Vormingsdag der N.S.D.A.P. en N.S.B. Uoetiml Wielrennen Jan Pronk professional Hei jucM Kai-Kai „Koers Oost" is het parool, waaronder de vormingsarbeid in den winter, die evenals tot du&verre de leden van N.S.D.A. P. en NS..B. kameraadschappe lijk zal vereenigen, verricht moet worden. Deze beide woorden omvatten meer dan een programma, zij omvatten het lot der Europeesche vol ken, die tengevolge van het gebrek aan ruimte op het oude continent tot den ondergang gedoemd zouden zijn ge weest, wanneer niet de Füfhrer de poort naar een nieuwe toekomst ha,d openge- stooten. Dit lot hangt thans, na het verlies der koloniën, hoven het hoofd van het Ne derlandsche volk zooals het langen tijd dreigend boven 'het hoofd van het Duitsche volk heeft gezweefd Zooals de Germaan*che volken den weg naar het nieuwe doel ge meenschappelijk moeten gaan, zoo moeten zij ook thans reeds te midden van het oorlogsgewoel schouder aan schouder staan, om de grondslagen voor den nieuwen opbouw van Europa voor te berei den. Daartoe behoort niet in de laatste plateis de geestelijke wa penrusting. welke den mannen en vrouwen, die zich aan de nat.-so- cialistische gedachte gewijd heb ben, op de gemeenschappelijke vor mingsbijeenkomsten wordt gege ven. De roep „Koers Oost" moet weerklinken als een fanfare om ook in dit land de moeden en lau- wen en de vertwijfelden tot nieu we daden te wekken. Ongeveer 1400 mannen en vrou wen uit de rijen van N.S.D.A.P. en N.S.B., die het leiderscorps der districten Overijssel en Gelderland vormen, waren Zondagochtend in „De Vereeniging" te Nijmegen in een vormingsbijeenkomst verga derd, dóór hun aantal en aaneen- geslofenheid de kracht der nat.- socialistische idee ook in Neder land svmlboliseerend. Hakenkruis en wolfsangel gaven naar buiten uitdrukking aan 'n g-emeenschap- pelijken wil, terwijl de bruine en zwarte uniformen in kameraad schappelijke rij getuigden van de 81 r i jidivaard ige 1 o tsgem een s ch a p Met luiden bijval werden de lei der van het Arbeitsbereich der N. S* D. A. P., Hauptdienstleiter Schmidt, en de plaatsvervangende leider der N.S.B., van Geelkerken, in de zaal begroet, nadat zij langs het front der formaties waren ge schreden. Kreisleiter Weibeler opende de bijeenkomst met een herdenking van de beide leidende partijgenoo- ten in Arbeitsbereich, die in het Oosten gevallen zijn, Siegfried Sommer en Herman Lindenburgor. Ook herdacht hij den in Gent overleden leider van deVlaamsche nationaal-socialisten, Staf de Clercq. Zooals aan 't front Duitschers m Nederlanders gemeenschappelijk strijden, aldus zeide hij onder meer in zijn toespraak, zoo moe ten wij ook in het vaderland schouder aan schouder staan, om voor de komende generaties een betere toekomst te scheppen. Van Gene ch ten spreekt. De leider der hoofdafdeelïng vor ming van de N.S.B., van Genech- ten, zeide uit de groote verrich tingen, waarop het Nederlandsche volk in het verleden kan wijzen, de zekerheid putten, dat het ook bij de volbrenging der nieuwe taak niet zal falen. Men mag zich echter niet langer doof houden voor de werkelijkheid en zich over geven aan illusies, men moet ein delijk rekening houden met de feiten. Men mag niet langer de oogen gesloten houden voor het feit, dat de tijd, waarin het zwaartepunt van Europa in het randgebied lag, voorbij is. Zooals de vaderen eens niet gewacht hebben op het einde van den tachtigjarigen oorlog, zoo mogen wij thans niet het einde van den oorlog afwachten,e maar moeten wij onverwijld den opbouw van Europa aanpakken. Een dringende noodzaak voor het volbrengen van de taak, die in het Oosten wacht, noemde spr. een hoog geboortecijfer, opdat er voldoende menschen zijn voorden opbouw, alsmede het volledig ge bruik der kolonisatiecapaciteiten, welke het Nederlandsche volk in de geschiedenis heeft bewezen te bezitten. Van Genechten besloot zijn rede met den oproep de rijen der be weging te sluiten en den leider Mussert discipline, gehoorzaam heid en trouw te bewijzen. Hauptdiienstleiter Schmidt spreekt. Terwijl het' parool „Koers Oost" in de beide voordrachten der bij eenkomst gemotiveerd was op grond van de historische ontwik keling, schetste de leider van het Arbeitsbereich, Hauptdienstleiter Schmidt, in duidelijke en ondub belzinnige woorden den eisch, wel ke uit dit parool volgt voor onze generatie, en wel voor Duitschers zoowel als voor Nederlanders. Hij herinnerde eraan, dat het denk beeld om het gemeenschappelijke vormingswerk van dezen winter aan de vraagstukken van het Oos ten te wijden, is uitgegaan van den kameraad Sommer, die intus- schen op het veld van eer is ge vallen. Ondier de plichten, welke voor het Nederlandsche volk uit den tegenwoordigen toestand voortko men, noemde Hauptdienstleiter Schmidt het volledig gebruik der arbeidskrachten in den vrijheicis- strijd van Europa. „Ik geloof, dat het een gerechtvaardigde eisch is, dat, wanneer de Duitsche arbeider, de Duitsche boer het zwaard op neemt, marcheert en Vecht, de Nederlandsche arbeider en de Ne derlandsche boer hun plicht doen en de plaats innemen, die vrij ge worden is door den Duitschen sol daat. De leider van het ArbeitsJbereich liet er geen twijfel over bestaan, dat hij als lasthebber van den1 General-Bevollmachtigje für deni Anbeitseinsatz in het belette Ne--» derlandsohe gebied alle beschik-) bare werkkrachten zal mobilisee- ren. Hij kondigde aan, dat op Januari 1943 een vierde deel van een geheele lichting der Neder-» landsche jeugd tot den Arbeids- dienst zal aantreden. Voor het pionierswerk, dat- de Jeugdstorm) en de W.A. bij de organisatie van den Nederlandschen Arbeidsdienst gepresteerd hoeft, vond hij woor den van hartelijken dank. De aanmatigende houding van F.ngelsche kringen, die zeggen, dat zij Duitsche mannen ter verant woording willen roepen. laakte Hauptdienstleiter Schimidt in scherpe bewoordingen, welke, zoo als uit den stormaohtigen bijval bleek, zijn Duitschen en Neder landschen toehoorders uit het hart waren gerepen. Als thans de Westwall tot den trokken hebben, de eenige garan- schoven is, moeten de volken, die onder bescherming van dien wal leven, beseffen, dat de Duitsche soldaten, die daar de wacht be trokken hebben de eengie garan ten van hun leven zijn. Hot oogen blik zal komen, waarop ook de Nederlandsche jeugd een volledige bijdrage tot den grooten strijd zal moeten leveren." Van Geelkerken spreekt. De plaatsvervangende leider der N.S.B., van Geelkerken, noem de het groeien van een Europeesch saamhoorigheidsgevoel, zooals dat op het jeugdcongres te Weenen tot uitdrukking is gekomen, een der opmerkelijkste successen van den strijd, dien Adolf Hitier voor Europa voert. Op Duindigt zijn Zondag de draverijen om het kampioenschap van Duindigt gehouden. De kampioene „Barones Spencer" met haar berij der W. H. Geersen. VNP. De Haan-Pax Holland m. Hij constateerde, dat ook het Nederlandsche volk den Fuehrer dankbaarheid verschuldigd is. In dien hij niet gekomen zou zijn. zou Nederland thans het slagveld van Europa worden. Met klem wees hij erop, dat de mannen van Mussert in ieder op zicht een voorbeeld moeten zijn en niet mogen ophouden te strijden om de ziel van hun volk. Hij noemde de gedachte ondraaglijk, dat hier negen millioen menscheD zich afzijdig en onverschillig hou den, terwijl aan de overzijde van de grens negentig millioen men schen voor de tofkomst van Euro pa alle lasten op zich namen. Van Geelkerken waarschuwde de Nederlanders ervoor, zich nog illusies te maken over Nederl. In- dië. Nu daar geen werkkrachten meer haar weg kunnen vinden is het de plicht van de tegenwoordi ge generatie, voor de komende ge- lachten een nieuwe leefruimte in het Oosten van Europa te ontslui ten. Als eed en gelofte weerklonk het drievoudig sieg-heil op den Füh- rer aller Germanen. Met het zin' gen der volksliederen eindigde de indrukwekkende vormingsbijeen komst. Beauftragte Unger naar Mecklenburg Belast met de leiding van de Hitler-jeugd. 's-GRAVENHAGE. 26 Oct. De Beauftragte van dén Rijkscommis saris voor de provincie Noord-Hol land. Pg. Walter Unger. legt met in gang van 1 November 1942 zijn functie neer. Hij zal gevolg geven aan een uit- noodiging van den Rijksjeugdleider en de leiding op zich nemen van de Hitler-jeugd in het gebied Mecklen burg. HET EUROPEESCHE JEUGDVER- BOND. Bijeenkomst van de werk gemeenschap pers en pro paganda. De samenkomst van de leiders der Europeesche jeugdbewegingen in Weenen. alwaar tot de stichting van het ..Europeesch Jeugdverbond" werd besloten, is niet bij een uiter lijke demonstratie gebleven. Diep is ingegaan op de verschillende pro blemen van het jeugdleven. Gere geld zullen de werkgemeenschappen bijeen komen om Het contact tus- schen de jeugdorganisaties steeds hechter te doen worden. Zoo wordt 27. 28 en 29 October a.s. te Rome een bijeenkomst ge houden van de werkgemeenschap pers en propaganda. Het voornaam ste punt van bespreking is het op," te richten EuroDeesche Jeugdtijd schrift ..Nieuw Europa", dat in groote oplage over geheel Europa verspreid zal worden. Als vertegen woordiger van den Nationalen Jeugd storm neemt aan de bijeenkomst te Rome deel de kompaan H. A. Goed hart. medewerker aan de afdeeling pers van den Jeugdstorm. Ook de werkcommissies film en radio zullen te Rome besprekingen voeren. Eerstgenoemde werkcom- missie is samengesteld uit vertegen woordigers van Roemenië. Vlaande ren en Nederland. Wafervoge!s-L.S.V.V. 0-0 Wederom is het Watervogels niet mogen gelukken een overwinning te behalen, want nu weer waren het de Langediikers, die een punt van de vogels afsnoepten, een resultaat, dat overigens verdiend was. Geen der partijen verdiende de overwin ning. hoewel elk der partijen daar-, toe wel de kans heeft gehad en vooral Watervogels heeft eenige opgelegde kansen laten glippen. De vogels misten hun midVoor Vriend jes en hoewel Kuiper nu meedeed en het spel heel handig verdeelde, was het gebrek aan een schutter duidelijk merkbaar. Bij L.S.V.V. za gen we een uitmuntenden linksback en een dito rechtsbuiten, overigens paste het elftal zich heel goed aan en vormt een behoorlijk geheel. Hét eerste begin was voor Water vogels. waar Schooneveld een goe de voorzet plaatst en via Kuiper de grootste verwarring sticht in de L.- gelederen. Tenslotte redde een back ten koste varf een corner, die niets opleverde.. De Vogels behielden grootendeels het initiatief, maar de aanvallen van L. waren o.i. gevaar lijker en één maal kon Hollander nog juist bijtijds redden, toen de linksbinnen was doorgebroken. Aan beide kanten werd er hard gevoch ten voor een doelpunt, maar steeds weer waren de verdedigingen te sterk voor de aanvallen. Vooral ook na de rust beleefden de beide doe len achter elkaar eenige hachelij ke momenten, zoo hevig zelfs dat het gewoon een wonder was dat de bal niet in het doel kwam. Scheidsrechter Goudswaart leidde correct. Officieele mededeeliogen AANVULLING op de bekendmaking No. 35 van den Gemachtigde voor de Prijzen. Gros- Detail siers- listen- prijs prijs SCHORSENEREN: p. 100 kg. p. kg. I tot 20 stuks p. kg. f 20.50 f 0.26 II van 2045 stuks per kg. f 14.50 f 0.19 HUIS SLACHTING 1942—1943 VARKENS. Vanaf 1 November a.s. zal er gele genheid worden gegeven bij de P.B. H.'s machtigingen tot huisslachting varkens aan te vragen. De regeling wijkt slechts in geringe mate af van die van verleden jaar. Er zal niet meer aan huis kunnen worden geslacht, doch men zal zich dienen te wenden tot een erkend huisslachter (slager) of tot het abattoir. De huisslachtingspe- riode eindigt op 1 Februari 1943. Succes-Beverwijk 4 3 Goede eerste helft. Rust 30. Succes heeft met deze verdienste lijke overwinning haar plaats in de kopgroep behouden en is na 5 wed strijden nog steeds ongeslagen. De Successers hebben een uitste kende parti.j gespeeld en toonden z:ch productiever dan de gasten, die van een inzinking van Succes in de 2e helft profiteerden om den groo ten achterstand, die in deze speel- helft zelfs eenmaal 40 bedroeg, in te loopen. Juist toen de zege in ge vaar kwam wist S. zich te herstel len. Succes trapte af met het wind- voordeel en speelde de eerste 10 mi nuten met 10 man. daar Iedema op het appèl ontbrak. De Bever'wijkérs zetten direct een hoog tempo in. gaven voorloopig den toon aan en ontketenden een ware kanonnade op het S.-doel. Posthumus was eheter in uitstekenden vorm en liet zeer fraai werk zien. Het verre opdrin gen der Bever wij kers werd hen echter noodlottig. Want Schmidt zag kans om door te breken en alleen, met de-B-backs op de hielen, open de hij de score (10) Ook Iedema verscheen nu in het veld. waardoor de middenlinie zich vrijer kon be wegen en spoedig kreeg het spel een geheel ander aanzien. B. werd langzaam in het defensief gedron gen. WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942. Beteekent: Groote kans op één der twee millioen geldprijzen. De B-achterhoede en vooral de keeper werden door het gedegen spel van Succes zichtbaar nerveus en een hoog vleugelschot van Schmidt kreeg de doelman dan ook niet klemvast. De bal ontrolde hem en Metselaar benutte de kans. (20). Succes nam nu het spel geheel in handen, het samenspel was zeer goed en uit een corner van Schmidt. scoorde C. Lont no. 3 (30). Met dezen stand ging de rust in. Reeds in de eerste minuten van de 2e helft bracht Hartman met een keurig schot den stand op 40. Dan is het woord aan de toch wer kelijk vlot spelenden gasten. Bij een onschuldig uitzienden aanval lost de middenvoor plotseling een fraai hard schot, dat Posthumus to taal verrast (41) Nog heeft S. het beste spel. Ook Metselaar probeert het met een ver schot. Juist naast. Dan ineens is B .weer weg en vlot samenspelend besluit de midden voor den aanval met een schot, dat onhoudbaar voor Posthumus in de touwen gaat. De druk van B. wordt nu zeer groot. Slechts Posthumus houdt het hoofd koel en brengt over al redding; Corners plukt hij uit de doelmond. schoten van verre en dichtbij komen in zijn veilige han den. steeds weer duikt hij zegevie rend uit de kluwen van spelers op. Dan lijkt het gevaar bezworen, doch Beverwijk geeft de moed nog niet op en komt terug; met een fraai schot maakt de linksbinnen er 43 van. Nog 10 minuten zijn te spelen, doch dan hervindt Succes het even wicht en onder groote spanning ver strijken de laatste minuten. Jan Pronk, de nationale kampioen der onafhankelijken. heeft dezer da gen zijn licentie als beroepsrenner aangevraagd en gekregen. De Alc- mariaan hoopt dezen winter op de overdekte winterbanen te kunnen rijden en doet op het oogenblik po gingen. om eenige contracten in Antwerpen en Gent te krijgen. 4b •ïi?* I De voetbalwedstrijd DWS—HDVS.. welke Zondag in de hoofdstad werd gespeeld, eindigde in een 30 over winning voor de gastheeren. Doel man Klein van DWS moet tijdens een der vele aanvallen der Schie dammers op zijn veste, welke ech ter allen zonder succes bleven, han delend optreden. Polygoon-Zeil' lemaker-Pax Holl. m FEUILLETON door HANS POSSENDORF 54. Om half een 's nachts passeert men den vuurtoren van Molokai. Om twee uur is men dicht bij de west punt van het eiland. Nu wordt nauw keurig naar hte Noorden koers ge nomen. De boot legt nog drie zee mijlen verder in die richting af, dan zet Foster den motor af en Eroman- ga laat een groene vuurpijl op. Kort daarop stijgt een dergelijke vuurpijl op slechts een halve zee mijl verder. Het is het antwoord van kapitein Robinson die sedert zes da gen eiken nacht hier kruist. Na tien minuten ligt de motorboot langszij het jacht „Kai-kai". Kapitein Robinson buigt zich over de railing en als hij alleen Eroman- ga en Foster in de boot ziet roept hij teleurgesteld: „Mislukt?" „In tegendeel" roept Eromanga lachend terug. „We hebben haar." Daarbij slaat ze het zeildoek terug, dat de gevangenen bedekt. Edith Alfano ligt als levenloos, alleen een dof. verstikt gekreun ont snapt haar. Eromanga maakt een neergelaten zeil aan de mast vast en als een pak goed wordt mevrouw Edith Alfano opgetrokken. Op de zelfde wijze brengt men den man aan boord. „Robinson" roept Eromanga naar boven, -„laat de motorboot dadelijk vol water pompen en zinken." „Kunnen we haar zelf niet ge bruiken?" roept Robinson terug. „Dat doet er niet toe. We zijn toch geen dieven," beslist Eromanga. Dan klautert ze, gevolgd door Foster, langs de neergelaten touwladder aan boord. Ze wordt door de bemanning met gejuich ontvangen. Allen druk ken haar de handen. De wilde Gua- dalcanar-menschen worden door een waren vreugderoes aangegrepen. Nin en Gasure gedragen zich als waanzinnigen. De Chineezen staan zwijgend, doch vol leedvermaak .grijnzend toe te kijken. Velen drin gen zich om Edith Alfano heen en bekijken haar als een zeldzaam ge vangen dier. „Maak dien armen kerel daar eens los en geef hem behoorlijk te eten en te drinken," beveelt Eromanga, op den bootsman wijzend. Dan pakt ze den veertienjarigen zoon van het opperhoofd, Gasure, den speelkame raad harer kinderjaren bij zijn kuif, schudt hem door elkaar en zegt: „Kom nu eens tot je verstand, Ga sure. Neem die vrouw daar den prop uit haar mond." Gasure steekt zijn vuile vingers tusschen Ediths tanden en trekt den sokkenprop er uit. Mevrouw Alfano haalt een paar keer diep adem, komt geleidelijk bij, slaat eindelijk de oogen op en kijkt in de woeste, zwarte en gele gezichten, die zich nieuwsgierig over haar heen buigen. „Maak de boeien los, Gasure," be veelt Eromanga. Nu ligt mevrouw Alfano zonder prop en zonder banden op de plan ken van het dek. Ze heeft geen kracht meer om te schreeuwen en zich op te richten. Ze beeft over het geheele lichaam zoo erg, dat haar voeten en beenen tegen de planken slaan. Haar tanden klapperen hoor baar. „Wat... wilt u... van me?" Wie... wie is u?" brengt ze er eindelijk met moeite uit. „Wie ik ben?" Eromanga lacht luidkeels. „Herinnert u zich mis schien het kleine meisje dat u zes jaar geleden met haar vader in Frisco een kort bezoek..." Een luide gil doet Eromanga zwij gen. De gevangene weet plotseling wie ze voor zich heeft ze herkent nu de trekken van het elfjarige kind weer en "ze begrijpt nu niet, dat ze die niet dadelijk herkend heeft toen „Miss Walton" haar in het Moana1 standhotel werd voorgesteld. Met haar laatste krachten richt ze zich op de knieën op, strekt de armen naar Eromanga uit en stamelt: „Genade! Heb medelijden met me. Ik smeek je." Eromanga lacht hard ze kan zelfs van het lachen eerst niet spre ken, maar eindelijk zegt ze, het hoofd schuddend: „Neen, Edith King zooiets doms heb ik van mijn leven nog niet meegemaakt. Denk je werkelijk, dat ik medelijden met je zou kunnen hebben? Wat naief! Ben je krankzinnig geworden soms? Anders zou je toch moeten begrijpen dat in de harten van deze menscheneters hier want het zijn menscheneters toch altijd nog meer medelijden woont dan in mijn hart." Jammerend tracht Edith Alfano Eromanga's voeten te omklemmen. Met een schop maakt Eromanga zich vrij en zegt tot Nin: „Vooruit, sluit haar op in de hut. Je weet wel welke," ^n tot kapitein Robinson „En nu naar Modu-Manu, kapitein Casanello zal reeds ongeduldig op ons wachten." XVII. De tweede streek. Eromanga, die anders altijd haar maaltijd aan boord alleen in haar hut gebruikt eet dien avond in het kleine salon met Philip Foster en en eersten officier, den Chinees Hsü. Kapitein Robinson wil dien nacht liever aan dek blijven en het schip niet aan andere handen overlaten. Het gesprek draait er om hoe men de gevangenen het gemakkelijkste een bekentenis zal 'kunnen ontlok ken. „Naar mijn meening," zegt Foster, „moeten we van haar doodangst ge bruik maken en haar nog dezen nacht een uitvoerige bekentenis la ten schrijven. Als ze merkt, dat het niet om haar leven te doen is, zal ze weigeren." „Wat denkt u er van, Hsü?" wendt Eromanga zich nu tot den Chinees. „Ik ben van een andere meening," antwoordde Hsü. „Zoo'n bekentenis heeft geen waarde, want die kan al tijd onder voorwendsel dat die onder dwang is uitgelokt, herroepen wor den. Ik zoü aanraden de gevangene geheel onkundig te laten van haar lot en het komt me zelfs noodig voor dat miss Alfano voorloopig geen woord tegen haar spreekt." Eromanga en Foster moeten den Chinees gelijk geven. Nin wordt ge roepen en als bewaker over de ge vangene aangesteld. (Wordt vervolgd). Neem'n AKKERTJE PLUIMVEEREGELING 1942/43. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat voor de pluimveehouders, die niet geheel aan de hun opgelegde verplichting tot het leveren van eieren hebben voldaan, de volgende regeling werd getroffen: le. Niet bij een Landbouw Crisis Organisatie georganiseerde pluimvee houders mogen geen pluimvee meer houden. 2è. Georganiseerden, die minder dan 40 pet. van het verplicht te leve ren aantal eieren leverdeen mogen geen pluimvee meer houden, 3e. Georganiseerden, die meer dan 40 pet. van het verplicht te leveren aantal leverden, doch niet volledig aan den leveringsplicht voldeden, zul len niet meer kippen mogen houden dan 1/15 deel van het geleverd aantal eieren en per 1 Januari 1943 niet meer eenden, ganzen en kalkoenen dan in Januari 1942 bij de registratie en rechtmatig werden gehouden. De pluimveehouders, die wel aan ieveringsplicht voldeden, mogen, ten zij een bijzondere vergunning is ver leend, 10 stuks pluimvee houden, in dien de bij het bedrijf behoorende op pervlakte cultuurgrond de 10 ha. niet overschrijdt en, indien dit wel het ge val is, niet meer dan 15 stuks. Dit is tevens het algemeen geldend maxi- OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 133. DE AANMELDINGSPLICHT VOOR ONDERNEMERS IN HET MEUBEL VAK. De termijn, waarbinnen de aanmel ding bij het Rijksbureau voor Hout, op grond van de calculatiebeschikking houten meubelen no. 1 en de daarbij behoorende administratieplicht, moet geschieden, zal op 30 October 1942 zijn verstreken. Tot aanmelding zijn ver plicht alle fabrikanten, kleinfabrikan- ten, stoffeerders en ambachtslieden, in het meubelvak werkzaam. Nieuw ge vestigde ondernemers moeten binnen 14 dagen ha hun vestiging aan deze verplichting hebben voldaan. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat allen, die na het verstrijken van dezen termijn hun plicht tot aanmelding nog niet zijn nagekomen, zich schuldig maken aan de overtreding van een prijsvoor- schrift en dienovereenkomstig straf baar zijn. Bericht no. 134. DE PRIJS VAN CITROENEN. Op grond van de wijziging van 15 October 1942 van de Prijzenbeschik- king Versche Zuidvruchten 1941 maakt de Gemachtigde voor de Prijzen be kend, dat voor den verkoop van ci troenen de grossiersmarge is terugge bracht van 15 op 12 pet. en de winke liersmarge van 30 op 17 1/2 pet. De kleinhandelsprijs is vastgesteld op f 0.09 per 100 gram. Bij verkoop per stuk moet afronding naar beneden wor den toegepast. Het vragen voor hoogere prijzen is strafbaar. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Harmonlemuziek en koorzang (gr.pl.). 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Licht ochtendspel (gr.pl.). 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Van uur iur, lezing. 8.50 Kindersymphonle (opn.). 9.00 Kleine orkesten algew. door duetten (gr. pl.j. 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.40 Kleine orkesten, a.fgew. door duetten (gr.pl.). 10.00 Het Amusementsorkest (opn.). 10.30 Reportage. 10.45 Orkest Bertus van Dlnteren. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Orkest Klaas van Beeck. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelUke ber. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 14,00 Halfweg, gev. progr. 15.00 Voordr. 15.20 Halfweg, gev. progr. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.00 Planovoordr. 17.30 Nederlanders loodsen op verre zeeën, klankbeeldenreeks. 18.00 Opera „Cavalerla Rusticana". 19.00 Wat niet ln dB krant staat. 19.15 Spaansche zang (gr. pl.). 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.50 Jozef Goeb- bels, schrijver en strijder voor zjjn volk. 20.15 Omroep-Symphonie-orkest en solist. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 Rhythme ln den avond (gr.pl.). 23.00—24.00 Dat ls Weenen (gr.pl.). Hilversum II. 301.5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgym nastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de rijpere jeugd. 8.15 Wat zang en spel (gr.pl.). 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Planovoordr. (gr.pl.). 9.00 Composities van Pranz Lehêr en Eduard KUnneke (gr.pl.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Composities van Pranz Lehêr en Eduard KUnneke (gr.pl.). 10.00 Godsd. ultz. 10.40 Con cert voor viool en orkest (gr.pl 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor „Bel Canto (gr. pl.). 11.30 Royal orkest en solist. 12.30 Pro- gramma-overz. 12.35 Cello met orkest (gr.plj. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 1300 Landbouwreportage. 13.15 Orgelconcert en viool. 14.00 Godsd- ultz. 14.30 Rotterd. Phll- harmonisch Orkest en solist. 15.30 In Gods- - vertrouwen alles voor het Vaderland, lezing. 15.45 Nlnon Vallia zingt (gr.pl.). 18.00 Zang met planobegel. en planosolo. 18.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.00 Voor de Jeugd. 18.15 Marschmuzlek (gr.pl.). 18.30 BNO: Nieuwsber. 18,40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Brabantsch praatje 19.00 Wiener 8kngerknaben (gr.pl.). 19.15 Pension 't Ste keltje, luisterspel. 19.30 Vreugde en Arbeid, gev. progr. 20.30 Luchtig Zangprogr. (gr. pl.). 20.55 Vreugde en Arbeid, gev. progr. 2145 BNO: Nieuwsber. 22.00 BNO: Pol. praatje. 22.10 Avond Wijding. 22.20—24.00 Zie Hilver sum I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv van den boofdred. ouitenl eD stadsnieuws Den Hel ler A C van Kampen Binnen- and alg report en streeknieuws A Eriks Haagscb redacteur P H M Verberne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersche editie J. Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2