Land- en Tuinbouw De vroywen In den Nederlandschen Landstand Hel jacht Kai-Kai tfxAakm 0.ni w-ekelijki &fux*i-cw-e>i}lcPit Helder—Schoten en Succes—H.R.C. B» ICC*—Watervogels Texel—'Oudesluis r EERSTE KLASSE. District I. De Volewgckers ont vangen Zondag den kampioen van Nederland, ADO, en is, ondanks.dat gewichtig bezoek, niet kansloos. HBS mag daarentegen blij zijn als het van Hermes één punt krijgt. Storm vogelsXerxea kan misschien een gelijk spel worden, terwijl Sparta van DFC verliest èn EDO van DWS Wint. District n. Blauw Wit ontvangt VSV en aangezien* de Amsterdam mers nog niet best in vorm zijn, ver wachten we een overwinning voor de roodwitten. Emma heeft nu een kans de overwinning te behalen, want Haarlem is wederom niet sterk. DHC kan van RFC winnen, terwijl Fejjen- oord van 't Gooi 2 punten afneemt e:1 VUC tegen Ajax niet meer dan een gelijk spel krijgt. District III. AGOW zal zeker de Boys uit Enschedé verslaan en van Quick verwachten we hetzelfde tegen Tubantia. Enschedé wint wel van PEC, terwgl Go Ahead een kans heeft tegen NEC. Heractas zal tegen Wageningen wel geen kans h rijgen, .want de bezoekers schijnen kam pioensplannen te hebben. District IV. NAC wint van MW en LONGA van Maurits. Daarentegen is Roermond niet kans loos tegen PS\ en zelfs NO AD niet tegen Spekholzerheide. Eindhoven heeft de derby-koorts, want nu weer moet gespeeld worden tegen Picus, wat wederom t vee punten oplevert. In Tilburg speelt Willem n tegen BW en kjpi na volle inspanning zege vieren. District V. HSC heeft nog geen overwinning behaald en we vermoe den dat Sneek daarvan de dupe wordt. Velocitas laat de punten aan Heerenveen. Be Quick wint van Veendam en GVAV van LSC in" Sneek. Leeuwarden tenslotte heeft een kansje tegen Achilles. ONS DISTRICT. 2e klasse A. Na het povere be gin van Santpoort, dat zonder Van Bakkum speelt, verwachten we ook tegen OSV geen gunstig resultaat. West-Frisia daarentegen, dat met 2 klinkende overwinningen aan den kop gaat, zal met de Alkm. Boys wel geen moeite hebben, hoewel de Alk- maarders veelal juist in Enkhuizen goed voor den dag komen. In Heem stede vindt de plaatselijke ontmoe ting plaats, waarbij RCH, ondanks haar nederlaag, favoriet is. KFC moet nu toch eens voor een overwin ning gaan zorgen, waartóe tegen de Kennemers wel een kans >s. Alcmaria kan bö blijven in het leidende pe'le- ton door WFC te kloppen. 2e klasse Bi Verschillende be langrijke ontmoetingen staan hier op het programma, waarvan vooral DOSVriendenschaar en HVCAFC als hoofdschotel dienen. Voorts spe len ZeeburgiaDWV, Hilversum Volendam en Watergraafsmeer Hercules. 3e klasse A. DEM ontvangt KW en zal waarschijnlijk verliezen. BeverwijkQSC is wel yoor de thuis club, terwijl GVO een klein kansje Een half jaar hinderlijke hoofdpijn. Na korten tijd ge heel verdwenen. De Heer J. R. te R. tcbryft, dd. 4-10-'40; „Gedurende 'n half jaar leed ik aan voortdurende hin derlijke hoofdpijn. Juni 1940 begon ik een kuur met Ovaaltjes. Reeds na iconen ujd waren de pijnen geheel verdwenen. Ook thans heb ik geen pijn meer." Bij rheumatiek, ischias, spit. verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn hel pen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schade lijken invloed op hart, maag en dar men. Neem direct de proef! Origineeie verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassankade 313, Amsterdam. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 25 Tóen de man na meer dan een minuut niet boven kwam sprongen 'Eromanga en de tweede duiker ook in het water om naar hem te zoe ken. Ze vonden hem in een wanho pige positie: hg was te dicht bij een reuzenoester gekomen, het dier had zijn schalen toegeplakt en hield den duiker zoo gevangen. Nog een paar seconden en hg zou verdronken zijn. Met eèn haastige snede van haar eerst zoo bespot mes bevrijdde Ero manga den man. Het was een geluk, dat het stuk vleesch, dat den oester als buit behield, niet direct uit het edelste lichaamsdeel van den inboor ling afkomstig was. Na terugkeer in de haven ver spreidden de duikers en de „kapi tein" van den logger onder de be volking het nieuws van Eromanga's drastisch ingrgpen en toen ze zich den volgenden morgen met haar va der aan boord van het jacht begaf om de reis naar Dobo voort te zet ten, brachten de enkele Europeanen heeft tegen Zaandijk. Succes is heel goed gestart door tegen Zaandijk gelgk te spelen (GVOSucces 21 was een vergissing en nu. de Wie- ringers het roode HRC ontvangen (dat inmiddels al aardig begint te slinken) verwachten we, hoe gek het misschien ook klinkt, de eerste over winning voor de thuisclub. Schagen is vrij. 3e klasse B. Helder ontvangt wederom één der rivalen van ver leden jaar, n.1. Schoten, de club, waartegen in die periode tweemaal werd verloren. Ditmaal echter staat er een enthousiast Helder de Schote naren op te wachten om, zoodra het fluitsignaal heeft geklonken, een tegenstand te bieden, die o.ite machtig zal blgken voor het onge slagen Schoten. De Zandvoortmeeu- wen ontvangen het kranigeTerras vogels, waarmede zg nog moeite ge noeg zullen hebben. DTS ontvangt HFC en dat -eteekent dus voor Oud karspel een wedstrgd van groot be lang; wie wil er niet eenmaal deze populaire Nederlandsche vereenigipg zien spelen, temeer daar zg nog steeds meesterlijk voetbal ten besté geeft. Bloemendaal "heeft kans. op haar derde gelglk'e spel, nu tegen TIJBB. Kinheim verilest van Half weg. 4e klasse A. Texel ontvangt Oudesluis, waarbij we geen voorspel ling durven doen, hoewel, volgens de berichten, de Texelaars goed voor den dag komen. Atlas zal ook aan Wieringerwaard de punten laten, ondanks de misstap der roodbroeken. BKCWatervogels is hier wel de belangrijkste wedstrijd en deze twee clubs behooren zeker tot de candi- deten der bovenste plaats. Zou het terreinvpordeel zegevieren 4e O. Alkmaar ontvangt Vitesse 1922 en moet kunnen winnen, terwijl ook Bergen tegen IEV een kans heeft. ADO 1920 tegen Uitgeest is toch zeker voor de thuisclub, ter- wtjl CSV—USVU en WB—Zeevo gels open wedstrijden zijn. Res. Ze klasse A. HFC 2 doet goede dingen en daarom heeft Hel der 2 weer een zwaren dobber hu zij op bezoek moet bij deze club. RCH 2 schgnt hier anders heel wat mans te zijn, want om in 2 wedstrijden 13 doelpunten te fabriceeren en geen enkele tegen is toch wel een flinke prestatie. Daarom vreezen we voor AFC 3, dat zij de derde tik zullen krijgen tegen deze Racers. VSV 2 Alcmaria 2, WFC 2EDO 2 en de Kennemers 2Stormvogels 2 maken het programma hier vol. Res. Se klasse A. HRC 2 kan zich weer herstellen door Aasendelft 2 te kloppen. Voorts spelen hier: OSV 2ZFC 3, Zaandijk 2—WFC 3, QSC 2—Alkm. Boys 2 en KW 2— Afcmaria 3. Programma Onderafd. Noordholland 1 D. Alcm. V. 4—Helder 3, 10 u.; RKAFC 1—SVW 1; Watervogels 2— Oudorp 1; Winkel 1Alcm. Boys 3. IE. Egmondia 1Koedijk 1; Limmen 1Meerv. A 1; Schoorl 1 VIOS 1; Zeevogels 2Petten 1; HSV 1—Berdos 1. 2C. Alkm. B 4-^-Bergen 2, 10 u.Berdos 2Kolping Boys 1 Schoorl 2RKAFC 2, 12 u.; Oudorp 2Limmen 2. 2 D. Con Zelo 1—Dirkshorn 1, 3 u.; VZV 1—LSW 2, 3 u. 2 E. Schagen 2Koegras 1, 3 u.; SRC 1Succes 2, 12.15 u.; W.Waard 2Geel Zwart 1. 2 F. Hugo B. 1N. Niedorp 2. 3 E. Alkm. B. 5—Egm. 2, 12 u.; St. Bavo 1—HSV 2; Koedijk 2—Ur- sem 1. 3 F. Oudesl. 2Alcm. V. 5, 12.30 u.; Winkel 3Schagen 3i 10 u.; Alkmaar 3DTS 3, 10 u. 8 G. WW 2—Hauwert 1. 4 G. Kolping B. 2Alcm. V. 6; SVW 2—Schoorl 2; DTS 4—RKAFC 12 u'.; Berdos 3Petten 2, 12 u. 4 H. Dirkshorn 2Con Zelo 2; LSW 3—DTS 5, 12 u.; N. Niedorp 3 —VZV 2. 4 J. Koegras 2BKC 3. Adsp. K. Bergjen aBerdos a, 1 RKAFC aAlcm. V. a, 1 u.; Zee vogels a-Alcm. V. b, 1 u. ,Adsp. L. Alcm. V. dMeerv. A a, 1.15 u.HSV aKoedijk a, 1 u. Het tournooi te München München, 18 Sept. (A.N.P.) Zooals reeds de verwachting was, heeft de wereldkampioen, dr. Aljechin, zijn der de partij op het toornooi om den Eu- ropeeschen schaaktitel te München, welke hij tegen den Duitschen kam pioen Rellstab speelde, verloren. De stand voor het begin van de vier de ronde, waarin Aljechin en Keres elkaar zullen ontmoeten, luidt als volgt: Aljechin (EYankrijk),, Foltys (Protec toraat), en Rellstab (Duitschland) ieder 2 punten, Bogoljubow (Generaal-Gou- vernement), Keres (Estland) en Napoli- tano (Italië) ieder 11/2 punt, Rabar (Kroatië) en Richter (Duitschland) ie der 1 punt en een afgebroken partij, Junge (Duitschland) en Rohacek (Slo wakije) ieder 1 punt, Stoltz (Zweden), 1/2 punt en Barcza (Hongarije) 0 pun ten. In het tournooi voor de jongeren heeft na drie ronden de Zweed Da- nielsson met 2 1/2 punt de leiding voor Füster (Hongarije), Müller (Duitsch land), Norcia (Italië) en Szily (Honga rije) met ieder 2 pupten. De Roemeen Samarian heeft een mooie kans even eens op 2 punten te komen staan, daar hij in de eindstelling tegen den Fin Kunnmark op winnen staat. Wat tot haar verheffing kan worden gedaan Allen, die door hun werkzaamhe den of door het ter beschikking stel len van perceelen grond of water deelnemen aan het productief ma ken van den Nederlandschen bo dem. met inbegrip van de binnen- en kustwateren, zoomede hun fami lieleden. voorzoover zij geheel of gedeeltelijk voor het onderhoud van eerstgenoemden zorgen, behooren tot den Nederlandschen Landstand. Zoo is de strekking van de veror dening van den Rijkscommissaris van 22 October 1941. waarbij de Landstand werd ingesteld, en 'het is wel duidelijk, dat niet slechts alle boeren, tuinders en binnenvisschers. maar ook hun vrouwen normaliter bij den Landstand worden gerekend De Landstand overkoepelt al hun bedrijven en hij waakt voor hun al ler belangen als onderdeel van de groote gemeenschap. Landman en landvrouw hebben hun gemeenschappelijke belangen, doch zij hebben ook te doen met af zonderlijke aangelegenheden. Daar om i? er im den Landstand een apar te afdeeling voor de landvrouwen. Het ANP heeft omtrént de plan nen dezer vrouwen het een en an- dér vernomen, dat ook buiten boe- renkringen weieens gehoord mag worden. Vastgesteld werd. dat er zoowel materieele als geestelijke verarming bestaat, die al van jaren KOENRAAD VAN DEN ARBEIDSDIENST Zoo kan het Maar zóó kan hel óólf» Adsp. M. Alcm. V. e—RKAFC b, 12 u.; Vitesse b—CSV b, 1 u. Adsp. N. USVU aUitgeest a, 1 u.; Vitesse aADO a. Aasp. O. Schagen aSRC a, 1.30 u.; Geel Zwart aOudesluis a; W.Waard a—BKC a, 10.30 u. her dateert. Die verarming op te heffen, beschouwt de Landstand als zijn taak. De vroegere landbouw- of boerenbonden hebben zich ook daar mede beziggehouden, doch zij kon den weinig uitrichten omdat zij wa ren aangewezen op lidmaatschap pen en omdat zij waren verdeeld in politieke of kerkelijke richtingen. De Landstand omvat allen uit hoof de van de verordening en hii heeft daarom een zeer verantwoordelijke taak. dig 'veel doelmatiger kan wor den vervuld. Allen, die tot den Landstand be hooren. ontvangen het wékeliiks verschijnende inhoudrijke orgaan ..De «Landstand" kosteloos en zij vin den daarin alles wat tot voorlich ting op hun gebied kan strekken. In het bijzonder voor de land vrouwen zullen bovendien voorlich tingslezingen worden gehouden op de dorpen. Wat in het verleden le venskrachtig is gebleken, doch door allerlei invloeden van buiten is ge schaad. zal zooveel mogelijk in eere worden hersteld. De landman en de landvrouw moeten er in alle op zichten trotsch op kunnen zijn boer" te wezen. Meer ontwikkelde boeren en boerinnen te vormen is mede hét doel van den Landstand. De boerenmeisjes moeten weer leeren zelf te spinnen en te weven, opdat zij handwerken kunnen schep pen. waarop zij haar geheele ver dere leven met voldoening kunnen neerzien. Daarom wordt ernaar ge streefd. in ieder dorp een spinkamer in te richten, waar de boerenvrou wen en -meisjes bij wijze van lief hebberij de weefgetouwen kunnen bedienen en handwerken kunnen vervaardigen. Het. gebruik van electriciteit op de boerderij zal zooveel mogelijk worden bevorderd, want daardoor kan het leven worden veraange naamd. Terwijl de man in het'boerenbe drijf zijn zorgen wiidt aan het vee of aan de landbouwgewassen, kan de vrouw of de dochter zich bezig houden met de verzorging van het tuintje en zij kan leeren daarin keu ken-en geneeskrachtige kruiden te kweeken. Daarnaast blijft voor de N.S.V.O. de taak over om de landvrouwen en -meisjes te doen medewerken aan de maatschappelijke aangelegen heden van dezen tiid. In ieder dorp zal een vrouw als dorpsboerin worden aangewezen, die de tot haar komende plaatselij ke verlangens nader bespreekt met de provinciale landvrouwenleidster Op haar beurt komen de provinciale leidsters eenige keeren per jaar te Utrecht samen om met de Land vrouwenleidster de te nemen maat regelen ten behoeve van allen te helpen tot stand brengen. Ber winterseizoen zullen in ver scheidene plaatsen vijf lezingen worden gehouden. Ziehier in het kort het program ma van de vrouwenafdeeling in den Landstand, zooals dat van de landelijke werkleidster werd verno men. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 20 SEPTEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.30 Symphonisch Zondagmorgenconcert. '8.15 Harmoniemuziek. 8.30 De zin van het boer z(Jn. 8.45 Pianospel. 9.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 9.16 „De dag van vandaag", cau serie. 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neèrlands stem van het Oostfront. 12.00 B.N. O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Bachcantate. 12.40 Uit Beriyn: Het Duitsche volksconcert. 14.00 Omroepsym- phonie-orkest. 14.40 Europeesche schrijvers ln dezen tUd. 15.00 Omroepsymphonle-orkest en solist. 16.00 Ensemble Willy Kok en solist. 16.45 Marschmuziek. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en Oostlandpraat- Je. 18.00 Sport van den dag 18.30 Herfstpot- pourri. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.50 Zang met pianobegeleiding. Vanaf 20.15 alleen voor de radiocentrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Om- roepsymphohle-orkest. 21.15 Lichte zang- en orgelsoll. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Musette-orkesten spelen. 22.4524.00 Van operette naar opera. Hilversum II. 301,5 m. 7.30—9.15 Zie Hilversum L* 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 „De Veristen". disco-causerie. 10.30 Studiodieast. 11.30 Gewijde muziek. 11.40 „De Hartog, een/reformator der 20e eeuw". 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Programma-overzicht. 12.20 Theo Udea Masman en zijn dansorkest. 12.30 Een soldaat spreekt tot de Jeugd. 12.45 Theo Uden Masman en zUn dansorkest. 13.00 Neder landse!» Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.15 Omroepor kest. 14.00 „Pleter Breughel", de levensroman van een schilder. 15.00 Graag gehoorde opera fragmenten. 16.00 Amsterdam s opera voor het voetlicht. 16.15 Balletmuziek door symphonle- orkest. 17.00 Nederlandsche boekenschouw. 17.20 Eerste Jeugdcoijcert. 18.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 18.30 B.N.O.r^ Nieuws berichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 B.N.O.: Militair weekoverzicht 19,00 Nederland sche taalclub. 19.30 „Pront en vaderland", een gevarieerd programma. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". Voor de radio centrales: Geschwister Buchberger. Vanaf 20.15 alleen voor de radlocentrales, die ove? een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 en inboorlingen haar hulde, waarbij het ook niet ontbrak aan grapjes op den komischen kant van het on geval. De heer Kuan-Lung was een der riikste en meest geziene mannen van de Alfoeren. Hij woonde al 30 jaar in Dobo, de voornaamste plaats van de Aroe-eilanden. Elke inwoner, hetzij Europeaan of Aziaat, die hem op weg van zijn woning naar de zaak of omgekeerd andere wan delingen maakte de heer Kuan Lung in de stad niet tegen kwam, gröette hem met bijzonder veel res pect. En wanneer wat zelden ge beurde een vreemdeling in Dobo kwam, bleef deze staan en keek hem verwonderd na, want de zestig jarige Chinees was ongewoon groot, van athletischen lichaamsbouw en ontzettend dik. Als conservatief man droeg hij altijd Chineesche klee- ren, die uit de kostbaarste zijden stoffen vervaardigd waren en het Ijaar in een vlecht die kort, dun en grauwzwart als een rattestaartje onder zijn muts uit hing. Het aanzien dat Kuan Lung ge noot, was niet alleen te danken aan zijn rgkdom. De handelswereld van Dobo waardeerde hem om zijn eer lijkheid en betrouwbaarheid en zijn grenzelooze Weldadigheid tegenover de armen. In zijn prachtig ingericht huis leidde Kuan Lung het leven van een kluizenaar. Behalve zijn zaken en zijn voorliefde voor goed eten en drinken kende hg nog maar één hartstocht: de studie van oud-Chi- neesche filosofen en klassieken. Zijn melacholieke teruggetrokken heid had een treurige oorzaak: vijf tien jaar' geleden was zijn geheele familie vrouw, dochter, zoon, schoondochter en drie kleinkinderen bij terugkeer van een bezoek aan China door schipbreuk om het leven gekomen. Vijf jaar geleden had hij zich met Rocco Alfano geassocieerd en het was gebleken voor beide partijen een gelukkige transactie te zijn. Kuan Lung bezat jarenlange erva ring, groote machtige relaties en het noodige bedrijfskapitaal, doch de parelvisscherij op de Aru-eilanden was geleidelijk achteruit gegaan en de oude Chinees was niet meer am bulant genoeg om er zelf op uit te trekken ten einde nieuwe oesterban- ken te ontdekken en andere filialen op te richten. Alfano daarentegen ontbrak het destijds nog aan de noodige kennis van dit eigenaardige bedrijf, doch hij 'was pachter van de enorm voordeelige parelschelp-ban ken aan de Zuidkust van Guadalca- nar en zijn ondernemingsgeest was nog onverflauwd. De bezoeken bij den heer Kuan Lung in Dobo, die Roco Alfano twee maal per jaar bracht, bezaten voor Eromanga een sprookjesachtige be koring. Reeds het stadje zelf had zooiets fantastisch. Groote mooie handels- en woonhuizen stonden te midden van armoedige, uit blikken bussen en kistdeksels 'in elkaar ge timmerde hutten, en even bont als het stadsbeeld was ook de bevolking. Europeanen, Chineezen en Japan ners, Arabieren, Indiërs, Maleiers en inboorlingen /Ier Archipel wemelden door elkaar rijke kooplieden en doodarm gespuis, zooals alleen de parelvisscherij bijeen kan brengen. Maar het allerheerlijkste was toch voor Eromanga om dagen en weken lang gast te zijn in het prachtige huis van Kuan Lung, in een Chi- neesch praalbed op zijden kussens te slapen, aan de rijk bezette tafel de zelfdzaamste Chineesche gerechten te eten en zich door Kuan Lung te laten verwennen en vertroetelen. Wat Eromanga maar mooi vond kocht de Chinees voor haar en als ze' met haar vader Dobo weer ver liet kon haar kleine hut op het jacht nauwelijks al de pakketten en doo- zen bevatten. (Wordt vervolgd) Officieele Landbouwmededeelingen de provincie Noord-Holland voor KUNSTMEST. Door het Kunstmest-Distributie- Bureau te 's-Gravenhage is reeds het een en ander gepubliceerd, be treffende de geldigheidsduur der bonnen, do£h wij vestigen hiermede nogmaals de aandacht er op, dat de stikstofbonnen, voorzien van ►opdruk No. 3, voor 26 September a.s. bij de leveranciers moeten zijn ingeleverd. Momenteel zijn er voor stikstof nog geen nieuwe bonnen aange wezen, zoodoende worden er aan de kunstmestverbruikers, die de laatste weken een aanvraagformu lier hebben ingediend, geen voor loopige toewijzingen meer ver strekt. Binnenkort zullen de nieuwe aanvraagformulieren voor het be mestingsjaar 19421943 aan de be trokken verbruikers worden toege zonden, hetgeen dan nauwkeurig en volledig moet Worden ingevuld en per omgaande weer naar het bu reau van den Prov. Voedselcommis- saris Afd. Kunstmest, dient te wor den opgezonden. Aan de hand van deze aanvraag formulieren en volgens de lnventa- risatiegegevens zal de geheele toe wijzing 19421943, berekend en toe gewezen worden. De kunstmestverbruikers, die dan reeds een voorloopige toewijzing hebben ontvangen, zullen dan de hun toekomende toewijzing ver minderd met de voorloopige toe wijzing verstrekt worden, doch de kunstmestverbruikers die nog niets toegewezen mochten krengen, zul len de geheele toewijzing naar de door 't Kunstmest-Distributie Bur. te 's-Gravenh^ge vastgestelde nor men, ontvangen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD.HOLLAND. OVERDRACHTEN SCHEUR- m PLICHT 1942—'43. In de Prov. Noord-Holland. In verband met de opgelegde scheurplicht en de daaruit voort vloeiende mogelijkheden van over dracht dezer plicht naar derden deel ik het volgende mede. Ie. verzoeken tot overdracht van scheurplicht moeten binnen 14 dagen nadat de lastgeving tot scheuren is ontvangeB zijn in gediend hij den Plaatselijken Bureauhouder van de L.C.O. 2e. Bij het verleenen van toestem-» ming tot overdracht dient men er rekening mede te houden dat Alleen binnen d£ provincie kan worden overgedaan. 3e. teneinde» te bèvorderen dat er eenige prijsbèheersching zal tot stand komen wordt hierbij me degedeeld dat er een bemidde lingsbureau zal worden inge schakeld voor het plaatsen van de overdrachten in Noord-Hol land. 4e. het bemiddelingsbureau is ge vestigd met haar secretariaat te Westwoud p.a. den Heer S. Slot, W. 61, telefoon no. 2607. 5e. De prijs welke voor overdracht mag worden betaald zal ten hoogste zijn 3m gld. per ha. be nevens toe gebruikelijke provi- sie voor het bemiddelingsbu reau. 6e. een hoogere vraagprijs zal niet worden geaccepteerd. 7e. overdrachten welke niet via het genoemde bureau loopen en welke daardoor niet onder mijn controle vallen, worden zon der--meer afgewezen. 8e. personen, welke vrijwillig land willen scheuren voor- het ne men van goedgekeurde over drachten moeten zich in ver binding.stellen met het Bureau te Westwoud en wel door mid del van een schriftelijke mede- deeling, inhoudende ligging en grootte van de vrijwillig te scheuren gronden. 9e. mochten er te weinig aanbie- dingen uit de provincie N.H. worden gedaan, dan zal over wogen worden de goedgekeur de overdrachten elders te plaat sen. 10e. De bovenstaande; regeling is in gegaan 15 September 1942 en 'geldt voor de geheele provincie Andere bemiddelingsbureaux kunnen niet worden ingescha keld. Men dient er goede nota van te nemen,Adat de overdrachtsprijs on der geen beding boven de 300 gld. per ha. mag uitgaan; regelingen welké onderling reeds zijn getrof fen en welke niet in overeenstem ming zijn met het bovenstaande hebben voor mij geen geldigheid. DE' PROVINCIALE PRODUC TIE-COMMISSARIS VOOR NOORDHOLLAND. AANSLAG VERPLICHTE RUND- VEELEVERING 1943. In het belang van een gerecht vaardigden aanslag wordt den vee houders er op gewezen, dat de aan slag zal geschieden op basis van de verstrekte rundveetoewijzing. Zij, die stréks volgens de te hou den inventarisatie minder runderen blijken te hebben dan waarvoor zij een toewijzing hebben worden voor het aantal van de toewijzing aan geslagen. Men diene derhalve alsnog ten spoedigste een aanvrage in voor een verminderde toewijzing bij de L.C.O. te Alkmaar, indien men min der runderen zal aanhouden {lan de inmiddels ontvangen toewijzing aangeeft. DE LANDBOUW-CRISIS-OR GANISATIE VOOR NOORD HOLLAND. Officieele mededeelmgen VERPLICHTE AANGIFTE VAN DRIJFRIEMEN. Met verwijzing naar de hierover on langs verschenen perspublicatie ves tigt de Secretaris-Generaal v. het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart er nogmaals de aandacht op, dat ieder, die drijfriemen in voor raad of voorhanden heeft, verplicht is daarvan in drievoud opgave te doen aan den Directeur van het Rijksbu- rëau voor Huiden en Leder, Keizers gracht 277, Amsterdam-C.^ op een for- De Melodisten, solist en pianospel. 21.15 Piano en orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding, 22.20—24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 21 SEPTEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Lichte gramofoonplaten. 7.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.40 „Vroeg begonnen...." 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 „De -(ftn/ roep herdenkti.40 Vlooi en orkest. 9.00 Lic'ite ochtendklanken. 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Lichte ochtendklanken. 10.00 Popu laire orkestmuziek. 10.30 Voordracht. 10.45 Ensemble Willy Kok en solist. 11.30 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Salon orkest en Preddy Valler's Ster Trio. 14.00 Elck wat wils". 15.00 Herfstpoëzle viit 'West- Europa. 15.15 „Elck wat wils". 16.45 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Viool en piano. 17.30 „Xck heb een groot ver trouwen ln mijn volk", leven en sterven van den grooten Nederlander Jan Pieterszoon Coan. 18.00 De Melodisten. orgel en zang. 19.00 Bolitiek weekpraatje. 10.15 Marschmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Internationaal zakelijk praatje. 19.50 Barna- bas von Geczy en zUn orkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radlocentrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.45 B^I.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Frapclsco Ca- naro en zijn orkest. 22.15 Operettefragmenten. 23.1524.00 Dansmuziek. Hilversum II. 801,6 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum L 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 8.16 Lichte gra mofoonplaten. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 Fragmenten uit „Rosamunde", van Schu- bert. 9.00 Lichte gramofoonplaten. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Omroeporkest en solist. 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Plano- voordracht. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kin derkoor „Zanglust". 11.30 Peter Kreuder. 11.45 Amabllé-sextet. 12.30 Programma-overzicht. 12,35 BerliJnsch Opera Orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Familie de Boer. 13.15 W. A. Mozart-programma. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Zang en plano. 15.00 Orkest en plano. 15.30 Voor de vrouw. 15.50 Scalaorkest. 16.00 Klassiek middagcon cert. 16.45 B.N.O.Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30, Orgelconcert. 18.00 De Reportagestaf presen teert. 18.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 B.N.O.: Friesch praatje 19.00 Twee ouvertures van Franz von Suppé. 19.15 Reeks „Geheimen van den tijd: De mensch ln de wereld". 19.30 Cello en plano, en zang met planobegeleiding. Vanaf 20.15 alleen voor de radlocentrales. die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 .Promenade", gevarieerd programma. 21.45 J.N.O.: Nieuwsberichten. S2.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.20—2400 Zie Hilversum L mulier, dat gratis verkrijgbaar Is bij de Kamer* van Koophandel of haar plaatselijke kantoren. Voorts zijn degenen, die drijfriemen momenteel in gebruik hebben, verplicht aan genoemden Directeur op hetzelfde formulier een verzoek om inschrijving als gebruiker in te dienen. Zooals in bovengenoemde publicatie werd mede gedeeld, diende aan deze verplichting vóór of op 19 September 1942 te zijn voldaan. Onder drijfriemen werden hierbij verstaan alle drijfriemen, alsmede al le andere tot het aandrijven van ma chines bestemde riemen of banden, loopende-, transport- en elevatorban den, valhamerriemen en ronde of ge vlochten snaren, aL dan niet afgepast, geheel of gedeeltelijk vervaardigd uit leder, rubber, balata, eenige andere grondstof of eenig textielproduct, met uitzondering van de goederen, waar van het gewicht per stuk niet hooger is dan 1 kg. en de kleinhandelsprijs een bedrag van f 10.per stuk niet te boven gaat. Ten einde degenen, die tot dusverre nog geen voorraadopgave resp. een ver zoek om inschrijving als gebruiker hebben ingediend, in de gelegenheid te stellen alsnog aan hun verplichtin gen te voldoen, is bovengenoemde ter- m' verlengd tot 3 October 1942. Degenen, die eventueel op laatstgé- noemden datpm bedoelde opgave resp. verzoek om inschrijving, nog niet «ui len hebben ingediend, sfëllen zich aan ernstige strafmaatregelen bloot. INVENTARISATIE VAN BEWAAR- APPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale maakt bekend, dat eerst daags een inventarisatie van bewaar- appelen zal plaats vinden. Hiertoe zal den betreffenden fruittelers een formulier worden ge zonden door vanwege de Centrale daar toe aangewezen veilingen. De teler is verplicht^, dit formulier binnen 3 da gen na ontvangst naar waarheid inge vuld en onderteekend terug te zenden naar de veiljng, welke hem het formu lier heeft gezonden. De veilingen zul len de ingezonden formulieren contro leeren en zoo noodig daartoe één of meer commissies instellen. Indien een teler op 25 September, 1942 geen formulier heeft ontvangen, is hij verplicht terstond een formulier aan te vragen bij zijn veiling en bin nen den door de veiling bepaalden tijd dit formulier ingevuld en onderteekend aan de veiling in te zenden. Dit geldt niet voor markttuinflers en teler-klein handelaren, wier fruitbedrijf 50 are of minder bedraagt en voor telers, wier fruitbedrijf 10 are of minder bedraagt, dan wel bij verspreide teelt een aantal boomen telt, dat 20 of minder bedraag£. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv van den hoofdred ouitenl en stadsnieuws Den Hel ler A. C van Kampen Binnen- and alg report en ft'reeknieuws Erlks. Haagsch redacteur -P. H M Verberne. Den Hsag. Verantwoordelijk voor de adver- enties,,Schager editie G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersche editie J. Visser, Den' Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2