6BVAAR Spoed SPAANDERS ONDERLINGE NEDERLANDSCHE Langedijk Sym. Ver. „Lycurgus" Apollo-Bioscoop Breezand Zuster Angelika JONGENS, Nederlandsche Heide-Mij ARBEIDERS Marktberichten i voor U en de Uwen! Dekt U daarom op gusttig» ■D voorwaarden tegen de gel- ■15 delijke gevolgen van een II! persoonlijk onge* B val door hel oorlogsgeweld i bij de „Onderlinge Neder» S landsche". UITKEERINGi A.-bij dood f 2500.-, B. bij levenslange invaliditeit f 5000.-, C. bij verpleging in het ziekenhuis ISOÖ.-. Verzekering voor hoo- gere bedragen ia mogelijk. VOORSCHOTHEFFING: 1 4.- per halfjaar. Vraagt inlichtingen aan onze n het agenten c VI moiestyerzekering mij. gevestigd te Sneek SCHAGEN WIE MIST EEN FIETS? Vischpartij bracht een rij wiel op het droge. Maandagmiddag speelden enkele kinderen aan de Laan met een bal. Zooals op zulk een speelterrein wel eenigszins te verwachten was. ge raakte de bal op een gegeven oogen-" blik te water. Goede raad bleek niet duur te zijn. Ze hadden het geval blijkbaar al vaker bij de hand gehad, want dra was een schoffel ter plaatse om de drenkeling op het droge te bren gen. Wie schetst evenwel de verwon dering van de kinderen, toen het werktuig bleef haken en na eenig trekken een in uitstekenden toe stand vërkeerende fiets werd opge haald? De banden waren bovendien puik in orde. Het eigenaardige was. dat het rij wiel.... op slot was. Er kon dus geen sprake van zijn. dat iemand er mee te water was geraakt. De Laan- sloot was blijkbaar gebruikt als tij delijke bewaarplaats en men zal moeten toegeven, dat deze plaats een vreemde was. Van wie nu is deze fiets? Vreemd genoeg is de eigenaar nog niet verschenen. In een tijd als de tegenwoordige zou men zich daar over kunnen verwonderen. Menig een zou hemel en aarde bewegen om een rijwiel machtig te worden, anderen, die er een bezitten, leggen een onbegrijpelijke slofheid aan den dag ten aanzien van hun eigen dom. Zoo staat bij de gemeentepoli tie reeds geruimen tijd een goed rijwiel, dat door niemand werd op gevorderd. Hoe het zij: Aan wien behoort de opgevischte fiets? Het is een groot heerenrijwiel met een soort race- stuur. Inlichtingen zijn te verkrij gen bij de marechaussee. Landbouw straat, alhier. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote Gerda Warde naar behaalde gisteren te Amster dam het diploma als Zwemonder wijzeres van den Ned. Zwembond. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nicolaas Josephus, zoon van Aldert Willem Nicolaas Ploeger en van Christina de Wit; Jan Gijsbert, zoon van Cornelis van Bameveld en van Maria Antonia Snaas; Johannes Cornelius Maria, zoon van Petrus Deu- tekom en van Catharina Maria'Corne- lia Johanna Mul. Ondertrouwd: Pieter Smit, oud 38 Jaren, wachtmeester der marechaus see, wonende te Heerhugowaard, en Rensje de Boer, oud 36 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Getrouwd: Cornelis Antonius Bou- chier en Margaretha Maria Reeuwijk. Johannes Jacobus van Stenis en Afra Maria- Mak. POLITIE. Gevonden:- een armbandje, een huissleutel, een portemonnaitje, een blauwe dameshandschoen en een roo- de ceintuur. Verloren, een schoen, een zijden ge streepte sjaal, een donkerbruine .cein tuur, een vulpen en vulpotlood in étui, een handtasch, een zilveren armband je, een padvindersriem, een portefeuille met inhoud, een kinderwant, een hee- rendhandschoen, en grijs geruiten gum- mi cape en een bruine damesporte- monnaie. f 'enden exporteur een regeling is getroffen. De exporteur blijft echter onder iedere omstandigheid voor de ver- lading en voor het verladen pro duct verantwoordelijk. Wanneer de betreffende produc ten los worden verladen of wan neer deze direct worden omgepakt en van de kisten of. zakken dus verder geen gebruik wordt ge maakt, terwijl deze nog denzelf den dag aan de veiling of aan de aanbrengers worden ingeleverd, dan mag hiervoor geen huur wor den berekend. Deze regeling geldt voor alle voor export bestemde producten, onevrscfhillig of deze voor directen export dan wel voor de industrie (vriezerijen, conservenfabrnken, enz.) bestemd zijn. Deze regeling geldt ook voor de levering van appelen en peren aan de binnen- landsche industrie. ANGOB. De Alg. Ned. Geheelonth. Bond. afd. Langedijk vergaderde ten hui ze van den heer G. Engel te Zuid- scharwoude. Medegedeeld werd. dat de colpor- tagetocht op 4 October j.1. uitste kend geslaagd is. Het verslag van de najaarsverga dering van de N.Holl. Propaganda Commissie werd uitgebracht door den heer P. Paarlberg. Getracht zal worden, een film middag te organiseer en voor de kin deren. Een filmvértooning voor de ouderen blijft nog in beraad. Er werden eenige punten voor de a.s. vergadering van het Langedij- ker Drankweer Comité besproken. De heer G. Engel aanvaardde de fpnetie van 2e voorzitter. Men besprak eenige te houden excursies, doch. men kwam niet tot een besluit. HET NED. ARBEIDSFRONT AAN DEN LANGEDIJK. De plaatselijke leiding van het Ned. Arbeidsfront aan den Lange- dük is als volgt samengesteld: J. v. d. Abeele. plaatselijk leider en rechtsbescherming; P. Stoop, orga nisatie; A. Kwadiik. geldzaken; K. Ruiter. Vreugde en Arbeid en Pers en Propaganda; *D. Blom Cz.. soc. economische zaken; Jac. Bakker. Jeugd verzorging. Er wordt voor het publiek zitting gehouden in het voormalige gemeen tehuis van Oudkarspel iederen Don derdag van. 78 uur. Tot dusver zijn in de volgende bedrijven sociale voormannen be noemd: bij de fa. Stenneberg en Co. te Broek op Langendijk P. C. Bak ker; fa. G. Kramer en Zonen. Zuid- schar woude J. Marsman; Fa. Peter Verburg. Noordscharwoude G. Oud; fa. Hart en Co.. Oudkarspel Jb. Troostheide; gem. gasbedrijf J. v. d. Abeele. fa. J. Eecen Gz.. Oudkars pel. C. v. d. Hoven. Bij de Vereeniging.De Koophan del voor de transportarbeiders te Noordscharwoude. Broek op Langen dijk en Warmenhuizen Ant. Peys te Oudkarspel. VITAMINE-TABLETTEN VOOR KINDEREN TOT 3 JAAR. Ingaande November a.s. zal een aanvang worden gemaakt met de uitreiking van vitamine-D-tabletten aan kinderen tot 3 jaar. De tablet ten zijn te verkrijgen op den eersten Dinsdag en Donderdag van iedere maand, van 912.30 v.m. bij P. Mo lenaar. Witte Kruis te Zuidschar- woude en op den eersten Dinsdag en Donderdag van iedere maand van 35 uur in het hoogtezonlokaal bo ven de garage van hotel De Burg te Noordscharwoude. EXAMENS R.K. E.H.B.O. De deelnemers aan den door de R.K. Eerste Hulp bij Ongelukken jeorganiseerden cursus in E.H.B.O.. lebben ten overstaan van Dr. Dijk huizen. directeur van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar examen af gelegd. De uitslag was. dat alle can- didaten aan de vereischten. welke voor dit E.H.B.O.-diploma worden gesteld voldoen. Het diploma werd toegekend aan de dames H. W. Bruin en J. H. de Groot te Oud karspel. de eerw. zusters Helena en Gerarda te Noordscharwoude en M. Stam te Waarland en aan de heeren J. Bleeker. Waarland. A. Groen. J Vlug en R. G. Kuin te Noordschar woude. W. P. Quax en J. H. de Groot te Oudkarspcl. Voor het her examen. voor het behoud van het reeds verworven diploma slaagden de heeren B. Bruin. A. Groot en G. de Boer. te Noordscharwoude. De cursus werd gegeven onder medische leiding van dr. van Hes teren te Warmenhuizen. BENOEMD. Broek op Langendi|k. De heer H. Vinke alhier is benoemd als lid van den Raad van Bijstand v. d ondervakgroep ..Onderlinge Begra' fenisbedrijf'. KOEDIJK DAAN POOL! Voor éen totaal uitverkochte zaal trad het gezelschap van Daan Pool op met zijn bekende non-stop Num mer Eén. op Zondag j.1.. bij den heer Jap. Schuit. In de opening wenschte Daan dat het hem mocht gelukken een paar uren de eventueele zorgen te ver lichten. Met gToote aandacht zijn de num mers van het programma gevolgd en aan alle medewerkenden komt een woord van lof toe. Het gezel schap van Daan mag er zijn. Keu rig is alles afgewerkt, costuums en décors zijn in de puntjes 'en de zang is zeer beschaafd. Een daverend ap plaus was zijn verdiend loon. Aan het slot van den avond had Daan een mooie plant in ontvangst te nemen van een oud-leerling. P. Hart. B.4 RSINGERHORN ONZE VOORVADEREN VERNOEMD. Kolhorn. In de jongste vergade ring van Dijkgraaf en Heemraden van den polder „Waard en Groet" te Win kel, werd o.m. besloten de diverse ge malen in den polder van namen te voorzien. Voorheen, toen men één elec trisch gemaal in den Waar.d en éen dieselgemaal in den Groet had, bene vens éen hulp-stoomgemaal, werden de gemalen meestal aangeduid met het krachtwerktuig waarmee zij werden aangedrevene nl. „Het electrisch ge maal", „de diesel" en „de locomobiel". Nu echter èn de^ diesel, èn de.locomo biel beiden door de tijdsomstandighe den geëlectrificeerd zijn en bovendien nog een vierde electrisch gemaal is geplaatst, op den, door het Provin ciaal kanaal, afgesneden hoek van den Groetpolder, werd het aanduiden van d,eze vier gemalen wel buitengewoon moeilijk, redenen waarvoor bovenge noemd besluit werd genomen, Het gemaal in den Waardpolder, werd genoemd naar den hoofdopzichter P. v. d. Sterr, die tijdens en na het in dijken der beide polders een groote rol heeft gespeeld. De eerste polder- kaarten werden door hem geteekend en ook de (nu nog- aanwezige) dagboe ken werden door hem bijgehouden. Dit «lleen'al was een staaltje van ver gaande vakkennis. De molens, sluizen en bruggen waren allen ontwerpen van hem. Een zeer goed waterbouwkundig boek door hem 'geschreven, heeft in latere dagen het daglicht gezien. Het nieuwe gemaal op den afgesne den hoek van den Groetpolder, werd naar den eersten dijkgraaf genoemd, nl. E. T. Scheltinga-Winterberg. Ge noemde heer, burgemeester van Nieu we Niedorp, werd bij de oprichting van de maatschappij tot inpoldering van de Waard en Groetgronden, op de oprichtingsvergadering (30 Nov. 1843) tot voorzitter ben^md, 26 Mei 1847 werd hij bij beslim van Z.M. Koning Willem II tot dijkgraaf benoemd, wat hij tot 16 Juni 1849 bleef. Hij zwaaide dus al met al 6 jaar de scepter. Zijn. voorzittersperiode was door de' vele te genslagen lang niet gemakkelijk. Het voormalige stoomgenj»al (de locomobiel) in den Groetpolder, werd genoemd naar den tweeden dijkgraaf, tw. Fred.. Sieüwerts. Deze Sieüwerts was burgemeester van Winkel en had tevens een bouw plaats in den Groetpolder. Hij was sedert 30 Nov. 1843 mede-aandeel houder en lid der maatschappij en werd 26 Mei 1847 tot heemraad be noemd. Op 6 October 1849 werd hij dijkgraaf, welk ambt hij tot zijn dood (1859) waarnam. Bij overleve ring wordt verteld, dat Sieüwerts UNIFORME REGELING VOOR DE AFLEVERING VOOR EXPORT. Met ingang van 26 October heeft het bedrijfschap voor groenten en fruit een uniforme regeling getrof fen voor de aflevering van voor export bestemde groenten en fruit. De levering door den teler op de veiling dient franco aan wagon of schip te geschieden ter plaatse van de normaal voor elke veiling aanwezige verlaadplaats of aan de normaal bij elke veiling aan wezige verpakkingsloods van den exporteurs. De exporteurs stellen voor de verlading in wagons of schip het benoodigde personeel ter beschik king. .De veilingen hebben niet. 't recht, zelf deze verlading te ver zorgen of hiervoor hepaalde kos ten (in welken vorm dan ook) in rekening te brengen, tenzij hier omtrent tevoren met den betrcf- DS. A. J. P. BOEKE MET EMERITAAT. Van 6 April 1913 tot 1 No vember 1942 predikant te Schoort. Ds. A. J. P. Boeke beëindigt Zon dag 1 November zijn ambtsbedie ning in de Ned. Herv. Gemeente van Schoorl, Groet en Camp. Ge boren 9- April 1875 te Alkmaar, voelde deze afstammeling van de families Boeke—Oort, welke ge slachten het predikambt steeds hooghouden en zich met volle toe wijding aan die taak hebben ge wijd, zich reeds vroeg aangetrok ken tot het herdersambt. Het voorbeeld van Grootvader Arent Joan Petrus Ooit zal hieraan met vreemd zijn Dank zij zijn opgev.ekt heid, zijn idealisme heeft Ds. Boe ke zijn roeping kunnen vinden in dit ambt. Na voltooiing zijner studiën te Utrecht in 1902 werd hij predikant te Noordwijkerhout om in 1913 naar onze gemeente te komen. 6 April van dat jaar deed hij hier zijn intrede. Er zullen er hier niet velen zijn, die niet op de een of andere wijze kennis heb ben gemaakt met Ds. Boeke, want zijn belangstelling ging uit naar velerlei. De Zondagsscholen te Schoorl en te Groet, de iedere week gehouden bijbelcursus, de Rijzende Kerk voor jongeren bo ven de 15 jaar trokken velen. Het door den muzikaal begaafden her der al spoedig opgerichte kerkkoor en de op Zondagavond gehouden zangdienston tro' ken vele xahgérs en kregen bekendheid door de o.m. uitgevoerde Bach-cantatés. Hij was een der oprichters van de vereeni- ging Algemeen Welzijn, die des winters <lezingen organiseerde ter algemeene ontwikkeling en die door haar bibliotheek velen voor zag van goede lectuur. Ook sticht te hij met zijn zoons in den stal van het boerderijtje De Bregthoe- ve de thans zoo bekende Jeugdher berg. Ook buiten de gemeente bleef hij geen onbekende; hij was con sulent voor Warmenhuizen, Win kel, Nd. en Zd. Scharwoude en Koedijk, van 1923 tot 1925 Gods dienstleeraar aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijze ressen te Alkmaar, tien jaren lid van» de commissie tot samenstel ling van een nieuwen liederenbun del voor de Ned. Herv. Kerk, die in 1938 werd uitgegeven, hij ver zorgde het maandblad „Bouwstem- men", waarvan het eerste nummer in 1914 verscheen, was de auteur van het werkje „Wat is 'n kerk", enz. Zijn „Alle-dag-kerk" kreeg groote bekendheid. Toen Ds. Boeke in het eerste decennium dezer eeuw te Wooderooke kennis maakte met de Quakergedachte werd het zijn ideaal deze gedachte te enten op den stam onzer vaderlandsche kerk. Hij streed voor de vrije ge tuigenis der geloovigen volgens het oer-protestantsche beginsel van het Algemeene Priesterschap aller geloovigen „Waar twee of drie vergaderd zijn in mijnen naam, daar hen ik in 't midden van hen." Mt. 1S:20. Niet 6 van de 7 dagen de kerk op slot, neen. kort na den oorlog werd de Schoorler kerk de geheele week opengezet en velen vonden daar. volgens eigen getui genis, troost en wijding, niet het minst de zomergasten. Het zal Ds. Boeke ongetwijfeld moeilijk vallen van dit alles te scheiden, maar: Daar is een tijd van komen, Daar is een tijd van gaan. Ds. Boeke gaat onze ge meente verlaten en zich metter woon vestigen te Bentveld bij Haarlem. Zondagmiddag 2.30 zal hij in den preekdienst afscheid nemen van zijn gemeente. Schagen HERVATTING turnen s Vrijdagsavonds, in het Xoord-Holl. Koffiehuis. Lesuren: Dames 6.30— 7.30 u. Dames Sen. 7.458.45 u. Heeren 9.0010.u. ALGEMEENE LEDEN. VERGADERING op Don. derdag 5 Nov„ in het Nrd.- Holl. Koffiehuis 8 uur. - "(Belangrijk). Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het knippen van nw Hoornvee. W. Stuit, Kabelpad, Heer hugowaard, Zuid. Welke dame heeft Maan dag jï. pl.m. 2 uur bij het verlaten der Alkmaarscfye bus een verkeerde Reismand meegenomen? Inl. bij Mevr. Ligteringen, Burg. Lovinkstr. 60, Breezand, die ook een verkeerde mand heeft. Biedt zich aan een Knecht, alle werkzaamheden kunnen de verrichten. Moet woning disponibel zijn. Br. onder no. 371 Bur. van dit blad. reparatie's en kleer- werk kunnen wij NIET meer aannemen. Wij vermelden dit om te leurstellingen te voor komen* Wij vragen 2 1/2 mnd afleveringstijd, geef Uw voorjaarswek dus NU reeds aan ons af. Ie klasse Heeren- kleedingmagazjjnen, Iangestraat, ALKMAAR H.H. Kippenbonders Heden nog af t? geven ROODE ISLANDERS, pri ma jonge fokhanen. 's Avonds na 7 uur. J. v. d. VELDE, Meeuwstraat 28, Wieringerwerf. Een Kostganger gevraagd. Kanaal B 35, Burgervlotbrug. Gevr. voor direct flinke Dienstmeid, voor d. of d. en n. F. v. d. Kreeke, Spuitstr. 1, Den Oever. Wij herinneren hierbij nog eens aan, dat ook HEDENAVOND acht uur de bijzonder boeiende Bavaria-film der TOBIS: nog eens zal worden vertoond. Voor direct gevraagd bij Ouwelfabriek leeftijd 14 Jr. Brieven onder lett. P. O. Bur. Dagblad voor Noord-Holland, Gedempte Gracht 4, Zaandam, of aanmelden bij Gew. Arbeidsbureau, afd. Jeugd, Kamer 11, Oostzijde 63, Zaandam. vraagt voor alle soort Landbouwwerk ten behoeva van bureau „Aardappelverbouw", dienstver band geruimen tijd. Aanmelden te Alkmaar Bureau Hoofd ambtsgebied, de Blipkenlaan E 61. Te Schagen H. J. de Kort, p.a. Hotel Igesz. Te Hoorn M. RIDDER, Emmalaan 21. Te Grootebroek G. J. T. BOSCH, Hoofdstr. G 406. Te Enkhuizen J. M. ZACHARIASSE, Vijzelstraat 21. Aanmelding op Vrijdag 30 Oct., Maandag 2 Nov., Dinsdag 3 Nov. en Donderdag 5 Nov., 's avonds van 79 uur. Te Alkmaar kan men zich op bovenge noemde data ook overdag aan het onder Alkmaar vermelde adres vervoegen. een zeer model mensch was (hij was oorspronkelijk marineofficier), s Morgens voor de knechten het land opgingen, werden zij en de paarden op de stallen geïnspecteerd. Het dieselgemaal in den Groet- Eolder kreeg den in den polder zeer ekenden naam van „Klaas Bree- baart". Breebaart was van 6 Mei 1845 tot 1 Sept. 1848 als aannemer bij de dijkwerken werkzaam. Den lsten Sept. 1848 werd hij tot alge meen opzichter van den polder be noemd. bij de verdere voltooiing onderscheidde hij zich vele keeren, voornamelijk bü zeer hooge water standen en stormweer, waardoor dikwijls zeer gevaarlijke momenten voor den nieuwen polder ontstonden 3 April 1857 werd hij tot heemraad benoemd, welke betrekking hü tot April 1859 bekleedde. In hetzelfde laar wérd hij benoemd tot dijk graaf. welk ambt hü ruim 36 jaar lang waarnam, nl. tot 1895. Onder zijn bestuur werden de dijken ver zwaard en werd het algemeen pol derreglement ingevoerd. Na hem zijn zijn zoon en kleinzoon eveneens langen -tijd dijkgraaf geweest. De polder Waard en 'Groet heeft nu moderne gemalen met voor den polder geschiedkundige namen. De ze namen worden door middel van borden op de gemalen aangegeven. SINT PANCRAS* NAAMGEVING AAN KINDEREN. Met verwijzing naar de vorige be kendmakingen betreffende politieke demonstratie bij de naamgeving aan pasgeborenen wordt nader medege deeld, dat iedere naamgeving, waar uit een openlijke uitdaging van de Duitsche ovesheid blijkt, dient te wor den vermeden. Namen als Franklin, Winston e.d. zijn derhalve niet toelaat baar. Indien de aangever volhardt, moet een akte worden opgemaakt, wel ke alleen bevat hetzij, indien onder de gekozen voornamen een of meer moch ten voorkomen, waartegen geen be zwaar kan worden gemaakt, deze na men, hetzij, al naar het geslacht van den geborene, den eersten naam des vaders of dien cler moeder. DE WINTERHULPACTIE. Evenals in andere gemeenten is in deze gemeente ook een begin gemaakt met de bus- en lijstencollecten van Winterhulp Nederland. Het resultaat van de 1ste bus- en 1ste lijstencollec- te was ongeveer gelijk aan dat vhn het vorig jaar. De Winterhulpactie hier ter plaatse van dit jaar, zal blij kens de cijfers, evenals vorig jaar een groot succes worden. De aanvragen voor ondersteuning moesten op specia le formulieren worden ingediend, wel ke op de gemeente-secretarie verkrijg baar waren, gesteld De eerste uitkee- ring wordt tegen half November £.s. verwacht. POLITIE. Gevonden: een zilveren armband. Inlichtingen worden bij den Gemeen te-veldwachter Ingewacht. W1ERINGEN NED. VOLKSDIENST. Maandagavond werd een bijeen komst gehouden van de Ned. Volks dienst, buurtschap Wieringen, in Cinéma de Haan. Burgemeester Van Diemen leid de de sprekers van dezen avond, -de heeren Krings en Querner, in. Allereerst is dan het woord aan den heer Querner, die op klare Wijze de taak en de bedoeling van den N.V.D. uiteenzette. Bovenaan staat het gemeenschapsgevoel en de hulpverleening aan die lagen der bevolking, welke er de meeste behoefte aan hebben 'n 193X >ve- ren er hier te lande ruim 8000 liefdadige instellingen, elk met hun eigen kringetje. Deze zijn nu on geveer alle ondergebracht in den N'.V.D. Velen willen, aldus de heer Querner niet toetreden tot den N. V.D. uit politieke overtuigingen. Spr. echter gaf aan dat men hier niet met een politieke, doch met een sociale organisatie te heeft, waar hulpverleening bovenaan staat. Vervolgens memoreert spr. het hoogere bedrag der Winterhulp Collecten, van nu vergeleken bij dezelfde periode van vorige jaar. Wanneer de oorzaken van het kwaad nagegaan en aangetast worden, dan komen wij terecht bij het kind. Alles doen voor moe der en kind is dus de taak der N.V.D. Verheffing van de sterken sta dus boven aan. Men hoopt hiertoe te komen door moederuit zendingen, kinderuitzendingen, con- sultatiebureaux enz. Vervolgens gaf de heer Krings een overzicht van de Nat. Soc. Volkswohlfahrt. Als Duitscher was spr. hier om de in- Duitschland op gedane ervaringen hier uit te wis selen. Spr. memoreert de groei der N.S.V. vanaf haar begin in 1932 tot haar heden en ook hier is het hoofddoel de hulp aan moeder en kind. Burgemeester Van Diemen dank te de beide sprekers voor hun uit eenzetting, waarna men in de ge legenheid was om zich op te ge ven als lid van den N.V.D. OUDE NIEDORP. ZIJDEWIND. DIEFSTAL MET INBRAAK. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd een inbraak gepleegd bij den marufacturier. den heer P. Tromp te Zijdewind, waarbü een belangrijke partij manufacturen, waaronder manchester jassen en broeken en wollen dekens, werden ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in naar de daders. SINT MAARTEN. GESLAAGD. Op het te Zaandam gehouden exa men typen behaalde de heer Wim Koordes zijn diploma met 140 aan slagen per minuut. TWEE MOOIE LEGATEN. De diaconie en kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te St. Maar ten en Valkoog ontvingen van mej. L. Witsen een iegaat van resp. f 2000 en f 1000. HARENKARSPEL EEN DRENKELING. Kerkbuurt. „Jongens nou moeten jullie ophouwe met stiene in sloot te gooien, aansens valle jullie der zelf bai", zei gistermiddag Trien van Wil lem Kaandorp tot een stuk of wat „knapen", varieerend van drie tot vijf jaar. En wat zij vreesde gebeurde. Net was zij even in «huis toen Japie Hof, een dreumes van drie jaar, een g^ote steen van de brug in sloot gooide de sloot die het eertijds zoo schilder achtige, maai tyans zoo arm aan na tuurschoon zijnde dorpje Kerkbuurt in tweeën scheidt en zelf achter dezen steen in het water rolde. Gelukkig waren spoedig enkele buur vrouwen plus een onderwijzer bij dit te water vallen aanwezig en „delibe reerden" druk hoe de spartelende Ja pie uit het water gehaald moest wor den, toen heel kordaat mej. G. Buter- van Duin in de sloot stapte en het ge noegen smaakte de drenkeling op het droge te brengen en de natte en schreeuwende „boosdoener" veilig en wel in zijn moeders arment .te depo- neeren. ALKMAAR OP HET DRIETAL. Ds. J. Kleyne te Alkmaar is ge plaatst op het drietal te Hilversum voor de 6de predikantsplaats bij dë Ned. Herv. gemeente. 0 BENOEMD. Cand. Th. OostTa te Wormerveer is benoemd tot hulpprediker bü de Geref. kerk te Alkmaar. Ds. RUYS VOOR DE RADIO. Ds. J. J. Ruys alhier werd weder om uitgënoodigd door de Ned. Ra dio-omroep. in November een Bij bellezing te willen verzorgen. HOOGWOUD BENOEMD. In de vacature van den heer G. Wegdam is met ingang van 1 Jan. a.s. tot hoofd der R.K. sohool alhier benoemd de heer Potter, onder wijzer aan de R.K. school in de Weere. HOUT VOOR DE INGEZETENEN. Langs verschillende wegen in deze gemeente zullen boomen wor den gerooid, waarvan het brand hout ter beschikking van de inge zetenen zal worden gesteld. Het ligt in de bedoeling om daarvoor in de plaats lijsterbesboomen, esch doorns en gouden regen ie plan ten. Vooral langs die wegen, waar door de aanwezigheid van het bo- vengrondsche electrische net geen hoog opgaand geboomte geplant kan worden, zal worden beplant met lijsterbes en gouden regen. EEN MOOI SUCCES. Bij de in café D. Bakker gehou den kolfwedstrijden, uitgaande van Vriendenkring, heeft onze plaats genoot de heer J. Schenner, een mooi succes behaald. Met 156 pun ten won hij den len prijs in de le klas, waarbij hij tevens de wis selbaker won voor het hoogste aantal punten. PURMEREND, 27 Oct. Gemeentel, kaasbeurs: verhan deld 7 partijen, wegende 10200 Kg., handel vlug, prijs: 40 plus f 50—56, 20 plus f 40—43.50. Kaasmarkt: 2 stapels Kleine Boerenkaas f 55, 1 3t. Goudsche volvet f 62.50, 1 st. volvette Edammer f 62.50, per 50 kilo, gewicht 846 Kg-, handel vlug. Runderen, totaal 871 stuks: 475 vette koeien voor de levering, 200 geldekoeien f 360—450 per stuk, 90 melkkoeien f 500610 per stuk, 26 stieren voor de legering, 15 veu lens f 406—550 per stuk. 65 pinken f 116—200 per stuk, 72 nuchtere kalveren voor de slacht voor de levering, 33 vette varkens voor de slacht voor de levering, 264 biggen f 8—28 per stuk, 1635 schapen: 400 voor de levering, overige f 70136 per stuk. 205 bokken f 25110 per stuk. kipeieren f 1.32 per Kg., 400 oude kipoen en hanen 90 ct. per kilo. konijnen 90 ct. per kilo, 300 eenden 90 ct. per kilo. ROTTERDAM. 27 October. Vee markt. Aangevoerd 1929 dieren, wo. 129 paarden 89 veulens. 111 scha pen. 950 runderen. 244 nuchtere kal veren. 112 graskalveren. 48 biggen. 246 hokken en geiten. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 745630525: kalfknpien f 740 620540; varekoeien f 550400 340: vaarzen f 490—370—240: pin ken f 300230190; graskalveren f 200—160—90. Aanvoer van graskalveren korter met vlotten handel en hoogere prij zen. Melk- en kalfkoeien aanvoer iets kleiner met redelijken handel en stijgende prijzen. Varekoeien aanvoer korter mêt redelijken han del en stiigende oriizen. Vaarzen en ninken aanroer iets kleiner met ara gen ha^d»! en de vaarzen iets duurder. Pinken onveranderd.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3