Jus- OKI nemen! Edison Geesfmerambacht Nederlandsche kolfbond Predikbeurten DE LIJFKABOUTER KLAAS JAN Dansschool A. C. Veltman Oudesluis lokaal j. KREIjGER Woensdag 16 September 1942 SCHAGEN Boelhuis MEUBILAIRE GOEDEREN .problemen? Foto-atelier „In de Kramer HUIZE L.O.L. de groote uitvinder, bewees wat technische zelfstudie vermag. Thans kan PBNA U helpen bij Uw zelf- studie In de techniek. Vraagt prospectus' ARNHEM SCHAGEN U.V.O.-NIEUWS. Op den hockeydag. Zondag 13 Sept., voor hoogere elftallen, uit geschreven door Hermes te Den Helder, zal als tegenstandster van het eerste dameselftal van Hermes een West-Friesche combinatie uit komen, samengesteld uit de beste speelsters van Hoorn, Enkhuizen en Schagen. Van U.V.O. zijn hiervoor uitge- noodigd: G. Wardenaar, JL. van Veen, N. van Veen, N. Koomen, T. Louw en L. Buisman. Wij hopen, dat de U.V.O.-speel- stcrs de eer van Schagen hoog zullen houden en wenschen hun veel succes. SCHOORL. ZIEKTE NOG NIET GEWEKEN. De gevaarlijke ingewandsziekte, die hier reeds verschillende slacht offers eisohte, schijnt nog niet ge weken. Weer vallen er de laatste dagen eenige sterfgevaHen onder de jeugd te betreuren. Er wordt van hoogerhand nog eens op ge wezen, dat uiterste voorzichtigheid geboden blijft. Reinheid en nog eens reinheid op lichaam en voed eel. HARENKARSPEL. SCHAKEN. Dirkshora. De laatste uitslagen van de voor de zomercompetitie gespeelde par tijen zijn als volgt: Wit Zwart S. CnossenA. N. Iping 10 P. TijsenC. Schuit Azn. 10 A. van Dijk—E. H. Wind 1—0 (OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN) Vrijdagmiddag vergaderde het be stuur van den Polder GeestmeraAbacht (O..M.), met de commissie uit den Ring- pol^er ten lokale van den heer Van Llempt te Oudkarspel. Na opening door den voorzitter, den heer Jb. Kroon, werd medegedeeld, dat goedkeuring voor werken beneden f 500 in het vervolg moet worden aange vraagd aan «len Prov. Waterstaat. Goedgekeurd zijn de besluiten tot aankoop van een paar perceelen land voor de verbetering van den Oosterdijk onder Oudkarspel. Van den Prov. Watérstaat is een cir culaire ontvangen, omtrent de beschik baarstelling van gasolie voor bema lingsdoeleinden. Betalen. Voorts is een brief ontvangen om trent de jaarlijksche bijdrage van f 1500 in de kosten van aanleg van den nieu wen weg door het Geestmerambacht. Deze bijdrage, verlaagd tot f 1350, zal voor het eerst over 1942 moeten wor den betaald, in verband met de verbe tering van den economischen toestand in deze streek. Na eenige besprekingen besloot men dit jaar nog vrijstelling te vragen, daar de begrooting zeer krap is opgesteld. Van de banne Warmenhuizen was een klacht ontvangen over den abnor maal hoogen waterstand. Het bestuur zegde toe, dat dit niet meer zal voor komen. De secretaris lichtte toe, dat de ma chinist ,van het motorgemaal het sein tot stopzetting der binnenbemalingen moet geven. Zoolang dit sein niet pe geven wordt, kunnen de binnenbema lingen doorgaan. Het bestuur stelde voor, een stukje grond onder de gemeente St. Pancras te verkoopen tegen een prijs van f 1000 aan de heeren J. Ootjers Rz. en P. Eecen Pz. te Noordscharwoude. Verder stelde het bestuur voor een stuk grond bij de slui^ te Noordschar woude fe verkoopen aan de gemeente Langedijk voor f 100. Ook dit voorstel werd aangenomen. Men besloot toestemming te vragen om de door deze verkoopen vrijkomen de gelden te besteden aan den aankoop van den grond voor de verbetering van den Oosterdijk bij Oudkarspel. Het bestuur stelde voor, aan de amb tenaren en werklieden van dén polder over het jaar 1942 een duurtetoeslag van 10 pet. te verleenen. Dit voorstel werd aangenomen. Het moet steeds kosten. Over de gasgeneratoren in het motor gemaal is men niet erg tevreden. Elke keer als er een ingenieur van Stork komt, kost dat maar geld. Te meer waar men voor 100 pet, garantie had gekregen. Als men een verbetering aanbrengt, moet er steeds betaald wor den. De heer C. Duijf werd aangewezen als gemachtigde voot de ster Tg van een vertegenwoordiger voor ae Uitwa- terende Sluizen. De heer T. Kostelijk stelde voor, den gemachtigde op te dragen een bepaal den candidaat te stemmen. De vorige maal is het niet naar spr.'s zin gegaan. Nadat nog het een en ander over de ze zaak was gesproken, ging men onder leiding van den heer C. Duijf over tot de bespreking van de candidaten; men achtte het pewenscht den aftredende te herkiezen. De heer Jb. Kroon Az. vrpeg of er nog iets gedaan zal worden voor het opruimen van het kroos. Voorzitter merkte op, dat de ingelan den verplicht zijn het kroos op te rui men als.Ket noodig is. Van dit kroos heeft het gemaal geen last. Na nog eenige bespreking volgde Vriendenkrirgr, Noordschar woude favoriet. De jaarlijksche kolfwedstrijden den van den Nederlandschen Kolf bond zijn Vrijdagmiddag begonnen. Zij werden ditmaal georganiseerd door de kolfclub Ons Genoegen te Noordscharwoude. in de kolfbaan van den heer J. de Bakker aldaar. Reeds direct bij den aanvang van de wedstrijden was een flink aantal kolvers aanwezig om hun eerste partijen te slaan. Er moet de eerste paar dagen heel wat gebeuren, aan- gezien een groot aantal Langedijker kolvers voor dezen wedstrijd heeft ingeschreven. Langedijk is nu een maal het kolfcentrumjbij uitnemend heid. De Langedijkers. die dezen eer sten dag in de baan zijn geweest, hebben zich van hun goede zijde doen kennen. Er werden uitsteken de prestaties verricht. De organiseerende vereeniging kwam het eerst in de baan en bleek op eigen terrein uitstekend op dreef te zijn. Het korps sloeg een aantal punten bij elkaar, zooals nooit te voren. De eerste serie leverde een totaal op van 162 punten, t.w. P. Jes 55. A. Moeijes 54 en C. Hopman 53 punten. In de tweede serie was A. Moeijes minder op dreef en bracht het niet verder dan 21 punten, waar door zijn totaal op 75 kwam. Jes en Hopman bleven flink boven de 50. Jes sloeg 52 punten en kwam op een totaal in twee series van 107 en Hopman met 55 op 108. Het totaal in 2 series kwam daar mede op290. een prestatie, welke hartelijk werd toegejuicht. ..Vriendenkring" van Noordschar woude maakte het nog beter. In de eerste serie sloeg dit corps niet min der dan 169 punten bij elkaar, een aantal, zooals tot nu toe nog nimmer op een wedstrijd van den Ned. Kolfbond is genoteerd. Het aandeel van C. Langedijk Pz. hierin was 57 punten, dat van G. Deutekom en G. Hop ieder 56. In de tweede serie was G. Deutekom ongelukkig door met een poedel te beginnen. Hij sloeg ex echter nog 45 bij. waarmee hu de eer heel goed redde. Ziin to taal was daardoor 101. C. Langedijk Pz. bracht zijn totaal met 51 tot 108 en G. Hop kwam met 55 op 111 p. Een keurige prestatie, welke niet gemakkelijk verbeterd zal worden. Het corps heeft totaal in twee se ries 320 punten. - Van de juniores is H. Bekker van ..Ons Genoegen" te Noordschar woude nog de hoogste met 78 pun ten in 2 series. Volharding. Oudkarspel, bleef be neden de verwachtingen. P. Lange dijk kwam niet hooger dan 70 pun ten. C. Vlug bracht het tot 87. De heel goede partijen van P. Gelder resp.' 49 en 56. dus totaal 105 kon den deze minder goede niet opha len. Gelder sloeg maar eventjes 6 elven. Er zijn in totaal een 45-tal kol vers in de baan geweest. De resul taten van dezen eersten dag kunnen er zijn. De favorieten uit de omge ving zullen het er niet bij laten zitten. Zij zullen het echter niet gemakkelijk hebben om de presta ties van dezen dag in de schaduw te stellen. 's Middags heeft de vice-voorzif- ter van den N.K.B». de heer J. Schenk van Barsingerhorn een kort woord gesproken, 's Avonds heeft de heer L. Mallekote. waarn. voor zitter van Ons Genoegen den kolf- broeders een hartelijk welkomst woord toegesproken, waarbij hij memoreerde, dat thans de derde maal is. dat nationale wedstrijden onder bijzondere omstandigheden worden gehouden. Van kolffeest zal geen sprake zijn. - maar het is om verschillende redenen van belang de wedstrijden door te laten gaan. o.m. voor de instandhouding van misschien de oudste der Holland- sche sporten, het buitengewoon mooie kolfspel. Spr. herinnerde aan de zeer goede medewerking, welke hij ondervonden heeft van de leden van Ons Genoegen. Met zijn wensch van spoedige beterschap voor het trouwe lid S. Maakal stemden al len door een applaus in. Voorts sprak de heer Mallekote zeer waar- deerende woorden tot den heer De Bakker, de baanhouder. de mar- keurs. de heeren A. en C. Berkhout en den secretaris den heer P. Kist. waarna hij de beste wenschen uit sprak voor het welslagen van de ze wedstrijden. Voetbal ONDERAFD. NOORD-HOLLAND. 1 D. Alkm. Boys 3Alcm. V. 4, 10 uur; Helder 3—RK AFC 1, 1 uur; SVW 1Watervogels 2, 3 uur; Oudorp 1Winkel 1. 2 E. BKC 2—SRC 2; Succes 2— Schagen 2; Koegras 1Wiernger- waard 2. 3 F. Alcm. V. 5— Winkel 3, 10 uur; DTS 3 Oudesluis 2, 3 uur. 4 G. DTS 4—Petten 2, 10 uur; Schoon 3Hugo Boys 2, 12 uur; Al -m. V. 6Berdos 3, 12 uur. 4 J. BKC 3V-waard 2, 10 uur. Adsp. M. DTS a—BKC a, 12 u. Oudesluis aHelder a, 10.30 u.; Hel der bSchagen a, 11 uur; Succes a Wieringerwaard a, 1 uur. Hieruit blijkt dus, dat ook Helder 3 ëp dc adspiranten we^sr in de com petitie zijn, alsmede Watervogels 2. HRC is er nog niet bij, hoepel zij o.i. ook wel zullen volgen. SINT PANERA BERGEN EEN IEDER DOE ZIJN PLICHT! Het Hoofd van den Luchtbescher mingsdienst. de heer J. C. Tengber- gen. hield Donderdagavond in Duin- vermaak voor het luchtbescher- mingspersoneel en vele belangstel lenden een causerie-over bommen en het eventueele afwenden van ge varen. Noodig is in de eerste plaats, dat meiï bij een bominslag zijn tegen woordigheid van geest bewaart en daartoe zal stellig bijdragen bekend heid met het gevaar en de bestrij dingsmiddelen. De zeshoekige brandbommen, brandstaven. ziin de meesten wel bekend. Zij worden bij minstens 7 tegelijk afgeworpen en zijm niet ge vaarlijk. zoolang het veiligheidspen- netje is ingedrukt. 20 seconden na het inslaan kan het blikken einde nog worden vastgehouden, zoodat de bom gemakkelijk te verwijderen is./ als men er maar als de kippen bii is. Men moet er echter bii kunnen komen, wat op een rommelige zolder niet wel mogelijk is. Dus op zolder geen chaos, maar alles netjes opge ruimd. een pad en zijpaden tusschen het opgestapelde goed! Mocht er toch vuur ontstaan, dan diene men niet te trachten met wa ter te blusschen. maar met droog zand. Op elke verdieping moet droog zand aanwezig zijn. liefst in zakken, die men gemakkelijk kan hantee- ren. Een bom. die veel pp deze gelukt, maar te onderkennen is aan een rooden band en een roode vlek op het uiteinde is veel gevaarlijker. Hiervan is <Te kop gevuld met een springstof, die 3 minuten na den in slag kan ontploffen. De scherven zijn op 50 meter afstand nog doode- lijk. Bij het onschadelijk maken van deze soort dient de noodige voor zichtigheid betracht: men stelle zich op achter een scherm, bijv. een tafel. Het gebruik van water is weer uit den booze. droog zand is weer het bluschmiddel. Heel anders werken de phosphor- rubber-bommen en ook de bestrij ding is anders. Deze bommen (er zijn er van 14 kg. en ook veel zwaar dêre) bevatten een grijsachtige, kle verige stof. die zich naar alle kan ten verspreidt, om. zoodra zij aan de lucht blootgesteld droogt, te ont branden. Voor blussohing is nu geen zpnd. maar water noodig. zoo dat men heeft te zorgen, dat ook dit op elke verdieping voldoende aanwezig is. De bekende phosphorplaatjes kun nen ook brand veroorzaken en zijn bijv. gevaarlijk op korenakkers. Ook de brisantbommen werden nog even aangevoerd. Een bomme tje van 12 Kg. geeft 1000 scherven van 10 gram. Deze bom komt met groote snelheid aan 'en men dient de werking niet te onderschatten: pas op 300 meter afstand is de doo- delijke werking opgeheven. Men zoeke in eigeivhuis bescher ming achter een duboele muur plat op den grond! Nadrukkelijk werd pr op gewezen dat alles, wat uit de lucht komt. eigendom is yan den bezetter zoo dat men gehouden is alles in te leT veren bü de politie. Aangeraden werd om alles, met het oog op even tueel gevaar, rustig te laten liggen, zelfs het onschuldigst uitziende voorwerp, en direct aangifte te doen bii de politiey Spr. eindigde zün met de meeste aandacht gevolgde voordracht met een beroep op de aanwezigen om te zorgen voor een goede verduiste ring. Bij nalatigheid stelt men zich bloot aan strenge straffen en brengt zichzelf en zijn medemen- seften in gevaar. LANGEDIJK BEKLEMD GERAAKT. Oudkarspel De arbeider A. v. S. werkzaam bij *de firma Eecen alhier, geraakte met een paar vin gers bekneld tusschen een takel, waarbij hij vrij ernstig aan eeriige vingers* verwond werd. Dokter De Wit verleende geneeskundige hulp en is met het slachtoffer naar het ziekenhuis te Alkmaar gegaan, waar hij verder behandeld is. PROGRAMMA D.T.S. Oudkarspel, Dirkshora, 2.30 \Uur: Dirkshora I— D.T.S. II. Oudkarspel, 3 uur: D.T.S. III—Ou desluis II. Oudkarspel. 10 uur: D.T.S. IV Petten II. Alkmaar, 10 uur: Alom. Victr. c D.T.S. c. Alkmaar, 11.15 uur: Alom. Victr. d -J5.T.S b. Oudkarspel, 12 uur: D.T.S. a—B.K. C. a. VERZENDING. VERANDERING IN DE POST- Er is een verandering gekomen in de verzending van post. 's Mor gens en 's avonds rijdt de postauto weer, hetgeen beteekent, dat het aanbeveling verdient de brieven aan de kantoren te posten. Totnu toe werden de brievenbussen, bijv. die bij Bouman te Zuidsdharwoude telkens gelicht als de bestellers de post naar den trein te Heerfougo- waard brachten, zoodat er geen vertraging ontstond in de verzen ding. Nu wordt deze bus niet meer '9 morgens voor de verzending ge licht, zoodat de post voor de rich ting Scfhagen niet meer denzelfden mopgen op de plaats van bestcip- ming is. 's Middags geschiedt de verzen ding nog vanaf de spoorwegsta tions. In de buslichtingen aan de kantoren is geen verandering ge komen. D.O.S. De damvereeniging D.O.S. vergader de Donderdagavond in het clublokaal onder leiding van den 'heer A. Hoog land. In zijn openingsrede noemde voorzitter de bezwaren die door de verduistering nog steeds bestaan, vooral voor de ver af wonende leden, om de damavonden te bezoeken. De rekening van den penningmeester gaf een ontvangst weer van f 100.01, uitgaaf f68, saldo £32.01. De aftredende bestuursleden de hee ren 'F. Kunst, Jb. Toepoel en Jb. Kooij werden herkozen. De indeeling van de competitie gaf heel wat stof tot besprekingen. Door de tijdsomstandigheden is het ledental teruggeloopen, vooral het samenstellen van de derde klas brengt de meeste moeilijkheden met zich mede. Ten slot te wordt na breedvoerige bespreking besloten om, indien het ledental tot 26 komt, in twee klassen te spelen, daar boven zal in drie klassen worden ge speeld. Bij de bespreking der* wedstrijden waren de gedachten verdeeld. De voor zitter was van meening, dat voor de jongeren een uitwedstrijd meer animo kweekte. Ten slotte wordt het punt aangehouden. Indien noodig zal voor de eerste klas nog een klok worden aangeschaft. De contr.ibutie zal noodwendig moeten worden verhoogd tot 15 cent per week Algemeen werd dit goedgevonden. Na nog eenige besprekingen van huis- houdglijken aard, sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWE N1EDORP KOLVEN. Donderdagavond sloeg Jan Hart ih de Kolfbaan van Gelder met Sajet 60 punten in één partij. Die zal op den wedstrijd van den Nederlandsche in Langedijk nog wel van zich doen spreken ZONDAG 13 SEPT. Ned. Herv. Gemeente. Oudkarspel, nam. 3 uur, Wijdin-gs- dienst. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkshora, vm. 10.30 uur. Ds. Nell Oudkarespel, 's av. 7.30 uur, Ds Nell. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. Ds. Koole. Bediening H. Doop Nam. 3.30 uur. de heer de Vries hulppred. te St. Pancras. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, Candr'Borghardt. Doopsgezinde Gem. Broek op Langendijk, voorm. 10.30 u., prop. H. Luikinga, v. Haarlem Geref. Kerk. Broek op Langendijk, coorm. 10 u. en nam. 3.30 uur, Cand. Rigters. van Den Haag. Oni. hoAi veifiaal: (Vervolg). Toen Kees niet meer kon voet ballen, was hij wanhopig. Nachten bleef hij wakker liggen in de hoop, dat hij zijn lijfkabouter zou zien. Hij wilde hem vragen de wensch weer ongedaan te maken. Maar het ventje bleef onzichtbaar. Waar schijnlijk begreep het, wat Kees van hem wilde en hield het zich met opzet schuil. Van lieverlede begon Kees zich aan andere dingen te wijden. Met de voetbalsport was het toch af- geloopen. Successievelijk bemerkte hij, dat hij met alle andere dingen ver- op achter was bij de jongens van zijn leeftijd. Inhalen scheen onmogelijk te zijn. Maar het moest Hij diende toch wat te worden in de wereld. in den beginne was het heel moeilijk geweest voor Kees om aan het werk te gaan. De opgave leek hopeloos. Maar het ging beter, dan hij gedacht had, want hij had een goed verstand en toen hij dat een maal Kad bemerkt, nam zijn ijver toe. Ten slotte begon hij pleizier te krijgen in het studeeren en allengs vergat hij het voetballen. Kees werd dokter en toen hij zijn laatste examen had gedaan, stelde hij vast. dat hij door het voetballen ongeveer twee en een half jaar had verloren. Na zijn promotie was er groot feest en Kees raakte eerst laat te bed. Hij kon den slaap maar niet vatten en de maan scheen door het venter van zijn kamer. „Net als lang geleden, toen ik mijn lijfkabouter ontmoette", stel de hij vast. Hij liet zijn oogen door de ka mer gaan en... waarempel! Daar zat het kereltje rustig op een stoel. Het knikte goedkeurend en het lachte hem vriendelijk toe. Onder zijn arm had hij een groo te rol papier. „Hé, hé", zei het „dat draagt be ter dan al die medailles en weet ik, wat voor dingen het nog meer wa ren". Kees keek met groote oogen toe. „Wat is het?" vroeg hij. „Je doktershui". „Zoo, ja, daaraan heb je gelijk. Die is heel wat lichter", lachte Kees. „Maar wat kom je nu doen? Is het bij geval je bedoeling me te komen vragen of ik een wonder dokter wil zijn, die altijd alle zie ken ken genezen?" „Dank je", zei de kaboutar - „dat zou weer heel erg verkeerd voor je wezen. Ik betwijfel of je het zelf wel zoudt willen". „Ik zou me ten minste eerst eens goed bedenken", antwoordde Kees. „Zie je, hoeveel verstandiger je bent geworden? Maar je hebt er ook geen kans op. want ik zit im mers niet in nood?" Dat moest Kees toegeven. „Wat kom je dan wèl doen?" vroeg hij. „Ik kom je wensch van vroeger terugnemen". „Waarom? Ben. je dan niet bang, dat je straks weer onder de prij zen wordt bedolven?" „O nee. Je bent niet zoo mal meer om te denken, dat voetballen het eenige in de wereld is, wat de moeite waard is. Waar zijn je me dailles?" „Waarempel. dat is waar ook. Ik zal ze morgen eens opzoeken. Ik weet zoo heusch niet, waar ik ze gedaan heb". „Zie je wel. Ik draag ze al lang niet meer." „Maar zeg eens. waar zijn jullie, lijfkabouter, eigenlijk voor? Toch Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje, C. SCHUIJT. B. SCHUIJT—Keppel. MARGARETHA. Valkkoog C 71. 12 September 1942. Aanvang Zondag 13 Sept.» voor beginnenden van 18—-20 uur, voor gevorderden van 20.30-22.30 uur. Leeftijd tot 20 jaar. Bezoekt Zondag 13 Sept. de competitie wedstrij d WIERINGERWAARD I— B.K.C. L Aanvang 2 uur. Notaris H. J. VAN VEEN te Zijpe, zal op des namiddags om 1 uur, ten huize en ten verzoeke van den heer G. BRUIN aan de Laan D 119 te houden van w.o. 2-pers. ledikant, tafels, 2 x 5 stoelen (bekleed), canapé, leuningstoel, bloemtafel, ka mertafel, kamerspiegels, kap stok, kastje, riaaimachine. stofzuiger, trap, keukenge reedschap, 30 M. tuinslang, enz. Kijkdag op den dag der verkoop, des v.m. van 1012 uur. VRUBANK PAARDEN- VLEESCH (met bon) HEDEN 3 uur. S. OUDT - NIEUWE NIEDÖRP En dan fiksche maaltijden op tafel brengen Met véél jus! Met véél van die kostelijke, goede en zacht- feurende OKI us. Héérlijk is 't, om nu weer zooveel jus te nemen als U zélf lust. 'n Uit komst! Vooral nu U weet, dat Oki uit natóür- lijke grondstof fen is bereid en nu U zélf proeft hoeveel OKI Jus in smaak en aroom op echt vleesc n nat lijkt. Kies dus nü: OKI JUS- EEN BLOKJE JUS-PASTA 10 CENT Juspasta - Aroma - Soeppasta HoofdagentenHend«|mlj. De Bruin en Meineten N.V., Keliengr. 232, A'dam, Tel 41033 - Handel tonden». „KoatoaarT, Hoolmertt I, Heerlen, Tel. 10303. TELEF. 425 NOORD 82 SCHAGEN Geopend 10—12; 26 uur. U kunt nog steeds bij me terecht, ook voor KINDERFOTO'S W. F. P. ENKLAAR KOMT U BIJ ONS EENS KIJKpNt Prachtige sorteering SPEEL GOEDEREN, O...: Poppen - Wiegen - Wagens - Auto's - Spellen Lees- en Kleurboeken. Voordrachten - Mutsen - Neuzen - Snorren - Baar den - Sminken - Maskers, enz.' HUIGBROUWERSTRAAT 6 - Tel. 4298 - ALKMAAR. zeker niet alleen om prijzen te dra gen?" „Overleg dat zelf maar eens" zei het mannetje. Op dat oogenblik kwam er weer een wolk voor de maan. De kabouter was verdwe nen en nooit heeft'Kees hem terug gezien. Dikwijls echter dacht hij na over de laatste vraag, die hij het ventje had gedaan en waarop deze het antwoord was schuldig geble ven. „Hij deed het bepaald voor mijn bestwil", was de conclusie waartoe hij tenslotte kwam. Gevoetbalod heeft hij ook nog wel eens. Af en toe kwam hij uit in veteranenelfeallen, waar hij altijd goede dingen deed, maar waar hij op geen stukken na meer de won- dervoetballer bleek te zijn van weleer. „Gelukkig!" zuchtte hij. toen hij bemerkte, dat de kabouter inder daad woord had gehouden en dat deze zijn wensch van jaren her had teruggenomen. Hij won zelfs nog enkele prijzen. „Maar ik geloof niet, dat mijn lijfkajjouter er zwaar aan zal be hoeven te torsen, want eerlijk, veel kunnen ze me niet schelén. LEEUWARDEN. 11 Sept. Veemarkt. 77 stieren; 288 vette koeien. 613 melk- en kalfkoeien A 32067Q. 378 pinken f 230—275. •85 graskalveren f 70130; 192 nuchtere kalveren; 219 wei- deschapen t 75125. 96 lammeren f 38—55. 25 vette varkens. 73 klei ne biggen f 1240. 106 bokken en geiten. 76 paarden. Totaal aanvoer 2728 stuks. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer minder, handel kalm. prij zen minder. Pinken aanvoer min der. handel kalm. prijshoudend. Graskalveren aanvoer minder, han del redelijk; prijshoudend. Biggen aanvoer kort; handel matig, prijs houdend. Schapen en lammeren aanvoer kort. handel redelijk, duur. Ne N.V.C. nam 500 runderen, eenige varkens, de nuchtere kalve ren. eenige schapen en 550 graskal veren over. Ei.erhandel. kipeieren 6.510.45 cent per stuk. handelsprijs f 1.32 1.37 per kg., eendeneieren 7.6—8.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.50 2.50. slachtkippen f 1.502.75. jonge hanen f 1—2.25. jonge duiven f 0.40 per stuk. konijnen f 1 per Kg. Ver. v. Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f 0.87. idem 40 plus f 1.12. Goudsche kaas 20 pl. f 0.87. idem 40 pl. f 1.12. Broodkaac 40 plus f 1.12. Leidsche kaas 20 r' f 1.02 per Kg.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3