Oogstdankfeest der N.S.D.A.P. en N S B Vrijbankvlefisch PIET BLOKKER Fokveedag te Barsingerhorn Advertentiën Schapenvlees^ Hsrfstschouw 8 Oct. a.s. ROOSJES UITERLIJK DONDERDAG Alkmaar Zondagmorgen helbben de N.S. D.A.P. en de N.S.B. te Alkmaar een gezamenlijk oogstdankfeest "ge houden in „Het WapeA van Heemskerk", waarvan de zaal goed gevuld was. Het tooneel, gesierd met de emblemen der Weermacht en vlaggen, was verder opgevroo lijkt met bloemen en planten. Vóór den aanvang namen vóór het too neel de vlaggenwacht der W.A. en de Jeugdstorm hun plaatsen in, ter weerzijden vijf man, waarvan ieder een vlag hield. De bijeenkomst stond onder lei ding van den heer Swidde, plaats vervangend kringleider, - die een kort woord van welkom sprak. Geen offer te groot voor de overwinning. Eerste spreker was de heer Boois, van de N.S.D.A.P., die aan ving met te zeggen, da't hij geko men was om te gedenken, d«t „onze taak is onder de boeren", van wie nu zoo velen als soldaten aan het front staan, terwijl hun vrouwen onder zware omstandig heden thuis bleven om het werk te doen in het belang v$n het va derland en gansch Europa. Wie den oorlog 19141918 mee maakte, weet wat het zeggen wil, als een moeder haar.kinderen met voldoende brood kan geven. Wij kennen, zoo vervolgde spr., het werk der plutocraten, Joden er smokkelaai*s uit dien tijd, waar door honderdduizendeh stierven Thans staan zij niet meer aan het hoofd, maar is het Adolf Hitier, de Führer aller Germanen, die de macht in hapden heeft genomen om het Duitsche volk op te heffen, Nadat het Duitsche volk eeuwen lang op de bres heeft gestaan te gen dreigende vijanden, die ge steund en geleid werden door Jo den, worden thans offers gebrach4 om een rijk te stichten zonder Jo den. Wij leven in een gTooten tijd, maar wij weten wat wij willen en wij willen .wat wij w.eten en dein zen daarbij voor geen offers terug. Discipline is voor ons het hoogste gebod. Geen enkel' volk heeft in den loop der eeu\yen zooveel offers moeten brengen als het Duitsche en zijn broedervolken. Spr. dacht hierbij aan den 30-jarigen oorlog en aan den vorigen wereldoorlog. Maar e-r werd aan Duitsahland een man gegeven, die het van den af grond wegvoerde naar een betere toekomst. Toen Hitiers eisoh om koloniën en den Poolsahen corri dor ook na de conferenties met Chamberlain, waarop de vrede gered scheen, niet vervuld wer den, achtte hij zich verplicht toe te slaan en de vijanden zien thans wel in, hoe sterk het Duitsdhland van nu is. Na dezen oorlog zullen onze vrouwen en kinderen een be tere toekomst tegemoetgaan en zullen kómen eeuwen vin vrede. De heer Buitenhuis spreekt. Nadat een 15-tal Duitsche mili tairen een lied ten gehoorc had gebracht en de vlaggenwacht ge wisseld was, kreeg de heer Buiten huis, burgemeester van Schagen, het woord. Als predikantszoon her innerde hij zich nog heel goed de bid- en dankstonden van vroeger, waarop de boeren baden, resp. dankten voor den oogst. Dat was, zei hij, vóór de verploerting, waar aan we door Versailles ten prooi vielen. Hij herinnerde eraan, hoe na den vorigen oorlog, groo.te hoe veelheden voedsel werden vernie tigd, omdat, er geen voldoende winst op gemaakt kon worden. Daardoor werden de bestaansmo gelijkheden van boeren en arbei ders vernield en deze menschen mochten gaan stempelen, hoewel zij liever wilden werken. Het was vlak vóór Mei 1940, dat er in de koelhuizen te Rotterdam 8 mil- lioen kg. varkensvleesch hing, waarvan duizenden, gezinnen gaar ne een stukje zouden hebben ge had, maar dat werd hun onthou den, omdat er geen winst genoeg op gemaakt' kon worden. Daarom werd het verwerkt in het hqnden- brood. Wat gaven de democrati sche heeren in Den Haag, Zwanen berg c. s., hierom? Zij noemden de boeren en arbeiders proleten, en haalden, den neus voor hen op. Maar, zei spr., er is iets nieuws geboren, dat' alles radicaal wüzi- gen zal: het- nat.-socialisrae, dat bij monde van den grootsten pro feet aller tijden, Adolf Hitier, ge leerd heeft, dat arbeid en arbeids- eer de eenige waarden mogen ge- - noemd worden, die er zijn en blij ven. Dat nat.-socialisme is ook in, ons land naar voren gekomen en het heeft tienduizenden doen op trekken voor de belangen van boer en arbeider. In verband hiermee zijn wij hier gekomen om te dan ken voor den zegen, die er geko men is op hun arbeid. Er zal hier in den aanstaanden winter zeker nog geen overvloed zijn ons volk ondergaat nog de straf voor de vernietiging van het voedsel in vorige jaren en het heeft niet an ders verdiend maar er zal vol doende zijn. De gesneuvelden herdacht. Midden in den oorlog beleven wij de wedergeboorte der volken, ook van Nederland, door het nat.- soc., en yij willen ervan getuigen. Andere gètuigen zijn zij, die stier ven voor een ideaal, dat uiteinde- Te Wieringerwaard werd Vrijdag jL een goed geslaagde iokveedag gehouden. Een blik op het keuringsterrein. -* Foto Kuiper. WIER1NGB1V DIEFSTAL VAN RIJWIELBAND. In den nacht van 2 op 3 October is door de .marechaussee zekere B. aan den Koningsweg gearresteerd wegeps diefstal van rijwielbanden ten nadeele «van den heer Russel- aian. Van een én ander is proces verbaal opgemaakt. Dit geval zal den heer B. wel zwaar op den maag komen te liggen. NIET-VISSCHENDE VISSCHERS VISÖHTEN ACHTER HET NET. 5 Amsterdamsche hengelaars, die echter geen hengelaars bleken 'tc zijn, hielden zich al cenigen tijd on ledig met het frauduleus vervoe ren yan visch. Men had de daders tot op heden nog niet kuniuep be- trappenv totdat j.1. Vrijdag cle hee- ren op heeterdaad werden gesnapt, bij het frauduleus vervoer van pa ling en snoekbaars. De marechaus see maakte proces-verbaal op, en de visch is door een erkend hanöe Laar aan het publiek verkocht. De niet-vissohende visschers vischten nu terdege achter het net. Deze visch-affaire zal voor hen nog wel niet ten einde" zijn. TUINWEDSTRIJD ..BETER WONEN". Door de Woningbou\yvereen. ..Be ter Wonen" werd dezen zomer een tuinwedstrijd gehouden, waarbij het geheele uiterlijke aanzien van de be woning werd heoordeeld. Voor dit doel waarvoor in totaal f 50.aan prijzen wasuitgeloofd.werd door een commissie over een tijdsverloop van pl.m. 5 maanden eenige keeren het uiterlijke aanzien van huis. tuin en erf gekeurd, waarbij telkens voor elk onderdeel punten werden toe gekend. Dezer dagen werd de uitslag be kend'gemaakt. Over 't algemeen bleek de vereeniging met haar de vies om beter wonen te doen samen- Saan met beter bewaren veel succes i hebben gehad. Er was door de mededingers veel werk van ge maakt om het aanzien van geheel te veïhoogen. De vijf prijzen vie len ten deel aan R. Holtjer. L. Ol- dersma. M. van Hoesel. P. Haukema en A. ten Caat met resp. in totaal 297. 274. 257. 252 en 248 punten. Hieronder volgde op korten af stand een achttal met-meer dan 200 punten. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling om ook in 1943 iets derge lijks te organiseeren. Overwogen wordt om dan in twee groepen te laten me dedingen ter aanmoediging" van hen die door den aard van hun beroep min der met tuinverzorging op de hoogte zijn. De „verliezers" kunnen dus moed houden. Ook zij krijgen een kans. Aan alle bewoners zal een lijst met het in totaal behaalde aantal punten worden verstrekt, welke voor het be palen van de groep, waarin men een volgende keer kan meedóen, van be lang is. Dat alle bewoners aan den wedstrijd hebben meegedaan, is een bemoedi ging voor de vereeniging, die, naar thans wel duidelijk bleek, met de or ganisatie va» deze wedsrtijden op een groot succes mag bogen. SINT MAARTEN EEN HELDENDAAD. Dat ook liier soms heldendaden worden verricht welke niet aan de vergetelheid mogen worden prijs gegeven en vermelding verdienen in de courant, kon Vrijdagmorgen de heer R. Bijpost Mz., constatee- ren, toen hij in den vroegen mor gen in het weiland aan den V'alk- koogerdijk kwam melken. De daar aanwezige melkbussen, blokken en spantouwen waren verdwenen, ja. zelfs een veeboetje, waar een man of wat een vracht aan hebben, was yan het .land verdwenen en de ei genaar was zoo gelukkig-het t-uug le vinden in een 10 M. verder ge legen sloot. EEN SOCIëTEIT. In huize „Rust en Lust" alhier kwam een aantal' personen bijeen ten einde te komen tot de oprich tin'é eener sociëteit. Een 14-tal .belangstellenden was aanwezig en 'meerdere hadden toe zegging gedaan te willen toetreden. Daarmee was de deelname groot genoeg en werd overgegaan tot de oprichting. Al» bestuiirsleden werden geko zen de h^ren R. Kooiman, voorz.. Iv. Numan, secr., 'en C. Mooi, penn. Besloten werd f 3 contributie te hef fen, waarvan 50 pet. voor gebruik va'n lokaliteit, biljart, enz.. De an dere helft zal worden gebruikt voor een handicapbiljartwedstrijd. Goedgevonden werd, dat door de Ied.en bij gelegenheid een gast mag worden meegenomen. De sociëteits-, avond werd gesteld op Donderdag. Men hoopt natuurlijk, dat nog een aantal leden zich zal aanmelden. Hetgeen overigens wel waarschijn lijk is, daar te St. Maarten geen andere vereeniging, welke eenig soortgelijk vermaak biedt, bestaai. BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND -SEPTEMBER 1942. Geboren: Klaas Jan, z. v. C. Schuijt en G. Keppel; Cornelig, z. v. <J'b. Frans en A. Goet; Henderi- kus. z. v. G. A. Feijen èn C. H. L. Melse; Gerardus Wilhelmus, z. v. J. Bes en. A. van- der Stoop; Ondertrouwd: Arie van der Werf, oud 25 jaren, wonende te Zijpe en Aaltje van Dompselaar, oud 21 ja ren, wonende te Sint Maarten; Ype van der Meij, oud 27 jaren, wonen de te Langedijk en Elisabeth de Geus, Oud 24 jaar, wonende te Sint Maarten. LANGEDIJK NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. In de veilingprijzen voor ver-*, schillende soorten groenten zijn dit keer verscheidene wijzigingen gekomen. De veilingsprijs voor de roode kool is rnet ingang van Dinsdag 6 October verhoogd van f 3.50 tot f 3.70 per 100 Kg., even als die voor de gele-kool. De witte kool is van f 2.— tot f'2.20 per 100 Kg. verhoogd. Aan de lijst is toe gevoegd het artikel kaskomkom- mers, waarvoor de volgende prij zen gelden: sorteering I vanaf 50 kg per 100 st. f 20.—, II van 45— 50 kg. f 15.— en III van 35—45 kg. f 10.— per 100 stuks. Stamprinces- seboonen zonder draad zijn ver hoogd van f. -17.— tot f 18—, alle overige stamboonen van f 14.tot f 15.stokboonen (snij- en spek-) van f 17— tot f 18.—. Savoyekool (groen) is verhoogd lijk de overwinning zal brengen. Op spr.'s verzoek verhieven de aanwezigen zich een oogenblik van hun zetels om staande de geval lenen te herdenken, Dank aan dè.vrouwen. Het oogstfeest, zoo ging spr. daaraan voort, is een zuiver Ger- maansche gebeurtenis, en met grooten eerbied voor de natuur en den Schepper fvieren wij dit feest. In de eerste plaats bracht spr. dank aan dé vrSuwen, die als moe ders het volle in stand hielden en zijn aantal uitbreidden. Wij dan ken voor ons voedsel, gewonnen op een veelal aan het water ont worstelden bodem ert niettegen staande edn tekort aan arbeids krachten, aan mest enz., niettegen staande een zeldzaam kouden win ter met een laat,, koud voorjaar en een laten zomer. Voor den winter 1942 is gezorgd. Al zal er nog wel heel veel moe ten worden ontbeerd,' pertinent kan worden verklaard, dat het .nieuwe orde, leege borden" een infame leugen zal zijn. Voorloopig kan het nationaal so cialisime nog niet anders doen dan wat onrecht herstellen en enkele plooien glad .strijken. De dag zal' komen, dat maatregelen, door nat, socialistische burgemeesters geno- niet meer. zooals nu nog gebeurt, wordeh getorpedeerd -door heeren in Den Haag. Thans zitten wij nog midden in den strijd en onze op gave is de ondergrondsche tegen werking te breken, die de vloek i van een stervend stelsel, dat weet dat hot oude kapot is, maar d; men desondanks wil handhaven onder het mom van zoogenaamde vaderlandsliefde. De democratische heeren zijn als zij, die kennende het, goede, het kwade bedriiven Zorgt, zoo wekte spr. zijn gehoor op, dat gij altijd weer bij den striid zijt dan zullen ééns uw kinderen kijkend naar uw vergeeld^ be0,te nis, niet treurend over u spreken. Wij strijden in hoofdzaak voor de toekomst van hen, die na ons ko men en wij zullen de zegepraal behalen. Hou zee! Beide redevoeringen, die telkens door applaus werden onderbroken, verwierven vooral aan het einde luiden bijval. Nadat nogmaals een lied was ge zongen door het Duitsche 9oldetcn' koor en ook de vlaggenwacht noe een keer was gewisseld, zei de ^heer Swidde: „Wij groeten den Führer aller Germanen, Adolf FUTêr", waaron h»t. hevpi kinn'- „De vlaggen hoog!" en een driewerf herhaald „Sieg Heil" weerklonk. Men zong nog staande en met ge- strekten arm het „Deutschiand über alles' en het Horst Wessel- lied, alsmede van het Wilhelmus het „Mijn scihid ende betrouwen". Daarna was de bijeenkomst afge- loopen. Heden overleed on ze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmóeder, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam R. VADER. Dirkshorn, 4 Oct. 1942 De begrafenis zal plaats vinden Woens dag' 7 October,- n.m. 2 uur off. tijd, op de Algemeene Begraaf plaats te Dirkshorn. In plaats van kaarten. JAAP VRIES en ÏANNIE ZWAAG geven U kennis Van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 15 Oct. a.s., 's namiddags 3 uur te Winkel. Oostwoud A 175 1 Oct 1942. Winkel, A 39. ïn plaats van kaarten. Jn. MOEIJ ES en C. E. VISSER geven 'U kennis van hun vporgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Woensdag 14- Oct. a.s, des nam. 3 uur te NibbixvUoud. Nibbjxwoud, 30 Sept. 142.' Receptie op Zondag 4 en 11 Oct., te Nibbixwoud W 27. DINSDAG 6 OCTOBER, voorm. 10 uur, m. bonnen Dubbele rantsoenen, bij J. MOSK - 't Zand Aanbevelend, S. HOUTKOOPER. Gelieve papier mee te nemen. Banne Zuidscharwoude Belanghebbenden wor den er op attent gemaakt, lat bij nalatigheid niet wordt gewaarschuwd, di rect boete zal worden toe gepast. Het Bestuur, Jb. KROON Az., Voorz. C. DE BOER Cz., Secr. De Leider van den Distri- butiekring HARENKAR SPEL maakt bekend dat wederom Schoenenbonnen kunnen worden aange vraagd de eerste tien da gen van de maand. Voor alle leeftijden zijn bonnen IA beschikbaar. De bonnen IB zijn verval len. Schoenenbonnen IA voor kinderen t.m. negen jaaip en werkschoenenbonnen kunnen deze maand ech ter nog niet worden aan gevraagd. Dirkshorn, 3 Oct 1942. De Leider voornoemd, G. H. ESSING. Aardappelrooiers gevraagd J. Peetoom, Oudesluis G 58. Arbeiders gevraagd voor dorschen en bietenrooien. C. Geél, Oudesluis. Terstond gevraagd Werkman of Werkjongen. Vast werk. - L. Dekker, Oudkarspel. Aardappelrooiers gevraagd Wed. A. Huiberts, Kleiweg 19, Anna Paulowna. Aardappelrooiers gevraagd bij J. P. Kreijger, Ewijcksr vaart 8, Anna Paulowna. Gevr. voor café en licht huishoudwerk net Meisje. S. Scheltus, Kerkplein 1, Wie- ringen. Aardappelrooiers gevraagd bij C. Asjes, Havenweg, Kol- horn. Gevraagd gevorderd Bak- kersleerliug of Halfwas. - N. Hazebelt, Bakkerij, Schager- brug. Wat een bof De eerste vlinder - en dan nog wel een witte! Men behoeft waarlijk geen bijgeloovig mensch te zijn om daarin een gunstig voorteeken te zien. En wie weet, misschien ligt dat gelukje ditmaal wel in een hoekje van den sigarenwinkel. Immers het is niet denkbeeldig, dat Uw leverancier nog zoo'n heerlijk pakje Niemeijkr's rook tabak voor U heeft en - welaan, dan hebt ge geboft, nietwaar? ERKEND DE BESTE 8 October verloopen Uw veevoederbonnen levert ze dus vroegtijdig in. Aanbevelend Fouragehandel OUDESLUIS, TEL. 232 (K2247), Tevens erkend Stroo- en Bieten van f 4.tot f 4.20, postelen van f 12.— tot f 15.—, glas-spinazie komt weer op de lijst Voor, nu me tv een prijs van f 15.— per 100 kg. Boonen, kasboonen zijn ver hoogd van f 33.t«t i 35.—, stok- princesse van f 23.tot f 25.—, stoksnij- ên spek- en witte starn- princesseboonen z. draad van f 17 tot f 18.de overige soorten van f 14.tot f 15.per 100 kg. Ten aanzien van koolrapen is vastgesteld, dat deze alleen mogen worden jreveild voor binnenl.ind- _che mensohelijke consumptie. Ver" koop voor -veevoeder is niet toege staan. A-uien mogen tot nader order niet ter veiling worden aange boden. Alle andere uien moeten worden gefeild, zoowel die uien. waarvan in 1942 zaad is geoogst, als alle zaai-uien, van welke kwa liteit deze ook mogen zijn en wel met inachtneming van de volgen de voorwaarden: Uien, waarvan in 1942 'zaad is geoogst, moeten droog, ontdaan van stengel, wor tel, vuil en grond worden geveild" tegen een prijs van f 3.60 per 100 Kg. Zaaiuien, z.g. bouten of stijf-, nekken moeten droog, ontdaan van stengel, wortel, vuil en grond worden geveild, eveneens tegen f 3J50 per 100 Kg. Overige uier. als afgekeurde, stek, enz. moeten wor den geveild mét het groene blad. mits droog en ontdaan van wor tels, vuil en grond .tegen een priis van f 2.50 per 100 Kg. SCHAAKMAT. De uitslagen van de derde ronde van de wintercompetitie van Schaakmat luiden als volgt: Klas I: J. j. KropnC. Witsmeer l'-O; VV. Kaan—G. Keppel 1-0; G. GoudsblomD-. Koorn afgebr.; G. KeppelJ. Klinkert 1$V*. Klas II: J. KamperS.Pranger 1—0; Jn. SmitJ. Ootjers 10; N. Kaan—G. van Loenen Yt\ K. de Vries—T. de Jong 9—1; J.Heids maA. Coppens 1—0. Klas III: P. RustenburgJ. Lin deboom 10. MET PENSIOEN. Noordscharwoude Zaterdag is de. heer P. Stoop, na een dienst tijd van ruim 26 jaren aan de ge meenschappelijke gasfabriek van Langedijk en Sint Pancras, we gens het bereiken van den 65-jari gen leeftijd met pensioen gegaan. Na afloop van den werktijd kwam het geheele fabriekspersoneel bij een in het kantoor^ om afscheid te nemen. De heer Stoop werdzeor hartelijktoegesproken door de heeren Akkerboom, Tuyn en van den Abeele. De directeur was we gens ambtsbezigheden verhinderd bij dit afscheid aanwezig te zijn. Als herinnering aan de prettige versta ndboudi^f fp i verband aan de gasfabriek werden den scheidende een bureaulampen en zilveren potlood aangeboden. HEERHUGUWAARU WINTERHULP. Nadat in de in den loop der vo rige week in lokaal Veenboer spe ciaal belegde vergadering tot in leiding fan het winterhulpwerk de aanwezigen door den burgemeester in zijn kwaliteit als buurtschaps- hoofd waren toegesproken, en opge wekt hunne beste krachten voor dit werk te geven, wordt heden (Maan dag) de eerste collecte gehouden. Wegens vertrek van den heer van Langen, is thans het secre- tarieeie werk aan'het winterhulp- werk verbonden opgedragen aan den heer Komen, ambtenaar ter secretarie. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina Maria, d.' v. Jc. Dekker en A. M. Kraynbrink; Bertha Alida. d. v. J. Bakkum en J. Vreeke:: Catharina Selma Maria d. v. M. Dekker en M. C. Dudok; Hendrikus Albertus. z. v. J. Krou- wel en C. de Vries; Johan Frederik Lodewijk. z. v. J. H. Keijzer en Th. M. Moerlandf Johan Petrus, z. v. J. P. Entius en M. Jonker; Ca tharina Reinalda. d. v. Th. v. Baar en C. Seijts; Anna Jacoba. d'. v. Th. Ottenbros en M. J. Schilder; Agnes Wilhelmina. d. v. W. Dekker en ,A. M. Roozendaal; Hendrik Ni- colaas Franciscus. z. v. N. H. Meijs- ter en M. 9 v. Hinningen? Paulüs. z. v. E. J. Vermeulen (Den Helder) en A. Kramer. Ondertrouwd:' Arie Cornelis van der Burg. 29 jaar te Alkmaar en Grietje Dieuwertje Grootes. 30 jr.; Adrianus Smit. 24 jr. en Cornélia Petronella Berkhout. 23 jaar; Jan Glas. 23 jaar en Maartje Zwier. 20 jaar. Gehuwd: R. N. Jonker en G. C. de Goede; J. Wester en M. C. Groot Overleden: Albert Jacob Knol. 1 jr. z. v. H. Knol en H. Rijfkogel; Neeltje Wiering. 86 jaar wed. van J. Waij; Joseph Hendriks. 91 jaar. wednr. v. J. J. Boogmans. Het schijnt langzamerhand traditie te worden, dat de fokveedagep te Wie ringerwaard en Barsïegerhorn elkaar op de voet volgen en zoo vond dus Za terdag die van de fokver. B.'horn— Schagen plaats. De omstandigheden waren bijna ideaal, het voetbalveld bleek een geschikte plaats. Wel was het hier en daar wat nat, doch daar van werd weinig hinder ondervonden De inschrijving was uitstekend en even als den vorigen dag te W'waard trof fen we een ware keurcollectie aan. Ook omtrent deze fokveedag volgt in een onzer nummers van deze week een critisch deskundig verslag, zoodat we hier kunnen volstaan met de lijst van bekroningen. Keurmeesters waren de heeren W. Jimmink, Zijpe, E. Koster. Berkhout, If. L.' de Vries, Alkmaar en R'. L. Wai- boer, Anna Paulowna. De "uitslagen luiden als volgt: Rubriek 1: Stierkalveren, geb. voor 1 Mrt. 1942: IA Leegwaters Frans, eig. K. Reyne Kz., 1B Homma, eig. P. N. Spaans, 2A Bella's Adriaan, eig. A. Koopman, 2B Aaltjes Frans, eig. P. N. Spaans, 2C Hamlet, eig. Jn. Bakker Cz., 3. Emma's Frans, eig. Jb. T. Broersma. Rubriek 2: Stierkalveren, geb. 1 Maart 1942 of later: IA Diamant Frans, eig. K. Reyne Kzit 1B, Roosjes Frans, idem, IC Adema's Frans, idem; 2A Veldmans Frans, eig. D. Donker Pz., 2 B Dora's Frans, eig. J. A. Schenk, 2C Anna's Frans, eig. Jb. Swaan Jr., 2D Pel 18, eig. K. Reyne Kz., 3A Hoog lander 332, W. v, d. Oord Cz., 3B De Toekomst, eig. C. Pool Nz. Rubriek 3: Kuikalveren, geb. voor 1 Maart 1942: IA Marianne 2, eig. J. A. Schenk, 1B Binka's Adema, eig. P. N. Spaans, 1 C Gretha 45, eig. Jb. Swaan Jr.; 2A Sijtje 44, eig. H. Nobel, 2B Ietje 14, Jb. Swaan Jz., 3A Meinoutje 8 eig. C. Pool Nz., 3B Alida 36, eig. Jn. Bakker Cz., E.V. Boukje 25, eig. A. Koopmans, E.V. Meinputje 7, eig. C. Pool Nz., Rubriek 4: Kuikalveren, geb. 1 Mrt. 1942 of later: IA Sijtje 45, eig. H. No bel; 1B Alida 37, eig. Jn. Bakker Cz., 2A Jeltje 30, eig. K. Reyne, 3A Trijntje 16, eig. H. Nobel, 3B Jantje 22, eig. D. Donker Pz., E.V. HJnke 18, eig. Jb. Reyne Kz. Rubriek 5: Hokkelingen: IA Robert 23, eig. K. Reyne Kz., 1B Sijtje 40, eig. H. Nobel, lG Roosjes Adema 4, eig. K. Reyne Kz., 1D Leegwater 19, eig. id., 2A Minke 21, eig. P. N. Spaans^ 2B Trijntje 15, eig. H. Nobel, 3A Aaltje 24, eig. P. N. Spaans, 3B Dora 51, eig. J. A. Schenk, 3 C Joukje 42, eig. P. N. Spaans, 3D Friezin 10, eig. H. Nobel. Rubriek 6: Melkvaarzen, gekalfd na 1 Dec.: IA Tjerkje 67, eig. A. Koop- mans, 1B JoseDhine 17, eig. Jb. T. ,Broersma, IC Klaasje 19, eig. P. N. Spaans, 2A Gooitsen 12, eig. J. A. Schenk, 2B Jans 14, eig. P. N. Spaans, 2C Vuurpijl 25, eig. id., 3A Adema Rooske 3, eig. K Reyne Kz., 3B Hinke 17, eig. Jb. Reyne Kz., 3 C Aaltje 23, P. N. Spaans, E.V. Maartje 166, eig. Jb. Reyne Kz., E.V. Bintje 69, eig. A. Koopmans. Rubriek 7: Twenters, gekalf na 1 Dec.: IA Dieuwertje 25, eig. Jb. T. Broersma, 1B Jans 11, eig. P. Nf Spaans IC Dora 50, eig. J. A. Sphenk, ID Pau- line Adema, eig. Jb. Swaan Jz., 2A Dora 24, eig. W. v. d. Oord Cz.. 2B Pierke 34, eig. Jb. Swaan Jz., 2C Roos jes Adema, eig. K. Reyne Kz., 2D Cor nélia 11, eig. H- Nobel, 3A Nelly 36, eig. Jn. Bakker Cz., 3B Rolanda 2, eig. K. Reyne Kz., 3C Meinoutje 2, eig. C. Pool Nz., 3D Catrien 33, eig. H. Nobel. Rubriek 8: Oudere koeien, na 1 Dec. gekalfd: IA Bosma 2$), eig. K. Reyne Kz., 1B Reb. 49 Colrst., idem, IC Dieu wertje 15, eig. Jb. T. Broersma, ID Jeltje 23, eig. K. Reyne Kz., IE Joltje 14, eig. Jb. Swaan Jz., 1F Paul Ade ma 10, idem, 1G Klara 34, idem, 2A Guüsje 1, eig. Jn. Bakker Cz., 2B De Kleine 5, idem, 2C Aafke 165, eig. K. Reyne Kz., 2D Leegwater 17,. idem, 2E Marie 21, idem, 2F Dora 49, eig. J. A. Schenk, 3A Pool 16, eig. W. v. d. Oord, 3B Sijtje 25, eig. H. Nobel, 3 C Emma 33, eig. P. N. Spaans, 3D Sijtje 28, eig. H. Nobel. 3E Anna 4, eig. Jb'. Swaan Jz., 3F Gré 29, eig. J. A. Schenk. Rubriek 9: Collecties van minstens 4 stuks van 1 eigenaar: IA groep 9, eig. K. Reyne Kz., met Bosma 29, Leegwa ter 17, Aafke. 165, Robecka 49 Constant, Marie 21, Jeltje 23, Jeltje 25 (reserve). 2A groep 5, eig. Jn. Bakker Cz.. 2B groep 1, eig. P. N. Spaans, 2C groep 10, eig. Jb. Spaans Jz., 2D groep 8, eig. A. Koopmans, 3A groep 7, eig. H. Nobel, 3B, groep 3, eig. W. v. d. Oord Cz., 3C groep 4, eig. J. A. Schenk.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3