DE GERAFFINEERDE SLUIKHANDEL Brand op Velserpont Uitreiking nieuwe bonkaarten Het jacJht Kai-Kai Geldige bonnen voor voedingsmiddelen I ALKMAAR Wijziging ziektewet Als U een ongeluk niet bovendien wilt zien verkeeren in een financleele ramp, sluit dan zonder verwijl een Zeyl's Per soonlijke Ongevallenverzekering. Het volledige geldelijke risico bij alle onge vallen, hóe ook ontstaan, neemt Zeyl tegen uiterst lage premie van U over. /Vraagt nog vandaag per post inlich tingen over de ongewoon gunstige voorwaarden! Bestrijding para- tubercnlose bij rundvee 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. Ten opzichte van de bestrijding van paratuberculose bij het rundvee is de veeartsenij kundige dienst actief werkzaam. Op 25 Augustus 1942 is door den directeur van genoemden dienst een commissie geïnstaleerd, die o.m. tot taak heeft de bestrij ding van de paratuberculose zoo spoedig mogelijk op uitgebreide schaal te doen organiseeren. Aan de verdere uitbreiding van de uiterst "besmettelijke ziekte, die paratuberculose is, dient paal en perk te worden gesteld. Bij het streven hiernaar, zal de praktisee- rcnde dierenarts worden ingescha- ikeld. Er zal regelmatig onderzoek door den dierenarts ter opsporing van besmette dieren moeten plaats hebben. Besmette dieren zullen niet meer mogen worden verhan deld, doch bestemd moeten worden voor de slachtbank. De bedrijven, waaruit ze worden verwijderd, dienen te worden ontsmet en het jonge vee zal smetstof-vrij moeten worden opgefokt. De praktiseeren- de dierenarts zal daartoe aanwij zingen ontvangen. Ook hier zal de^ medewerking van den veehouder' niet kunnen wordeii gemist. Om goede resultaten te berei ken, is het van groot belang, dat de eigenaars ygn besmette en ver dachte bedpifëén, zich aaneenslui ten om, georganiseerd, de schade lijke veeziekte te bestrijden. ZIEKENFONDSBESLUIT EN TODT-ORGANISATIE. De secretaris-generaal van het departement van sociale zaken heeft bepaald, dat de bepalingen van het ziekenfondsbesluit en de ingevolge dit besluit vastgestelde of nog vast te stellen uitvoerings voorschriften buiten toepassing blijven ten aanzien van arbeiders, werkzaam bij de Organisation Todt of bij ondernemingen, aangesloten bij die organisation, ten aanzien van wie de voorwaarden van be doeld besluit vervuld zijn. Deze bepaling heeft' terugwerkende kracht tot 15 April j.1. Het systeem... (Vervolg van voorpagina). Het zoo succesvolle ingrijpen der politie is een gevolg geweest van een simpel gerucht, dat een hulp- besteller der PTT te Alkmaar den laatsten tijd nogal aardig winst zou weten te maken met een clandestie- nen handel in aardappelen. De eco nomische politie nam het zekere voor het onzekere en stelde gister middag bij dezen man. den hulpbe steller W. P. d e Boer aan de Geest, een onderzoek in. dat ver rassende resultaten opleverde. Er bleek nL niet alleen, dat de B. inderdaad clandestien handelde, maar bovendien, dat hij in het be zit was van zilveren guldens en rijksdaalders en gouden tientjes, die in totaal een vooroorlogsche waarde bezaten van rond 800 gld. en dus niet volgens voorschrift door hem waren ingeleverd. Bij het verhoor van de B. kwam tenslotte vast te staan, dat men hier het begin had gevonden van een draad, welke leidde naar een uitge breid complot van PTT-personeel. Terstond werden bij andere leden van het personeel huiszoekingen ge daan met hetzelfde resultaat. De slag was raak. Er kwamen lee- ge postzakken van de PTT te voor schijn die voor het vervoeren niet van poststukken maar van aardap pelen hadden gediend en tegelijk maar in het bezit genomen waren. Maar vooral ook trof men aan: groo- te partijen aardappelen, tarwe, uien, shag. sigaren (een en ander geban- derolleerd en ongebanderolleerd) en nog tal van andere artikelen uit den zwarten handel afkomstig. Omtrent den omvang van deze zaak krijgt men een indruk als men weet. dat bij een besteller in be slag genomen werden: 23 zakken en 3 kisten aardappelen. 2 zakken tar we. een zak rogge een partij den nenappels in postzakken.-terwijl bij een ander 1000 kilo aardappelen in eens gevonden werden en een clan destiene kaas. Vrachtauto's vol naar politiebureau. het Tot omstreeks middernacht en vervolgens nog den geheelen Don derdagochtend en een goed deel van den middag is de politie druk ge weest om de enorme hoeveelhedèn naar het' politiebureau over te bren gen. ofschoon dit vervoer met een flinke vrachtauto kon geschieden. Zelfs kon men in verband met de duisternis niet overal ingrijpen waar clandestiene aardappelen voorhan den waren en natuurlijk hebben en kele personen daardoor kans gekre gen schoon schip te maken in huis. Eén besteller liep gisteren zelfs uit zijn dienst weg om thuis zijn clan- destienen voorraad weg te sleepen. waarbij hij op heeterdaad werd be trapt. Hoe er gewerkt werd. Uit de verdere verhooren bleek, dat een viertal postconducteurs dat zijn leden van het PTT-perso neel. die in het postrijtuig in de treinen dienst doen de verschil lende artikelen op het platteland, vooral in Warmenhuizen. kochten, in <le postzakken van PTT laadden en in het postrijtuig mee naar Alk maar namen. Aan het station aldaar werden deze postzakken op de handkarren van PTT geladen en naar het postkantoor gebracht, waar de buit verdeeld werd. Uiteraard speculeerden de bestel lers er op. dat de poststukken nim mer door de politie gecontroleerd worden, in de eerste plaats omdat men de moeilijkheden van PTT in dezen tijd begrijpt en den dienst niet noodeloos extra vertragen wil en voorts natuurlijk wijl men niet ten onrechte mag veronderstellen, dat PTT zich niet zal inlaten met deze en dergelijke knoeierijen en daar middels controleurs zelf wel nauwgezet toezicht op zullen hou den. Onvoldoende controle P.T.T. bü Het schromelijk misbruik van dit vrijdom doet zien. dat het vertrou wen dat de politie in deze heeft ge steld. misplaatst is geweest, maar bovendien dat controle bij het PTT- apparaat ook anderszins onvoldoen de is geweest, daar men anders toch op het postkantoor hier ter stede of elders reeds lang de vermissing van zoo'n groot aantal postzakken had moeten opvallen. Ter illustratie diene. dat bij één man niet minder dan 21 postzakken werden aange troffen. De politie hier en na het be kend worden van deze zaak ook in andere plaatsen zal in den ver volge zeker wel een andere houding aannemen tegenover het PTT-be- drijf. dan de tegemoetkoming, wel ke tot dusverre betoond is. Streng ingrijpen gewenscht Bij den ernst van deze zaak dient door de bevoegde instanties, in af wachting van de strenge gerechte lijke strafmaatregelen, die ongetwij feld zullen volgen, terdege te wor den overwogen of deze menschen. die misbruik maakten van hun po sitie bij een bedrijf, dat als offici eel lichaam het vertrouwen van een ieder bezit en moet blijven genieten, in hun functie gehandhaafd kunnen blijven. De winter staat voor de deur en dan wileen ieder wel graag een goeden voorraad aanleggen. Als de ze menschen op een wijze als hier geschetst is. al daarmede beginnen, wat moet het dan straks worden met onze voedselvoorziening. Hier dient een voorbeeld gesteld. Nu kon in totaal al een partij van minstens 5000 kilo aardappelen achterhaald worden, maar hoeveel is er in de voorgaande zes weken verhandeld? Een duidelijker bewijs hoezeer door de gewetenlooze zwar te handelaren de distributie en daar door de voedselvoorzeining van het Nederlandsche volk wordt bedreigd, is wellicht nog nimmer geleverd. Politiecorps te klein. Helaas is in deze zaak weer eens aan het licht getreden, dat de Aljc- maarsche politie die zeer actief is in den strijd tegen den zwarten handel en zonder aanzien der per sonen ingrijpt, zooals nog deze week weer gebleken is over veel te weinig politiemannen de beschik king heeft. Het corps is overbelast met werk en kan tal van zaken niet zoo aanpakken, als zij dat wel zou willen. Het corps is véél te klein voor al he werk dat hier te verrichten valt Tientallen wakkere menschen zou den hier verdienstelijk werk voor het grijpen vinden en wij durven te beweren, dat als het Alkmaarsche politiecorps eens gebracht zou wor den op de sterkte, die het gelet op de bijzondere positie van deze ge meente. eigenlijk moet hebben én op hetgeen met het onderbezette corps in den loop van den tijd is gepresteerd, de zwarte handel in dit deel van Noord Holland geen schijn van kans zou hebben. 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. Het verordeningenblad bevat een met ingang van 1 November a.s. in werking tredend besluit van de secretaris-generaal van de departe menten van sociale zaken en van financiën tot wijziging der ziekte wet. O.a. vervalt het tweede lid van artikel 26, waardoor de mogelijk heid wordt geopend eveneens als verzekerd zijn aan te wijzen per sonen uitsluitend of in hoofdzaak belast met het verrichten in de huishouding van private personen van huiselijke of persoonlijke diensten. Van deze mogelijkheid is bij het zelfde besluit gebruik gemaakt, door te bepalen, dat mede overeen komstig de bepalingen der ziekte wet verzekerd zijn die personen, die in loonlienst van een privaat persoon voor het verrichten in diens huishouding van huiselijke of persoonlijke diensten werkzaam zijn en die, hetzij bij den werkge ver inwonen, hetzij in dezelf'e u-n lenderweek ten minste vijf dagen in dienst van denzelfden werkge ver plegen werkzaam te zijn. HAARLEM, 8 Oct. Op 19 Maart j.1. is op een der veerponten te Velsen e.en zeer gevaarlijke si tuatie ontstaan, doordat vonken uit een gasgenerator van een vrachtauto terecht kwamen op een met stroo beladen wagen, welke naast de vrachtauto stond. f-M stroo en de wagen geraakten in brand, doch doordat de pont spoe dig den wal had bereikt, kon erger worden voorkomen. De chauffeur van den vrachtau to, de 21 jarige P. J. R. uit Alk maar, hoorde 14 dagen geleden f 500.boete tegen zich eischen, omdat hij .zoo onvoorzichtig was geweest, het pookgat van den ge nerator open te zetten, waar ge makkelijk vonken en gloeiende stukjes uit konden vallen, hetgeen dan ook op de veerpont gebeurd was. De rechtbank veroordeelde den chauffeur heden tot f 100. boete subs. 30 dagen hechtenis. Wat uitgereikt wordt 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. De plaatselijke distributiediensten zul len op nader te bepalen tijdstip pen gedurende het tijdvak van 11 tot en met 31 October 1942 tegen overrlegging v. d. distributie stam kaart en tgen in ontvangstne- ming van een bon van het inleg vel, bonkaarten „voedingsmidde len 12e periode 1942" alsmede nieuwe aardappelkaarten uitrei ken. Ook dit maal zal weer on derscheid gemaakt worden lus- schen stad- en landkaarten. De diensten zullen uitrei ken: aan houders van een inlegvel KI of LI een bonkaart K109 en twee aardappelkaarten N 109; aan houders van een inleg vel K2 of L2 een bonkaart K209 en drie aardappelkaarten N109; aan houders van een inlegvel K3 of L3 een bonkaart K309 en twee aardappelkaarten N 109; aan houders van een inleg vel K4 of L4 een bonkaart K 409 en één aardappelkaart N1O0; houders van L-inlepvellen ontvangen bovendien een toé- slagkaart voor aardappelen N209. Bij de vorige uitreiking moest het publiek in een aantal ge meenten een formulier MD32 in vullen ter verkrijging van een aardappelkaart.De aandacht wordt er op gevestigd, dat men een der gelijke verklaring betreffende de hoeveelheid aardappelen, welke tnen in voorraad heeft, ditmaal niet behoeft af te leggen. Van volkstuindens zullen de diensten in verband hiermede ook in het productiegebied geen aard appelbonnen meer inhouden. Voor zelfverzorgers d.w.z. in de eerste plaats al diegenen, die meer dan 5 are kleigrond of 10 are zand- of veengrond met aardappelen be houwen, geldt deze regeling ui ter aard"5 niet. De distributiediensten zullen derhalve van zelfverzor gers voor aardappelen de ver schuldigde aardappelbonnen en van zelfverzorgers voor brood en vleesch onderscheidenlijk de brood- of de vleeschbonnen inhouden. Van melkveehouders zullen de bonnen voor taptemelk en van kinderen van melkvee houders de bonnen voor melk worden ingehouden. Zij, die geboren zijn tusschen 5 October en 1 November van de jaren 1921, 1328 en 1938 moeten hun inlegvellen ruilen alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen. De aandacht wordt Br op geves tigd, dat men zijn kaarten uitslui tend kan afhalen bij den distri- butiedflsnst van de gemeente, waar men in het bevolkingregister is opgenomen. FEUILLETON 41 door HANS POSSENDORF „De heer Merkel kan dan ons huis op Guadalcanar bewonen," ging ze voort. „M\jn min.Vula zal verder voor alles in huis zorgen, de be dienden zijn vertrouwd. Als tolk voor Guadalcanar geef ik mijnheer Merkel den bootsman Bulumakao mee. Hij kent Bih la mar en een beetje Engelsch. Op mijn nieuwe jacht wil ik hem toch niet mee nemen, want hij is al wat oud. Nins broer kan den duikerstaf comman- - deeren, want Nin heb ik zelf noodig. Het jacht Guadalcanar staat ter be schikking van mijnheer Merkel, want mijn nieuwe jacht zal nu wel klaar zijn." „Goed, Eromanga," knikte Kuan Lu'ng. „Dat gaat natuurlijk. Ik zal Wu-Tsing in Merkels plaats naar het Donderdag-eiland zenden. Maar waan heb je Nin voor noodig? Hoe kan die zwarte jou helpen met je nasporingen in Europa?" „Ik heb hem noodig," verklaarde Eromanga kortaf. „En ik stel voor voor mij in de plaats, vooral vopr de rondreizen naar de plaats op Nieuw- Guinea, de Bismarck archipel en de admiraliteitseilanden, Sarambang te benoemen, die riu bedrijfsleider is op 't St. Matthias eiland. Hjj is be trouwbaar en vlijtig, ik sta voor hem in. Op zijn plaats kan misschien iemand uit Dobo komen." „Uitstekend," zei Kuan-Lung. „En u, mr. Robinson, blijft zeker verder op het jacht Guadalcanar?" „Neen, mijnheer Kuan-Lung, miss Alfano heeft me al benoemd tot ka pitein van het nieuwe jacht." „Maar Eromanga, bedenk toch, wat een onnoodige uitgaven, wat een verkwisting van tijd en geld het zal beteekenen als je- voor je tocht naar Europa en Amerika je nieuwe jacht gebruikt. Je komt veel vlug ger..." „Ik denk er niet aan om met mijn jacht naar Europa te gaan," viel Eromanga Kuan-Lung in de rede, „het is heelemaal nog niet ze ker, dat ik naar Europa ga. Dat zal pas beslist worden als ik met een advocaat gesproken heb." „Wat wil je dan met je jacht be ginnen, kind?" vroeg Kuan-Lung. „Je wilt en moet je nu uit de zaken terug trekken, je gaat met een mailboot naar Europa of je gaat heelemaal niet, laat het jacht dan zoolang op de werf tot alles beslist is." „Ik ga er misschien mee naar San Francisco," antwoordde Ero manga. „En ik zal het ook misschien voor iets anders noodig hebben." Kuan-Lung schudde verwonderd het hoofd en vroeg toen: „En waar wil je een goeden advocaat vinden? Ik zou zeggen in Sydney?" „Neen, ik ga naar Melbourne. Daar zijn even geschikte advocaten als in Sydney. Ik wil niet, dat er in deze zaak draden loopen naar Syd ney, waar men vader en mij kent." Kuan-Lung streek zuchtend over zijn hoofd. „O, ik zou het liefste zelf mee naar Europa en naar Frankrijk gaan om een onderzoek in te stel len, maar wat kan een oude Chinees die niet eens de taal kent, daar uit richten. Jou, als dochter van het slachtoffer, zal men eerder raad ge ven en bijstaan." Eromanga drukte de hand van haar vaderlijken ouden vriend. „Hoe zal ik u danken voor de groote vriendschap, die u voor mijn vader koestert," zei ze ontroerd. „Maar u bewijst me den grootsten dienst als u uw krachten' aan de firma blijft wrjden." „En als het nu, ondanks alle moeite, niet gelukt zijn onschuld te bewijzen, wat dan?" „Dan moet ik zelf handelen en Livio Alfano tot een bekentenis dwingen met alle mogelijke mid delen geoorloofde en ongeoor loofde." Eromanga zweeg even na denkend en ging toen voort: „En nu wil ik nog iets zeggen over het nieuwe jacht: het mag niet onder de huisvlag van Kuan-Lung Co. varen en Cooktown mag ook niet zijn haven zijn. Mr. Robinson zal onder ztjn naam een nieuwe firma aanmelden en wel in Cairns. Hij zal ook doorgaan voor eigenaar van het jacht. Ik- zal slechts passagiere zijn. Men mag noch door de reedertf waartoe het behoort, noch door haar naam of'waardoor ook. kunnen ver moeden, dat het in betrekking staat tot de firma Kuan-Lung Co. of tot mijn vader of mij." „En hoe moet het dan met de af name van het schip de proeftocht de bemanning?" vroeg Robinson. „U gaat vannmiddag nog naar Guadalcanar. Daar zegt u de men schen dus, dat mijn \aöer in Europa zit. De bootsman Balumakao mon stert af en blijft als colk bij mijnbeer Merkel in Bolonda. Bovendien wil Atanemo afmonsteren ,daar hij bij zijn familie wil blijven en de beide getrouwde lui, die we op d-'e reis meer aan boord hadden, blijven er ook. Ir slelt Nins broer a>s comman dant van de duikers aan, Nin zelf moet als bootsman aanmonsteren. Verder brengt u nog twee v.tn zijn beste duikers mee, het liefst Cheche en Hao. En probeer vooral bij het opperhoofd gedaan te krijgen, dat hij u Gasure meegeeft, die kan als lichtmatroos aanmonsteren." (Wordt vervolgd.) ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN Beschikbaar per persoon 0 t/m I 4 t/m 114 t/m| vol- I een- 3 jaar 13 jaar 20 jaar wass. heid 11 Oct tm. 17 Oct. 1942. 52A brood 52B brood 52 beschuit 52A vleesch 52B vleesch 52A aardapp. 52B aardajlp. 52 melk 1-58,2-58 res. 52 tabak rants. brood of rants. gebak rants. beschuit, brood of gebak rants. vleesch of rants. vl.waren kg. aardappelen kg. aardappelen liter melk 1. taptemelk rants. tabak 4 Oct. t.m. 31 Oct. 1942. 402 alg. 403 alg. 404 alg. 405 alg. 406 alg. 407 alg. 397 t.m. 399 alg. 408 t.m. 411 alg. 4-57,4-58 res. 51,52 versn. 53,54 versn. 1 Kg. suiker 1 rants. jam 125 gr. peulvruchten 125 gr. havermout 250 gr. gort 100 gr. verm./maiz. 100 gram kaas 1 rants. bloem, brood of Rebak 250 gr. rijst 100 gr. chocolade 100 gr. suikerwerk 4 Oct. tjai. 28 Nov. 1942. 400 alg. 1 250 /r. koffiesurrogaat. 7 Oct. tm. 18 Oct 1942. 51 boter 51 vet I rant. boter A rants. boter 13 Sept. tm. 11 Nov. 1942. 2-61, 2-62 I lA rants. boter 3-61', 3-62 rants. boter 4-61 I Yi rants. boter in tijdvak van één week 5 18 22 18 rants. 4 rants. IVa 3 3 3 rants. 2 4 6 4 kg. 1 1 1 1 kg- 574 37, liter lJ/< H/4 liter 2* rants. in tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 1 I 1 1 rants. 125 125 125 125 gram 125 125 125 125 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 300 300 300 300 gram 4 4 4 4 rants. 500 gram 200 200 200 200 gram 200 200 2C0 200 gram in tijdvak van acht weken 250 250 250 250 gram Gemiddeld per week 175 175 146 gram DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 02 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01, 02, 03, 04 K F brandst M textiel (mann.) 412 algemeen N Eenheidszeep N Toiletzeep 2 L. petroleum 1 eenh. brandst 1eenh brandst tgeen anthr.) 45 gr. scheerzeep 80 1 rants. eenheidszeep 1 rants. eenheidszeep 75 gr. toiletzeep 30% 23 Aug. 1942 11 Mei 1942 div. data 1 Sept. 1942 1 Oct. 1942 1 Oct. 1942 1 Oct. 1942 31 Oct 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 31 Dec. 1942 31 Oct. 194* 31 Oct. 194? 31 Oct. 1942 OPMERKING: Niet meer geldig: Na Zaterdag 10 Oct.: 51 Brood, Beschuit, Vleesch, Aardappelen, Tabak, Cigaretten. 57 Reserve (Taptemelk) Verlengd: t.m. Zaterdag 31 Oct.: 370, 371 Algemeen (Zeep) M.- Zeep, M-toiletzeep. Mann. personen van 18 jaar en ouder. Officieele mededeelingen STROOREGELING OOGST 1942. Om alle misverstand te voorkomen maakt de P.I.C.A. v. N.H. nogmaals bekend, dat evenals voor witstroo (met inbegrip van kanariezaadstroo) en peulvruchtenstroo een vergunning bij den P.B.H. moet worden aangevraagd voor het koopen, verkoopen, vervoe ren en voor eigen gebruik behouden van koolzaad-, lupinenzaad-, karwij- zaad-, blauwmaanzaad- en mosterd- zaadstroo. Deze stroosoorten vallen dus wel onder de strooregeling oogst 1942, doch kunnen boven de volgens de vastge stelde normen worden aangévraagd. De RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 10 OCTOBER. Hilversum I. 413,5 m. 7.15 Kinderkoorzang (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Ochtendvertier. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Hoorspel in al- leveringen. 8.50 Koorzang (gr.). 9.00 Gevari eerd morgenconcert (gr.). (9.309.40 Spiegel den dag opn.). 10.00 Vaudeville-orkest, soliste en mannenkoor (opn.). 10.30 Dat weet niet iedereen. 10.45 Orkest Jack der Kinderen solist. 11.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 12.00 Almanak. 12.05 Amu sementsorkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zake lijke berichten. 13.00 Prans Wouters en zün orkest. 13.45 Reeks „Arbeidsdienst: De orga nische arbeidsgemeenschap". 14.00 Rossinl- Respighl (gr.). 14.30 Europeesche Tijdschril- tenschouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 17.00 Herden king geboortedag Gluseppo Verdl (gr.). 17.30 „De druiven der gramschap", luisterspel. 18.00 Orkest Boyd Bachman en Trio Henk Stuurop. 19.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.15 Deze hoort U graag (gr.). 19.30 BNO: Nieuwsbe richten. 19.40 BNO: De wereldmeenlng uit den aether geplukt. 19.50 Landmans Lust. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Zang en orkest (gr.). 22.15 Zigeunerspel en zang (gr.). 22.45—24.00 Bonte Zaterdagavond klanken (gr.). Hilversum II. 801,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Concertorkest (gr.). 8.00 Brandende kwesties (opn.). 8.15 Klanken uit Zuid-Amerika (gT.). 8.30 BNO: Nieuwsberich ten. 8.40 Dansen voor piano (gr.). 9.00 Sym- phonieorkest (gr.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Kroenungsmesse, Mozart (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Kwintetcon cert (gr.). 11-00 Voor de Jeugd. 11.20 Wiener Sangerknaben (gr.). 11.30 Concertorkest en piano (gr.). 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Symphonie-orkest (gr.). 12.45 BNO: Nleuws- en zakelijke berichten. 13.00 Flitsen uit het werk van het vlsscherlj-proefstatlon. 13.15 Kamerorkest (gr.). 13.30 Zang. fluit en piano. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Neder- landsch Kamerorkest (opn.). 15.00 Kamer koor „Nederlandtsche Sangherskonste". 15.30 Voor de Jeugd. 16.00 De Melodisten. 16.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 Symphonie- orkest (gr.). 17.30 Het weekblad „Arbeid in den huiselijken kring", lezing. 17.45 Orgel spel. 18.00 De N.S.B. antwoordt. 18.15 Orgel spel. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Spie gel van den dag. 18.50 BNO: Groningsch praatje. 19.00 Groeten aan Nederlandsche zeelleden. 19.30 Nederlandsche volksklanken. Vanaf 20.16 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 20.15 Van de eene melodie ln de andere (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avond- wijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. prijzen voor dit stroo zullen bij leve ring af boerderij in gepersten toe stand per 1000 kg. als volgt worden vastgesteld: f 11.50 voor koolzaadstroo; f 18.50 voor lupinenzaadstroo; f 10. voor karwijzaad-, blauwmaanzaad- en mosterdzaadstroo. Voor veldboonenstroo, hetwelk ook onder de strooregeling oogst 1942 valt, gelden normen, welke tweemaal zoo groot zijn als voor wit- en peulvruch tenstroo. Zij, die hiergebruik van willen maken, dienen zich bij den P.B.H. te vervoegen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN Bericht no. 124. DE PRIJS VAN HOUTSPAANDERS. Voor houtspaanders (een afvalpro duct van hoepelhout), geldt formeel de 9 Mei-pri's. Deze bedroeg 7 a 8 cent per bos van 4 5 kgt In afwachting van de totstandkoming van een nade re prijsregeling zal er geen bezwaar te gen worden gemaakt, indien dit pro duct wordt verkocht tegen ten hoog ste 3 3/4 cent per kg voor droge bos sen franco huis verbruiker inclusief omzetbelasting. EXTRA ZITTING AFGIFTE RUND VEE VOEDERBEWIJZEN. De P.B.H. te Schagen, de heer K. D. de Haan, zal te Burgerbrug iede- ren Dinsdag van 911 uur in café C. Schrieken zitting houden voor het zen. VERPLICHTE OPGAVE DOOR TE LERS VAN GEROOIDE AARDAP PELEN EN BIJ VERMINDERDE OPBRENGST. De P.I.C.A. v. N.H. te Alkmaar maakt belanghebbenden erop attent, dat, sinds de wijziging van het Aard- appelbesluit V.V.O. 1940 d.d. 15 Sep tember 1942 iedere teler, ingevolge het bepaalde in art. 2a, verplicht is aan de P.I.C.A. opgave te doen, wan neer de door hem geteelde aardappe len zijn gerooid, terwijl art. 6 lid 2 iederen teler den plicht oplegt opga ve aan de P.I.C.A. te doen, wanneer de hoeveelheid aardapplen, welke hij voorhanden of in voorraad heeft in gewicht en/of hoedanigheid sterker achteruit gaat, dan in normale om standigheden en bij gezonde aardap pelen het geval pleegt te zijn. Telers, die dit seizoen hieraan niet voldoen, zijn dus al zonder meer straf baar. STAATSLOTERIJ Hoofdprijzen, uitgetrokken in de trekking van 8 Oct. j.1.: f 1000.— 2487 6024 13359 13473 15720 16475 17887 f 400.— 1734 9092 9552 18079 19191 f 200.— 1806 18621 f 100.— 1098 2424 3271 8635 11149 11266 13647 14155 19691 20087 Hoofdredacteur A. R Jonker Plaatsverv van den hoofdred.. buitenl en stadsnieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A Eriks. Haagsch redacteur P S H M Verberne. Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties, Schager editie G Schoorl, Schagen Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersohe editie J. Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2