POLITIERECHTER De werkzaamheid van Winterhulp Nederlandsche Kultuurkamer VOOR DEN Hel jacAi Kai-Kai overzicht staatjes H 3-c 1 1,-3 1 K 1 Officieele mededeeliogen RADIOPROGRAMMA Een overzicht van het afgeloopen seizoen In een vergadering in het Con certgebouw alhier heeft gister avond de directeur van Winter hulp Nederland, de heer F. W, van Vloten, een overzicht gegeven van de werkzaamheden in het afgeloopen seizoen. Het is thans voor de tweede maal, aldus de heer van Vloten, dat Winterhulp Nederland de verantwoording aflegt over het Winterhulpwerlc in het afgeloopen peiizoen. Met gfoote voldoening kan ik 'daarbij vaststellen, dat de resul taten die van het eerste jaar be langrijk overtreffen. Ondanks de tegenwerking en het vooroordeel van velen in den lande, bewogen zich de inkomsten in stijgende lijn, waardoor het mogelijk was een grooter bedrag uit te keeren dan in het eerste Jaar het geval was. De totale inkomsten beliepen, Inclusief f 267.617.56, zijnde het bij lhet begin van hei vorige jaar aanwezige saldo in geld, f 10.096.076.47, tegen rond 7 mil- lioen gulden in het eerste jaar. Zij werden verkregen door de bekende lijsten- en straatcollec- ten, waarvan er 12 werden gehou den, door giften in geld, bij elkaar f 7.788.094.25; door giften in na- tura tot een waarde van f 740.364.66 en door de opbrengst van de loterij van f 1.300.000. Spr. bracht dank aan de 30 000 vrijwillige medewerkers, die on vermoeid er toe bijdroegen de collecten te doen slagen, die on danks koude en sneeuw met de roode collectebus op hun post stonden of huis aan huis de Tijsten ter ,.teekening aanboden. Gaarne reken ik wederom op hun modewerking in het seizoen dat vóór ons ligt. De verzorging vond plaatsin waardebons en contanten, voedsel en eriften in natura, welke laatste hestonden uit levensmiddelen, kleeding, huishoudelijke artikelen en brandstoffen. In waardebons werd uitgekeerd een bedrag van rond f 8.6O0.000-. in contanten rond f 290.000.in voedsel en giften in natura ron f 673.000.—, totaal f 9.563.000—. De hierop vallende bedrijfson- kosten en salarissen bedroegen f 331.000.zijnde 3,46% van het totaalbedrag der uitkeeringen. Gemiddeld werden per uitkee- ring millioen menschen gehol pen. Hiervan waren er 65.000 jon ger dan 3 iaar, 70.000 van 3 t/m 5 jaar, 162.000 van 6 t/m 13 iaar, 72.000 van 14 t/m 17 jaar 385.000 va nl8 jaar en ouder. Wat de grootte der uitkeeringen betreft, deze bedroeg f 12,68 per persoon tegen f 7,82 in het eer3te winterhulpseizoen. De gemiddelde uitkeering per ge zin was f 50. Jarenlang hevige rheumatiek. Nu kan Ik waar loopen. De Heer C. C. te B. schrijft, dd. 19-U-'40: .Jarenlang leed ik tan hevige rheu matiek. Soms kon I ik heelemaal niet Imeer loopen en ■dikwijls alleen mer behulp van een stok. Ovaaltjes hielpen mij zoo goed, dat ik reeds na enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weer mijn beroep kan uitoefenen. Ik bea nu heelemaal gezond, maar heb steeds Ovaaltjes bij de hand en kan ze iederen lijder aanbevelen."- Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 as. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agantscha*. Nassaukatfa 372, Amstartam Als de kippen erbij. De vraag naar maïs is in den laatsten tijd sterk gestegen en op vele boerderijen wordt een akkertje met dit koste lijk product bebouwd. De kolf vormt als groente een zeer smakelijk voedsel, terwijl de plant gaarne door het vee wordt genuttigd. VNP-Zeijlemaer-Pax Holland m Cijfers omtrent den N.V.D. Buiten de gegevens over het winterhulpwerk deelde de heer van Vloten ook nog eenige van de prestaties van den Nedeiiandschen Volksdienst mede. Het ledenaan tal is gegroeid tot ruim 25.000. De werkzaamheden van denN.V. D. bewogen zich o.a. ook op het gebied van kinder- en moederuit zendingen, terwijl tevens de schooltandverzorging ter hand werd genomen. In totaal werden er tot nu toe 9047 kinderen uitgezonden, waar van 8128 naar pleegouders in Duitschland, 295 naar tehuizen in Duitschland 100 naar pleegouders in Holland en 844 naar tehuizen in Holland. Dit jaar zullen nog 5000 kinde ren worden uitgezonden. Het aantal uitgezonden moeders is tot nu toe 744. waarvan 150 naar Duitschland en 594 in Hol land. De schooltandverzorging heeft zich buiten de behandeling tot taak gesteld om bij het' volk het begrip te wekken, dat tandverzor- ging voor de jeugd onmisbaar is. Daartoe werden voordrachten en lezingen gehouden en films ver toond. Er zijn thans 17 schooltand- verzorgingsklinieken, welke over ■de verschillende provincies van het land verdeeld zijn. Ook bij bominslag heeft de N. V.D. zich ingezet en door directe hulp de eerste nooden der getrof fenen opgevangen. In totaal is hiervoor een bedrag van ruim f 87.000 verstrekt. Groep rederijkerstooneel. De aandacht van de vereenigingen van amateur-tooneelspelers in den lande wordt op het volgende geves tigd: Blijkens een rondschrijven van den leider van de groep rederijkers- tconeel van het Gilde voor Theater en Dans der Nederlandsche Kuituur kamer zal binnenkort een duidelij ke scheiding gemaakt worden tus- schen die vereenigingen van ama teur-tooneelspelers. die op ernstige wijze het tooneelspel beoefenen en die. welke zulks bij wijze van amu sement doen. Eerstgenoemde ver eenigingen zullen georganiseerd worden in de groep rederij kerstoo neel van het Gilde voor Theater en Dans v. d. Nederlandsche Kultuur kamer. Voor de zuivere ..amuse- men ts vereenigingen" zal een bond worden opgericht, die de belangen van deze vereenigingen zal behar tigen. waardoor deze vereenigingen corporatief lid van de Nederland sche Kultuurkamer zullen worden. Aan de vereenigingen wordt in dit rondschrijven verzocht aan de Nederlandsche Kultuurkamer op te geven tot welke categorie zij wen- schen te behooren. Daartoe dienen de vereenigingen een bijgevoegd formulier ingevuld terug te zenden aan de Nederlandsche Kultuurka mer groep rederij kerstooneel. 2de van den Boschstraat 44 te 's-Gra- venhage. Het ligt tevens in de beloeling. cursussen in te stellen, waaraan de leden van bovenvermelde vereeni gingen zullen kunnen deelnemen, teneinde hun kennis omtrent too neelspel en voordrachtkunst te ver- grooten. Voorts bestaan er plannen voor het organiseeren van wedstrijden voor deze vereenigingen. Neem .AKKERTJE Vrouw in brand geraakt Dezer dagen was de 68 jarige bewoonster van een perceel in de Oeverstraat te Arnhem, S. B., des nachts opgestaan en daarbij had zij een kaarsje op een stoel naast haar bed aangestoken. Bij het weer naar bed gaan, zijn haar kleeren met de kaarsvlam in aan raking gekomen en in brand gevlo gen. Op haar hulpgeroep snelde een inwonende dochter toe, wie het mocht gelukken, zij het dan ook ten koste van brandwonden aan haar handen, haar moeuer van de brandende kleedingstuh- ken te ontdoen. De vrouw bl°ek echter reeds ernstige brandwon den te hebben bekomen en meest met haar dochter in het gemeente ziekenhuis worden opgenomen. De toestand van de moeder bleek zeer ernstig te zijn en hedenmorgen is zij aan de gevolgen overleden. REPORTAGE OVER HET WERK VAN DEN NEDERLANDSCHEN VOLKSDIENST. HILVERSUM. 13 Oct. De pers dienst van den Nederlandschen om roep meldt: De Nederlandsche omroep brengt morgen om 17.30 uur over den zen der Hilversum I een overzicht van het werk van den Nederlandschen Volksdienst in het kasteel Hoens- broek. waar de Ned. Volksdienst de minder draagkrachtige jeugd een prettige vacantie bereidt. De ver slaggever is Wim Reichardt. Strijd in de (Van een bijzonderen corres pondent). BERLIJN. October De zon hangt laag boven de ein- delooze steppe. Het is een warme dag geweest en de heete lucht trilt boven de zondoorgloeide aarde. Hard was de strijd, die vanmiddag om de bunkerlinie der bolsjewisten gevoerd werd. Maar nu staan ze voor ons, de gevangenen in hun bruine blouses, waartegen de be bloede noodverbanden scherp af steken. De bunkers in de verte roo- ken nog en de artillerie schiet de laatste nesten van verzet stormrijp. De steppe is hier uiterst geschikt voor de verdediging. Aan alle kan ten beperken lage heuvels het ge zichtsveld en ondiepe kloven en moerassen maken het terrein voor de infanterie moeilijk begaanbaar. Het hooge steppegras biedt scherp schutters een uitstekende gelegen heid om zich verdekt op te stellen. Overal zijn bunkers gebouwd, mee- rendeels van hout en diep ingegra ven. die door stalen platen tegen kogels en granaatsplinters be schermd zijn. De bolsjewisten had den zich goed verschanst en boden dagenlang verzet. Eerst thans wordt de oorzaak van dit hardnekkig ver zet duidelijk Een gevangen luitenant vertelt, dat Timosjenko de linie persoonlijk geinspecteerd had en bevel gaf. dat tot den laatsten man tegenstand moest worden geboden. De bezetting bestond uit versche troepen, die kort tevoren uit Sibe rië waren aangekomen. Vanmiddag begon de beslissende aanval. Zware luchtdoelartillerie nam van de omliggende hoogten de bunkers onder vuur; de lichtspoor granaten stjeken als gloeiende ra ketten over de steppe. Toen rukten het stormgeschut en de infanterie op. In een breede golf baanden de manschappen zich een weg door het terrein, dat zorgvuldig gezuiverd werd. Telkens blaften de machine geweren en geweerkogels gonsden als bromvliegen door de lucht. Het stormgeschut naderde de vij andelijke stellingen tot op een paar honderd meter. Toen begonnen zij hun werk. Een schel lichtschijnsel een doffe knal en reeds vloog de eerste bunker in brand. Stuk voor stuk werden de bunkers in brand geschoten, maar het vijandelijke vuur verminderde niet. Zooals altijd, •boden de bolsjewisten ook hier tot den laatsten man verzet. Eerst toen de infanterie een stormaanval on dernam. en de bunkers met hand granaten bewerkte, gaven de over levenden zich over. Honderden doo- den lagen in bonte wanorde in hun stellingen. De gevangenen staren wezenloos in de verte. Zij kunnen niet begrij.: pen. wat er gebeurd is. Hadden z« zich niet zoo goed mogelijk verde digd? Hadden zij geen uitstekende bunkers? Waren zij niet in de meer derheid? Waarom zijn zij dan ver slagen en gevangen genomen? Het zal hun wel altijd een raadsel blij ven. (V.P.B.) EEN TAKKEBOS EN VOGELVERSCHRIKKER. Juffrouw Groot. ..van haar eigen" Anna Tak geheeten. was zwaar be- leedigd. Haar buurman A. D. uit Hoogwoud had op een morgen, toen zij in den tuin aan het wieden was. haar uitgescholden voor „takkebos" en „vogelverschrikker" en dat nam zij niet. Maar vindt U ..takkebos" een beleediging? vroeg mr. Krabbe. Ik zou zeggen, 't is onzinnig, om zoo iets te zeggen. „En „vogelverschrikker" dan? repliceerde Anna Tak. Ja. dat vond de politierechter wel een beetje erger. Verdachte ontkende en toen een der getuigen niet positief kon ver klaren. dat verdachte die verschik- kelijke woorden geuit had. maar dat het geluid in elk geval uit diens Het zgn. „Besiendershuis", een prachtig staaltje van Middeleeuw- sche bouwkunst in het oude gedeel te van Nijmegen, wordt thans met steun van Rijk en Gemeente geheel in zijn oorspronkeliiken toestand hersteld. VNP-Zeijlemaker-Pax Holland m FEUILLETON door HANS POSSENDORF 44 Eromanga lachte minachtend: „Li vio Alfano zal nooit de waarheid be kennen althans niet vrijwillig." „Men kan nooit weten. Misschien stemt deze nieuwe arrestatie van uw vader hem milder. Er kan hem in Amerika niets gebeuren als hij be kent, dat hij de dader is. De zaak is indertijd zooals u zegt, als politieke misdaad beschouwd en hij is boven dien zeker ook Amerikaansch bur ger, zoodat Amerika hem niet zal uitleveren. Het is ook al zoo lang geleden gebeurd..." „Neen van een vrijwillige be kentenis is bij dien schurk geen sprake," verzekerde Eromanga nog maals. „Het zou hem financieel en maatschappelijk nadeel bezorgen. Men zou hem eerst zoo murw moe ten maken, dat hij... Maar dat is een andere kwestie," brak Eromanga af. Den volgenden dag werd na lange beraadslaging met mr. Dujardin be sloten, dat deze met de eerste boot die in April vertrok, naar Marseille zou gaan. Zijn voornaamste taak bestond daarin den gevangenisbe waarder te zoeken: een groote, blonde man, naam onbekend die 6 November 1887 dus zeven en twintig laar geleden in de gevange nis van Marseille den tweelingbroer geholpen had de autoriteiten te be driegen en ham dan te bewegen zijn daad te bekennen een opdracht, die reeds daardoor twijfelachtig was omdat men niet eens wist of die man nog in leven was. Den vijfden April 1914 vertrok mr. Dujardin naar Europa. Enkele da gen later verlieten twee vaartuigen van de nieuwe firma Ch. D. Robin- son de kleine Noord-Australische ha venstad Cairns. Het eerste was een klein, armoe dig, maar zeewaardig stoombootje, dat de firma Robinson van Kuan- Lung Co. had overgenomen, tege lijk met den kapitein, een moedigen Siciliaan, Casanello geheeten. Be halve hem bestond de bemanning uit twee officieren, twee machinis ten en tien man allen kleurlingen. Chineezen en Maleiers. Het schip was herdoopt met den naam Ven detta. XIV. Laatste waarschuwing. Toen de reeder Alfano op een zon- nigen middag in Mei het kantoor gebouw van de firma McKenna Co. verliet en de drukke Market Street in liep om in een nabijzijnd restaurant een haastige lunch te ge bruiken, volgde hem een jonge man, die reeds lang op hem gewacht had. Bij den hoek van de straat werd Alfano door dat jongmensch aange sproken: „Pardon, mijnheer Alfano. ik heb u een gewichtige mededeeling te doen." „Wie is u? Ik ken u niet," ant woordde Alfano afwijzend en angstig tegelijk. „Mijn naam doet niets ter zake, maar het is in uw eigen belang, dat u naar me luistert. Ik breng u be richt van uw broer." Alfano werd bleek, wilde iets ant woorden, doch kon van zenuwachtig heid geen woord uitbrengen. Wel vermoedde hrj in de verste verte niet van welken aard dit bericht over Rocco kon zijn, doch hij kreeg plot seling het gevoel, dat nu het oogen- blik was aangebroken, dat hij al zes en twintig jaar gevreesd had het oogenblik, waarop het noodlot met zijn afrekening zou beginnen. ^e jonge man het was de eer ste machinist Foster van het jacht „Kai-Kai"-, ging op gemoedelijken toon voort: „U behoeft niet zoo te schrikken, mr. Alfano. Ik geloof, dat u dat bericht kalmpjes zult opnemen, uw broer is door een ongelukkige samenloop van omstandigheden weer in handen gevallen van de Fransche regeering en zit al weer verschei dene maanden als gevangene in Nieuw-Caledonië." Een zucht van verlichting ont snapte Alfano's lippen, doch onmid dellijk trachtte hij een ontsteld ge zicht te zeten: „Ontzettend. Wilt u uw incognito niet opheffen, mijnheer en me nadere bijzonderheden mee- deelen? Misschien kan men iets doen om zijn in vrijheidsstelling te verkrijgen." „Daarom heb ik u juist aange sproken, mijnheer Alfano, om met u te overleggen wat er te doen valt of beter: oiu u zeer definitieve voorstellente doeu Alfano had zijn zelfbeheersching terug gekregen en speelde nu den zelfbewusten man van de wereld. „Voor u me geloofwaardige inlich tingen kunt verschaffen omtrent uw persoonlijkheid kan ik niet met u onderhandelen." „Goed, als u dat wenscht, zal ik u niet verder lastig vallen," zei Phi- lipp Foster en haalde spijtig de schouders op. „Maar bedenk wel. dat uw weigering om met mfl te onder handelen onafzienbare gevolgen voor u zal hebben." „Durft u me dreigen, mijnheer?" |}e VOETBAL Nu er reeds 5 k 6 wed strijden gespeeld zyn, komt het ons voor, dat het plaatsen onzer over- zichtstaatjes geen kwaad kan, waardoor een ieder nu in de gelegenheid is zichzelf te controleeren. 3e klasse A. Bloemendaal 2-2 1-8 Helder 2-2 1-0 Halfweg 3-3 S—3 H.F.C. 2-2 5-1 i-4 3-0 Kinheim 5-0 Schoten 3-1 5-3 2-5 Terrasvogela 2-2 5-2 2-4 T.IJ.B.B. 6-0 4-1 4-3 D.T.S. I.-. 1-1 Zandvoortm. 2-0 Atlas 4-1 0-2 1-3 B.K.C. 1-3 0-2 L.S.V.V. N.N'dorp 3-2 2-2 Oudesl. Ö-6 l-S Texel. LI Waterv. |3-3 W.waard 1-0 ,-8 richting kwam en dat de stem. ver- dachtes stem was geweest, toen vond de Officier het bewijs lang niet overtuigend bewezen, weshalve hij vrijspraak vroeg. En mr. Krabbe sprak den jongen veehouder vrij. Anna Tak vond dat niet leuk en mompelde, dat zij het „hooger op" zou zoeken. 14 DAGEN VOOR EEN PAKJE SHAG. Veertien dagen gevangenisstraf was de uitspraak in de zaak tegen J. W. P. uit Den Helder, die een pakje shag. dat van diefstal afkom stig was. had gekocht. Naderhand had hij nog twee pakjes gekocht. Verdachte beweerde niet te hebben geweten dat een en ander gestolen was. doch voor de politie had hij net het tegendeel beweerd. Deze draaierij kwam hem duur te staan. Overeenkomstig de eisch deed de Politierechter mr. Krabbe de boven genoemde uitspraak. Heel wat beter kwam P. A. I. er af. Deze erkende volledig, doch had het pakje meteen weer verkocht voor f 3.50. Hij gaf het verkeerde van zijn handeling toe. waardoor een broer van hem. die de diefstal had gepleegd de kans liep nog ver der van het juiste pad te geraken. Tegen hem eischte de officier 30 gul den of 12 dagen. Uitspraak 25 gul den of 6 dagen. GESTOLEN MEELZAKKEN VERKOCHT. De landarbeider B. J. V. uit Den Helder had van een hem bekende persoon 25 leege meelzakken ge kocht en ze weer verkocht voor f 18.75. Hij wilde de naam van zijn leverancier niet noemen, daar dit een huisvader betrof. „Hierdoor maakt U het voor U zelf niet beter en dient U het algemeen belang eerlijk niet", aldus mr. Feitsma. die 75 gulden of 25 dagen tegen hem eischte. Mr. Krabbe zal over 8 da gen uitspraak doen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 125. PRIJS THEESURROGAAT VAN CACAODOPPEN. De kleinhandelsprijs van theesurro gaat van cacaodoppen is vastgesteld op f 0.12 per 100 gram. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bericht no. 126. PRIJZEN HONDEN- EN KATTEN BROOD. Voor honden- en kattenbrood zijn de volgende prijzen vastgesteld: Onverpakte soorten 25 kg 12 1/2 kg 10 kg Grossier f 26.17 f 3.33 f 2.67 Grootwinkelier f27.67 f3.52 f2.82 Winkelier f 28.17 f 3.58 f 2.87 Kennels f28.67 f3.78 f3.42 Particulieren f0.45 per kg. Verpakte soorten 5 kg 21/2 kg 1 kg Grossier maximaal 15 pet. korting Winkelier f 1.52 f0.79 f0.35 Particulieren f 1.97 f 0.99 f 0.46 De bovenstaande prijzen zijn franco afnemer, inclusief omzetbelasting en heffing, exclusief kosten geleidebiljet- ten R.B.V.V.O. Het vragen van hoogere prezen is strafbaar. stoof Alfano op. „Weet u, dat ik u..." „Laat gerust door de politie m\jn naam vaststellen. U moet echter wel weten, welke gevolgen de minste on vriendelijke behandeling ten op zichte van mij voor u zal hebben: u zoudt in dat geval morgen in een dagblad hier uw geheele levensge schiedenis kunnen lezen en die is niet eervol, mijnheer Alfano." Alfano probeerde zijn van angst vertrokken gezicht in een hoonende plooi te trekken: „U gelooft dus ook aan die leugen, dat mgn broer Livio zich voor mij..." „U bedoelt uw broer Rocco? Ja, mr. Alfano, ik geloof, dat u die misdaad begaan heeft en dat uw broer zich voor u heeft opgeofferd. Daarom kunt u me voor mijn part voor een ezel houden. Maar ik geloof het nu eenmaal en ik garandeer u, dat de heele geschiedenis morgen in de courant staat als u niet „Dat zou die courant duur te staankomen." „Er zal alleen in de courant staan dat uw broer dat en dat beweert. Het staat u dan vrij een dementi te publiceeren. Maar of die heele zaak bevorderlijk zal zijn voor uw maatschappelijke positie..." Wordt vervolgd. Bij St. Hubertus werden de vijvers van het Nationale Park de Hooge Veluwe afgevischt door de Neder landsche Heide Mij., om den visch- stand te controleeren. VNP-De Haan-Pax Holland m. STAATSLOTERIJ Bij de trekking van 13 October zijn de hoofdprijzen der staatslote rij als volgt gevallen: f 15.000 14558 f 2.000 10117 f 1.000 5095 1720 20062 f 400 1448 3099 6669 8206 13468 15626 17109 f 200 2246 4575 4947 10056 10860 15987 16823 16893 17104 f 100 1404 1944 5818 6934 7094 8688 11166 11582 13084 13296 13867 15541 16168 16786 18379 DONDERDAG. .Hilversum I, 415.5 M. 7.15 Lichte gr.pl. 7.30 BNO: Nleuwsbre. 7.40 Ochtendmelodieen (gr.pl.j. 8.30 BNO: Nieuws- ber. 8.40 Kwade bedoelingen, voordr. 8.50 Plano-vierhandig (gr.pl». 9.— Populaire or kestmuziek (gr.pl.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.40 Pop. orkestmuziek (gr.pl.). 10.— Orkest Willy Kok en solist. 10.30 Streekpro- gramma. 10.45 Orkest Willy Kok en solist. 11.15 Röntgenkwartet. 12.— Almanak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Otto Hen driks en zijn orkest, soliste en orgelspel (opn.) 14.— Orkestsuites (gr.pl.). 15.— Aan d'amstel en aan 't IJ. Voordracht en „Hymne op Amstelredam" (opn.). 15.30 Instrumentaal en vocaal concert (gr.pl,). 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beorsber. 17.Gerprd van Kre velen en zijn orkest. 17.45 Amusementsorkest, solist en dameskoor „Aethercharme". 18.15 Goud, luisterspel. 19.Brandende kwesties, lezing. 19.15 Marschmuziek (gr.pl.). 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.50 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 20.15 Componlstenspiegel. 20.30 Omroep-Symphonle- Orkest. 21.15 Kamermuziek (gr.pl.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Het lichte lied (gr.pl.). 23.1524.— Romantische klanken (gr.pl.). ..Hilversum II, 301.5 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 BNO: Gesproken blnnenl. overz. 8 00 Boeren in Overijsel, luistert eens!, lezing. 8 15 Lichte gr. pl. 8.30 BNO: Nieuws ber. 8.40 Balletmuziek (gr. pl.). 9.00 Friesche morgenklanken (gr. pl.). 9.15 Voor de huls vrouw. 9 20 Frissche morgenklanken (gr. pl.), 10.00 Godsd. ultz. 10.30 Viool en orkest (gr. pl.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 De Krekels en de Merels (opn,). 11.30 Orkest Rentmeester en gr. pl. 12.30 Progr. overz. 12.35 Solisten, koor en orkest (gr. pl.). 12.45 BNO: Nleuws- en zakelijke ber. 13.00 In en om den bijensi ,L 13.15 Pianovoordr. en zang met pianobegeL 14.00 Godsd. üitz. 14.30 De Melodlsten en gr pl. 15.30 En hier is *de koffergramofoon. 16 00 Het Revida sextet. 16.45 BNO: Nieuws-, zake lijke en beursber. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Wij maken D goede vrienden metgr. pl.- progr. 18.00 Hoe was het in Milaan, Jeugd stormprogramma. 18.15 Harmonikaorkest (gr. pl.)! 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Wat Nederland schrijft. 19.00 Pianospel (gr. pl.). 19.15 Symphonle orkest en solist. 20.15 Orgelconcert en zang. 20.45 Amu sementsorkest en soliste, het kleine Omroep- Mannenkoor en accordeon (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 BNO: Mil. overz. 22.10 Avond wijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv van dsn hoofdred.. buftenl en stadsnieuws Den Hei ier A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A Eriks Haagscb redacteur P 3 H M Verberne. Dtn Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl Schagen Verantwoordelijk voor ie advertenties Heldersohe editie 1 Visser. Den Helder

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2