EXTRA VACANT1E Jongens en meisjes vertrekken naar Oostland Weer eeo meineed te Alkmaar Hei jacJhi Kai-Kai voor Duitsche en Nederlandsche MIJNWERKERS AMSTERDAM. 21 Oct. De cen trale persdienst van het Nederland sche Arbeidsfront meldt: Aan de veiligstelling van de steen koolvoorziening in Nederland heb ben zoowel de Duitsche als de Ne derlandsche mijnwerkers hun volle medewerking Verleend, door buiten den verplichten arbeid nog geheel vrijwillig hun werkkracht op Zon dag' beschikbaar te stellen. Het is duidelijk." dat zij hiermede aanspraak kunnen maken op de waardeering van de volksgemeen schap. Het Nederlandsche en Duit sche Arbeidsfront hebben het zich dan ook tot een plicht gesteld aan deze manpen hun bijzondere aan dacht te wijden. Op grond van een geneeskundig onderzoek, dat op verzoek van het Arbeidsfront heeft plaats gevonden, is aan een aantal mijnwerkers een bijzonder verlof verleend. Het is aan de persoonlijke medewerking van den Leiter des Arbeitsbereichs der N.S.D.A.P.. Hauptdienstleiter Pg. Schmidt te danken, dat dit ver lof in een mooie omgeving Oot- marsum, Velp.en Arnhem door gebracht kan worden. Daar aan het lezoek der vacantie-tehuizen voor de arbeidskameraden geen geldelij ke verplichtingen zfln verbonden, doch in tegendeel .hun nog zakgeld ter beschikking is gesteld, kunnen zij hun vacantie ten volle genieten. Dezer dagen hebben de vertegen woordigende Obmann der Deut- schen Arbeitsfront. Pg. Kretschmar en eenige vertegenwoordigers van het Nederlandsche Arbeidsfront een bezoek aan de \tehuizen gebracht, waarbij zij zich ervan konden ver gewissen. dat alles gedaan was om het den mijnwerkers in hun vacan- tieverblijf naar den zin te maken, o.a. door wandelingen, in de omge ving. het bezoek aan musea." film voorstellingen é.d. Los van het bovenstaande werden mijnwerkers, welker uitzending uit ipedisch oogpunt gewenscht was. en die nog over een deel van hun va cantie beschikten, tot volledig her stel in een rusthuis opgenomen. Met al deze bemoeiingen werd ook voor Nederland een basis voor be-> langriik recreatie werk gelegd. De Obmann der Deutschen Ar beitsfront. Pg. Kretschmar. verze kerde ons. dat dit werk reeds het volgend jaar im omvangrijker mate zal worden uit/Nbreid. Applicatiecursnssen lichamelijke opvoeding In een groot aantal gemeenten zijn na 1 Januari 1941 gemeente lijke applicatiecursussen georganï seebd ter stimuleering van het onderwijs ,in de lichamelijke oefe ning. De secr.-gén. van het dep. van Gpv., Wetensch. en Kultuur- besch. heeft thans aan de daarbij .betrokken zijnde instanties ge schreven, dat hij dieze activiteit' der gemeentebesturen zeer neeft gewaardeerd en degenen dankt, die op d^ze wijze hebben* bijgedra- gen tot d« lichamelijke opvoeding van de lagere schooljeugd. Thans is speciaal aan de rijks inspectie voor de lichamelijke op voeding de taak van beheersching en stimiuleering van onderwijs krachten ten aanzien van de li chamelijke oefening opgedragen. In het belang van de gewenschte eenheid in opvatting en werk wijze bij de organisatie dezer her scholing dienen deze cursussen in den vervolge slechts te worden georganiseerd in overleg en sa menwerking met de rijksinspectie voor de lichamelijke opvoeding^ Koop geen brood zonder bon De ondervakgroep broodbakken] doet langs dezen weg nogmaals een dringend beroep op het publiek om geen brood zonder bon te koo- pen,* noch om de bezorgers van brood te verleiden tot verkoop van broodbonnen. Immers door brood zonder, bon van bezorgers te koo- pen werkt men er aan mede het bedrijf van den bakker, voor wien de broodbezorgers het brood distri- bueeren, ten onder te brengen. De bakker immers krijgt slechts meel tot het produceeren van brood in verhouding (tot het aantal .door hem ingeleverde broodbonnen. Hedenmiddag had in het streek- kwartier van den Jeugdstorm aan het Ifucasbolwerk te Utrecht een bijzondere plechtigheid plaats. 59 jongens en 23 meisjes stonden aan getreden in de bovenzaal, waar zij hebben geluisterd naar de redevoe ringen van opperbanheer C. Quis- pel Szn. en.de landelijk leidster van de meisjes van den Jeugdstorm opperzwermleidster C. van Eek. die hen toespraken naar aanleiding van hun vertrek als Ned. vrijwilli gers in den Germaanschen land- dienst naar Oostland. Deze jongens en meisjes zullen morgenochtend vroeg met deri trein naar Berlijn vertrokken, vanwaar zij zullen door reizen naar Dantzig. Zii worden on dergebracht in kampen van 30 tot 40 personen en zullen tenminste voor een jaar zich inzetten door bij de boeren aldaar in dienst te treden .en hen te helpen bij den landbouw. Reeds eerder zijn twee honderd jongens en 60 meisjes naar Oostland vertrokken en thans zal deze tweede groep zich bij de eer ste voegen. De jongens en meisjes zijn voornamelijk doch niet alle maal uit den Jeugdstorm gere kruteerd. Zij allen zijn min of meer bekend met het werk op het plat teland.'want bijna allen hebben dit jaar geholpen bij. het binnenhalen van den oogst. Het is de bedoeling, dat aan deze jongens en meisjes over een jaar de vraag wordt voor gelegd. of zij al dan niet willen blij ven. De bésten van de jongens, die zich dan wederom verbinden, zul len in de toekomst, na een land- dienstopleiding. worden ingezet als weer-boer, d.w.z. dan krijgen zij mettertijd een boerderij onder hun Reeds verschillende bakkersbe drijven hebben hun bedrijf stil moeten leggen öp grond van het feit, dat zij geen meel meer kon den krijgen, daar hpt publiek hun de noodige broodbonnen had ont houden, Daarnevens zijn reeds ve le bezorgers door de bakkers ot- slagen ;wegens verkoop van brood zonder bon, terwijl een aantal ver volgd is wegens "diefstal van bróód bonnen. Het publiek is mede schuld aan het leed, dat over de huisge zinnen van de bakkers en de ar beiders is gekomen, doordat het de bezorgers op allerlei_ wijzen tracht te bewegen tot verklop van brood zonder bon,, Daaróftf dit dringend beroep op het publiek om voortaan geen brood zonder bon te betrekken. Knaapje door ontploft projectiel ernstig gewond Gevolgen van lichtzinnig heid. De tienjarige W. de Laat, wonen de aan de Kasteeldreef te Tilburg, is dezer dagen bij het spelen met enkele gevonden projectielen érn stig gewond toen een van die voor werpen plotseling tot ontloffing kwam. Door de scherven werd het Een kijkje in een van de Amster damse!^ kinderbewaarplaatsen, waar de" kleinen,'terwijl de moeders aan het werk zijn verzorgd, gevoed en bezig gehouden worden. Polygoon-v. Bilsen-Pax-Holland m beheer. Dan moeten zij evenwel eerst een tijd dien'st genomen heb ben in de Waffen-SS. Terwijl de jongens en meisjes in Carré stonden opgesteld, heeft eerst opperbanheer Quispél de jongens toegesproken. Hij herinnerde aan de Nederlanden in vroeger tijden. Ook toen ging het evenals nu er om de toekomst van ons land te verze- vkeren. De pioniers van vroeger de den dat evenmin als jullie nu. om dat z;i moesten, maar zij gingen omdat zij van binnen voelden, dat zij moesten gaan. Vroeger was onze blik gericht naar den zeekant, maar thans zien wij naar Oostland. waar. mede door jullie, de voorbereidende maatrege len worden getroffen om de toe komst van Europa veilig te stellen. De pioniers van vroeger gingen heen en lieten alles wat hen lief was los. Jullie daarentegen zijn ver bonden met het vaderland. Wii zul len alles doen wat in ons wermogen is om jullie het leven daar zoo goed mogelijk te maken. Buiten waaien thans de najaarsstormen, maar in jullie hart zijn het de voorjaars- stormen. die een nieuwen tijd in luiden. Jullie ouders kunnen trotsch pp je zijn. zij weten dat jullie een hard leven te wachten staat. Weest echter flink, dan zult gij allen ge sterkt door den strijd de nieuwe pio niers van Nederland zijn. De opperzwermleidster C. van Eek sprak de meisjes toe. Zij wees erop. dat zoolang de wereld bestaat de vrouwen hebben meegestreden voor de mooiste idealen. Jullie meisjes zijn het beste deel van de Neder landsche jeugd. Zorgt er echter voor dat er een levend contact blijft be staan tusschen iullie en ons hier in het vaderland. Met elkaar zullen we vechten voor het groot-Germaan- sche rijk. waarbinnen Nederland een waardige plaats moet verove ren. Met het zingen van het Oostland lied was de plechtigheid beëindigd. knaapje zoo zwaar gekwetst, dat vermoedelijk een der beentjes zal moeten worden geamputeerd. Het jeugdige slachtoffer is naar het ziekenhuis overgebracht. De andere projectielen zijn in beslag genomen. Uit 'het onderzoek is gebleken, dat deze projectielen gevonden wa ren door een vrouw üit de Kapel straat te Tilburg, die ze in een schuurtje had opgeborgen. Haar zoontje had vervolgens de gevaar lijke vooi-werpen aan het slacht offer gegeven. De brand in het theebuisje in het Vondelpark Een 32-jarige fabrieksarbeider heeft zich gisteren voor de recht bank te Amsterdam te verant woorden gehad wegens brandsliah ting en een poging tot oplichting. De man, die het eene misdrijf na het andere heeft geipleegd en die in h.et rapport een hopeloos geval wordt genoemd, was in Augustus bij de vrouw van een veekooper gekomen. Deze vrouw wachtte tevergeefs op de terug komst van haar man, die naar de markt te Leeuwarden was ver trokken. De verdachte had de groeten overgebracht wan den veekooper, die hij in den trein óntmöet had en die gearresteerd was. Hij vertelde, dat het vee hoekje van haar man niet in orde was en dat hij daarom was inge rekend. Wanneer zij echter f 200 als waarborgsom zou geven, zou de man weer worden vrijgelaten. De vrouw'wilde zelf het geld gaan brengen, maar dat kon volgens den verdachte niet, omdat zij niet zou worden toegelaten. Dat wekte argwaan bij de vrouw en^daarom gaf zij het geld niet. Hetgeen ver standig was, want de man bleek eenvoudig een poging te hebben gedaan om de vrouw op te lich ten. Eenimaal in handen van de poli tie deed de verdachte een mede- deeling, die veel opzien baarde. Hij bekende namelijk ongevraagd, dat hij in. 1936 ook het Zwitser- sche theehuisje in het Vondelpark in .brand had gestoken. Hij had een inbraak gepleegd en om spo ren uit te wisschen had hij toen brand gesticht. Bij dezen bi^and was het geheele huisje een prooi der vlammen geworden, terwijl de pachter en zijn gezin ternauwer nood aan den dood ontsnapt wa ren. Ter zitting bekende de man vol ledig. Bloemzadenoogst- in Enkhuizen. In Enkhuizen, het centrum van de bloemzaadkweekerij op groote schaal, worden thans de gedroogde planten soort voor soort gedorscht en gesorteerd. Ongerechtigheden worden verwijderd door middel van zeven. VNP-De Haan-Pai Holland m De officier van justitie, mr. H. J. van Nouhuijs, achtte dezen man een gevaar voor de maat schappij. Daar hij een onderzoek naar de geestvermogens van den verdach te noodzakelijk vond, Vroeg hij de zaak voor onbepaal- den tijd uit te stellen om een psy chiatrisch rapport te doen uit-, brengen. De rechtbank, dadelijk uitspraak doende, vereenigde zich hiermede. Erkentelijk Wanneer wij ons er van bewust zijn wat oifze mannen aan 't Uost front voor de toekomst van ons land en volk bereiken, dan kunnen wij er ons niet van af maken met de bewering dat wij daarvoor er kentelijk zijn. Innig dankbaar moe ten wij dezestrijders zijn, deze dappere kerels, die iederen dag weer bereid zijn het hoogste offer te brengen. Deze dankbaarheid kunnen wij toonen door er voor te zorgen, dat steeds meeV pakket ten naar het front gezonden kun-, nen worden. Voor het samenstel len en h$t verzenden van deze pakketten zorgt het verzorgings fonds. Duizenden pakketten worden ook nu weer gereed gemaakt. Landgenoot, neemt een aantal van deze pakketten ,voor uwe rekening Stort, een flink bedrag op giroreke ning 432100 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland Ko ninginnegracht 22, 's Gravenbage. De derde in enkele weken Woensdagmorgen was het de derde getuige, die een tijdsbestek van enkele weken, gedurende de zitting van den Alkmaarschen f co nomischen rechter, werd gearres teerd als verdacht van meineed. Ging het vorige malen om slach" tingien. thans was het een zaak waarbij het ging om het vervoer en clandestien malen van tarwe. De banketbakker N. A. Verberne uit Hoorn had zich te verantwoor den, omdat hij in Mei van dit jaar 450 Kg. tarwe zou hebben laten vervoeren door den expedi teur P. Kars-tcn uit Wervershoof. naar den molenaar de Moei al daar. De vrouw van den molenaar had gezien, dat getuige P. Karsten op zekeren dag de tarwe had ge- Kracht, en ter terechtzitting her kende zij K. onomstootelijk. K. zelf daarentegen beweerde perti nent niet bij den molen geweest Officieele mededeelingen PRIJZEN WINTERZAAIGRANEN ZAAILIJNZAAD. Het Bedrijfschap 'voor Zaaizaad en Pootgoed maakt bekend, dat voor den oogst 1942 de volgende prijzen per 100 kg. voor win terzaaigranen en zaailijnzaad zijn vastgesteld. Wintergranen (door den N.A.K. goedgekeurd). winter- winter- winter tarwe rogge gerst Eerste nabouw 1) f 15.50 f 14.90 f 14.20 Tweede en oudere nabouw 1) f 15.— f 14.40 f 13.70 Telersprijs geschoond en geplombeerd, origineel 2) f 18.75 f 18.— f 17.— eerste nabouw 2) f 17 75 f 17.— f 16.— tweede en oud. nabouw'2) f 17.25 f 16.50 f 15.50 Verbruikersprijs origineel 2) f 25.50 f 24.75 f 23.75 eerste nabouw 2) f 20.50 f 19:70 f 18.70 tweede en oud. nabouw 2) f 20.— f 19.20 f 18.20 De prijzen ,voor 1ste nabouw win tertarwe zijn eveneens van toepas sing op de door den N.A.K. te Wa- geningen aan te.wijzen niet te velde gekeurde partijen van de rassen As- tra en Crieuwener 192. Lijnzaad. Telersprijs ongeschoond. Wit- Blauw bloem bloem Eerste nabouw door N.A.K. te velde goedgekeurd f 24.50 f 26.10 Tweede nabouw door N.A.K. te vel de goedgekeurd f 21.25 f 22.85 Oudere nabouw door N.A.K. te vel de goedgekeurd f 19.50 f 21.10 Niet door den N.A.K. te velde gekeurd 3) f 18.f 18.50 Telersprijs geschoond en geplombeerd. origineeLdoor den N.A.K. te velde en op partü goedgek. f 32f 34 eerste nabouw 2) f 30.f 32. tweede nabouw 2) f 26.f 28. oudere nabouw 2) f 24.f 26. Verbruikersprijs. origineel 2) f 46.f 48. eerste nabouw)2) f 33.80 f 35.80 tweede nabouw f 29.80 f 31.80 oudere nabouw f 27.80 f 29.80 1) Door den N.AJK. te velde goedgekeurd. 2) Door den N.A.K. te velde en op partij goedgekeurd. 3) Deze prijs geldt tot 1 Febru ari 1943. Bovenstaande prijzen zijn maxi- mumprijzens met uitzondering van den telerprijs voor origineel. Telersprijs origineel (vermeerder- aarsprijs) Dit is een minimum-prijs. Dit beteekent dus dat alle vermeer- aeringscontracten voor origineel, welke beneden deze prijzen zijp af gesloten. zullen moeten worden aangepast. De kweeker is verplicht aan zijn vermeerderaars tenminste bovenstaande prijzen uit te betalen. Telersprijzen. De telersprijzen zijn exclusiefeventueele vergoedingen voor tusschenpersonen. Levering binnen 10 km. van de bedrijfsge bouwen van den teler moet franco geschieden. Verdere vracht komt voor rekening van den kooper. Plombekosten en bijdragen voor het kweekersfonds. Deze-komen ten laste van den gene. die laat plombee ren: Beide moeten zijn voldaan, vóórdat tot plombeering wordt over gegaan. Verbruikersprijzen. Deze zijn ex clusief zak en vracht. Zakken. Op rekening gestelde ju te of uit andere vezelstoffen ver te zijn, om de tarwe af te leve ren. De offiGier van justitie vroeg acte van K.'s verklaring en gaf daarna bevel hem te arresteeren, daar een vervolging wegens mein eer zal worden ingesteld. De zaak tegen verdachte V. werd aangehouden. Daar K. zioh vervolgens moest verantwoorden wegens het even- tyeele vervoer, werd ook zijn zaak aangehouden. De derde verachte wa$ de bol- lenkweeker K. Schipper uit Hoog- karspel. die door de Moei 150 Kg- tarwe zou hebben laten halen bij den landbouwer- Krook te Midden- meer. Verdachte ontkend#, dat hij de'.M. opdracht gegeven had en zeide, dat deze vrijwillig beloofd had de tarwe te halen en meteen te malen, Daar tenslotte alle tarwe afkom* stig bleek van den landbouwer K. uit Middëntmeer, werd ook deze zaak aangehouden, teneinde als nog K. en enkele controleurs als getuigen te dagvaarden. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 50 Als Eromanga hem 's middags als gewoonlijk de map met brieven ter onder teekening voorlegt, verliest Percy Mc Kenna plotseling zijn met moeite veroverde zelfbeheersching: hij trekt de slanke gestalte in zijn armen en drukt zijn lippen op haar mond. Eromanga verzet zich niet en denkt: ik moet het toelaten, dan krijg ik hem heelemaal in mijn macht en kan alles te weten komen, "wat ik wil," maar ze voelt wel, dat ze zich zelf wat wijs maakt dat ze zich heel graag door Percy laat kussen. Plotseling woedend op zichzelf rukt ze zich los en op hetzelfde oogenblik gaat de telefoon en daar McKenna zich van louter verbazing niet verroert, neemt ze zelf den hoorn van den haak. „Een mijnheer O'Bryn wil u spre ken" zegt ze tegen Percy. „O, Harold O'Bryn," roept Percy opgewekt om zijn verlegenheid te - verbergen en neemt de telefoon over. Eromanga weet niet en verneemt ook niet wie die mr. O'Bryn is. Het is haar ook onverschillig, doch wat Percy met dien kennis bespreekt is voor haar van onschatbare waarde: Sedert wanneer ben j'e in ,New York terug?... Zoo. Nu, het is aar dig dat je me opbelt... Alfano? Neen, die is nog niet terug... Ja, Edith is nog altijd in Honolulu. Ze schrijft Maud opgetogen brieven... Neen, Alfano zal haar denk ik pp de terugreis van Azië daar afhalen... Weineen. Hoe kom je er bjj De vrachtbooten van de „Three An- chors Line" zrjn niet deftig genoeg voor Edith...Ja, wanneer dan?... Morgenavond in de clutf? ja, dat kan kan... Tot ziens, Harold." Eromanga heeft geen spier ver trokken, doch haar hart bonst van blijde opwinding. Nu weet ze ook het gewichtigste: Edith Alfano, ge boren King, is voor haar pleizier of voor een kuur in Honolulu. Haar man zal over een maand of twee de terugreis van Manilla uit aanvaar den en tot Honolulu een boot van de eigen maatschappij nemen. Van Honolulu af zal het echtpaar dan zeker met een passagiersboot van de „Oceanic Steamship Company" naar San Francisco verder gaan. Met een verlegen lachje Wendt Percy zich nu weer tot haar. Hjj wil haar klaarblijkelijk om excuus vra gen voor de overrompeling, maar er wordt geklopt en een der procura tiehouders komt binnen. De eene stoornis volgt nu op de andere om Jen slotte op een belangrijke verga dering te komen. Den volgenden morgen komt miss Raymond niet op het kantoor en stuurt geen bericht, Ook des mid dags ^verschijnt ze niet. Percy laat haar adres opzoeken door den chef van het personeel en rijdt zelf na kantoortijd naar het pension. Hij heeft een groote bou- quet rozen gekocht die hij voor haar wil afgeven want hjj neemt aan, dat ze ziek is, al maakt het hem eenigs- zins oiigerust, dat ze geen bericht heeft gezonden. Eindelijk komt McKenna voor het huis aan, belt en vraagt naar miss Raymond. „Mi^s Raymond is gisterenavond vertrokken." „Vertrokken. Waarheen?" „Dat weet ik niet," zegt het meisje en roept dan op Percy's ver zoek de eigenares van het pension. „Waar is miss Raymond heen ge gaan en wanneer komt ze terug?" begint Percy opnieuw. „Ik weet het niet, mijnheer" zegt de vrouw. „Miss Raymond heeft niet gezégd, waar ze heen ging en ze zei, dat ze niet meer in San Francisco zou terug komen." Percy McKenna is als verlamd. „Dat is haar antwoord op mijn op dringerigheid van gisteren," denkt hij wanhopig. „Hoe zal ik haar nu terugvinden?" McKenna komt tot de conclusie, dat de" beleedigde naar San Diego zal zijn teruggekeerd. Hjj komt er achter, dat dit een kleine stad is en schrijft een brief aan den burge meester daar. waarin hij naar het tegenwoordige en het vroegere adres van miss Raymond informeert. Vijf dagen later ontvangt hij antwoord, dat er nooit een miss Raymond in San Diego gewoond heeft. Eromanga echter is al lang weer aan boord van haar jacht „Kai- Kai", dat gevolgd door de „Ven detta koers zet naar Honolulu. XVI. De eerste streek. In den avond van 6 Augustus komt het licht van den vuurtoren van Honqlulu in zicht. De zee is kalm als een meer. Op het jacht „Kai-Kai" en' op de stoomboot „Ven detta" worden cle lichten getemperd. Beide vaartuigen draaien bij. Kapi tein Casanello begeeft zich in een sloep aiin boord van het jacht, waar een laatste bespreking met Eroman ga, Robinson en kapitein Fost"* plaats vindt Alle mogelijkheden van een mislukking worden besproken en alle denkbare gevallen onder de oogen gezien. Bij het afscheid drukt Eromanga den Siciliaan de hand en zegt: „Ik hoop een persoon meer aan boord te hebben als we elkaar terugzien." ■Kapitein Casanello keert weer naar de „Vendetta" terug en vaart terstond weg. De beide sctiepen, die elkaar na vertrek uit de San Diego- baai niet uit het oog hebben ver loren scheiden nu. Casanello heeft bevel om verder naar Modu-Manu te varen, een der weinige onbe woonde eilanden der Hawaii-groëp, en daar in de Adamsbocht voor an ker te gaan. Het jacht „Kai-Kai" neemt een- tegenovergestelde koers, vaart om de Zuidoost ,punt van het eiland Oahu mét de hoofdstad Honolulu heen en kiest noordwaarts zee. Den volgenden atfond nadert 'het jacht, weer met getemperde lichten, Noordkust. In den nacht wordt de sloep te water gelaten om Eromanga en Foster ergens ongemerkt aan land te zetten, doch hoewel de zee buiten heel kalm is slaat er over de riffen en klippen vóór de kust een onophoudelijke branding. Onverrich- terzake moet men aan boord terug- keeren om den volgenden morgen niet van land uit, gezien te kunnen worden- (Wordt vervolgd). vaardigde zakken moeten, mits on geschonden. door den verkooper en tegen factuurprijs worden terugge nomen. Een nadere regeling zal binnenkort worden gepubliceerd. Papieren zakken mogen slechts te gen kostprijs worden berekend en behoeven niet te worden teruggeno men. Vracht. Inkomende vracht voor zoover* deze f 0.10 per 100 kg. te boven gaat en uitgaande vracht ko men voor rekening van den kooper. De vrachtkosten moeten gespecifi ceerd op de factuur worden ver meld. Voor de inkomende vracht mag een gemiddelde verminderd met f 0.10 per 100 kg. worden genomen, dit kan' worden berekend uit de to taalomzet en het totaal- van de in komende vrachten van het afgeloo- pen jaar. Ontsmettingskosten. Wordt ont smet zaad afgeleverd dan mogen de ontsmettingskosten in rekening wor den gebracht. Het berekenen van hoogere bedragen dan den kostprijs is strafbaar: Handel van boer töt boer. Deze kan plaats vinden met -inachtne ming van de reeds in de zaaizaad regeling .bekend gemaakte voor waarden. Bij den handel van boer tot boer is echter bij de zaaigranen een heffing van f 0.75 en bij lijn zaad een heffing van f 1.per 100 kg verschuldigd, te'betalen door den teler. Deze heffing moet aan den P.B.H..zijn voldaan, vooraleer het voor het vervoer vereischte ZT vervoerbewijs zal worden afgege ven. De verbruiksprijzen per 100 kg. welke bij den handel van boer tot boer hoogstens in rekening mogen worden gebracht bedragen voor door den N.A.K. te velde en op par tij goedgekeurde en geplombeerde winterzaaigranen en zaailijnzaad: Wintertarwe, lste nabouw f 19.25 2de en oud. nabouw f 18.75 Winterrogge. lste nab. f 18.50 2de en oud. nab. f 18. Wintergerst lste nabouw f 17.50 2de en oud: nab. f 17. Lijnzaad witbloemr lste nab. f 32. 2de nab. f 28; oud. nab. f 26. Lijnzaad blauw, lste nab. f 34. 2de nab. f 30. -oud. nab. f 28. BEENDEREN EN LIJMVLEESCH. De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten maakt be kend, dat met ingang van 21 October 1942 wordt ingetrokken: De dispensatie van het'verbod tot Het koopen, verkoopen, afleveren, be werken, verwerken, doen bewerken en doen verwerken van beenderen, zon- dèr zijn schriftelijke vergunning, wel ke dispensatie in September jl. bij pu blicatie werd verleend. 2. De dispensatie van het verbod tot het bewerken, verwerken, doen bewerken en doen vervlerken .van lijmvleesch (met inbegrip van chroom- schaafsel, van eenhoevige dieren, run- defen, schapen, geiten en varkens) zonder zijn schriftelijke vergunning, welke dispensatie eveneens bij' de on der 1 genoemde publicatie werd ver leend. RADIOPROGRAMMA vftlJDAG 33 OCTOBER, Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Volksliederen (gr.). 7.30 BNO: Nieuws berichten. 7.40 Luchtige melodietjes (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 „De dag van Freia", voordracht. 8.50 Piano etudes (gr.). 9.00 Otto Dobrlndt en zijn orkest en solist (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.), 9.4Ö Otto Dobrindt en zijn orkest en solist (gr.). 10.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 10.30 Voordracht. 10-45 Gerard van Krevelen en z(Jn orkest. 11.15 Kamerorkest „Ars Nova et Anti- ua" (opn.). 12.00 Almanak. 12.05 Arnhemsche Orkestvereeniglng (opn.). 12.45 BNp: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Jenny Ombach en zijn orkest. Intermezzl: 2 vleugels en orgel (opn.). 14.00 Lulsterflits „Mozart in Den Haag". 14.20 Melodisten. 15.00 „Klaar voor opname?.. Draaien!" gevarieerd filraprogram-^ ma. 18.45 BNO; Nieuws-, zakelijke- en beurs berichten. 17.00 Orgelconcert. 17.30 Hier ls de poppenkast. 18.00 Pianosoli. 18.15 Momenten die Je nooit vergeet, cabaret-revue. 19.00 Neêr- lands stem van het Oostfront. 19.15 Marschen en marsehliederen. 19.30 BNO: Nieuwsberich ten. 19.40 BNO: Binnenlandsch zakelijk praat- Je. 19.50 Viool en piano. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Salon orkest. 21.00 Musétte-orkest en soliste. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Lichte klanken in den avond (gr.). 23.0024.00 Gevarieerd orkestprogramma (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.io Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Technische voorlichting. 8.15 Lichte gramofoonplaten. 8.30 BNO: Nieuwsberichte^. 8.40 Orkestconcert (gr.). 9.00 VrooliJke ochtendklanken (gr.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Vrooliike ochfend- klanken (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 8ollsten, Oratoriumvereenlgtng „Kerkge zang" en orkest '(oph.). 11.00 Voor de kleu ters. 11.20 Kinderkoorzang (gr.). 11.30 Muset- te-orkesten spelen danswijsjes (gr.). 12.00 Or gelconcert en zang. 12.30 Programma-over zicht. 12.35 Anna del Rio zingt (gr.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. .13.00 „iii 't Groninger grensland", reportage. 13.30 Vo caal en Instrumentaal-programma. 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 Groninge? Orkest vereniging en soliste. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Sylvestre Trio. 16.45 BNO: Nieuws-, za kelijke- en beursberichten. 17. Voor de Jeugd. 17.30 Zang met pianobegeleiding. 18.00 Het wekelijksche sportpraatje. 18.15 Marschmuziek (gr 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Spie gel van den dag. 18.50 BNO: De Jordaner ver telt bver sociale nooden. 19,00 Marschmuziek (gr.). 19.15 Hoe de W. A. groeide. 19.30 Will Glahé en zijn orkest (opn.). £0.00 BNO: En- gelsche uitzending: „Holland's FoUticaL As- pects". Voor de Radio-Centrales: Roemeensch orkest (gr.). Vanaf 20.15 alleen voor de radio- centrales, die over een lijnverbinding Aet da studio beschikken. 20.15 Luisterspel „Het Tro- cadero Raadsèl". 20 45 Symphonisch avond concert' (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Leidende staatslieden schrijven. 22.10 AvondwUdlng. 22.20—24.00 Zie Hllvcr- Hoofdredacteur A R. Jonker Plaatsverv vaD den hoofdred., builenl en stadsnieuws Den Hel- ier A C van Kampen Binnen land alg report en «treeknieuws A Eriks Haagscb redacteur P S H M Verberne. Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties. Srhager editie G Sohoorl. Schagen Verantwoordelijk voor de advertenties. Heldersrhe editie T Visser. Den Helder

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2