Jeugdsformers vertrekken naar het front Verkoop van bouillon Moordend, roovend, drin'end Hei jacht Kai-Kai Toespraak van den hoofdstormer Toen verleden jaar de oorlog tegen Sovjet-Rusland uitbrak en in vele landen van Europa vrijwilligerslegioenen - werden gevormd, was ook onder de le den van het Jeugdstormkader een groote drang om zich te melden. De hoofdstormer be sliste toen echter, dat niemand van het Jeugdstormkader zich zonder zijn toestemming voor den frontdienst mocht melden. De strijd in Nederland om het belangrijkste deel van ons volk —de jeugd mocht niet verzwakken. Om evenwel aan de Jeugdstormcr te voldoen, kregen de twee hoogste Jeugdr stormfunctionarissen, de staf leider Quispel en de gewest leider Groneman, toestemming om als vertegenwoordigers van den Jeugdstorm naar het front te vertrekken. Eenige maande'n geleden zijn deze twee kaderleden teruggekeerd en thans is gisteravond te Utrecht afscheid genomen van twee andere kaderleden, die als aflossing van de twee teruggekeerden naar het Nederlandsch legioen zullen ver trekken. Hot zijn onnerstamheer H. A. Ha se win kei, leider van de ihoofdafdeelingen weerbaarheid en organisatie en kompaan G. van Geelkerken, streekleider. De stafleider opperbanheer C. Omspel Szn. sprak hun toe, waar bij hij op de zware taak van den frontsoldaat wees, welke voor hen des te zwaarder zal zijn, daar zij het geheele Jeugdstormkader ver tegenwoordigen. Maar juist de.ge dachte aan den Jeugdstorm zal hen over menig moeilijk oogen- blili heen helpen. Beiden bood hij een dagboek aan, waarin zij hun belevenissen kunnen vastleggen. Met den wensch op een behouden terugkeer besloot hij zijn toespraak. Leden van het stafkwartier werkten vervolgens een program ma af. dat door ernst werd be- heerscht. Daarna sprak opperstamheer Hasewinkel, mede namens kom paan van Geelkerken. Hij zeide, dat nu een hartewensch van hem vervuld was en wees den Jeued- stormers infSfiet vaderland op den plicht om zich ten volle voor den jeugdstorm in te zetten. De hoofdstormer spreekt Tot besluit van den,avond nam de hoofdstormer het woord. Hij schilderde in een ernstige rede voering de moeilijkheden van.het oogenblik en de verbetenheid van den strijd om het Nederlandsche volk. Gelooven, gehoorzamen en strijden. De hoofdstormer wees op de leus, die in Italië overal te lezen Pijnen in de ledematen verdwenen. Ik kan weer wan delen als vroeger. Mevr. M. L. te W. itbrgft, dd. 25-1-40: „Sedert jaren leed ik aan scheuten in fcde ledemacen en Rpijn in de kniege- I wrichten, zóó he vig, dat ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan Ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Tftnwst Agentschap, Hassaukada 313. Amsterdam is en die ook voor den Jeugdstorm geldt: gelooven, gehoorzamen en strijden. Vervolgens sprak de hoofdstor mer over het* bezoek, dat hij. m Weenen gebracht heeft aan ge wonde Nederlandsche vrijwilligers. Zij hebben niet vergeefs hun offer gebracht. Zonder hen was ons volk reddeloos verloren geweest. Door hen zal ons volk een werkzaam aandeel krijgen in het nieuw* Europa. Het Duitsche volk bloedt het zwaarst. Het is onze grootste trots* straks met negen, millioen Neder landers naast negentig millioen Duitschers in den strijd te staan. Samen met Duitschland naar de overwinning. Thans vertrekken wederom twee kadreleden van den Jeugdstorm na&r het front. Hun vertrek is ons een aansporing om nog harder te worden. De oorlog moet tot ui keil prijs gewonnen worden. Wi.i zijn ons bewust van de taak, die wij voor ons voLk en ons land op ons genomen hebben. De jeued moet het voorbeeld zijn van het volk van morgen. Wij zijn trotscu op ons volk, wij willen geen tweede rangs Germanen zijn. Over de grenzen strijden wij met Duitsch land voor de wederopstanding van een nieuw Europa, onder Ger- maansche leiding. In eendracht en kameraadschap werken wij 'ver der. Stuk voor stuk, op welke plaats wij ook gesteld zijn, leveren wij onze bijdrage voor de herwor ding van ons volk. Ons volk en ons vaderland zijn ons heilig. Tot slót richtte de .hoofdstormer eenige hartelijke woorden tot de twee vertrekk-enden. Na deze woorden werd de avond besloten met het zingen van het S tor nierslied. Over de mogelijkheid van de be reiding en den verkoop van vleesch- jus. soepen enz. door da slagers, blijkt eenig misverstand te bestaan Te bevoegder plaatse heeft men er ons op gewezen, dat reeds eenige maanden geleden een verordening van de bedrijfsorganisatie voor vee en vieesch is verschenen, die hier over voorschriften bevat. Volgens deze verordening, die van 4 Juni jl. dateert, is het den slagers verboden het hun toebedeelde vieesch te ver werken tot eenig ander product dan de vleeschwaren. waarvan de berei ding hun krachtens de vee- en vleeschverordening is toegestaan. Onder dit verbod valt ook het be reiden van vleeschjus. soepen e.d. Indien de slagers evenwel bouil lon trekken, uitsluitend (dus zonder toevoeging van vieesch) van de hun ter beschikking staande beenderen, die. door de klanten niet gevraagd zijn. is de bovenbedoelde bereiding toegestaan. Zij mogen deze bouillon, indien zij overigens voldoet aan de bij de wet gestelde eischen. verkoo- pen, doch zij mogen daarvoor geen bonnen in ontvangst nemen. TRAMWAGEN RIJDT FILE MEN- SCHEN AAN. Gisteravond omstreeks half zeven is op het Stationsplein te Rotterdam een ongeluk gebeurd, waarbij vier personen door een tramwagen wer den aangereden en ten deele vrij ernstig werden gewond. Bij een stilstaanden tramwagen van lijn 2 stond een file menschen te wachten op een vluchtheuvel, die aan den eenen kant is uitgebouwd. Toen van den anderen kant een tramwagen van lijn 4 naderde, boog de bijwa gen van dezé tram in de bocht zoo ver over den vluchtheuvel, dat vier der wachtende personen door het voertuig werden gegrepen. Twee van hen. de 72 jarige mej. M. Kaat- bos uit de Schalkburgerstraat, die een réchter dijbeenfractuur opliep en de 33-,jarige mej. A. M. Dik van den Pleinxyeg. die .eenige ribben kneusde, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen, terwijl twee andere personen lichtere verwon dingen opliepen, zoodat zij. na te zijn verbonden, naar huis konden worden gebracht. 's-GRAVENHAGE. 27 October. Het Rijkscommissariaat, deelt mede: Met het oog op de omstandigheid, dat met de beschikbare brandstof in de eerste plaats steenkool en levens middelen vervoerd moeten worden, is het interlocale transport van meu belen en huisraad in de provincies Noord- en Zuid Holland tot nader order verboden. Voor het geval eener evacuatie uit het kustgebied is een eigen orga nisatie geschapen, die de noodige voertuigen voor de verhuizing van het geheele huisraad ter beschikking stelt. MAX BLOKZIJL SPREEKT VOOR DE JEUGD VAN „DE EILANDEN" TE AMSTERDAM. Een zaal. tot in de uiterste hoeken gevuld met jongens en meisjes van de Amsterdamsche eilanden, heeft gisteravond met gespannen aan dacht geluisterd naar Max Blokzijl, die. op uitnoodiging van den Natio- nalen Jeugdstorm, de jeugd kwam vertellen, wat zij kan doen in deze moeilijke tijden. Een paar honderd jonge „eilanders" waren naar het gebouw „Het Eiland" in de Groote Wittenburgerstraat gekomen. De Jeugdstorm had hen blijkbaar bij zijn marschen door deze volksbuur ten voldoende geïmponeerd. Het was een bh eenkomst vol sfeer. Op stoelen en banken zaten de jongens en meisjes dicht bijeen Zij zaten ook op den grond tegen de muren en tegen de kachel geleund. Zii stonden achterin en een gedeel te vulde zelfs de deuropening. Max Blokzijl, vlot en prettig spreker als hij is. had zich op de jeugd ingesteld en boeide zijn gehoor ten volle. Hij vertelde van den strijd dien de Nationaal-socialisten willen voe ren om het lot van alle menschen. die het slecht hebben, te verbete ren. Hij deed zijn -jeugdig gehoor begrijpen, wat een volksgemeen schap is en hij deed het tevens ver staan dat alleen dan ons volk gered kan worden, wanneer alle menschen begrijpen dat zij bij elkaar behoo- ren. En natuurlijk wees hii op de groo te rol. welke de allen omvattende jeugdorganisatie: de Nationale Jeugdstorm, in dezen tijd kan spe len. En na de pauze kwamen de vra gen los. Zij waren niet verlegen, de ze jongens en zij maakten van hun hart geen moordkuil. Maar daarom ook werd deze avond een volkomen succes. En toen hopman J. van Cas- pel. zelf een gebo-ren en getogen „eilander", nog een enthousiast slot woord had gesproken, toen bleek de jeugd dermate gepakt, dat zij ook de zesde strophe van het Wilhelmus spontaan meezong. UaeJ&al Een technische dag op 8 November De districtselftallen samen gesteld. Zondag 8 November zal weer een technische dag voor de voetballers worden gehouden. In Groningen op het terrein van Be' Quick zal Noord tegen West spelen en op het terrein van NAC in Breda Zuid tegen Oost. De districtselftallen voor deze wed strijden zijn als volgt samengesteld: West: doel Kraak (Stormvogels) achter: Louwe (Xerxes) en v.d. Hey de (Feyenoord). midden: Poulus, (VSV). Kuppen (Feyenoord) en Stijger (BI. Wit); voor: Drager (Ajax). v. d. Vegt (HBS). Dumor- tier (DOS). Kick Smit (HBC) en B. de Harden (VUC). Noord: doel: van Dorst (Velo- citas); achter: J. Lenstra (Heeren veen) en Pienter (Be Quick); mid- xden: Hogenbirk (Be Quick). Kam- meyer (id.). en Blom Jr. (LSC); voor: Drenth (Leeuwarden). Jonk man (Heerenveen), Pais (GVAV). A. Lenstra (Heerenveen) en Bot- tinga (Be Quick). Zuid; doel: Sarris (BW); ach ter: Blom (NAC) en Schampers (Eindhoven): midden: Pellikaan (Longa). van Gemert (Eindhoven) en van ïerlant (Willem 2); voor: v. d. Heyden (Eindhoven). Bogers (Picus). van Roessel (Longa). Be renschot (NAC) en van Beek (BW) Oost: doel: Steinvoort (Quick). achter: Hagels (Enschedé) en Jan sen (Wageningen). midden: IL Koopman (Go Ahead). Gabriels (AGOW) en Wanningen (Hera- cles); voor: Lodensteyn (NEC). En gelsman (Quick). Duis (Enschedé). Wiskamp (NEC) en Jaarsma (Hera- cles). Extra voeding voor de Alkmaarsche schoolkinderen. In een der vertrek ken van het Alkmaarsche stadhuis wordt dagelijks aan ongeveer 400 schoolkinderen een bonlooze maaltijd verstrekt. De Nederlandsche Volksdienst heeft er voor gezorgd, dat er personeel aanwezig is. om de kleine gasten te bedienen. Polygoon-Kuiper-Pax Holland m. Kantongerecht Den Helder Slechte verduistering en ondermaatsche paling voerden den boventoon Het onbeheerd laten staan van een rijwiel wordt zwaar bestraft! De zitting van het Kantongerecht stond gister in 't teeken van slechte verduistering, terwijl ook het euvel der ondermaatsche paling weder enkele malen berecht moest worden. Bijzonder zwaar .werd een Wie- ringer bestraft wegens het onbe heerd laten staan vdn zjjn rijwiel, zonder dat dit ook tegen diefstal door een slot was beveiligd. In an dere kantons schijnen deze gevallen veelvuldiger voor den rechter te komen en voor ons was dit eerste feit, dat in de openbare zitting be handeld werd, dus een nieuwtje. De straffen voor deze overtreding zjjn zeer zwaar, omdat er uitgegaan wordt van de gedachte, dat de ge legenheid den dief maakt. Het on beheerd laten staan van een rijwiel zal ook hier niet licht worden aan gerekend en ln volgende gevallen kan men staat maken op een boete van zeker 25.Men zij dus ge waarschuwd! Over het algemeen waren de ln deze zitting behandelde zaken van weinig belang. Na ruim een uur wa ren de opgedaagde verdachten dan ook van hun vonnis voorzien. P. J. M. R. te Breezand, slecht verduisterd, 15 of 15 dagen. H. G. te Middenmeer, 17 kg paling vervoerd, waarvan een gedeelte ondermaatsche, 15 of 15 dagen. H. R., Den Helder, slecht ver duisterd 6 of 6 dagen. A. de W. te Stroe (W), rijwiel onbeheerd laten staan, 10 of 10 dg. De eisch beliep in dit geval 15 of 15 dagen. A. H. te Den Burg, melk niet in orde. Verdachte geeft toe en verze- Zoo hadden de bolsjewisten zich voorgesteld. Europa te kunnen ver overen en onder het juk van Stalin te kunnen brengen. Het is aan den vooruitzienden blik van den Fueh- rer en aan de dapperheid van het Duitsche leger en zijn bondgenooten te danken, dat de roode horden zijn teruggeworpen tot achter de Wolga. Landgenoot, denkt u zich eens in. welk een rampspoed ook over ons land gekomen zou zijn. zonder de Oostfrontstrijders. De strijders waar onder ook die Nederlandsche dap peren zijn. waarvoor wij dag-in dag- uit uwe medewerking vragen in den vorm van een bijdrage voor ons verzorgingsfonds. U herinnert zich dit fonds? Het verzorgt de pakket ten voor onze Nederlandsche vrij willigers in het Oosten en het' giro nummer is 432100 t.n. Verzorgings fonds Vrijwilligerslegioen Neder land. Koninginnegracht 22 te 's-Gra- venhage. kert, dat dit niet meer zal gebeuren. 15 of 15 dagerh- J. M. M., slecht verduisterd, 4 of 4 dagen. B. M. te Alkmaar, zonder vergun ning met galanterieën gevent, 6 subs. 6 dagen. H. C. L.v. L., Verduistering niet in orde, 3.of 3 dagen. A. J. R. en D. K. stonden terecht wegens 't vervoeren van totaal pl.m. 90 kg paling beneden de voorgeschre ven maat. Er zijn enkele verzachten de omstandigheden, waardoor zg er nog goed afkomen met elk 15 of 15 dagen. C. P. B. te Julianadorp had vee la ten grazen op land van W. J. en hoort een vonnis van 10 of 10 dagen. K. M. te Schagen, tijdens treinreis portier opengehouden. Rare manier! 5.of 5 dagen. M, v. H„ Molenstraat in verkeerde richting bereden, 2.of 2 dagen. H. O., geen persoonsbewijs bij zich, 3.of 3 dagen. C. C. P., Verduistering deugde niet, 10.of 10 dagen. J. V., geen persoonsbewijs bg zich," 2.of 2 dagen. Jan van Dommelen f Gisternacht overleed geheel on verwacht de tooneelspeler Jan van Dommelen. Jan van Dommelen behoorde tot de oude garde der tooneelspelers in ons land. Hij heeft o.a. gespeeld in Boubers gezelschap en is ook opgetreden voor de film. Het laatst was hij verbonden aan Frits Klein- bloesems tooneelgezelsehap, waar mede hij sinds Juli op tournee was met de vertaling van „Jugcnd" het werk van Max Halbe. Ruim 60 maal vertolkte hij in dit werk de rol van den pastoor. Nog Zondagavond trad hij op ie Zutphen. Van de geneugten van een vrijen dag genietend, wefd hij in zijn huis te Santpoort getrof fen door een hartverlamming. Opgave van land toebehoorend aan rechtspersonen 's GRAVENHAGE, 27 Oct. De Ned. Staatscourant van heden be vat een besluit van den secr.-gen. van Landbouw en Visscherij, waar bij wordt bepaald, dat alle rechts personen, die land in eigendom hebben, dat gebruikt wordt, be stemd is of geschikt voor land bouw in den zin van art. 1 van het pachtbesluit, verplicht worden dit land voor 1 December a.s. bij de FEUILLETON door HANS POSSENDORF 55. „Je zorgt er voor Nin" zegt Ero- manga, „dat ze niet ziek wordt of sterft. Ze moet twee maal per dag een half uur aan dek worden ge bracht. Ze krijgt hetzelfde eten als de bemanning maar zonder de extra dingen, thee. en rum krijgt ze niet, alleen water. Je mag haar op geen enkele vraag antwoord geven, be grepen? Elk gesprek is uitgesloten. Je moet tegenover haar absoluut stom zijn." Eromanga laat nu den Hawaiier ln het salon komen en zegt: „Er zal je hier niets kwaads overkomen, we wilden alleen maar die dame in onze macht krijgen. Hoeveel heeft je mo torboot gekost?" De man noemt een geloofwaardig bedrag. „Ik zal den betaalmeester op dracht geven je dat bedrag in Ame- rikaanseh bankpapier uit te beta len." „En hoe kom ik weer naar.huis?" „Ik kan je voorloopig niet vrij laten, want ik heb geen garantie dat je je mond zult houden. Je kunt kiezen: of je blijft als goed behan delde gevangene aan boord of je kunt tegen goed loon en later een gratificatie, als matroos aanmon steren. Als het doel van onzen toctft bereikt is word je op mijn kosten naar je land teruggestuurd." De man besluit na kort beraad tot het laatste en zoo wordt Ky bij de bemanning ingelgfd. Het gevaar voor desertatié is uitgesloten want het jacht Kai-Kai zal voorloopig geen haven aandoen, de kleine stoomboot „Vendetta" zorgt voor het aanvoeren van brandstof en pro viand. Edith Alfano brengt in de harde kooi van haar kale, kleine hut* den verschrikkelijksten i.acht van haar leven door. Ze martelt haar brein over het gebeurde. Ze weet niet, dat Rocco weer als gevangene op Nieuw-Caledonië zit. Ze kan maar niet begrijpen waarom nu, na zoo veel jaren, plotseling deze vergelding komt. Ze jveet niet of haar man nog vrij is of dat men ook op hem wraak heeft genomen. Haar laatste hoop is, dat men haar naar Rocco zal bren gen van wiens goedhartigheid ze vergiffenis en redding verwacht. Eindelijk slaapt Edith Alfano te gen den morgen van uitputting in, doch ontzettende dromen achtervol gen haar. Zwarte kannibalengezich- ten verschijnen en ze hoort weer Eromanga's stem „dat zijn men- scheneters". Ze ziet en hoort ook weer Eromanga's hoonend gelach. En dat lachen verwringt het mooie gezicht van het meisje geleidelijk tot een duivelsmasker dat knarsetandend hoe langer hoe meer Edith's gezicht nadert. Met een gil van angst ont waakt ze uit haar korten slaap en kijkt pal in Nins zwarte gezicht dat over haarheen gebogen is. Ontzet slaat Edith Alfano de handen voor haar gezicht en gilt wanhopig: Goeie God, laat me sterven." Ook Eromanga heeft dien nacht lang wakker gelegen. Haar gedach ten waren bij haar vader, dien ze nu zoo speedig mogelijk bericht wil ge ven van de vorderingen die haar plan maakt. Ook zij slaapt tegen den morgen in en droomt maar niet van haar wraakplannen, doch van Percy McKenna. Overdag verjaagt ze alle gedachten aan hem, wat gaat die man haar aan? Maar haar droo- men laten zich niet dwingen, en Ero manga droomt, dat ze in Percy McKenna's armen ligt en hij haar kust kust, dat hooren en zien haar vergaat. Twee dagen later bereikt het jacht Kai-Kai de Adamsbocht aan de Zuidkust van het onbewoonde eiland Modu-Manu, waar de „Ven detta" voor anker ligt. Kapitein Ca- sanello en de bemanning zijn uiterst verheugd over het slagen van dezen eersten streek. Allen zien tot Eromanga op als soldaten tot een dapper en recht vaardig aanvoerder maar ze hebben ook allen persoonlijk belang bij het welslagen der onderneming: op den dag, waarop Rocco Alfano weer in vrijheid werd gesteld, zal elk' lid der bemanning een gratificatie van 300 dollar ontvangen. In de Adamsbocht vindt weer een groote krijgsraad plaats. Nu gaat het er om Livio Alfano te vangen. Eromanga weet, dat hg waar schijnlijk in de tweede helft van Sep tember met een schip der „Three Anchors Line" Manilla zal verlaten. Ze kent het vaarplan der lijn precies en weet ook welk schip het1 zijn kan. Ze kent ook nauwkeurig den weg die de schepen van die lijn met de ver schillende weersgesteldheden nemen. Als het goede weer nog een tijd aan houdt kan men het schip misschien bij het Marianna-eiland Agrigan op vangen. Het naaste reisdoel is dus het noordelijke Marianna-eiland. Men hoopt daar ook een veilige ankerplaats te yinden. Hoewel deze eilanden-groep Duitsch bezit is, kan er bg de groote uitgestrektheid van een werkelijke bewaking geen sprake zijn en nu, 'nu er oorlog is tusschen Duitschland en de andere Europeesche groote landen zal er wel in het geheel geen sprake meer van zgn, bovendien zijn een aantal dezer eilanden onbewoond. Om zoo weinig mogelijk opzien te baren worden de gewone vaarwegen vermeden. Den tienden dag na het vertrek van Modu-Manu kruist men ongeveer op 177 graden ooster lengte de gewone scheepsroute Yokohama-Honolulu. Men bespeurt een stoomboot, doch nog zo ver ver wijderd, dat niet veel meer dan de rook te -zien is; twee uur later als een tweede schip verschijnt, wil ka pitein Robinson van koers verande ren. Eromanga heeft met een verre kijker voor de oogen bij de railing gestaan. Plotseling echter laat ze den kijker zinken, wendt zich met een ruk om en rent, twee van haar matrozen bijna omver loopend, naar den kapitein. „Robinson, die boot daar is de „California" van de „Three Anchors Line". Hoe vindt je die bof? Ze is op reis van Yokohama naar Frisco. We moeten haar den weg afsnijden." (Wordt vervolgd). Officieele mededeelingen 8TROOREGELING OOGST 1942. Het Bedrijfschap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder maakt bekend, dat ln d Stroóregeling 1941 diverse ver ander in - gen zijn aangebracht, waaraan all verbouwers en ge- of verbruikers van stroogewassen en alle handelaren in stroo zich zullen dienen te onderwer pen. De nieuwe regeling geldt behalve voor graanstroo, kanariezaadstroo en peulvruchtenstroo, thans ook voor koolzaad-, karwijzaad-, blauwmaan- zaad-, mosterdzaad-, spinaziezaad-, radijszaad- en bietenzaadstrób. Krachtens de nieuwe regeling kan de ge- of verbruiker van stroo, die stroo wenscht te betrekken een aan koopvergunning aanvragen onder ver melding van den bij de N.I.C.A. er kenden kleinhandelaar in zijn omge ving, van wien hij het stroo wenscht te betrekken. Het hoofdkantoor van den Handel (H.K.H.) wijst voor de des betreffende partij stroo den kleinhan delaar een erkenden groothandelaar en den groothandelaar een of meer erkende landhandelaren toe. De landhandelaren kunnen het te le-. veren stroo slechts betrekken van te lers uit een hun toegewezen rayon. Naast het bovengenoemde „verkeer over drie, schakels" (landhandelaar groothandelaar, kleinhandelaar) kan ook verkeer over één of twee schakels plaats vinden, indien het H.K.H. of P.K.H. in overleg met het Bedrijfschap hiertoe opdracht geeft. Ook het ver handelen van stroo direct van verbou wer aan veehouder is toegestaan, mits beider bedrijfsgebouwen op ten hoog ste 10 km. afstand van elkaar liggen, en mits het vervoer geschiedt met eigen vervoermiddelen van kooper of verkooper. Een aankoopvergunning en vervoer- bewijs is echter vereischt, aan te vra gen bij den Plaatselijken Bureauhou der (P.B.H.). Verbouwers van strooge wassen ontvingen op hun aanvrage reeds bericht van den P.B.H., welke hoeveelheid stroo zij voor eigen ge bruik uit hun oogst mogen behouden, en voorts welke hoeveelheid stroo zij direct aan veehouders mogen afleve ren. De rest van hun stroo dienen zij ter beschikking te houden van den land handelaar van hun rayon. Het ver voer van stroo dient in het alge meen gedekt te zijn door een geldig geleidebiljet. Slechts het vervoer van het land naar de bedrijfsgebouwen van den teler, en voorts het vervoer van het telersbedrijf naar spoor, 'schip, dorsch- of persplaats (of tusschen de ze plaatsen onderling) en het vervoer van teler rechtstreeks naar stroohul- zenfabriek kan zonder, geleidebiljet geschieden. Voor meer gedetailleerde gegevens inzake bovenstaande regeling wordt verwezen naar de publicatie dienaan gaande in de vakbladen voor de boe ren en tuinders. Handelaren kunnen zich voor inlichtingen wenden tot het hoofdkantoor van den Handel, Bali- straat 74, 's-Gravenhage, terwijl boven dien belanghebbenden een toelichting op de regeling in drukvorm kunnen nen verkrijgen na schriftelijke aanvrage bij het Bedrijfschap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder, Zwarte- weg 75, 's Gravenhage. Ook de P.B.H.'s kunnen nadere inlichtingen verstrekken. Directie voor den Landbouw op ie geven. Vennootschappen onder fir ma en die bij wijze van geldschie ting worden mede als rechtsper sonen beschouwd. Niet nakoming wordt beschouwd als overtreding en gestraft met hechtenis van ten hoegste„ zes maanden of geldboete van ten hoogste f 10.000. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG. HrLVERSTJM I. 415.5 m. 7.15 Berner Sing- buben en het Prisca kwartet (gr.pl.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Tempo (gr.pl.). 8.30 BNO: Nleuwsber. 8.40 Ken U zeiven, le zing. 8.50 Pianospel (gr.pl.). 9.Bont allerlei (gr.pl.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.40 Bont allerlei (gr.pl.). 10.Helmut Zacha- rias en zijn orkest. 10.30 Kent GD Gouda? klankbeeldenreeks. 10.45 Helmut Zacharlas en zijn orkest. 11.15 Viool, cello en piano. 12.— Almanak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws-" en zakelUke ber. 13.— Omroeporkest en gr.pl. 14.Zang met piano- begel., hobo met pianobegel. en pianosolo. 15.— Lezing: „Aan weerskanten van de grens". 15.15 Opera-fragmenten (gr.pl.). 16.45 BNO: hleuws-, zakelijke en beursber. 17. Gerard van Krevelen en zijn orkest. 17.30 Film en operette. 18.00 Wagner-Strauss (gr.pl). 18.25 Uit den mond der dwazen, luisterspel. 19.— Brandende kwesties, lezing. 19.15 Zigeu- nermuzlek (gr.pl.). 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De wereldme'ening uit vreemde kranten. 19.15 Zang met pianobegel. 20.15 Componistensplegel. 20.25 Het Concertgebouw orkest. 21.15 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Zangprogr. (gr.pl.). 224024.Licht en luchtig (gr.pl.). HILVERSUM n. 801.5 M. 7.15—7.40 Zie Hil versum L 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 BNO: Gesproken binnenlandse!» overz. (opn.). 8. Landarbeiders luistert! 8.15 Symphonle or kesten (gr.pl.). 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Orkestwerken van Bedrich Smetana (gr.pl.). 9.Concert m.m.v. Rupert Glawitlch (gr.pl.). 9.15 Voor de Hulsvrouw. 9.20 Concert mm.v. Rupert Glawltsch (gr.pl.). 10.Godsd. ultz. Ij),30 Plano en orkest (gr.pl.). 11De plano en- haar voorloopers, lezing 11.20 Koorzang rer.pl.). 11.30 Otto Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 12.30 Programma-bverz. 12.35 Berl. Staatsopera Orkest (grpl.). 12.45 BNO: Nwg- en zakelijke ber. 13.In en om den ouden bijenstal. 13.15 Symphonische gedichten (gr. pl.). 14.Godsd. uitz. 14.30 Gregor Serbaa zijn Roemeensch orkest en orgelspel en zang. 15.30 En hier Is de koffergramofoon. 10.— Orkest Willy Kok. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.— Het kinderkoor van den Ned. Omroep. 17.30 Viool en plano. (gr.pl.). 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel den dag. 18.50 BNO: Wat Nederland schrijft. 19.Liederen van Ludwig van Beet hoven (gr.pl.). 19.10 Het Zepparonl-kWgrtet zang met pianobegel. 20.16 Zang, orgel, de Melodisten en gr.pl. *21.45 BNO: Nieuws- wijding. 22.20—24.— Zie Hilversum t Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Hoofdredacteur A R Jonker Plaatsverv van den hoofdred.. buiten! en stadsnieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuwb A Eriks Haagsch redacteur P S 'H M Verbeine. Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl. Schagen Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersche editie J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2