strafbeschikkingen neemn akkertje Regeling voor de periodieke pers van niet- commercieele vereenigingen en stichtingen Keuringen voor de Waffen-SS en het vrijwilligerslegioen Nederland 9 ®~GrRAVENIIAGE, 21 September. wsarnnrfpr wnr/H vorctaan Ha V>a_ 's-GRAVENHAGE, 21 September. In verband met de heersohende papiersohaarschte is het noodig be palingen vast te stellen ten aanzien van periodieke drukwerken van met-commercieele vereenigingen en stichtingen. Met ingang van 1 October 1942 treedt de volgende regeling in wer king: 1. Niet-cohimercieele vereenigin gen en stichtingen, die een perio diek verschijnend orgaan/druikwerik uitgeven, dragen zorg. dat het or gaan/drukwerk wordt .ingeschreven in een daartoe bestemd oplagë-re- gister bij den commissaris voor Piet-commercieele vereenigingen en stichtingen. Waalsdorperweg 72. s-Gravenhage. De opgave, die vóór 30 Septem ber 1942 moet zijn ingediend, be vat: a. den naam van bet orgaan. b. naam en adres van den verant woordelijken redacteur, van den uitgever en van den drukker. e. de termijn van verschijning. d. het formaat. e. het aantal pagina's, i. de oplage. g. het aantal abonnee's. h. de abonnementsprijs. i. het kennummer dér vakgroep tijdschriften. 2. Zoolang de inschrijving niét is geschied en deze door den commis saris voor niet-commercieele ver eenigingen en stichtingen niet is bevestigd, mag 'het orgaan/druk werk niet verschijnen. 3. Het toezicht op de periodieke organen/drukwerken van niet-com mercieele vereenigingen en stich tingen wordt uitgeoefend door de persafdeelingen van het departe ment van Volksvoorlichting en Kun sten en van den commissaris voor niet-commercieele vereenigingen en stichtingen. 4. In de niet-commercieele ver- eenigings/stichtings-periodieken/ drukwerken mogen alleen korte en exacte beschouwingen.mededeelin- i gen,1 nieuws, enz. worden opgeno- men. die uitsluitend betrekking hebben op de doelstelling der ver- eeniging/stichting. 5. Het plaatsen van advertenties in welken vorm ook is. zonder bii- zondere goedkeuring van den com missaris voornoemd, verboden. 6. De niet-commercieele vereeni- ging of stichting is verplicht onmid- dellijk bij het verschijnen van ieder nummer van het orgaan drukwerk, hiervan twee exemplareri in te zen den aan den commissaris voor niet- commercieele vereenigingen en stichtingen. .Waalsdorperweg 72. 's-Gravenhage. en twee exemplaren aan het ..Referat Zeitschriften" van de „Presseabteilung" van het rijks commissariaat. Kneuterdijk 20. te 's-Gravenhage. 7. Op elk exemplaar van een ver- eenigings/stichtingsorgaan/druk- werk dient steeds de naam van den verantwoordelijken redacteur, van den uitgever en van den drukker te worden verrfteld. benevens het ken nummer van de vakgroep tijdschrif ten. alsmede' het nummer waaronder de vereeniging of stichting bij het commissariaat voor niet-commerci eele vereenigingen en stichtingen is ingeschreven. 8. De onder artikel 1 genoemde verplichtingen zal vooralsnog niet gelden voor de periodieke drukwer ken- of andere verveelvoudigingen van zuiVer kerkelijkên aard. waar onder wordt verstaan: a. de periodieke drukwerken of andere verveelvoudigingen van de protestantsche kerkgenootschappen met hun indeeling kerkelijke ge meenten. b. de periodieke drukwerken of andere verveelvqudigingen van het roomsch-katholiek kerkgenootschap. waaronder wordt verstaan de be sturen vart bisdommen en parochies. Van deze vrijstelling zijn noch tans uitgesloten alle overige perio- dieke-organen/drukwerken of ande re verveelvaudigingen van niet- commercieele vereenigingen en stichtingen al dan niet in kerkelijk verband staande of daarin onderge bracht. 9. Deze regeling is vastgesteld op grond van de bepalingen der ver ordeningen van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied* no. 145/1940 en 41/1941. tMuJcen Om het kampioenschap van ^ederland De tweekamp Euwe—v. d. Hoek begonnen. Gisteravond vond in het natio naal schaakgebouw de offioieele opening plaats van den tweek^nip Euwe-V. d. Hoek om het persoon lijk kampioenschap van Nederland. In zijn openingswoord wees de voorzitter van den Ned. Schaak hond, G; W. J. Zittersteyn, op de omstandigheden, die het noodzake lijk hadden gemaakt, dat deze wed strijden langen tijd achterwege zijn gebleven. Op speciaal verlangen van den kampioen zelf werd naar een oplossing gezocht. Door de fi- nancieele v medewerking van het Kramercomité kwam de voorwed strijd in "Leeuwarden tot stand, waaruit de jongste deelnemer als winnaar te voorschijn trad. De afdeeling Den Haag, die den tweekamp gaarne binnen haar mu ren zag gehouden verleende even eens haar financieele medewerking. Aan beiden bracht de voorzitter namens de Nederlandsche schakers zijn dank over. Ir. H. M. de Mundk verwelkom de de spelers en den voorz. van de afd. Friesland Waling Dijkstra, die de verre reis gemaakt had om bij de opening aanwezig te zijn. Hij vertrouwde er op, dat de beide spe lers In de tien partijen de Hage naars veel te genietdn zullen ge ven. De loting gaf Euwe in de eer ste partij de witte stukken.' Rest nog te vernielden, dat het speel tempo 45 zetten bedraagt in de 2y2 uur, vervolgens 1<S zetten per uur. De eerste partij. Een Caro Kann met een opwin dend karakter. Aanvankelijk leek het, dat Euwe het heft in handen zou nemen, maar naarmate het. middenspel vorderde, bleek het, dat juist v, d. Hoek de lakens uitdeel de. Door zeer goed spel werd zijn stelïingsvoordeel omgezet in winst van een pion. De reactie kwam hierna direct en tot tweemaal toe liet v. d. Hoek de winst glippen. Na het verstrijken van den speel tijd werd tot remise besloten. %aa*daUpaJil Draverijen te Medemblik MEDEMBLIK, 21 Sept. De uytelag van de heden ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de harddraverij vereeniging „Prins Hendrik" alhier gehouden kortebaandraverij over 300 meter om het landskampioenschap van Nederland is als vodgt: le prijs 1000 gulden en een kunstvoor werp van de Nederlandsche Harddrayerij- en Renvereeniging: Barones Spencer van Stal Vita Nova te Amsterdam; 2e prijs 400 gulden: Diabola van1 J. van Leeuwen Jr. te Beverwijk; 3e prijs 200 gulden: Absypus - van W. Koe- lemey te Beemster en 4e prijs: Bon Esipirit van J. Klarenheek te Amsterdam. De prijzen van den totalisator waren: le omloop: "Barones Spen cer winnend f 3.— en plaats f 1.—. Diabola f 2.50, Absypus I 4.70 ,en Bon Espirit f. 5.—; 2e omloop: Barones Spencer winnend 2.80 en plaats f 1.30, Dia.bola f 2.20 en Absypus f 1.30? 3e omloop Baro nes Spencer' winnend f 1.— en plaats f 1.10 en Diabola f 2.10. Aan de draverijen ging een voetbalwedstrijd vooraf tussclien de eerste klassere. Volewijokers en D.W.S.,»welke door Volewijckers met 5—4 werd gewonnen. WINTERSEMESTER DUITSCHE UNIVERSITEITEN. 's GRAVENHAGE, 21 Sept. Naar de Deutsche Akademische Austausch- dienst te Den Haag, Waalsdorperweg 12, meedelt, begint het wintersemester aan de Duitsche universiteiten en hoo- gescholen pas op 1 December 1942 en èindigt het op 31 Maart 1943. Nieuwe Rechtzitting slechts op wensch van verdachte Het Zaterdag verschenen Ver ordeningenblad bevat een ver ordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende strafbevelen, strafbeschikkin gen en aan kósten onderworpen waarschuwingen. Hierbij wydt ten aanzien van rechterlijke strafbevelen o.m. bepaald, dat ter zake van een overtreding de rechter bij schrif telijk bevel, geldboete, hechte nis van ten hoogste zes maan den of verbeurdverklaring van voorwerpen kan opleggen. Aan de uitvaardiging van een straf- bevel gaat geen behandeling ter terechtzitting vooraf. De rechter vaardigt het strafbevel uit op vordering van het openbaar ministerie. Acht de rechter behan deling ter terechtzitting gewenscht of bestaat geen overeenstemming tusschen den rechter en het open baar ministerie ten aanzien van de op te leggen straf, dan wórdt geen strafbevel uitgevaardigd, v De verdachte kan binnen een ter mijn van twee weken, nadat hem het strafbevel is uitgereikt, daaren tegen bij het gerecht schriftelijk of door een mondelinge verklaring aan den griffier, bezwaar aanteekenen, met het verzoek behandeling ter te rechtzitting te doen plaats vinden. Wordt bezwaar aangeteekend. dan maakt het openbaar ministerie de zaak door dagvaarding tér terecht- zittihg aanhangig-. Het eereent is bij zijn uitspraak niet gebonden aan den inhoud van het strafbevel. Het ka-n hoogere straffen opleggen dan die, welke bij het straf bevel zijn opgelegd. Indien niet tijdig bezwaar wordt aangetee kend. kan het strafbevel worden ten uitvoer gelegd en wordt net be schouwd als een in kracht van ge wijsde gegane uitspraak. Bevoegdheden plaatselijke hoofden van politie. Voorts wordt o.a. het volgende bepaald ten aanzien van strafbe schikkingen van de plaatselijke hoofden van politie. Overtredingen van: 1. de verordening no. 34/1940 be treffende het verduisteren, als ge wijzigd bij de verordening no, 3/'41; 2. de iuchtbeschermingsverorde- ning (no. 13/1942). 3. de verordening no. 138/1941 be treffende'de handhaving van de openbare orde. als gewijzigd bij de verordening no. 182/1941. 9 .4. de wegenverkeersrègeling (tfe- sfuit no. 193/194%). worden in plaats van door het be voegde Nederlandsche gerecht door het plaatselijk hoofd van politie be recht. Het kan hierbij geldboete-wan ten hoogste f 500.hechtenis van ten hoogste 2 weken of verbeurd verklaring van voorwerpen opleg gen. Plaatselijk hoofd van politie is: 1. In gemeenten, waar een hoofd commissaris van politie is, deze'. 2. In alle andere gemeenten de bur gemeester. Ten aanzien van de beoof-deeling van het strafbare feit, alsmede van de be paling van de straf, zijn de voorschrif ten va/i het algemeene strafrecht van toepassinig. Het plaatselijke fioofd van politie bepaalt bij strafbeschikking de straf op grond van het proces-verbaal en van het eventueel bovendien inge stelde onderzoek. De verdachte kan binnen een termijn KOENRAAD VAN OEN'ARBEIDSDIENST .Moed en krachtitf Nieuwe keuringen. Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede. dat vrijwilligers voor de Waf- fen-SS en het legioen zich op onder staande data bij de genoemde adres sen kunnen vervoegen teneinde ge keurd te worden: 22.9.42 10 uur Amersfoort. Dienstgebouw. Kapelweg. 23.9.42 10 uur Den Haag. café Den Hout. Bezuiden- houtscheweg. Tijdens de keuringen vobr de Waffen §S en het legioen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche SS Nederland (Ne derlandsche SS) willen toetredeh. STAATSLOTERIJ. De hoofdprijzen der Staatsloterij zijn bij de trekking van 21 Septem ber als volgt gevallen: f1000 10419 f 400 13925 14233 ,15416 15456 21994 f 200 17888 18081 f 100 3345* 4361 6323 6540 16593 17515 17739 18115 Bijna niet in staat uw dagelijksch werk te doen? f "AKKERTJES" zullen U weer spoedig en heele- maal kunnen opknappen. Klaag daarom niet, maar: De Nederlandsche Pijnstiller van twee weken, nadat hem de straf beschikking is uitgereikt, bij het plaat-/ selijlc hoofd van politie, dat deze heétt uitgevaardigd, schriftelijk of door een mondelinge verklaring, waarvan een akte wordt opgemaakt, een gerechtelij ke beslissing verzoeken. De Secretaris-generaal van het de partement van justitie oefent het recht van gratie uit ten aanzien van de bij strafbeschikkihg uitgesproken straffen. Ten slotte bevat de verordening nog het volgende ten aanzien van aan kos ten» onderworpen politioneele waarschuwingen. Ter zake van een overtreding vpn de verordening, betreffende het verduiste ren, welke naar aard en gevolgen van geringe beteekenis is te beschouwen, kan de optredende Duitsche of Neder landsche politie-ambtenaar ter plaatse tegen kwijting van een aan kosten on derworpen waarschuwing geven voor het géval de betrokkene zich daaraan uitdrukkelijk onderwerpt en de kosten onmiddellijk voldoet. De kosten mogen een bedrag van vijf gulden niet te bo ven gaan. Déze verordening treedt in werking op 1 pecerfiber 1942. FEUILLETON UeljaeMKai-Kai fdoor HANS POSSENDORF McKenna Co. Het was Zondagmiddag toen Roc- co Alfano en Eromanga, .eenden tachtig dagen na het vertrek van Guadalcanar op een stoomboot der Pacific Mail Steamship Company door den Gouden Poort dè baai van San Francisco binnen liepen. 9 De twee uren die de landingsfor maliteiten vorderden, schenen Al fano een eeuwigheid. Op zijn vraag -naar een hotel zei men, dat hij ex- op voorbereid moest zijn uren lang naar een kamer te moeten zoeken, daar door de aardbeving nog niet genoeg hotels voorhanden waren. Doch zooveel geduld had Rocco niet meer. Hij liet zijn bagage bij het douanekantoor achter, stapte met Eromango in een' rijtuig en beval den koetsier hen naar het hoofdkan toor van de „Three Anchora Line" tè rijden.' ,.U zult daar vandaag met den Zondag wel voor gesloten deuren komen," meende de koetsier, „maar we kunnen het probeeren." De rit ging van hét Union Ferry Depot door de drukke' Marketstreet, de hoofdverl^ersader van San Fran cisco. Het was het gedeelte' der stad, dattwee jaar te voren het zwaarst was getroffen door de aard beving. Tusschen nieuwe, prachtige gebouwen waren nog telkens spo ren van de ontzettende verwoesting te zien, doch overal kreeg men den indruk van levendige bedrijvigheid en snelle ontwikkeling. De koetsier hield stil voor een groot, nieuw handelshuis en wees op een met firmaschilden bedekten muur. Een der grootste schilden droeg het opschrift: Three Anchors Line McKenna Co. 2de, 3de en 4de verdieping. Een reederrj, wier kantoren drie geheele etages van dit groote ge bouw innamen, moest wel van zeer groote beteekenis zijn. De deur was gesloten en na lang bellen verscheen een knorrige con ciërge, die een verbluft gezicht zette toen hij Rocco in het gezicht keek. Hij zei, dat des Zondags bij Mc Kénna en Co. alleen van 9 tot 1 uur een paar klerken werkten, 's Mid dags was ef nooit iemand en op Rocco's vraag .naar de woning van den heer Alfapo zei de man: „Ergens aan den zuidkant van het Golden Gate park, het juiste adres weet ik niet. Laat u ergens in een restaurant of hotel het adres boek geven, daar vind u het zeker in." En hij voegde.er bij„U is ze ker zijn broer?" Rocco Alfano knikte slechts zwij gend en gaf den man een fooi. Toen stapte hij weer bij Eromanga in het rijtuig en zei, met van opwin ding bevende stem: „Het is vast oom Livio. De con ciërge zei dadelijk, dat ik zeker zijn proer was." „Waarheen nu?" vroeg de koet sier. „Ergens waar een adresboek is." „Dan is het 't beste dat u naaf Portsmouth-square gaat naar het hoofdpolitiebureau." „Goed, r\j daar maar heen." De rit scheen Alfano eindeloos. Op het politiebureau schoof mén hem op 2ijn vraag een dik boek toe. Met haastige vingers bladerde hij erin en werkelijk, hij vond de bewo ners van dien naam. Hij las: Alfano, Adrew, muziekinstrumen-, ten. Alfano, Carlo, handelsreiziger. - Alfano, Oliver, herbergier. Maar toen hij tot den vierden en laatstep burger van dien naam was gekomen, stond zijn hart stil van blijdschap en - verwondering tegelijk, want daar stond: Alfano, Rocco,- (firma McKenna Co.) Reeder. Nu was er geen twijfel meer aam dat het zijn broer Livio was. Maar Waarom droeg Livio hier niet zjjn eigen naam Hier in Amerika dreigde hem toch van de z(jde der Fransche overheid geen gevaar; Zijn daad was in het proces uitdrukke lijk een politieke misdaad genoemd, waarvoor /Amerika niet uitleverde Bovendien zou niemand hem in San Francisco vermoeden en waren er een en twintig jaar na de misdaad verloopéh. Doch dat deed er alles weinig toe. De gedachte, misschien nog dit uur zijn broer/ terug te zullen zien ver drong alle verdere overwegingen Rocco noteerde snel het adres en gaf het buiten aan den koetsier met bevel er zoo gauw mogelijk heen te rijden. De kleine Eromanga was minder opgewonderv dan haar vader. De groote zeereis, de vreemde stad, het zoeken naarden onbekenden oom, bii wien, ze waarschijnlijk de volgen de jaren zou doorbrengen dat alles kwam haar zoo vreemd en sprookjesachtig voor. Haar kléine, bruine hand omklemde die van haar vader en haar oogen hingen met een' bijna amgstigen blik aan zijn gezicht. Hoe zeker en volkomen op haar gemak ze zich ook gevoeld had onder de menschéneters van Guadalcanar en bij de parelvisscher's en zeelui, zoo verlegen en angstig was ze hier in deze "^vreemde stad en de gedachte, dat 'haar vader haar spoedig hier alleen zou achterlaten, snoerde haar den keel dicht. (Wordt .vervolgd) Officieele mededeelingen VERVOERVERBOD VAN RUNDVEE. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat zooals reeds eerder is medegedeeld, het vervoeren van rundvee met ingang van 7 September 1942 is verboden, tenzij de runderen gedekt zijn door een geleidebiljet. Nu verondersteld mag worden, dat de re geling betreffende dit yervoerverbod algemeene bekendheid geniet, zal van Maancjag 21 September 1942 af ieder rund, hetwelk vervoerd wordt zonder gedekt te zijn door ee» geldig geleide- biljet, in beslag genomen wordt. Een ieder, die runderen vervoert, an ders dan tusschen de perceelen van het eigen bedrijf over een afstand' klei ner dan 5 km., dient er dus voor te zor gen, dats hij tjjdig.1 een geleidebiljet aanvraagt. KOUSEN- EN SOKKENHERBEVOOR- RADING DOOR DEN HANDEL. In de naaste toekomst zal de herbe voorrading van kousen en sokken door den handel alleen kunnen plaats vin den tegen inlevering van de door het publiek ingeleverde kousenbonnen, on geacht de afgifte van de noodigé pun- tencoupures. Iedere kleinhandelaar, die, voor de herbevoorrading van kousen en/of sokken in aanmerking wenscht te komen, is verplicht de door hem ingenomen kousenbonnen onverwijld en in ieder geval' vóór 1 October 1942 in te zenden bij het Rijksbureau Distéx afd. Herbevoorrading. Andries Bicker- weg 2, 's-Graverihage. Deze kousen bonnen dienen te worden ingeleverd soort -bij sport (mannen, vrouwen, jon gens en meisjes) geplakt op de beken de 'puntenopplakvellen. Op ieder vel van 200 bonnen of gedeelte daarvan, dienen textielzegels te worden geplakt voor een waarde van f 0.30. TOEWIJZINGEN VOOR GEBAK OP „KUCHENMARKEN". Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat van 1 October 1942 af aan bakkers en banketbakkers géén extra- hoeveelheden boter en suiker meer zul len worden beschikbaar gesteld voor de bereiding van producten, welke worden verkocht tegen afgifte van „kuchénmarken", afkomstig van tot de Duitsche weermacht behoorende personen of van beheerders van weer- macht-cantines. PEULVRUCHTENTOEWIJZINGEN. Dé Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Vissche- rij maakt bekend, dat, in afwijking van hetgeen destijds terzake is gepubli ceerd, toewijzingen voor peulvruchten welke in 1941 zijir uitgereikt, niet op nieuw zullen worden geldig verklaard, zoodat het geen zin heeft, dat hande laren, die dergelijke toewijzingen v in, hun bezit hebben, deze ter verlenging ,o£ ter vervanging 'door nieuwe toewij zingen naar hetCentraal Distributie kantoor opzenden of bij den Plaatselij ken Distributiedienst aanbieden. Zij die nen deze toewijzingen echter zorgvul dig te bewaren ter verantwoording van hun voorraad. KROONKURKENDISTRIBUTIE. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat in afwijkingvan de fot op heden gevolgde werkwijze, bij. de di stributie van kroonkurken van 1 No vember 1942 af vergunningen zullen, worden afgegeven met een geldig heidsduur van een maand. 'Hieruit volgt dus, dat voortaan uit sluitend d» behoefte voor één maand tegelijk kan worden aangevraagd. Het betreffende aanvraagformulier moet worden ingediend voor den lOen Van de maand voorafgaande aan die, waar voor de kroonkurken noodig zijn, met dien verstande, dat de kroonkurken "noodig voor de maand November voor 10 October moeten worden aange vraagd. In verband met het feit, dat steeds minder nieuwe kroonkurken kunnen S orden toegewezen, wordt er nogmaals ^andacht op gevestigd, dat uitslui tend aankoopvergunningen voor kroon kurken kunnen worden verstrekt aan dié bedrijven, die voldoende gebruikte kroonkurken hebben ingeleverd. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL- LISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN Bekendmaking No. 32a. Deze prijslijst geldt van 23 September 1942 af. Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen GROENTEN. Holl. bloemkool: per 100 st. p. st Ia boven 30 cm over den kop gemeten f 18.50 f 0.24 1 Ib boven 25—30 cm. over den kop gem. f 15.50 f 0.20 'II boven 1825 cm. over den kop gem. f 11.50 f 0.15 III boven 1218 cm. over den kop gem. f 8.f 0.10 p. 100 kg. p. kg. Witte kool f 5.— f 0.07 Roode kool f 6.50 f 0.09 Savoye kool (geel en groen) f 6.50 f 0.09 Chineesche kool f 6.f 0.08 Spitskool f 6.— f 0.08 Boerenkool f - 6.50 t 0.09 Sprüitkool: geschoond - f30.50 f 0.39 ongeschoond f 19.50 f 0.25 Snij- (dunsel) stoofsla f 9.50 f 0.12 Andijvie I f 8.— f 0.11 Andijvie II f 7.50 f 0.10 Postelein f 15.50 f 0.20 Spinazie; blad f 13.50 f 0.18 struik f12.50 f 0.16 Boonen: kasboohen f 38.— f 0.48 stok prinsesse f 27.— f 0.35 snij spek f 20.50 f 0.26 stamboonen z. draad f20.50 f 0.26 Overige soorten f 17.50 f 0.22 Pronkboonen f 14.— f 0.18 Kropsla: per 100 st. p. st. I -mir stens 2 kg. per 10 stuks f 4.— f 0.06 II van 1,8—2 kg. per 10 stuks ..f 3.50 f 0.05 III van 1,5—1,8 kg per 10 stuks t 3.— f 0.05 Komkommers: Ia minstens 850 gr. p. st. f 17.- f 0.22 Ib 700—850 gr. p. st. f 14.— f 0.18 11 600—700 gr. p. st. f 11.— f 0.14 III 500—600 gr p. st. f 8.— f 0.10 per 100 kg p. kg. Komkommerstek f 10.50 f 0.14 Tomaten 1, II, III en IV f 20.— f 0.26 Tomaten bonken f 15.50 f 0.20 Tomaten kriel en gesch. f 10.— f 0.13 Tomaten, natuur f 15.50 f 0.20 per 100 st. p. st. Aubergines f 20.f 0.26 p. 100 bos p. bos Peterselie, kervel f 4.50 f 0.07 Bosselderij f 4.f 0.06 Knolselderij p. 100 kg. p. kg. bov. 6 cm 0, z. lof f 11— f 0.14 p.,100 st. p. st. ben. 6 cm. 0, met lof f 5.f 0.07 p. 100 kg. p. kg. Blad v. knolselderij en snijselderij f 8.f 0.11 Bleekselderij f 10.f 0.13 Zuchettif 7.5p f 0.10 Maiskolven f 24.50 f 0.32 Prei: boven 10 mm. 0 f 11.f 0.14 tot 10 mm. 0 f 10,.f 0.13 Uien B f 7.50 f 0.10 Sjalotten flO.— f 0.13 Augurken: Soört I f 31.50 f 0.40 Soort II f21.— f 0.27 Soort III f Ï9.— f 0.17 Soort IV f 10.— f 0.13 Soort V f 5.50 f 0.08 1 'II stippel f 13.— f 0.17 III IV stippel l 5.50 f 0.08 Pepers f 46.— f 0.58 per 100 st. p. st. Paprika f 13.— f 0.17 Ramen a s p. 100 kg. p. kg. fll.— f 0.14 per lOOst. ó'.st'- Koolrabi (bov. 7 cm. 0) f 6.— f 0.68 Peen zonder lof: I vaïi 2050 gram p. 100 kg. p. kg. gewasschen- f 10.f 0.13 II van 51-r—200 gram ongewasschen f 7.f 0.09 III van 201—500 gram ongewasschen f 6.f 0.08 IVvan 501 gram en hooger ongewas schen f 5.— f 0.07 p. 100 bos bos Jonge bospeen: minstens 25 st. p. bos f 8.50 f 0.11 Jonge bospeen: p. 100 bos p. bos minstens 25 st. p. bos f 8.50 f 0.11 Kroten: I tot 1/2 kg. per st. f 7.f 0.09 II van 1/2—1 kg. p. st. f 6.— f 0.08 III v. 1—11/2 kg. p. st. f 5.— f 0.07 Gekookte kroten: 3 st. of meer per kg. f 13.f 0.16 minder dan 3 st. p. kg. f 11.50 f 0.14 Herfstlcnollen: j gewasschen f 5.50 f 0.08 ongewasschenf 4.50 f 0.07 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Vobr het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor -bezorging van groenten mag door détai^listen 1 ct. per kg. in rêke- ning gebracht worden boven den ver koopprijs af winkel. Voor de afwijkende qualiteit van bo vengenoemde prodiftten, alsmede voor het; zg. uitschot, moeten prijzen bere kend worden die in een redelijke ver houding staan tot de hierboven gepu bliceerde maximumprijzen, welke gel den voor- de beste kwaliteit. Bij in koop tegen lagere dan de gepubliceer de maximumpi-ijzen moeten de ver koopprijzen dienovereenkomstig wor den verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 33 SEPTEMBEE. Hilversum I. 415,5 m. a7.15 Wiener Sftngerknaben. 7.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.40 „Prisch den dag begin- ■nen". 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 Or kesten ln soorten, causerie. 8.50 BerUlnsch Philharm\nisch orkest. 9.00 Robert Gaden en zijn orkest. 9.30 De spiegel van den dag. 9.40 Robert Gaden en zijn orkest. 10.00* Edvard Grieg-progr'amma. 10.30 „De eeuwen getrot seerd", reportage. 10.45 Orkest Malando en solist. 11.30 Zang met pianobegelefding. 12.00 Almanak.' 12.05 Eltle Mayerhofer zingt met het orkest van Pranz Grothe. 12.15 Theo Uden Masman en z(jn dansorkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 De Me- lodisten, solist en gramofoonmuzlek. 14.00 „Halfweg", gevarieerd programma. 15.00 Kro niek dér Nederlandsche-zeehelden. 15.25 „Half weg", gevarieerd programma. 16.45 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Pianovoordracht. 17.30 „Van Merwede tot Donau", klankbeeldenreeks. 18,00 Een muzikale wandeling door- de operette „Jung Heidel- berg" van Carl Millöcker. 19.00 „De loffelfjcke Compagnie ln Japan'.', causerie. 19.15 „Wal- senciiclus E". 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Zakêlijk praatje over 4en land bouw. 19.50 Charlie and hls Grchestra. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Terugblik op het tweede Nederlandsche Radio-Muziekfeest, 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Zlgeunerspel. 22.15 „Een hij en een zij". 23.2524.00 „Pas getrouwd". Hilversum ,301,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I.*'7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Bberenlaijd in boek en krant. 8.15 Lichte gramofoonplaten. 8.40 Kleine Pianocomposities. 9.00 Lichte gra mofoonplaten. 9.15 Voor-de huisvrouw. 9,30 .Klassieke gramofoonplaten. 10.00 Godsdien stige uitzending. 10.30 Zang met pianobegelei ding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Berlijhsch Philharmonisch orkest. 11.30 Ensemble Willy Kok, solist en orgelspel. 12.30 Programma overzicht. 12.35 Symphonie-orkest. 12.45 B.N. O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Land- bouwreportage. 13.15 Haagsch Trio. 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 Vocaal en 'Instru mentaal concert. 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Orgelconcert. 16.00 Planovoordracht en grar mofoonmuziek. 16.45 B.N.p.: Nieuws-, zake- lijke- en beursberichten. 17.00 Voor de Jeu^d. 18.15 Marschmuzlek. 18.30 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 B.N. O.: Brabantsch praatje. 19.00 Accordeonspel. 19.15 „Pension !t Stekeltje", luisterspel. 19.30 Zang met pianobegeleiding. 20.00 Suite en ro caille, PI. Schmltt. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Otto Hen driks en zijn orkest. 21.00 De Killma Ha- waiianrf? 21.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avoridwljding. 22.20 24.00 Zie Hilversum Z. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv: van den hoofdred., buitenl en stadsnieuws Den Hei ier C van Kampen Binnen- and alg report en streeknieuws A Eriks. Haagsch redacteur P =1 H M Vevberne. Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver-1 enti.es, Schager editie' G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersche editie J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2