenvolgens: Simon Kossen. P. Groot. Hildebrand Slachter en D. Silver de prijzen wisten te behalen. Alle deelnemers (sters) ontvingen een kleine versnapering. De organi satoren van dezen prachtigen mid dag verdienen een woord van wel verdienden hulde, voor al de moeite, die ze zich belangeloos getroostten. Atlas verliest van Oudes'uis De verjongde Atlasploeg die Zon dag tegen Oudesluis in het veld kwam is er niet in geslaagd de punten in%Dén Helder te houden. Na een saaien wedstrijd, waarin door beide elftallen slecht voet bal werd gespeeld won tenslotte Oudesluis met 20. Van de jonge spelers die wij bij Atlas opmerken, zullen keeper L. Beyer Jr. en rechtsbuiten de Boer hun weg wel vinden. Midvoor H. Wijker kon ons niet bekoren, al dient'gezegd te wor den, dat hij weinig steun van zijn rechts en linksbinnen ondervond. In de middenlinie was Postgoed op dreef, minder goed was B. Vis, die hebben wij wel eens actiever gezien. De beide backs L. Beyer Di\ en Slotemaker verrichtten goed werk. En nu Oudesluis! Zooals wij die gistermogen aan het werk zagen was het de schaduw niet van het Oudesluis van vorig jaar. Waar schijnlijk kwam dit doordat ze met vier invallers speelden en dat zij niet meer de beschikking hcfo- ben over hun kundigen midvoor Slikker. Hoewel die niet onverdien stelijk werd vervangen door zijn broer. De wedstrijd. Hierover zullen wij kort rijn. Atlas' start was goed en indien de voorhoede het eerste kwartiermeer productiviteit aan den dag had ge legd, dan zou dit zeker doelpun ten op hebben moeten leveren, te meer daar de O.-achterhoede in die periode raar stond te schutte ren. Atlas kreeg toen heel goede kansen. Den mooisten kans kreeg wel Engel, doch de fraaie treklbal van G. Wijker" werd door hom ge mist. Oudesluis kwam er, na het mislukte Atlas-offensief beter in en duidelijk trad toen hun betere spelopvatting aan den dag. Gerui men tijd bleef het snel nu gelijk op en neer gaan. totdat tegen "het einde van de eerste helft Oude sluis een duidelijk overwicht kreeg en dit in een doelpunt van de Graat tot uitdrukking Iva-ht Na de rust het-zelfde 9pelheeld, Atlas had de voorhoede eengszins gewijzigd doch dit leverde geen resultaten op. Oudesluis daarente gen kwam tot eenige behoorlijke aanvallen en uit een, 'daarvan weet de Graaf den Atlas-keeper ,voor don tweeden maal te passec ren 02. Met dezen stand kwam het einde. WIERINOF.RWAARD D. SLEUTEL Dz.+ Op 81-jarigen .leeftijd is j.1. Za terdag overleden' de heerN D. Sleu tel, die op een zeer werkzaam le ven kon terugzien. Tot 1917 was hij landbouwer aan den Barsinger- weg en bekleedde toen reeds de functie van kassier van de Boeren leenbank,* waartoe hij m een ver gadering op 22 December 1916 met algemeene stemmen werd benoemd op een salaris van f 50.per jaar. Deze functie heeft hij. met zeer veel ambitie waargenomen tot 31 December 1939, toen hij om gezond heideredenen als zooddnig heeft moeten bedanken. Hij heeft zich als kassier doen kennen als een zeer welwillend persoon. Hij was 365 dagen per. G e boren: Zoon van G. HALFWEGHeijblok. J. C. HALFWEG. Kolhorn F 111, 5 September 1942. VERLOREN: 2 STROOMATRASSEN, door bpdedienst J. Vriesman, Burgerbrug. Gereden van Schagen, Schagerbrug, 't Buur tje, Ruigeweg, St. Maartensvlot- brug, St. Maarten. VRACHT gevraagd op 1015 September naar Drente, Groningen of Friesland. Max. 4 ton. A. KAPITEIN, Noord F 59, Schapen, Tel. 421. TE KOOP: 1 prima moderne kinderwagen, 1 pracht linnen- of boekenkast, z. g. a. n., 1 mooi eiken kastje, 6 prima bes te keukenstoelen, 2 ^>ud-Hol- landsche driehoek suffeltjes, 1 mooie lage fauteuil, 2 mooie slaapkamerstoelen en tafeltje, crème kleur, z. g. a. n., 1 wusch tafeltje, 1 radiotafeltje, 1 ka merpoef, 1 mooie cokesbak, waschbord, 1 wringer met bok, 1 eenpers. houten ledikant, z. g. a'. n., een 2 pers. Eng. ledi- kantje, koopje, 4 eenpers. stroo- ^natrassen 1 groote V bedsprei, z: g. a. n., 1 beste kinderbox, 2 keukenmatten, 1 mooitafel kleed, 1 pracht mooie rooktafel, z. g. a. n., 1 boekenhangkaslje, 1 mooie koffergramofoon, met versterkte weergever en platen 1 pracht jongens jazzband, 1 tooverlantaarn, 1 jongensjasje, m. 46, 1 fototoestel, z. g. a. n en 7 st. V/2 liters weckflesschen, 1 kindertafelte en stoeltje, z. g. a. n., en kachelzeiltjes. Alles in prima staat. Beleefd aanb., H. OLDENBURGER, Koopman. Róggeveenstraat D 107, Scha Dinsdag 8 September zal er GEEN ZITTING ZIJN, maar n.m. 8 tot 9 uur, ten huize van den Kassier. HET BESTUUR. Terstond gevraagd drie Ar beiders, bij C. Klerk, Hoogwoud Gevraagd Arbeiders en Boo nenplukkers, bij Joh. Bossen, Langereis, Nieuwe Niedorp. Zichters gevraagd bij D. Jim- mink, Prov.-weg, Schagen. Arbeider gevraagd door Joh. Bossen, Langereis A 41, Nieuwe Niedorp. Gevraagd R.K. Huishoudster Th. Pepping, Middenweg 4, An na P&ulowna. Flinke Huishoudster gevr., bij man en twee zoons. M. Ooms, Oosterstr., Noordschar- woude. Verloren, gaande van de Zui- derbuurt naar Veenhuizen, een Heerenpolshorloge met ver chroomd bandje, merk „Ha- jeur Ancré". Terug te bezorgen bij K. F. Preuniger, Langereis 60 Oude Niedorp., p.a. A. .v. Breugel. Wegens verplichte inventarisatie VRIJDAG 18 SEPTEMBER, hall aoht, Het gezelschap van dein AMSTERDAMSGHEN STADS SCHOUWBURG, Int.: Cor v. d. Lugt Melsert, brengt het Hongaarsche blijspel in 3 bedrijven: In de hoofdrol ANNIE VAN EES. Regie: Cor Hermus. Entréeprijzen: Balcon of le Rang 12.25, 2e Rang f 1.75, 3e Rang fl.25, rechten en lasten inbegrepen. Plaatsbespreking dagelijks a. h. Noord-Holl. Koffiehuis, Tel. 300. i Een mislukte studie voor het middenstandsdiploma betee kent een jaar levensopgang weggegooid. Dat mogen de toe komstige middenstanders niet riskeeren. Laat U daarom inschrijven als LEERLING VAN DE HANDELSAVONDSCHOOL, de onderwijsinstelling met volle dig wettelijk bevoegde leerkrachten, onder Rijksinspectie. Schoolgeld: Verplichte vakken 112, minv. f6.onverm- gratis. Verpl. vakken met Duitsch en Engels f 15, f7.50, of gratis. Duitsche en Engelsche taal f 12. Eén taal f7.50. Inschrijving van leerlingen tot 10 September a.s. De leerlingen voor de 2de en de examenklasse gelieve ook wederom in te schrijven. •p, Het Schoolbestuur: De Directeur, A. VAN GRAAFEILAND W. D. NIESTADT, Voorz. C. D. SCHMALZ, Secr. J. ROGGEVEEN Penningm. jaar voor he publiek te spreken. Verder heeft hij\ gedurende vele jaren de betrekking waargenomen als secretaris-penningmeester van het Witte Kruis en van Gezinsver pleging. tlij was secretaris van den polder Wieringerwaard, secre taris van de Coöp. Aankoopver- eeniging Vrije Liefdadigheid. Ook in het Kerkbestuur had hij eenige jaren zitting als notabel. De heer Sleutel heeft nieit te vergeefs geleefd. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. GOED WERK VAN DE GEMEENTE POLITIE. Het is, vooral voor zakenlui, tegen woordig niet aan te bevplen, met brief jes aan deur of raam of op andere wij ze bekend te maken, dat men afwe zig is, daar sommige heeren hierin een uitnoodiging zien om dan juist eens „op visite"' te komen. Zoo brachten ook een paar ongenoode gasten in den nacht van drie op vier September een bezoek aan een bergplaats van bo ter en kaas, welke aan de woning van den heer Zwaag in den Stoomweg is vastgebouwd. Toch was hun rekening al direct fout, want wel zou de heer Zwaag volgens zijn aankondiging van 31 Aug. tot -4 Sept. afwezig zijn, maar hij was op 3 Sept. al terug in zijn wo ning. Vrijdagmorgen merkte hij dan ook al dadelijk, dat bij hem was inge broken en kon direct aangifte doen van diefstal van 55 pakjes vet, eenige kilo grammen boter, doozen korstlooze kaas en fustjes stroop. De 'politie was dus spoediger op de hoogte dan de inbre kers verwacht hadden en tot hun groo te verwondering moesten zij ondervin den, dat terstond ook in de goede rich ting gezocht werd. Want binnen vier en twintig uur had de gemeentepolitie de hand gelegd op de daders van den diefstal, de hier woonachtige Helder sche geëvacueerden W. en De W., en het gestolene, gedeeltelijk reeds omge smolten en op alle mogelijke en on mogelijke plaatsen verstopt, opge spoord. Inderdaad goed werk van onze poli tie, die, terwijl er zoo goed als geen aanwijzingen waren in welke richting gespeurd moest worden, deze zaak toen in zoo'n korten tijd tot klaarheid bracht. ALKMAAR. BOTERSMOKKELAAR BETRAPT. De Economische Dieifst van de Poli tie wist een dezer dagen in den laten avond den twintigjarigen H. aan te houden, die reeds langs als smokke laar be:.end stond, op het oogenblik dat hij een partij- boter clandestien ver voerde. Tevens bleek hij in het bezit te zijn van een hoeveelheid onrechtma tig verkregen boter- en vetdistributie- bonnen. Hoewel H. aanvankelijk weinig neiging vertoonde de politie de noodige inlichtingen te verschaffen, gelukte het toch deze zaak, waarin meerdere per sonen zijn geverbaliseerd, tot klaar heid te brengen.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3