XOMISJIZEUP KLAROEN SCHOORL DE SCHAGER MARKT Langedijk Predikbeurten J. Dekker, Oudkarspel A. T. MET, Coupeuse, BUIG U NIET VOOR UW ONWILLIGE STOFZUIGER Stofzuigerhuis M. WITTE ISVERTEEREN MET VÏRK8ÖPF! NOORD-BRABANT Watt 6 Half Watt a's dakloozen Kl]M DER VOORSTELLING Marktberichten Voor bet wasschen van eaiver wol, zijde en kunstzijde j (niet voor katoenen i halfkatoenen stoffen) Per pak 28 ct. Zonder boni SCHAGEN SCHAGER DAMCLUB. Uitslagen van den gehouden on- derlingen competitiewedstrijd: lste klas. v. Montfoort—Eriks 1—1 Bremer—v d. Oord 0—2 EriksBlaauboer 1l Bruinv. d. Oord 20 Kos—Bremer 0—2 2de klas. van Ruiten—Stuijt 0—2 GrootesMienes 02 C. MareesPeetoom 02 3de klas. A. Marees—Bakker DomperBiersteker de VriesMooy 2—0 2—0 0—2 Het is de laatste paar weken duidelijk gebleken, dat de handel in gebrüiksvee niet zoo gunstig is, dat de bouwers minder zijn. Giste ren was de handel in geldekoeien stug, de hoogste noteering was f 450.De hoogste noteering -voor kalfkoeien liep tot I 700.met een matigen handel. De pinken liepen tot f 350.wat merkelijk meer was dan vorige week. Ze waren gisteren echter veelzwaarder en de handel was heel kalm. Voor de levering waren er 214 stuks koeien, stieren en pinken aangevoerd, 63 graskalveren, 18 nuchtere kalveren en 267 vette schépen. Er waren weer veulens aangevoerd, de prijzen waren de zelfde als de vorige week, tot f 850 De handel was goed. Op de taxatie paardenmarkt werden maar 7 paarden getaxeerd en in het .ge heel geen zware paarden. De prij zen liepen v.an f 325.tot f 700. Wel was er een 20-tal paarden aangevoerd uit Tertchelling en Winschoten, deze dieren waren reeds tq.r plaatse getaxeerd en wer den hier dus enkel tod&ewezen. Dit geschiedde overigens buiten de markt om. Op de wolveemarkt waren de aanvoeren even" minder, doch de prijzen niet lager. De handel was zeer flauw. Fokschapen golden tot f 120.ramlammeren van f 38. tot f 48.lamooien van f 55.tot f 62.De bokken en geiten wer den weer goed verkocht tot f 80 als hoogste noteering. Magere var kens golden van f 80.tot f 100. De prijzen van biggen blijven sta biel, wel tot f 45.handel traag. Geregelde prijzen werden besteed voor de konijnen, van f 1.tot f 7.—. Een paar uitvliegers goldeh meer, we hoorden van f 12.— tot f 15.De aanvoer was weer groot. Kippen normaal. We konden ons dezen dag niet verheugen in mooi weer, dit scheelt direct voor wat betreft het bezoek, dus: weinig drukte. WAAROM CREMATIE? Donderdagavond hield de afdee- lin'g Langedijk en Omstreken van de Ver. v. Facultatieve Lijkvèrbran dingv een propaganda-avond in Con- cordia. waarvoor vrij veel belang stelling bestond. Na. een kort openingswoord van den heer M. Kasten verkreeg Ds. C. Westmij se uit Rotterdam het woord. Eigenlijk is het onderwerp crema tie meer een onderwerp voor een cursus dan voor een openbare ver gadering. We kunnen ons voorstel len dat het nog niet zoo lang gele den is. dat geen 3 menschen naar een vergadering zouden gaan. waar over crematie werd gesproken. Wat is er dan gebeurd, dat er nu in Ne derland 30000 leden van de Facul tatieve Ver. voor Lijkverbranding zijn. dat er een invloedrijke arbei dersver. voor lijkverbranding be staat. dat de tienduizendste crema tie kortgeleden is geschied. Reeds tientallen jaren is er een aantal men schen in ons land dat wil beschik ken over de wijze, waarop na den dood het lichaam aan de aarde te ruggegeven zal worden. Spr. schet ste den strijd, welke gevoerd moest worden om de crematie in ons land mogelijk te maken. De regeeringen wilden geen lijkverbranding. De Fa cultatieve en de arbeidersver. gin gen echter voort. Wanner er meer crematoria in ons land zouden zijn geweest, zou het aantal crematies zeer zeker grooter dan 10.000 zijn geweest. Hierna besprak ds. Westmij se de uitlating van ds. Zandt, dat begra ven christelijk, lijkverbranding hei- densch was. wat volmaakt onjuist is. Vervolgens behandelde hii het verbrandingsproces, hetgeen op hy giënische gronden en uit gevoels overwegingen de voorkeur verdient boven begraven. Een-treffende schildering gaf spr. van een crematieplechtigheid. De eenige critiek. welke spr. heeft. is. dat het te ..af" is. Spr. besprak de religieuse bezwa ren tegen de crematie. De dood is geen eindpaal, maar een mijlpaal. Het ..stoffelijke" overschot, het fou- draal van 't geestelijk wezen wordt begraven of verbrand. Het is dan ook een vraag van de tweede of derde orde op welke wijze dit stof felijk overschot wordt behandeld, al zal de piëteit niet uit het oog moe ten worden verloren. Spr. gaf een uiteenzetting van de gebruiken bij DOEL EN STREVEN VAN DEN NEDERLANDSCHEN VOLKSDIENST. De heer Van Sonsbeek laakt de houding van ons volk. De N.V.D. organiseerde Woensdag avond in samenwerking met Nat. Söc. Volkswohlfahrt in de zaal van den heer Nic. Schuijt een openbare bijeen komst, waarop door een tweetal spre kers werd uiteengezet het doel, dat dè N.V.D. beoogt en hoe hij zich voorstelt dit te bereiken. De zaal waS voor deze gelegenheid versierd met de oude prin senvlag en de hakenkruisvlag. Burgemeester Baron van Fridagh heette als buurtschapsleider de aanwe zigen welkom en sprak er zijn teleur stelling over uit, dat zoo weinigen aan den oproep gehoor hadden gegeven. Maar, aldus een volgende spr., wanneer die weinigen straks als een kleine groep zaaiers de deur uitgaan, dan is er toch een goede oogst te verwach ten. De org. leider van den N.V.D., de heer Van Sonsbeek uit Haarlem, gaf een overzicht van het groote, dat thans op sociaal gebied gaat gebeuren en be streed vele verkeerde opvattingen. Winterhulp en Ned. Volksdienst zijn geen verlengstukken van een politieke partij, aldus spr. Dat er percentsgewij ze zooveel N.S.B.'ers aan medewerken vindteenvoudig hierin zijn oorzaak, dat anderen zich afzijdig houden. N.V. fD. en Winterhulp zijn neutraal, een ie der kan er zijn kracht aan geven. Spr. noemde het slechts een smoesje, om zich te onttrekken aan zijn plicht om z'n medemenschen te helpen. De houding van zulke menschen is te laken, het is een maatschappelijke misdaad een politieke strijd uit te wil len vechten op de ruggen van diege nen, die in nood verkeeren. Winterhulp is, en hierop legde spr. den nadruk, Winterhulp is strikt neu traal, een volksgenoot in nood wordt geholpen. Verkeerde een Nederlander vooreen in het buitenland in nood, hij had zich maar tot zijn consul te wen den en de vraag, of hij Nederlander was, bevestigend te beantwoorden, om hulp te ontvangen. Maar in het eigen landje vroeg men: is u bijv. gerefor meerd? Neen? Probeert u het dan maar eens bij die en die. Elk behoorde tot een bepaald kringetje. Hier waren in 1938 volgens de statistieken 8116 en het volgende jaar 8305 vereenigingen, die zich onledig hielden met het oefe nen van liefdadigheid. Krassè staaltjes deelde spr. mee van het weinige, dat er terecht' kwam van helpen in nood. Hier was groote behoefte aan centrale leiding. Aan de versnippering moest een einde komen, alleen door centrale leiding kan iets groots tot stand wor den gebracht. Dat wil Winterhulp. Ons volk moet worden bijgebracht, dat ge ven „plicht" is en dat er in het aan vaarden van hulp in nood niets kren- kends is. Vervolgens wees spr. op een groote fout, die er in het verleden is gemaakt. Alle zor werd besteed aan de onvol- waardigen: mooie scholen, kleine klas jes, extra gesalarieerd personeel enz. en dan nog nazorg. Alles goed en wel, maar naar den werkloozen volwaardige werd niet omgekeken. 'De zwakzinni gen werden op de gemeenschap losge laten, vermenigvuldigden zich. De vol waardige legde zich toe op kinderbe perking. Op deze wijze groeide de groep onvolwaardigen en de volwaar- digen kwamen in het gedrang. Zoo voortgaande zou na drie generaties de helft van ons volk uit onvolwaardigen bestaan. .Spr. wil de minderwaardigen niets te kort doen, maar de Volks dienst komt op voor de groep volwaar- digen. <De N.V.D. wil de volle aandacht besteden aan moeder -en kind, daar moet alle zorg naar uitgaan. Wat wordt aan het knappe kind op school gedaan? Nu ja, een enkele beurs. Hoe gaat het met de kinderuit zending? De zwakken krijgen 'n beurt. Hebben onze gezonde kinderen geen vacantie-uitzending noodig om gezond te blijven, van het gezonde volwaar dige kind toch moeten we het hebben in de toekomst. De Volksdienst heeft duizenden gezonde kinderen uitgezon den, heeft kinderspeelplaatsen, school- tandverzorginig en nog veel meer op haar prpgramma. De moeder heeft verder de bijzondere belangstelling van den N.V.D. Speciaal de moeders van groote gezinnen zijn steeds verwaarloosd. Ook zij hebben recht op en tijdje zonder zorg. Te huizen van 40 moeders elk, zijn reeds ingericht. De vrouw brengt altijd de zwaarste offers. Heerschen er gezonde verhoudingen tusschen man en vrouw, dan wordt een kind in liefde verwekt, kan men spreken van een blijde verwachting. Spreken thans alle moeders van blij de verwachting? Dat die tijd zal ko men, is spreker's rotsvaste overtuiging. Nadat nog enkele andere deelen van het groote arbeidsterrein van den N. V.D. waren bekeken, spoorde spr. zijn hoorders aan om lid of medewerker van den N.V.D te worden. Ten slotte de gewone vraag van den Hollander: wat kost dat en wat krijg ik er voor? Het lidmaatschap kost f per maand en wat men er voor krijgt? Het schoonste, dat men kan verlangen: een gezond en sterk Nederlandsch volle!. Hierna kreeg de heer Ehbets het woord, die een overzicht gaf van het werken en streven van de Nat. Soc. Volkswohlfahrt in Duitschland. Deze in 1931 opgerichte dienst beoogde de heerschende nood en ellende te leni gen. Om dit doel te bereiken ging men er van uit, dat iedere volksgenoot ver plichting heeft tegenover de volksge meenschap en omgekeerd. Ieder moet zich offers getroosten, ieder, die in nood verkeert, heeft recht op hulp. Hierna werd de bouw van de orga nisatie uitgelegd: de rijksleider is de nok van .het gebouw, de blokleider het fundament. Deze laatste is de eeni ge, die persoonlijk contact heeft met den hulpbehoevende. De opvoedende taak van den blokleider is niet te on derschatten. Spr. eindigde zijn redê, die we hier slechts zeer verkort weergeven, met het uitspreken van zijn volle vertrou wen, dat alle aanwezigen voor dit werk zullen vóelen. Nadat nog enkele vragen waren ber afitwoord, sloot de heer Hollfelder, ambtsleider van den N.S.V., de bijeen komst, hopende, dat de aanwezigen een beteren en ruimeren kijk op dn N.V.D. zouden hebben gekregen. overlijden. waarbii*hij tot de conclu sie kwam. dat alles wat met dood en graf te maken heeft, oer-conser vatief is. Het heeft met religieuze gevoelens niets te maken. Het be graven in de kerken werd om hy giënische redenen vervangen door iet begraven op de kerkhoven; de ze werden later buiten het dorp of de stad ingericht. In deze Zelfde lijn ligt de crematie. Hygiënisch en vlug geschiedt daarbij hetzelfde, wat de natuur in langzamer tempo doet. Vervolgens werd de propaganda film vertoond, welke een beeld gaf van hetgeen de spreker in zijn rede had besprokeii. GESLAAGD. Zuidscharwoude. Onze vroegere plaatsgenoote. mej. J. du Burck. thans onderwijzeres aan de school van de Baarnsche Schoolvereen. te Baarn. slaagde bij het te Utrecht ge houden examen voor de acte Gym nastiek. WINTERHULP. We vernemen, dat de Winterhulp actie hier de volgendemaand zal worden ingezet. Aan het verzoek van den Buurtschapleider, om als Blokleider voor dit werk te willen optreden, hebben velen gevolg ge geven. zoodat mag worden aange nomen. dat dit werk. in het belang van de noodlijdenden, intensief zal worden aangevat. FILMAVOND. Broek op Langendijk. - In de Geref. kerk werd Woensdagavond een film avond gehouden" ten bate van de Rudolph-stichting te Achthoven. een instituut voor verwaarloosde kinderen. Er bestond voor dezen avond zeer veel belangstelling en de aanwezigen hebben ongetwijfeld een mooien avond gehad. Ds. Donner heeft de bijeenkomst leopend, de heer Mulder gaf een -oelichting bij de film. Een dubbel- mannenkwartet. bestaande uit leden van de Lofstem is eenige malen op getreden. de heer J. Stins decla meerde. De bijeenkomst werd door ds. Hiesma gesloten. TURVEN GESTOLEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn ten nadeele van een onzer bakkers een 400-tal turven gestolen. De koude dagen kdmen aan. BANNE ZUIDSCHARWOUDE. De lasten niet verhoogd. Donderdagmiddag werd in café Kramer een ingelandenvergadering ïehouden onder leiding van den ïeer Jb. Kroon Az.. die er in zijn openingswoord op wees. dat de banne nu onder het nieuwe regle ment valt. zoodat de vergaderingen alle openbaar zijn. Na vaststelling van de notulen werd de begrooting 1942 behandeld. Deze sloot op een tot. van f 6560.12 met een 'vermoedelijk vooigleelig saldo van f 1081.10. Het aanvangs- saldo was f 1178.80. De omslag voor 1942 werd vastgesteld op f 13 per HA. voor de Banne. f 7.50 per HA. voor den Zuidscharwouder polder en f 6.50 voor het zg. verdolven land. De lasten zijn gelijk aan die van verleden jaar. Na eenige besprekingen werd de-r ze begrooting aldus goedgekeurd.. Vervolgens kwam het in de vori ge vergadering aangehouden voor stel om 't salaris van den secretaris- penningmeester met f 50'te verhoo- gen, voor iedere functie f 25 per jaar. i Het bestuur handhaafde zijn voor stel. De werkzaamheden zijn sterk toegenomen. Nadat eenige heeren daarover het woord hadden gevoerd, werd het voorstel van het bestuur aangeno men. Daarna sluiting. AANDEELHOUDERSVERGA DERING „CONCORDIA." Hoordscharwoude. De NV. Con- cordia hield Donderdagavond een aandeelhoudersvergadering onder leiding van den heer P. Deutekom. - De rekening over het afgeloopen 'boekjaar werd goedgekeurd. Over het sluiten van een molest- verzekering zal een ondeVzoek wor den ingesteld. De aftredende commissarissen, de heeren W. J. Smit en C. Keeman Tz. werden herkozen. In dè vacature- J. Ootjers iverd de heer J. Kliffen gekozen. In de Commissie van Toezicht werden de heeren G. Bps en W. Kuiper gekozen. HARENKARSPEL iGEVONDEN. Tijdens de kermis te Tuitjenhorn zijn er niet minder dan drie portemonnaies met inhoud gevonden. De rechtmatige eigenaars kunnen ze bij de politie te rugbekomen. Intusschen een waarschuwing voor moeder de vrouw om de broekzakken eens na te zien. HEERHUGOWAARl) VOOR DE RADIO. Naar we eenigen tijd geleden meldden zou de Jeugd-Accordéon- club onder leiding van mevrouw de MoorKostelijk medio October voor de radio spelen. Dze voordracht is echter ver vroegd en vindt thans plaats Zon dagmiddag 26 September a.s. van 1.402 uur. Uitzending vindt plaats over Hilversum II. De laatste repetitie heeft inmid dels onder toezicht van de leidster in lokaal Rus plaats gevonden. We wenschen onze jonge accor- déonnisten- veel succes toe. WIER1NGEN ONTVREEMDE VOORWERPEN TERUGGEVONDEN. Naar aanleiding van den dief stal in den nacht van j.1. Vrijdag op Zaterdag kunnen wij het vol gende mededeelen. De ontvreemde fietsen, kleedingstukken en dis tributiebescheiden zijn nabij van Ewijcksluis tegen een boom te ruggevonden. Van de distributie bescheiden waren de geldige bon nen ontvreemd. Van de daders heeft men echter tot op heden nog geen spoor kunnen vinden. POLITIE. Verloren: een blauw zijden sjaaltje. Gevonden: een zadeltaschje van een rijwiel, met inhoud. Inlichtingen gam. bode. ZONDAG 21 SEPTEMBER. Ned. Hcrv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur, Ds. Kap- teyn. Valkkoog, voopm. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. Burgerhrug, zie St. Maartensbrug. Eenigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, .voorm. 10.30 uur Ds. Witkop. Oudesluis, feie Schagerbrug. Scbagerbrug, voorm. 1)0.30 uur, Mej. Van der Veen. Barsiingerhorn, nam. 3 uur, Mej, J. van der Veen. Warmienhuizen, voorm. 10.30 uur. Ds. Veenhuysen, v. Egmond. Middenmeer, voorm. 10 uur, Mej. Van Vliet, van Hoorn. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur de heer Joh. Mensink van Am sterdam. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds, Van Beek. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur Ds. de Mooy. Liturgische Jeugddienst. Daarna Zondagssch Veenfiuizcn, geen dienst. Oude Niedorp, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur. Cand. de Hoest. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds v. Wiohen. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur. Ds. Vorstman. Oudkarspel, vin. 10 uur, Ds. Ncll Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirksborn, nana 3 uur, Ds. M. C Koole. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. Ds. Koole. Nam. 4 uur Ds. Krooneman van Tuijl. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur Cand. J. J. Brijker, van Oegst- geest. Extra collecte. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Oos terbaan. Broek op Langendijk, voorm. 10.30 uur, de heer G. J. A. van Staricn uit Utrecht. Hippolytushoef, geen dienst. Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur Da. T. Rothfusz. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam 2.30 uur, Cand. Dr. L. Batelaan hulppred. te Amsterdam. Kolhorn, vip. 10.30 uur, Ds. Visch Nam. 3.30 uur. Gand. C. v. d Vaart, hailp.prediker. Langereis, nam. 3 uur, Ds. Visch van Kolhorn. Broek op Langendijk, voorm. 10 u en nam. 3.30 uur, Ds. Dohner. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur. de heer H. W. Hofmeester uit Hilversum Scbagerbrug, Dinsdagavond 8 uur bijeenkomst Chr. Jongemannen- vereen. in het Evangelisatiegeb Breezand, voorm. 10 uur en nam 3.30 uur, de heer Boon. Scbagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur fin d>e Ned. Herv Kerk) de heer F. v. Rossum. Hippolytushoef, voorm. 1 Ouur, de heer S. Lodder, van Alkmaar Den Oevers nam. 4.30 uur. de heer S. Lodder. Bergen (E.V. „Maranatha"). vm 10.30 uur. Ds. H. M; E. Bremer, van Amsterdam. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur. de heer P. J. Ternee v. Den Helder Vrije Evangelische Ger. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm 10 uur, Ds. Ruijs. Woensdag avond 8 uur St. Jacolxsstr. 22. Warmenbuizen. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), nam, 4.15 u. Ds. Rijs. Donderdagnam. 4.15 Ds. Ruijs. m ANNA PAULOWNA GESLAAGD. x De dochter van onzen oud-burge meester, mej. A. P. Groneman, slaag de te Den Haag voor het examen logo paedie en phoniatrie. Op het te Amsterdam gehouden examen op 28 Juli en 17 Sept.1942. is onze oude plaatsgenoot H. Petter thans marechaussee te Hoofddorp, geslaagd voor het Politie-diploma A. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. A. C. Lubbert. Schorweg 41* van 'Zand- voort, Dr. Smitstraat 7; F. J. wan Laere. Veer weg 4 van Zaandam. Meidoornstraat 74; mej. F. Mulder. Schorweg 47 van Haarlem. Bartel- jorisstraat 34 rood. Vertrokken personen: A. D. Kep- pel naar Amsterdam. Pontanusstr. 54; L. M. Brinkmann naar Andijk. Diikweg 537; K. Hibma naar Hoorn. Veemarkt 2; Mej. C. Voorthuijsen naar Muenchen. Duitschland; G. Braafde Vries naar Wieringer waard E 34; G. van Markus naar Den Helder, van For eest weg la; C. M. van den Berg naar Lisse. Nieuw- straat 24; J. Wieringa en gezin naar Wieringen. van Hengelstraat 9; mej. T. Blaauboer naar 's-Graven- hage. Zuidwal; R. Baken naar Kam- )en. Venstraat 93; mej. A. J. C. Peerdeman, Wieringermeer. Wierin- gerwerf. woonark Hendrica; A. M. de Wilde, naar Leeuwarden. Zwa luwstraat 3; Mej. A. IL Brouwer n. Nieuwer Amstel. Ni#uwkarselaan 50; M. A. L. Kolster naar Westwoud Zusterhuis; Jac. C. Onderwater naar Medemblik. Ridderstraat 10; W. M. Zeeman en gezin naar Den Helder jerwerstraat 27; J. Tiesinga naar .Teststellingwerf. Oosterwolde; Joh. W. Keeman naar Deventer. Burg. v. Marlestraat 15; M. Delis en ge zin naar Hensbroek. Wogmeer; W. varf Eijsden en echtg. naar Den Helder Vlamingstraat 22; G. Bak ker en gezin naar Den Helder. Be goniastraat 17; F. Koning en echtg. naar Den Helder Gravenstraat 98; R., Hettinga naar Schiedam, van 's-Gravestraat 6a; C. W. van Oor schot naar Warmond; P. van Dijk. 1 Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling bij de geboorte van on zen Zoon ondervonden. S. KRUIT. A. KRUIT—Noppert. Ruigeweg, Scbagerbrug, Se^t. 1942. Café „DE ROODE LEEUW". biedt tijdens de kermisdagen: PRIMA MUZIEK GEZELLIG ZITJE - PRIMA CONSUMPTIE Ruime voorraad. Beleefd aanbevelend, Het aangewezen adres voor het -ïnaken en moderniseeren van Uw kleeding is Ondeoracht 265 A - Alkmaar. Laaf hem spoedkj wserqedweenakn door BchoaUnstraat M ALKMAAR In Noord-Brabant, land der vennen, Waar de heide prachtig kleurt, Waar de lui hun koffie kennen En men dus deskundig keurt. Daar nu oordeelt men eendrachtig En herhaalt het meer en meer: Fijn-verkwikkend, heerlijk krachtig Smaakt KLAROEN ons telkens weer! NIEMEIJER'S KOFFIESURROGAAT ZATERDAG 26 en ZONDAG 27 SEPTEMBER de Yerme- lelijke film 1 - Moeten wij, waar het deze beroemde komieken geldt, U nog verder tot een bezoek animeeren? Neen toch. U zeet toch zelf reeds als U de namen Watt en Half Watt leest: DAAR GA IK HEEN! Aanvang 8 uur. ZONDAGMIDDAG 3.30 uur met WATT en HALF WATT. m Entrée 35 cent. Toegang alle leeftijden. naar Wieringen. Hip.hoef. Hoofd straat 30; P. Svchenk naar Scha gen.- Molenstraat C 52; mej. A. C. van der Bent naar BloemendaaL Santpoort. Prov. Ziekenhuis; W. Co- lijn en echtg. naar Heiloo, Wester- weg 77; H. J. Brandenburg naar Haarlem. Lorentzkade 83. W ARMENHUIZEN. LOOP DER BEVOLKING. Over de maand Aug. 1942. Geboren: Alida Catharina, dochter van C. Zutt en van P. Ligthart. Jan, zoon van M. Bruin en B. E. Ligthart. Maria Catharina, dochter van G. M. Tesselaar en C. J. Vlugt, Theodorus Petrus, zoon van C. W. de Wit en E. Groen. Adri, zoon van C. J. Pronk en Jonker. Cornelia Elisabetb, dochter van C. N. Hof en E. C. Bankendaal. Catharina Geertrudis, dochter van J. Rozendaal en M. G. Bleeker. Riena, dochter van J. H. Sötemann en M. Steenhuis. Ondertrouwd: Johannes P. Groot en Anna Bommer. Martinus C. Dekker en* Afra M. Suiker. Gehuwd: Geene. Overleden: Mattheus J. Pronk, oud 41 jaar, echtgen. van H. C. J. van Buu- ren. Ingekomen personen: Joharina M. Overwater, van Amstredam, Ceintuur baan 251 naar Dorpsstraat "179. Corne lia Blonk, van Monnikendam, Noord einde 1 naar Dorpsstraat 175. Andreas Meulemans, van Rotterdam, Noord schans 18 naar Stationsstr. 31. Willem van Urk met gezin, van Den Helder naar Oostwal 143. Elizabeth H. van Noord, van Koedijk, Bovenweg 80 naar Schoorldam, Westfr.dijk 35. Frans K. Moritz, met gezin, van Zaandam, Bad huisweg 42 naar Dorpsstraat 12. Wil- helmina C. de Groot, 'van Bergen N.H. Loudelsweg 20 naar pudêwal 5. Johan- na Pankras, van Nieuwe Niedorp, C 119, naar de Fuik 10. Maria Th. Mosch, van Bergen N.H., Loudelsweg 20 naar Westfrieschedijk 52. Vertrokken personen: Maria E. Slij— kerman, van Dorpsstraat 154 naar Alk maar, Heul 26. Albertina Stam met dochter van Westfr.dijk 35 naar Anna Paulowna, Zandvaart 74. Johanna B. P. Zomerdijk van Dorpsstraat 168 naar Enkhuizen, Dijk 36. Johanna D. van Kooten, van Dorpsstraat 175 naar Haar. lemmermeer, Venneperweg 302. Maar- tje Grin, van Westfr.dijk 84, naar St. Maarten, Stroet B 231. Hendrika C. Nieuwenhuizen, van Westfr.dijk 57 naar Den Haag, Haagweg 377. SCHAGFEN, 24 Sept. 7 Paarden f 325700, 28 veulens f 500850, 24 geldekoeien (mage re) f 300—450, 214 idem (vette) voor de Centrale, 3 kalfkoeien f 550—700. 15 pinken f 200-350, 63 graskalveren voor de Centrale, 12 nuchtere kalveren voor de Cen trale, 16 magere schapen f ICO— 120, 267 idem (vett^) voor de Centrale, 124 lamineren f 3862, 8 bokken en geiten f-4080, 3 ma gere varkens f 80—100, 35 biggen f 3045, 229 konijnen f 17, 10 kippen f 2.50—3.50.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3