Afdeeling C /ÜMeJtük Uaeièat deor Molest ifc&aaUen ^luemmen Ragnhild Hveger blijft zwemmen Het jacht Kai-Kal NATIONALE JEUGDSTORM CONTRA HÏTLER-JUGEND. Ter afsluiting van het zomersei zoen van den Nationalen Jeugd storm in Brabant zijn Zondag in Breda sportwedstrijden georgani seerd ttisschenhet gewest Brabant van den Nationalen Jeugdstorm en öe Hmerjugend. Deze wedstrijden hebben een interessant en aantrek- kelyk verloop gehad en opnieuw ge tuigenis afgelegd van de hechte ka meraadschappelijke verbondenheid tus6chen beide jeugdorganisaties. Voorafgaande aan den sportdag werd Zaterdagavond „op de groote markt te Breda een taptoe gehou den. tijdens welke den stafleider van den Nationalen Jeugdstorm ©pperbanheer Quispel, een geest driftige toespraak tot de jeugd ge houden heeft. Zondagmorgen zijn de deelnemers en deelneemsters aan den Sportdag hartelijk verwelkomd en is geza menlijk gemarcheerd naar het sportpark te Ginniken. In den middag werden toen de wedstrijden gehouden tusschen de stormers en de H. J.\ terwijl er te vens onderlinge wedstrijden voor de Stormsters waren. De Brabant sche ploeg toonde thans, de Hitlerjugend de baas te zijn en won den wedstrijd met 126 tegen 103 pnt. We laten de verschillende uitsla gen hier volgen: We laten de verschillende uitsla gen hier volgen: 4 x 60 M. Meeuwen: 1. D. J. 37; 2. Jeugdstorm 39.5. 4 x 100 M. estafette Stormsters: 1. Jeugdstorm 50.8. 2. D. J. 54. Verspringen Meeuwkes: Jeugdst.: 1. I. Iwaarde 4.21, 2. R. Verbeek 4.19 Balwerpen Meeuwen: 1. Fahrion (D. J.) 58.90. 2. S ad Ier (D. J.) 48.70. Verspringen Stormers: 1. J. Ver- brugge 5.85. (J.S.). 2. P. Toen (J. S.) 5.61. Verspringen Stormsters (J.S.): 1. M. Kanters. 2. F. Jonkers 4.33. 1500 m. Stormers: 1. J. Verbrugge (J.S.) 5.55.8. 2. A. van Lent (J. S.) 5.51A. Balwerpen: Meeuwkes (J. S.): 1. T. v. d. Oever 35.20; 2. C. Biermans 32.30. Balwerpen Stormsters (J.S.): 1. T. Brainlich 37.40. 2. T. van Dael 35.80. Hocwspringen Stormsters (J. S.): 1. F. Jonkers 1.-25. 2. J. Mulder 1.20 Kogelstooten Stormers: 1. J. Was- sink 9.73 (J.S). en Junghans 9.73 (D. J.). 2. Luyf 8.89 (D.J.) Hoogspringen Stormers: 1. Luyf (D. J.) 1.40. 2. J. Wannet (J.S.) 1.40. 400 M. Stormers: 1. Verbrafege (J.S.); 55; 2. Vaal (J.S.). 51. Verspringen Meeuwen: 1. Fahri on (D. J.) 4.20. 2. Van Engelen (J. S.); 4.10. perbanheer bestaande uit een beker 12.1. 2. Verbeek (JS.) 31.1. 60 M. Meeuwen: 1. Ruedisueli (JS.) 9.3. 2. Kreuz (D.J.) 9.4. 100 M. Stormsters (J.S.) 1. F. Jon kers 14.7. 2. C. v. d. Bossche 14.9. Handgranaat werpen Stormers: 1. Vreugdenburg (J.S.) 46.58. 2. Rijck- aart (D.J.) 44.79. Na de wedstrijden is de jeugd ge zamenlijk aangetreden en heeft op- perbanheer Quispel de prijzen uit gereikt. die bestonden uit foto's van den hoofdstormer van Geelkerken. Een persoonlijken prijs van den op- perbanheer bestaande uite en beker, overhandigde hij aan den gewest leider Büvtendorp. dit als prijs voor de behaalde eindoverwinning der Brabantsche ploeg. Opperbanheer Quispel hield te vens nog een korte toespraak. rVEJOEKERIMfi MAATSCHAPPIJ etvunoo n ■miitmiii MH.F.LIM imDtR TWMt. fc. t «W« Administratie-adres: Gr. Hartoginrielaan 1, Den Haag.' (ook voor personeel van luchtbescherming, brand weer, politie, enz.) In deze afdeeling werd tot heden reeds verzekerd een bedrag van ruim Velen verzekeren hun bazit tingen tegen "mojestgevaar doch niet de gevolgen van oorlogsgeweld, die aan hen zelve of de hunnen kun nen overkomen. Het is toch raadzaam U ook te gen Mole6t-ongevallen te verzekeren. Op 1 October 1942 is een nieuwe HALFJAARLIJK- SCHE termijn ingegaan Vraagt dus inlichtingen bij Uw ASSURANTIE- BEZORGER Groote zege van Schagen G.V.O. met 101 geslagen. Het was Zondag een zwarte dag voor GVO. Over alle linies was mert ver de mindere van Schagen. Het feit dat Neelen even vóór rust en Oudenjans even na rust wegens ongeoorloofde uitlatingen aan het adres van den scheidsrechter, naar de kleedkamer werden verwezen, doet misschien wel iets af aan deze overwinning tnet dubbele cijfers der gasten, doch toen het elftal nog com pleet was. hadden ze reeds een vei lige 50 voorsprong. Het spel van GVO was dan ook voor de bezoe kers een bittere teleurstelling. Toen Schagen dan in het begin van den wedstrijd een paar snelle aanvallen ondernam, stopte keeper Huijgen weliswaarhet harde schot van Reinders. doch niet voldoende en de bal rolde tergend langzaam in het-doel. 0—1. Het Krommenie- sche offensief liep spoedig dood op de-wel zeer hechte achterhoede van Schagen. waarin linksback de Wit wel het leeuwenaandeel had. Scha gen zit er enthousiast op. is steeds een moment eerder bij den bal en wanneer het duo Stam-Reinders keu. rij* combineerend op de GVO-veste afstormt, dreigt er groot gevaar en het is laatstgenoemde, die met een vliegend schot den voorsprong ver groot, (M-2. Bijna onmiddellijk hierop kreeg rechtsbuiten Schoorl den bal toegespeeld, deze zette keu-' rig voor en het was wederom de motor van de voorhoede. Reinders. die voor de rest zorgde. Toen rechts buiten Schoorl het leer kreeg toe- §esoeeld. rende hij hiermede langs e lijn. zette goed voor doel en het was andermaal Reinders. die den stand op 04 bracht. Nog vóór de rust waren het dezelfde spelers, die er voor zorgden, dat de tweede helft met 05 inging. In de. eerste minuten-hiervan is het Berkhout; die voor GVO de eer redde en onhoudbaar scoorde 15. Vrijwel onmiddellijk hierop kreeg linksbuiten Stam een mooie schiet kans. het leer ontglipte keeper Huij gen en Schoorl was er als de kip pen bij. om met een keurige kopbal het half dozijn vol te maken. 16. Vervolgens werd de score geleide lijk opgevoerd door linksbuiten Siam. die niet minder dan de res- teerende vier doelpunten voor zijn rekening nam. 110. B.K.C. en L.S.V.V. deelen de punten BKC brengt een nieuwe voorhoede in het veld. Het Poldersche publiek heeft Zon dag van een spannende snelle partij voetbal kunnen genieten met enkele achttien-karaats doelpunten. BK|C.. versterkt door leden van het ont- bonden ZAP had onze raad ter harte genomen en kwam met een voorhoede in het veld die njin of meer sensationeel van nieuwheid was. De snelle en enthousiaste LSW- Kloeg heeft den geheelen wedstrijd et béste van het spel. gehad. Wel wist BKC's niewwe midvoor na 35 minuten uit een van de l^t terug springende bal de score te openen. 7 min. later was het al gelijk uit een penalty en toen met dezen ge lijken sta^id (11) werd gedraaid, sloegen wè B's kansen, thans tegen wind spelend, niet hoog aan. En in derdaad „dreunde" de forsche L.- midvoor Leek er al dadelijk ?ls een stormram doorheen. Het gevaar bleef dreigen en een corner bracht L.'s tweede goal (12). Voortdu rend gaf L. den toon aan. Goed werk van de B. verdediging en prachtig spel van Prfardekooper was nagenoeg alles wat aan BKC-zijde viel te waardeeren. totdat een niet gevaarlijk uitziende aanval nog ver Wedstrijdreglementen gewijzigd De Nederlandsche Schaatsen- rijdersbond kwam Zaterdagmid dag in buitengewone algemee- ne vergadering bijeen in een der zalen van Kras te Amster dam. De belangstelling voor deze vergadering was vrü groó't en hieruit moge worden opgemaakt dat de belangstelling in de ijs- sport met de jaren grooter wordt. De reden voor deze vergadering was: de behandeling van het nieu we wedstrijdreglement. In dezen voorbijen zomer hebben tal van commissies verschillende vergade ringen gehouden, om tot wijzigin gen van de verschillende reglemen ten te komen en bovendien, om een geheel nieuw reglement voor het iistoerisme samen te stellen. Hier bestond in geen enkel opzicht eeni- ge gelijkheid. Het was dringend noodig. dat hierin verandering kwam en thans is het zoover, dat we inderdaad een eenheid bereikt hebben. Mr. Eecen. president van den bond. bracht in zijn openingswoord dan ook dank aan de diverse com missies. terwijl hij den heer van Laer dank bracht, omdat deze fei telijk de geestelijke vader van het reglement is. Gelukkig werden de meeste arti kelen zonder meer aangenomen, zoodat de vergadering een vlot ver loop kon hebben. Echter bij het schoóhrijden kwa men de heeren Teerink uit /Alk maar en de Boer uit Santpoort in opstand. Beide sprekers hadden be zwaar tegen punt 5 van artikel 133. luidende: „Het te geven' cijfer voor den totalen indruk mag niet hooger zijn dan het gemiddelde van 't totaal der gegeven cijfers voor den afzet, de streek, de houding en de helling, met dien verstan de. dat de eventueele breuk dient te worden verwaarloosd." De sprekers meenden, dat deze bepaling onjuist is en dat de totale indruk op deze wijze niet altijd pre cies weergegeven kan worden. Be sloten werd. dit onderdeel van het reglement nader te onderwerpen aan een bespreking- door dé daar voor aangewezen commissie. Bij het onderdeel toerisme kwam de heer Hepkema op tegen het on derscheid maken tusschen amateurs en beroepsrijders. Hij zette uiteen, dat de Friesche hardrijders, ook al rijden zij om geld, geen beroepsrij- ders zijn en wensonte daarom hét onderscheid te laten vervallen en alleen te spreken van schaatsenrij ders. De heer Wiersema van Groningën was het hiermee volkomen eens en beide heeren waren niet van hun standpunt af te brengen, zelfs niet. toen de president voorlezing deed van een krantenartikel, waarin mel ding werd gemaakt van het plan. om binnen zeer afzienbaren tijd de scheidingslijn tusschen beide cate gorieën nog scherper te trekken dan voorheen het geval was. De vergadering juichte toe. dat voor deelneming aan den wedstrijd van de Friesche Elfsteden de deel nemers medisch gekeurd moeten worden, doch keurde het af. dat de ze medische keuring ook verplicht zou zijn voor de mannelijke tocht- rijders boven 40 jaar en voor alle vrouwelijke tochtrijders. Na rondvraag vólgde sluiting. van doel. plotseling werd besloten door De Schipper, die met eeri prachtig hard schot doel trof (22) LSVV liet het ei^met bij zitten. Keer op. keer moest-Prins ingrijpen Hij deed dit met succes, totdat na 30 minuten een mooi hoog schot van den L. linksbuiten hem- tolkomen verraste (23). Niemand twijfelde meer aan een L. zege. totdat 1 mi nuut voor tijd de nieuwe B. mid voor van grooten afstand, evenals de Schipper dat gedaan had. met een zeldzaam rake kanjer het Lan- gedijker doel ten derde male trof. (33). LSVV kreeg geen tijd meer tot revanche en het eindsignaal kwam met een voor BKC verheu gend gelijk spel. Alkmaarsche Boys roemloos verslagen Het vrij groote aantal Oostzaners, dat dezen wedstrijd bijwoonde en dat zijn club aanmoedigde, riep ge durende de laatste 10 minuten om het tiende doelpunt, 'maar het kwam niet. Al scheelde het in enkele ge vallen dan ook niet veel. En al zou ook een uitslag, die in de dubbele .cijfers lie*>, niet- vreemd geweest ziin. Het was mis bij de Boys. volko men mis. Daar was een achterhoe de. die de kluts volkomen kwijt was en van welke Kramer zoo onoor deelkundig üitliep. dat eenige doel punten» op zijn rekening moeten worden genoteerd. En dan.er was langen tijd geen middenlinie. Pas na ruim 20 minu ten kwam deze linie er wat in. Om van de voorhoede maar niét te spre ken. Zelfs een Appel speelde ver beneden zijn kunnen, evenals Ben de Grand. OSV. bleek een vlot spelende ploeg zonder bepaalde zwakke plek ken en met een zeer gevaarlijken buitenspeler: Göbel. De achterhoe de leek ons echter het zwakste deel en die is zeker te passeeren. De wedstrijd zelf was zeer een zijdig. Bijna steeds was OSV in den aanval en bepaalde de thuisclub zioh tot vrü talrijke uitvallen, waar door de noepschoppenverhouding ten gunste van de Boys was. Binnen een half uur stond het 03 en nog hadden de Oostzaners eenige goede kansen gemist. Direct na de thee werd het 0—4 en toen konden de Boys twee succesjes noteeren: eerst een doelpunt van Appel en daarna een goede ren van Indri met als be sluit een treffer. Even leek het er op. of de Boys nog verder zouden ophalen, maar het duurde niet lang of het was 2^5 en spoedig daarop 26. Elk der beide ploegen kreeg toen een invaller, maar dat veran derde niets aan het gevecht. Het ze vende doelpunt kwam een kwartier voor het einde. Göbel zorgde op zijn eentje voor het achtste en een tam rollertje in het door Kramer verla ten doel werd- nurrimer negen. We mogen nog vermelden, dat Brouwer voor den aanvang gehul digd werd: hij speelde zijn 200sten wedstrijd en kreeg bloemen e/i dé toezegging <jfit' een blijvend cadeau zou volgen. Flinke zege van Atlas Een smijtpartij, die geen voetbal meer kon heeten. Wij zijn getuige geweest van een partij Voetbal tusschen Atlas en N. Niedorp en hoewel we liefhebbers zijn van een flinken wedstrijd, was hetgeen we nu te zien kregen wel wat te bar. Vrij lang ging het goed. Atlas wist door beter voorhoedespel (een ongekende weelde voor Atlas) een verdienstelijke voorsprong te verkrijgen, en Hoewel voor die pe riode de belhamels van dezen mor gen zich al eens lieten gelden, was alles toch nog in goeden orde ver- loopen. De prikkel van den achter stand der Dorpers was oorzaak dat zii het forsche. soms ruwe. spel van de Boer. de rechtshalf van- Atlas, niet meer konden verwerken en mede door het spel van hun eigen rechtsbin nen werd het een smijt- en gooipartij. die met voetbal niéts, maar dan ook niets te maken had. Scheidsrechter van Dam. die den wedstrijd op zichzelf heel goed leid de. was hier niet tegen opgewassen, trouwens o.i. had alleen algeheele staking van den wedstrijd de radi cale oplossing geweest. Wat er alle maal gebeurde zullen we den lezers besparen, maar feit is dat de Nieu we Niedorp rechtsbinnen het veld moest verlaten, de Atlas rechtsach ter Slotemaker was hem daarin reeds voorgegaan, terwijl nog twee Nieuwe Niedorpers vrijwillig, het veld verlieten. Dit aïles speelde zich af. toen de stand reeds 41 voor Atlas was .en de thuisclub verdien de deze zege volkomen. Aan Atlas willen we nog dit zeg gen dat er'-spelers zijn die veel te veel praten, wat soms onaangename gevolgen kan hebben, vooral de keeper, die overigens toch erg zwak was. moet wat sportiviteit betreft ook nog veel leeren. D.T.S. Halfweg 1-1 Zelden hebben we een wedstrijd gezien waarin zooveel kansen zijn gemist als gister in bovengenoemde. Een veel sjerker D.T.S. was vol komen onmachtig om deze over macht in doelpunten uit te druk ken. In het begin wogen de ploegen vrij goed tegen elkaar op en het gladde veld zorgde nogal eens voor een verrassende wending. D.T.S. opende de score door een schot van Bakhuijs, dat wegens buitenspel werd afgekeurd. De meeste aanval len -had het Halfwegdoel te verdu ren, maar de verdediging l\ield met veel geluk stand. Tot een aanval van rechts succes had. Kuiper die reeds een keer tegen "de lat had ge schoten, loste een schot, dat doel trof. Lang is de stand zoo gebleven. De Waard knalde een keer tegen de paal en vöoral na de rust heeft D.T. S. de zege wel tien keer veilig kun nen stellen. Officieele mededeelmgen MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL LISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking No. 34. Deze prijslijstgeldt van 1 October 1942 al. Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen GROENTEN. HolL bloemkool: per 100 st. p. st Ia boven 30 cm over den kop gemeten f 18.50 1 0.24 Ib boven 25—30 cm. över den kop gem. f15.50 1 0.20 II boven 1825 cm. over den kop gem. 111.50 1 0.15 III boven 1218 cm. over den kop gem. 1 8.— f 0.10 p. 100 kg. p. kg. Witte kool f 5.— 1 0.07 Roode kool f 6.50 1 0.1 Savoye kool (geel) f 6.50 1 0.1 Savoye kool (groen) f 7.— f 0.( Chineesche kool 1 6.1 0.1 Spitskool f 6.1 0.< Boerenkool 6.50 1 0.( Spruitkool: geschoond f30.50 f 0.; ongeschoond f 19.50 f 0.25 Snij- (dunsel) stoofsla 1 9.50 f 0.12 Andijvie I f 8.— f 0.11 Andijvie II f 7.50 f 0.10 Postelein I 19.1 0."24 Spinazie: (glas) f 19.f 0.24 natupr f 13.50 f 0.18 struik f 12-50 1 0.16 Boonen: kasboonen f 40.50 f 0.51 stok prinsesse f 29.50 f 0. snij spek f 21.50 f 0.27 stamboonen z. draad £21.50 0.27 Overige soöTten f 18.50 f 0.24 Pronkboonen f 14.0.18 Kropsla: per 100 st. p st. I mi- stens 2 kg. per 10 stuks f 4.f 0.06 II van 1,8—2 kg. per 10 stuks ..f 3.50 f 0.05 III van 1,5—1,8 kg. per 10 stuks f 3.0. Kaskomkommers I vanaf 500 gr. p. st. £24.— 0.31 II v. 450—500 gr. p. st. f 18.50 f 0.24 III v. 350-450 gr. p. St. f 13.— 0.16 Komkommers: Ia minstens 850 gr. p. st. f 17.— 0.22 Ib 700—850 gr. p. st. 14.— 0.18 II 600—700 gr. p. st. ll--*— f 0.14 III 500—600 gr. p. /St. 8 0.10 per 100 kg. p. kg Komkommerstek f 19 50 f 0.14 Tomaten 1, II, III en IV 20.— 0.26 Tomaten bonken 15.50 0.20 Tomaten kriel en gesch. f 10. 0.13 Tomaten, natuur 15.50 0."" per 100 st. p. st. Aubergines f 20.— 0."" p. 100 bos p. b Peterselie, kervel 4.50 f 0.07 Bosselderij f 4.— f p. 100 kg. p. kg. Knolselderij: boven 6 cm. 0, zonder lof f 11.f 0.14 p. 100 st. p. st. beneden 6 cm. 0 met lof f 5.— f 0.07 Heel Halfweg stond te verdedi gen en heeft hiermede succes ge lid. Een uitval leverde zelfs nog een doelpunt op. Keeper v. d. Ho ven klemde zich in laatste redding aan den H.-midvoor vast, welke ten val kwam en waardoor pen strafschop werd toe-gewezen.' Deze werd benut en het scheelde zoo waar weinig of Halfweg had nog de leiding genomen als Schuitemaker niet een hal op de lijn had gestópt. Alle verdere pogingen van D.T.S. liepen dood en Halfweg mocht zich gelukkig prijzen, diteene puntje mee naar huis te kunnen nemen. De Deensche wereldrecordhoudster Ragnhild Hveger heeft de geruch ten. welke van haar werden rondge strooid betreffende het vaarwel zeg gen van de actieve zwemsport. voor een groot déél weerlégd. Zii ver klaarde. dat haar weliswaar door beperkte mogelijkheden tot starten de lust voor het wedstrijdzwemmen bijna was vergaan en met de ge dachten heeft rondgeloopen. plaats te maken voor jongere krachten. Intusschen ziin echter nieuwe plan nen opgedoken, die dit voornemen voor het eerst van de baan hebben geschoven. Zij hoorde van interna tionale zwemwedstrijden in Neder land. welke in November zullen worden gehouden en hieraan wil zij nu deelnemen. Daarom heeft zij dan ook haar training tot op heden voort gezet. Voor de geheele zwemwereld zal dit verheugend nieuws zijn en voor al de zwemliefhebbers in Nederland zullen dus de groote Déensche zwem ster nog eens zelf aan het werk kunnen zien. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 38 „Pardon, mademoiselle, wenscht u ook den directeur te spreken?" „Ik wensch vóór alles met rust gelaten te worden," antwoordt Ero- manga bijna grof. „Erg beleefd is u niet, mademoi selle," zegt de Franschman belee- digd. „Daar doe ik ook geen moeite voorj" Hiermee maakH Eromanga een eind aan het gesprek. Na een poosje haalt de bediende den tweeden en kort daarop den der den bezoeker. Eromanga blijft alleen in het kale vertrek onbewegelijk met wijd geopende oogen voor zich uitstarend. Bijna zeven weken zijn er verloo- pen sedert dien vreeselijken avond in Port Vila. Ze herinnert zich nog pre cies die eerste oogenblikken na de arrestatie. Ze was opgesprongen en had den beartibte een vuistslag tegen den kin gegeven, opdat haar vader in het tumult zou kunnen vluchten. Tr-- 'ze een tafelmes gepakt en ce agenten,, die zich op Rocco wierpen, in de schouders ge- stooten. De rest vernam ze eerst verscheidene uren later in de gevan genis van Port Vila. Een andere zwarte agent had haar een sabel houw gegeven waardoor ze bewus teloos was neer gevallen. Haar va der was gevangen genomen. Acht dagen later had men haar zelf tot de milde straf van vier we ken gevangenisstraf veroordeeld. Eerst na haar in vrijheidstelling had ze gehoord, dat haar vader reeds weer als gevangene in een gevangen kamp in Nieuw-Caledonië zat. Ze was daarop met haar jacht naar Nieuw-Caledonië gezeild en wachtte nu al tien dagen lang op een audiën tie bij den directeur. Vandaag zou ze eindelijk ontvangen worden. De bediende kwam Eromanga roe pen. Ze dwong zich met inspanning tot kalmte^ De bevrijding van haar vader, die voortaan haar eenige levensdoel zou zijn, moest ze eerst langs wettigen weg trachten* te be reiken, als dat niet gelukte zou ze pas haar toevlucht nemen tot ge weld. Een wereld waarin zooiets ge beuren kon een maatschappij die zooiets billijkte een hoógere macht die een dergelijk onrecht toeliet, daarvoor bestond dan alleen nog maar: verachting en strijd, haat en opstand zonder pardon, zonder ge weten, zonder medelijden! De directeur, monsieur Maubert, een man met een ziekelijk uiterlijk, kijkt zijn bezoekster vol spanning aan. Hij schijnt een oogenblik te aar zelen, in twijfel hoe hij zich houden zal, dan echter de verschijning van Eromanga moet wel een ster ken indruk óp hem maken! staat hij op, gaat ha^r tegemoet, reikt haar de hand en zegt: „Juffrouw Alfano, geloof me als ik u zeg, dat ik het diepste medelijden voor u koester en dat we alles wat u me te vertellen heeft zorgvuldig en' welwil lend zullen onderzoeken. Ik iheb u niet uit willekeur en uit onverschil ligheid tien dagen laten wachten, doch alleen, omdat ik eerst alle stuk ken omtrent uw vader moest binnen krijgen en bestudeeren," Hij wijst op een stoel, neemt zelf weer plaats en kijkt Eromanga op nieuw aan. „U is dus de dochter van Llvio Alfano „Neen, van Rocco Alfano," zegt Eromanga bijna heftig. „Dus de dochter- van Alfano en zijn overleden vrouwde direc teur kijkt in een acte „Nella Al fano geboren Hendriks? Dus vol bloed Europeesch," de laatste woor den klinken verwonderd. „Jawel volbloed Europeesche wat ik noch als een bijzonder voor recht, noch als het tegendeel be schouw." „U is er dus niet bijzonder trotsch op tot een Europeesch ras te behoo- ren?" vraagt de directeur nog ver baasder. „Ik ben trotsch op mijn vader en mijn moeder. Heeft mijn vader* reeds alle bijzonderheden omtrent zijn de portatie gemeld?" „Ja, ik heb een nauwkeurig ver slag ontvangen. Hij beweert dus, dat hg niet Livio maar Rocco Alfano heet, maar geeft toe, dat hij identiek is met den gedeporteerden Alfano, die zeventien jaar geleden ontvlucht is wat hij bij de arrestatie in Port Vila, naar men van daar be richt, bestreden heeft. Daaromtrent bestaat dus geen twijfel meer. Uw vader heeft reeds meer dan twintig jaar geleden bij Het begin van zijn straftijd een poging tot ontvluchting gedaan en is daarbij door een schot in den rug gewond; het litteeken van dat schot bewees ons zijn identiteit. Nu is uw vader echter aan komen zetten met de bewering, dat lij zich indertijd in plaats van den werkelij- ken dader, zijn tweelingbroer „Dat is niet alleen een bewering, maar de waarheid," valt Eromanga hem opgewonden in de rede. „Uw vast geloof strekt u tot eer. j Maar we kunnen hier alleen met „bewijzen" iets beginnen. Ik heb reeds telegrafisch in San Francisco informaties laten inwinnen. Het re sultaat was, dat de op naam van Rocco Alfano staande papieren van den daar wonenden mijnheer Alfano volkomen in orde zijn. Ze zijn ge deeltelijk nog uit Corsica afkomstig." „Natuurlijk, die schurk heeft de pa pieren van mijn vader gebruikt. Hij is Livio Alfano." „Dat,zou bewezen moeten worden." „Maar hoe dan?" Door getuigen." „Wie zal dat getuigen? De moeder van mijn vader leeft al lang niet meer en de gevangenisbewaarder door wiens hulp destijds de verwisseling mogelijk is gemaakthoe zal men dien vinden? Mijn vader herinnert zich niet eens zijn naam; het is de vraag, of hij nog leeft." „En u gelooft niet, dat uw oom in „Ik verzoek u, directeur, om dien gemeenen schurk niet .■als mijn oom te betitelen." „Goed, laten \ye dan zeggen: de reeder Alfano uit San Francisco en zijn vrouw zouden voorop gesteld, dat alles wat uw vader beweert op waarheid berust moeten beslui ten een bekentenis af te leggen (Wordt vervolgd.) p. kg. f 0 11 f 0.13 f 010 f C 32 f 0.06 f 1.60 f 0/3 f 0. 1 f 0 0 f 0—3 f 0.40 f 0.27 f 0.17 f 0,13 f 0.08 f 0.17 f 0.08 £0.58 p. St. f 0.17 P- kg. 0.14 p. 100 kg. Blad van knolselderij en snijselderij f 8. Bleekselderij f 10.— Zuchetti f 7.50 Maiskolven f 24.50 Koolrapen f 4.50 Hanekammen Prei: boven 10 mm 0 f 10. tot 10 mm. 0 f 8. Uien B 4 7.50 Sjalotten f 10. Augurken: t Soort I - f 31.50 Soort II f 21.— Soort III f 13.— Soort IV 'f 10;— Soort V f 5.50 I II stippel f 13.— III IV stippel f 5.50 Pepers 46. p. 100 st. Paprika f 13. p.100 kg. Ramenas f 11. Herfstknollen: gewasséhen f 5. ongewasschen f 4.50 per 100 st. Koolrabi (bov. 7 cm. 0) f 6. Peen zonder lof (roode): I van 20—50 gram p. 100 kg. gewasschen f 10.— II van 51—200 gram ongewasschen f 7. III van 201—500 gram ongewasschen 6.— IV yan 501 gram en hooger ongewas schen f 5.— Peen zonder lof (gele) 5.— p. 100 bos Jonge bospeen: minstens 25 st. p. bos f 8.50 Kroten: I tot 1/2 leg- per st 7.— II van 1/2—1 kg. p. st. 6.— III v: 1—1 1/2 kg. p. st. 5.— Gekookte kroten: 3 st. of meer per kg. f 13.— minder dan 3 st. p. kg. f 11.50 FRUIT: Voor de prijzen van de appelen, pe ren, druiven, meloenen, Amerikaansche bramen en walnoten wordt verwezen naar publicatie No. 32b, (voor de ge wijzigde groepenindeeling voor appe len en peren naar publicatie No. 33). Voor de prijzen van pruimen naar publicatie No. 26 en voor dê prijzen van perziken naar publicatie No. 31. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. beregend worden, met dien verstande dat de Kool na het snijden gewogen wordt Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door détaillisten 1 ct. per kg: in rekening gebracht worden boven den verkoopprijs al winket Voor de afwijkende qualiteit van bo vengenoemde producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prijzen bere kend worden die in een redelijke ver houding staan tot de hierboven gepu bliceerde maximumprijzen, welke gel den voor de beste kwaliteit Bij in koop tegen lagere dan de gepubliceer de maximumprijzen moeten de ver koopprijzen dienovereenkomstig wor den verlaagd. Het vragen van boogere prijzen te strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 0.07 0.07 p. st. f 0.08 P kg 0.13 f 0.09 0.08 0.07 0.07 bos f 0.09 f 0.08 tl.07 f 0.16 f 0.14 RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 7 OCTOBER. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Georg Freupdorfer en rijn orkest (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsbercihten. 7.40 „De nieuwe dag breekt aen" (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsbe richten. 8.40 „Hutspot". 8.50 Symphonle- orkest (gr.). 9.00 Morgenconcert (gr.). 9.30 6plegetvan den dog (opn.). B.40 Morgencon cert (gr.). 10.00 Musetteorkest en soliste (opn.). 10.30 Reportage. 10.46,Helmut Zecha- rias en z(jn orkest. 11.30 Zang en piano. 13.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en zijn or kest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berich ten. 13.00 Orgelspel. 13.20 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.00 Volksliederen en vermaaks- muzïek uit geheel Europa. 16,45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en/ beursberichten. 17.00 Viool en piano. 17.30 „Waar Maas en Jeker tezamen vloeien", klankenreeks. 18.00 Vertrouwd voor jong en oud, populaiF 'operette-programma. 19.00 „De ontdekking van Amerika", lezing. kelijk praatje over den landbouw. 19.50 Actu- >n strijdvaardig, puntige liedjes. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Componlstenspiegel. 20.30 Omroep Sym- -phonle-orkest. 21.15 Kamermuziek van Claude Debussy (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Berlijnsch Orkest (gr.). 22.15 Lichte klanken door kleine orkesten en zang (gr.). 23.1524.00 Uit 't vooronder (gr.). Hilversum n. 3<U,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgym nastiek. 7.50 Sportnieuws. 8 00 Boerenland ln boek en krant. 8.45 Orkestconcert (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Pianovoordracht gr.). '9.00 Populaire gramofoonplaten. (Ca. 159.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Gods dienstige uitzending. 10.30 Viool en orkest gr.). 11.00Vooij de kleuters. 11.20 Symphonie- orkest (gr.). 11.30 Orkest Wllly Eberle en gramofoohmuziek. 12,30 Programma-overzicht. 12 35 Viola da gamba en clavecimbel (gr.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Landbouwreportage. 13.15 Rotterdamsch Phllharmonlsch orkest. 14 00 Godsdienstige uit zending. 14.30 Rotterdamsch Phllharmontsch orkest en soliste. 15.30 Voor de vrouw. 16-45 Carles Gardel zingt (gr.). 16.00 Twee gitaren. 16.20 Orkestmuziek (gr.). 16.45 BNO:, Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Voor de jeugd. 18.15 Marschmuziek (gr.). 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Brabantsch praatje. 19.00 Erich Schnetdewind en zijn musette-orkest (gr.). 19.15 „Pension 't Stekeltje", luisterspel. 19.30 Omroepsymphonle-orkest en soliste. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 De Melodlsten en gramofoonmuzlek. 21.15 Theo Oden Masman en zijn dansorkest. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.20—34.00 Zis Hilversum L Hoofdredacteur A R. Jonker Plaatsverv van den hoofdred.. buitenl en stadéhieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A Erfks. Haagscb- redacteur - P E H M Verberne, Den H8ag. Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G. Schoorl, Schagen.* Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersche editie f Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2