Lanqediik Wieringen TEXEL Piet Blokker, iiiilliliiiiï Biljartliefhebbers PERSONEEL SCHAGEN EEN SUCCESVOL SEIZOEN VOOR DE SPORTCLUB ..DE WIEL". Dezen zomer werd deelgenomen aan 4 kringwedstrijden en 1 lange afstandwedstrijd (2 KM)., resp. te .Schagen. W.Waard. Anna Paulowna Winkel en Oude Niedorp. Er werden door onze zwemmers (sters) gewonnen: 9 kampioenstitels voor het jaar 1942. 34 eerste prijzen. 10 tweede prijzen. 7 derde prijzen 6 wisselbekers, w.o. 1 clubbeker. Voorwaar een heel mooi jaar! De ze resultaten ziin stellig toe te schrii ven. eenerzijds aan de activiteit van de leden. zelf. anderzijds aan die van den trainer. Op 27 Sept. gaat de sportclub naar Alkmaar, waar in de Overdek te een wedstrijd en een polo-tour-' nooi worden gehouden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Mathilda Maria, doch ter van Willem Band en van Ma thilda Maria Strooband; Peiro- nella, dochter van Jan Pancras en van Eüzabeth Geertruida van der Eng: Jacobus, zoon van Petrus Wilhelmus Moesman en van Con- stanfia Gabrielle Josepha Bos; Petrus Maria, zoon van Johannes Rozing en van Catharina Jose- phina de aHan. Ondertrouwd: Johan Zonnen- herg, 23 jaren, bureaubedi-ende, en Catharina Maria Gelder. 28 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Sehagen; Jan Emmriot, 23 jaren, varensgezel, wonende te Schage en Geertruida Johanna Sperling, 20 jaren, zonder beroep, wonende te Den Helder. Getrouwd: Martinus Comelis Kooij en Catharina Maria Tim merman. STAND DER ARBEIDSBEMTDDE- LING EN WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 12 September ston den geen werkloozen ingeschre ven; op dien datum stond bij het bijkantoor Schagen van het gewes telijk arbeidsbureau slechts. 1 fili aalhouder als werkzoekende in geschreven. In de overeenkomstige weck 5n 1941 bedroeg dit aantal' 23; in 1940 14; in 1939 6; in 1938 35 en in -1937 40. BELASTING VERHOOGD. De vermakelijkheidsbelasting in deze gemeente is verhoogd; de entree is verhoogd van 20 op 25 pet. EERVOL ONTSLAG. Aan den heer A. C. Roggeveen is op zijn verzoek door den Burge meester eervol ontslag verleend als Gemeentesecretaris en Ambte naar van den Burgêrlijken Stand met ingang van 1 November a.s met dankbetuiging voor al het geen door hem in het belang der gemeente is gedaan. POLITIE. Gevonden: een ceintuur, een ko nijn, een bril, een zilveren'broche., een kano, een bruin leoren l.l.ider schoentje, een armband en een grijze gabardine regenjas. Verloren: een portemonnaie met inhoud, een- rieten koffertje, een padvindersmes, een zilveren arm band en een damesportemonnaio. De nationale kolfwedstrijden te Noordscharwoude Maandag werden de wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond, in» de baan van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude, vbortgezet. Te twaalf uur werd het Hoofdbestuur van den Bond ten gemeentehuize offi cieel door het gemeentebestuur ont vangen. Burgemeester Schelhaas heeft in zijn i rede doen uitkomen, dat het hem een voorrecht en een genoegen was, het Hoofdbestuur van den Ned. Kolfbond welkom te heeten in het hui's der ge meente Langedijk. Temeer deed hij c' t gaarne, omdat de Bond bedoelt de in standhouding en de bevordering van het oud Hollandsbhe spel, het kolven. En waar dit spel vooral in N.-Holland nog beoefend wordt, spreekt het van-' zelf, dat de Noordholiandsche gemeen tebesturen alle mogelijke medewerking verleenen, teneinde dit spel in stand te houen. Spr. heeft zelf getracht*èer.ige partijen te spelen. Een vaste hand en een ruim oog zijn zeker noodig. En wat hierbij juist zoo bekoort, het is een rustig spel, waar oudere menschen ten allen tijde aan kunnen meedoen. Ook dit laatste is van belang, daar niet al leen de jeugd, maar ook op middelba ren en gevorderden, leeftijd de li chaamsspieren lenig moeten houden. Spr. eindigde zijn rede met het uitsprt- ken van den wensch, dat ook deze bondswedstrijden er toe mogen mede werken, dat het kolfspel op steeds hooger peil gebracht wordt en dat de kolvers met genoegen mogen terug zien op hun verblijf in de gemeente Langedijk. (Applaus). De secretaris van den Ned. Kolfbond sprak hartelijke woorden van dank tot den burgemeester voor deze. officieele ontvangst ten gemeentehuize, ivaarna de burgemeester een dronk wijdde aan het heil van den Kolfbond. Nadat nog eenige heeren het woord hadden gevoerd, w^rd opgebroken en toog het gezelschap ter algemeene ver gadering. De alg. vergaderinf stond onder leiding van den heer J. A. Schenk, vice-voorzitter. In - zijn openingswoord herdacht deze het overleden Hoofdbesuurslid den heer Jb. Leguit te Krommenie. Zijn woorden werden staande door de aanwezigen aangehoord. Het jaarverslag van den secreta ris den heer M. J. Ridder vermeld de dat het aantal aangesloten ver- eenigingen thans 29 bedraagt. Nu de Bond als de eenige officieele organisatie voor de. .kolfsport is aangewezen, zal dit aantal nog wel toenemen. Ook het aantal kol vers, dat zich bij onzevereenigin- gen heeft aangesloten, is sterk ge stegen. De rekening van den penning meester, den. heer C, Goet, sloot op een totaal bdrag van f 1036.4S, met een kassaldo van f 655.31. Dit beteekende een vooruitgang van f- 1.59. Tot dag. bestuurslid in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van deri heer J. A. Schrijver werd de heer C. J. v. Kleef Bovenkars- pel gekozen. De heeren C. Goet en J. A. Schrieken werden herko zen als H. B. lid. De wedstrijd zal het volgende jaar weer in Noordscharwoude, bij „Ons Genoegen" 'worden gehouden. Plaatsvervangster Gezellig Sa menzijn te Zuidscharwoude-. In de rondvraag besprak de heer Bogte, Krommenie, de moeilijkheid om sajetballen gerepareerd te krij gen. De secretaris deed de toezegging het bij hem beschikbare materiaal en de beschrijving van de wijze van vervaardigen van sajetballen, zooals deze indertijd door den heer Erp aan den Bond is geschonken, aan den heer J. Hart te N. Niedorp toe te zenden, opdat deze kan pro- beéren, de baller#te vervaardigen en te repareeren, hetgeen een goe de oplossing kan worden genoemd. Een betere indeeling van den wedstrijd, door een betere verdee ling van de spelers over de wed strijddagen zal door het Dag.Be stuur worden overwogen. Daarna sluiting. DE WEDSTRIJD. Wat den wedstrijd betreft, het aantal spelers was groot. Er had den voor dezen dag niet mjndeï dan 100 kolvers ingeschreven. Het spel echter was minder goed en de punten bleven uit. „Over de Helft", N. Nieaorp sloeg een behoorlijke tweede serie: 146 punten, waardoor dit corps een totaal van. 278' maakte. L. M. v. ,d. Steenhoven van „Niet Klappen" te Hoogwoud sloeg in de eerste serie 52 punten, doch zijn tweede serie was 38, hetgeen te weinig was. Bij de sajetkolvers 'is het korps van S.O.S. te N. Niedorp favoriet hoewel het resultaat op zichzelf nog niet zoo heel schitterend is. Mijt 240 punten staat tïit korps 15 punten boven no. 2. In den stand van den persoonlij ken wedstrijd is nog geen- veran dering gekomen. W. Bakkum van N. Niedorp staat met 83 punten aan den kop bij de juniores gum mi. Jo de Weerd van N. Niedorp staat het hoogst hij de juniores sajetkolvers, met 78 punten. Bij den persoonlijken wedstrijd is de stand: G. Hop 111 pnt.. G Mettes 110 pnt.. C. Hopman en C Langedijk Pz. 108 pnt. P. Jes 107 pnt., P. Gelder 105 prit., K. Ruiter 102 pnt., G. Deutekom en P. Mo lenaar ,101 en C Berkhout 100 pnt De stand van de gumimikorpsen is na 2 rondes: Vriendenkring. N.- scharwoude 320 P„ Gezellig Sa menzijn, Zuidscharwoude 299 h Op Maat, Zuidscharwoude 29S n. Ons Genoegen, Noordscharwoude 290 p.. Over de Helft, N. Niedorr 278 p.,; Volharding, Oudkarspel 262 p., Onder Vrienden, Oudkar spel 249 p., K.V.P., Barsingerhorn 239 p., Ondgr Ons,''Krommenie *246 o.. Alewijn: Hem' 230 p., Centraal Alkmaar 220 p., „Utrecht", Utrecht 212 p.. De Schoone Twaalven. Si Maartensbrug 158 p. Van de sajetkorpsên is de stand: S.Q.S., N. Niedorr» 240 p. M»v.'wis Koog a.d. Zaan 225 p.; Barsinger horn, Barsingerhorn 210 p.; T.O. G.I.D.O., Krommenie 188 p.; Van de korpsen welke één serie geslagen hebben, is de stand thans: Zaanstreek, Koog a/d Zaan 103 p.; De Roos. Binnenwiizend 105 p.; Sta Vast, Bovenkarspel 112 p.; Ons Genoegen. Wognirm 118 p.; De Vier Ecnen, Spanbroek 112 p,; Niet Klappen, Hoogwoud 133 p.; Ons Genoegen. Worrncr 77 n.: Ridder St. Joris, Berkhout 115 p.; Aan is Winst, Venhuizen 119 p. Resumeorcndc kan wel worden vastgesteld dat het Dinsdag tus- schen de Langedijker clubs zal gaan. Het belooft spannend te worden. DE COMBINATIE VAN KERKE LIJKE GEMEENTEN. Er komt schot in. Omtrent de eventueele combinatie van de Ned. Herv. gemeenten Oud karspel, Noordscharwoude en Zuid scharwoude, waarover wij eenigen tijd geleden het een en ander berichtten, wordt thans medegedeeld; dat alle be trokken colleges van de beide gemeen ten dit plan onder-oogen hebben ge zien. Op Donderdag 17 Sept. zullen, naar Kerknieuws vermeldt, kerke- raadsleden, kerkvoogden en notabelen van beide gemeenten gezamenlijk over dit punt vergaderen. Het is de bedoe ling, zooals wij rêeds .berichtten, dat de nieuwe combinatie hvee predikan ten krijgt, een wonende te Oudkarspel, de ander te Zuidscharwoude. Zoodra de tijdsomstandigheden gunstiger wor den, zal dan de pastorie van Noord scharwoude als Jeugdgebouw worden ingericht. Naar wij vernemen, bestaat er in de kringen, die over een samenvoeging van deze drie kerkelijke gemeenten te oordeelen hebben veel belangstelling voor deze plannen. Wanneer men over de meer zakelijke aangelegenheden tot overeenstemming zou kunnef komen, en dat zal niet zoo moeilijk zijn, zSl deze combinatie zeer zeker bevorder lijk zijn voor het vrijz. godsdienstig leven aan den Langedijk. GESLAAGD. Zuidscharwoude. Na afgelegd examen is J. de Geus Pz. toegela ten tot de tweede voorbereidende klasse van de Rijkstuinbouwschool te Hoorn. VOOR DEN NED. VOLKSDIENST. We vernamen, dat een 2Q-tal personen zich bereid hebben ver klaard om als blokleider bij het Winterhulpwerk te fungeeren. Per 40 a 50 gezinnen zal er nu een blokleider werkzaam zijn. Weldra zullen de werkzaamheden hier een aanvang nemen. OPENING BLOEMENTENTOON STELLING „FLORA". Den Oever. Op Zaterdag 12 Sept. des namid dags 7.30 kondigde Harmonie ..Apol- lo" o.l.v. dir. J. v. Glabbeek het bloemenfeest aan. door een. flinke marsch door den Oever. Honderden toeschouwers schaarden zich achter de muziek en zoo ging het met slaande trommels en bazuingeschal naar de concertzaal van Jurriën Lont. waar de tentoonstelling ge houden werd. Het openingswoord werd dooi den voorz. 'Tijssen uitgesproken. Bij de tonen van vrooli.jke mu ziek konden de vele 'bezoekers de bloemen en planten daarop nauw keurig bestudeeren, De volgende prijzen werden toegekend: Fucsia's, 1ste prijs W. Stadig. 2e pr. A. Poel. 3e pr?H. Breed. 4e pr. J. Rotgans. 5e pr. J. Poel Az„ Voor de groepen: le pr. 17 stuks. M. Kooij. 2e pr. 18.st. wed. Boersen. 3e pr. 11 stuks. J. Metselaar. 4e pr. 5 st. G. Smid. Bloeiende planten (vrije inzen ding): le pr. S. Bakker Sjz.. 2e pr. J. de. Krijger. 3e pr. Jb. Molenaar. 4e- pr. D. Marees. Bladplanten (vrije inzending): le pr. Jb. Molenaar. 2e pr. P. TijSen Dz.. 3e pr. Ringelberg. 4e pr. D. Marees. Cactussen: le pr. J. Smid Gz.. 2e pr. C. Kooii. Hangplanten: le pr. J. Smid Gz.. le pr. M .Tiisen Jz. Colent: le pr. Jurriën Lont. 2e pr. P. Klein. 3e pr. M. Hollander. 4e pr. P. Tiisen Dz„ eerv. verm. C. Bak ker. Begonia's: le fcr. M. de Haan. 2e pr. W. Kaan. 3e pr. Jb. ten Bokkel. 4e pr. S. Wagemaker. 5e pr. M. Tijsen. Primula's rood. le pr. wed. Bak kerPool. 2e pr. D. Tiisen Cz.. 3e pr. Jb. ten Bokkel. 4e pr. M. Tii sen. 5e pr. M. Kooij. le Bestuurs- prijs M. Koorn' Sd. Primula's wit: le pr. P. Bakker Ez.. 2e pr. A. Buma. 3e pr. Ger Lont.. 4e pr. C. de Haan. eerv. verm. Jb. Molenaar. Zeer zeker is een Woord van waar deering op zijn plaats aan "de hee ren juryleden, die zich voortreffe lijk van hun taak hebben gekweten. Deze eerste Floradag" mag als uit stekend geslaagd worden be schouwd. De jury bestond uit de heeren J. Posthumus uit Wieringen en W. Cornelissen. A. Paulowna. Was de eerste dag een succes voor Flora, niet minder mag ditgezegd worden van deri tweeden dag. Men kon genieten van de sport. ril. van een turndemonstratie. gegeven door de plaatselijke gymver. DOS en haar zusterver. Wieringen. het ge heel onder leiding van den heer Pennekamp. Om pl.m. 2 uur marcheerde Har monie ..Apollo" wederom door Den Oever, gevolgd door de 2 gymver. en vele toeschouwers. Dé tocht ging naar het terrein in de Zwinstraat. Door beide clubs is keurig werk ver richt. Na de gebruikelijke vaandel- Sroet werd met de afwerking van et programma begonnen. Hoezeer het gebodene door het publiek op prijs werd gesteld, be wees het hartelijk applaus, dat er telkens na afloop der oefeningen werd gebracht. Om 7.30 had zich de accordeon club opgesteld in $e concertzaal van hotel Wiron. Deze club beschikt thans, over 21 werkende leden, alle keurig in .uniform en gezien het groot aantal bezoekers (sters) mogen wij wel constatperen dat zii de sym pathie van heel Oost Wieringen heeft weten te verwerven. Hierna speelde de ..Wiran"band* nog een poosie o.l.v. D. Verfaille. Ook déze wist het publiek aange naam bezig te houden. DE ZONDAGSCHOOL. Jl. Zondag is er weer Zondagschool' geweestonder leiding van de Dames der Zondagschool. Als gewoonlijk vindt deze 'plaats om half twaalf. CONFERENTIE VOOR NIET- KATHOLIEKEN. Door hef Actie Comité der R.K. Kerk alhier zijn een zestal conferenties voor niet-Katholieken georganiseerd, die ge houden worden door den bekenden Franciscaner Pater Wijnand Sluijs uit Haarlem. De eerste conferentie heeft jl. Zondag in de R.K. Kerk te Hippo- lytushoef plaats gehad en had een aan- 'drachtig gehoor. Deze conferenties wor den gedurende 6 achtereenvolgende Zondagen gehouden. Ook te Den Oever zullen soortgelij ke conferenties plaats hebben en wel Zaterdagsavonds in de R.K. Kerk aan den Gasthuisweg, te beginnen met Za terdag a.s, Mr. B. J. K. KOLFF f Op 10 Sept. j.1. bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van Mr. B. J. K. Kolff. Vele der» oudere Wieringers zullen hem nog wel herinneren als zoon van wijlen oud-burgemeester L. C. Kolff. Uit het Handelsblad van 12 Sept. j.1. vernemen wij over hem het vol gende: In den leeftijd van 47 jaar is*overleden mr. B. J. K. Kolff. di recteur der Rotterdamsche Bankver- eeniging. De heer Kolff. die te Was senaar werd geboren, studeerde te Leiden en diende tijdens den oorlog van 19141918 in het Nederland- sche leger als reserve le luitenant veldart. In 1920 werd hü verbonden aan de Nationale Bankver. en in 1925 werd hij directeur van het kan toor Dordrecht van de Nationale Bankver. en districts-directeur van het i distritt Zuid-Holland-Zeeland diei' instelling. In 1933 werd mr. Kolff benoemd tot directeur der provinciale kantoren van de Rotter damsche Bankver. In 1938 werd hij opgenomen in de directie der Rot terdamsche Bankver. Mr. Kolff was lid van het Bestuur van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie en lid van den Raad van Bijstand der Rotterdamsche Bankiersvereeniging. Voorts werd de overledene in December 1939 be noemd tot Consul-generaal van Fin land. ANNA PAULOWNA TEXELSCHE MARKT. Evenals andere jaren,wordt thans op Texel, nu de i'okveedag gepasseerd is, een zeer levendige Tiandel gevoerd in fokmateriaal voor het op peil houden van den wolveestapel. Aan de markt was Maandag het aantal rannmeri niet zoo groot, als we dat gewoon zijn, doch op de boerderij is de handel druk genoeg. De prijzen voor pri ma dieren zijn dit jaar extra hoog: naar men ons mededeelt heeft de heer H. Keesom voor een kampioen ram van êen Texelsche fokker de- 5er dagen niet minder dan f 500. ontvangen. Op de markt gingen de dieren voornamelijk in ruilhan del van cie ham'; er werden even wel ook beste prijzen betaald voor prima raml animeren f 140.tot f 150.'pér stuk; oudere' 'rammen tot f 225. Het wolvee, dat aan de markt kwam was (buiten de fokveehan- del om) pok zeer duur, vooral oor goede schapen werden lieste prijzen betaald. Hoogste prijs f150; de lammerenhandel was van wei nig beteekenis rneer, ook kwamen geen zware clieren meer aan de markt, hoogste prijs f 65. De totale aanvoer bestond pit: 3 koeien f 375.tot f 450.5 kal veren f 25.tot f 80.5 veulens f 50.tot 725.—; 36 rammen f 85 tot f 225.33 schapen S0.tot f 150.—27 lammeren f 40.tot f 65.—; 20" kippen f 3.50 tot f 4.—; 10 konijnen f 3.tot f 5.—. DVS. VISCHT. De hengelaarsver. DVS hield een vischwedstriid in het Noordh. Ka naal. Er namen 30 leden aan deel. die in totaal 53 baarzen vingen. De uitslag was: le pr. J. Blok. 8 stuks. 2e pr. B. Zwirs. 8 stuks; 3e pr. S. Roets. 5 st.; 4e pr. J. van der Zort. 5 stuks: 5e priis J. de Roos 4 stuks. 6. J. Steenvoorden. 3 stuks. 7. A. Philipsen'2 stuks. 8 J. J. van Gro ningen 2 stuks. 9 P. van Loon 2 st.. 10 P. J. 'Nisuwenhuizen. 2 st.. 11 P. C. Rozenbroek 2 st.. 12 St. v. d. Tuin. 2 st.. 13 A. v. Sikkeleris. 14 C. Ro zenbroek. De heer H. Siebinga kreeg een controleursprijsje. Besloten v werd over 14 dagen den laatsten wed strijd op witvisch te houden voor den beker, die geschonken werd door den heer Van Wilsem. Boven dien ziin voor dezen wedstrijd twee medailles beschikbaar. KOE DOOR BLIKSEM GEDOOD. Breezand. Bij het onweer, dat hier Zaterdagmiddag woedde is een koe in de weide van den heer G. Kater aan den Schorweg door den bliksem gedood. W1JSR1NGERMEER' Middenmeer. Voor het eerst heeft de jeugd van de Wieringerméer van een vermakelijkheid kunnen genie ten. nl. van een zweefmolen. Op 't plein in de Brugstraat heeft gedu rende drie dagen jool en pret ge- heerscht onder de jeugdige Meer be woners. Laten wij hopen, dat der gelijke vermakelijkheden ook in de toekomst de Wieringermeer zullen bezoeken. Aan waardeering zal het stellig niet ontbreken. SINT MAARTEN VALKOOG VISCHWEDSTRIJD. Begunstigd door goed hengelweer trok onze club er Zondag j.1. o-p uit" In totaal werden 238 baarsjes bepiachtigd, waaronder een 10-tal maarbaarzen. De grootste baars werd gevan gen door J. Groet (23,1 cm.) die hiermede de eerste prijs won. Verder kwamen als prijswin naars naar voren: A. Dompselaar, C. Boontjes Jz., K. J. C. Hoppe, G. C. Sloof, D. Brommer, R. Bronder, Jri. Dompselaar, P. Slot, R. Bijpost Mz„ A. Boontjes, K. Boontjes, J, L. Groot, P Baas, H. C. Machielse, G. Appel, Jn. Boontjes, P. Appel, Jb. Breed en M. Bijpost. Vermelden we nog dat na af loop der wedstrijd P. Slot in de ringvaart dook en moedig gered werd door de fuclitwaehl Feipui. De prijzen, welke bijna alle uit eet- en drinkwaar bestonden wa rm van harte welkom. ™cn woord van hulde voor de commissie, die reeds weken van tevoren hiervoor alle moeite doet, is zeker op zijn plaats. HOOG\VOUD GYMNASTIEKUITVOERING. Zondag heeft onze gymnastiekver. haar jaarlijksche demonstratie ge geven op het land van den heer Grootes. De opstelling was aan den dijk en in formatie ging het met een tamboer voorop het gehegle dorp door. Op het terrein werden in vlug tempo de verschillende oefeningen uitgevoerd, zoowel vrije als aan de verschillende werktuigen. De »geluidinstallatie van Sasburg zorgde door gramofoonplaten voor de muzikale afleiding, terwijl de vrije oefeningen op een piano wer den geaccompagneerd. Het geheel stond onder leiding van mej. Vos en den heer Visser. 's Avonds trad in zaal Visser op De vroolijke acht en het trio Ma Ja Co. uit Oostwoud voor een „uitste kend bezette zaal. Dit gezelschap heeft er slag van om het publiek aangenaam bezig te houden. In een non stop werden de muziek, zang eri voordrachtnummers uitgevoerd. Het publiek ging voldaan huis- waartsch en de gym kan voldaan zün over het welslagen van dit feest J. Koeten Jr. SINT PANCRAS VREEMDE VERTOONING. Vrijdagmiddag deed een inwoner dezer gemeente, een vreemde ont dekking. Toen hij op dén Twuyver- weg liep. stoven plotseling 4, geiten op hem af. yvelke waren los gebro- keri en den 'weg waren opg'evlucht. De dieren maakten, wat in dit ge val overigens niet vreemd mag wor den genoemd, allerwonderlijkste ..bokkensprongen". Na eenige tvruch telooze pogingen om ze te vangen, waarbij hij een paar fiksche stooten opsliep. sloegen de dieren weer op de vlucht, en stormden het dorp Broek op. Langewïiflc in. Hier was het een zonderling gezicht. De gei ten liepen op elke fiets toe. zoodat menig wielrijder, en speciaal menig wielrijdster, de geiten niet durfde op 16 September VERLOOPEN UW VEE- VOED&RBONNEN. Levert ze dus NU in bij t Fomagehandel Oudesluis, Tel. 232 (K 2247) 6* TREKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PREMSELEENING 1912 «e KLASSE, U LIJST. TREKKING VAN MAANDAG M SEPT. 1SU UOOGE PHEMIËN 6000— 20683 I 1500— 1101Ö I 1000 7285 11884 18168 I 400— 8651 7052 PHEMIËN VAM 85.— I" Hl 25 52 22 410 430 432 610 512 520 558 572 754 774 778 805 823 836 840 1094 1500 905 907 015 925 1152 1164 1186 1210 122S 1515 1527 1889 1961 3114 14JÜ3 3JÏ» Z1W 2145 2225 rrr- naoi 2378 2384 2437 2471 2498 2643 2588 2593 2696 2607 2652 2685 989 1008 1015 1028 1071 1826 is33 1724 BK ïïl ÏB 186» iijö 1981 2010 2085 2086 2103 2114 2123 2129 2140 2145 2225 2235 2300 27ÓÖ 2716 2729 2761 2767 2768 2771 2833 2838 2865 2867 2884 289(i 2901 290» 2941 2993 3004 3056 3078 3003 3131 3133 3168 8245 3256 3286 3357 3370 3425 3428 3433 3469 3502 9607 3508 8509 3534 3561 3571 3590 3595 3612 3670 3703 3712 3724 3797 3817 3822 3838 3842 3855 3895 3965 397* 3987 3992 4004 4077 tl3.! til! SS «S SS SS SS tjg ss ss ss st? stt s ss ss sa |t sa ss ss3 si? sis sa ss? s"? sns sstss! s g» 6851 5947 5959 6986 5989 6015 6016 6040 6091 6097 6 08 6129 6155 6162 8215 6284 6290 6319 6329 6335 6370 6377 6385 6394 6424 6435 6446 6456 6487 6488 6498 6512 6599. 6618 6820 6627 6680 6707 6748 6768 0804 6827 6880 6951 6968 7070 7119 7121 7153 7185 7270 7289 7328 7377 7416 7442 7449 7503 7544 7549 7567 7570 7574 7600 7734 7755 7797 7848 7850 7895 7922 TO52 7971 7979 8010 8017 8078 8035 8090 8117 8125 8138 8199 822a 8241 8246 8296 8336 8375 8368 8399 8478 8488 8495 8510 8557 8567 8594 8597 6603 8648 8672 86.7 8678 8719 8720 8729 8731 n-rii »7U 8837 8870 8903 8948 8975 89ob aiuj "«■- 9304 9305 9345 9357 9466 9484 9526 9531 9544 9557 9559 9605 QOA. osiq nftjn 0877 9707 9733 9800 9629 9884 9918 99JD 9968 9974 10081 10099 1011O 10287 10293 10318 10319 10338 10366 10386 10589 10604 10619 loKl WH loU7 K 10759 10782 10789 ,0779 ,078, 10812 10888 10903 10916 10924 10930 10932 10940 10978 10008 11027 11049 11070 11072 11127 11131 11133 11155 11174 11201 11205 11206 11260 11380 ÜSÏÏ ÜSÏÏ !!S! i!% iiiS mi? SS {SB SS !SSS Iffi K !fj£ S 888 IXIXIXIX KIXIXI S SS X 13422 13478 13528 13598 13642 13654 13684 13745 13778 13871 13874 13» 1«02 S 14235 14262 !«?0 1«44 H392 ,44.| ,44,1 M4S3 ÜSS i^ii IJ?!! !Ï7M443 S U ïf» «60 SS gf* 14919 14966 14969 14989 14998 15024 la095 15114 15146 15155 15195 1W1« lllliillili!! lnf-7B lai^i 10649 f9684 19712 19713 19721 19755 19787 19811 19812 19826 SS X IX SS JOM ,00.3 oom 20147 20152 20154 20169 20198 20213 20245 20254 20299 20312 20335 204O3 30441 20462 20489 20533 20593 20844 20670 20871 20717 20725 20731 2075J 20806 20846 20854 20885 20887 20951 20973 20978 20997 ONGECORRIG8ERO verbetering 8e Klasse. 2o HJrt, Premie tan I 45—» «I» moet eyn 40L ANNA PAULOWNA WIE RINGERW AARD. Allen, die interesse hebben voor een op te richten biljart club worden verzocht Donder dag 17 Sept. 's avonds 8.30 u. (off. tijd) -in Café W. BRUIN, Driemolens, ter bespreking bijeen te komen. TE KOOP: zoo goed als nieuwe stofzuiger, m. Elam, 220 v. radiotoestel, ledikant. 2-pers, geheel «.meublerpent. Niet op Zondag. J. Wagenaar, Manufacturen, Bovenweg 28? Sint PancrasT Gevraagd: om 5 H.A. boonen te trekken en te tollen. Verder 2 H.^. rapen en 3 H.A. bieten te rooien. (Ook genegen aan kop pelbaas, alles aan te besteden. J. J. DEN ENGELSEN, Oude- landerweg, Middenmeer. Verloren: een portefeuille met tamelijk groot bedrag, persoonsbewijs enz. Gaande van Balgweg over v. Ewijek- sluis naar Zwinweg. Gelieve s.v.p. terug te bez. bij H. Bergsma, nabij v. EwijcksTuis. passeeren. Maar weldra was het uit met de capriolen, want daar ver scheen een flinke boer. die de bees ten het dorp uitjoeg en, een weiland instuurde, waar de oritstelde eige naar. die zijn bezit reeds had ge mist, dit in goeden welstand terug vond. voeYbal. Sacces had tweemaal de leiding Met 1 invaller voor Hartman, juist de speler, dié zich den laat sten tijd als een-uitstekende rechts binnen, eigenlijk de motor van den S.-aanval, deed kennen, start te Succes tegen Zaandijk, en bracht één punt mee naar huis. In de eerste helft was Zaandijk het meest in den aanval, zonder echter bijzonder gevaarlijk te wor den. De Succes-achterhoede be- heerschte de zaak volkomen. De aanvallen van Suéces, hoewel minder tlrijk, waren veel gevaar lijker eri kansrijker. De Zaandijk-^ keeper moest alle zéilen bijzetten' en voortdurend kroop de thuisclub door het oog van een naald. Bij één van die verwarde situaties voor het Z.-doel kreeg Schmitt de hal vlak. voor doel vrij en onhoud-, baar schoot hij in (01). De Zaandijkers reageerden ver woed op dit doelnunt en vielen heftig aan. Eerst werd een builen- spelgoal gemaakt, daarna bracht de paal redding, doch tenslotte werd raakgesehóten en de stand was weer gelijk. In de tweede helft was Succes meer_ aanvallend De aanvallen waren 'wederom niet van gevaar ontbloot. Weer was Sc.hmitt de grondlegger voor een doelpunt. Keurig legde hij het leer voor de voeten van den vrij- sfaanden C. Lont. die keurig scoorde (1—2). Nog 25 minuten waren te spelen. Thans kon cie Succes-achterhoede haar kracht bewijzen, welke vuurproef rij schitterend doorstond. Van grooten afstand plaatste de midvoor der gasthe&ren echter een hooge hal in de richting van het S.-doel. dat nrecies onder de lat doel trof (22). De stanff bleef verder ongewij zigd. PETTEN I—H.S.V. I 1—3. Petten speelde zijn eerste „thuis wedstrijd" Zondag op het S.V.V.- terrein alhier, zijn tijdelijke nieu we tehuis. Het wist op dezen dag nog geen haas te blijven in eigen I huis en moest het ijiet 13 alleg* gen tegen zijn gasten. „Gedurende de eerste speelhelit waren de Heiloocrs wel de ster keren, maar wisten dit niet in punten uit te drukken. De voor hoede-was goed, maar 'alles strand de op de uitmuntende verdediging v van de gastheeren. Met 1—0 ging de rust in. Na hervatting speelde Petten voor den wind, maar het ging hun niet voor den wind. Bii de eerste opgelegde kans ging de bal ver over het doel. Na een kwartiertje kreeg Heiloo de leiding: de P. kee per kwam te vallen en de bal ver dween in het net Cb-1. Het spel verplaatste zich hierna snel van het e$ne doel naar het and*"-e, maar de schutters faalden. Een kwartier voor het einde zorgt Pet ten voor den gelijlcmaker 1—1. Onmiddellijk hierna herneemt Heiloo de leiding na een fout in de verdediging der gastheeren. Als even later de doelverdediger van Petten zich vergist in de kracht van den wind en, te ver uitloopt, benut Heiloo zijn kans met voor de derde maal iif te schieten. Met 1—3 kogit het einde. KOEDIJK I—LIMMEN L Zondagmiddag had de eerste com petitiewedstrijd plaats tusschen Koedijk I en Limrrien I. De scheids rechter J. Koeling schitterde door afwezigheid. Na een half uur wachten werd besloten een scheids rechter uit Limmen te nemen, die op het veld aanwezig was. Direct na den aftrap werd in vlug tempo gespeeld. Na 6 ïninu- ten nam Limmen de leiding, een voorsprong, die tot aan de rust werd gehandhaafd. Na de hervatting was Limmen weer in de meerderheid en wist door het maken van 3 doelpunten de score op te voeren tot 4—0. Na een mooie voorzet kopte P. Bloot- hoofd prachtig in en redde hier mee de eer. Limmen echter wist er ook nog een goal aan toe te voe. gen, zoodat de wedstrijd eindigde met een verdiende 5-—1 overwin ning van de gasten. PURMEREND, 15 Sept. Koeien, totaal 817 stuks: 400 vet te koeien levering,, geldekoeien f 3S0490. melkkoeien f 550630, 25 stieren levering. 4 vette kalve ren levering. 68 pinken f 130—280 140 nucht. kalveren: voor de sl. voor de levering, voor de fok f 38 —55. 10 vette varkens voor de slacht voor de levering. 125 biggen f 22—46. 415 schapen f 55-82. 117 bokken en geiten f 2585, 540 lam meren f 24—36.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 5