TIJDELIJK LEERUUR Kroosschouw COR LODDER iSiT jj SCHILDERSCURSUSSEN „DIRKMMT" Openen g Marktwezen Dina Cornelia Koster- Nederlandsche Volksdienst De Burgemeester van SCHADEN brengt ter algemeen'e kennis, dat tot nadere aankondiging het aap- vangsuur der 'weekmarkt is be paald op 8 uur. Vóór genoemd uur zal geen vee te^ markt worden toegelaten. Schagen, 18 Sept. 1942. De Burgemeester voornoemd, T. H. BUITENHUIS. SCHAGEN BIJZONDERE PLECHTIGHEID IN DE NED. HERV. KERK. Licht in den donkeren tijd. Er vond gistermiddag in de Ned. Herv. Kerk op den markt een bij zondere dienst plaats. De Kerkeraad der gemeente had besloten de recht- sehe minderheidsgroep op te nemen in kerkelijk verband, zooals ook el ders in ons land gebeurt. Men wil ook hier een begin maken met de oplossing van de gruwelijke rich- -tingstrijd in de ..groote kerk", die zoovelen reeds als normaal en van zelfsprekend gingen vinden. In een tijd als de onze vallen vele ver schillen weg en zoekt men het we-< zenli.jke. dat verbindt. De gemeente was goed opgeko men. om mede getuigenis af te leg gen van haar geloof in deze dingen. Ds. Kapteyn sprak eerst over de tekst: „Ten tijde des avonds zal het licht zijn." Dat lioht in dezen don keren tijd is niet den ander, een anö dere kerk of richting of groep van mepschen, deschuld van alles ge ven. doch solidair schuld belijden eri dragen. Dat licht is het verlan gen naar een nieuwe gemeenschap waar men elkander wil verstaan en met elkander-wil strijden. Dat licht is de zuivering van onoprecht geloof. Het beteekent de afbraak van- sleur en heilige kruisjes, en op bouw van een leven in geloof en liefde tot God en den naaste. Dat licht is: zieft scharen om Je zus Christus als den Heer en staan in zijn dienst. Nadat de predikant den heer Be neder. cand. t.d. Heiligen Dienst, had bevestigd tot huiprediker in de gemeente, speciaal voor de recht- sche leden, sprak deze over ..Chris tus als het licht der wereld". Hii knoopte bij het vorige aan en ging verder in op de eenige beteekenis van Christus voor kerk en wereld als het licht, ook in onze dagen, dat wii moeten volgen en uitdragen. Het begin van een nieuw contact is hiermede gelegd. Moge het de gemeente gegeven zijn vele voor- oordeelen te overwinnen en door grooteren eenheid innerlijk hechter te worden. ZELDZAAM. Op den tuin van den heer H. Dom per. alhier, staan de snijboonen thans voor den tweeden keer irf vollfen bloei. Dat komt niet veel voor. Langedijk DE PDIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. In de veiling-prijzen voor de ver schillende soorten groenten en fruit is weinig verandering gekomen. De prijzen voor boonen zijn verhoogd. Dubbele stamprincesseboonen zon der draad zijn van f 16 op f 17 per 100 kg. gekomen., alle overige stamboonen van f 13 tot f 14, stok- boonen van f 16 dp f 17 per 100 kg. Aan de lijst voor het binnenland zijn toegevoegd spruitkool ge schoond 126 en ongesohoond f 16, selderij en snijselderij f5 per 100 kg.; prei is verlaagd van f9 tot 8 voor de sortèering boven 10 mm. doorsnede en van f7 tot f 6 voor de sorteering beneden 10 mm. Knol selderij met lof beneden 6 cm. is verhoogd van f 2 tot f2.50 per 100 kg. Kasboonen zijn verhoogd van f30 tot f33 per 100 Jtg., stokprincesse- boorien-van f22 tot f 23, stolcsnij- en spekboonen van f 16 tot f 17, even als witte stamprincesse z. draad. De overige soorten zijn van f 13 op f 14 'per 100 kg. gebracht. Ongewas- schen herfst knollen zijn genoteerd voor f2 per 100 kg., Zuchetti is verlaagd van f7 tot f5 per 100 kg. Ten aanzien van de koolrapen wordt medegedeeld, dat het verbo den is, deze te veilen. De telers van kroten mogen ten hoogste 5 pet., per week van hun geteelde kroten aanvoeren. De vei lingen dienen hierop- toe te zien. Gedokte bloemkool mag niet wor: den aangevoerd. Stekbloemkool moet in blad, maar toch gekapt, worden aangevoerd voor de ver- sclie binnenlandsohe consumptie, tegen een prijs van ten hoogst'e f2.50 per 100 st. Knolselderij boveri 6 cm. mag niet meer met lof worden aangevoerd, maar dient zónder lof te worden aangevoerd. HET VERVOERVERBOD VAN GROENTEN EN FRUIT. De~Ned. Groenten'én Fruit Cen trale vestigt er de aandacht op,-dat iedere zendipg groenten en fruit moet zijn gedekt door een veiling nota, rekening of verklaring. Indien dus een handelaar een partij, waarvoor hij slechts èèn no ta heeft, niet in zjjnr-geheel met een en hetzelfde vervoermiddel ver voert of verzendt, moet hij er voor zorgen, dat ieder gedeelte, dat me't een ander vervoermiddel verzon den wordt, vergezeld gaat van een bij dat gedeelte* behoorende nota rekening of verklaring. BURGERLIJKE STAND 11 t.m. 17 September. Geboren: Marrianne.d v. Antho- nie de Wit en Niesje Engel; Dive ra Maria, d. v. Johannes C. Stoop en Catharina Spaans; Anne Marie d. v. Willem Robs en Antje Zee man; Eïizabeth Wilhelmina, d. v. Pieter Jong en Trijntje G. F. Bult; Johannes Arnoldus Nicolaas, z. v Cornelis P. Hoedjes en Cihristina M. Willeniborg. Ondertrouwd: Gerardus Stepha- nus Kramèr te Amsterdam en Cor- nelia van Kleef, alhier. Getrouwd: Johan Jacob Lugtig, te Heerhugowaard en Everdina Willemina Jansen te Langedijk. Overleden: Dirk Augustijn, pud 18 jaren, alhier. DE SCHOOLTIJDEN. Naar wij vernemen, zullen op 2 November de schooltijden wor den gewijzigd. Er zal van Maandag tot en met Vrijdag school gehouden worden van 101 en van 2.304.30 uur, Zaterdags is er geen school, De Kerstvacantie zal met ongeveer een week worden verlengd. ZE HIELD ZICH VAST AAN EEN AUTO. Noordscharwoude. Mej. M. du B. uit Zuidscharwo'ude liet zich Vrijdagmiddag door een auto op den nieuwen weg voorttrekken. Zij kwam daardoor te vallen en werd een stuk meegesleurd. Zij werd daarbij vrij ernstig gewond en werd bij den heer K. binnen gedragen!. Dokter Wil-prónk ver leende de eerste hulp en vervoerde het slachtoffer per auto naar huis. sohKakmat. Noordscharwoude. De uitsla gen van de eerste ronde voor de wintercompetitie van Schaakmat luiden als volgt: IClasse 1: K. BiermanD. Koorn 0—1; G. Goudsblom— J. Klinkert, VzVz- Klasse II: J. OotjersS. Pranger 0—1; J. Kamper—G. van Loenen 1—0; N. Kaan—A. Coppens 1—0. Klasse III: Van der LubbeRus tenburg 10; A J. de WitJ. Stoop 10; J. StoopJ. de Wit 10. Vereeniging voor Facul tatieve Lijkverbranding 67ste Algemeene Vergade ring. Voordracht Ds, G. W. Melchers. De Ver. voor Facultatieve Lijk verbranding hield Zaterdag onder voorzitterschap van Dr. P. H. van Roojen haar G7sté. algemeene ver gadering in haar kantoorgebouw te Velzen. Uit alle .hoeken van ons land waren de afgevaardigden op gekomen. De voorz. merkte in zijn ope ningswoord o.m. op, dat de tarie ven voor crematie wel zullen moe ten worden verhoogd. Bij de bestuurverkiezin^ werden de aan de beurt van aftreden zijn de leden, de heeren Dr. P .H. van Roojen, Dr. K. Simon Thomas en L. J. Zielstra bij enkele candidaat- stelling herkozen. De rekening en verantwoording van het hoofdbestuur over 1941 en de begrooting over 1943 werden vervolgens goedgekeurd. Tenslotte, werden enkele artike len van het Algemeen Reglement overeenkomstig de voorstellen van het Hoofdbestuur, gewijzigd na eenige discussie. Amendementen van de afdeelingen Amsterdam, Bergen en Allernaar hadden geen succes. Aan het Hoofdbestuur werd over gelaten de plaats te sl>enalen. waar de volgende algem. Vergadering zal worden gehouden. Na sluiting volgde een wande ling naar het crematorium, waar Ds. G. W. Melchers, em. predikant, in de groote aula een voordracht zou houde-n over „De lijkverbran ding bezien van ethisch-religieus standpunt", Spr. begon met.er op te wijzen, dat de woorden „Stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren" geen ge bod inhouden omstrent de wijze waarop, dit zal geschieden, op een langzame wijze als bij begraven dan wel op snellere manier als bij verasschen. Voorstanders van de laatste wijze zagen zich geplaatst tegenover hygiënische, juridische, economische en religieuze vraag stukken. In de loop der jaren is gebleken, dat de religieuze bezwa ren het moeilijkst te overwinnen waren. Weinigen denken aan hun dood, en als 't zoo ver is, zorgen anderen wel voor de lijkbezorging en. volgens allicht het plaatselijk gebruik. Niet de koele rede, maar het hart, het gevoel spreekt. Gods dienstige gedachten dringen dan naar voren. Spr. betoogde uitvoe rig dat nergens in de Heilige Schrift verassching is verboden. Lijkverbranding gaat niet in tegen^ het geloof. Zelfs het pauselijk ver bod is niet ex cathedra, kan ten allen tijde opgeheven worder^. Gehechtheid aan een bepaalde traditie speelt een voornamen rol. Maar een traditie is ontstaan in den loop der tijden en heeft een tevoren bestaand gebruik verdron gen, en nu moge zij nog zoo oud en eerbiedwaardig zijn, zij zal toch ook op haar beurt kunnen worden verdrongen. Men houde op, aldus spr., zich te beroepen op traditie en bedenke, dat de wijze, waarop het doode lichaam aan de vergan kelijkheid wordt prijsgegeven niets te maken heeft met geloof. Zoowel verasschen als begraven voldoen aan het gebod: „Stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren." .Spr. eindigde zijn met de meeste aandacht gevolgde rede met de woorden: „Laat ons voortgaan op den ingeslagen weg en de toekomst is ons." TE WATER. Broek op Langendijk. Het zoontje van den heer B., hoofd der O. L. School, 'alhier, geraakte Za terdagmorgen spelenderwijs te wa ter. Gelukkig werd het ongeluk op gemerkt door een in' de buurt wo nenden Helderschen geëvacueerde, die zich gekleed te water begaf en den kleinen drenkeling op het dro ge wist te bréngen, Alkmaar ZWARTE ZEEP. Dezer dagen is door den Econo- mischen Dienst van de Politie, al hier. tegen een drietal personen proces-verbaal opgemaakt terzake van het in den zwarten handel ver- koopen van 100 stukken Sunlight- zeep. tegen dén prijs van f 3.50 per stuk. Uit het onderzoek bleek voorts dat de zeep door één van die hande laren was gestolen bij een grossiers bedrijf in deze gemeente. DE KASTELEIN DEED IN CLANDESTIEN. Een caféhouder, die in den smok kelhandel 500 stukken Sunlight- zeep had gekocht èn hiervan een gedeelte trachtte te verkoopen voor den prijs van f 4.50 per "stuk. werd/ op het moment dat hij deze zeep zou verkoopen. gearresteerd. Tijdens de huiszoeking, welke bij dien per soon hierna werd ingesteld, werd nog een flinke partij frauduleus ge fabriceerde boter en kaas in beslag genomen, welke goederen hij even eens in den zwarten handel had ge kocht. De leveranciers van deze ar tikelen. w.o.. een winkelier uit de ze gemeente, zijn geverbaliseerd. EEN THEESMOKKELAAR. Een verzekeringsagent, die zich op het pad van den smokkelhandel had begeven en een partij thee voor den prijs van f 190.per kg. wilde verkoopen. werd tijdens de onderhandelingen, die hij daartoe met een kooper voerde, aangehou den. Behalve de thee werden bij hem thuis meerdere coupons stof oin beslag genomen, die hij even eens clandestien had opgekocht. In deze zaak is tegen een vijftal per sonen proces-verbaal opgemaakt. Bij één van dié tusschenpersonen te Heiloo werd nog 5 kg. thee in be slag genomen. HIJ MAAKTE EEN RUILT JE. De bedrijfsleider van een klee- dingmagazijn in deze gemeente, die meerdere goederen, zooals erwten, boonen. tarwe, boter. 35 hl. brand stoffen enz., had geruild tegen af gifte van heerencostuums. regenjas sen en winterjassen, uiteraard zon der afgifte van textielpunten of een vergunning is geverbaliseerd ter wijl de artikelen grootendeels wer den in beslag genomen. De leveran ciers. in totaal 7 personen, werden allen eveneens geverbaliseerd. NIEUWE NIEDORP, TENTOONSTELLING FLORALIA. Zondag werd in de zaal Kossen de jaarlijksche Floralia Tentoonstel ling gehouden. Dit jaar was er geen rubriek voor Huisvlijt, alleen eenig teekenwerk ter opluistering. Een behoorlijk aantal inzendingen was aanwezig, waarvan de uitslag als volgt- was: Stekplnten: Begonia: 1. Jac. de Jong; 2. Emma Leeghwater; 3. Ph. Koomen. Eerv. Verm. J. v. Gelde ren; Juff. Groen. Salvia: 1. S. G. Wit; 2. Wed. H. Smit; 3. Wed. Helder. Eerv. Verm. O. Strijkers; Jb. de Jong. Colleus: 1. S. G. Wit; 2. H. Band: 3. Ph. Koomen. Eerv. Verm. Jb. de Jong. T. de Jong. Agaratum: 1. Wed. Helder; 2. C. v. d. Haagen; 3. Wed. Smit. Eerv. Verm. G. Benit. Bouquetten: 1. A. Sanders; 2. W. Fijnheer: 3. id. Eerv. Verm. Jac. Pijper. C. Koorn. Inzending schoolkinderen. Lobelias: 1. J. de Geus: 2. Jan Keuken; 3. S. Kuiper. Eerv. Verm. J. Dekker. Afrikanen: 1. J. Siewerts; 2. C. Druiff; 3. M. v. d. Kommer. Eerv. Verm. P. Oostra; T. Sterk; C. Sterk. Vrije inzendingen: 1. A. Sanders; 2. A. Fijnheer; Eerv. Verm. A. Fijn heer. Vruchten: Jaap Visser één eerste twee tweede en één derde prijs. Ootje Strijbis een eerste prijs; H. Cossen een eerste prijs. Eerv. Verm. H. Koorn; Jb. de Jong. Tevens werden bij deze gelegen heid de schooltuintjes, welke dit jaar voor het eerst in gebruik ge nomen zijn aan een keuring onder worpen. De prijzen waren hier. Schoolkinderen 10 jaar: 1. Jan- ny Siewerts: 2. Janny Wetsteen; 3. Janny Appel. Eerv. Verm. K. Koorn 11 jaar: 1. Tjijbe Bijlsma; 2. Jo Bossen; 3. Jn. Dekker; 4. Sm. Kui per. Eerv. Verm. J. v. d. Molen. 12 jaar: 1. G. Aker; 2. J. Rougoor 3. S. Rezelman. Eerv. Verm. Neeltje Woudt: M. v. d. Kommer. 13 jaar: 1. Bregla Bruijn; 2. T. Zwagerman; 3. Arie Pijper. Eerv. Verm. Diet de Graaf. Door de beide bloemisten van het dorp was in de' hoek van de zaal een bloemenstand aangebracht. Vooral de stand van H. Band viel op door haar rust en keurige aan leg m. prachtige kleurschakeeringen Hoewel het aantal inzendingen min der groot was dan we gewend ziin. was het een aardige tentoonstelling. GESLAAGD. Voor het te Amsterdam gehouden examen Politiediploma A slaagde onze plaatsgenoot, de maréchaus- sée A. Siemer. HEERHUGOWAARD VOLGENDE KEER BETER OP PASSEN. Tante zou het nichtje even een stuk je wegbrengen: aldus werd vanaf Broek langs Botérweg,Broekerweg en Mid denweg gefietst. Bij den Honden weg zou nicht verder alleen gaan en werd afscheid genomen. De blauwzwarte gabardine regenjas, die nicht zeker meende te weten in Broek op de ba gagedrager te hebben gesjord, bleek toen echter verdwenen Den volgenden dag werd oom aart het werk gezet. Aangifte bij de politie volgde. Een advertentie verscheen Doch nog voor deze zijn speurwerk had verpicht werd reeds een brief ont vangen. Bij de politie te Heerhugo waard had nl. de melkventer Hoek stra aangifte gedaan van het vinden van een damesregenmantel. Een blij en gelukkig wederzien volgde. Ambtelijke mededeelingeo OPENBARE BIJEENKOMST VAN N.V.D. EN N.S.V. IN WIERINGER- MEER. Wieringerwerf. Op Maandag October a.s., te 20 uur wordt in Hotel Smit te Middenimeer een openbare bijeenkomst gehouden van N.V.D. en N.S.V., betreffende doel en wezen dier organisaties. Sprekers zijn de heoren Krienz, organisatileider N.S.V. in Noord- Holland, en van Sonsl)eok, orga nisatieleider N.V.D. in Noord-Hol land. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. Uc-et&al Goed werk van D.T.S. Gelijk spel tegen H.F.C. Even onverwacht als verdiend heeft D.T.S. het I-Iaarlemsche H.F. C. een punt afgenomen na een wedstrijd vol spanning en goede spelmomenten. 11 was de uit slag én de Haarlemmers kunnen hiermede hun handen dichtknij pen, daar een overwinning voor de thuisclub zeker verdiend zou zijn geweest., We hebben D.T.S. den laatsten tijd niet zoo zien spelen. Er is buitengewoon hard gewerkt en hiertegen heeft de techniek van H.F.C het tenslotte moeten afleg gen. In het begin zagen we een iets sterker H.F.C., maar toch kon D.T S. aanvallen opzetten, die gevaar inhielden en het speelde lang ndet kansloos. Een gevaarlijk teruggespeelde bal van Kroon kon v. d. Hoven échter niet goed onder bedwang krijgen en Hóek, de M.-midVoor profiteerde hiervan. Dit was ©en tegenvallertje voor de D.eetjes en had v. d. Hoven zich een poosje later niet zoo uitstekend op een teruggespeeld en hal van Kuiper geworpen wan was de achterstand' nog vérgroot. Maar de gelijkmaker kwam, hor wel er een geweldige scrimage voor noodig was. Een goed door De Waard vooi gezette corner kop te de naar voren gekomen Tromp in, keeper Schras stopte echter Tromp schoot nogmaals in, weer werd de bal gestopt, waarna Groen >er een eind aan maakte en wist te scoren. Zoo ging de tweede helft met gelijken stand in. Toen zagen wé echter een grooterTïTëels aanval lend D.T.S., dat zich kaneen schiep, maar niet wist te benutten H.F.C. zag zijn aanvallen groo tendeels bedwongen door de D, defensie en kon maar een enkele keer gevaarlijk worden. Naarmate de tijd verstreek, steeg de. span ning. D.T.S. hield stand en de stand blééf lr—1. Voor den wedstrijd werd een minuut stilte betracht voor het overleden D.T.S.-lid D. Augustijn. Atlas-Wieringerwaard 1-3 Oostindiër scoort drie maal. Het is nog steeds mis met Atlas. Ook Zondagmorgen tegen Wieringer- waard moest het de punten aan zijn tegenstander laten. Wieringerwaard verdiende de overwinning volkomen. Het is wel een ploeg, waar rekening mee gehouden moet worden. Het elftal is dit jaar versterkt met eenige goe de krachten. Zooals gezegd vlotte het weer niet bij Atlas en de nieuwe voorhoede bleek geen succes te zijn, er werd veel te doorzichtig gespeeld, alleen Hart toonde zoo nu en dan( zijn kwalitei ten en van hem dreigde dan ook het meeste gevaar voor het heiligdom van Wieringerwaard. Na de rust, die met 10 voor W.Waard was ingegaan, ging het met Atlas iets beter. Atlas kwam toen nog een paar maal gevaarlijk te rug, doch de W.Waard achterhoede beheerschte de situatie. Het laatste kwartier kwam W.Waard geducht op zetten en Oostindiër wist nog twee maal Beijer te passeeren. Het einde kwèm met 31 voor W.Waard. HAFTENKARSPEL CONCERT „ONDER ONS". Dirkshorn, Zondagmiddag gaf de mu.ziekvereeniging „Onder Ons" onder leiding van den heer P Pranger een concert in dpn tuin van den heer Kossen. Van de zijde van het publiek werd weinig belangstelling ge toond. De ten gehoore gebrachte nummers werden vlot en ^be schaafd uitgevoerd, met uitzonde ring van de fantasie uit de opera ,Martha" van von Flotow, welke o.i. nog het stempel/ droeg van te korte studie. Uitmimtend^gespecld werden: „Grazielle", ouverture van Andrieu, de Donauwellen-watzer van Ivanovici en de vierdeelige suite „Gemaskerd Bal" van j. Beekhoven. Onder Ons" hepft ongetwijfeld de muziekliefhebbers een paar ge notvolle uren bezorgd. (P. Slotemaker). V.V.O. VERGADERDE. Vrijdagavond hield V.V.O. een ledenvergadering ten huize van den heer Pijper. De voorzitter de heer W. Kistemaker opende met een hartelijk woord en sprak er zijn genoegen over uit dat deze vergadering zoo goed bezocht was, wat zeker een teeken is van de stijgende lijn waarin de Vereen. Voor Ontwikkeling zich bevindt, want V.V.O. telt momenteel 201 le- Heden overleed mijn lieve Vrouw en der kin deren zorgzame Moe der, in den ouderdom van 49 jaar. J. KOSTER. HENK KOSTER. JAN KOSTER. Sohagen, 21 Sept. 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 23 Sept., op de Alg. Begraafplaats te Schagen. Geen bezoek. Heden overleed, na een ziekte van slechts 3 dagen, onze geliefde Man, Vader en Groot vader, de Heer JACOB EVERTS in den ouderdom, van 74 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Zoon en Kleinkinderen, N. EVERTS—de Jong W. EVERTS en Kinderen. Oudesluis, 19 Sept. '42. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 23 Septem ber 1942, 's namiddags 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Sint Maartensbrug. Vertrek vanaf het Sterfhuis 's namiddags 1 uur. Handelsavondschool Schagen GEVRAAGD: Sollicitaties voor 25 Sept. a.s. bij den secretaris. W. D. NIESTADT, Voorz. C. D. SCHMALZ, Secr. Laagzijde 23, Schagen. te Scboorl. Op Woensdag 23 September a.s., des ayonds 20 ure vindt in de zaal van „De Rustende Jager" in het dorp Schoorl een samenkomst plaats, waarin de heeren Krienz en van Sonsbeek uit Haarlem, de ideëele en prac- tlsehe doelstellingen voor de ingezetenen uiteen zullen zet ten, welke bovengenoemde in stelling nastreeft voor leniging van den nood en de gezondma king van ons volk; ieder Neder lander is dus welkom! Winterhulp Nederland te Scboorl Zij, die in het a& seizoen in aanmerking willen komen voor steun, behooren vóór 26 Sep tember aa. daartoe een formu lier volledig in te vullen, ver krijgbaar bij den heer F. Gut- ker, te Camperduin, alsmede ten Gemeentehuize. Banne en Polder Schagen over de hoofdslooten en die langs de wegen en den spoor weg, op Woensdag 30 Sept. '42 Bij besluit van den Procureur- Generaal mag de trekking van de verloting ten behoeve van de SCHOOLTUINTJES te SINT MAARTENSBRUG niet gehou den worden. Tegen inlevering van het lot kan men zijn geld terugbeko men op Woensdag 23 Sept., a.s. van 23 uur bij den heer W. BRAAKENSIEK, te Sint Maartensbrug C 32. Verloren op 2 Sept. groen kort Jasje, gaande van Boeren- sluis naar Lutjewinkel, langs de Molenkade. Gaarne bericht of terugbezorgingbij P. Kort, B 37, Lutjewinkel. Gevraagd flink Meisje, van 8 tot 5 uur. Niet beneden 17 jaar. Mevr. Hartog, Landbouwstr. D 1^6, Schagen. piO ORO OSO OO 00 OIO O OSO OO OfrO 0*0 C«0 OiO Q Woensdag 23 September a s. o om 2 uur wij onze gemoderniseerde winkel, g Zonder punten kan niets worden afgegeven. Uitsluitend contant. r» OnCSQCXDCOöOCOCXlOOOCtOCtOOOOOÖOOjO HEERHUGOWAARD Volledige opleiding v. dipl. Gezel en Vakbekwaamheid. Ook uitstekende schriftelijke opleiding. Geïllustreerde prospectus en proefles gratis. Aanvang cursus HEERHUGOWAARD 28 Sept, nam. 2 u. Voor den cursus SCHAGEN-DEN HELDER en Omstre ken worden de opgaven ten spoedigste ingewacht. den, een getal waarvan men voor heen nooit heeft durven droomen. Na de lezing der notulen, bleek uit de mededeelingen, dat het be stuur de data voor het volgende seizoen heeft vastgesteld! Vervol gens deed de penningmeester, de heer P. Tijsen, verantwoording over zijn gehouden beheer. De ont vangsten hadden bedragen f 846.31 Yt de uitgaven f731.19. Saldo f 115.12^ De ontvangsten van de afd. „Too- neel" bedroeg f 210.— de uitgaven f 200.61. Batig slado f 9.39. De heer P. Homan bracht na mens de fin. commissie verslaguit en adviseerde tot goedkeuring. De penningmeester werd gedechar- cheerd. In nieuwe fin. commissie werden benoemd de heeren P. Ho- man en P. Slotemaker, pl.v. de heer D. Nierop. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren A. van Dijk, W. Kistemaker. C. Schuit Azn. en P Tijsen werden met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in de vacature van Mw. A. de Groot v. d. Laan en Mej. W. Lanjouw (wegens bedanken) na een drietal stemmingen werden gekozen Mw. GroenhartVos en Fok Koster. Na rondvraag sloot de voorzitter met een dankwoord voor de aange name besprekingen. HENGELWEDSTRIJD. Zondagmorgen heeft de visch- club „De Dobber" onder begunsti ging van uitstekend hcngelweer haar 4en wedstrijd in dit seizoen gehouden. De club is^ ditmaal dicht bij huis gebleven, want het strijd- tooneel was de ringvaart rondom den Voorpolder. Toen Jaap Kant voor de laatste maal „halen" had geblazen, bleek het dat er 98 baarzen en 10 wit- visschen waren gevangen. De strijd om den lsten prijs was nogal spannend, doordat Cor Koster en Lous Meinema elk een „kan jer" van een baars hadden gevan gen» doch na zuiver meten, werd vastgesteld, dat de lengte van Cors baars 18.6 cm. en die van Lous' visch'18.5 cm. bedroeg, zoodat -Cor Koster den lsten prijs verwierf, door het vangen van de grootste maatbaars. Tweede prijs Jan Rijs biet 13 st., 3e pr. Piet de Vries Cz. met 12 st., 4e pr. Gert Kant met 10 st., 5e pr. Arie van der Sluis met 8 st., 6e pr.. Evert Wind met 7 st., 7e pr. Piet Stroet met 6 st., 8e pr. Roel Ypma na loting tnet Cor van der Sluis, ieder met 5 st. Na afloop begaf „De Dobber" zich naar het clubhuis, waar de prijzen, welke bestonden uit luxe voorwerpen en andere nuttige za- werden - uitgereikt.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3