Riet en Kroosschouw DE HAAS YAN BRERO Provinciale Landdag van den Nederl. Landstand te Alkmaar Veilingsvereenigiog Noordermarktbond Marktberichten Waterschap de Zijpe en APOLLO BIOSCOOP Ridders in Lompen WEES UW EIGEN HUISBAAS ROHYP Predikbeurten SCHAGEN STAND DER WERKLOOSHEID EN ABEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 19 September stonden geen wevkloozen ingeschreven; op dien datum stonden bij .het bijkantoor Scha- gea van het gewestelijk arbeidsbureau 3 werkzoekende arbeiders ingeschre ven, t.w. 1 opperman, 1 bloemist en 1 filiaalhouder. In de overeenkomstige week in 1941 bedroeg dit aantal 19; in 1940 17; in 1939 4; in 1938 36 fen in 1937 46. POLITIE. Gevonden: een bril en een kinderpet. Verloren: een kindertaschje, een paar grijze kousen, een paar zwarte sloffen, een vulpen, een armbandhor loge, een nikkelen heerenarbandhorlo* ge, een portemonnaie met geld en bon nen, een paar bruine sportkousen, een zwarte lage schoen fen een paar bruine glacé-handschoenen. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Jan Boekei, oud 87 jaren, weduwnaar Va n Francina Swenne (overleden, te Alkmaar). •Ondertrouwd Jan Maskus, oud 21 ja ren, schilder, wonende te Den Helder en Aagt je Kuiper,, oud 21 jaren, kap ster, wonende te Schagen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand Augustus 1942. Divera G. Schaap. C 14 van Ur- sem; Klaas H. Tengnagel. H 26 van Amsterdam; Grietje Essen. H 26 van Amsterdam; Theodorus J. Beliën. A 89 van Koog aan de Zaan; Annigje Wemmenhove (echtg. P. Willig). Veldstraat 7. van Wieringermeer; Roelfina B. Weijer, B 23 van Wil- dervank; Maartje Nieuwenburg. D 169 van Harenkarspel; Elizabeth R. Kip. E 21 van 's-Gravenhage; Wil lem Adamse. C 114 van Anna Pau- lowna; Geertruida J. Sperling. B 13 van Den Helder; Jakob Ypey. B 7 van Amsterdam; Maartje de Wit. C 162 van Oudorp; Jannetje de Vries (wed. K. Bos) C 164 van Zijpe; He- lena M. Schêne. B 19 van Amster dam; Aaltje Eriks (wed. P. Aker). B 156 van Winkel; Roelof Prins en vr.. B 151. van Alkmaar; Pieter Voorthuijsen en gezin, H 63 van Barsingerhorn; Koenraad D. de Haan en gezin.' C 103 Van Bergen N.H-.'Marinus Petersen en vr.. A 8 van Baarn; Mijntje J. van de Groep (echtg. W.. van Dalen) A 104b van 's-Gravenhage; Jacoba C. Ploeger. A 60 van Alkmaar. Vertrokken, personen gedurende de maand Augustus 1942: Johannes W. Heeres van A 19 n. Anna Paulowna. Molenvaart 151; Maartje l Landman/ van F 72 naar Langedijk. Oudkarspel A 388: Elisa- beth Goossen van C 33 naar Ensche de. H. J. van Helkspl. 6; Fransiscus van Luijk en gezin van H 29 naar Wieringen. van Hengelstr. 5; Corne. lis Dekker van D 103 naar Zijpe. 't Zand. Boschweg K.26; Simon Visser van fi 54 naar Harenkarspel. Dirks •horn B 54; Hendrik Diepstra van E 15 naar Warffum. Helpman 13; Willem J. Biersteker en gezin van Kanaalstraat 22 naar. Den Helder. Huygensstraat 15; Gezusters Wai- boer van C 121 naar Winkel. Dorps straat A 64; Catharina Lourens van A 71 naar Dantumadeel. Zwaag- westeinde L 442; Grietje de Boer. van E 51 naar Blokzijl; Luberta van Rijswijk (echtg. J. de Leeuw) van 't E 130 naar Zijpe. D 72; Geertje Dek ker (wed. P. Mosk) van B 175 naar Barsingerhorn. A 68; Maria J. Hoo- ieboom van C 14 naar Zwolle. Gc^t- .iuisplein 10; Maarten Slikker van Kanaalstraat 15 naar Winkel. Lutje^ ■winkel B 15; Sijtje A. Band van D72 naar Den Helder. 2e Vroonstraat 11. Grietje Molenaar van B 15 naar Haarlem. Dreef 4; Johanna M. Stam (wed. C. Klomp) van F 49 naar Leiden, de Laat de Kouterstraat 2; Theodora O. Grootendorst van D 136 naar Den Helder. Hoogstraat 32; Thecla Stam van C l^na^r Span broek B 32: Jacob Gootjes van K 37 Êaar Sint Maarten, ^troet B 135: ngeltje Buter van E 101 naar An na Paulowna. Boermansweg 19; Cor- nelis J. van Loo en vr. van A 31 n. Alkmaar, Korenbloensstr. 5. "WIERINGEN. DE SLACHTING ONDER DE KONIJNEN Honden waren de schuldigen. Zaterdag jl. vermeldden wij in ons blad van de groote slachting onder de konijnen. Hierin is al heel spoedig klaarheid gekomen. Zondagavond zag men op den Slingerweg een groote hond met een konijn in zijn bek loopen. Een tijdje later hoorde de heer B., wonende in de Hoofdstraat, eenig ge stommel achter zijn huis en bij onder zoek bleken dit 2 honden te zijn. Een ervan wist hij in een schuurtje te loodsen, de andere wist men later op den avond te grijpen. Beide honden schijnén het eigendom te zijn van ze kere L. alhier. Later op den avond Heeft men de honden onder toezicht der marechaussee doodgeschoten. Voor velen heeft dit een groote schadepost beteekend, doch vele anderen zullen blij zijn, dat zoo spoedig aan dit eu vel een einde is gekomen. FIETS GESTOLEN. Zondagmorgen tijdens de vroegmis Is een fiets ontvreemd uit het fietsen rek van de R.K. Kerk alhier. Het is voor den eigenaar te hopen, dat hij zijn karretje spoedig terugkrijgt. VERLOREN. Verloren: een nikkel horloge en een groenzwart gekleurde vulpen. Inlichtingen bij den gemeentebode. WIERINGERWAARD. DE PLAATSELIJKE NAJAARS KEURING. Op 2 Octobèr a.s. zal de gewone plaatselijke najaarskèuring worden- géhouden. Naar we vernemen is de inschrijving gesloten en is het mo gelijk een beeld te geven van het geen op de keuring zal worden ge presenteerd. Bii informatie bleelc men bij het bestuur zeer tevreden te zirjn over de te verwachten deelname. In to taal zullen omstreeks 130 dieren in den ring komen, wat stellig voor een enkele fokvereeniging" een uitmun tend resultaat mag worden ge noemd. Bovendien zim de verschillende rubrieken zeer gelijkmatig bezet. Zoo werden ingeschreven voor: de 2 'rubrieken stierkalveren 17 st. de 3 rubrieken kuikalveren 30 st. de rubriek hok kelingen 18 st. de rubriek" melkvaarzen 11 st. de rubriek melktwenters 12 st. de rubriek oudere melkkoeien 21 st. LAND- EN TUINBOUW Belangrijke redevoeringen van de leiders, Opvoering van een openluchtspel Op Woensdag 30 September zal in den Stedelijken Muziektuin te Alk maar een Provincialen Landdag worden gehouden en moeite noch kosten zullen worden gespaard om dien dag tot een zeer bijzondere te maken. Men kan dezen landdag beschou wen als een generaal winterappel voor de boeren in onze provincie, waarbij allereerst het kader tesamen zal komen, want opgeroepen zijn al le dorpsboerenleiders en boerenra- •den en vanzelfsprekend wordt er op gerekend, dat zeer vele boerén op een dag als de-ze naar Alkmaar zullen trekken om er nader met den Landstand, diéns beteekenis en diens arbeid te kunnen kennisma ken. Op dezen voor den Landstand zoo bijzonderen dag zal de boerenleider uit onze provincie, de heer Saai. den aanwezigen o.a. uiteenzetten, dat men geenszins beoogd heeft dezen Landdag in het teeken van de poli tiek te zetten, wat natuurlijk niet uitsluit, dat er op gerekend wordt dat alle aangeslotenen bereid ziin om in den geest van den nieuwen tijd hun medewerking te verleenen. Dat men dezen landdag als een van bijzondere beteekenis be schouwt. kan zeker blijken ui^de tegenwoordigheid van den algemee- nen boerenleider van Nederland, den heer Roskam, die den aanwezi- gen vertellen zal .over zijn reis naar 'ostland. Zijn ervaringen daar zul len natuurlijk allereerst onze boe ren interesseeren. Béhalve deze belangrijke redevoe ringen wacht den aanwezigen nog een andere attractie, want men zal hun laten zien wat er,in dezen tijd onder de boeren leeft. Er ?al een openluchtspel worden opgevoerd, getiteld ..De Strooppot" en geschreven door den heer Fred Groot, den journalistieken leider van den Landstand. Dit openlucht spel waarvan ook' een hoorspel is gemaakt zal door den heer Groot worden geleid en men heeft reeds kunnen constateeren. dat de velen, die daaraan medewerken, zich met enthousiasme aan hun uiteraard niet dageliiksche taak hebben gegeven. Het is een geschie denis. die in oude tijden op Texel speelt, en waarin een boerenstroop- pot=een groote rol vervult, zoozeer de rubriek zichtbaar drachtige koeien 9 st. De meest gevraagde rubriek van het program, tevens het slot: een keuring van eigenaarsgroepen. waar bij -minstens 4 koeien per» bedrijf moeten worden ingezonden van minstens 2 jaar oud. gaf een zeer bevredigende inschrijving. Deelge nomen wordt door niet minder dan 7 bedrijven. Alles, bijeengenomen krijgt men den indruk, dat de keuring uitste kend is georganiseerd en dat men aanstonds te doen zal hebben met een plaatselijke keuring van groote beteekenis. BARSINGERHORN EEN PLAATSELIJKE FOKVEEDAG OP 3 OCTOBER. Naar we vernemen, heeft de fokver eeniging Barsingerhorn-Schagen haar keuring6dag uitgesteld op 3 October a.s.' eD rijksveeteeltconsulent Ir. L. de Vries, schreef over den keuringsdag van verledert jaar: „Wieringerwaard heeft in Noord- Holland en ook daar buiten de best klinkende naam op het gebied der fok kerij, maar Barsingerhorn-Schagen behoeft hier zeker niet voor onder te doen, de gemiddelde kwaliteiten der rubrieken was hier zeker nie£ minder, de uniformiteit grooter en wat van zeer veel beteekenis is, de kwaliteit van het jongvee, speciaal de kalveren, be ter". We zijn benieuwd, hoe de keuring dit jaar zal verloopen. Bij informatie bleek ons, dat het aantal inschrijvin gen nog slechts gering was. Was het succes van verleden jaar een opflik kering, waarop nu reeds een reactie volgt? We gelooven het niet. Trou wens, dat Barsingerhorn-Schagen tot heel wat in staat is, bleek dezer dagen te Hoorn op de L.T.M. Gezien echter de activiteit, welke Wieringerwaard aan den dag legt, dunkt ons een aansporing aan het adres der leden op zijn plaats. Laten ze voor zorgen, dat het succes van 1941 niet wordt gevolgd door een inzin king in 1942. eD tijd dringt! H OOGWÖUD. AARTSWOUD ÈEN SPLINTER IN HET OOG. Tijdens het verrichten van sloop werk kreeg de timmermansknecht Koning een ijzers^linter in kijn oog. Hoewel het zich eerst niet erg liet aanzien, ia hij thans in een ziekenhuis te Amsterdam opgeno men, waar men voor het behoud van bet oog vreest. ANNA PAULOWNA. BREEZAND VOOR DE LIEFHEBBERS VAN LEZEN EN STUDIE. De Reizepde Bibliotheek heeft voor de komende wintermaanden weer een kist met 200 boeken aan haar beheerder, den heerS. T. van Dijk, gestuurd. De heer Brinks heeft op zich genomen voor de uitreiking en verzending der stu dieboeken te zorgen, die deze bi bliotheek evéneèiis beschikbaar stelt. Reeds deze week kunnen de eerste boeken in ontvangst geno men, worden, prachtig op tijd dus, nu de avonden langer worden en velen' zeker gaarne den tijd kor ten met een gezellig verhaal, (of een studieboek. zelfs, dateen boerderij daarnaar genoemd wordt. De betrokken boerderij behoe ven de aanwezigen zich niet voor te stellen om de eenvoudige reden, dat ze althans het front ..le vensgroot" zal worden opgebouwd. Zelfs het vee zal niet ontbreken, al zal 'zich dat dan wel tot de schapen bepalen, wat trouwens voor Texel altijd de belangrijkste dieren ge weest zijn. BM de opvoering van de ze oude Texelsche legende is voor passende muziek gezorgd. Aan mu ziek zal het dien dag niet ontbre ken. een orchest met clavecimbel past bij de oude 'legende, en boven dien zal eveneens onder leiding van den heer Jac. Jansen een vrouwenkoor zingen, dat. naar het oordeel van hen. die het reeds ge hoord hebben, buitengewoon goed moet zijn. Niet alleen aan muziek, ook aan dans is de dag gewijd en vanzelf sprekend betréft het hier den volks dans. den boerendans in het bijzon der. waarvoor op het gazon in'den Muziektuin een plankier wordt ge legd en mevrouw Knigge. die dezen dansen leidt, zal met haar wakker groepje ongetwijfeld succes oogsten. De Landdag zal om 11 uur des morgens beginnen en tot ongeveer 3 uur in den middag duren. Het openluchtspel zal in den morgen worden gegeven. Het was oorspronkelijk de bedoe ling. dat de Landdag iets vroeger zou zijn gehouden, maar velerlei omstandigheden hebben dit onmo gelijk gemaakt. Thans is natuurlijk aller hoop op het weer gevestigd, pmdat dit. in dezen tijd van het jaar. een voorname factor voor het welslagen van een openlucht-bii- eenkómst is. Mocht het weer te' slecht zijn. dan zal alles moeten plaats vinden in een onzer schouw burgzalen. maar het is vanzelfspre kend. dat voornamelijk het open luchtspel met zijn décors in den tuin veel beter tot zijn recht zal ko men. Het eenige wat mén kan doen is dus hopen op mooi weer. wat ook voor de velen die vanuit alle hoeken van onze provincie komen om deel te hemen aan d0 opvoering van groote beteekenis is. Vast staat, dat de Landdag op 30 September de belangrijkste is. wel ke tot dpsver in deze provincie is gehouden.' Het zal een groote en grootsche demonstratie worden, wel ke allen bezoekers een duidelijk beeld zal geven van wat de Land stand beoogt en hun het nut dezer machtige organisatie ongetwijfeld zal doen blijken. H.S.V.-ADSPIRANTEN VISSCHfeN De adspiranten van de Helder- sclie (ïengelaarsvereeniging H.S.V. hielden een wedstrijd in de Zand- vaart. De 53 deelnemertjes vingen in totaal 106 stuks. eD grijzen werden bij den heer Borst uitgereikt en de gelukkigen waren: le prijs G. Duineveld, 2e prijs M. Oostenbeek, 3e pr. T. Bijl, 4e pr. K. Schuiling, die allen 6 stuks vingen; 5e prijs N. den Does, 5 stuks; 6e pr. S. Spigt, 7 S. Swart, 8 D. v. d. Meer, 9 H. Dirks, 10 R. Polet, 11 N. v. d. Vaart, allen 4 stuks. HARENKARSPEL ZIJN HEELÈ BEZIT VERLOREN. Dirkshorn. Een jonge bakkersbe- diende, Gerard Jonker te Schagen, af komstig van Dirkshorn, heeft de vo rige week vermoedelijk aan de Sne'- vert zijn nieuwe portemonnaie met in houd, ongeveer f8 en eenige kaas bonnen, verloren. - Aangezien*dit bedrag zijn geheele be zit-is, hopen wij, dat.de vinder den gedupeerden bakkersknecht zijn eigen dom zal teruggeven. LANGEDIJK Maandagmiddag vergaderde het bestuur van de veilingsver. Noorder marktbond te Neordscharwoüde. Medegedeeld werd dat voor den tuinbouw geen rubberlaarzen zul len worden beschikbaar gesteld. Wel zal 80 pet. van het klompen- verbruik van 1938 aan de bonafide winkeliers gezonden wordeh. Medegedeeld werd. dat volgens de inventarisatie van 7 Sept. in N. Holland 376 HA. (v. j. 335 HA.) vr/ wittë kool is uitgeplant en 102 HA. (v. 3. 177 HA) succes witte kool: Er is e-en bespreking geweest over den kostprijs van de witte kool met den prijzencommissaris, die tot een naar de meeriing van het bestuur te lage prijs kwam. Thans is het accountantbureau be zig'met» een kostprijsberekening, welke zal wordén ingediend. De brandstoffenvoorziening voor de xoolschuren is in onderzoek bij de Prov. Commissie. Geprobeerd zal worden, een reserve voorraad be- schilj^oaar gesteld te krijgen, om. in tijden yan pood te gebruiken. Voor de bewaarplaatsen van poot- aardappelen lijn circulaires van de PICA aan de tuinders toegezonden, waarop brandstof kan worden aan gevraagd. Er is toestemming ontvangen om de nieuwe brug te leggen bii de veiling. Medegedeeld werd dat aansluiting bij den coöperatieven Raad voor de aangesloten vereenigingen slechts verplicht is wanneer zii een bedrijf uitoefenen, zooals het aankoopen van zaad en pootaardappelen. ex ploitatie ^an een poterbewaarplaats enz. Hierna werd een voohstel besproken om aan het boekhoudbureau Van Zuij- len een subsidie te verleenen ten be hoeve van de bevordering van de be drijf sboekhouding. Men besloot na eenige besprekingen een subsidie te verleenen, doch onder voorwaarde, dat de tuinders zich ook tot andere bureaux kunnen wenden en dat ieder jaar opnieuwe zou Worden beslist. Over het bedrag der bijdrage zaK men zich^met de L.G.C. verstaan. Ambtelijke mededeeliageo BEN IK MIJNS BROEDERS HOEDER? (Gen. 4 9). Schoorl, Deze woorden klin ken al 1-ang niet meer over de we reld. Er is geen Kaïn meer. Een ieder is ten volle overtuigd van zijn plicht om zijn broeder, zijn medemensoh, als die hulp be hoeft, te helpen, zooveel dat in zijn verpiogen ligt. Maar kan de eenling wel voldoende helpen? \Vordt elke hulpbehoevende zoo wel bereikt? Daan-oor 'is nuttig en nood'ig samenwertcing, organi satie. Hoe de ^Tederlandsche Volks .dienst zioh dat voorstelt, hoe deze organisatie werkt, dat alles zal den belanghebbende worden uit eengezet op den Woensdagavond in de zaal van Nic. Sohuijt te houden bijeenkomst. BERGENI.E.V. 0—2. Bij den wedstrijd tusschen Ber gen'en Velsen zijn de gasten dade lijk ,in den aanvai. maar doelpunten blijven uit. Met 00 gaat de rust in. Na hervatting gaat de bal weer snel van doel tot doel. doch het is maar een trappen in het wilde weg. Bergen krijgt eenige mooie kansen, maar weet die niet te benutten. Tien minuten voor het einde wordt het eerste doelpunt geboren en neemt I.E.V. de leiding Even later weten de gasten voor de tweede mdal den doelverdediger van Bergen te pas- seeren en hebben de gastheeren een niet onverdiende nederlaag geleden (0—2). Men besloot aan te dringen op de be schikbaarstelling van papier voor het afdekken van de kool tegen de vorst in den komenden winter. Daarover zal men zich met de Prov. Commissie in verbinding stellen. Ook zal men pro- beeren manden ter beschikkinig te krijgen. Na nog eenige sprekingen volgde sluiting. HOOGWOUD „ROEPING". •Leden van de vier plaatselijke tooneelvereenigingen gaven Vrijdag avond een uitvoering in café Lief hebber, ter gelegenheid van Flo- ralia. De zaal was tot in alle hoe ken bezet, toen om half acht de voorzitter van Floralia, de heer C. Kuiper, allen een hartelijk wel kom. t'oeriep. Opgevoerd werd „Roeping", een tooneelspel in dire bedrijven door Jp van Amhiers—Küller. Het stuk behandelt de strijd van een jonge talentvolle vrouw, die te kiezen treeft tusschen haar kunst en tusschen het, in haar oogeiï, saaie leven als getrouwde vrouw. Tenslotte komt zij, na een tournee van enkele maanden te hebben ge maakt, tot de conclusie, dat haar leven naast dat van man en kind behoort, daain gesteund door haar grootmoeder, die vroeger iets der gelijks heeft meegemaakt. Hier doorheen zijn enkele lief desscènes gevlochten, en het geheel is door de medespelen^den op aan vaardbare wijze voorgedragen. De korte tijd van voorbereiding in aanmerking genomen, is het een goede uitvoering geworden, die de spelers als dilettanten eer aandoet. De heer C. Kuiper sprak na de uitvoering woorden van dank tot de spelers voor het goede, dat in de uitvoering te waardeeren viel en stempelde hun spel tot eerste klas dilettantisme. Hij hoopte, dat zij in Aartswoud,'waar hetzelfde stuk binnenkort zal worden opge-, woerd in café Visser, evenveel suc ces zullen oogsten. Dan wendde spreker zich tot den regisseur, den heer Slikker uit 'Langedijk, en zeide, dat deze ver klaard heeft vQor de laatste maal zijn diensten in Hoogwoud als re gisseur aan te bieden, mede door duisternis, gebrek.aan fietsbanden en den ouden dag. Nooit is er te vergeefs een beroep op den heer Slikker gedaan en steeds heeft, hij de vereeniging met raad en daad terzijde gestaan. Nadat de heer Slikker den voor zitter had bedankt voor diens waar deerende woorden, was het einde van dezen welgeslaagden avond aangebroken. (L. M. van der Steenhoven) DE L.T.M. TE HOORN. Enkele correcties. Naar ons bleek zijn in de lijsten der bekroningen enkele fouten ingeslopen. Zoo verkreeg de fokvereeniging Bar singerhorn-Schagen in groep 12, ge combineerde inzendingen van 5 melk koeien, een 1 B en een 1 C prijs en niet een 1 B en een 4 B prijs, gelijk werd opgegeven. Verder kreeg bij de individueele keuring van de dieren uit groep 12 Retticca 49 Consul van den heer K. Reijne Kz., eek 2 C prijs en niet Sijtjé 25 van den heer Nobel, welk dier we gens ziekte niet werd gepresenteerd. TEXELSCHE MARKT. De markt had Maandag een vrij druk verloop. Wel vermindert de wolveeaanvoer nu geleidelijk, maar de raminenhandel is nog in vollen gang. Voor deze dieren bestond groote belangstelling. De prijzen zijn extra hoog dit najaar. Voor een beste ram betaalde men f 200 en-meer, de meeste gingenevenwel ook nu weder in ruilhandel van de hand. Het andere wolvee was dit maal ook zeer hoog in prijs, vooral de lammeren maakten beste prijzen, f 38 tot f 90 per stuk. De runderaanvoer bestond uit Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje LENA. A. JANSEN—Sudr. G. JANSEN. TRU1DA. Schagen, Kanaalstraat 2. 21 Sept. -Met blijdschap geven wij U keninis van de geboorte van "•zen Zoon PIETER, J. HELDER. A. HELDER— Wij den es. Aartswoud, Sluis, 20 September .1942. Op ZATERDAG 3 OCT. 1942 zal worden gehouden over alle Egalementen, Dijk- en Weg*" slooten, alsmede in de Onbe- nialen Landen over alle tot waterleiding dienende sloofen. VOLG NU SCHRIFTELIJKE LESSENI Steno, Typen, Talen, Boekhou den, Algem. Ontwikkeling,, - Vestigingswet,. enz. SCHOEVERS v. Baerlesfraat 11, AMSTERDAM Z. Prospectus en Proefles gratis. ROOSJES Verloren, gaande van Nooijd- scharwoude naar Winkel, een bruine*' linker glacé hand schoen. Terugbezorgen bij Werner Christoph, Winkel. Gevraagd: Aardappelrooiers. A. Keppel, Rijksweg C 26, post 't Zand. Gevraagd: een net meisje voor dein morgen^ Vrijdags dep geheelen dag. A. A. Sij- benga, Groetweg C 10, Mid den me er. Arbeiders gevraagd yoor aard1- appelrooien en sorteeren. C. W. Iioogschagen, Zuiderweg 5 Anna Paulowna. Gevraagd: iemand voor een weg te maaien. S. van der Haagen, Nes, Schagen; SPOED. Gevraagd door ambtenaar zit-slaapkamer te- Schagen, met volledig pen sion. Bij voorkeur- in Christe lijk gezin. Br. lett. M.N, Bur. van dit blad Aangeboden. Wie wil U/% HA scheurplicht in N.H. overnemen tegen ruime vergoeding? Wed. P. Portegies, Noord F 83, Scha gen. Huis te huur gevraagd,'door J. Bottema, Belkmerweg D 93, St. Maartensvlotbrug. Te huur aangeboden: makke Ket, bij P. Hooy, Schagerbrug. Te koop aangeboden: kin derwagens vanaf 20 gulden, nieuwe leeren clubfauteuils, J. Kaandorp, Hoogezijde 100A, Schagen. Aangeboden: bruine Falcon- jas. Gevraagd: Egyptische lin nen damesjas-, maat 4644. - Br. lett. K.D., bureau van dit blad. Aangeboden, om ter plaatse in te kuilen: 1 H.A. bleteil- blad, l H.A. haver en wikken en 40 Are gras. Adres: Jac. Grip, Westerweg C 133, N. Niedorp. Ongeveer 10.000 Kg. man gel wortelen te koop. C. Lange-, dijk, Koedijk 2. Te koop: 1 mooie pathéfoon piet 80 platen, 1 vierk. tafel met glad blad, bij Wed. D. v. Sohagen, Obdam, Dijk C 17. Te koop gevraagd: een goed onderhouden kinderdagen, liefst modern. C. Snel, Moer beek, N. Niedorp. Te koop: een damesfiets. Na 6 uur. Br. lett. R.S., Bur. v. d. blad. Te koop aangeboden: een nog weinig- gebruikt Philips Radiotoestel, pracht geluid, of te ruilen voor accordeon, 80 of 120 bassen; Maginusstraat C 137, Schagen. zegt Mevr. Helder „Eigenlijk dom", zegt Mevr. Helder, „dat ik er niet direct mee begonnen ben, mijn bleek water zelf te maken, 't Spaart telkens bijna een dubbeltje uit. En 't is beter, want Sneeüwwitgloor heeft nog altijd 20 Vo meer bl eekkracht. Vóór- oorlogsche kwaliteit! BREEZAND. Nu wij Zondag weer zoovelen hebben moeten teleurstel len, zullen wij WOENSDAGAVOND 8 uur de vermake lijke WATT- en HALF-WATT-film nogmaals vertoonen. Men make! dus nog van deze gele genheid gebruik. de DIRECTIE. Koop of houw na eenige foren sporen een eigen huis. dat binnen afzlenbaren lijd met hetzelfde geld. dal ge thans aan huur helaalt Uw onbelast eigendom wordll NV. BOUW KAS een viertal koeien, een paar lichte beestjes, die f 165 opbrachten en een zwaarder dier dat pl.m. f 450 opbracht. Biggen deden beste prijzen, f 35 tot f 45 per stuk. De totale aanvoer bestond uit: 2 Veulens f 650 tot f 750; 4 koeien f 165 tot f 450; 4 s'chapen f 75 to f 85; 46 lammreen f 38 tot f 90: 3 kalveren f 26 tot f 35; 7 biggen f35 tot f 40; 32 Rammen f 125 tot f 220; 14 konijnen f 3 tot f 7; 10 kippen f 4 tot f 8. 1 PURMEREND. 22 Sept. Koeien, totaal 870 stuks: 550 vet te koeien voor de levering, eelde- koedien f 380475, melkkoeien t 530 —620, 4 vette kalveren voor de levering, 4 Opinken f 130—275, 145 nuchtere kalveren yoor de slacht voor de leveriing, voor de fok f 36 50 31 vette varkens voor de slacht voor de 'levering, 163 biggen f 24 48, 165 bokken en geiten f 2085. DONDERDAG 24 SEPT. The Star of Hope Hissiem. Julianadorp, 's av. 8 uur, Evan gelisatie-avond. -Spreker de heer L. Brasser van. Den. Helder, m. m.v. Zangkoor.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3