Afdeeling C Het N.A.F. en de Beroepskeuze 310 MILLIOEN Clandestien geslacht vee VERPLAATST Ue£jaeMKai-Kai Lofwaardig initiatief Een groot aantal Amsterdamsche meisje-s, leerlingen van de hoog ste klassen der lagere school, brachten gisteren een bedoek aan een overhemd en fabriek te Haar lem. De kinderen luisterden met belangstelling naar, een eenvoudi ge uiteenzetting van den bedrijfs- léider en maakten daarna een rondgang door de fabriek, waar zij het ontwikkelingsproces van, lap tot overhemd konden volgen. De aandacht die zij toonden be wees duidelijk dat de meisjes be lang stelden in den arbeid, die in deze industrie verricht wordt. Dat is ook de bedoeling van het Nedprlandsch Arbeidsfront, dat sinds kort bezoeken van de school .Jeugd aan verschillende industrie- en organiseert en dat ook hier de meisjes had samengebracht. Er is te weinig belangstelling voor den arbeid, zoo redeneert de leiding van het N.A.F. Men ziet te weinig den arbeid als ideaal. Het is dus noodig werkers te vor men., die met hart en ziel hun be roep kiezen en het als een soort roeping beschouwen. Dat zal het gemakkelijkst geschieden, wanneer de jeugd in contact xvordt ge bracht met het beroep. Daarom heeft de hoofdafdeeling beroepsvor ming en bedrijfsleiding van het N.A.F. onder leiding van dr. ir. G. de Gelder een nlan ontworpen, waarvan, de practische uitvoering geschiedt in samenwerking met de afdeeling jeugd Er is contact gevonden met de onderwijsautoriteiti^' in verschil lende gemeenten, die gaarne me dewerking verleenen en regelma tig brengen jongens en meisjes nu bezoeken aan uiteenloopende be drijfsgroepen, zooals metaal-, bout ONDERLINGE rifERZEKEMNIl MAATSCHAP»* Administratie-adres Gr. Hertoginnelaan 1. Den Haag. (o.ok voor personeel van luchtbescherming, brand weer, politie, enz.) Sedert 1 October Jl. (de aanvang van het nieuwe verzekeringshalfjaar) werd bijverzekerd voor GULDEN zoodat in totaal in deze af deeling thans verzekerd is voor een bedrag van ruim GULDEN Velen verzekeren' hun bezittingen tegen molest- gevaar, doch niet de gevol gen van oorlogsgeweld, die aan henzelve of de hunnen kunnen overkomen. Het is toch raadzaam U ook tegen molestongevallen te verzekeren. Vraagt inlichtingen bij Uw fco ASSURANTIE- W BEZORGER bewerking-, en textielfabrieken, bouwvakken, grafische en papier- verwerkende industrieën. Om de aandacht te vestigen op de huis houdelijke roeping van de vrouw, brengen de meisjes speciaal nog blzoeken" aan certrale keukens, keukens van ziekenhuizen en an dere groote inrichtingen. Zoo lee- ren de kinderen dus iets van den arbeid in de practijk zien en zoo zijn ze ook min of meer gericht, wanneer zij bij beroepskeuze ko men. Dat deze bëzoeken overigens van nut zijn, beimertkt. men al spoedig aan de belangstelling, die de kinderen toonen en die steeds weer verschillend is. Want dege ne die bijvoorbeeld een en al aan dacht is- voor de houtbewerking, interesseert zich vaak in het ge heel niet voor de metaalindustrie of omgekeerd. Daaruit Jeert men reeds begrijpen, welike richting de kinderen uit willen. De taak van de beroepskeuze wordt op deze wijze belangrijk ver licht. Ongetwijfeld is dit initiatie? van het N.A.F. dan ook van be- teekenis, zoowel voor het bedrijf als voor de jeugd, die in het be roep een levensvervulling moet vinden en dit alleen kan wanneer het beroep de volle liefde van den jeuigjdigen werker heeft.. liet is derhalve te hopen, dat de onderwijsautoriteiten in ge meenten, waar nog geen contact mét de organiseerende hoofdaf deeling van het N.A.F. bestaat, zich in verbinding zullen stellen met deze afdeeling. welke geves tigd is: P. C. Hooftstraat 180 te Amsterdam. De jeugd zal er bij gebaat zijn. een gevaar voor de volksgezondheid Het was indetachtigerjaren.dat in ons land de eerste schreden werden gezet op het pad van de vleeschkeuring. Rotterdam was in 18S4 de eerste stad in ons land, die de vleesch keuring waarnaast natuurlijk ook centralisatie van aanvoer en slachting noodzakelijk was in voerde. Amsterdam volgde in 18S7 met zijn centrale veemarkt en abattoir en langzamerhand werd dit goede voorbeeld door tal van andere gemeenjen nagevolgd'. Voor al in de steden, waar dikwijls ziek vee, dat men op het platteland niet kwijt kon, aan ondeskundige slagers werd verkocht, breidde het keuringsstelsel zich uit. Toch zou het nog tot 1921 duren, eer deze materie in de vleeschkeuringswet landelijk geregeld werd. Wanneer men de groote frissche hallen van de moderne abattoirs beziet, waar met behulp van stoom, warm en koud water ëdft zeer hooge mate van hygiëne wordt betracht, vraagt men zich met verbazing af, hoe ermenschen kunnen zijn, die door het min of meer regelmatig gebruik van vleesch, afkomstig van claödesticn geslacht vee, medewerken aan toe standen, die daarmee de schrilste tegenstellingen vormen en een aanfluiting zijn van de meest ele mentaire begrippen van hygiëne. Eenerzijds het abattoir, waar het St. Nicolaas-actie van den Nationalen Jeugdstorm. Arnhemsche jeugd- stormers en -stormsters trekken er met trompetgeschal en tromgerof fel op uit, om speelgoed in te zamelen voor het minder bedeelde kind. Polygoon-Zeijlemaker-Pax Holl. m afgekeurde vieesch in den destruc tor vernietigd wordt en zelfs het -vleesch, ,dat niet volkomen aan het eiescben voldoet, door sterilisatie bacterievrij -wordt gemaakt, alvo rens voor consumptie te worden .vrijgegeven, anderzijds de clandes tiene slachtplaats, waar te midden van faecaliën, afval'en andere half vergane en rottende stoffen, van stanlc en vuil, menschelijk voed sel wordt gereedgemaakt. Het is zelfs een leek volkomen duidelijk, dat dit een spotten is niet alleen met de eigen gezondheid van den consument, maar ook met de volks gezondheid in het algemeen. Dege nen, die desondanks nog niet over tuigd zijn huii even onverstandige als onverantwoordelijke handelwij ze, moesten eens een kijkje nemen in het .laboratorium van fyet abat toir, waar een verzameling prepa raten staat, opgesteld van aller hande ziekelijke afwijkingen, in den loop der jaren bij het geslach te vee geconstateerd, waarbij o.a. ook voor den mensch zeer gevaar lijke infectieziekten. Wanneer men dan bedenkt, dat de op het abattoir aangevoerde dieren over het algemeen niet de slechtste zijn en dat men met het .oog tip geldelijk .voordeel vaak zal trachten het vleesch van zieke of een natuurlijken dood ge storven dieren, clandestien te ver- koopen, is het duidelijk. dat de verbruiker van dit vleesch een dubbel groot risico loopt. Daarom past. hier slechts één conclusie: Clandestien vleesch? Dat nooit! llit het groot-Aziatische strijdgebied. Japansche troepen landen op het. eiland Natoena, Noordwestelijk van Borneo. Transocean-Fellinga-Pax Holl. m. Verboden, deze van het pen sioen af te hóuden. De centrale van het N.A.F. schrijft ons: Bij besluit van de secretarissen- gen. van de Dep. van Soc. Z. en Fin. is een misstand, die zich voordeed ten aanzien van de tijdelijke ver hoogingen van bepaalde ouderdoms- en invaliditeitsrenten. uit de wereld geholpen. Het was namelijk voorgekomen, dat ondernemingen met een eigen pensioenfonds, die een klein pensi oen aan hun vroegere arbeiders be taalden. daarbij de ouderdomsrente reglementair verrekenden met het pensioen. Toen de toeslagen op de ouderdomsrenten kwamen, verre kenden vele werkgevers deze ook. hetgeen niet de bedoeling is ge weest. Het N.A.F. is tegen deze handel wijze opgekomen en het gevolg is. dat nu bovenbedoeld besluit na- drukkeliüc bepaalt, dat inhouding der verhoogingen op ouderdoms- en invaliditeitspensioenen, ook wan neer het pensioenreglement anders bepaalt, niet toegestaan is. Genoemd besluit heeft "terugwer kende kracht tot 1 Juli 1941. zoodat alle verhoogingen, welke van dien datum af zijn ingehouden, alsnog volledig uitbetaald moeten worden. Van alles wat uit dorp en stad Lijk -drijvende gevonden. Gister middag is uit het water van de Han delskade nabij loods A.A. te Am sterdam het lijk opgehaald van J. V.,. wonende in de van der Pekstr. De man. die reeds een week gele den werd vermist, is vermoedelijk in het duister te water geraakt. Botsing tusschen twee trams. Gistermiddag om 4 uur heeft dicht bij het station Roden een botsing plaats gehad tusschen een rangee- rénde goederentram van de Dracht- ster tram en een van Groningen komende passagierstram. Beide lo comotieven derailleerden en kantel den. Ook een goederenwagen ge raakte uit de rails. Het machiije- personeel kon tijdig van de locomo tieven springen. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De ma- terieele schade is vrij groot. Inbraak in een boekhandel. Tij dens afwezigheid der bewoners is Zondagavond door middel van opén- sluiting ingebroken in een boekhan del in de de Gheynstraat te Den Haag. De inbrekefs doorzochten zoowel de boekhandel als de daar achter gelegen woning. Uit een toonbanklade werd 70 gulden ont vreemd. In de woning stalen zii een bedrag van vijftien honderd gulden, een horloge en distributiebescheiden Agent schiet inbreker in de heup. Eergisteravond zag een surveil- leerend agent, dat drie mannen de deur van een tabaksgrossierderij in de Hobbem astraat te Den Haag met een breekijzer probeerden te for- ceeren. Toen zij op zijn komst de vlucht namen, zond hij hen eenige schoten achterna. Even later werd een hunner, de 29-.iarige opperman J. de B.. in de Delftschelaan aan getroffen. Hij lag daar met een schotwond in de rechter heup. De geneesundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Naar zijn twee'voort vluchtige kameraden wordt gezocht. Economische Voorlichtingsdienst 's Gravenhage De bibliotheek van den Economi- schen Voorlichtingsdienst is van Rijnstraat 28 naar Bezuidenhóutscheweg 95 De bibliotheek is voor het publiek geopend op Werkdagen van 9 tot 17 uur; Zaterdags van 9 tot 12.30 uur. Officieele mededeelmgen GORT EN GEMENGD MEEL. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 28 November 1942 zal, in plaats van één bon voor 250 gram gort e.d., één bon voor 125 gram gort, gortmout enz., benevens één bon voor uitslui tend 125 gram gemengd meel worden aangewezen. In verband hièrmede zul len de plaatselijke distributiediensten bij inlevering van de ter verkrijging van gort aangewezen bonnen „Alge meen 406", gedurende de tijdvakken van 19 tot en met 23 October 1942 en svan 2 tot en met 6 November 1942 aan detaillisten voor de helft van het aan tal ingeleverde' rantsoenen toewijzin gen uitreiken voor gort, waarop gort, gortmout, gortbloem, grutten, gemengd meel, rijstgries, aardappeltapioca of aardappelmeelvlokken verkrijgbaar zijn, en voor de andere helft toewijzin gen voort gort, waarvan de linkerbo venhoek is verwijderd an welke uit sluitend recht geven op het koopen van gemengd meel, uitreiken, Grossiers dienen bij de inwisseling der door hen van detaillisten ontvan gen gorttoewijzingen voor verzamel- toewijzingen, de toewijzingen, waarvan de linkerbovenhoek is, verwijderd, ge scheiden te houden van de andere. De tyeide soorten moeten derhalve in af zonderlijke zakjes MD 258A en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 241-21 bij de distributiediensten worden in geleverd. De grossiers zullen bij inle vering van toewijzingen waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, ver- zameltoewijzingen ontvangen, waarvan de linkerbovenhoek eveneens is ver wijderd en welke derhalve uitsluitend recht geven op 't koopen van gemengd meel. Detaillisten en grossiers, die ge woon zijn rechtstreeks gemengd meel van fabrikanten te betrekken dienen de toewijzingen en verzameltoewijzin- gen, waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, aangeteekend op te zenden aan de Nederlandsche Meelcentrale, Afd. Boekweitgrutterij, Zwarteweg 75. 's-Gravenhage, Tel. interl. EEEE toe- stely 97. De Meelcèntrale zal aan de betrokken handelaren mededeelen van welken fabrikant zij op deze toewijzin gen gemengd meel zullen ontvangen, en zendt de toewijzingen aan, dezen fabrikant door. Bij inlevering van toewijzingen, waarvan de linkerbovenhoek niet is verwijderd, zullen de grossiers verza- meltoewijzingen ontvangen, waarvan eveneens de hoek niet is verwijderd. Deze verzaméltoewijzingen behoeven niet te worden opgezonden aan de Meelcentrale. De grossiers kunnen hierop dus rechtstreeks bij hun nor male leveranciers gort e.d. betrekken. In het Olympisch stadion te Amster dam werd Zondag de belangrijke wedstrijd tusschen de béide hoofd stedelijke eerste klassers Blauw Wit en Ajax gespeeld, welke in een 20 overwinning voor de Blauw Witters eindigde. Ferwerda, de doelverdedi- ger van Blauw Wit. bij een aanval op zijn heiligdom in actie. V.N.P. De Haan Pax Holland m. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 48 „Als een Indiaan -op het oorlogs pad," denkt Percy in zichzelf en moet tegelijkertijd om die vergelij king lachen. Met dat lachje nog om de lippen steekt hij Haar over.de schrijftafel heen de hand toe: „Ik wilde u vragen of u voortaan als mijn particuliere secretaresse zoudt willen werken, miss Ray- mond?" „Ik wil niemand van haar plaats verdringen, mr. McKenna." „Miss Wells gaat trouwen." „Zoo, dat is wat anders. De eenigszins neerbuigende toon ergert Percy. want hjj weet niet, dat deze ondergeschikte niet gewend is te gehoorzamen, maar te bevelen. „U zoudt u dus eventueel wel willen verwaardigen deze betrekking aan te nemen?" zegt hij, en neemt de hatelijkheid uit zijn woorden weg door een vriendelijk lachje. Miss Raymond zou McKenna op dat moment het liefst in zijn gezicht slaan maar ze weet zich in bedwang te houden en antwoordt: „Wanneer u denkt, dat ik voor die betrekking geschikt bent, wil ik haar natuurlijk wel aannemen." „Goed dus van Maandag af, niet waar?" „Jawel, mr. McKenna," Miss Ray mond staat op om heen te gaan. „Excuseer mijn vraag, miss Ray mond, is u een Amerikaansche?" „Mijn familie komt uit Mexico." „Maar-woont ze nu hier'in San Francisco?" „Neen, ik sta alleen op de wereld, ik woon pas sedert kort in San Francisco." „Zoo? Waar woonde u dan vroe ger?" „In het Zuiden van Californië In San Diego, dicht bjj de Mexlcaan- sche grens." „Aha," zegt Percy McKenna als wilde hij daarmee zeggen: „Dat ver klaart veel." Hij zou graag nog meer willen vragen, doch de antwoorden komen met zooveel tegenzin over de lippen van het jonge meisje, dat hij niet durft.- Niet durft tegen een ondergeschikte Belachelijk, maar... toch is het zoo! Erpmanga is dus nu privé-secre- taresse van Livio Alfano's compag non. Ze is reeds den eersten dag van haar werkzaamheden bjj de „Three Anchors Line" haa» spionnage be gonnen. In de uitrustingsafdeeling is de geheel op de hoogte gekomen van de vrachtbootvloot. De plannen der schepen heeft ze een voor een stille tjes mee naar huis genomen en des nachts gecopieerd. Ze heeft alle vaarplannen en data. Ze kent de filialen der lyn in OdSt-Azië. Ze heeft zich in de bevrachtingsafdee- ling óp de hoogte gesteld van de vrachtprijzen en die van' de concur renten van de Three Anchors Line. Ze weet welke koers de schepen ne men weet ook, dat Alfano voor maanden op een. inspectiereis naar Oost-Azië is met of zonder zijn vrouw! daar is ze ^ïog niet achter gekomen. Wat haar nog aan kennis omtrent het interne bedryf ontbreekt, ver neemt ze dé volgende weken door haar werkzaamheden als privé se cretaresse van den chef. Alleen \veet ze nog niet' genoeg over de persoon lijke omstandigheden van Livio Al fano en zijn verhouding tot Mc Kenna, doch ze voelt dat het niet lang meer zal duren of Percy zal in zijn verliefdheid vertrouwelijk met haar spreken en daarna zal hij geen geheimen meer voor haar hebben. In de vierde week van haar ver blijf in San Francisco zoekt Ero- manga een vriend van Kuan-Lung i op, die in het aan den anderen oever van de San Francisco-baai gelegen Oakland. een bank beheert. Reeds lang heeft de heer Wang den aan bevelingsbrief van zijn vriend Kuan- Lung in zijn bezit en Eromanga wordt allervriendelijkst ontvangen. Wat ze jfan bankier Wang verlangt, behoeft deze' niet alleen uit welwil lendheid te doen, want hij zal er ook een aardigen duit aan verdienen. En zoo wordt Eromanga het spoedig met den Chineeschen bankier eens. De heer Wang stelt zich dus met den scherpsten concurrent van de „Three Anchors Line in verbinding en levert deze firma geregeld de van Eromanga ontvangen geheime berichten. Zoo doende is deze con- curreerende firma geheel op de hoogte van elke offerte van Mc Kenna Co. en kan dus steeds, on- dèr dien prijs blijven. Ook de maat schappij, waarbij de schepen van Mc Kenna Co. verzekerd zijn. ont vangt op geraffineerde manier een waarschuwing om bij het jafsluiten van nieuwe of het vernieuwen van oude polissen vooral voorzichtig te zijn, met verwijzing naar een te ver gaande spaarzaamheid bij de uit rusting die niet overeen te brengen is met de veiligheid der schepen. Zoo begint de ondermijning van de tot nu toe zoo bloeiende zaak. Op een Zaterdag, kort voor het sluiten der kantoren, als Eromanga de brièvenmap ter onderteekentng op Percy's schrijftafel legt zegt hij plotseling geh'eel onverwacht: „Miss Raymond, ik heb u iets te vragen. Zoudt me het genoegen willen doen vanavond met me te gaan dineeren?" Daarbij wordt hij rood als een jong meisje en ergert er zich over, dat hem zooiets kan overkomen. Doch miss Raymond schijnt dat niet op te merken. Op haar onver schillige èn stugge manier ant woord ze: „Graag mr. McKenna, ik ben alleen bang, dat ik geen erg amusant gezelschap zal zrjn. Na kantoortijd zoekt Eromanga een modewinkel op om een avond toilet te koopen, ze bezit er geen en heeft er nooit een bezeten ook. Als ze het eerste heeft aangetrokken en zich daarmee in den spiegel bekijkt, overmeestert haar een gevoel van walging. Weinige jaren geleden heet ze nog zonder er iets bij te denken, naakt met de zwarte wilden van Guadalcanar in het water ge stoeid, doch zich in een gedecolle teerde japon in een openbaar res taurant van een weyeldstad vert'oo- nen, neen, dat komt haar onbehoor lijk voor. Ze ziet dus van den aan koop van een dergelijk toilet af en kiest een donker middagjaponnetje met lange mouwen. (Wordt vervolgd). Pijnen in de ledematen verdwenen. Ik kan wear wan. delen als vroager. Mevr. M. L. te W. schrijft, dd. 25-1-40: „Sedert jaren leed ik aan scheuten in de ledematen en pijn in de kniege-" wrichten, zóó he vig, dat ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw-en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem ciirect de proefl Origineele verpakking van20 tabletten slechts 60 as. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trinsral Agentschap. Nassaukada 373, Amsterdam SUIKERWERKTOEWIJZINGEN Grossiers kunnen de toewijzingen voor suikerwerk, waarvan de linker-1 bovenhoek is verwijderd, nog tot en met 23 October 1942 bij de plaatselijke distributiediensten inleveren ter ver krijging van verzameltoewijzingen, Zooals bekend zijn toewijzingen met verwijderden linkerbovenhoek destijds uitgereikt aan detaillisten, die bonnen „Algemeen 377", aangewezen voor het extra rantsoen versnaperingen, heb ben ingeleverd. De aandacht wordt er op geves tigd, dat deze toewijzingen na 23 Oc tober 1942 niet meer door de distribu tiediensten, zullen worden aangeno men. De geldigheidsduur der bovenge noemde toewijzingen is verlengd tot en met 23 November 1942. PEULVRUCHTENTOEWIJZINGEN. De geldigheidsduur van de toéwijzin- gen voor peulvruchten, welke een ver valdatum hebben, gelegen in het tijd vak van 15 Augustus tot en met 15 No vember 1942, is verlengd tot en met 15 November 1942. CHOCOL ADETOEWIJZINGEEN. De geldigheidsduur van de toewij zingen voor chocolade met een verval datum, gelegen in het tijdvak van" 1 October tot en met 1 December 1942, is verlengd tot en met 1 December 1942. UITVOERMONOPOLIE VISCHAFVAL Aangezien, blijkens een besluit van den Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij (Staatscourant van 31 Augustus 1942) van 1 September 1942 af de Neder landsche Visscherijcentrale is aange wezen als monopoliehoudster voor den uitvoer van -vischafval, moeten dege nen, die genoemd product wenschen te exporteeren, zich in hef vervolg voor het verkrijgen van een uitvoermachti- ging wenden tot de Nederlandsche Visscherijcentrale, 2de Adelheidstraat 300, 's Gravenhage. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 21 OCTOBER. Hilversum I. 415,5 at. 7.16 Volksliedjes (gr.). 7.30 BNO: Nieuws berichten. 7.40 Vrool|)ke morgenklaaken (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 „Zangeres sen", voordracht. 8.50 Orkestconcert (gr.). 9.00 „Het lichte lied weerklinkt" (gr.). 9.30 Spiegql van den dag (opn.). 9.40 Gevleugelde melodietjes' (gr.). 10.00 Orkestprogramm» (gr.). 10.30 Mond open, neus dicht, reportage. 10.45 Orkest Rentmeester. 11.30 Vocaal en in strumentaal programma. .12.00 Almanak. .12.05 Piet van Dijk en z|Jn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Gerard van Krevelen en sIJn orkest, soliste en accor deonduo. 14.00 „Halfweg", gevarieerd pro gramma. 15.00 „Villa's, bosschen en tuinen van Rome", voordracht. 15.20 „Halfweg", ge varieerd programma. 17,30 „Een kapitein ver telt", reportage. 17.45 Rondom de Weensche oqerette, radio-potpourri: 19.00 „Hët geheim zinnige Noorden", lezing. 19.15 Weensche lied jes (gr.). 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.50 „Levende letters", luisterspel-vraagge sprek-reportage. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een 4ljnvèrbindlng met de studio beschikken. 20.15 Componisten- spiegel. 20.30 Omroepsymphonle-orkest. 21.20 Zang en piano (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 „In dropmen zingen" (gr.). 22.4524.00 KlankenparadUs (gr.). Hilversum II. 801,5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Boerenland in boek en krant. /8.15 Zweedschë dansen (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 In strumentale en vocale soll (gr.). 9.00 Com posities van Ernst Plscher (gr.). 9,15 Voor de huisvrouw. 9.30 Oomposities van Ernst Fischer (gr.). 10.00 Godsdienstige ültzending. 10.40 Or- ChristelIJke kinderkoor „Lenteklokjes" (opn.). kestconcert (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 11,30 Joan 'Lancé en zijn orkest en eramofoon- muzlek. 12,30 Programma-overzicht.®2.35 Zang met pianobegeleiding (gT.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Land- bouwreportage. 13.15 Fluit, viool, altviool en cello. 14.00 Godsdienstige uitzending, 14.30 Marschen en walsen (gr.). 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Zigeuners spelen (gr.). 16.00 Stephen Jansen's dameskoor. 16,20 Twee vleti- gels. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beurs- beflchten. 17.00 Voor de Jeugd. 18.15 Mar schen (gr.J. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Brabantsch praatje. 19.00 Musetteklanken (gr.). 19.16 „Pension 't Stekeltje", luisterspel. 19.30 Om- roepsymphonie-orkest en solist. Vanaf 20.15 alleen voor de radlo-centraies; die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Otto Hendriks en z|Jn orkest en gramofoon- muziek. 21.15 Theo üden Masman en z|)n dansorkest (opn.). 21.45 BNO: n Nieuwsberich ten. 22.00 BNO: Politiek praatje. 22.10 Avond- WlJding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. Huofdredacteuf A R Jonker Plaatsverv van den hoofdred. nuitenl en stadsnieuws Den Hel ler A* C van Kampen Binnen- ind alg report en streeknieuws Eriks Haagsch redacteur P H M Verberne. Den Haag 'ernntwooraelijk voor de adver- enties. Schager editie G Schoorl Schagen Verantwoordelijk voor le advertenties, Heldersche editie f Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2