TIJDELIJK LEERUUR Kroosschouw 8 «Openen 8COR LODDER SCHILDERSCURSUSSEN „DIRKMMT" Marktwezen SÜCCES-H.R.C. 4 4 8 2 De Burgemeester van schagen brengt ter algemeene kennis, dat tot nadere aankondiging het aan- yangsuur der weekmarkt is be-, paald op 8 uur. Vóór genoemd uur zal geen vee ter markt worden toegelaten. Schagen, 18 Sept. 1942. De Burgemeester voornoemd, T. H. BUITENHUIS. SCHAGEN BIJZONDERE PLECHTIGHEID IN DE NED. HERV. KERK. Licht in den donkeren tijd. Er vond gistermiddag in de Ned. Herv. Kerk op den markt een bij zondere dienst plaats. De Kerkeraad- der gemeente had besloten de recht- sche minderheidsgroep óp te nemen in kerkelijk verband, zooals ook el ders in ons land gebeurt. Men wil ook hier een begin maken met de oplossing van de gruwelijke rich- tingstriid in de ..groote kerk", die zoovelen reeds als normaal en van zelfsprekend gingen vinden. In een tijd als de onze vallen vele ver schillen weg en zoekt men het we zenlijke. dat verbindt. De gemeente was 'goed opgeko men. om mede getuigenis af te leg gen van haar geloof in deze dingen. Ds. Kapteyn sprak eerst over de tekst: ..Ten tijde des avonds zal het licht zijn." Dat licht in dezen don-* keren tijd is niet den ander, een an~ dere kerk of richting of groep van menschen. de schuld van alles ge ven? doch solidair schuld belijden en dragen. Dat licht is het verlan gen naar een nieuwe gemeenschap waar men elkander wil verstaan en met elkander wil strijden. Dat Jicht is de zuivering van onoprecht geloof. Het beteekent de afbraak van sleur en heilige kruisjes, en op bouw van een leven in geloof en liefde tot God en den naasje. Dat licht is: zich scharen om Je zus Christus als den Heer en staan in zijn dienst. Nadat de predikant den heer Be neder. cand. t.d. Heiligen Dienst, had bevestigd tot huiprediker in-de gemeente, speciaal voor de recht- sche leden, sprak deze over ..Chris tus als het licht der wereld". Hii knoopte bii het vorige aan en ging verder in op de eenige beteekenis van Christus voor kerk en wereld als het licht, ook in onze dagen, dat wij moeten volgen en uitdragen. Het begin van een nieuw contact is hiermede gelegd. Moge het de gemeente gegeven zijn vele voor- oordeelen te overwinnen en door grooteren eenheid innerlijk hechter te worden. ZELDZAAM. Op den tuin van den heer H. Dom per. alhier, staan de snijboonen thans voor den tweeden keer in vollen bloei. Dat komt niet veel voor. WIERINGEN. HARMONIE CONCERTEERT. Hippolytushoef, Zondagmiddag gaf de muziekvereeniging „Harmo nie" een aardig geslaafd cóncert op het Kerkplein. Men had van eenige landbouwwagens een ver hooging gemaakt, zoodat een ieder .de „muziek" kon zien. Tal van nummers werden ten gphoore ge bracht, waaronder de mooie ouver ture Fanlastique van A. Govaert, en de wals van J. Strauss, Le Beau Danube bleu. Tot slot eenige mar- schen, waarmede het concert wei?, besloten. (C. Dekker) VEILING. Voor de Jam. Herm&ns te Wie- ringen werden in Hotel J. Lont te De Oever ten overstaan van notaris Obreen een aantal perceelen ge veild. De opbrengsten waren als volgt: Perceel 1. P. Tijsen Dzn. f S91.— Perceel 2. P. Tijsen Dzn. f "816. Perceel 3. D. Tijsen Pzn. f 882. Perceel 4. P. Tijsen Dzn. f 915. Perceel 5.Joh. Heiligenberg f 912. Perceel 6.' Joh. Oedzes f 909. Perceel 7. Joh. Oedzes f 906. Perc. 8. Coöp. Boerenleeenbank f 900, perc. 9 S. C. Kooij Mzn. f 900, perc. 10 Jb. Tijsen Dzn. f 1140, pcrc. 11 Coöp. Boeren leeniban/k f 1050. perc. 12, N. de Haan Wlzh. f 1000. perc. 13, Jb. Tijsen San. f 950; perc. 14, Jb. Bakker Jzn. f 1000; perc. 15 S. Bakke.r Szn. f 1050; perc. lé. Coöp. Boerenleenbank f 2100; perc. 17, Coöp. Boerenleenbank f 2300: Totale opbrengst t 18621. kerkelijke vei^iezing. Bij de Zondagmorgen na de gods dienstoefening in de Ned. H. kerk te Hippolytushoef gehouden ver kiezing zijn tot notabel gekozen: de heeren J. C. de Vries en S. Rus- selman. ontvreemd; In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op een drietal plaat sen in deze gemeente ingebroken. Verschillende goederen zijn ont vreemd, waar onder distributiebe scheiden. PO UT IE. Gevonden: ©en damesanmbapdhor- loge en een damesjumper. Inl. gem.-bode. DAAN POOL IN CONCORDIA. Onlangs zagen wii Daan en zijn clubje te Den Oever. Zaterdag en Zondag was hij in zaal Concordia te Hippolytushoef. En niettegen staande al verscheidene malenin dit blad van zijn uitvoeringen ver slagen zijn gepubliceerd, willen wij toch niet achterblijven om hen een woord van dank te brengen voor de 3 uren van echte kleinkunst, waar zij ons hebben laten gervieten. Is dadelijk heeft Daan zijn 'pu bliek met zijn praatje te pakken en als hij dan zijn eerste lied ..De macht van het kind" heeft laten hoó' ren. bewijst het hartelijk applaus, hoezeer men zijn kumiep appreci eert. „Onze Daan" weet zoowel in het ernstige genre als in het luchti ge en kluchtige de zaal te iipponee- ren. Van de eerste noemen wii ook zijn „Gebroken Melodie", tèrwijl van de laatste vooral zijn West- Friesohe schetsjes zeer in den smaak vielen, ^e noemen verder Bob v. Bruggen, pianist en accor- dionvirtuoos. Vlie den ganschen avond op het tóoneel is om ziin me deleden te accompagneeren. De wij ze. wparop hij dit doet is werkelijk schitterend. Henk Borst oogstte veel succes met zijn ..Vereelte Handen", terwijl het verzoeknummer „Aether- banden" door Mimi Buick-Pool en Henk Borst op de juiste wiize'wer den voorgedragen. De -drie finales waren een lust voor 't oog. wat cos- tumes en décors betreft^oordracht en zang waren voortrefRlijk. Als inleiding der 3 finales jyerd door Ans Neefkes telkens een dans ge-, geven. Haar dansen zijn kunstzin nig en worden met volle overgaye en groote toewijding door haar uit gevoerd. Vooral de uitlegging der dansen verhoogde het begrijpen en zij had dan ook steeds een hartelijk applaus te incasseeren. Bravo Daan en.>.. tot de volgende keer. (C. Dekker.) KOEGRAS W1EBE HÓLTROP ter aarde besteld Harmonie Kunstzin bewijst de laatste eer. Julianadorp. In den nog jeugdigen leftijd vair J6 jaar en 9 maanden werd Zater dag Wiebe Holtrop ter-aarde-besteld het slachtoffer van een ernstig on geval. Gedurende ruim vijf ja^r was de overledene een trouw en ijverig lid van de Harmonie .Kuhstzin" Het geheele muziekcorps, onden leiding van haar directeur. J. v. Glabbeek. was bij deze droeve plechtigheid te genwoordig. Door de acht jongste- leden werd de overledene naar de groeye gedragen, daarachter kwa men de leden van „Kunstzin" met Vereeniging voor Facul tatieve Lijkverbranding 67ste Algemeene Vergade ring. Voordracht D& G. W. Melchers. DeeVer. voor Facultatieve Lijk verbranding hield Zaterdag onder voorzitterschap-van Dr. P. H. van Roojen haar 67ste algemeene ver gadering in haar kantoorgebouw te Velzen. Uit alle hoeken van ons land'waren de afgevaardigden op gekomen. De voorz. merkte in zijn- ope ningswoord o.m. op, dat de tarie ven voor crematie wel zullen moe ten worden verhoogd Bij de bestuurverkiezing werden de aan de beurt ^an" aftreden zijn de leden, de heeren Dr. P .H. van Roojen, Dr. K.. Simon Thomas en L. J. Zielstra bij enkele candidaat- stelling herkozen. De rekening en verantwoording van het hoofdbestuur over 1941 en de begropting over 194fc werden- vervolgens goedgekeurd. Tenslotte werden enkele artike len van het Algemeen Reglement overeenkomstig de voorstellen van het Hoofdbestuur gewijzigd na eenige discussie. Amendementen van de afdeelmeen Amsterdam, Bergen en Alkmaar hadden geen succes. Aan het Hoofdbestuur werd over gelaten de plaats te benalen. waar de volgende algem. Vergadering zal worden gehouden. Na sluiting volgde een wande ling naar het crematorium, waar Ds. G. W. Melchers, em. predikant, in de groote aula een voordracht zou hvuden over ,£)e lijkverbran ding bezien van ethisch-religieus standpunt", Spr. begon met er op te wijzen, dat de woorden „Stof zijt gij en tot stof zult j»ij wederkeeren" geen ge bod inhouden omstrent de wijze waarop dit zal geschieden, op een langzame wijze als bij begraven dan wel óp snellere manier als-bij verasschen. Voorstanders van de laatste wijze zagen zich geplaatst tegenover hygiënische, juridische, economische en religieuze vraag stukken. In de loop der jaren is gebleken,* dat de religieuze bezwa ren het moeilijkst te overwinnen waren. Weinigen denken aan hun dood, en als 't zoo veT is, zorgen anderen wel voor de lijkbezorging en volgens allicht het plaatselijk gebruik. Niet de ko^e rede, maar het hart, het gevoel spreekt. Gods dienstige gedachten dringen dan naar voren. Spr. betoogde uitvoe rig dat nergens in de Heilige Schrift verassching is' verboden. Lijkverbranding gaat niet'in tegen het geloof. Zelfs het pauselijk ver bod is niet ex cathedra, kan ten allen tijde opgeheven worden. Gehechtheid aan een bepaalde «raditie speelt een voornamen rol Maar een traditie is ontstaan in den loop der tijden en heeft een tevoren bestaand gebruik verdron gen, en nu moge zij nog zoo oud en eerbiedwaardig zijn. zij zal toch ook op haar beurt kunnen worden verdrongen. Men houde op, aldus -spr., zich te beroepen op traditie en bedenke, dat de wijze, waarop het doode lichaam aan de vergan kelijkheid wordt prijsgegeven niets te maken heeft met geloof. Zoowel verasschen als begraven voldoen aan het gebod: „Stof- zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren." Spr. eindigde zijn met de meeste aandacht gevolgde rede met de woorden: „Laat ons voortgaan op den ingeslagen weg en de toekomst is ons." n Ambtelijke mededeelingen OPENBARE BIJEENKOMST VAN N.V.D. EN N.S.V. IN WIERINGER- MEER. Wieringerwerf. Op Maandag 5 October a.s., te 20 uur wordt in Hotel Smit te Middenmeer een openbare bijeenkomst gehouden van N.V.D. en N.S.V., betreffende doel en wezen dier organisaties. Sprekers zijn de heeren Krien®, organisatfleider N.S.V. in Noord- Kol land, en van Sonsbeek, orga nisatieleider N.V.D. in Noord-Hol land. De yergaderinig is voor iedereen toegankelijk. een'20-tal bloemstukken. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den eere voorz.. den heer Hendriks die namens het corps Wiebe éen rust zacht" toewenschte' en hem schetste als een trouw en goed lid der vereeniging. Daarna werd gesproken door den dirigent J. v. Glabbeek. die diep onder den indruk was en die tot uiting bracht, hoezeer het plotseling heengaan yan dezen jongen vriend allen had 'ge troffen. ..Wij.' die wekelijks de mu ziek beoefenen zullen straks de leege plaats vinden van een trouw, ijverig en goed lid." Zeer velen zullen zich met hem hebben afgevraagd, hoe het moge lijk was. dat dit ïonge leven werd weggenomen, doch men staat voor het groote ondoorgrondelijke myste rie. Of wij menschen dit nu een Overmacht, een Natuurkracht of een God noemen, wij hebben er in te berusten en vol eerbied en dee moed het hoofd te buigen. De bloemen, welke door de leden van de harmonie ziin gezonden ver welken maar zd zijn een symbool Met gouden letters zal de naain vanden overledene in de annalen van het korps vermeld blijven. Moeilijk was het voor spreker om troostwoorden te spreken tot ou ders en fam. Een ieder voelt -hun groote smart 'en droevenis. Moge het voor hen een kleine verlich ting zijn. dat Wiebe in ziin kort stondig bestaan zooveel vrienden had. Spr. hoopt, dat de tijd de diepe wonden mag heelen. Namens allé korpsleden wenscht hij den overle dene een rust zacht en persoonlijk voegt hij daaraan toe een hartelijk „tot weerziens" in het hiernamaals. Hierna sprak den heer L .v. d. Boogaarde, namens de „Kunstzin"- band. waarmede de droeve plechtig heid was geëindigd. Alkmaar ZWARTE ZEE?. Dezer dagen is door den Econo- mischen Dienst van de Politie, al hier. tegen een drietal personen proces-verbaal opgèmaakt terzake van het in den zwarten handel ver- koopen van 100. stukken Sunlight- zeep. tegen den- prijs van f 3.50 per stuk. Uit het onderzoek bleek voorts dat de^eep door één van die hande laren was gestoleivbii een grossiers bedrijf in deze gemeente. DE KASTELEIN DEED IN CLANDESTIEN. Een caféhouder, die in'den smok kelhandel «500 stukken Sunlight- zeep had gekocht en hiervan een gedeelte trachtte te verkoopen voor den priis van f 4.50 per stuk. werd op het moment dat hij deze zeep zou verkoopen. gearresteerd. Tijdens de huiszoeking. welk§ bij dien per soon hierna werd ingesteld, werd nog een flinke partij frauduleus ge fabriceerde boter en kaas in beslag genomen, welke goederen hij even eens in den zwarten handel had ge kocht. De leveranciers van deze ar tikelen. w.o.. een winkelier uit de ze gemeente, zijn geverbaliseerd. EEN THEESMOKKELAAR. Een verzekeringsagent, die zich op het pad van den smokkelhandel had begeven en een partü thee voor den prijs van f 190.per kg. wilde verkoopen. werd tijdens de onderhandelingen, die hij daartoe met een kooper voerde, aangehou den. Behaève de thee werden bij hem thuis meerdere coupons stof oin beslag genomen, die hij even eens clandestien had opgekocht. In deze zaak is tegen een vijftal per sonen proces-verbaal opgemaakt. BU één van die tusschenpersonen te Heiloo werd -nog 5 kg. thee in be slag genomen. NIEUWE NIEDORP. TENTOONSTELLING FLORALIA. Zondag werd in de zaal Kossen "de jaar lij ksche Floralia Tentoonstel ling gehouden. Dit jaar was er geen rubriek voor Huisvlijt, alleen eenig teekenwerk ter opluistering. Een behoorlijk aantal inzendingen was- aanwezig, waarvan de uitslag als volgt was: Stekplnten: Begonid: 1. Jac. de Jong; 2. Emma Leeghwater; 3. Ph. Koomen. Eerv. Verm. J. v. Gelde ren; Juff. Groen. Salvia: 1. S. G. Wit; 2. Wed. H. Smit; 3. 'Wed. Helder-. Eerv. Verm. O. Strijkers; Jb. de Jong. Colleus: 1. S. G. Wit: 2. H. Band; 3. Ph. Koomen. Eerv. Verm. Jb. de Jong. T. de Jong. Agaratum: 1. Wed. Helder: 2. C. v. d. Haagen; 3. Wed. Smit. Eerv. Verm. G. Benit. Bouquetten: 1. A. Sanders; 2. W. Fijnheer; 3. id. Eerv. Verm. Jac. Pijper. C. Koorn. Inzending schoolkinderen. Lobelias: 1. J. de Geus; 2. Jan Keuken; 3. S. Kuiperj Eerv. Verm. J. Dekker. Afrikanen: 1. J. Siewerts; 2. C. Druif f; 3. M. v. d. Kommer. Eerv. Verm. P. Oostra: T. Sterk; C Sterk. Vrije inzèndingen: 1. A. Sanders: 2. A. Fijnheer; Eerv. Verm. A. Fiin- heer. Vruchten: Jaap Visser één eerste twee tweede en één derde prijs. Ootje Strijbis een eerste priis; H. Kossen een eerste 'priis. Eerv. Verm. H. Koorn; Jb. de Jong. Tevens werden bij deze gelegen heid de schooltuintjes, welke dit jaar voor het eerst in gebruik ge nomen zijn aan een keuring onder worpen. De prijzen waren hier. Schoolkinderen 10 jaar: 1. Jan- ny Siewerts; 2. Janny Wetsteen: 3. Janny Appel. Eerv. Verm. K. Koorn 11 jqar: 1. Tjijbe Bijlsma: 2. Jo Bossen: 3. Jn. Dekker; 4. Sm.-Kui per. Eerv. Verm. J. v. d. Molen, 12 jaar: 1. G. Aker; 2. J. Rougoor 3. S. Rezelman. Eerv. Verm. Neeltje Woudt.; M. v. d. Kommer. 13 jaar: 1. Bregla Bruijn; 2. T. Zwagerman; 3. Arie'Pijper. Eerv. Verm. Diet de Graaf. Door de beide bloemisten van het dorp was in de hoek van de zaal een bloemenstand aangebracht. Vooral de stand van H. Band viel op door haar rust en keurige aan leg m. prachtige kleurschakeeringen Hoewel het aantal inzendingen min der groot was dan we gewend ziin. was het een aardige tentoonstelling. GESLAAGD. Voor het te Amsterdam gehouden examen Politiediploma A slaagde onze plaatsgenoot, de maréchaus sée A. Siemer. 1lotjkiaL Onder groote belangstelling vond de ontmoeting SuccesH.R.G, plaats en na meer 'n spannenden dan f raaien wedstrijd, waarin de kansen nogal eens wisselden, kwam 't einde met den uitslag 44, waar mede beide ploegen tevreden moch ten zijn. Bij Succes werd constant goed gespeeld en dooreengenomen was het veldwerk der Successers beter. Bij H.R.C. zagen wij weinig opbouwend werk, maar in de voor hoed werden uitstekende dingen gedaan en dank zij het doortastend optreden van de voorwaartsen, ge paard aan een behoorlijke schot vaardigheid van de spelers, indivi dueel is het den Racers mogelijk geweest het evenwicht in de doel- cijfers te bewaren. De aanval was de kracht der gasten, want 4 doel punten tegen de toch als sterk' be kend staande S.-achterhoede is uit stekend te noemen, terwijl 4 doel punten voor de uitgesproken on productieve S.-aanval wijst op een zwakke* verdediging. Scheidsrechter Mol leidde deze match en H.R.C. trapte af met het wind voordeel. De Racers, die er direct goed in waren buitten dit voordeel onmid dellijk uit en dreigden Sutces ge heel te overspelen. Nog maar wei nige minuten waren gespeeld toen de Vries, die op de rechtsbuiten plaats een keurige partij speelde en de meest gevaarlijke man was, de bal kreeg toegespeeld en een onverwacht hard laag schot in zond dat Posthumus volkomen ver raste (O—l). Nauwelijks van den schrik be komen plaatste Roomijer uit het middenveld ,'n hooge bal in de doel mond. Koster liep hier op en met een. charge passeerde hij Lont om juist voor Posthumus bij den bal te zijn, die andermaal het nakijken kreeg. Een geluksdoelpunt. Vijf minuten gespeeld: 0—2. Met dezen kostbaren voorsprong had H.R.C. de beste papieren, doch S. komt alle lof toe voor de wijze waarop zij van toen af aan alle kracht inzette. Geleidelijk kwam men tot tegenaanvallen en reeds spoedig verkleinde Metselaar uit .een voorzet van Schmitt'den achter stand (1—2). Weinige ©ogenblikken fater bracht de lat bij H.R.C. red ding, toen Metselaar wederom hard inschoot en het werd duidelijk, dat S. zich niet zonder meer ggwonnen zou 'geven. Toch kwam H.R.C eerst nog weer aan het woord en Bakker maakte er geheel alleen 13 van welk voorbeeld spoedig door Schmitt Werd gevolgd (23). Beide goede doelpunten. De wedstrijd was tot dusverre zeer aantrekke lijk en vrij gelijkopgaajid. Rust 23. Na de rust was de fut er bij H.R.C. geheel uit en er werd voor al in de verdediging hopeloos ge knoeid. Het was opvallend hoe ge makkelijk Succes, dat nu het windvoordeel had, thans speelde De H.R.C.-voorhoede kreeg weinig bpllen meer en was genpimen tijd volkomen uitgeschakeld.. Succes daarentegen bouwd-e de eene na de andere aanval op en het over wicht kwam reeds tot uitdrukking toen'S. een vijftal corners kort na elkaar kreeg te nemen. Doelpun ten konden niet uitiblijveif en ten slotte scoorde Hartman fraaij uit «en voorzet van C. Lont. Na 26 mnuten was de stand gelijk, 3—3. 'Keurig opgehaald! Steeds, kwam S.- terug en onder oorverdoovend gejuich besloot C. Lont een snelle run met een zijner welbekende schoten en S. leidde met 4—3! S. had nu de wedstrijd geheel in handen en het was bepaald fout gezien, dat men zich nu in de verdediging terugtrok.-Hierdoor kregen de gasten gelegenheid zich naar voren te werken en dit werd Succes noodlottig. In een duel met Tedema wist Bakker het leer op effectvolle wijze in de rich ting van het doel te plaatsen, zoodat Posthumus er geen Ji.ijk meer op had em het nazien kreeg (44). Lont kreeg voor open doel nog de kans van den dag, doch de bal ging naast. Terwijl het leer uit een laatste corner op het H.R. C.-doel voor van Els' heiligdom zweefde, werd het einde gefloten. Goed werk van D.T.S. Gelijk spel tegen H.F.C. Even onverwacht als verdiend heeft D.T.S. het HaarLemsche H.F. C. een punt afgenomen na een wedstrijd vol spanning en goede spelmomenten. 1—1 was de uit slag en de Haarlemmers kunnen hiermede hun handen dichtknij pen, daar een overwinning voor de thuisclub zeker verdiend zou zijn geweest. We hebben D.T.S. den laatsten tijd niet zoo zien spelen. Er is buitenge#oon tiard gewerkt en Heden overleed mijn lieve Vrouw en der kjn- deren zorgzame Moe der, Dina Camelia Koster- Roggeveen in den ouderdom van 49 jdar. J. KOSTER. HENK KOSTER. JAN KOSTER. Schagen, 21 Sept 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 23 Sept, op de Alg. Begraafplaats te Schagen. Geen bezoek. Heden overleed, na een ziekte van slechts 3 dagen, onze geliefde Man, Vader en Groot vader, de Heer JACOB EVERTS in den ouderdom van 74 jaar. Zijn (liepbedroefde Echtgenoote, Zoon en Kleinkinderen, N. EVERTS—de Jong W. EVERTS en Kinderen. Oudesluis, 19 Sept. '42. De teraardebestelling* zal plaats hebben op Woensdag 23 Septem ber 1942, 's namiddags 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Sint Maartensbrug. Vertrek vanaf het Sterfhuis 's namiddags 1 uur. Handelsavondschool Schagen GEVRAAGD: Sollicitaties voor 25 Sept. a.s. bij den secretaris. W. D. NIESÏADT, Voorz. C. D. SCHMALZ, Secr. Laagzijde 23, Schagen. Nedejlandscbe Volksdienst te Schoort. Op Woensdag 23 September a.s., des avonds 20 ure vindt in de zaal van „De Rustende Jager" in het dorp Schoort een samenkomst plaats, waarin de heeren Krienz en "van Sonsbeek uit Haarlem, de ideëele en prac- tische doelstellingen voor .de Ingezetenen uiteen zullen zet ten, welke bovengenoemde in stelling nastreeft voor leniging van den nood en de gezondma king van ons volk; ieder Neder lander is dus welkom! Winterhulp Nederland te Schoorl Zij, die in het a.s. seizoen in aanmerking'willen komen voor steun, behooren vóór 26 Sep tember a,s. daartoe een formu lier volledig in te vullen, ver krijgbaar bij den heer F. Gut- ker, te Camperduin, alsmede ten Gemeentehuize. Banne en Poldër Schagen over de hoofdslooten en die langs de wegen en den spoor weg, op Woensdag 30 Sept. '42 Bij besluit van den Procureur- Generaal mag de trekking van de verloting ten behoeve van de SCHOOLTUINTJES te SINT MAARTENSBRUG niet gehou den worden. Tegen inlegering van het lot kan men zijn geld terugbeko men op Woensdag 23 Sept., a.s. van 23 uur bij den heer W. ÊRAAKENSIEK, te Sint Maartensbrug C 32. Verloren op 2 Sept* groen kort Jasje, gaande van Boeren- sluis naar Lutjewinkel, langs de Molenkade. Gaarne bericht of terugbezorging bij P. Kort, B 37, Lutjewinkel. Gevraagd Hink Meisje, van 8 tot 5 uur. Niet beneden 17 jaar. Mevr. Hartog, Landbouwstr. D 146, Schagen. piO OÉOC30O8OO80 C3SOOiO0OsOCSSOaOC3iOC*O caoo-o o Woensdag 23 September as. om 2 uur wij onze gemoderniseerde winkel. v.h. D. MUL WINKEL. Zonder punten kan niets worden afgegeven. Uitsluitend contant. C*0(X)CjOgOOOOO(X?OC<OC<OOIOOIOOPOIOOO HEERHUGOWAARD Volledige opleiding v. dipl. Gezel en Vakbekwaamheid. Ook uitstekende schriftelijke opleiding. Geïllustreerde prospectus en proefles gratis. Aanvang cursus HEERHUGOWAARD 26 Sept, nam. u. Voor den cursus SCHAGEN-DEN HELDER en Omstre ken worden de opgaven ten spoedigste ingewacht. hiertegèn heeft de techniek van H.F.C. het tenslotte moeten afleg gen. In het begin zagen we een iets sterker H.F.C., maar toch kon D.T S aanvallen opzetten, die gevaar inhielden en het speelde lang niet kansloos. Een gevaarlijk teruggespeelde bal van Kroon kbn v. d. Hoven eohter niet goed onder bedwang krijgen en Höck, de M.-mi (Ivoor profiteerde hiervan. Dit was ©en tegenvallertje voor de D.eetjes en had v. d. Hoven zich een poosje later niet zoo uitstekend op een teruggespeelden bal van Kuiper, geworpen wan was de achterstand nog vergroot. Maar de gelijkmaker kwam, hor wel er een geweldige scrimage voor noodig was. Een goed door De Waard vooi gezette corner kop te de naar voren gekomen Tromp in. keeper Schras' stopte echter Tromó schoot nogmaals in, weer werd de bal gestopt, waarna Groen er een eind aan maakte en wist te scoren. Zoo ging de tweede helft met gelijken stand in. Toen zagen we echter een grootert^Sels aanval lend D.T.S., dat zich kansen schiep, maar niet wist te benutten H.F.C. zag zijn aanvallen groo- tendeels bedwongen door de D.- defensie en kon maar een enkele keer gevaarlijk worden. Naarmate de tijd verstreek, steeg de span ning. D.T.S. hield stand en de stand bleef 11. Voor den wedstrijd werd een minuut stilt© betracht voor het overleden D.T.S.-Jid D. Augustijn. Atlas-Wieriogerwaard 1-3 OostindiCr scoort drie maal. Het is nog steeds mis met Atlas. Ook Zondagmorgen tegen Wieringer- waard moest het de punten aan zijn tegenstander laten. Wieringerwaard verdiende de overwinning volkomen. Het is wel een ploeg, waar rekening mee gehóuden moet worden. Het elftal is dit jaar versterkt met eenige goe de krachten. Zooals gezegd vlotte het weer niet bij Atlas en de nieuwe voorhoede bleek geen succes te zijn, er werd veel te doorzichtig gespeeld, alleen *Hart toonde zoo nu en dan zijn kwalitei ten en van hem dreigde dan ook het meeste gevaar voor het heiligdom van Wieringerwaard. Na de rust, die met 1—0 voor W.Waard was ingegaan, ging het met Atlas iets beter. Atlas kwam toen <iog een paar maal gevaarlijk te rug, doch de W.Waard achterhoede beheerschte de situatie. Het laatste kwartier kwam W.Waard geducht op zetten en Oostindiër wist nog twee maal Beijer te passeeren. Het einde kwam met 3—1 voor W.Waard.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 5