Concert Harmonie „Kunstzin" Julianadorp Land- en Tuinbouw Ét te censulteeren Frauduleuze slachtingen in Dansschool N. v. d. Goes is uitgesteld T axatie=Paardenmarkt De L-T.M. in Hoorn De ï^ederl. Boer in Oostland A. P. J. DE MAAIJER en J: DE MAAIJER— v. d. Klooster maken bekend, dat hun Zoontje, na een paar uur te hebben geleefd is overleden. Barsingerhorn, September 1942. (XJCÖOiOCiOOiOOÖCX) g Den lSden September g O h0"<!n 0 8 C. J. Taaie O O O en Q 8 J. Bos 5 0 Taxusstraat 50, "Den 0 O Haag, hun 25-jarige O BEchtvereeniging te her- C denken. 0 De Fam. BOS. fNr,r^ric«r)OiOcx5CX)0«o Siem Ligthart, coupeuse te Schagerbrug, neemt tot nader bericht, bevist geen Werk meer aan. AANVANG 27 SEPTEMBER, voor beginners Zondag nam. 330 uur. Voor leerlingen van vorig jaar, dus gevorderden, Zondag nam. 7.30 uur. Leeftijd beneden 20 jaar. Pri- véles ook ouderen leeftijd. Inschrijving dagelijks aan de zaal, Molenvaart 97, Anna Panlowna. F. J. Haverkamp CHIRURG-UROLOOG ALKMAAR, tot nader aankondiging Te koop' in „DE KLEINE WINST" 2 Naaimachines f 35 en f 40, in besten staat. Electr. Wasch- machines, pracht Radiotoestel, nog eenige Theepotten. J. VOORTHUIZEN, Middenweg 20, A. Paulowna. Aardappelrooiers gevraagd, bij C. Berkhouwer, Diricshorn. te SCHAGEN SCHAGEN HET ALGEHEEL PARDON. Gisteren mochten wij een onder houd hebben met den burgemees ter van Schagen. den heer Buiten huis. omtrent het door hem aange kondigde algeheel pardon. Eenerzijds kon hij ons meedeelen. dat verschillende ingezetenen hem reeds voorraden ter beschikking hadden gesteld. Deze levensmidde len waren onder de armste gezin nen verdeeld en daar uiteraard met begrijpelijke ingenomenheid in ont vangst genomen. Anderzijds stelde hij er prys op duidelijk te laten uitkomen, dat het alleen ging om voorraden van arti kelen. die slechts op bonnen kunnen worden betrokken en dan npg al leen. wanneer deze goederen in bo- venredelijke hoeveelheden aanwe zig zijn. Het was voorgekomen, dat .inenschen hadden gevraagd of een partijtje ingemaakte slaboonen was toegestaan. Dit was natuurlijk wel het geval. De burgemeester bleek er zelfs grooten prijs op te stellen, dat de ingezetenen soortgelijke voor raden, voor den winter aanlegden. Men diende zich echter ook hierbij tot het redelijke te beperken en er vallen vanzelfsprekend geen goede ren onder, die practisch gesproken alleen op oneerlijke wijze kunnen zijn betrokken. Hij verzocht ons voorts er nog eens den nadruk öp te willen leg den. dat het algeheel pardon ernstig as gemeend. De houders van voorra den zullen er goed aan doen zich terdege te bezinnen. Zodra de ter mijn is afgeloopen, zal- er van par don geen sprake me^jr zijn. HOE SCHAGEN VERDUISTERT. De periode, waarin weer meer aandacht, aan de verduistering moet worden besteed^ is aangebroken. In tal van artikeltjes is de laatste da gen de aandacht gevestigd op het belang van goed verduisteren en we hebben alle vertrouwen, dat deze .berichtjes hun werk hebben gedaan, .waar dit nóodig was. Ook onze plaatsgenooten hebben dus die [maatregelen getroffen, welke ma- ken. dat eenerzijds het algemeen be lang wordt gediend, doordat ner gens een spoor licht zichtbaar, is. dat anderzijds net eigenbelang niet uit het oog wordt verloren en eventueele processen-verbaal wor den vermeden. Of zouden de Schagenaren zich laten leiden door een onverant woordelijke nalatigheid. Bij informatie ten gemeentehuize bleek dit gelukkig niet het geval te zijn. Men was er zeer tevredetj. De vorige week was er één bekeuring gevallen, verdere overtredingen van érnstigen aard waren# niet geconsta teerd. Hier en daaréxad men kun nen volstaan met te waarschuwen, wanneer het van die kleine tekort komingen betrof, die eigenlijk niet door de beugel kunnen, maar die in den beginne toch door de vingers kunnen worden gezien. Men dient echter te beseffen, dat het aanstonds ook met deze kleinig heden afgeloopen behoort te zijn. Zooals gezegd, vertrouwen we ech ter. dat de tot dusverre verschenen artikeltjes hun werk hebben gedaan en dat oók zij. die'eenigszins nalatig bleven, hun fouten hebben hersteld. Over alle kanten voor anderen en voor zichzelf, zal dit«-het beste ziin. Van harte hopen we. dat de tevre denheid. welke we mochten aantref - fen. niet slechts zal blijven bestaan, doch dat deze nog zal toenemen. Omdat er aanleiding toe is. SCHA GEN-NIEUWS. Programma Zondag 20 Sept. Schagen 2Koegras 1. Aahv. 3 uur P. Schoorl H. Hijman, A. v. d. Pijl T!h. de Weger, H. Voltcn, J. Slikker J. Peetoom J. Kater Chr. Rijndejs. P. Smit, J. Kuilman. Res.: Joh. Fransen, P. Biesboer. Winkel-3Schagen 3. Aanvang 10 uur. P. Kort C. Slikker P. Slik T. Mloransart A. Houtkooper C. van Haren C. de Jager, H. Kaper. P. Dekker A. v. Nieuwkoop, Jb. Molenaar Res.: Th. v. Rooij, J Berkhou wer. Alkmaar VOLKSTUINDERS BESTOLEN. Het komt nog herhaaldelijk voor dat er gestolen wordt uit de z.g. volkstuinen. Een dezer dagen kwam dé recherche ter öore dat er weer veldvruchten gestolen waren uit de tuinen gelegen aan de Dr. Schaep- mankade. alhier. Een onderzoek werd ingesteld en een huiszoeking volgde bij een in gezetene. waarbij verschillende ge stolen goederen te voorschijn kwa men. Tegen den dader werd proces verbaal opgejna'akt. AUTOBANDEN ONTVREEMD. Van eeij wagen, staande in een •weiland zijn de achterwielen. ?.g. ..discuswielen" vjborzien van bui ten- en binnenbanden, gemerkt ..Michelin" en „Engelbert". maat 525 x 18. ontvreemd. Door de re cherche wordt een onderzoek inge steld. DIEFSTAL VAN EEN VAT MET GESMQLTEN VET. Een dezer dagen is van een afge sloten terrein een groot ijzeren vat ontvreemd, inhoudende 200 kg. ge smolten rundvet. Een onderzoek wordt ingesteld. DIEFSTAL IN DIENSTBE TREKKING. Alhier is aangehouden de 21-ja- rige H. J. S.. die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een partij dubbele stukken huishoudzeep ten nadeele van zijn patroon. AANHOUDING VAN EEN MIN DERJARIGE. Gisteravond kwam zich iemand by de Politie aanmelden met ver zoek #hem nachtverblijf te wUlen verleenen. Hij deed daarbij een zeer ongeloofwaardig verhaal. Na een ingesteld onderzoek kwam vast te staan dat hij zich te Den Helder ten nadeele van zijn patroon had schuldig gemaakt aan diefstal. Hij is op transport gesteld naar Den Helder en ter beschikking ge steld van den heer Commissaris van Politie aldaar. CAFéHOUDER GAF GELEGEN HEID TOT SLACHTEN IN ZIJN STAL! Caféhouder verdacht van meineed en gevangen genomen Begin April van dit jaar dederf opsporingsambtenaren te Scha gen een plotselingen inval in de stal van- den caféhouder C. D. Huiberts aldaar en betrapten op -heeterdaad eenige lieden, die bezig waren met het slachten van eenige runderen.- Onmid dellijk werd door den opper wachtmeester van de mare chaussee een uitgebreid onder zoek ingesteld en het gevolg daarvan was. dat men een heele clandestiene slachterij op het spoor kwam. Deze opperwachtmeester, t.w. de heer E. H. Holeina. nam namelijk den op heeterdaad gesnapten Scha- genaar M. Brammer. een verhoor af en uit de verklaringen van Bram mer bleek, cfbt er in de stal van Hui berts nog meer gebeurd was. Niet alleen, dat op het oogenblik van den inval twee koeien geslacht werden, maar Brammer vertelde o.a.. dat in Januari hier ook al clandestiene slachtingen haddén plaats gevonden Samen met den Beverwijker slager C. G. M. van 't Hof had hij daar in Januari drie koeien geslacht! Ofschoon Brammer voor den eco- nomischen rechtef. mr. Meijer, ver klaarde. dat hij deze verklaring on der pressie afgelegd zou hebben, bleek al spoedig bij het getuigen verhoor. dat van eenige pressie uit- oéf^nen geen sprake was geweest. Integendeel. Brammer heeft geheel vrijwillig zijn verklaring afgelegd. Verdacht van meineed. Als een der voornaamste getuigen werd gehoord de caféhouder Hui berts uit Schagen. Deze verklaarde.' dat hij eigenlijk.heel weinig wist! Nu werd- hij beschuldigd, dat hii in zijn stal gelegenheid gaf tot het frauduleuze slachten en dat hij wist. dat het vleesch in kisten werd ver voerd. Huiberts had volgens den opper wachtmeester ook zoo ongeveer ver klaard. terwijl h;j bovendien voor zijn „medewerking" vieesch en. geld in ontvangst had genomen. Huiberts. nu bis, getuige gehoord, beweerde, dat hij er niets mee te maken had. Wel was men bij hem geweest om te vragen, of hij zijn stal beschikbaar wilde stellen voor het slachten, maar zijn stal was ge vorderd en hij had er dus niets over AANRIJDING. Dinsdagavond te omstreeks 20 uur vond op den Stationsweg alhier, een verkeersongeluk plaats. De 58-jarige J. v. N. liep over het trottoir van den Stationsweg in de richting van het Sta tion, toen zij plotseling en zonder op het verkeer te letten het trottoir ver liét en den rijweg opliep. De 15-jarige wielrijder E., dié haar met matige snel heid achterop reed, kon een aanrijding niet meer voorkomen, zoodat hij tegen de voetgangster opbotste, tengevolge waarvan zij beiden op den weg vielen. De wielrijder kwam er zonder kleerscheuren af, doch de voetgang ster werd, mede ten gevolge van het fei,t, dat zij een bril droeg, vrij ernstig aan het gelaat gewond, zoodat over brenging naar het Centraal Ziekenhuis noodzakelijk-was. Den wielrijder treft geen schuld. MEDEMBLIK. EEUWFEEST HARDDRAV^RIJ- VEREENIGING. Op Maandag a.s. wordt te ile- demiblik ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Harddra verij vereen. „Prins Hendrik" te Medemiblik het landskampioen schap op de korte baan van 300 Meter verreden. De winnaar van deze course ontvangt een prijs van f 1000, bene yens een kunstvoorwerp, aange boden door de Ned. Harddr. en Renver. te 's Gravenhage, terwijl den pikeur van het kampioens paard een luxe voorwerp zal worden aangeboden. De verdere prijzen z«n f 400, f 200 en f 75. De harddraverij zal worden voor afgegaan door een voetbalwedstrijd D.W.S. I tegen de Vdlevvijckers I beiden uit Amsterdam, die heide geheel volledig zullen uitkomen en waarvoor een fraaie -beker wordt uitgeloofd. WIERINGEN DROEVIG ONGEVAL. Het 7-jarig zoontje van onze vroegere plaatsgenootep, de heer en mevr. van Krieken—Snooij, thans wonende te Kornwerder zand, geraakte j.1. Dinsdag bij de sohoqj te Makkum spelenderwijs onder de aankomende schoolauto- bus. Het hoofdje raakte onder een der wielen, waardoor de dood wel onmiddellijk moet zijn inge treden. Het medeleven met deze droeve gebeurtenis is algemeen. EEN DRIETAL. Bij den oproep van- sollicitanten voor een secretaris-penningijiees- .Ier Poldér Waard Nieuwland hgb ben zich 4 gegadigden aange meld. Door het bestuur is de vol gende voordracht opgemaakt: 1 M. Kooij Sz., Wie ringen; 2. R. H Kousbroek, Den Helder; 3. A. Le lie, Den Heidér. GOOISCHE MODEVAKSCHOOL. Woensdagmiddag zijn de lessen der Gooische Modevakschool in Hot Eigen Gebouw te Hippolytus- hoef begonnen. Een 40-tal dames namen aan de middagcursus deel. Ook de avondcursus is flink bezet. te zeggen. Onder het genot van een glaasje bier had hij daarom maar lachende gezegd, dat hii geen enkel bezwaar had. Getuige hield ondanks alles vol. dat hij van niets wist. Nooit is hij bij het slachten tegenwoordig ge weest en zelfs wist hij niet. waar voor hii het geld en vieesch gekre gen had. Hij vermoedde, dat hij d?- ze attenties te danken-'had aan het feit. dat ..hij zioh stil hield." Mr.-Meiier geloofde niets van het vephaal' van H. en wees hem er nog «enige keeren pp dat hij onder eede 'stond. Toen Huiberts bovendien ver klaarde. dat hij oorspronkelijk een andere verklaring had afgelegd, on der pressie en opperwachtmeester Holema zulks uitdrukkelijk ontken de. werd zijn nieuwe verklaring vastgelegd en voorgelezen, waarna de economische rechter hem op ver zoek van den subs. officier, mr. Feitsma. meineed ten laste legde en hem onmiddellijk liet gevangen ne men. Het verhoor werd daarna voort gezet. Van het verhoor van den verd. van 't Hof uit Beverwijk werd ver der afgezien en deze zaak aange houden. Alsnu werd verhoord de verdach te Bramm'er. die bij het slachten van'twee runderen op heeterdaad betrapt was. Brammer verklaarde, dat hii sa men met J. C. Limmen Uit Schagen de runderen geslacht ha?; d.w.z/ beiden hadden een kalf en hebben dan ook elk hun- eigen kalf geslacht Verdachte ontkende evenwel, dat hii in Januari drie koeien geslacht zou hebben, hoewel hii tégeriftver de politie indertijd deze slachting wel had toegegeven. Hij zou echter de koeien slechts gekocht - hebben en was weliswaar bij de slachting tegenwoordig geweest, doch had er zelf niet aan meegeholpen. Mr. Feitsma achtte het ten laste gelegde bewezen en vroeg een jaar gevangenisstraf. Hoewel mr. Mul der clementie bepleitte, veroordeel de mr. Meiier hem tot 1 jaar en 6 maanden. De verdachte Limmen werd voor het slachten van een kalf veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf conform den eisch. Verdachte J. S. Grootes uit Scha- en had geluk. Hij had ©ok een alf gekocht op de Schageï* markt en ging dit stallen bij Huiberts. Juist op dat oogenblik was de poli tie bezigonet het onderzoek, zoodat hem slechts het koopen van een kalf ten laste kon worden gelegd. Daarom werd hij overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 100 gul den boete. Verdachte Huiberts stond vervol^ gens terecht, omdat hij zijn stal' be schikbaar had gesteld voor de bo vengenoemde handelingen. Verd. ontkende en deed het bekende ver haal van de vordering van zijn stal. Het hielp hem echter niets: de of ficier achtte het wettig en overtui gend bewijs geleyerd en vroeg 5 maanden. Het vonnis luidde con form. BAAS BOVEN BAAS. Men schrijft ons uit Wieringen: Wij lezen in uw blad van giste ren „De eerlijke vinder beloond". U noemt daar „vriendelijk bedankt een zeldzame belooning. Wij lcunneïi het u sterker vertel len. Een inwoner hier ter plaatse bemerkte dat op een zekeren dag een damesfiets maar voor een win kel bleef staan. De fiets werd bin nen gehaald, en aangifte werd ge- gedaan bij de politie. 14 dagen later werd voob de derde maal bij de' politie gemeld dat de fiets nog steeds niet was opgehaald. Weer een week later wist iemand te ver tellen van wie de fiets was. Ook hiervan werd mededeeling gedaan, maar nog bleef de fiets staan, tot dat het karretje .maar naar de eigenaar is terug gebracht, en de eerlijke vinder werd beloond met „zet hem dadr maar neer". Een belooning werd in het minst niet verlangd, maar het kan toch an ders. HET GING OM DE FIETS BANDEN. In verband met de diefstal van goederen van den heer de Haan te Den Oever kunnen \yij nog vermél- dat het te doen fs geweest om de fietsbanden van de in het schuur tje staande fietsen. In de vooravond van j.1. Maan dag moeten de twee fietsen uit het schuurtje zijn gehaald en zijn (waarschijnlijk buiten op het gras- veld) van een der fietsen de ban den afgehaald1. De beide fietsen, de één bandeloos zijn weer in het schuurtje, gedeponeerd. Meerdere goederen worden niet vermist. De politie is met een speurhbnd ter plaatse gweest. Het onderzoek duurt nog voort. POLITIE. Verloren: een wollen kinder- diekentje. Komen aanloopen: een zwart katje. Inl. gem.-bode. WINKET. DAMMEN. Dinsdagavand is de damclü'b weer voor het eerst van het sei zoen in de zaal van den heer D. A. de Bruijn te Winkel bijeen geweest, waarbij veel dammers aanwezig waren. Besloten werd dè onderlinge competitie op den eersten Dinsdag in October te doen aanvangen. SINT PANCRAS PRIJZEN BEHAALD. Onze plaatsgenoot, de heer A. Groen (Vroner Bloemisterij) be haalde op de driedaagsche dahlia tentoonstelling in Don Haag een verguld zilveren moda'llo voor een prachtigen stand met „Mignon- dahl.ia's". Bovendien een getuig schrift van verdienste voor een opvallende, -nieuwigheid, op hei gebied der Mignons, n.1. een witte bloem piet purperen rand om het gele hartje, welke de naam „Ma- ja' gekregen heeft. Provinciale Pokdag Alle bijzondere omstandigheden, ten spijt, heeft het L.T.M.-comité kun nen zorgdragen, dat ook dit jaar deze tentoonstelling weer doorgang kon vinden, terwijl aan dezen dag een hoo- gere mate'van belangrijkheid is'ver leend door den fokdag, welke door den Provincialen Bond van Rundveefokver- eenigingen wErd georganiseerd. De ten toonstelling wordt dit jaar voor het eerst in het IJsselmeerpark gehouden. Bij de opening, welke in de groote consumptietent plaats vond, waren tal van. autoriteiten aanwezig. Toespraak van den voorzitter. De praeses, de heer J. Sijp uit Alk maar, wees er in zijn openingsrede op, hoe de uitbreiding, welke de ten toonstelling dit jaar had genomen, het noodig had gemaakt, uit te zien naar een nieuw terrèin. Hij dankte den burgemeester voor diens medewerking ten deze. Voorts sprak hij woorden van dank tot het bestuur van den Prov. Bond van Rundveefokvereenigingen, dat kans had gezien zijn xokveedag te combi neeren met de expositie. Hij hoopte, dat deze dag zou aantoo- nen, dat ons Noordhollancische vee zijn ouden roem en Hoorn zijn beteexenis als centrum van West-friesland nog steeds ten volle handhaven. De opening had vervolgens plaats door den waarn. burgemeestér, den heer Schottee de Vries. De bekroningen. Afdeeling geregistreerd rundvee. Van de bekroningen vermeiaen we: Rubriek 5. Kuinajveren, geb. na 15 Dec. '41 en vóór 15 Maart '42: le pr. B. Gretha 47, fokk.-eig. R. Vader Cz., Dirskhorn; ?e pr. B. Worteltje 26, fokk. eig. R. Bijpost Wz., St. Maarten; 3e pr. Gretha 4o, fokk.-eig. R. Vader Cz., Dirkshorn. Rubriek "U. 3 Hokkelingen, afstam mende van èén vacierdier; le pr. Groep 5, 3 hokkelingen. van Frans 236 van Groenhoven, ïokk.-eig. i*. A. F. Gro- neman, Wieringerwaard, 2e pr. Groep 6, 3 hokkelingen van» Frans 247 van Groenhoven, ïokk.-eig. H. Nobel, Bar- singerhorn; 4e pr. Groep 3, 3 hokkelin gen van Tarzan, foKk.-eig. P. Waal te ueemster, A. Kuiper en J. L. Reijne te Heerhugowaard. Bij deze groepen werden de volgen de individueele prijzen behaald: 2e E. Matje 52, ïokk.-eig. F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; 1 A Sa ra 44, fokk.-eig. id.; 1 D Matje 53, fokk. eig. id.; 2 C. bijtje 40, fokk.-eig. H. No bel te Barsigernorn. Bij de incuvidueele keuring hokke lingen kreeg voorts een 2A prijs Rob bert 23, fokK.-eig. K. Reijne Kz. te Scnagen; een 3a prijs Leegwater 19, xokk.-eig. K. Reijne Kz., Scnagen. Rubriek 8. 3 meikvaarzen, aistam- mend vari één vaaerdier: le pr. C, meikvaarzen' van Tarzan, foKk.-eig. P. N. Spaans gn C. Pool Nz.f Barsin- gerhorn; 2e pr. A id. van Constantijn i-rans 10, div. fokk.-eig.; 2e pr. B, id. van Tarzan, fokk.-eig. A. Kuxper, Heerhugowaard. Rubnek 4, oudere stieren, la Con stantijn Frans 46, fokk.-ig. Jb. Jim- mink Hz. te Barsingerhorn. Rubriek 3, 2y9-jaiige stieren of daar mee gelijkgestelaen. lb constantijn I-rans 19, eig. firma Timmerman te Alkmaar, fokk. P. Steijn te Assendelft, 2a Dora's Frans, eig. W. v. d. Oord Cz. te^ Barsingerhorn. fokk. R. Bijpost te St. Maarten. Rubriek 2, iy9-jarige stieren of daar mee gelijkgestelden: 1 trans 269 van Groenhoven, fokk.-eig. F. A. F. Grone man te Wieringerwaard, 3' Frans D, ïokk.-eig. H. Nobel te Barsingerhorn. Rubriek 1, stiericalveren, geboren na 15 Dec. 1941 en vóór 15 Maart 1942. 1 Adema's Frans, 'fokk.-eig. K. Reijne, te Schagen; 2 Lindy, fokster-eig. wed. D. N. Mulder te Wieringen, 3 Grietje s Simson, fokk.-eig. gebr. C. en M. Montsma te Haukeshoef, Slootdorp. Schapen. Rebriek 1. Drietallen ramlammeren van één vaderdier: 2e pr. inz. van C. Langedïjk Hz., Weere, Abbekerk. Rubriek II. Viertallen ooilammeren van één vaderdier: 2e pr. inz. van C. Problemen van den dag Een werknemer schrijft ons: Zout U mij willen inlichten omtrent de volgende zaak. Mijn vraag is deze: Is een werkgever verplicht om arbeids verzuim te vergoeden ten behoeve van het aanvragen eener vrijstelling voor de rijwielvordering. Toelichting: Er was bekend gemaakt dat men strikt persoonlijk moest ko men. Er werd echter alleen een formu lier uitgereikt, waarna toezending vplg- de. De baas zegt een vergissing van den burgemeester dus dit vergoed ik niet. Voor mij echter f3.00 schade we gens verzuim. Voor mij was dit ech ter een onvrijwilligverzuim, reden waarom ik U deze vraag dan ook stel. ANTWOORD: Artikel 1638c Burgerlijk Wetboek, 3e alinea zegt nadrukkelijk, dat de arbeider zijn aan spraak op het naar tijdruimte vastge steld loon voor een korten tijd behoudt, wanneer hij ten gevolge van de ver- vulling eener door de wet of overheid opgelegde verplichting zijn werk -moest verzuimen; de patroon is derhalve ge noodzaakt de f 3.te betalen. OUDE NIEDORP. KERMIS. Zijdewind. Uit jaar werd te Zij dewind weer kermis gehouden..Drie dagen hebben oud en jong kunnen genieten van de verschillende at tracties. Kinderspelen, ringriiden katknuppelen enz: Het zijn weer de bekende klanken van vorige iaren. Tot laat in den avond hoorde men het orgel van de zweefmolen en het klappen van .het kanon". In de café's werd menig biertje gedronken onder een gezellig stuk muziek. Dinsdagavond zorgde Daan Pool in café Pepping voor een waardig slot. Reeds herhaaldelijk hebben wij over hem en zijn ensemble geschre ven. zoodat hier met de simpele vermelding kan worden volstaan Alles bijeen genomen was het een kehnis. waarbij geen wanklank werd gehoord, metjf dank zij de uitstekende medewerking van de caféhouders. 5 'Langedïjk Hz., Weere, Abbekerk. Rubriek III. Viertallen fokschapen geb. in '41 van één vaderdier: 2e pr. inz. van W. Kistemaker, Abbekerk; 3e pr. id. van C. Langedijk Hz., Weere, Abbekerk. Rubriek IV. Viertallen fokschapen, geb. in '40 of vroeger: 3e pr. inz. van C. Langedijk Hz., Weere, Abbekerk; 4e pr. id. van A. Schipper, Opmeer. Rubriek V. Rammen, geb. in '40: 2e pr. inz. van J. Wagemaker, Weerë, Ab bekerk. Paarden. De uitslag van de paardenkeuring is o.a. als volgt: B. Éénjarige en oudere: 4e pr. Fos- cula, eig. C. van Stralen, Heerhugo waard. D. Driejarige en oudere: 2e pr. Ar- vesta, eig. P. Uit'entuis, Abbekerk; 3e pr. Broziena, eig. S. Koopmans, Bar- snigerhorn; 4e pr. Wietsje, eig. Gebr. Kuiper, Heèrhugowaard. Varkens. (Geregistreerd Groot-Yorkshïre ras). Rebriek I. Beeren, geb. vóór 1 April '41: le pr. P 1493, eig. S. Bakker Johz. Aartswoud. Rubriek IV. Drachtige zeugen, geb na 31 Aug. '40: le pr. J v. 83338, eig. S. Baklcer Johz., Aartswoud. Rubriek VI. Zeugen geb. na 31 Aug. '40, met biggen (niet ouder dan 85 da gen): le pr. 4611, eig. G. Vriend, Wee re, Abbekerk. Het schoonrijden. Het schoonrijden ving 's middags te half twee aan en de belangstelling was hiervoor even groot als verdiend. 'Voor de jury was het een allerminst gemakkelijke taak, hier de bekronin gen toe te wijzen. Van deze vermeldén we: a. Eenspannen, nieuwelingen-klas se: 2e pr. f20.—, Wietsje, eig. Gebr. Kuiper, Heerhugowaard: 4e pr. f5. Bryolita, eif. C. Blankendaal, Bergen. c. Tweesj. nnen: le pr. Dalona van Jb. Houter te Sijbecarspel en Bryolita van C. Blankendaal te Bergen. Goede Nederlanders weten* dat zij hun volk dienen, door lid te worden van den Neder- landschen Volksdienst. INSCHRIJVING IN HET HAN DELSREGISTER VAN 8 TOT 15 SEPTEMBER 1942.- Nieuweinschrijving en: Alkmaar: C van Dijk, Oudegracht 291, agenturen in luxe- en huish. en bedrijfswaren, kunstnijveilheid en huish. artikelen. Bestuurswijzigingen: Schagen: Coöp. Boerenleenbank „Schagen", Lage Noord F 55. Andere wijzigingen: Alkmaar: Dameskapsalon „Fien Smit", Laat 79, dameskappersbe- drijf enz., overgegaan aan P. J. Kuin. Langedijk: D. Blom Pzn., Handels kade 17, Noordscharwoude, lcrat- tenniakerij rechtsvorm -gewijzigd. Oude Niedory: Gezusters Prinz, 't Veld 288,- manufacturenwinkel enz., rechtsvorm gewijzigd.- Texel: K. Pen, Den Burg. Groene- plaats 12, Hotel, café, restaurant en bioscoop, rechtsvorm gewijzigd. Wieringerwaard.C. Zeeman, Groo- të Buurt A 8, aanleg en onderhoud van tuinen, overgegaan aan W. van Leusden. Zijpe: J. Schoen, Stolpervlotbrug F 70. metselaar en aannemer van betonwerken, overgegaan aan J. Kuitwaard. Opheffingen: Alkmaar: N.V. „De Houtduif' in Iiq., Julianastraat 20, exploitatie van houten e.a.gebouwen, enz. Wed. P. Bullooper, Kooltuin 5, k rui d rn5 ers vi n k H Den HelderO. E. Oettler, Keizer straat 83, dameskapper. De speciale studiecommissie uitge zonden door de Nedeflandsche Oost Compagnie naar de Oekraine en Wit Roethenië, ls een dezer dagen terugge keerd. Als vertegenwoordigers van den boe renstand namen o.m. de boerenleider Roskam, hoofd* van den .Nederland- schen Landstand, en de heer R-uiter, directeur-generaal van het dep. van Landb., aan deze- excursie deel. Van deze reis en van de zeer belang rijke besprekingen met de betreffende Duitsche instanties gevoerd, zal de boerenleider in zijn radiorede van 'Vrij- v dag 18 September verslag uitbrengen. Het vraagstuk van de Oostland-kolo- nisatie, dat vooral in landbouwkrin- gen al zoolang het middelpunt van de gesprekken is geweest, zal nu voor het eerst in duidelijke, vast omschreven lijnen worden uiteengezet en zoo aan den Nederlandschen boer een nieuw te verwerven groote toekomst worden getoond. NEDERLANDSCHE HEIDE MAATSCHAPPIJ. De Nederlandsche Heidemaat schappij. welke dit jaar hare alge- meene vergadering te Arnhem hoüdt op 23 October a.s., telde op 1 Juni 1.1. 147 begunstigers en 6337 gewo ne leden. Bij de hoofdafdeeling ruil verkaveling waren 149 leden en be- gurtstigers aangesloten, bij de hoofd afdeeling fruitreelt 2358. In 1941 werden 2145 ontginningswerken uit gevoerd voor landbouwers en 2363 werkeri voor grondeigenaars, ge meenten *n vereenigingen. Bij de Maatschappij was in 1941 in beheer en exploitatie 22851 hectare bouw land. grasland en tuingrond en 18173 ha. bosch en griend. In op dracht van het bureau Aardappel: verbouw heeft de Maatschappij groote oppervlakten weiland doen scheuren en met aardappelen bé- poot. Ondanks den langen en bui tengewoon strengen winter bleek 't mogelijk nog 5800 ha. tijdig in ge reedheid te brengen. AANKOOP VAN JONG VEE IN FRIESLAND. Onder leiding van Ir. R. G. Ane- ma, rijks vee teeltconsulent in' Over ijssel. heeft de Bond van Coöp. Zui velfabrieken in Overijssel ongeveer 700 pinken aangekocht in Friesland De prijs bedraagt gemiddeld onge veer f 325.per stuk. zoodat met den aankoop ongeveer f 250.000 is gemoeid. De aangekochte dieren, meerendeels afkomstig uit de beste stallen in Friesland, hebben hun weg in de Overiisselsche weiden reeds gevonden. De bedoeling van den aankoop is de Overijsselsche veestapel te versterken en te ver jongen. J 9 WIJ BLUVEN VRAGEN. Ja landgenoot, wy houden niet op. Wii blijven Uw steun vragen voor ons fonds. Immers in het Oosten woedt de strijd voort. Nog steeds geeft de bolsjéwist zich niet gewon nen. nog steeds biedt hij verbeten tegenstand. Nog steeds kampen aan het front ook onze mannen voor de vrijheid' van Europa. Zoolang dit het geval is .blijven wij uw aan dacht op ons gironummer vestigen, want steeds meer pakketten moeten aan onze dapoere Oostfrontstrijders gezonden worden. Wij blijven vragen, van alle goede vaderlanders, dus ook van u een flink bedrag op girorekening 432100 t.n. VerzorgingsfondsVrijwiRieers legioen ..Nederland". Koninginne- gra'cm 22. te 's-Gravenhage.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3