BOEFJE Buitengewone Voordrachtavond WILLEM VWI WELLEK Dubbele rijwiel- FOKVEEKEURING WIERINGERWAARD k APOLLO BIOSCOOP Marktberichten Wieringerwaard. bekend fokcen- trum. hield onder begunstiging van fraai najaarsweer zijn jaar lij ksche keuring op 2 Octobev j.1. Waar vele N.H. fokkers van elders voorjaars stieren aankoopen uit dit fokcen- trum. is het eenigszins teleurstel lend. dat niet meerderen deze gele genheid benutten om eens kennis te maken met het vrouwelijk fok- vee ,in dit gebied, waaropder meer dere stierenmoeders. Het aantal ingezonden stierkalve ren was van geringen omVang. terr wijl de kwaliteit ook wel eens be* ter is geweest. De meeste kalveren waren uitermate schraal. Een uit zondering willen wij hier maken voor de jongste rubriek stierkalve- ron. hier zagen wij enkele dieren, waarin o.L ..toekomst" zit. te weten drie stuks van Frans 255 van Groen hoven en een jonge Klaaskes Tar- zan. De kui- of vaarskalveren wa ren verdeeld in drie rubrieken, de kwaliteit in oogenschouw genomen, de conditie goed. over het algemeen Êoed gelijnde ruim gebouwde, schra- i kalveren, met voldoende been- werk en goede melkteekens. In het geheel werden in de 3 rubrieken een 22-tal dieren bekroond, per ru briek verdeeld in 1ste. 2de en 3de klassen. Tot deze 22 bekroonde waren een 8-tal van Constantijn v. d. Waard, waaronder slechts eén eerste klas- ser. Een best kalf zagen wij van Frans 265 uit Dora 124; Frans 236 uit Pietje 22; een Bontjes Frans en een Paul 2. De klasse hokkelingen was als geheel zeer goed. Na de eerste grove selectie resteerden er een 15-tal. waaruit tenslotte een 10-tal bekro- nenswaèrdige dieren overbleven. Dit totaal vormde een prima klasse best ontwikkelde, ruime, gezonken, goed behangen pinken met beste melkteekens en goed beenwerk. Vah de bekroonde pinken in de eerste drie klassen, hadden 6 stuks Frans 236 tot vader en 3 Bontjes Frans. Een drietal van Frans 236 (nHw -eigenaar Groneman) munt te uit in jKpe. adel en lijn. dieren, met toekomst. Als men er iets op aan wil merken, zouden ze iets ge spierder kunnen zijn. De jonge Bontjes Fransen zijn gespierder, maar iets rond van kruisvorm. De klasse van de melkvaarzen was een teleurstelling. Bij het be- studeoren van de catalogus viel het op. dat juist in deze klasse een zeer root aantal verschillende vader lieven voorkomen. In dekseizoen 1939 zat ©r geen systeem in het ge bruik van de aanwezige stieren, me de een gevolg van de teleurstelling van Atlas als stierenfokker. Atlas is eenigen tijd geleden preferent ver klaard. zoodat het te betreuren valt. dat Wier in ger waard in 1939 hem ontrouw is geworden. Eerste werd een jonge Franco 10 eig. C. Spaans) een zware, ruime, liepe vaars, met iets gedrukte len den en prima uier. kon iets meer adel hebben; tweede een zeldzaam adelijke melkvaars van Frans 212 (eig. R. L. Waiboer). wellicht iets aan den fijnen kant. van type even wel bekoorde ons deze meer dan no. 1; derde een jonge Frans van Prinses (eig. N. W. Kaan), best ty- SC Langedijk V1BRKAMPEN-TO URNOOI 'SCHAAKMAT. De schaakver. ..Schaakmat" hield Zondag haar jaarliiksche vierkam- pentournooi. waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Na een Vin- nigen, maar sportieven strijd kwa men de volgende winnaars naar vo ren: Hoofdklasse: 1..J. Krijgsman. St. Maarten 2.5 p.. 2. W. Kaan. Noord scharwoude 2 p. V Eerste klasse A: 1. H. Hart. Oud- karspel 2.5 p.. 2 en 3 S. Vos. Alk maar en Jn. Bakkum. Dirkshorn 1.5 p.: B: 1. P. Langenberg. Berk hout 2 p.. 2 en 3 D. Koorn. Noordsch. en G. Goudsblom. Oudk.. 1.5 p.; C.: 1. H. Bouwens. Noordscharw.. 2.5 p. 2 en 3 J. Kamper. Oudk. en J. Le vendig. Dirkshorn 1.5 p. Tweede klasse A: C. Gutker. Warmenhuizen 3 p.. 2. J. Ootjers. Noordscharwoude 2 p.; B: 1. Jn. Smit. Noordscharw. 3 p.. 2. K. de Vries, idem 2 p..; C.: 1. Ch. Immens. Tuitjenhorn 2 pnt.. na loting met 2 A. Coppens. Noordscharw. 2 p. D.: S. Pranger. Oudkarspel 2.5 p.. na loting met 2. C. de Jong. Kol- horn 2.5 p.; E.: 1. H. Bommer, Tuit jenhorn 3 pnt.. 2. Wim Koordes. St. Maarten 2. pnt.. Derde klasse A: 1. P. Slagter. Aartswoud 2f p.. na loting met 2 A. Hof. Tuitjenhorn. 2 p.. en D. Hoo- genboom. Tuitjenhorn 2 pnt.; B. 1. C. Bommer. Tuitjenhorn 3 pnt.. 2. A. Baron. Aartswoud 2 pnt.; C: 1. J. Lindeboom. Noordscharw. 3 p.. 2. P. Hoeve. Dirkshorn 2 p..; D: 1. C. Rroersen. Tuitjenhorn 2 p.. na kj- tine met 2 en 3 Abr. v. d. Welle. Kolnorn 2 p.. en C. Schut Az.. Dirks horn 2 p.; 1. J. Silver. Aarts woud 3.S p.. 2. J. Veldman. Zuidscharw. 3 p. Deze laatste groep bestond uit 5 personen. Na afloop van dezen uitstekend geslaagden wedstrijd reikte de voor zitter van Schaakmat, de heer De Vries, de prijzen uit. VISCHWEDSTRUD. Noordscharwoude. De uitslag van de door de hengelclub Ontspan ning gehouden hengelwc „'.strijd langs de kade van den Woudmeer •luidde: le pr. Jb. Bullooper 12 st.. 2e pr. J. Blokker 12 st.. met de gr. baars 26 cm.. 3. A. Timmerman 15 s"". 4. S. Wormsbecker 10 st.. 5. A. Kater 9 st.. 6. W. Glas 9 st.. 7. P. Koning 8 st. In totaal werden 103 baarzen gevangen. Dit was een flin ke vangst. BRIDGEWEDSTRIJD. Noordscharwoude. In hotel De Burg te Noordscharwoude werd Zondagmiddag een bridgev/edstrijd fiehouden. waarvoor een flinke be- angst.elling bestond. Er werd ge speeld aan negen tafels. De uitslag was: Oneven lijn: 1. N. Kaan en C. Borst Az.. 26.5 p.. 2. L. Overtoom en A. Weel 35 p. Even lijn: 1. P. v. d. Molen en M. v. d. Molen 28 p. 2. C. Bakker en C. Goudsblom 41.5 p. AFSCHEID DS. BIESMA. Broek op Langendijk. Ds. D. Biesma Jr., predikant bij de Christ. Geref. gemeente te Broek op Lan gend ijk heeft in de Zondagmiddag- dienst wegens vertrek naar gelijke gemeente te Nieuwe Pekela afscheid genomen van de gemeente te Broek op Langendijk. Z.Eerw. had tot tekst pe. ruim. kon o.i. iets gezonkener vierde een iets te groote jonge Flo ris (eig. K. Schenk). De rubriek van de melktwenters was vrij wat beter in kwaliteit en uniformiteit. Enkele op zich zelf beste dieren, maar van iets ander type. maakten de plaatsing niet ge makkelijk. In de eerste klasse werden ge plaatst 3 dochters van Atlas en een van Emigrant (la). Al mag men dan eenige critiek op Atlas hebbend- als stierenfokker, hij heeft uiterma te beste melkkoeien gefokt, fraai van type. met prima melkteekens en schitterende productie-cijfers. De rubripken zichtbaar drachtige dieren waren zeer beperkt van om vang. de enkele ingezonden dieren waren evenwel van hooge kwali teit. Wij willen hier noemën een jonge Adema 197 (eig. K. Koster), een buitengewoon beste, gesloten, diepe schot (la); lb een jonge Frans van Prinses, een fraai type. Bij de oudere zichtbaar dragende koeien werd een 11-iarige jonge Lindberg (eig. N. W. Kaan) la. een zeldzaam fraai typische koe; lb een beste 4-jarige Atlas-dochter (Nic. Kaan) met het typische Atlaskruis. overigens zeer goed. De keuring van de oudere melk koeien trekt altijd de grootste be langstelling en vergt van elke jury veelal heel wat tijd voor zij omtrent de plaatsing zelf tevreden is. Deze klasse was zeer goed. beste, ruime, platte, typische, diepe melkkoeien veelal extra melkteekens. waaron der met veel adel. Zes stuks werden in de 1ste klas se geplaatst en 4 in de tweede. In deze rubriek kwam de heer Grone man weer uitstekend uit. Vier koeien van hem werden in de eerste klasse geplaatst, bovenaan Pietje 22. een fraaie, adelijke Constantijn Frans-dochter; lb Matje 40 (van C. Frans): lc Maja 26, een fraaie At las-dochter (van Nic. aan Kz.): ld Dora 120 (van C. Frans) le een •nge Frans 104 en lf Matje 44 (C. rrans). Een 6-tal buitengewoon bes te melkkoeien. Ook de overige be kroonde dieren waren goed tot zeer goed. Kampioen werd Pietje 22. en re serve-kampioen de twenter Doortje van Emigrant (eig. K. Koster). Het slot van de keuring werd ge vormd door de eigenaarsgroepen. waaraan' door 7 groepen werd deel genomen. De twee hoogst geplaat sten ontliepen elkaar niet zoo heel veel. vandaar de plaatsing la en lb. la Groneman. een uniforme groep beste melkkoeien, veel type en adel. breed, diep en beste uiers, een veel voorkomende fout bij de Fransstam is de gedrukte lenden, deze kan so- liedeT. bij alle goede eigenschappen overigens mag deze tekortkoming niet verzwegen worden; lb Nic. Kaan Kz.. een uniforme groep beste melkkoeien, bestaande uit Atlas- en Frans 104-dochters; 2a. K. Koster, iets minder uniform, maar stuk voor stuk besté koeien; 2b P. Saai be hoorlijk uniform, iets minder klas se: 3a K. Schenk. 3b. N. D. Kaan en 3c N. W. Kaan. De Rijks veeteeltconsulent. L. de Vries. gekozen I Cor. 16:22. Nadat de be diening-des Woords was geëindigd, sprak de scheidende predikant een woord van afscheid tot de gemeente, de catechisanten, den kerkeraad en het hoofd der gemeente, burgemees ter Schelhaas. Daarna werd bij mon de van een der ouderlingen aan ds. Biesma hartelijk dank gezegd voor de intensieve wijze, waarop hij in de drie jaren welke hii hier gear beid heeft, zijn arbeid heeft ver richt. Nadat de gemeente den schei denden leeraar ps. 121:4 had toege zongen en burgemeester Schelhaas een woord van dank en afscheid had gesproken werd deze plechtige dienst op de gebruikelijke wijze ge sloten. AARDAPPELEN ZONDER BON. Noordscharwoude. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn ten nadeele van den heer B. alhier een twintigtal zakken aardappelen ge stolen. De heer B. had aeze aard appelen op zijn akker ..om de West" laten staan, afgedekt met een aan tal kleeden. Toen hij den volgenden morgen bij zijn akker aankwam om met rooien verder te gaan. bemerkte hij. dat ongeveer 650 kg. aardappe len was gestolen. Een aantal ledige zakken en een zakkenkleed worden eveneens vermist. VERDEELING VAN DEN AAN VOER AAN DE VEILINGEN. In aansluiting op ons bericht van eenige dagen geleden over de aan stelling van vertrouwensmannen aan de veilingen, vermelden wij hier'wat de-taak van dezen .ver trouwensman is. Zijn taak is. in overleg met de veiling een zoo billijk mogelijke verdeeling der aangevoerde produc ten te helpen bevorderen. Op grond daarvan dient de'veiling den con tact-commissaris inzage te verschaf fen van de bij haar bestaande pUn- tenlijst. alsmede van de wijze, waar op deze is tot stand gekomen. Voorts hem bij de dagelij ksche verdeeling der producten volgens de bestaande puntenlijst te raadplegen ingeval van afwijkingen. Daar de contact-commissaris ver trouwensman van den handel is. moeten klachten van individueele handelaren door hem worden be handeld. Ook hierbij is overleg van de zijde der veiling geboden. Voor- loopig wordt in de aan iedere vei ling bestaande puntenlijst geen wijziging aangebracht. Het bedrijf schap zal daaromtrent nog nieuwe richtlijnen bekend maken. Indien op grond van deze nieuwe richtlij nen wijzigingen zouden kunnen of moeten worden aangebracht, kan een contact-commissaris dit met de veiling behandelen. Het aanbrengen van wijzigingen moet echter eerst aan de goedkeuring van de Céntra- le worden onderworpen. De veiling blijft verantwoordelijk voor de verdeeling. De contact-com missaris neemt deze verantwoorde lijkheid niet op zich. DE INLEVERING VAN SLUIT KOOLZAAD. Telers van sluitkoolzaad die voor de teelt van dit zaad een contract hebben afgesloten met een erken den zaadhandelaar, moeten dit zaad ten spoedigste, doch uiterlijk 15 Oc- tober afleveren aan den betrokken handelaaf-contractant. De z.g. vrij geteelde sluitkoolza- den moeten worden afgeleverd aan een door den directeur van de Ned. Alkmaar De ontslagen bij de Centrale Keuken En nnd.re oneervolle onteigen. Blijkens bij ons binnengekomen be richten behoeft ons bericht van giste ren over de zonderlinge toestanden bij de Centrale Keuken te Alkmaar eenige toelichting voor zoover dit het onmid dellijke' ontslag betreft, dat door den burgemeester aan twee employe's is gegeven. De chef-kok van L., die op heeter- daad betrapt werd bij het plegen van strafbare handelingen, werd terstond oneervol ontslagen De leider van de Centr. Keuken, de R., tegen wien het politieonderzoek nog voortduurt, is hangende dit onderzoek, op staanden voet van zijn functie ontheven. De re sultaten van dit onderzoek zullen be palen of dit laatste ontslag eveneens oneervol zal worden gegeven. Bjj de gasfabriek. Wij kunnen hieraan .nog toevoegen, dat ook aan een lid van het personeel der gasfabriek, dat blijkens een der politieberichten van vorige week ge verbaliseerd werd wegens 't plegen van strafbare handelingen, door den burge meester oneervol ontslag is ver leend. Het lid der brandweer, dat van een proefrit met een brandweerauto mis bruik maakte om uien te smokkelen, kon geen oneervol ontslag verleend worden, omdat dé man niet in ge meentedienst was. De man is echter geroyeerd als lid der brandweer met de mededeeling, dat hij niet langer waardig is zijn diensten bij de brand weer te verrichten. Groenten- en Fruit Centrale aan te wijzen erkenden zaadhandelaar. De aflevering van sluitkoolzaad door den Jiandel. onverschillig of dit zaacT op contract dan wel zooge naamd vrij geteeld is. blijft verbo den. DE EXPORTHEFFINGEN IN BIJDRAGEN. In de exportheffingen en biidra- ;en komen met ingang van Dinsdag October de navolgende wijzigin gen: De exportheffingen voor kas- komkommers. verpakt in E kisten, zijn voor II f 0.50. en voor III f 1.90. per 100 st.Voor platglaskomkom- mers. los verladen Ia f 19.40. I f 15.90. II f 14.40. III f 13.60. Plat- glaskomkommers. verpakb in E-kis- ten: Ia f 17.90. I f 14.60. II f 13.30. III f 12.60 per 100 stuks; Stek los verl. f 3.40 per 100 kg. De exportbijdragen. welke met ingang van dien datum (veranderen zijn roode kool f 1.20. öavoye kool f 1 en witte kool f 1.10% per 100 kg. Tomaten, verpakt in 12.5 kg. kisten f 1.60 per 100 gk. bruto. Toegevoegd zijn kaskomkommers I. verpakt in E kisten f 2.70. per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND van 20 Sept. t.m. 1 Oct. '42. Geboren: Cornelis. zoon van Si- mon Cornelis Volkers en Trijntje Kos: Marianne. dochter van Jan Bakker en Lanke Fennema; Hen- drikus^. Alphonsus Maria, zoon van Jacobus Kauw en Wilhelmina T. M. Duncker; Hendrijk Pieter. zoon van Klaas Pasterkamp en Maartje Slot; Jan. zoon van Geert Visser en Aar tje van Zuydam; Alida, dochter v. Cornelis Molenaar en Hendrika Hessing; Pieter Ar ie. zoon van Wou ter de Jager en Aaltje Leven; Ur- sula Geertruida. dochter vah Johan- nes B. Beers en Aagje Stroet; Cor nelis. zoon van Jacob Bakker en Neeltje Huibers. Ondertrouwd: Jan Lam te Alk maar en Maartje Kool, alhier: Ger- ardus J. Snel te Nederhorst den Berg en Niesje Kostelijk, alhier; Pieter Hakof te Schoorl en Hendri ka Vollmuller. alhier. Huwelijksafkondiging van: Adri- anus Klaver te Texel en Gerritje Jansen, alhier. Getrouwd: Reijer Groenveld, al hier en Sijke Schilders, te Bergen; Petrus Duin te Heiloo en Wilhelmi na C. Schrijver alhier. Overleden: Herke Dekker, oud 83 jaren. Bregje van Duin. oud 83 ja ren; Antje Brinkman, oud 61 jaren, allen te Langedijk. EEN GEITENFOKVEREEN. Nu het aantal geiten adn den Lan gedijk steeds toeneemt, is er behoef- ;e ontstaan aan een vereeniging. welke de belangen van de geiten houders behartigt. Dezer dagen is men tot de oprichting overgegaan van een geitenfokvereeniging. wel ke zich de verbetering van het gei tenras ten doel stelt. Een streven, dat ongetwijfeld aanmoediging ver dient. Er hebben zich inmiddels reeds een twintigtal leden opgege ven. Het dag. bestuur bestaat uit de heeren B. P. Meima. Broek op Lan gendijk. voorz.. A. Tuinman. Zuid- scharwoude secr.. en K. Schoen. Zuidscharwoude. penningm. De ver. heeft reeds een stamboekbok aange kocht. Deze is gestationneerd bij den heer Schoen. WINTERHULP. Ten raadhuize van Noordschar woude is een vergadering gehou den van Blokleiders voor Winter hulp, bijeengeroepen door het Buurtschapelioofd, die echter we gens het missen van den trein niet aanwezig kon zijn. De heer Vinke van Sociale Za ken heeft de meer dan 30 Blok hoofden verwelkomd en hun eeni- aanwijzingen verstrekt met be- trekking tot de wijze, waarop zij hun taak hebben te verrichten. Verschillende vragen werden in verband daarmede gesteld en naar genoegen der vragers beantwoord Aanwezig waren bovendien 2 vertegenwoordigers van het Pro vinciaal Bureau, waarvan de lei der enkele nadere uiteenzettingen gaf aan de hand van gestelde vra gen. Het was een nuttige bijeem komst, die ongetwijfeld verhelde rend heeft gewerkt en haar nut zal afwerpen voor het mooie werk van Winterhulp, waarvan de eer ste lijstcollecte op 5 Oct is be eimdigd. WJERJNGEN POLITIE. Verloren een portemonnaie, tnh. eenig geld en drie broodbonnen. Gevonden een portemonnaie inh eenig geld en bonnen. Inlichtingen bij den gemeentebode. en Heden overleed on ze lieve Moeder, Be huwd- Groot- Overgrootmoeder, Grietje Zeilemakir, Wed. A. Donker, in den ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam, P. DONKER Az. Hoogwoud, 6 Oct. '42. Liefst geen bezoek. De teraardebestel ling zal plaats vin den Vrijdag 9 Oct. a.s., nam. 3 uur. Algemeene kennis geving. Heden overleed ons geliefd Zoontje, HENDRIK, in den ouderdom van bijna 3 maanden.. Zijnvdiepbedroefde Ouders en Zusje, F. v. d. VEER. H. v. d. VEER— v. d. Molen. FOPKJE. Winkel, 6 Oct 1942. Geboren: Adrianes Cornelis, Zoon Van P. TROMP—Tuin. C. N. TROMP. Schagen, 7 Oct. 1942. Noord A 56. WINKEL Zaal R. LAAN. Mn II Octeèsr i.i. Openbare U tvoering door het Cabaretgezelschap „De groote beer" o. 1. v. Herman v. d. Struik met de revu.e Even tijd voor vroolijkheid in 22 tafreelen. Aanvang 2.30 uur n.t. Entrée f 1.—, belasting in- begr. Plaatsbespreken aan de zaal.- Prima uitvoering, uit voorraad leverbaar. J. Posthumus Spoorstraat, OUDKARSPEL. POSTZEGEL-CENTRALE Kleverparkweg 109, Tele foon 19848, Haarlem, vraagt tegen hoogsten prijs te koop: engrospar- tijen postzegels,' bundel waar en kilo's, alsook se- rie's Nederland, enz. OoK kleine aanbiedingen ko men in aanmerking. EREEZAND Wij vestigen er nog eens de aandacht op dat wij ook WOENSDAGAVOND 8 uur de Hollandsche film nog eens zullen vertoonen. Wie dus tot heden heeft verzuimd deze film te gaan bezichtigen of wegens de groote toeloop niet kon worden toegelaten, neme deze laatste gelegenheid dus nog te baat. DE DIRECTIË. GULDEN VLIES. Tel. 2451 ALKMAAR ZATERDAG lt OCTOBER half acht door den bij de Radioluisteraars zoo be kenden Voordrachtkunstenaar Oordeel der pers: Het Volk: De stampvolle zaal heeft onder adem- looze stilte en met uiterste spanning de voor dracht gevolgd. Groninger Dagblad: Willem v. Cappellen is een voordrachtkunstenaar, die zijn gehoor op zeldza me wijze weet te boeien. Eritrée f 0;75, f 1.f 1.25 (rechten inbegr.) Plaatsbespreken van Donderdag 8 Oct. af dage lijks van 111 uur. WIER1NGERMEER BIJEENKOMST N.D.V. Middenzneer. In Hotel Smit te Middenimeer had Maanüag^ avond een bijeenkomst plaats van den Ned. Volksdienst, onder lei ding van den heer A. Saai, waarn. burgemeester van Wieringermeer Aanwezig waren o.m. de heer Van Sonsbeek, organisatieleider van den Ned. Volksdienst in Noord- Holland en de Heer Krienz, orga- nisatieleuler Nat. Soc. Volkswohl- fart in Noord-Holland. Na een kort openingswoord door het buurtschapshoofd, den heer Saai, waarbij hij allen ver welkomt, inzonderheid de beide sprekers, geeft "deze aanstonds het woord aan don heer van Sons'ooek. Deze gaf een duidelijke uiteen zetting over het werk van de Winterhulp en den Ned.. Volks dienst. Tegenover de vroeger be staande sociale instellingen, zoo als o.a. Maatsch. Hulpbetoon en soortgelijke, stelt spr. het werk van Winterhulp en N.V.D. Laatst genoemd instituut komt naar het oiydeel van spr. dichter bij de betrokkenen zelf, door de meer centrale werking, de instelling van" buurtschapsleiders, welke hun rrenschen kennén, terwijl vroeger alles zich afspeelde door een loket, waarachter een ambtenaar, die veelal des menschén leed niet kèhde en allerminst aanvoelde. In zijn overzichteijk betoog deed spr duidelijk uitkomen de groote soci ale hulp welke door Winterhulp en den N.V.D. wordt verricht en welke organisatoren nog gaarné fneer zouden uitbreiden. Daartoe is echter noodig meerdere svm- pathie en medewerking. Snr deed dan een ernstig beroep on de aanwezigen tot aansluiting bij den N.V.D. over te gaan. De heer Krienz, propagandist en organisatieleider van den Nat Soc. Volkswohlfart sprak over de volkswelvaart speciaal in Duitseh- land, het ontstaan van Winter hulp en Volksdienst alsmede over het practisch nut dezer instelIin- gen: De'e heer hield zijn toespraak in het Duitsch. De heer Saai dankt beide spre kers voor de gesproken woorden en betreurt, dat zoo weinig hoe ren aanwezig zijn, waaruit z.i. niet blijkt een groot gemeenscha ps gevoel. Spr. hoopt, dat spoedie een flinke kern zal worden ge sticht. Aan het slot dankt de heer Saai voor de belangstelling. TTDOCWnVT) KOEGRAS JULIANADORP. TWEE KRANIGE JONGENS. Toen ïje jongelui J. d. L. en P. d. B. Zaterdagavond langs den Zanddijk fietsten, hoorde de laatste bij hem thuis, dat erwtendieven bezig waren hun land te plunderen. Kordaat beslo ten zij er op af te gaan en inderdaad stoorden zij 2 mannen bij hun duister bedrijf. Een van hen vluchtte het land in en de ander repte zich door de sloot *heen, het duin langs met achter lating van fiets en hoed, welke de knapen meenamen. Vervolgens hadden zij de tegenwoordigheid van geest de schildwacht aan de Middenvliet te al armeeren en na een schijnbeweging gemaakt te hebben of zij in huis gin gen, legden zij zich onder de duinen neer. Na pl.m. 15 minuten wachten hoorden zij iemand naderen, dien zij aanhielden en sommeerden hem, zijn persoonsbewijs af te geven. Nu bleek het de 30-jarige E. K. uit Den Helder te zijn, die met zijn broer de omge ving aldus onveilig maakte. Een woord van lof voor deze twee jongens is ze ker op zijn plaats. HARENKARSPEL AARTSWOUD KATJESKERMIS. De z.g. Katjeskermis is hier Zon dag en Maandag gevierd." Al was er geon dansen en al stond er alleen maar een schiet tent, toch was het Zondag den go- heelen dag druk in de Kolfbaan van Visser. Goede muziek en een gezellig zitje bleken voor vele jon gelui uit den omtrek voldoende om met de Aartswouder meisjes prettig 'kermis te kunnen vieren. In de voorzaal gezellige kout en biljartspel. Maandagavond gaven amateurs van de verschillende foo- neelvereenigingen uit onze ge meente een opvoering van het tooneelspel „Roeping". De zaal van Visser was propvol. Daar dit stuk korten tijd geleden te Hoogwoud ook is opgevoerd kunnen wij hier over kort zijn. Het werd in de puntjes opgevoerd en het applaus was verdiend. Jammer dat de kinderen deze kermis er onder moesten lijden. Geen kinderspelen en geen snoep- kramen- Laat ons- hopen, dat dit voor het laatst zoo is geweest. (J. Koeten) O AAN POOL. Dirkshorn. „Als Daan niet trekt, trekt er niets", zei een werkman, die ziqh Zaterdagavond jl. al vroeg aan 't „opknappen" was, om met moeder de vrouw een voorstelling te gaan bijwo nen van Het Eerste Noordholl. Platte- landsch Cabaretgezelschap „Nummer ÏJén", dir. Daan Pool, in de zaal van den heer Swager. En vhet heeft ge trokken! De zaal was al eenige dagen tevo ren uitverkocht, wel een bewijs, dat Daan met zijn clubje de „Dirkshorner harten" al bij voorbaat veroverd had. En wij kunnen met een gerust geweten verklaren, dat het hem en de zijnen volkomen gelukt is een „lach" en een „traan" aan het publiek te ontlokken. Vooral het medicament lachen was in rdime mate aanwezig en dat is in de zen tijd van veel belang. Over de voorstelling kunnen wij kort zijn, daar deze al vele malen in dit blad is besproken. Alles was èf: spel, costumes, décors, verlichting, Een compliment is zeker op zijn plaats. In deze lof betrekken we ook de „Sint Boys". Zoo langzamerhand be gint het „kunnen" van déze vier een voudige boerenjongens respect af te dwingen. Zij kunnen ongetwijfeld met iedere band wedijveren, en zonder de anderen te kort te doen, 'n pluim voor de techniek van den trombonist. (S. v. d. Oord). DIRK WAS ÏEIJN AARDAPPELEN KWIJT. Dirk Schotten te Kerkbuurt kwam deze week tot de ontdekking dat een ..kennis" van hem uit een vol geladen schuit met aardappelen er ongevraagd zes zak uit had meege nomen. Niet alleen dat Dirk ziin aardappelen kwijt is. doch het zal een groote vraag zijn of de man die ongevraagd een gedeelte van, wintervoorraad insloeg de ledige zakken zal terug bezorgen. SINT MAARTEN ren voor dezen wedstrijd prijzen beschikbaar gesteld, waarvoor voorzitter Kossen een woord van. dank bracht. Vermelden we nog dat de penningmeester Boontjes hooger in de prijzen gezeten zou hebben als-niet een brutale poes zijn vischjes had verorberd en hij ze daardoor niet aan den contro leur kon toonen. Volgende keer beter Cees! WIERINGERWAARD. BENOEMD. De heer H. Busscher. onderwijzer aan de O. L. school., is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd als hoofd der O. L. school te Warïhuizen (Gr.) WARMENHUIZEN. WEDSTRIJD VISCHLUST. Zondagmiddag hield de hengel sportver. „Vischlust" een vrijen wed strijd bü de Grebpolder. Tien leden namen aan dezen wedstrijd deel en de uitslag luidde als volgt: le pr. W. Severihuysen. 3 stuks. 2e. 3e. 4e. 5e en 6e prijs bij loting, resp.. J. Jongerling. C. de Boer. P. Rempt. Jb. Spèets. K. Mink. allen 1 stuks. HEERH^GOWAARD. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Bij onderhandschen verkoop is in eigendom overgegaan van den heer S. Meester. Waarddijk. alhier, het bij hem in gebruik zijnde boeren huis met plm. 4 PIA. landerijen op den heer Gelder te Hensbroek. KOEDIJK. BURGERLIJKE STAND over de maand Sept. '42. Geboren: Johanna Liberata. doch ter. en Jacobus Johannes. zoon van Johannes Jacobus Verduin en van Maria Geertruida Groenland. Gehuwd: Willem Mulder, oud 64 jaren. z. b.. te Koedijk, weduwn. v. Margaretha Elisabeth Walboom. en Maria Margaretha Bakker, oud 59 jaren, z.b. te Koedijk, wed. van Arie Nol; Jacobus van Etten. oud 24 ja ren. melkslijter te Koedijk en Mar garetha de Goede, oud 21 jaren', z.b.. te Koedijk. -Overleden: Dirk van Die. oud 72 jaren, gehuwd met Geertje Rampen VALKKOOG EEN MOOIE WEDSTRIJD EN BRUTALE KATTEN. Zondag hield onze hengelclub haar laaisten wedstrijd in dit sei zoen. De. Vangst was deze keer eoed te noemen. In totaal werden 308 vis- schen verschalkt, waaronder eeni ge maathaarzen en e:oote witws- schen tezamen 50 stuks. De grootste baars werd bemach tigd door P. Kistemaker (25,5cm.). Verder kwamen als prijswinnaars uit den strijd: A. v. Dompselaar, J. Groei, A. Kossen, J. v. Domp selaar, D Brommer. G Annel, Bronder, G. C Sloof, P. Slot, F. Hoppe, R. Bijpost Jz., J. J. Machiel- sen, H. C. Machielsén, W. Ophuis, D. Kooij, K. v. Dompselaar, K. Hemmer. Jb. Breed, C. Boontjes Az. M. Bijpost, A. Wiedijk/ R. Bijpost Mz„ C. Bbontjes Jz., K. Boontjes, Af Boontjes en B. C. Schut. Door diverse neringdoenden wa- PURMEREND, 6 Oct. Gemeentel. aKasbeurs: verhandeld 9 partijen, wegende 16200 Kg., handel vlug» 40 plus f 56, 20 plus f 43.50. Kaasmarkt: 2 st. kleine Boerenkaas f 55—56 per 50 kilo, gewicht 449 Kg., handel vlug. Rundeyen, totaal 1060 stuks: 524 vette koeien voor de levering, 273 geldekoeien f 385—490 per stuk 160 melkkoeien f 515—680 per stuk, 38 stieren voor de levering. 65 pin ken f 160285 per stuk, 76 nuch tere kalveren voor de slacht: voor de levering, voor de fokkerij f 38 56 per stuk, 12 vette varkens v. de slacht voor de levering, 7 ma gere varkens f 40—80 per stuk, 169 biggen f 14—22 per stuk 2535 schapen: 800 voor de levering, rest f 4605 per stuk, 211 bokken f 2»—85 per stuk, kipeieren f 1.32 per Kg., 1100 oude kippen en ha nen f 0 90 per kilo, kopijen f 0.90 per Kg., 600 eenden f 0.90 per Rg. ROTTERDAM, 6 Oct. Veemarkt. Aangevoerd": 2431 runderen, 209 nuchtere kalveien, 203 graskalveren, 5.9 biggen en 264 bokken ap geiten. Prijzen p. stuk: melkkoeien f 700—600—500. kalf- koeien f 710600500, 'vareko'eien 485—390—330. vaarzen f 480—360 —235. pinken f 310—230—190, gras kalveren f 190—150—?0. Aanvoer erasknlveren als vorige week met redelijken handel en met onveran derde prijzen. Melk- en klafkoeien aanvoer iets korter met kalmen handel en prijshoudend. Vare koeien vrij groote aanvoer met tamelijken handel en prijzen sta biel. Vaarzen en pinken aanvoer matig met stillen handel en prij zen als vorige week.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3