Kantongerscbt Din Helder vrijhankvlecscb vulcam'seeren iconomischen rechter Oude Niedorp Proefalarm Gebr. Koning, Gebr. ten Brioke COR ZEEMAN Trapman H.V. Alkmaar DE LANDBOUWTENTOONSTELLING Dit jaar alleen geregistreerd wolvee en dito varkens. De landbouwtentoonstelling, die meer dan een halve eeuw jaarlijks in September werd gehouden vanwege de afd. Alkmaar der Holl. Mij. van Landbouw, had gisteren plaats onder de auspiciën van het Texelsch Scha penstamboek. Het bezoek was vrij talrijk. De volgende bekroningen werden o. a. toegekend: TexeUoh fokvee. Rammen, geboren in 1939 of vroeger: lb K. Reijne Kz. te Schagen; eerv. yerm. D. Donker Pz. te Schagen. Rammen, geboren in 1940: 2b P. Klaar Cz. te Hoogwoud, 3a C. Lange- dijk Hz. te Weere (Abbekerk), 3b N. D. Kaan te Wieringerwaard, 3c H. C. Kooy te Harenkarspel. Rammen, geboren in 1942: la en re serve-kampioenschap ram F2777 van J. Wagenaar te Weere (Abbekerk), 3b M. Kant te Weere (Winkel). Ooien met hare in 1942 geboren lam meren, waarvan telkens minstens één ooilam en éen ramlam: lb J. Wagema- ker te Weere (Abbekerk), 2b J. C. Borst te Heerhugowaard-Noord. Ooien met hare in 1942 geboren lam meren, waaronder geen ooilammeren: lb Jb. Reijne te Barsingerhorn. Ooien met hare in 1942 geboren ram- lammeren: :2 J. Wagemaker te Weere (Abbekerk), 3 C. Langedijk Hz. te Wee re (Abbekerk). Ooien (viertallen), geboren in 1940 ot vroeger: lb W. v. d. Oord Cz. te\ Barsingerhorn; 2b"C. Langedijk Hz. te .Weere (Abbekerk). Ooien (viertallen), geboren in 1941: lb W. v. d. Oord te Barsingerhorn, 2a C. Langedijk Hz. te Weere (Abbekerk), 2b N". D. Kaan te Wieringerwaard, 3a W. v. d. Oord, voornoemd. Groot Yorkshire Fokvarkens. Beéren, geboren in 1940 of vroeger: lb en res.-kampioen P1484 v. K. Veldt te Bergen, 2b S. Bakker Johz. te Aartswoud. Beeren, geboren ria 31 Dec. 1940 en vóór 1 Oct. 1941: 2 P. Borst te Heer- hugowaard-N., 3a C. Rietveld te Schoorl, 3b K. Veldt te Bergen. Drachtige zeugen, geb. vóór 1 Sept. 1940: la en kampioen 4315 van C. Lan gedijk Hz. te Weere (Abbekerk), lb C. Mayer te Sint Pancras, 2a S. Borst te Heerhugowaard-N., W. J. Keesom te Nieuwe Niedorp. Drachtige zeugen, geb. na 31 Aug. 1941, doch vóór 1 Jan. 1942: 1 C. Kla ver Wz. te Hoogwoud, 2 Jn. C. Beest te Heerhugowaard-N., 3 K. Veldt te Bergen. Geprimeerde dieren. Premies werden o.a. toegekend aan lammeren van: M. Kant te Weere (Winkel), H. J. E. van Hoorn te Wie ringerwaard, P. Borst te Heerhugo- waard-N., K. Reijne Kz. te Schagen (twee st.), J. Wagemaker te^ Weere (Ab bekerk, twee stuks), J. C. Borst te Heerhugewaard-N. (twee stuks), C. Langedijk Kz. te Weere (Abbekerk), twee stuks, Jb. Rijne te Barsingerhorn (twee stuks). GESLAAGD. Geslaagd voor het propedeutisch examen civiel ingenieur, de heer Kees Schouten té Alkmaar. BA RSINGERHOBN. SCHAGEN SCHAGEN-NIEUWS. Programma Zondag 27 Sept. '42. Schagen I—Succes I. Aanv. 2.30 u. J. J. Slikker G. Anneveldt G. C. Anneveldt Th. de Weger S. Grootes T. Schoorl D. Schoorl G. J. Boontjes P, Stam J. v. d. Ben R. v. Haren Res: P. Schoorl (doel), J. Slikker (achter), Chr. Rynders, J. Peetoom. Schagen IIIOudesluis II. Aan- van 10 uur. P. Kort H. Kaper P. Slik H. Naber T. Moransart C. v. Haren C. de Jager P. Dekker Jb. Molenaar Th. v. Rooy A. v. Nieuwkoop Res.: W. Rezelman, P. Bakker. W. waard A—Schagen A. Aanv. 10.30 uur. Vertrek per paard en wagen vanaf marktplein, 9 uur. S. Koning A. Molenaar, G. Vel P. Kip, P. Verra, K. Borst Joh. de Nijs, K. Dorroper, H. de Graaf, Y. Reens, J. Dokter. Res.: v. d. Kuijt. KERMISVREUGDE. Kolhorn. Op Zondag. Maandag en Dinsdag werden hier de jaarlijk- sche kermisfeesten gehouden. Zon dagmiddag begon de pret met een gezellig zitje in de beide café's. ter wijl op de nieuwe streek de schom melschuitjes. de schiettent en een „papieren mutsentent" aanwezig waren. De beide café's liepen' vooral des avonds tjokvol. In café Groet was de hier reeds lang bekende band. ..The Sint Boys" aanwezig, terwijl in café Droog het voor deze plaats nog nieuwe orkest van Toon Dekker met als harmonicavirtuoos Tom Schermer, aanwezig waren. Zelfs in de bovenzaal van gênoemd café was nu ook een harmonicaspe ler aanwezig, nl. Zwanenburg, die ook „boven" de stemming er in hield Maandagavond was in café Droog Het eerste N.Holl. Plattelandscaba retgezelschap Nummer één. van Daan Pool geengageerd door de mu- ziekver. De Eendracht. Nadat de muziek eerst een viertal nummers op zeer goede wijze ten gehoore had gebracht, kwam Daan met zijn wel bekende medewerkers de propvolle zaal een beetje opvroolijken. De ge- heele avond viel zeer in den smaak van het publiek en er is dan ook ten volle genoten. De luidspreker had echter wei-iets zachter gekund, want deze klonk zeer schel, wat de zang soms niet ten goede kwam. Jammer was het. dat Daan een slot aan den avond produceerde, dat voor éen artist als hij is. niet past. Want zelfs al mocht Daan iets ..met den kastelein hebben" dan nog heeft het publiek hiermee" niets te maken. Het was dan ook beter geweest, dat Daan zich over de kwestie van al of niet in de keuken mogen zitten en koffie krijgen, direct tot den kas- telein had gewend. Voor vele men- schen was.de keurige avond nu be dorven. Dinsdagmorgen werd door den goochelaar Emile Moretti een demonstratie gegeven voor de schooljeugd in het café van den heer Groet. Daar de kinderen nog geen schoolfeest gehad hebben, werd dit feest voor hen georgani seerd. De geheele jeugd leefde na tuurlijk met de wonderbaarlijke toeren van den goochelaar mee. en ook de ouderen stelden zijn werk zeer op prijs. De versnaperingen gingen als vanouds erin als koek. Door het slechte weer kondén de zen middag de school wedstrijden buiten niet doóFgaan. Dit nummer blijft echter tot nader order be waard. Toen de jeugd tot slot nog in de schommelschuitjes mocht, was de tegenvaller echter spoedig ver geten. De medewerking van de fam, Groet werd ook nu weer zeer ge waardeerd. .Des avonds had in café Groet een uitvoering plaats, waarin' mede werkten het duo Hofmann. Henry Theunissen en Jeanne Hoffmanh. Ook nu weer was de zaal tot de laatste plaats bezet. Dit gezelschap is er werkelijk in geslaagd het pu bliek een onvergetelijken avond vol genot te bezorgen. Al met al was het op de kermis weer een echte gezellige boel. Lachende gezichten waren'er bij de vleet en geen wanklank werd gé hoord. H. C. Oudt. LANGEDIJK GESLAAGD. Noordscharwoude. Onze plaats genoot de heer J. Nijman slaagde dezer dagen voor het doctoraal exa men le en 2e gedeelte geneeskunde. GEEN COMBINATIE VAN DE DRIE NED. HERV. GEMEENTEN AAN DEN LANGEDIJK. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds vermeldden, was er in .kerke lijke kringen een plan opgekomen om te komen tot combinatie van de drie Vrijzinnige Ned. Herv. gemeen ten aan den Langedijk. Doordat de gemeente Zuidscharwoude vacant was geworden, bestond er een mooie gelegenheid om de drie gemeenten, die ieder op zichzélf eigenlijk te klein zijn als afzonderlijke gemeen te te bestaan, te vereenigen. Er zouden dan twee predikanten kun nen worden benoemd, het jeugd werk zou meer tot zijn recht komen, de pastorie te Noordscharwoude. Geschorst: J. Berkhouwer, A. I-Ioutkooper en C. Slikker, totdat Schagen 3 twee wedstrijden voor de competitie 'heeft gespeeld. Ge durende dezen tijd wordt hun de toegang tot ons terrein ontzegd. Zondag j.1. zijn een paar schoe nen verwisseld. Degene, die ver keerde schoenen heeft, gelieve dit even op te geven aan G. Boontjes Nabetrachting Centrale Fok veedag te Hoorn Vanden heer E. Koster, secr. van den Bond van Rundveefokverèenigin- gen, ontvingen we een schrijven, waar in een nabetrachting wordt gehouden van de L.T.M. te Hoorn. We ontleenen hieraan het volgende: Het vraagprogramma-stelde vrij zwa re eischen aan de inzendingen, waar door sommige dieren en zelfs groepen niet ingezonden konden worden. Hoe- wel dit valt te betreuren, wonnen de rubrieken aan gelijkmatigheid. Bij de inrichting van het vraagpro gramma was groote aandacht besteed aan de beteekenis van het groepsver band, gebaseerd op verwantschap der dieren. Alle fokkerijen, zoowel van paarden, rundvee, schapen, enz., die systematisch worden gedreven, boeken succes. Voorts werd bij de samenstelling van het programma aandacht geschon ken aan het aanwezig zijn van de uiter lijke kenteekenen voor de productie bij de melkkoeien. Gebleken is, dat hier voor noodig zijn één of meer jury's, die zich hiermee zeer in het bijzonder bezig houden. Aan de hand der rapporten stelt de heer Koster dan o.a. het volgende vast: Ten opzichte van de waardeering der melkteekens zij vermeld, dat geen enkele der bekroonde fokvereenigings- groepen in aanmerking kwam voor de 50 pet. verhooging der geldprijzen voor het feit, dat alle dieren der betref fende groep a b kregen voor melktee kens. De groepen W'meer en N. Niedorp hadden elk voor 4 van de 5 dieren een a b. Deze kwamen er dus kort bij. De verdere variaties lagen ongeveer in 3 en 2. In totaal werden 65 dieren op de uiterlijke melkteekens beoordeeld, waarvan 38 stuks of ca. 581/2 pet. ab kregen, 25 stuks, of ca. 38 1/2 pet. kre gen b. Individueel werden toegekend aan 3 dieren' een eerste, aan 3 een tweede, aan 3 een derde en aan 3 dieren een vierde prijs. Verder werden aan 4 ver- eenigingsgroepen een lè, aan 4 een 2e, aan 2 een 3e, en aan 3 een 4e prijs toe gekend. De beteekenis van deze inzen ding zoowel ten opzichte van de ge bruikswaarde blijkens de beoordeeling der melkteekens, als ten opzichte van het exterieur, komt hierbij wel tot uiting. De afdeeling stieren en stierkalve ren vormde niet het beste deel van de inzending. In de 4 rubrieken werden toegekend 6 le, 7 2e, 4 3e "en 2 4e prijzen. Als kampioen en reserve-kampioen, wer den aangewezen de 4-jarige stier Con- stantijn 46, zoon van Frans 208 en zijn 11/2-jarire neef Frans 269 van Groen hoven, zoon van Frans 236. Voor de 7 kuikalveren werden 2 le, 2 2e, en 1 3e prijs toegekend. In de 9 rubrieken voor het verdere vrouwelijke Fokvee werden in totaal toegekend 27 le, 29 2e, 20 3e en 9 4e prijzen. Dat is gemiddeld per rubriek* 3 le, ruim 3 2e, ruim 2 3e en 1 4e prijs Deze cijfers spreken voor zich zelf en hieruit blijkt wel, dat de inzendin gen uitstekende dieren herbergden. Nog zij gewezen op een meermalen genoemd bezwaar van het inrichten van het vraagprogramma gebaseerd op fokgroepen, waardoor enjtele beste die ren voor inzending uitgesloten zouden worden. Bij dit vraagprogramma was bij de rubrieken voor de fokgroepen hokkelingen, melkvaarzen en twen- ters, 3 afstammelingen van een vader- dier, nog de gelegenheid gegeven om voor de individueele keuringen mede te dingen met een niet afstammeling. Echter bleek bij den uitslag der keu ringen, dat geen van deze enkelingen op de eerste plaats kon komen. Voor alle 3- de rubrieken waren dus de eerste plaatsen voor groepsdieren. welke nu aan particulieren ver huurd weirdt. zou als Jeugdhuis kunnen worden ingericht, terwijl er voor de toekomst nog heel wat ver beteringen tot stand zouden kunnen worden gebracht, welke het Vriiz. kerkelijk leven ten goede zouden komen. In Zuidscharwoude zou men door deze combinatie op minder zware financieele lasten komen te zitten. Ook in Noordscharwoude ge voelde men er voor. Te "Oudkarspel dacht men er echter anders over. Slechts de kerkeraad ,was in meer derheid voor de-combinatie, de bei de andere colleges spraken zich er tegen uit. zoodat er dus niets van* zal komen. Nu het den tuiabouw weer beter gaat hoopt men de afzonderlijke gemeente Oudkarspel met een eigen predikant te kunnen bewaren. Wanneer het inderdaad mogelijk zou zijn, de gemeente Oudkarspel zelfstan dig te maken, zou het voor de ge meenten Noordscharwoude en Zuid scharwoude niet moeilijk zijn, tot een combinatie te komen. Men zou dan toch twee predikanten hebben in de drie gemeenten. Onder de huidige om standigheden zal een dergelijke oplos sing echter moeilijk gaan, wat zeker door velen zal worden betreurd. Nu zal Zuidscharwoude, met belangrijke of fers van de gemeente-leden, tot het be roepen van een eigen predikant moe ten overgaan. Het laatste woord zal hierover nog wel niet gesproken zijn. WIERINGEN. VAN EIGENAAR VERANDERD.. De boerderij van den heer Kaas hoek in den Polder Waard-Nieuw- land, is overgegaan aen den heer D. v. d. Ploeg te Zwijndsecht. KEURINGEN TEXELSCH SCHAPENSTAMBOEK Het bestuur van het Texelsch Schapenstamboek deelt mede, dat de keuringen van geregistreerde Fokrammen zullen worden gehou den: te Hoom op Zaterdagen 26 Sept., 3 October en 10 October; te Purmerend op Dinsdagen 28 September en 6 October en te Schagen op Donderdagen 1 en 8 October 1942, telkens voorm. uur, op de daarvoor aangewezen plaatsen van het .Marktterrein. x BERGEN SCHOOLZWEMMEN. Blijkens het verslag van de Com missie voor het Schoolzwemmen namen dit jaar aan het': zwemmen in Pesie's Natuurbad deel: gemid deld 100 leerlingen der openbare school voor ULO, 75 leerlingen der openbare lagere school, 90 der St Adelbertussöhool en 46 leerlin gen tan de Christelijke school Hoofdzakelijk in vei'band met moeilijkheden van het vervoer namen de leerlingen van de Ber ger Schoolvereeniging, St. Ursula- en St. Antonïusschool geen deel aan het schoolzwemmen. e Districtsschoolarts hield toe' zioht op den gezondheidstoestand der kinderen en op de zwemin richting. Van den heer Pesie en zijn medewerkers werd alle mede' werking ondervonden, zoo ook van den heer Schalkwijk; de leerlin gen, die niet over een rijwiel be schikten, mochten kosteloos van de diénst-bussen van den autobus- dienst BcrgienAlkmaar gebruik maken. De school zwemwedstrijden werden door ongunstige weersge steldtfieïd eenige malen uitgesteld en tèn slotte op 30 Juli gehouden welke wedstrijden zeer geslaagd waren. Aan het diploma-zwemmen werd door 16 leerlingen deelgeno men, welke op één na allen het diploma beihaalden. Aan het proef zwemmen werd door 3 leerlingen met goed gevolg deelgenomen. De door den heer Pesie beschikbaar gestelde wisselbeker werd dit jaar door de openbare lagere school gewonnen. SINT PANCRAS GESLAAGD. Onze plaatsgenoot C. Tromp, slaagde voor het 'examen ter ver krijging van het politie-diploma. W.-H. N. A.s. Maandagavond om 8 uur zal de 2e vergadering van het Winter hulp-comité hier ter plaatse wor den gehouden. LUCHTBESCHERMING. Naar wij vernomen hebben zal ook in deze gemeente streng wor den gecontroleerd, of de voorge schreven maatregelen aangaande de zelfbescherming bij brand (ver oorzaakt door oorlogshandelingen) bijv. het hebben van zand op zol der, enz., stipt zijn nagekomen. Bij gebreke zal onmiddellijk pro ces-verbaal volgen. Den burgers wordt dan ook aan geraden de voorschriften juist en volledig op te volgen. HEERHUGOWAARI VERBOUW. Het verbouwen van een boerde rij tot dubbel woonhuis voor reke ning van den heer- A. Quant, Jan Glijnisweg, alhier, 'is opgedragen aan den heer J. Boekei, Stuartstr., Alkmaar. EERSTE SCHREDE. Eerst bakker, toen chocoladebe werker. daarna op een boekbinde rij. .Tenslotte kwam Roel tot de ont dekking. dat hij ook daar geen zin in had. Zoo stapte hij op zekeren dag in Maart naar den heer Schutte, onderwijzer alhier, en vertelde de zen. dat hij opgeleid wilde worden voor melkcontroleur. Toen kwam. zooals voor vele jon gelui. de ontgoochelende ontdek king. dat heel veel van wat op de lagere school was bijgebracht, in de vijf of zes jaren, dat geen onderwiis was genoten, als in het zand was verzonken. Doch meester wilde het probeeren en Roel hield vol. den geheelen zo mer. Bij het deze week te Hoorn afgenomen toelatingsexamen voor den cursus melkcontroleur slaagden van de 86 personen, die hieraan deelnamen er 32. Bij die laatsten was ook R. Visser uit Heerhugo- waard. Nu de ladder vasthouden. RoeL De. zitting van het kantongerecht, onder presid ur *an Mr. Blanckerts 't Hooft, stond in het teeken der lichtuitstraling. Te Wieringerwerf werden op een avond vjjf personen te dezer zake bekeurd, r..l. L. S., G. J. H., B. J. A. de- B., H.H., allen wonende aan den Klieverweg en B. H., wonende aan den Oom Keesweg. Zij werden allen voorzien van 1 etzelfde recept van gulden óf 8 dagen. Melkvergissing. P. C. M. H. *e Breezand had naar zjjn zeggen een vergissing gemaakt met een restantje melk, hetgeen hem thans een boete van 30 gulden op leverde, bjj niet betaling te vervan gen door 30 dagen zitten. Niet zoo glad Je de aal zelf. Ook ditmaal werden weer enkele voeten op het matje gedrukt, door verdachten, die ondermaatsche aal (of paling) trachtten te vervoeren, hetgeen hun echter niet glad zat. Zij werden gesnapt en hadden zich nu te verantwoorden. Mr. Holsteijn, die de vorige maal dit euvel hekelde, wijdde er ook enkele woorden aan, "Waaruit valt op te maken dat tegen deze overtreding met grooêe gestrengheid zal worden opgetreden. In verband met zfln financieele omstandigheden kwam de verdachte J. B. te Wieringermeer er nog. „goed koop" af met 8.— of 8 dagen. T. S., eveneens te Wieringermeei kreeg voor 't zelfde geval j 10.of 10 dagen. Kleinere overtredingen. R. S. Met fazantenstrikken geloo- pen op Wieringen, 10 of 10 dagen. T. M. en echtgen. te Callantsoog, Geen persoonsbewijs. Zaak werd aan gehouden. HOOGWOUD DE KERMIS. De najaarskermis is er ditmaal een geweest zonder kramen en zon der kermisvermakelijkheden, wat gen unicum genoemd kan wor-, den. Alleen de ijscoman ontbrak niet. Door een en anjler was van eep kermisstemming op den weg wei nig te bespeuren; het was wat drukker dan gewoonlijk, maar in de café's ging het vroolijk toe. In de meeste café's was een ge zellig zitje met muzikale opluiste ring, dat als surrogaat voor bet dansvermaak moest dienen. In de bovenzaal van café Lief hebber waren de handwerken en de hmsvlijtartikelen tentoongesteld en velen hebben van de gelegen heid gebruik, gemaakt deze te be- ^ichtiggn. Maandagmiddag was een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd uitge schreven; deze kon geen doorgang vinden, omdat zich te weinig deel nemers hadden opgegeven. Maandagavond trad in de zaal van café Liefhebber het Duo Hof mann op. bekend v. radio pn mofoonplaat, benevens het echtpaar Jeanne Horsten en Henri Theunis sen, de laatste bekend als compo nist van verschillende populaire liederen^ zooals: Ik heb een huis met een tuintje gehuurd, enz. De stemming was er spoedig in, en zooals té verwachten was van dilv viertal, hebben zij het publiek een prettigen avond bezorgd. Hiermede behoorde deze twee- daagsche kermis weer tot het ver leden. (L. v. d. Speenhoven) OUDE NIEDORP WEEST TOCH VOORZICHTIG! Gerardus Buren liet zich Voort trekken door de zuivelauto van de melkfabriek te Lutjewinkel, met het gevolg, dat hij te Moerbeek zoo ongelukkig kwam te vallen, dat hij zijn pols brak, terwijl zijn hoofd danig werd bezeerd. Hij moest naar het ziekenhuis te Alk maar worden overgebracht, KOEDIJK KERMISLEUT VOORBIJ! Zooals alles, wat komt, aan ons voorbij gaat, zoo is ook de kermis weer voorbij getrokken. Zaterdag j.1. werd de laatste hand gelegd aan den opbouw van Luchtsehuit- je, zweefmolen, schiet- en werp- tent en Zondagmorgen vroeg wa ren de commissarissen van het schoolverbond, druk bezig met de voorbereidselen van het school feest, dat gehouden zou worden bij het café Jac. Schuit. Zondagmorgen van 9 tot 12 uur werden verschillende films ge draaid voor de schooljeugd, een en ander afgewisseld met tractaties op melk, koek en andere versna peringen. Des nam. 1.30 uur werd met (Je kinderspelen begonnen. Er was groote belangstelling, de schooljeugd genoot verbazend en een ruime keuze van prijzen was de belooning v. d. inspanning, zoo dat ieder kind met een prijsje naar huis ging. Zoo werd met kindervreugd de kermis geopend Maandag waren de volksspelen bij het café van den heer Jn Nieuwland. waarvoor weder groo te belangstelling bestond. ,Het programma bestond uit- ringsteken met kwade Trien, waar van eerste prijswinnaar werd Ja" de Graaf, 2e K. Ridder, 3e A Greuw, 4e Jb. Modder, 5e Jn Klein. Langzaam rijden per fiets: le Zondag, 27 September verloven zich: JISS v. d. WOUDE en PIET TIGCHELAAR. Julianadorp, Tuiwbouwstraat 15* Loopuytpark 24. Op WOENSDAG 30 SEPTEM BER 1942 zal de luchtbescher mingssirene tusschen 12 en 12.15 uur bij wijze van proef in werking worden gesteld. Daarbij zal het signaal „lucht alarm geëindigd" (één minuut gelijkmatige toon)gegeven worden. Voor het geval deze proef neming om bijzonderè reden niet zou doorgaan, volgt van het eerstvolgende proefalarm een nieuwe bekendmaking. De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbeschermings- leider, S. H. J. BOSMA. SINT MAARTEN. Laat uw rijwielbanden en voorzien van een rubber loopvlak. Eigen vulcaniseer- en móffel- inrichting. Uw oude rijwielen maken wij weer als nieuw. Aanbevelend, TEL. 53. HIPPOLYTUSHOEF POOTAARDAPPELEN bakken eo rooikisfen in de bekende kwaliteiten, uit voorraad leverbaar. Bedrukt per bestelling. Tel. 288 - WIERINGERWAARD Rotatiedrukkerij Schagen O Kassabloc's Doorschrijf boeken Te koop gevraagd: slagerij met toewijzing. Br. fr. No. 19, Adv. Bur. J. Stuifbergen Wz., Castricum. Gevraagd: een nette dienst bode, v. d. dag, bij Jac. Wei- dema, Julianadorp Biedt zich aan, zoo spoedig mogelijk, een net meisje, v. d. en n. als hulp in de huish. liefst op een boerderij. Br. Groetweg C 4, Middenmeer. Te huur v. d. natiht 2 ongem. slaapkamers, 1 met stookgele- genheid. Adres: F. v. d. WqJ, Thorbeckestraat B 121, Scha-, gen. Te koop aangeboden: z.g.a.n. Telefunken radio, pracht ge luid.. C. N. Tromp, Noord A 56, Schagen. Vuilzaad te koop gevr. Jn. Slijkerman Az., 't Zand N.-H. Wegens ziekte gevraagd, knecht, goed kunnende mel ken, bij C. Slikker, Nes H 15, behagen. Gulden Vlies - AlkmaSr - Tel 2451 ZATERDAG 26 en ZONDAG 27 SEPT., half 8, WILLEM GOOSSENS' VOLKSTOONEEL met 't groote succes met Wiilem Goossens, Johan Köhler, Greta Goossens, Emmy Bouwmeester, etc. PETITA en BORIS, 't vermaarde danspaar. BAIRONIE, topprestatie in snelheid. BRÖADSKY, ballet en danssensatie. Orkest oJ.v. W. HEUKÉSHOVEN. Entrée f 0.90, f 1.25, f 1.50, f 1.75 en f 2.(rechten in- begr.)." Plaatsbespreking dagelijks van lf—1 uur. prijs P. IJfs,,2e Jb. Molenaar, 3e mevr. T. BLaauboerHoogvorst, 4e Jo. Hartlgnd, 5e M. Visser. Dinsdag hadden volksspelen ilaats bij liet café van den heer C. Butter. Door het slechte weer werden deze in het café ge- houden. Er werd ring gestoken met de fopbril óp. Dit werd een ware lachpartij. De prijswinnaars werden resp. Jn. Visser, Jb. Boon. C. Barsingerhorn, Jb. Blaauboer G Klomp, Jb. Kos&en. Jn.' Beets, P Hart Fz., eri G. Visser. Voorts werd gezelligheid. gezocht in de café's. De beer Jac. Schuit had een goede greep gedaan door de band van Kees van Eijck en zijn jongens te engageeren, die de kunst verstond oip het publiek be zig té houden en in'een echte ker- misstemming te brengen. Hetzelfde kan gezegd worden van de band van Piet Hartland die in café Butter de stemming tot hoog peil wist op te voeren Zoo was er in beide café's kermis- lol en leut! Beide café's kunnen terugzien op ruim bezoek en goe de ontvangsten, daar ze goed voor zien waren van verfrisschingen. Zoo kunnen dan allen weer tevre den zijn over de vervlogen kermis dagen: zij die verdiend hebben en zij die hebben gedronken en gehost 't Is mooi geweest, Jan Dop-pie het was mooi! Vaarwel, tot 19i3! Zoo nam des avonds de oudere jeugd afscheid. Voor den FLINKE STRAFFEN VOOR ECO NOMISCHE DELICTEN. De economische rechter te Alk maar heeft Woensdag in zijn zitting weer een aantal gevoelige straffen uitgedeeld tegen hen. die in strijd handelden met allerlei distributie beschikkingen e.d. Zoo veroordeelde hij A. A. Bak ker. tuinbouwer te Obdam. die 4000 kg. roode peen'buiten de veiling om verkocht had. conform den eisch tot 200 gulden boete of 40 dagen hech tenis. De landbouwer J. Vetsering te Beemster werd veroordeeld tot 250 gulden boete of 60 dagen wegens het afleveren van 60 Kg. aardappe len. Bovendien werd een partij van 1500 kg, verbeurd verklaard. Hier liet mr. Meijer éen waarschu wend geluid hooren. De aardappe len. zoo zeide hij. vormen een der voornaamste voedingsproducten en allen dienen er aan mee te werken, dat de distributie daarvan behoor lijk geschied. In het vervolg zullen de telers van voedingsproducten, onverschil lig welke, onverbiddelijk worden veroordeeld tot gevangenisstraf. Een kettinghandel in witte boonen. Tot slot een geschiedenis, die zich afspeelt in Winkel en Alkmaar. De landbouwer D. Molenaar te Winkel had aan zijn dorpsgenoot J. P. van Zoonen. slagersknecht. 600 kg. witte boonen verkocht voor 625 gulden in totaal, alzoo een beste winst makende. Molenaar had deze boonen niet op het dorschbriefie verantwoord en wist ofschoon hij thans ontkende dat de boonen bestemd waren voor den zwarten handel. De Officier, rekening houdende met de groote winsten, welke verd. gemaakt had. vroeg zes weken ge vangenisstraf en 1500 gld. boete. Mr. Mathuisen uit Amsterdam vroeg clementie voor zijn cliënt, waarna Verdachte werd veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf en 600 gld. boete. Genoemde van Zoonen had de boonen weer verkocht aan een ze keren H. Veldkamp, reiziger te Alk maar. voor f 1.50 per kg., maar had .een strop: tijdens het transport per auto werden de boonen in beslag genomen en proces verbaal opge maakt. Verdachte „ving" dus de koopsom niet en had al vast een strop van 625 gld. Daarmee rekening houdende vroeg de Officier drie we ken gevangenisstraf. Na een plei dooi van mr. dr. Buiskool werd ver dachte veroordeeld tot Iwee weken gevangenisstraf. Tenslotte Veltkamp. Hij had van van Zoonen vernomen, dat die een partij boonen te koop had en toen hij een kooper wist. had hij de par tij gekocht.. Volgens zijn zeggen was hij slechts -iusschenpersoon geweest. Hier1 luidde de eisch drie weken ge vangenisstraf. maar mr. Meiier oor deelde. dat deze straf niet voldoende was en vonniste verdachte met een gevangenisstraf van één maand.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3