Getuigen a décharge l Slagersnota's TERUJEE* TEC0 rij TRAPMAN N.V. Marktberichten SCHAGEN 30 JAAR BESTELLER DEn POSTERIJEN. In verband 'met het 30-jarig ambtsjubileum van den heer K. Krapman, besteller bij de P.T.T. alhier, heeft de waarnemend di recteur, de heer A. G. van der Linde, den jubilaris gistermiddag te zijnen huize gecomplimenteerd en hem naméns dé administratie de gebrukelijke oorkonde voor der tigjarigen trouwen dienst overhan digd. De directeur sprak daarbij den wensch uit, dat het Krapman gegeven moge zijn, het bedrijf nog eenige jaren in goede ge zondheid te kunnen dienen. DIE HEEFT HAAR TIJD GOED BESTEED! Me]. L. Heijting te Scihagen, die iieelgenomen heeft aan een Maat- knipcursus welke dezen zomer is gehouden in het N.H. Koffiehuis alihier, uitgeschreven 'door de Gooische Modevakschool, mocht er in slagen een getuigschrift te be halen voor maatlcnippen en heeft daarna met gunstig gevolg exa men gedaan, waardoor zij het di ploma wist te behalen! Daar zij met patroonteekenen 7V> en met maatknippen 8V2 te behalen, heeft zij blijk gegeven geheel zelfstandig te kunnen werken, wat zeer zeker een mooie prestatie genoemd mag worden. SCHAPENDIEF VEROORDEELD. J. Mak te Schagen heeft op 12 Augustus van dit jaar uit een weide drie lammeren gestolen en deze dieren nog dienzelfden avond geslacht. Hij deed \&t volgens zijn zeggen om aan geld te komen, op dat hij zioh in de kleeren kon stekén, voordat hij naar Duilsch- land ging. Echter, nadat hij het lammerenvleesch verkocht had, kocht hij vier polshorloges voor het geld, in de hoop, dezeN weer met een zoet winstje van de hand te doen. Ja, zei dé economische rech ter, en dan voor dat geld weer wat anders koopen en verkc/pen en op die manier rijk worden. Niet gek bedacht. f De Officier eischte nier 15 'maanden gevangenisstraf met af trek van 2 maanden preventieve hechtenis. Het vonnis luidde 1 jaar met aftrek van 2 maanden. zllpe 1 NED. VOLKSDIENST. Schagerbrug. Donderdagavond werd in 't lokaal v. d. heer Van der Poll een openbare bijeenkomst gehouden, waarin een uiteenzet ting werd gegeven van het werk van den Nederlandschen Volks- dienst. De wnd. burgemeester, Buurt-- schapshoofd van den N.V.D., opende met een woord van wel kom en gaf het woord aan den heer Querner, Prov. leider voor Noord-Holland van den N.V.D. De heer Querner wees er in zijn rede op, dat velen uit politiek oogpunt niet tot den N.V.D. toe treden. Spreker wil niet ontken nen; dat de Volksdienst met poli tiek heeft te maken. De hoofdzaak is echter, dat de menschen ge holpen moeten worden en zoolang men geen steenen hart heeft, zal men niet kunnen zeggen: „laat de .menschen aan hun lot over". De verdeeldheid, die vroeger heersch- te, was oorzhak, dat toen niet voldoende kon worden geholpen Vele vereenigingen zullen feder op haar terrein wel goed werk. hebben verricht, doch de eensge zinde wil om iets goeds tot stand te brengen, ontbrak. Ér was slechts één oplossing, eensgezind het werk met elkander doen. De collecteresultaten van Winterhulp (onderbouw van den N.V.D.) wor den be|.er en de N.V.D. kan dan ook zeggen „we komen er wel". Spreker gaf vervolgens een uit eenzetting van het doel van den N.V.D., d.i. te pogen het kwaad in de kiem te smoren. Hij doet dit door. zorg voor moeder en kind, hulp bij het opgroeien van het kind (.moederuitzendingen met hulp in het gezin, kinderuit zendingen, enz.) Hierdoor hoopt de Volksdienst te helpen aan den groei van eengezond en sterk geslacht, waardoor ook het Winter hulpwerk regelmatig kleiner zal worden, omdat die hulp dan in mindere mate noodig zal zijn. De N.V.D. geeft zich voor de volle 100 voor den gezonden ménsch, natuurlijk staat hij voor het be houd van datgenej wat voor de onvohvaardigen is en wordt ge daan. Vervolgens gaf de heer Krings een overzicht van de Nationaal-So- zialistische Volkswohlfart. Dat spr. hier als Duitscher het woord voerde was om de in Duitschland opgedane ervaringen in Holland uit te kunnen wisselen. Spreker zette de redenen van de totstand koming en de werkwijze van de N.S.V.'in Duitschland nader uiteen Hoofddoel er" van is hulp aan moe der en kind om het toekomstige geslacht voor een onzekere toe komst te behoeden. De jeugd, als drager van de toekomst, moet wor den ^opgevoed tot een sterk geslacht Men wil in Duitschland geen moe derszoontjes en kasplantjes, doch menschen, die later hun eigen weg kunnen vinden. Er wordt getracht in Europa een sterk menschenge- slacht op te bouwen en hiervoor zijn ook de Nederlanders als gelijk waardige menschen noodig. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd geen gebruik gemaakt, waarna de wnd. uBrge- meester, de sprekers dankte. Spre ker zeide, in Zijpe te hebben gezien dat er op sociaal gebied veel goeds is tot stand gekomen; als voorbeel den waarvan hij aanhaalde 't Te huis voor ouden van dagen en het \yeeshuis. Het speet hem, de men schen, die veel voor sociaal werk voelen, niet op deze bijeenkomst te zien. Spreker eindigde ten slotte met het uitspreken van den wensch dat hij nimmer een vergeefsclx be roep op de aanwezigen zal behoe ven te doen voor W.H.N., en N.V.D.- werk én voorts met de opwekking lid te worden van en leden te wer ven voor den N.V.D. BURGERLIJKE STAND Van 9 t.m. 16 October 1942. Geboren: Jan Cornelis, z. v. Bernard Antonie Kutterink en Grietje Bellis. Petronella Catharina, d. v. Johannes Albertus Wijnandus Roosen en Petro nella Catharina Rotteveel. Klaas, z. v. Willem Geerligs en Dina Paarlberg. Johan, z. v. Pieter Schuur en Neeltje Goed. Johanna, d. v. Pieter Schuur en Neeltje Goed. Ondertrouwd: Jan Swart, 28 jr., grondwerke^ en Maria Zwagerman, 28 jr., beiden te Zijpe. Jacob de Geus, 26 jr., student te Wageningen en Marga- retha Elisdbeth Wilbers, 24 jr., te Zijpe. Getrouwd: Pieter Oostwouder, 25 jr,, timmerman, te Koedijk en Catharina Nelly Renooij, 21 jr., te Zijpe. Overleden: Gerard. Jan, zoon van Hendrik Hazebelt en Geertje Bijpost, oud 13 jr. langed1jk PROGRAMMA L.S.V.V. Noordscharwoude. Texel, 1 u.: Texel 1—L.S.V.V. 1; Noordschar woude, 2.30 uur: L.S.V.V. 2—Con Zelo-i; Waarland, 2.30 u.: Con Zelo 2—L.S.V.V. 3; Noordschar woude, 12 uur: L.S.V.V. 4—D.T.S. 5. En Heldersche slager werd veroordeeld ALKMAAR, Vrijdagavond. Het zeker niet-alledaagschè gS- val deed zich heden voor bij de rechtbank te Alkmaar, waar de economische rechter een zaak te gen een clandstiènen slachter kreeg te behandelen en waar de vijf getuigen k décharge niet op kwamen. Wat tot gevolg had, dat de slachter werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van één maand preventief. Het was de Heldersche slachter J. Kater, die terecht stond als ver dacht van het slachten van een of meer schapen. Dit zou gebeurd zijn in de boerderij van een der heeren Tesselaar. welbekend nij de lezers van de rechtbankrubriek. Op eén regenachtigen Zaterdag in Juli zou verdachte uit de schuur van deze boerderij een schaap ge haald hebben, dit naar de dorsch gebracht hebben en daar bet dier gedood hebben. Na het villen en het afslachten zou hij het vleesch per fiets weggebracht hebben. Nu waren er. drie getuigen, die óf geheel, óf gedeeltelijk de slach ting hadden gezien, terwijl één van die drie zelfs een handje ge holpen had. En alle drie getuigen konden onder eede verklaren, dat de verdachte van heden de slach ter van het schaap was geweest. Men zou zeggen, at de zaak dus heel klaar was, onk al bleef ver dachte alle schuldi pertinent ont kennen. Er waren echter minstens viif ner sonen, die onder eede zouden kun nen verklaren, dat verdachte op dien ixewusten Zaterdagmorgen heelemaal niet in die boerderij ge weest was, maar ergens anders in Den Helder! Echter deze voor ver dachte zoo belangrijke getuigen kwamen niet 'ter terechtzitting. Mr. Meijer, economisch rechter, ondervroeg de drie getuigen zeer uitvoerig, wees hun op de beteeke- nis van den eed, wilde slechts zee^ positieve verklaringen en wenschte geen enkele verklaring, die slechts op een waarschijnlijk heid befustte. Zoodat het verhoor van de ge tuigen zeer nauwkeurig ging en deze getuigen zich niet vergisten. Maar de verdachtè bleef ontken nen. Deze menschen moeten zich vergissen. Ik ben niet op die boerderij geweest en heb dien heelen morgen in Den Helder ge werkt. Mr. Feitsma, su'f -officier, meende, dat het ten laste gelegde wettig en (overtuigend bewezen was, ondanks het ontkennen van verdachte. Spr. vroeg zes maan den gevangenisstraf. Mr. dr. Buiskool, verdediger, meende, dat de drie getuigen zich moeten vergissen. -Spr. had ge hoopt, vijf getuigen' a décharge te kunnen oproepen. Zij wilden echter niet komen, omdat een van hen Woensdag morgen1 als verdacht van meineed in arrest is gesteld en zij nu niet ditzelfde risico wilden nemen, hoe wel zij de waarheid zouden zeg gen. De zaak zelf ligt geheel an ders dan thans wordt vastgesteld, maar spr. is aan zijn ambtsge heim gebonden en moet daar dus verder over zwijgen. Waar dus de getuigen k décharge geen verkla ringen kunnen of willen afleg gen, moét spr. volstaan met de clementie van den economischen rechter in te roepen en hij ver zoekt dan ook, de preventieve hechtenis in mindering te bren gen. Deze veroordeelde verdachte ten slotte tot 6 maanden met aftrek van 1 maand. Verordening Hetreffende ordening van den arbeid In een zeer druk bezochte pers conferentie heeft de leider van het N.A.F., de heer H. J. .Woudenberg een rede gehouden naar aanleiding van de afkondiging van de veror dening van den arbeid, een zeer belangrijke gobeurtenis in den socialen ontwikkelingsgang van ons land. Deze verordening, welke door den rijkscommissaris is afgekon digd, zal zijn te beschouwen als de grondwet van den arbeid en daar mede ook van het sociale leven. Als grondwet van den arbeid stelt de verordening de richtlijnen vast, volgens welke bet sociale le ven zich zal moeten ontwikkelen. We komen Maandag a.s. uitvoe rig op deze aangelegenheid terug. VERSLAG VAN HET FRUIT - TEELT-DEMONSTRATIEBEDRUF van den Economisch-Technologi- schen Dienst voor Noord Holland te Schellinkhout. over de maand September 1942. In September zün verschillende soorten appelen en peren geplukt en ivoor het grootste deel ook reeds aangevoerd aan de veiling. De laatste pruimen zijn in Sep tember geplukt; opmerkelijk was hierbij nat de Reine Victoria dit jaar zeer laat rijp was. In October wordt het winterfruit geplukt. Of dit bezwaard zal worden, is moei lijk te zeggen, daar dit afhankelijk is van de desbetreffende bepalingen Als het fruit geplukt is. zullen de greppels zoo spoedig mogelijk in orde worden gemaakt om een goe de afwatering te verzekeren. PROGRAMMA D.T.S. Oudkarspel. Oudkarspcl, 2.30 uur: D.T.S. 1Bloemendaal; N. Niedorp, 2.39 u.: N. Niedorp 2 —D.T.S. "2; Oudkarspel, 12.15 u.: D.T.S. 4Berdos 4', Noordschaf- woude, 12 u.: L.S.V.V. 4—D.T.S 5; Oudikarspel, 10,45 u.: D.T.S. a Schagen a; 't Veld, 1 uur: W.Z.V. aD.T.S. b; Tuitjenhcm, 1 uur: Holl. T. a—D.T.S. c. HERKOZEN. Broek op Langedijk. De heer J'b. Dirkmaat alhier werd herkozen als 1 bestuurslid van de Banne Broek op Langendijk. SCHUIT MET KOOL GEZONKEN. Donderdag is een schuit, gela den met roode kool, toebehooreude de aan een tuinbouwer van Koe dijk, gezonken. De kooltjes wer den weer opgevischt en Vrijdag morgen opnieuw geveild. DIEFSTALLEN. De diefstallen van land- en tuinbouwproducten- houden aan. Werden reeds verscheidene tuin bouwers van een gedeelte vin hun te velde staande oogst ont last, dezer dagen is ten nadeele van een tuinbouwer uit Zuid- sch'arwoude een hoeveelheid grauwe erwten, welke hij in zijp schuur had staan, gestolen. BIJ LUCHTGEVAAR IN HUIS BLIJVEN. De burgemeester van Langedijk ver zoekt ons er nog eens de aandacht van de ingezetenen op te willen ves tigen, dat het bij activiteit in de lucht dringend noodzakelijk is, dat men zich binnenshuis begeeft. Wanneer er geschoten wordt, komen nog veel te veel menschen op straat om te kijken wat er gaande is. Men doet beter zijn nieuwsgierigheid te bedwingen en rus tig thuis te blijven; totdat het gevaar voorbij is. Wanneer er ongelukken ge beuren heeft men het aan zichzelf te wijten. Wij hopen, dat de burgerij de ze waarschuwing ter harte neemt, want de practijk heeft uitgewezen, dat deze nieuwsgierigheid soms ernstige gevol gen kan hebben. NIET MET VIER OF VIJF MAN NAAST ELKAAR. De avonden worden langer en de gevaren, aan dé verduistering verbon den, nemen weer toe. Een van de ge- véren, welke de voetgangers kunnen veroorzaken is gelegen in het met een aantal personen naast elkander op straat wandelen. Men neemt daardoor soms de halve straat in beslag, wat voor wielrijders, vooral als de maan niet schijnt, groote gevaren met zich brengt, terwijl óok de wandelaars er, zooals in vorige winters wel is bewe zen, niet altijd zonder kleerscheuren afkomen. Het lijkt ons goed, even de aandacht op dit euvel te vestigen, opdat ieder er, zoowel in zijn eigen als in het algemeen belang, rekening mee kan houden. w1eringen In plaats van kaarten. Ondertrouwd: P. H. HOEK en G. N. TOES. Andijk West 222, 17 Oct. 1942. Kolhorn G 40, ROOSJES BELANGRIJKE VERGADERING VAN DEN NEDERLANDSCHEN VOLKS DIENST. Op Maandag 26 October a.s. te 20 uur zal in Cinema de Haan te Hippo- lytushoef vanwege de Nederlandsche Volksdienst een belangrijke bijeen komst worden gehouden, waar als sprekers zullen optreden de heeren D. H. Querner, Provinciaal Leider voor Noordholland van den Nederland schen Volksdienst en de heer Ilgner, Provinciaal Leider der N.S.V., met als onderwerp: „Het doel van den Ne derlandschen Volksdienst". BOUWVERGUNNING. Bouwvergunning is verleend aan den heer C. Metselaar Jzn., tot ver bouw van eenschuurtje achter zijn woning aan den Gemeehelandsweg. BESMETTELIJKE VEEZIEKTE. Bij een schaap van den heer J. Muit, Elft, alhier, is de besmettelijke vee ziekte schurft geconstateerd. POLITIE. Gevonden: een vilten dameshoed. Verloren: 2 grijze boodschappentas- schen. Inlichtingen bij den gemeente bode. Particulier vraagt eenige witte Broeken en 1 Zeildoek- sche Pak te koop, alles in goeden 9taat zijnd^ Br. on. no. 352 Bur. van mt blad. Te koop gevraagd Winter mantel, voor meisje 14 jaar, Br. 0. lett. T Poststation Kol horn. Te koop 20 sneea Rood Roo de Bewaarkool, gelegen aan vaarwater. P. Beers Czn., Middenweg H 59, Heerhu- gowaard. Te koop 20 snees kool, Deensche Witte, bij Willem Appelman* Rustenburgerweg H 12, Heerhugowaard. Te koop een z. g. a. n. Bascule met gewichten. S. Vlaar, Middenweg H 54, Heerhugowaard (Z.). Bladriet te koop, bij D. Gootjes Czn., bij de spoor brug, Heerhugowaard (Z.) Zoolang de voorraad strekt! Te koop een Tourfiets, Magneet, in prima staat, bij G. Schilder, Noord A 23, Schagen. Ongemeub. Slaapgelegen heid aangeboden voor 1 of 2 personen. Br. onder lett. R5 Bur. van dit blad. Aangeboden nog enkele da gen gelegenheid voor het rijden van kool en derg. Andr. Wink, Kreil C 48, Bar- singerhorn, Te koop 2 ingeschr. Ram men, 2 ingeschr. Ooilamme ren en Biggen. C. R. Blaau- boer, Wieringerwaard. Te koop een Graskaif, bij J. Nuij, Stoomweg 7, Anna Paulowna. Ter overname aangeboden een lange Heeren Motorjas, een grijs Heerencostuum, m. 52. E. de Boer, Handelskade Noordscharwoude. Te koop een Telefnnken Radiotoestel, een paar z. g. a. n. extra beste leeren laarzen, maat 46. Anti Moolenaar, Middenweg 21, bij Driebrug- gen, Anna Paulowna. Direct gevraagd flinke Jon gen, 16 17 jaar. Melkhan del, Fa. E. van der Wal, Middenmeer. Aardappelrooiers gevraagd bij P. Vries, Schagerbrug. Gladiolenrooiers en B'ollen- planters gevraagd bij Fa. W. Seignette, Molenvaart 353, Anna Paulowna. Gevraagd: 2 Arbeiders, voor voerbieten rooien en kool la den. A. J. Waiboer, Groetpol der, Winkel. Verloren een Bril, ,aan de Zandvaart. G. Keizer, Zand- vaart 50, Breezand. Verloren lichtgrQze Over all, gaande van Stroet naar Alkmaar, via het kanaal. J. Haulo, Stroet, St. Maarten. Gevraagd een net Meisje voor den dag of voor d. en n., door Mevr. van Veen te Schagerbrug. Courantbezorger gevr. v d. wijk N. Niedorp. Inlichtingen bij Joh. de Weerd, Terdiek, N. Niedorp. N Bakkersknecht gevraagd bij A. van Egmond en Zn., Bur- 'gerbrug. Gevraagd een nette Arbei derswoning, liefst op Wie- ringen of omgeving Wierin gerwaard. A. de Eries, p.a. G. J. Huurman, Klieverweg J 9, Wieringerwerf. Er biedt zich aan een Werkster, ook voor de wasch A. Berg, Schagerbrug E 154, Gevraagd jonge Stamboek Tjjdkoe, moet prima zijn van opbrengst en exterieur. - M. Blauw, Heerhugowaard B 189 Tel. 224. Arbeiders gevraagd in zuur- koolfabriek. Brieven onder lett. MY88 Bur. van dit blad. Gevraagd net Kosthuis. Br. onder no. 877 vój; a.s. Zater dag 2 uur aan het Bur. van dit blad. 2 Kafpersers en bekwame Bietenrooiers gevraagd M. J. Weststrate, Kolhorn D 76. Bietenrooiers gevraagd bij C. Roos, P. W. Nieuwland, Wieringen. Gevr. R.K. Dienstbode, zelf nacht. Huiselijk verkeer. Aan st. kunn. werken, v". dag en mel'den vanaf Zaterdag 6 u. Steijnstraat 15, Alkmaar. Meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. Directe in diensttreding of Kerstmis. - Th. J. Wit, Blokhuizen, Oude Niedorp. Gevr. wegens huwelijk een andere Werkster, liefst onge huwd. Voor Maandags en Vrijdagsmorgens. Mevr. Broekens, Winkel. Gevraagd net Meisje van 8 tot 12 uur. N. J. C. v. Gee- len, Laanplein, Schagen. Juffrouw, 23 jaar, P.G., v. g. g. v., biedt zich aan als Huishoudster bij man of klein gezin, omstreeks Dec. Br. aan Slendebroek's Boekh., Heer hugowaard. Gevraagd een pa3r Rubber- laarsjes, 26 of 27. Ook gene gen te ruilen. P. Swaan, Roo de Dijk, Tolke, Schagen. Wortelenrooiers gevraagd - C. Koning, Tjallewal, Scha gen. B. z. a. flinke nétte Boe renzoon op landbouwbedrijf, in de W'meer, 18 jaar, bekend met de werkzaamheden. Adr. G. Bennemeer, Veenpolder- dijk, Assendelft. Bietenrooiers gevraagd. Jb. Waiboer Jbzn., -Veerweg 22, Anna Paulowna. oonform voorschrift van den Gemachtigde voor de Prijzen, in bloes van 100 nota's elk bedrukt met naam en adres (rood)'bij afname van 5000 nota's f4.5010.000 nota's f7. NIET bedrukt met naam en adres (voldoende ruimte opengelaten voor firmastem pel) bij afname van 1000 nota's 90 cent; 2000 nota's fl.65. Bij opdrachten van minder dan 5000 no ta's kan niet met 'naam en adres wor den bedrukt. Levering franco huis na ontvangst van het be drag per postwissel of stortjpg op postrekening *3330 Scha-gen. Bestelt nog heden f" Wij zullen ons best doen U'spoedig te helpen. SCHAGEN - Telefoon 444 (2 lijnen). Wie slechts het allerbeste wil, Die vindt het bij TerW66ï Vandaag het beste surrogaat En straks de beste thee I NIEUWE OOGST „DE INDRINGER". Tooneelvoorstelling in oi- nema „De Haan". Cinema De Haan heeft het win terseizoen op tooneelgebied weer aangevangen. Donderdagavond werd door het gezelschap Boubcr opgevoerd het Zeeuwsche boeren spel „De Indringer" in 4 bedrij ven. Reeds dadelijk heeft het ge zelschap Bouher haar publiek te pakken met het vlottee spel. Zon der uitzondering was de vertol king der diverse rollen hier in goede handen. Ook de décors en de costumeering in Zeeuwsche kleederdracht waren een lust voor het oog. Minder gelukkig was men volgens ons in het weer geven van het Zeeuwsdhe dialect. Dit toch vereischt een speciale Sjudie en wij vonden het Zeeuwsch af en toe wel wat Am- gterdamsch. Een hartelijk applaus na elk bedrijf bewees echter, dat men' een dergelijken avond op Wierin gen weet te appreciëeren en wij hopen dan ook van harte, dat de directie van cinema De Haan ons den komenden winter nog menig tooneelspel zal laten zien. (C. Dekker) winkel VERGADERING DAMCLUB. In het lokaal van den heer de Bruijn te Winkel werd een alge- meene ledenvergadering van de Damclub gehouden. Na opening door den tijdelijken voorzitter, den heer T. Mantel, werd overgegaan tot de verkiezing van een nieuwep voorzitter, wegens ver trek van den heer S. Bakker.-Geko zen werd de heer J. Helder te Aarts woud. die zijn benoeming aannam. Hierna had de verkiezing plaats van 3 bestuursleden. 2 wegens pe riodieke aftreding en 1 wegens be danken. Herkozen werden de hee ren C. Lodder en T. Mantel, terwijl als nieuw bestuurslid de heer Jb. Korff zijn intrede deed. die be noemd werd tot secretaris. Allen namen hun benoeming aan. Voorts werd het programma van het a.s. winterseizoen besproken, waarna de voorzitter onder dank- zeeging sloot. Tot slot gaf de heer J. Helder een simultaan-séance. Van de 14 partijen werden door hem 11 gewonnen. 2 remise tegen de heeren J. Korff en D. C. Wit en 1 verloren van den heer A. v. Dijk. &sg. NUTSVERGADERl Woensdagavond had ten "huize van den heer Laan te Winkel een ver gadering plaats van het Departe ment Winxel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De sécr. de heer A. J. Porte bracht het jaarverslag uit. hetwelk onder dank werc aanvaard. De rekei.-ïg en verantwoording van den penningmeester over 1941 —1942 werd vastgesteld in ont vangsten op f 613.06 en in uitgaven op f 503.20. zoodat het batig slot dus f 100.86 bedraagt. Den penningmees ter werd dank gebracht voor zijn gehouden beheer. De heer P. Langereis werd herko zen als beheerder der Spaarbank, terwijl de heer Keetman werd ge kozen als commissaris der spaar bank. De heer Keetman. ter verga dering aanwezig, nam onder dank zegging zijn benoeming aan. terwijl de heer Langereis met zijn benoe ming in kennis zal worden gesteld. Na uitvoerige discussies wei'd de stemrrting tot benoeming van een commissaris der spaarbank gehou den in de vorige vergadering, met 9 tegen 7 stemmen geldig verklaard, zooaat de heer Porte definitief als comm. der spaarb. zitting zal nemen Na bespreking, van de a.s. winter- campagne -volgde sluiting. POLITIE. Gevonden: een inlegvel van een distributiestamkaart. Inl. ter gem.- secretarie. ..REPELSTEELTJE." Naar we vernemen zal het kin derkoor ..West Frisia" onder leiding van den heer N, Snel a.s. Vrijdag beginnen met de repetities voor de operette ..Repelsteeltje". Dit belooft voor den komenden winter weer wat goeds. harenkarspel SCHAAKCLUB „Dr. MAX EUWE" Tuitjenhorn. De uitslagen 'van de 3e ronde voor de wintercompetitie waren als volgt: groep A: W. WestefC. Broersen 01 A. GielingCh. Immens 01 C. Gutker—A. Hof 0—1 groep B: D. HoogeboomW. Duijves 10 H. BomraerD. Tol 01 C. Bommer Az.Jan Stoop 10 D. Tol—C. Bommer Pz. 01 SCHAAKCLUB „DIRKSHORN." Dirkshorn. De uitslagen van de voor de wintercompetitie gespeelde partijen luiden als volgt: P. TijsenS. Cnossen afgebr. P. VerstratenE. H. Wind 01 R. Kant—P. Hoeve 01 J. KomenR. Meinema 01 J. K. SlotJan Levendig 01 D. NieropC. Schuit Az. 01 In de Vrijdag gehouden alg. le denvergadering van de schaakver. ..Dirkshorn" werd besloten zich aan te sluiten bij den Alg. Ned. Schaak bond. nieuwe niedorp. AMUSEMENTSORKEST HEEFT GOEDE PLANNEN. Niedorps Amusements Orkest zal in den komenden winter weer enkele mooie avonden geven. 8 Nov. a.s. zal £e eerste uitvoering plaats vinden met 'n geheel nieuw programma. Wij hebben de indee ling gezien en twijfélen niet, dat het aantrekkelijke en gevarieercfe programma benevens de bezielen de leiding van den heer Steinroth een waarborg zijn voor een genot vollen avond zooals we dat van Nied. A. O. gewend zijn. LEEUWARDEN, 16 Oct. Veemarkt. 90 Stieren, 540 vet te koeien, 1508 melk- en kalf- koeien f 305—650, 5G0 pinken 210—260. 1155 graskalveren f 56 —120, 118 nuchtex*e kalveren, SS3 weideschapen f 75 tot f 125, 187 lammeren f 40—60, 21 vette varkens, 150 kleine biggen f 40. Totaal aanvoer 4838 stuks. Over zicht: Melk- en kalfkoeien en pinken, aanvoer ruim, handel kalm, prijzen minder. Graskalve ren aanvoer ruim, handel flauw, prijzen lager. Biggen aanvoer kort, handel kalm, prijshoudend. Schapen en lammeren aanvoer minder, handel kalm. duxir. De N.V.C. nam heden 1000 runderen, 1100 graskalveren. 100 nuchtere kalveren, éen partijtje schapen en eenige varkens over. Eiex-handel. Kipeieren 6.5 10.75 ct. per stuk, handelsprijs f 1.32—1.37 per Kg. Eendêieren 7.6 —8.1 ct. per stuk. Pluimvee Slaehthanen f 1.50 —2.50, slacht/kippen f 1.50—2.75, ionge hanen f 12.25, jonge dui ven f 0.40 per stuk, konijnen f 1 per Kg. Vereen, van Zuivelmaatschap- nijen. Edammer kaas 20 plus f 0.87. 40 plus f 112. Goudsche kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 1.12, Broodkaas 40 plus f 1.12, Leidsrhe kaas 20 plus f 1.02, alles per Kg.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3