De moord te Driebergen Alle pijn verdwenen! Vo-ei&at Texel I-LS^VI 1-1 HetjacMKai-Kai RADIOPROGRAMMA De verslagene wist te veel" Verhoor en requisitoir Onder doodsche stilte wer den oim even over twee de drie verdadhten binnengeleid naar de verdachtenbank, res pectievelijk Slagfboom, v. d. Neut en Montijn. Alle drie ma- iken een onverschilligen in druk. Eerst wordt verd. Slagboom ge hoord. De president gaat met ham dien moord uitvoerig na. En dan hooren we van Slagboom, dat zij reeds lang van plan waren Horn- kamip om het leven te brengen. Zij hadden lr.si van hem hij wist i» veel! en zij wilden hem maar liever kwijt zijn. Hij wist te veel van onzen zwarten handel, zei Slagboom. Op den avond van den 30sten September zagen de verdachten hun kans sohoon. Ze zeiden tegen Homkamp dat er in het bosdh te Driebergen een vliegtuig klaar stond, dat hen naar Engeland zou brengen. Homkamp, die ook bang was geworden van de politie, ge loofde dat en zoo hebben ze met zijn drieën Homkamp op afschu welijke wijze vermoord. Uitvoerig vertelt Slagboom, hoe zij Hom kamp hebben gewurgd, de hersens hebben ingeslagen en tenslotte den polsslagader hebben doorge sneden. Slagboom zegt aan bet einde van het verhoor, spijt te hebben van zijn daad, met name vindt hij het verschrikkelijk voor de oudere van H. Hij heeft zeer ,veel berouw over zijn daad en is ervan overtuigd, dat hij een flinke Btraf heeft verdiend. Vervolgens heeft de president v. d. Neut ondervraagd. Verd doet zeer vreemd. Hij Jacht maar zoo'n beetje voor zioh uit en brengt ten slotte naar voren, dat hij zich van de zaak weinig of niets meer her innert. De president leest dan de verklaring voor, welke verd. voor de politie heeft afgelegd en vraagt hem of het zoo is geweest. Verd: Dat kan wel, ik weet het niet meer. De derde verdaohte, Montijn, vertelt kalm, hoe de moord ten uitvoer is gebracht. Hij erkent -Homkamp met een stok te heb ben geslagen, nadat men hem eerst met een strop had gewurgd.' Na de stokslagen hebben ze met zijn drieën den strop nog wat vaster aangetrokken om toch maar zeker te zijn dat liet slacht offer inderdaad dood zou zijn. Eerst wilden zij Homkamp aan een boom ophangen, om den schijn te wekken, dat hij- zelf moord had gepleegd, maar later, vonden ze toch maar beter omr het lijk onder- den grond te stop pen. Ook Montijn heeft diep be rouw van hetgeen hij heeft mis dreven. Hij zegt, dat hij zijn straf gelaten aal ondergaan. Deskundigenrapporten. Uit de verschillende rapporten, die over de verdachten zijn uitge bracht blijkt, dat Slagboom wel leed aan een ziekelijke afwijking, maar dat hij overigens volkomen normaal is. Zijn uiterlijke onbe wogenheid heeft den deskundige verbaasd. Het rapport van v. d. Neut zegt, dat verd. eigenlijk een groot kind is, een echte sul, die zich gemak kelijk door een ander laat mee- slcepen. Verd. is verre van nor maal en het is zeer wel mogelijk d^t hij zich de daad te Driebergen niet goed meer voor den geest kan balen. Over Montijn zegt het rapport, dat hij uit een degelijk gezin stamt. Aanvankelijk wilde hij bij de ma rechaussee komen, maar toen dat niet lukte, is hij de hou-vast in het leven kwijtgeraakt. Opmerkelijk is zijn zucht naar avontuur. Hij h{td een vervalscht eergevoel en leed aan verhitte voorstellingen. Nadat de getuige-deskundige, de pro-sector dr. B. J. Mansens, is ge hoord, die over die oorzaak van den dood verklaringen aflegt, is het woord aan den officier van justi tie, mr. Alberda. Het requisitoir, Spr. staat uitvoerig stil bij de beweegredenen van den moord. Het staat volgens spr, volkomen vast dat Slagboom de hoofdschul dige is. Bij hem hebben zich ook sexueele praktijken geopenbaard en hij was het, die op de idee kwam om Hornlcamp te vermoor den. Er leefde een valsche roman tiek in verdachte en hij ging zich te buiten aan sexueel wangedrag. De officier eischte tegen hem een gevangenisstraf voor den tijd van twintig jaar. Daar v. d. Neut niet volkomen toerekeningsvatbaar is, eischte spr. tegen hem vijf jaar, terwijl- de of ficier tegen Montijn acht jaar eischte. De verdedigers mr. van Ravens- waay, mr. van Heyst en mr.Wem- merslager van Sparwoude hebben ieder op hun beurt clementie voor hun cliënten verzocht. De rechtbank zal heden over veertien dagen uitspraak, doen. Ik gevoelde mij als herboren. De Heer O M. ttK uhrijft, dd 23-1'41: „Met mijt» 83 jt* ren leed ik aan een buitengewoon .pijnlijken aanval Jvandschias. Niets 'hielp, zoodat ik tenslotte alleen nog kromgebogen, leu nende op een stok, rondkroop. Van slapen was geen sprake. Toen nam ik Uw Ovaaltjes: reeds den eersten dag verminderden de pijnen en sliep ik 6 uren. Ik gevoelde mij den volgenden morgen als herboren en reeds na 8 dagen bemerkte ik niets meer. Uit voorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes en beveel deze iedereen ten zeerste aan." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkond heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In aUe apotheken en-drogisterijen verkrijgbaar. Titnara! Agentschap, Nassankada 371 Amstardaw Toepassing vacantiebepaliogen Blijkens bij het college van rijks- bemiodelaars ingediende vragen, schijnt er misverstand te bestaan omtrent de toepassing van de ge bruikelijke vacantiebepaling in des betreffende regelingen, welke door het college bindend zijn vastgesteld. Het kan daarom nuttig zijn mede te deelen. dat uit de redactie van evènbedoelde bepaling volgt, dat aan de arbeiders, op wié deze rege lingen van toepassing zijn. overeen komstig het bepaalde in het vacan- tie-artikel. zooveel mogelijk nog dit jaar vacantie of vacantievergoeding moet worden verleend, berekend naar den daarvoor in aanmerking komenden duur van het dienstver band vóór het in werking treden van de desbetreffende regeling. De opvatting, dat voor de bepa ling van het tijdstip en den duur der vacantie. resp. van het bedrag der vacantievergoeding. slechts re kening behoeft te worden gehouden met den diensttijd, vallende na het in werking treden der regeling, is derhalve onjuist. UITKEERING BU BEVALLING. Bericht is ontvangen, dat vanaf 1 NovembeT 1941 af aan hoofden en onderwijzers, verbonden aan open bare en gesubsidieerde bijzondere lagere en buitengewone scholen, als mede aan directeuren en leeraren van gesubsidieerde bijzondere kweekscholen, voor onderwijzers en onderwijzeressen, zoowel in vas ten als in tijdeUiken dienst, wier bruto-wedde (d.i. het loon. zonder de kindertoelage) niet meer be draagt dan f 3000 per jaar. bij be valling van hun echtgenoote. doch ters. stief- en pleegdochters, die bij hen inwonen, bij wijze van vooruit betaling. een uitkeering van f 55. wordt toegekend, als bijdrage in de kosten der bevalling. Het principe, dat de uitkeering uiteraard bij el ke bevalling slechts éénmaal kan worden uitgekeerd, geldt ook bij geboortd van een tweeling, enz. In dien vorengenoemde personen een nevenfunctie mochten vervullen, waarin zii. op grond va$ de Ziekte wet aanspraak maken op een uit- In het stadhuis te Alkmaar wordt een tentoonstelling gehouden, welke van historische waarde is. Vele voorwerpen, die gevonden zijn in de oude slotgracht te Egmond aan den Hoef, zijn (hier tentoongesteld. De burgemeester van Alkmaar, de heer B. A. v. d. Sluys (links) en de heer H. van Donselaar. ambtenaar van de wetenschappelijke afdeeling ten gemeentehuize, bezichtigden eenige eeuwenoude Jacobs-Icannen. Polygoon-Kuiper-Pax Holland m. DE BESCHERIVUNG VAN DEN TITEL EN AANDUIDING VAN INGENIEUR. Naar aanleiding van de talrijke verzoeken om inschrijving in het in- genieursregister wordt van de zijde van het Dep. van Opvoeding. We tenschap en Kuituurbescherming de' aandacht er op gevestigd, dat de commissige, bevoegd om een daar toe strekkende verklaring aiit te rei ken. nog niet is ingesteld. Zoodra dit is geschied, zal hiervan en van verdere gegevens in de pers mede- deeling worden gedaan. Men stelle derhalve het indienen van verzoekschriften tot dit tijdstip uit. APPLICATIECURSUS DUITSCHE TAAL. Naar wü vernemen zullen alle personen, welke een applicatiecur sus in de Duitsche taal volgen, in aanmerking komen voor een bewijs van vrijstelling van inlevering van hun rijwiel. Hierbij dient in over weging te worden genomen, dat van deze regeling geen misbruik ge maakt mag worden, door bijv. een dergelijke cursus te gaan Volgen, met het doel voor vrijstelling in aanmerking te komen. GEVELBORDEN N.V.D. De woonhuizen van de Buurt - schapshoofden van den Ned. Volks- dienst. zullen worden gekenmerkt met een gevelbord. Dit gevelbord zal worden aangebracht op een goed zichtbare plaats, zoodat voortaan iedereen kan zien. waar de plaatse lijke Buurtschapshoofden zijn ge vestigd. keering. dan dient men deze uitkee ring te praevaleeren. zoodat belang hebbenden zich in dat geval voor uitkeering moeten wenden tot den Raad van Arbeid. Zondagmiddag 12 uur werd op het Sportterrein alhier een voetbalwed strijd gespeeld tusschen Texel 1 en LSVV 1 uit Noord-Scharwoude. Het elftal van Texel had een kleine wij ziging ondergaan, n.1. de rechtshalf (H. Negens) en de midhalf hadden van plaats verwisseld. Het elftal van N.-Scharwoude deed zich al spoedig kennen als een sterke ploeg; de rechtsback en de doelver- dediger muntten uit als uitstekende spelers, terwijl de midvoor zeer ge vaarlijk was voor het doel van de tegenpartij. Texel kreeg eerst eenige kansen, die evenwel afdoende door de LSW- verdediging werden afgeslagen. Daar na golfde het eenigen tijd op en neer. De veldmeerderh^id, zooals die in den wedstrijd van Texel tegen Wa tervogels bestond, was er dezen keer niet Na eenigen tijd kwamen de gasten er beter in en werden hun aanvallen zeer gevaarlijk. Door een misverstand van de Texelsche backs, die bleven staan toen de midvoor van If.-Scharwoude een bal werd toege speeld, kreeg deze een gemakkelijke kans om te doelpunten. 10 voor LSVV. Na de rust nam Texel direct het offensief, maar de verdediging -van de gasten wist eerst niet yan wijken, 't Gelukte de thuisclub eenige cor ners te forceeren, die mooi werden genomen, doch niets opleverden. Vrij onverwachts wist de Texelsche mid voor J. v. d. Pijl vrij te komen, en met een prachtig schot den achter stand in te halen, 1- 1. Daarna ruilden de midvoor en de linksback bij LSVV van plaats, doch dit bracht geen verandering in het spel. De linksbuiten van N.-Schar woude gaf nog eenige voorzetten, die niet benut werden. De eindstand, 11, gaf de spel- verhouding heel goed weer. De scheidsrechter leidde uitste kend. Problemen van den dag DE NIEUWE TIJD. Een onzer Heldersche lezers meent de bijzondere omstandigheden waar onder hij momenteel zegt te verkee- ren. te moeten wijten aan den ..nieuwen tijd". Hij schrijft o.m.: ..Daar ik werkloos werd heb ik mij als goede burger opgegeven bij het Arbeidsbureau (Den Helder). Ik moest toen naar Alkmaar voor keu ring om naar Duitschland te wor den uitgezonden, doch werd af gekeurd. Maar nu 4oop ik al zes weken zonder, werk rond. krijg g,een steun en op hét arbeidsbureau krijg ik steeds te hooren. dat er geèn werk is. Nu is mijn vraag is dat de nieuwe tijd? Geef mij dan maar den ouden tijd. toen werden we nog gesteund en nu laat men ons maar van de straatsteeneh eten. Men heeft het wel eens over zwarten handel, maar als je geen werk krijgt- terwijl je werken wilt. moet je wel het een of ander doen om den nieu wen tijd door te komen." ANTWOORD: Vele aanvallen op den nieuwen tijd wordeir"even ten dentieus gedaan als deze inzender doet. Bij een nauwgezet onderzoek blijkt dan meestal, dat niet de ..nieu we tijd", maar de betrokkene zelf oörzaak is van de omstandigheden waarin hij verkeert. Dat is ook hier het geval en omdat hét niet prettig is. als anderen van die omstandig heden kennis nemen, laten wij den naam van inzender maar achter wege. Hier volgt dan de nuchtere wer kelijkheid. Men oordeele zelf wie schuld is van de moeilijkheden, waarin inzender verkeert, inzender is van beroep schilder en als zooda nig werkzaam geweest bij een Duit sche firma te Den Helder en wel van 12 Februari tot 28 Augustus '42. Zijn loon bedroeg f 31.per week. Hij is door de firma ontslagen, om dat hij herhaaldelijk van zijn werk wegliep en derhalve is hi.i door eigen schuld werkloos geworden, zoodat hem ingevolge de geldende bepalingen der Rijkssteunregeling, geen steun mag worden verstrekt. Zoodra hij zich als werkzoekende bij het bijkantoor van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Den Helder liet inschrijven is hij voor keuring opgeroepen, doch afgekeurd voor plaatsing in Duitschland. De leider van bovengenoemd bijkantoor heeft reeds enkele malen getracht hem bij schilderspatroons te plaatsen doch in verband met zijn anteceden ten wil niemand hem aan het werk p. st. f 0.24 f 0.15 f 0.10 p. kg. t 0.07 f 0.09 f 0.09 f 0.10 f 0.C f 0.5 f 0.25 f 0.11 f 0.10 f 0.24 f 0.24 f 0.18 f 0.16 f 0.13 Officieele mededeelingea MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL- LISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking No. 35. Deze prijslijst geldt van 21 October 1942 af. Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen GROENTEN. Holl. bloemkool: per 100 st. Ia boven 30 cm over den kop gemeten f 18.50 Ib boven 2530 cm. i over den kop gem. f 15.50 II boven 1825 cm. over den kop gem. f 11.50 III boven 1218 cm. over den kop gem. f 8.— p. 100 kg. Witte kool f 5.— Roode kool f 6.50 Savoye kool (geel) f 6.50 Savoye kool (groen) f 7.50 Boerenkool f 6.50 Spruitkool: geschoond f 30.50 ongeschoond' f 19.50 Andijvie I f 8.— Andijvie II f 7.50 Postelein f 19. Spinazie (blad): (glas) f 19.— natuur f 13.50 struik f 12.50 Raapstelen f 10.— Boonen: kasboonen f 43.50 stok prjncesse f 32.50 snij spek f 24. stamboonen z. draad f 24. Overige soorten f 20.50 Pronkboonen f 14. Kropsla (natuur): per 100 st. I minstens 1,8 kg. per 10 stuks t 4. II van 1,5—1,8 kg. per 10 stuks ..f 3.50 Kropslag (glas): I minstens 1,5 kg. per 10'stuks f 4.80 II van 1,2—1,5 kg. per 10 stuks f 4.30 p. 100 kg. Veldsla f 19.20 Snijsla f 9.50 Schorseneeren f 20.50 Witte Uien f 9.— Roode Uien f 10. Witlof f 29.50 per 100 st. Koolrabi (bov. 1 cm. 0) f 6.— p. 100 kg. Koolrapen f 4.50 p. 100 st. Komkommers (platglas): Ia minst. 850 gr. p. st. f 17. Ib 700-850 gr. p. st. f 14.— II 600-700 gr. p. st. f 11- III 500-600 gr. p. st. f 8 per 100 kg. Komkommerstek f 10.50 Kaskomkommers p. lOOst. I v.a. 500 gr. p. st. f26.— II v. 450—500 gr. p. st. f 20.— III v. 350—450 gr. p. st. f 14.— Kroten: p. 100 kg. I tot 1/2 kg. per st. f 7. II v. 1/2—1 kg. p. st. f 6.— III v. 1—1 1/2 kg. p. st. f 5.— Gekookte kroten: 3 st. of meer per kg. f 13. minder dan 3 st. p. kg. f 11.50 Peen zonder lof (roode): I van 20—50 gram p. 100 kg. gewasschen f 10. II van 51—200 gram v ongewasschen f 7. III van 201—500 gram ongewasschen f 6. IV van 501 gram en hooger ongewas schen f 5. Peen zonder lof (gele) f 5.— p. 100 bos Jonge bospeen f 9.50 p. 100 kg. Tomaten: jonge kas-, I, II, III, IV f27.— I, II, III, IV f 20.— idem bonken f 15.50 kriel en gescheurd f 10. natuurtomaten f 15.50 per 100 st Aubergines f 20.— p. 100 st. Pepers f 46. Paprika f 13. p.100 kg. Ramenas f 11 p.100 bos Radijs f 4.50' f 0.07 f 0.07 p. kg. f 0.25 f 0.12 f 0.26 f 0.12 f 0.13 f 0.39 p. st. f 0.08 p. kg. f 0.07 p. st. f 0.22 f 0.18 f 0.14 f 0.10 P kg f 0.14 P- st.' f 0.32 f 0.25 f 0.18 p. kg. f 0.09 f 0.08 f 0.07 f 0.16 p- kg f 0.13 f o.o f o.o; f 0.07 f 0.07 bos f 0.12 p. kg. f 0.35 f 0.26 f 0.20 f 0.13 f 0.20 p. st. f 0.26 p. st. f 0.58 f 0.17 p. kg. f 0.14 p. bos f 0.07 zetten. Indien het een flinke kerel was. zou hij reeds direct aan het werk zijn geweest, daar er speciaal in Den Helder steeds een tekort aan arbeiders bestaat, doch de man is liever lui da* moe. Zij nog vermeld, dat betrokkene ongehuwd is en geen kostwinner. Indien hij in het geheel niet meer 'in zijn onderhoud kan voorzien, dient hij zich te wenden tot het Ge meentelijk Bureau voor Maatschap pelijk Hulpbetoon" in de plaats van inwoning. feuilleton 49 door HANS POSSJCNDORF De japon moet haar echter toch wel bijzonder goed staan want Percy McKenna staart haar verrukt aan als ze 's avonds in de garderobe haar mantel aflegt. Miss Raymond is werkelijk geen onderhoudend gezelschap. Ze vindt het namelijk verstandiger zelf zoo weinig mogelijk .te praten, opdat Percy McKenna des te meer zal moeten zeggen. Hij weet niets be ters te doen dan haar van zijn leven te vertellen. Hij zegt, dat hij al 7 jaar geleden met den heer Alfano de „Three Anchors Line" heeft opge richt, toen hij dus pas twee en twin tig jaar was. Eromanga huichelt bewondering en vraagt: „Is uw compagnon ook nog zoo jong?" „O neen, Rocco Alfano is al mid den vijftig," antwoordt Percy. De vanzelfsprekendheid waarmee hij qpn naam van Rocco uitspreekt ontneemt Eromanga bijna haar zelf- beneersching. Ze haat den compagnon n Livio Alfano op dat moment als haar doodsvijand. Percy McKenna is zes jaar geleden getuige geweest van dat schandelgke verraad van Livio Alfano en heeft klaarblijkelijk zgn compagnon meer geloofd dan haar vader. En nu gunt ze het dezen jongen Amerikaan, dat ook hij ge ruïneerd wordt, als haar aanvallen tegen de „Three Anchors Line" ge lukken. Eromanga dwingt zich zelfs om te lachen, en vraagt: „Hoe komt het, dat u zich met zoo'n veel ouderen man geassocieerd heeft?" Nu is ze eindelijk bij het onderwerp aan geland, waar ze over wil spreken. „Eigenlijk door toeval. Mr. Alfa- no'8 vrouw is een ver famiilelid van me. Ze is een juffrouw King uit Philadelphia..." En nu verneemt Eromanga het volgende: In 1906, kort na de groote aanbeving van San Francisco, was Percy's vader gestorven, waardoor hij in het bezit kwam van een aan zienlijk vermogen. Op een zakenreis naar het Oosten bezocht hij in Phi ladelphia een oom van zgn overleden moeder, mr. Charles King. Bij die gelegenheid leerde hij den man van Edlth King, mr. Alfano kennen. Al fano had destijds juist zijn aandee- len in een scheepvaartmaatschappij verkocht, omdat de onderneming door de groote concurrentie niet meer winst afwierp. Hij liep rond met het plan om ergens een nieuwe maatschappij, lieföt weer een reede- rij, op te richten, doch zijn kapitaal was daarvoor niet toereikend. Per cy had hem toen verteld, dat er geen beter plaats dan San Francisco was vodr een dergelijke onderne ming, omdat daar na de aardbeving een nieuw bloeitijdperk was ingetre den. Hij was bereid zijn geheele ver mogen, dubbel zoo groot als dat van Alfano, te beleggen in een scheep vaartmaatschappij. Zoo was het tot een associatie gekomen en het echt paar Alfano verhuisde van Philadel phia naar San Francisco. Ten slotte komt een mededeeling, die Eromanga een aangename ver rassing bezorgt. Reeds twee jaar geleden is mr. Charles King gestor ven en Alfano is door de erfenis van zjjn vrouw in de positie gekomen, óm zgn aandeel in de „Three An chors Line" te vergrooten, zoodat hij nu met evenveel geld als Mc Kenna in de zaak zit. Eromanga heeft tot nu toe gevreesd, dat Livio Alfano nog altijd een finantleele ruggesteun in den rijken schoon vader had, maar weet nu, dat de ondergang van de firma McKenna Co. ook den vólkomen maat- schappelijken ondergang van Livio zal beteekenen. „Waarom vertelt u me. dat alles zoo ronduit?" vraagt Eromanga als Percy uitgesproken heeft. „Och, ten eerste zijn het geen ge heimen en verder heb ik nu eenmaal behoefte me tegenover u eerlijk uit te spreken over mijn leVensom stan- dighèden." „Waarom juist tegen mij?" vraagt Eromanga hem in de oogen ziende „Omdat ik ook graag zooveel mo gelijk van u zou willen weten, miss Raymond." „Maar waarom eigenlijk, mr. Mc Kenna?" Er glijdt een schijnbaar onschul dig, kinderlijk lachje over Eroman- ga's donker gezichtje. Het is voor het eerst dat Percy dit lachje ziet en zijn verrukking daarover doet hem het laatste restje verlegenheid en twijfel overwinnen: „Omdat ik u wil vragen of u niijn vrouw wilt worden." Dat heeft Eromanga verwacht! Maar ze doet hoogst verbaasd, zet een verbluft gezicht en zegt na kort zwijgen: „Neem me niet kwalijk, mr. Mc Kenna. als ik u hier niet direct op antwoord, ik ben nog te verrast..." Percy grijpt haar hand. „U moet me vergeven, dat ik zoo onhandig ben. Ik wil u niet met mijn aanzoek overrompelen, lieve miss Raymond, beloof me alleen, dat u er over zult denken." K Hij brengt Eromanga's hand aan zijn lippen, ze laat hem zonder te genstribbelen begaan en knikt. I „En wanneer mag ik op uw ant woord hopen?", vraagt Percy met een stem die beeft van ongeduld. Zoodra ik kan. Maar plaag me niet, mr. Mc Kenna, en... laat het voorloopig bij het oude blijven, ja?" En haastig brengt Eromanga het gesprek weer op andere dingen, want' van liefdesverklaringen van McKenna wordt ze niet wijzer. Dit is de eerste en laatste avond diet miss Raymond met haar chef doorbrengt. Des Maandags zien ze elkaar op het kantoor terug. Percy McKenna gedraagt zich volgens 'afspraak zoo terughoudend alsof er niets onge woons tusschen hen was voorgeval len. Er is een telegram uit Japan ge komen waarin mr. Alfano zijn com pagnon meedeelt, dat hij nog een maan'J in Yohohama moet blijven en vandaar naar Manilla zal gaan. De eerste twee maanden zal hij niet naar San Francisco terugkeeren. Eromanga zelf heeft dit code-tele gram ontcijferd. Mr. McKenna ver moedt niet, dat de inhoud voor zijn secretaresse nóg belangrijker is dan voor hem zelf. (Wordt vervolgd). p. 100 kg. p. kg. f io.— f 0.13 f 8.— f 0.11 p. 100 kg. p. kg. f 11,— f 0.14 p. 100 st. p. st. f 5.— f 0.07 f 8.— f 041 p. 100 bos p. bos f 4.— f O.96 p, 100 kg. p. kg. f 5.— f 0.07 f 4.50 f 0.07 f 10.— f 0.13 f 7.50 fO.10 p. 100 bos p. bos f 4.50 f 0.07 p. 100 kg. p. kg. f 24.50 f 0.32 f 12.— f 0.16 Prei: boven 10 mm 0 tot 10 mm. 0 Knolselderij boven 6 cm. 0, zonder lof beneden 6 cm. 0 met lof Blad van knolselderij en snijselderg Bosselderij Herfstknollen: gewasschen ongewasschen Bleekselderij Zuchetti Peterselie, kervel Maiskolven Sjalotten FRUIT. Voor de prijzen van de appelen, pe ren, druiven, meloenen, Amerikaan- sche bramen en walnotên wordt ver wezen naar publicatie No. 32b. Voor de prijzen van pruimen naar publicatie No. 26, en voor de prijzen van perziken naar publicatie No. 31. Voor de groepenindeeling wordt ver wezen naar publicatie No. 33. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door détaillisten 1 ct. per kg. in rekening gebracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende qualiteit van bo vengenoemde producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prijzen bere kend worden die in een redelijke ver houding staan tot de hierboven gepu bliceerde maximumprijzen, welke gel den voor de beste kwaliteit. Bij in koop tegen lagere dan de gepubliceer de maximumprijzen moeten de ver koopprijzen dienovereenkomstig wor den verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegers ongeldig maken. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. PRIJZEN HONDEN- EN KATTEN BROOD. Voor honden- en kattenbrood zijn de volgende prijzen vastgesteld: Onverpakte soorten bij 25 kg. of meer p.100 kg. 12 1/2 kg 10 kg. Grossiers f27.17 1 3.45 f2.77 Grootwinkeliers f 28.67 f 3.64 f 2.92 Winkeliers f29.17 f3.70 f2.97 Kennels f 29.67 f 3,90 f 3,52 Particulieren f0.46 per kg. Verpakte soorten 5 kg. 2 1/2 kg. 1 kg. Winkeliers f 1.57 f 0.81 f 0,36 Particulieren f 2.02 f 1.01 f 0.47 Grossiers maximaal 15 pet. korting De bovenstaande prijzen zijn franco afnemers, inclusief omzetbelasting, heffing en kosten. Geleidebiljetten R.B. V.V.O. DONDERDAG 22 OCTOBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Blelefelder Kinderkoor (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Klein maar fijn (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 „Pin da siècle", voordracht. 8.50 Orkestconcert (gr.). 9.00 Bekende orkestwerken (gr.). 9.30 Spiegel den dag. 9.40 Bekende orkestwerken (gr.). 10.00 De Melodlsten en solist. 10:30 „Kampen, stad van steur en uien", 'klankbeeld/ 10.45 Melodlsten en solist. 11.15 Vlooi en plano. 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en zUn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke be richten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest, soliste en grainofoonmuzlek. 14.00 Gooisch Strijkorkest en soliste. 15.00 „Kennis ln het Vlaamsche land", voordracht. 15.15 Arnhem- sche Orkestvereenlging en solist. 16.4$ BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Orgelconcert en gramofoonmuziek. 17.30 Om- roepharmonie-orkest. 18.15 „Plakboek 1900", gevarieerd programma. 19.00 Brandende kwes ties, lezing. 19.15 „Walsencyclus I" (gr.). 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 BNO: De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.50 Gevraagde platen. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-cen trales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 ComponlstenspiegeL Ca. 20.40 Concertgebouworkest. 21.20 Plano-, viool- en cellosoll (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 Variété' internationale (gr.). 23.0024.00 Melodieën klinken bij maanlicht (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 BNO: Gesproken blnnen- landsch overzicht (opn.). 8.00 „Oostland roept!" vraaggesprek. 8.15 Twee ouvertures van Frans von Suppé (gr.). 8.30 BNO: Nieuws berichten. 8.40 Tenoren zingen aria's (gr.). 9.00 Morgenconcert (gr.). 9.15 Voor de huls vrouw. 9.20 Morgenconcert (gr.). 10.00 Gods dienstige uitzending. 10.30 Symphonie-orkest (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Kinderkoor (opn.). 11.30 Orkest Willy Kok en gramofoon muziek. 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Brahms Fantasie (gr.). 12.45 BNO: Nleuws- zakelijke berichten. 13.00 Kleine tuinbouw. 13.15 Alt, Rontgenkwartet en piano. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Een Strijkor kest. 15.30 Enhier is de koffergramofoon. 16.00 Zang met pianobegeleiding en pianosoll. 16.45 BNO: Nieuws-,, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Het Kinderkoor van den Nederlkndschen Omroep. 17.30 „Wij maken D goede vrienden met....", gramofoonplatenprogramma. 18.00 ,Hoe was het 4n Itfllaan". 18.15 Marschmu- zlek (gr.). 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Wat Neder land schrijft. 19.00 Twee violen en piano (gr.). 19.15 Concertgebouworkest. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Gersrd van Krvelen en zijn orkest en soliste. 21.00 Wlll Glahé en zijn orkest (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten, 22.00 BNO: Militair over zicht. 22,10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hil versum I. Hoofdredacteur A R Jonker Plaatsverv van den hoofdred. ouitenj en stadsnieuws Den Hei ter A C van Kampen Binnen- and alg report 'en streeknieuws A Eriks. Haagsrb redacteur P H M Verberne Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver- enties. Schager editie G Schoorl Schagen Verantwoordelijk voor de advertenties. Heldersche editie J. Visser, Dpn Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2