ROOSJES FOKVEEDAG TE W1ERINGERWAARD Voetballers Zaterdag 10 October VERKLARING Marktberichten SCHAGEN SCHOENENRUILBEURS. Naar wij vernemen gaat de schoenenruilbeurs van lokaliteit veranderen. Het kantoortje van de Eierveiling werd door de steeds' grooter wprdcnde belangstelling van het publiek te klein en het comité heeft dan ook naar iets an ders uit moeten zien en is zoo ge lukkig geweest de heer Igesz be reid te vinden zijn kegelbaan voor dit doel af te staan. Daar het comité nu over meer ruimte beschikt wordt vernacht dat ook het bezoek aan de schoe nenruilbeurs nog zal toenemen, te meer, omdat het comité over een flinke voorraad schoenen beschikt. Wij raden u dan ook aan uw kas ten en zolder nog eens na te zyen of er nog niet ergens een paar nog bruikbare schoenen staan die u bijv. te klein zijn geworden, maar waarvoor u op de schoenenruil beurs misschien wel een paar u passende schoenen kunt krijgen. ALKMAAR WEDEROM CLANDESTIENE SLACHTERS BETRAPT. Rechercheurs van den Economi- fchen Opsporingsdienst der Alk- maarsche Politie zijn er wederom in geslaagd enkele clandestiene slachters, die ondanks herhaalde waarschuwingen hun duister be drijf voortzetten, te betrappen. Het betreft hier een zekeren H.. bij wien tevens een complete slagerij - inventaris werd»aangetroffen en een zekeren S.. die zich hoofdzakelijk toelegden op het frauduleus slach ten van schapen. Beide 'mannen zijn gevangen ge nomen. terwijl het gereedschap werd inbeslag genomen. Tegen hen. zoomede tegen diverse afnemers is proces-verbaal opgemaakt. Zekere S. uit'Heiloo. die vee had geleverd wetende dat het voor frau duleuze slachting bestemd was. is eveneens geverbaliseerd. Er zij op gewezen, dat deze frau duleuze slachters, evenals zij. die nog gesnapt zullen worden, zullen worden berecht volgens de nieuwe verscherpte strafmaatregelen. H.L.O.-EXAMENS. - Het werkcomité Alkmaar van de H.L.O. deelt ons mede. dat de exa mens. welke oorspronkelijk op Zon dag 4 October a.s. zouden worden afgenomen, door bijzondere omstan digheden voorloopig twee weken zijn uitgesteld. Dit geldt echter niet voor de zwemproef. die a.s. Donderdagavond in de Overdekte alnier zal worden afgenomen, te beginnen om 8 uur precies. De deelnemers moeten zich echter reeds voor dien Donderdag 8 Oct. aangeven bij een der leden van het werkcomité Alkmaar, t.w. de hee- ren N. H. Louis. Geestersingel 36. H. J. Reurslag. Westerweg 300 of J. Werkman. Rjppingstraat 33. bij welke adressen tevens alle inlich tingen zijn te bekomen. Het, ligt in de bedoeling van het comité; om de overige proeven, dus ook het wandelen, in één dag af te nemen en wel des morgens het athletiek- en turngedeelte en des middags de wandelproef. KOEGRAS Wijziging dienstregeling Werftrein Vertrek Alkmaar later Naar wij vernemen zal met ingang- van a.s. Maandag de Werftrein een gewijzigde dienstregeling krijgen, zulks in verband met een wijziging van den diensttijd der werf. Per 19 October a.s. wordt de dienstregeling wederom veranderd. Beide gewijzigde diensten vindt men hieronder. Nog wordt de aandacht er op gevestigd, dat de terugreis op denzelf den tijd blijft plaatsvinden. Alkmaar St. Pancras Heer Hugowaard Nrd. Scharwoude Zijdewind Schagen Oudesluis Anna Paulowna Breezand Koegra^ De Kooij Den Helder Van 517 October. Aank. Vertrek 6.07 stopt 6.21 6.22 6.30 6.31 stopt 6.47 6.48 stopt 7.04 7.05 stopt stopt stopt 7.32 Vanaf 19 October Aank. Vertrek 6.53 stopt 7.07 7.08 7.16 7.17 stopt 7.33 7.34 stopt 7.50 7.52 stopt stopt stopt 8.19 W1ERINGERMEER JULIANADORP KOEGRAS-NIEUWS. Zondagmiddag om 2.30 uur speelt Koegras I tegen W. Waard II» Dit belooft, weer een aardig partijtje voetbal te worden. Daar M. Hey- blok weer meespeelt, zal deze de back-plaats innemen. Het tweede elftal gaat naar Geel-Zwart II. NED. HERV. GEMEENTE. Door den kerkeraad alhier is he den in dé thans gestichte 2e pre^i- kantsplaats beroepen: Ds. J. A. Pe ters, te Willemstad (N.-Brabant). DE BESPREKINGSAVONDEN. De besprekingsavonden, die we kelijks te Slootdorp Werden gehou den en 'waar de hoofzaken van het Vrijzinnig Protestantsche geloof werden besproken, worden enkele weken stop gezet. Zij bullen op nieuw worden begonnen in de drie dorpen afzonderlijk, op een nader aan te kondigen tijdstip Daar de predikant zijn tijd dan over, drie dorpen móet verdeelen, zullen zij niet meer wekelijks kunnen wor den gehouden, maar( om de 2 k 3 ^vveken. MUTATIES. De wind. Burgemeester der ge meente Wieringermeer heeft met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd tot commies-redacteur der ge meente, de heer C.' W. van Zijll Langhout. Betrokkene is gehuwd en thans werkzaam als ambtenaar ter secretarie in de gemeente Bergambacht. Verder is benoemd, te rekenen vanaf 1 September j.1. tot sc'nrij- ver-typyist de heer J. Bosch te Wieringen, tot voor dien datuim volontair in deze gemeente, zen avond vrijhouden, teneinde nader te worden ingelicht omtrent het doel en, streven van den N.V. D. en de N.S.V. BURGERLIJKE STAND OVER HET TIJDVAK 23 SEPT. T/M 1 OCT. 1942. Gebóren: Jelle, z. v. O. Vroom en K. Hoogsteen; Pieter, z. v. A. Greydanus en N. Reitsma; Maria Johanna Elisabeth, d. v. A. J. A. Oudemaatman en A. G. W. Hee- rink; Cornelis Dingenius, z. v. J. G. van Strien en M. den Boer; Aloisius, z. v. L. A. Kooien en D. P.. A. Weterings. De omstandigheden, waaronder de jarlijksche fokveedag gisteren, Vrij dag, werd gehouden, waren bijna ideaal. Het eenige, wat de vereeniging zich vermoedelijk anders had ge- wenscht, was het terrein. De bedoeling was de keuring te houden op het voet balveld, te groote drassigheid was ech ter oorzaak, dat de' „Groote Buurt" moest worden gekozen. Op den ver harden bodem daarvan gevoelden de dieren, die de weide gewend zijn, zich minder goed thuis en ze waren daar door soms vermoedelijk niet op hun best. Intusschen werd een keurige collec tie gepresenteerd, een collectie zoo als men dat van een vereeniging als die te Wieringerwaard met haar be kende ledenfokkers mocht verwachten. Het critisch verslag van een deskun dige laten we in een onzer eerstko- mendé nummèïs volgen. Hoewel eenige belangstellenden uit andere provinciën aanwezig waren, had het bezoek toch grooter kunnen zijn. De oorZaak daarvan zal wel lig gen in de bijzondere tijdsomstandig heden. Dfe jury bestond uit de heeren E. Koster, Berkhout; Jm. Blaauboer, Schagen; P. Sikkes, Assendelft, en A. IJff Gz., Beemster. Arbiter was Ir. L. de Vries te Alkmaar. De gedetaileerde uitslagen waren: Rubriek 1. Stierkalveren, geb. voor 1 Maart 1942: IA Frans 282 v. Groenh., eig. F. A. F. Groneman; 1B Frans 281 v. Groenh., eigen. id.2A Frans 283 v. Groenh., eig. id.; 2B Frans 284 v. Groenh., eig. id.; 2C Frans 286 v. Groen h., eig. id. 3A Const. Atlas, eig. D. Jim- mink; 3B Cissy's Frans, eig. R. L. .Waiboer. Rubriek 2. Stierkalveren geb. 1 Mrt. 1942 of later: IA Frans 291 v. Groenh., eig. F. A. F. Groneman; 1B Clara's Tarzan, eig. C. R. Blaauboer; 2 Frans 289 v. Groenh., eig.' F. A. F. Grone man; 3 Frans 287 v. Groenh., eig. id. Rubriek 3, Kuikalveren, geb. voor 1 Jan. 1942: 1. Corry 30, eig. D. Kaan Kz.; 2. Greta 113, eig. N. D. Kaan; 3. Anneke 28, eig. Nic. Kaan Kz. Rubriek 4. Kuikalveren, geb. 1 Jan. '42 t.m. 28 Febr. 1942: 1. Dora 129, eig. F. A. F. Groneman; 1B Pietje 34, eig. id.; 2A Saartje 31, eig. J. A. Mooij, 2B Majèv37, eig. Nic. Kaan Kz.; 3A Alida 36 ,eig. C. Spaans; 3B Maja 38, eig. Nici Kaan Kz., 4. Tesselaar 53, eig. D. Kaan Kz. Rubriek 5, Kuikalveren, geb. 1 Mrt. '42 of later:: IA Froukjè 24, eig. C. Spaans; 1B Fluweeltje 22, eig. K Söhenk Kz.; IC Corneliske 24, eig. D. Jimmink; 2A Maartje 215, eig. Jn. Schenk; 2B Sophie 29, eig. K. Schenk Kz.; 2C Gré 27, eig. C. Spaans; 3A Maartje 219, eig. Jn. Schenk; 3B Kroon tje 84, eig. F. A. F. Gron^pan; 3C Dieuwertje 138, eig. D. Jimmink; 4A Pietje 35, eig. F. A. F. Groneman; 4B Clara 98, eig. N. W. Kaan. Rubriek 6. Hokkelingen: 1 A Pietje 32. eig. F. A. F. Groneman; 1 B Matje 53 eig. id.; 2 A Sarah 44 eig. id.; 2 B Trien 18. eig. Alb. Re- zelman; 2 C Clara 89. eig. Jn. Schenk; 3 A Matje 51, eig. F. A. F.. Groneman; 3 B Kroontje 79. id.; 3 C Ike 45. eig. Alb. Rezelman; 4 A Agatha 16. eig. H. J. E. v. Hoorn; 4 B Matje 54 eig. F. A. F. Groneman 4 C Zerga 11. eig. J. A. Mooy. Rubriek 7. Melkvaarzen: 1 Maja 32. eig. C. Spaans; 2 A Pel Klaaske 8, eig. R. L. Waiboer: 2 B Mina 79. eig. N. W. Kaan; 3 Mina 77. eig. K. Schenk. Rubriek 8. Melktwenters: 1 A Doortje. eig. K. Koster; 1 B Dieu wertje 122. eig. D. Jimmink; 1 C Klaartje 11. eig. N. W. Kaan; 1 D Maartje 186. eig. Nic. Kaan Kz.; 1 E Clara 78. eig. Jn. Schenk: 2 A Sophie 25. eig. K. Schenk: 2 B An- nie 7. eig. P. C. Rezelman. Rubriek 9. oudere melkkoeien: 1 A Pietje 22. eig. F. A. F. Groneman. 1 B Matje 40. id.; 1-C Maja 26. eig. Nic. Kaan Kz.; 1 D Dora 120. eig. F. A. F. Groneman; 1 E Maartje 167 eig. Nic. Kaan Kz.; 1 F«Matje 44. eig. F. A. F. Groneman; 2 A Jantje 10. eig. K. Koster; 2 B Sarah 42. eig. F. A. F. Groneman; 2 C Antje 55. eig. P. Saai; 2 D Ida 9. eig. Nic. Kaan Kz.; 3 A Siitje 18. eig. K.Kos ter; 3 B Rika 6. eig. id.; 3 C Trijn tje 61. eig. P. Saai. Rubriek 10. zichtbaar drachtige koeien, geb. 1 Jan. 1940 of later: 1 A Adema's Dirkjs. eig. K. Koster; 1 B Maartje 204. eig. Nic. Kaan Kz. 2 A Pietje 21. eig. C. R. Blaauboer; 2 B Dirkje 5. eig. N. W. Kaan; 3 Purmerend 56. eig. K. Koster. Rubriek 11. zichtbaar drachtige koeien, geb. voor 1 Jan. 1940; 1 A Bouma 17. eig. N. D. Kaan; 1 B Maartje 180. eig. Nic. Kaan Kz. Rubriek 12. eigenaarsgroepen be staande uit minstens 4 dieren van ten minste 2 jaar: 1 Groep 7. eig. F. A. F. Groneman met Sarah 42. Pietje 22. Dora 120. Matje 40 en Matje 44. 1 B Groep 3. eig. Nic. Kaan Kz.; 2 A Groep 2. eig. K. Koster; 2 B Groep 5. eig. P. Saaj: 3 A Groep 6. eig. K. Schenk Kz.; 3 B Groep 1. eig. N. D. Kaan; 3 C Groep 4. ejg. N. W. Kaan. Rubriek 13. keuring kampioen schap koeien: Kampioene: Pietje 22. eig. F. A. F. Groneman: Reser ve kampioene: Doortje. eig. K. Kos ter. Ondertrouwd: L. A. van der Beek en M. Branderhorst. Gehuwd: J. P. Breme en A., J. Janssen. Overleden: Geene. GEVESTIGDEN IN SEPTÉMBER. D. Stellingwerf, Klieverweg 76, uit Workum; S. Noorthoek, Scha- gerweg G 13, uit Twisk; H. Hui- zinga, Breestr. 3, uit Wieringen; F. Koster, Frieschevveg J 25, uit Kollumerland; F. Schurer, Schel- penbdiweg F 28, uit Wieringen; A. v. d. Starren, Sternstr. 14, uit Bos koop; J. Meyer, Hippolytushoever- weg E 94, uit Vlagtwedde; M. Meyerhof, Alkmaarscheweg C 26, uit Medemblik; A. M. v. d. Fluit, Molenweg A 76 uit Oude Niedorp; M. Mul, Zeugweg L 29, uit Aven- horn; L. Kok, Schelpenbolweg F 34 uit Eelde; E. Stammes (echtg. P. Kaan), Waard weg B 17, uit Wie ringerwaard; C. M. Zoutewelle, Brugstr. 44, uit Medemblik; J. J. Vos, Brink 17, uit Amsterdam. P. Jungerius, Noorderkwelweg J 49, uit Abbekerk; T. H. Greydanus( (echtg. J. Stevens), Havenstr. 1, uit Ooststellingwerf;. A. J. Beem- sterboer, Raadhuisstr. 22, uit Alk maar; M. Bender, Schelpenbolweg E 51, uit Rotterdam. VERTROKKEN IN SEPTEMBER. G. N. Z. Holtslag naar Warnsveld D 32; A. A. Hubérts naar Beers, Broekkant 90; W. H. Jansen naar Bergh, Braamt 11; J. A. Pelgrëm naar Zollerkerspel, Oude Wetering H 3; E. J. Rinsma naar Leeuwar- deradeel, Huizum, Aert van Neer straat 35; Jac. Smit naar Winscho ten, Zuiderveen 54; H. J. Geling naar Hoogezand, Verl. Hoofdstr.58; B. D. Keuris naar Kampen, Boele straat 15; W. Lont naar Wierin gen, Elft 35; A. Duyn naar Groote broek, G 48 i; H. Hamstra naar Den Helder, Soembastr. 7; D. P. v. Merrienboer naarKlundert, Zëven- bergscheweg 1. P. J. Ory naar Zoeterwoude, F SI; P. Roskam naar Schagen, Schoen- makersweg H 37; F. Veersma en gezin naar Wieringerwaard; M. J. de Gast naay Medemblik, Bui Schoutsenstr. 11; A. Valk naar den N.O.-polder, kamp Vollenhove; Jac Smak naar Den Helder, Molenstr. 27; W. J. Zeinstra naar den N.O.- polder,"- kamp Vollenhove; J. W Eestermans naar Dongen. Hooge Horn 52; W. Knol naar Avereest, Balkbrug 139b; Jac. v. d. Made n. Terhevden, Wagenborg. N. H. de Jong naar Hoorn. Boomlaan 19; A. M. Geusebroek naar Gouda, Hoofdstr. 17: M C. Muller naar Bergen, Huish.sch. St. Augustinus; J. Noback naar Zwol le, Brederodestr. 34; P. Trouw, n. Den Helder, Dahliastr. 11; H. F M. Janssen naar Medemblik, fra terschool; J. H. I. Jansen naar Medemblik, fraterschool; L. Kos ter, echtg. G. Dijkstra naar Idaar- deradeel, Roordahuizum 146; N. L. Niestern naar Blaricum, Torenlaan 55; A. Blaauboer en gezin' naar Zwolle.de Genestetstr. 50; H. D. A. v. Ittersum naar Alkmaar, Kenne- merstraat 1%; ,Zw. Struiksma n. Zwolle, de Genestetstr. 50; K. Dijk stra N.O.-polder, Vollenihove; J Lu^el naar Gouda, Boogen 30a R. de Vos naar Warmond, Bijleveld- Iaam E 6; A. Goemaal naar Zuid en Noordschermer, Grootschermer weg C 9; G. A. Noordhuis naar Usquert; J. A. J. Scholtens naar Haarlem, Cl everparkweg 188; P Dees naar Axel, Coegerepolder P. 11; I. van Dis naar den N.O.-pol der, Ramspol; P. Riepma naar Groningen, Oranjostr. 16; H. J Tiésinga naar de N.O.-polder Ramspol; J. Toebak naar Hooge en Lage Zwaluwe; S. Warmer gezin naar Blokzijl, Zuiderkade 344; M. Kraaijvanger naar Ber gen; G. Nijkamp naar Steenderen: J. Suk naar Odoorn; S. Heerin naar Valbrug; A. N. Winkel naa^ Zwolle, Hoogstr. 102. BERGEN HET DORPSHUIS. Naar wij vernemen zal er ook de zen winter niets kunnen komen van het dorpshuiswerk: dp daarvoor noodige lokaliteiten zijn n.1. nog steeds in gebruik bij het onderwijs en de luchtbescherming. Om aan veler wensch teeemoet te komen zal echter de bibliotheek evenals het vorige jaar weer wor den geooend. Het gaat wel wat las tig. maar met wat goeden wil en wat medewerking van het Dubliek zal het wel weer slagen en kunnen jong en oud de lange winteravonden weer wat korten met lectuur. Advertentiën In plaats van kaarten. Geboren: TJERK Zoon van J. EVERTS. D. EVERTS— Wagemaker. Barsingerhorn, Meeldijk C 14. 3 October 1942. Tijd. adres: Centraal Ziekenhuis, Alkmaar. In plaats van Kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onzen Zoon, Curt Artbur C. A. REDECKER. M. REDECKER-Baas. Schagen,- 3 Oct. 1942. vergeet vanavond niet om 7.30 naar HOTEL PEETOOM te gaan. Speiregelavond I Te huur gevr. Paard voor landbouwwerk, genegen den winter door te houden. L. v. d. Vliet, Poelweg, de Haukes, Wieringen. Aangeboden Radiotoestel. - Te bevr. J. Schouten, Sint Maartensvlotbdug D 64. Te koop of te ruilen een stuit Koemest. Te bevragen bij KI. Dekker, Eenigenburg, Te koop enkele leeren Jas sen, z. g. a. n., bij J. Polet, Stoomweg 24, Breezand. Aangeb. 3/4 H.A. Voederbie ten om te rooien. J. Mooi^ „De Bocht", St. Maartens brug. Te koop 1 jarig Bokje, 2 gebruikte leeren, jassen, kort en lang, 50 pond tabakszand, 3000 kaarten m. foto van Oudkarspel en Br. op Lan- gendijk, z. g. a. n. Thee- en ontbijtservies met 12-deelig koekstel, blauwgroen, ge bloemd, z. g. a. n. Radio toestel f 100. Inlichtingen Boekhandel G. W. Oudeman, Tel. 252, Heerbugowaard. Te koop 1 Geldekoe, 15 1. melk, jonge Hennen en van 1941. Tevens een houten W.C. zoo goed als nieuw. D. Kla ver, Weere, Hoogwoud. Te koop 8 heldere Biggen, voor weinig centen M. Roozing, Stolpen, Schager- brug. Te koop een paar z. g. a. n. bruine Damespantoffels, m. 37 en een paar beste bruine mollières voor meisje van on gev. 4 jaar. Ook genegen te ruilen. Br. onder letV C55 Bur. van dit blad. Teekenbord, 80 X 150 c.M. te koop gevraagd, door D. P. Raat, Molenstraat C 32, Scha gen, Tel. 255. Jong echtpaar z. k. zoekt op Wieringen Zit- en Slaap kamer met gebruik van keu ken. Inlichtingen G, Rump- Asjes Vermaningsteeg 5, Wieringen. Te koop een Fietsmandje, een wieg met linnen kap en eenige babykleertjes. Br. qn- der lett. DW4 Bur. van ait blad. Te koop prima Stamboek Koc.en. Benevens een flinke stuit Koemest. K. Schenk, Barsingerweg, Wieringer waard. Ter overname 1 zware Bak fiets, transportfiets, heeren en damesfiets, 2 kamers zeil, transportbanden, z. g. a. n. - Oudegracht 115, Alkmaar. Koeien om de melk aan geboden door C. Blom, Kruisweg 40, Bergen, N.H. Gevraagd net Meisje voor halve dagen, 8-12, Vrijdag den geheelen dag. Adres: Middenweg C 56, Heerhu- gowaard, Npord. Paard gevraagd voor land- bouwwerk, genegen den ge heelen winter door te hou den. J. Biemond, Oudesluis. Aardappelrooiers gevraagd bij C. Asjes, Havenweg, Kol- horn. Ge\/r. een Huishoudster, liefst tusschen 40—50 jaar, bij man alleen, liefst kunnen de melken. Br. onder lett. K6 Bur. yan dit blad. Gevraagd gevorderd Bak- kersleerhng of Halfwas. - N. Hazebelt, Bakkerij, Schager- brug.' Gladiolenrooiers en Bo'llen- planters gevraagd, bij fa. W Seignette, Molenvaart 353, Anna Paulowna. Aardappelrooiers geVraagd G. Schuijt Kz., C 4a,. Sint Maartensbrug. De Directeur van het Bureau Aardappelverbouw te Arnhem deelt aan belanghebbenden hnede, dat de sluitingsdatum voor opgave van te scheu ren graslanden in de provincies Utrecht, Noord- Holland en Zuid-Holland aan genoemd bureau definitief is vastgesteld op des van. 10 uur. Opgave moet uitsluitend geschieden op de daarvoor bestemde formulieren, welke verkrijg baar zijn bij het Bureau Aardappelverbouw te ARNHEM. Ondergeteehenden verklaren bij dezen dat de schade betreffende hunne verzekerde dieren dezer dagen op de meest correcte en vlugge wijze werd vergoed door DE „ASSUMIJ" VAN 1896 ALGEM. PAARDEN- EN VEEVERZEKERING TE 's-GRAVENHAGE, J. Meijer, Zuidscharwoude; A. Mulders, Hal steren; J. Konings, O verhoven; Gebrs. Renke- ma, Doezum; A. H. C. v. Erkom, Geldermalsen J. W. Bronk, Buren; C. E. Th. Vernooij, Cothen Bietenrooiers gevraagd v. 3 1/2 bunder suikerbieten, bij P. K. Francis, Burgerbrug. Bietenrooiers gevraagd bij Gebrs. de Boe, Veerweg 17, Anna Paulowna. Gevraagd op pand met rui me overwaarde f 3500.— 2e hypotheek. Br. onder lett. C8 Bur. van dit blad. Bouwspaarkas vraagt flin ke Vertegenwoordigers Inko men verzekerd. Opleiding d. inspecteur. Brieven met uitv. inl. a" J>Stap, Inspecteur, Stichting H.S.C.F., Gr. Oost 68, Hoorn. Aardappelrooiers gevraagd bij A. Spaans, Kolhorn. Direct gevraagd een vaste Boerenarbeider met zoon en dochter als boerendienstbode Voor manlijk personeel ver- eischt goed melken, met paarden omgaan, alsmede al le landbouwwerkzaamheden verstaan. Huis met tuin is beschikbaar. Th. A. A. Ter ra, Badhuisstraat 53 Huisdui nen. Gevraagd v. direct een net te Huish., in gezin van 2 p., op kl. bedrijfje bij Sqhagen. Br. lett. MB23 Bur. van dit blad. Gevraagd een Huishoudster uit netten boeren- of burger stand, bij Joh. Roos, Tolke K 25, Schagen. Gevr. een los Arbeider of Werkjongen, geruimen tijd werk. P. Witsmeer, Hooge- bieren, Barsingerhorn. Gevraagd een nette Huis houdster van middelbaren leeftijd, bij weduwnaar op leeftijd. Aanmelden persoon lijk of schriftelijk bij D. Pool, Nieuwe Niedorp. Meisje gevraagd voor de morgenuren, bij J. de Geest, Ark „Kendi", v. Ewijcksluis. Biedt zich aan voor Kraam- verpleging. B. Bos, Smeugel- polder E 31, Harenkarspel. Gevraagd Bruine Boonen, N.-Holl., oogst '42, voor zaai zaad. Tegen nader vast te stellen prijs en tijd van leve ring. P. Vos Mz., Aartswoud, Tel. Spanbroek K 2263 no. 202 Bekwaam Heerenkapper, 28 j., v. g. g. v., practijk i. h. zelfst. leiden v. heerensalon, zoekt een hem passende werkkring i. d. kop van N.H. in- of extern. Br. H. v. Bok horst Jr., Boerhavelaan 40 (II hoog), Schiedam. INLEVERING VAN EIKELS, KASTANJES EN BEUKENOTEN. Door het Rijks In- en Verkoopbu reau van Akkerbouwproducten te 's-Graver»hage is voor het rayon Ber gen als agent aangewezen voor het in nemen van eikels, kastanjes en beuke- noten, de heer J. Haitsma alhier. ONDERWIJS. Door het Bestuur der R.K. Landbouw- nuishoudschool, alhier, is als tijdelijk leerares benoemd mej. C. A. G. Faase te Amsterdam. SINT PANCRAS GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden: een grijs jongensjas je. Inlichtingen worden bij den gem. veldwachter ingewacht. VEEL HENGLLAARS. Dat de hengelsport meer dan eenig ander jaar beoefend is. blijkt wel uit de volgende cijfers. In deze ge meente zijn over het derde kwar taal 2 groote vischacten. 13 kleine vischacten. 4 hengelacten en 50 vischvergunningen afgegeven. POLDER VRONER MEER Bii de op Woensdag 30 September gehouden verkiezing tot bestuurs lid van de polder Vroner Meer voor de vacature K. Duif Cz.. werd de heer Jac. Kooy Jacz. met algemeene stemmen gekozen. DE DIEFSTALLEN GAAN DOOR. Op onrustbarende wijze gaan de diefstallen van veldproducten door. tarwe, erwten, boonen. uien. en al le veldproducten komen in aanmer king. Van de Gebr. B. werd een waterdicht kleed van 16 bij 10 meter van een zaadschelf gestolen. Het wordt wel tijdgat de politie bij haar nasporingen eens resulta-. ten bereikt. TUirfbOÜWCURSÜS. De 2-jarige tuinbouwwintercursus welke zal worden gehouden door de tuinbouwvereenigingen ..De Tuin bouw" en .De Zuid" kan zich in een groote belangstelling verheu gen. 40 Cursisten hebben zich voor deze cursus aangemeld. Z1JPE HARENKARSPEL SCHAKEN. Dirkshorn. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde partijen zijn als volgt: Wit—Zwart. L. MeinemaS. Cnossen 01 W. Bakkum—P. Tijsen 1—0 P. Hoeve—R. Meinema 0—1 C. de MaijerP. Verstraten afgebr. J. KomenD. Verstraten 01 E. H. Wind^-C. Schuit Azn. 0—1 LANGEDUK EEN KINDERKOOR ZINGT. Oudesluis. Morgenmiddag zullen in de zaal van den heer Kreyger de kinderstemmen opklinken. Het kinderkoor O. G. onder leiding van den Helderschen zangdirecteur A. Krijgsman zal eën uitvoering ge ven. Reeds meermalen waren wij getuige van de 'uitvoeringen van dit foor en steeds waren zij een groot succes. Wij verwachten niet anders of ook ditmaal zal zulks het geval zijn. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 25 Sept. tot en met 1 Oct. 1942. Geboren: IJnskjen. d. v. Jan Draijer en Geertje Couperus: Lena Greta. d. v. Geert Bosscha en Hen drik je van der Molen; Adam Ge- rardus Maria. z. v. Albertus Wil helmus de Wit en Cornelia Petro- nella Slijkerman. Ondertrouwd: Pieter Oóstwouder 25 jr.. timmerman, te Koedijk en Catharina Nelly Renooij. 21 jr. z. b. te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Jacob Stins. 72 jr. z. b.. echtgenoot van Jantje Seinen. TUINBOUWCURSUS BEGONNEN. Donderdagavond is in de O. L. School te Oudkai'spel de vervolgcursus van de door de Langedïjker tuinbouwver eenigingen georganiseerde tuinbouw- cursus geopend. Er zijn een twintigtal leerlingen, die dit tweede gedeelte vol gen. Onderwijs wordt gegeven door de heeren C. v. d. Abeele, te Oudkarspel en P. Kool te Heerhugowaard. PROGRAMMA D.T.S. Oudkarspel. Oudkarspel: D.T.S. I—Halfweg. Oudkarspel: D.T.S. 2Hugo Boys I. Oudesluis: Oudesluis 2—D.T.S. 3. Alkmaar: Alcmaria V. 6D.T.S. 4. Oudkarspel: D.T.S. 5N. Niedorp 3. Oudkarspel: D.T.S. a—W'waard a. Waarland Con Zelo aD.T.S. b. PROGRAMMA L.S.V.V. Noordscharwoude. BKC I—LSV I; LSVV 2—HOSV I; VZV—LSW 3; Vios A—LSVV A WIER1NGKN OP HET DRIETAL. Op de voordracht ter benoeming van een Secretaris-Penningmeester van het Heemraadschap .Wieringen" komen de volgende namen voor: No. 1 M. Kooij Szn. te Wieringen: 2. R. Dijkstra te Huisduinen (Den Helder); 3. J. Blokland te Wester- land (Wieringen). HEERHUGOWAARD ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM. De parochie van den H. Dionysus (centrum parochie) maakt zich op om medio October het feit te herdenken, dat haar herder, de eerwaarde heer de Mulder, 25 jaar als pastoor over haar wel en wee heeft gewaakt. VOETBAL S.V.W. Zondag 4 October speelt S.V.W. I in Alkmaar tegen Alcmaria 4 en zal trachten de punten mee naar huis te -hemen. S.V.W. 2 komt op het eigen veld te gen Petten 2- uit en als onze jongens spelen, zooals de vorie week, kan dit een overwinning worden. De adspiranten zullen in hun thuis wedstrijd wel een zwaren dobber heb ben tegen flugo-Boys a. PEREMPTOIR EXAMEN. Door de classis Alkmaar der Ge reformeerde kerken werd peremp toir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des woords cand. B. Richters, beroepen predikant te Heerhugowaard. Cand. B. Richters doet 25 October intrede te Heerhu gowaard na vooraf te zijn bevestigd door dr. W. G. Harrenstein van Weesp en ds. A. Verschoor van St. Pancras. Ambtelijke mededee'ingen BIJEENKOMST N.V.D. Middenmeer. Op 5 October a.s. zal in Hotel Smit te Midden- meer een openbaar gemeenschap pelijke bijeenkomst worden gehou den van den Ned: Volksdienst en dé N.S. Volkswohlfahrt. In dpzo verga dering, welke des avonds 8 uur aanvangt, zal het doel en streven van den N.V.D. en de N.S. V. worden uitecngez.et door de ei gende sprekers: 1, de heer Krienz, organisatieleider der N.S.V. in N.- Holland; 2. de heer van Songboek, organisatielelder van den N.V.D in Noord^Holland. Laat een ieder de- WINTERHULP. Callactsoog. Aanvraagformulieren voor ondersteuning van Winterhulp Nederland kunnen dagelijks tus schen; 9 en 12 uur ter secretarie worden afgehaald. De formulieren dienen uiterlijk 9 October wederom te worden ingelevérd. LEEUWARDEN, 2 Oct. Veemarkt. Aanvoer: 102 stie ren; 395 vette koeien, .954 melk en kalfkoeien f 310—655, 415 pin ken f 210—265, 778 graskalveren f 60120, 124 nuchtere kalveren, 952 weideschapen f 75—125, 204 lam meren f 4060, 14 vette varkens 119 kleine biggen f 20-^-55 per stuk. 162 bokken en geiten, 120 paarden. Totaal aanvoer 4340 st. Overzicht: Melk- en «kalfkoeien en pinken aanvoer ruim, handel kalm, prijzen lager. Graskalveren aanvoer redelijk, handel kalm. prijzen minder. Biggen aanvoer kort, handel kalm, prijshoudend. Schapen en lammeren aanvoer ruim, handel redelijk, duur. De Veehouderij Centrale nam 800 run deren, 600 graskalveren,,alle aan gevoerde nuchtere kalveren," eeni ge schapen en eenige varkens over Eierhandel. Kipeieren 6*4 '10.45 ct. per stuk, handelsprijs f 1.321.37 per Kg. Eendeioren 7.68.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.50. -2.50, slachtkippen f 1.50—2-75, jonge hanen f 12.25, jonge d>ui ven 40 ct. per stuk; konijnen f 1 per Kg. Vereehiging van Zuivelmaatschap pijen. Edammer kaas 20 plus f 0.87. 40 plus f 1.12, Goudsche kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 1.12, Broodkaas 40 plus f 1.12, Leidschc a 20 plus f 1.02. Stemming: geeh. Geen aanvoer. ALKMAAR, 2 Qct. Kaasmarkt. Aangevoerd; 14 stapels, wegende 26.S12 Kg.: Fa- briekskaas 20 plus t 43.50, 40 plus f 56.—. Handel vlug.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3