Zware Amsterdammer voor de 20ste maal berecht Sprookjes SCHAGEN SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag: 1 Nov. '42. ZAANDIJK 1—SCHAGEN 1. Aanvang 2.30 uur. Vertrek per trein 12.10 uur. J. J. Slikker G. Anneveldt A. de Wit G. C. Anneveldt T. Schoorl S. Grootes D. Schoorl J. v.d. 'Ben G. J. Boontjes R. v. Haren P. Stam Reserve wordt nader aangewezen. SCHAGEN 2ATLAS 2. Aanvang 2.45 uur. P. Schoorl H. Hiiman A. v.d. Pijl Th. de Weger H. Volten J. Slikker P. Dekker J. Kater J. Peetoom P. Smit Joh. Franzen Reserve: J. Weeland. ALKM. BOYS 6SCHAGEN 3. Aanv. 10 u. Vertrek p. trein 8 uur. P. Kort C, Slikker P. Slik J. Slagter T. Moransard C. *v. Haren Jb. Ypey C. de Jager A. v. Nieuw- koop H. Kaper Jb. Molenaar Reserve wordt nader aangewezen. BKC 3—SCHAGEN 4. Aanv. 11 u. Vertrek p. trein 9.45 u. P. Biesboer J. Berkhouwer H. Naber W. Rezelman N.N. Th. van Rooy A. Willemse H. Grimmen G. C. Sloof Jb. Schoorl 'Jb. v.d. Pijl Reserve: R. Coevert. SCHAGEN A—HELDER B. Aanvang 11 uur. S. Koning A. Molenaar H. N. de Graaf P. Kip G. Vel P. Wardenaai* Joh. de Niis J. Dokter H. de Gréaf P, Verra Chr. Bakker Reserve: K. Borst. Y. Reens en O. de Graaf Jr. Het Bestuur vestigt er de aandacht op dat bij thuiswedstrijden de do nateurs hun kaart aan ,4® controle moeten tonen. Tevens mbgen de ge zinsledenkaartjes alleen afgege ven worden aan gezinsleden en niet aan verdere familieleden of kennissen. In het vervolg zal aan het bovenstaande streng de hand worden gehouden. U.V.O.-NIEUWS. De hockeydag tegen twee Hermes- i ploegen uit Den Helder, die we gens terreinafkeuring gepasseer- den Zondag helaas geen doorgang kon vinden, is nu vastgesteld op Zondag 1 Nov. a.s. Het publiek zal bij de opening «van het U.V.O.- hocke.vterrein kennis maken met het eerste, dames- en heerenelftal van Schagens jongste sportvei-veni ging. Gelet op de resultaten die reeds op vreemd terrein zijn be reikt, is de kracht van de U.V.O.- speelsters en -spelers zeker ?'(8elijk te stellen met de 1ste klassers van den Ned. Hockeybond, onderafd. Noord-Holland. U.V.O. I (dames) treedt om 3 uur aan tegen de Hermes A-junioien. Een overwinning van U.V.O. ach ten wij hier mog-elijk. U.V.O. I (heeren) komt om 4 uur uit tegen Hermes III, waarvan te Den Helder slechts met 10-ver loren is. Een revanche ligt hier op eigen veld zeker in de lijn der verwachtingen. De elftallen zijn als volgt opge steld: Damea: A Bakker G. Wardenaar J. Pool L. Koning L. v. Veen N. Koomen T. Louw A. Boon N. v. Veen J. Bok L. Busman. Heerenf J. Blaauboer N. Snaas J. de Ve«r J. Koning B. Backer W. v. Twuijver C. Tuinman W. d$ Bie J. Boxmeer J. Mos L. v. Diest. BIJEENKOMST N.V.D. Gisteravond hield de N.V.D. een bijeenkomst, waar het woord ge voerd werd door den heer Evers van den N.V.D. en dien heer Krienz van de N.S.V. Ongeveer '40 personen waren aanwezig, toen de heer Kouseband de bijeenkomst opende met een woord van welkom. De heer Evers begon zijn uiteen zetting met te zeggen, dat ons volk conservatief is. Dit Is ook de oorzaak, dat de N.V.D. zooveel te genstand ondervindt. De belang stelling voor den N.V.D. is echter groeiende. Er is reeds veel bereikt getuige het verslag, dat dezer da gen is uitgegeven. Dit/is bereikt dank zij het onvermoeide werk van de tienduizenden medewer kers, die dag" in dag uit hebben klaar gestaan voor hun volk. Het gaat niet aan zich achter een ander motief te verbergen om zich buiten den Volksdienst te houden. Ons volk verkeert ip nood. Duizenden hebben den N.V.D. noo- dig en het is de plicht van hen, die iets missen kunnen te geven. Wij vormen een gemeenschap en als één in nood verkeert moeten anderen hem helpen. Hiervoor wil de N.V.D. de schakel zijn. Spr. be handelt dan de taak vafl den N.V. D. eli de manier waarop het doel bereikt moet worden. Het Nedcr- landsche volk helpt wel, doch niet zooals het moet. Er is moer noo- dig. Wij kunnen geen vergelijking maken met Duitschland. Daar is ons volk te klein voor. Erkan echter mèer gedaan worden en( dat moet. Het is noödiig v.oor ons volk. Tot slot behandelt spr. het on derdeel Winterhulp. Wij staan aan het begin van den derden oorlogs winter en de winter zal hard wor den. Spr. wekt ieder op, zich iy te zetten met alle kracht, zoodat „generaal Winter" weer verslagen kan worden. Na de pa^ize hield de heer Krienz een uiteenzetting over het werk van de National-Sozialische Volkswohlfahrt in Duitschland.. Na de uiteenzetting van den heer Krienz sloot "de heer Kouseband de bijfenkömst. DADER VAN FIETSENDIEF STALLEN AANGEHOUDEN. Te Den Helder 'werd dozer dagen aangehouden een zekere v. d. V., afkomstig uit Zeeland en thans blijkbaar zwervend. Bij een hem afgenomen verhoor bekende hij te Sohagen twee rijwielen te hebben ontvreemd. De -vermissing van een daarvan was destijds bij de politie aangegeven, ointrent het andere was geen bericht binnengekomen. Deze fietsen hebben niets .uit staande met het rijwiel, dat dezer dagen uit de Laansloot werd op gehaald. De eigenaar daarvan heeft zich inmiddels aangemeld. Omtrent de wijze, waarop dit karretje in het water belandde, tast men nog in het duister. POLITIE. Verloren: een insigne van de N.S.B. met gouden randje (genummerd). WA RMENHUIZEN NUTSAVOND. Maandag 26 Oct. had in de zaal van den heer Slikker de eerste Nutsavond plaats uitgaande van Mij. tot Nut van 't Algemeen afd. Warmenhuizen. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter en sprak met voldoening over de goe de opkomst. In. het bijzonder werd wel kom geheeten den spreker, Ds. West- myse uit Rotterdam. Als onderwerp had deze gekozen „Het leven is 't, dat triomfeert over wat dort en sterft". Spr. gaf hierover een etische beschouwing. Oppervlak- king bekeken een zeer eenvoudig om- derwerp. En toch, als we nagaan wat spreker uit dit eenvoudige onderwerp de luisteraars heeft laten hooren, is dit haast ongelooflijk. Van het begin tot aan het einde werd met de meeste aandacht naar den begaafden en talentvollen rede naar geluisterd. In zijn sluitingswóord dankte de voorzitter den 'spreker namens allen voor den mooien avónd, dien hij had bezorgd. Vervolgens gaf de voorzitter nog een nuttige wenk aan de leden., Het samenstellen van een wintersei zoen me bescheiden middelen is zeer moeilijk. Daarom zou het voor het be stuur aangenamer zijn 'als op de alge- meene vergadering, waar het punt „bespreking winterseizoen" wordt be handeld, eens meer leden kwaden op dagen en de regeling niet steeds aan het bestuur werd overgelaten. Tevens werd medegedeeld, dat de bibliotheek is opengesteld en^met een belangrijk aantal nieuwe boéfcén is verrijkt. HARENKARSPEL POLITIE. Gevonden: Een heerenceintuur, bruin beige Engelsche stof. Bij den heer P. Dam is een beste konijn aan komen loopen. Verloren een vulpenhouder; op te rugkomst wordt hoogen prijs gesteld. Inlichtingen bij de politie. Z1JPE GESLAAGD. 't Zand. De heer Jac. Dik, alhier Is op een te Voorhout (Z.H.) gehouden examen geslaagd voor het vakdiploma banketbakkerij. POLITIE. In de Groote Sloot te Keinsmerbrifg is aan komen drijven een schuitje. Ouden van dagen in dienst der jeugd. Te Zutphen woi£t ieder jaar een groot St. Nicolaasfeest voor duizenden schoolkinderen georgani seerd met medewerking der geheelele burgerij. Ouden van dagen be zig met de vervaardiging van speelgoed uit welwillend voor dit doel afgestane pakkisten. VNP-Zeijlemaker-Bax Holland m Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Reeds 162 /aar in de gevangenis doorgebracht Alkmaar. Dinsdagmiddag. Een robuste kerel van 42 jaar op de mat bij de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar. Beschuldigd van diefstal, ge- Êleegd in Limmen en Alkmaar, n die verder nog in het kriit staat bij de politie in verschil-- lende plaatsen van ons land. als Zeist. Gouda. Delft. enz. Op de publieke tribune ..ken nissen," van hem. die razend nieuwsgierig zijn naar den af loop van deze zaak. omdat ver dachte ontkent en er vrijwel geen bewijzen zouden zijn. Interessant dus! C. G. H- uit Amsterdam, van be roep koopman, althans, zoo zegt hij woirdt er van.beschuldigd. dat hij in Mei van dit jaar in Limmen een geraffineerde diefstal heeft gepleegd en dat hij in Januarr in Alkmaar niet minder handig te werk is ge- gaaft. In Limmen zou hij een aan tal suikef- en boterbonnen gegapt hebben, in Alkmaar zou hü uit een juwelierswinkel een aantal polshor loges en andere gouden en zilveren sieraden ontvreemd hebben. Dat alles wordt door hem perti nent ^ntkend. Er zijn echter verschillende ge tuigen. die een helder licht op de Zaken werpen. Verdachte dan is op een morgeh in Limmen in den winkel van den heer de Graaf gekomen en heeft dcfer gevraagd, of hii .sponzen kon koopen. Het antwoord luidde ont kennend. zoodat H. onverrichterza- ke den winkel verliet. Een kwartier later kwam hij terug en vroeg toen .om imitatiesponzen. Maar die waren er ook niet. zoodat H. weer met lege handen 4e deur int ging. Een half uur later werden uit den winkel een aantal suiker- erf boterbonnen vermistTerwijl 't zeker was. dat niemand anders dan H. in den winkel geweest was. Het grapje met de sponzen'haalde hij dienzelfden dag nog eens uit in Linjmen bij een anderen winkelier, die echter zoo gelukkig, was. om geen bonnen kwijt te raken. Getuigen de Graaf, diens dochtér en mevr. Kaandorp herkennen in d.en verdachte den man. die in hun winkel is geweest. Zij zeggen ook dat er nadien geen«andere klant in de zaak geweest is., Wat niet wegneemt, dat verdachte blijft .ontkennen: hij is pertinent niet in deze winkels geweest! Dan wordt voorgeroepen getuige mevr. Pias-Kaandorp te Alkmaar en deze vertelt, dat er _in Januari een man bij haar in den juwelierswinkel geweest is. die om polshorloges vroeg. Zij had die niet. zoodat de man weer vertrok. Een half uur la ter kwam ze toevallig even. in den winkel en vond diezelfden man ge hurkt achter de toonbank zitten.. Het zou de verdachte van heden zijn geweest. Spoedig daarop bleek, dat de man tal van gouden en zilveren sieraden uit <Ien winkel gestolen had.: maar ook dat ontkent de verdachte thans. De president: U erkent thans, dat U wel in Limmen geweest is op dien dag. Waarom ontkende U dat dan eerst bij dè politie, daarna bij den .rechter commissaris? Verdaehte: Ik wist het niet meer. Ik ben koopman en reis heel Hol-1 land af. President: U is een beroepswin keldief. U zegt tegen de politie, dat U in de twee jaar dat U weer los bent. wel eens het een en ander hebt gepikt, maar dat de oplitie dat dan maar moet bewijzen. Verdachte: Dat was maar een grapje! Dan leest de president het straf blad van verdachte voor en hieruit blijkt, dat hij van 1913 tot 1937 ne gentien veroordeelingen, alle we gens diefstal, achter den rug heeft en in totaal 16 jaar en 5 maapden in de geyangenis heeft gezeten. De Officier, mr. de Brueys Tack. acht het ten laste gelegde voor Wat betreft de diefstal te Limmen. vol komen bewezen. Spr. gaat de heele zaak nog eens na en komt tenslotte tot zijn eisch. rekening houdenden met verdachtes verleden: een jaar en zes maanden. Mr. Dullemond uit Amsterdam, vraagt daarna na een zeer breed voerig betoog, vrijspraak en onmid dellijke in vrijheidstelling. Het laatste wijst de rechtbank af. terwijl de uitspraak bepaald wordt op 3 Nov. a.s. •FIETSEN GESTOLEN BIJ DE R.K. KERK TE CASTRICUM. Anderhalf jaar gcëlscht. In Juni van dit jaar zijn tijdens een vroegmis in de R.K. kerk te Castricum twee fietsen gestolen, f die tegen de muur van het kerk gebouw stonden. Tijdens deze mis hadden zich twee mannen op verdachte wijze zich opgehouden om en bij de kerk, hadden zelfs een oogenblik ver wijld in het portaal der kerk en verdwenen daarna plotselirjg op de fiets. Dat was door verschillende men- schén gezien en ofschoon geen van hen deze mannen kende, had den zij de heeren goed opgenomen, 1 omdat ze zoo verdacht rondom de kerk scharrelden. f Een' week later kwam hetzelfde twee tal weer iri Castricum, speurde w.èer rondom de kerk, ging wéér het. portaal binnen, maar net op dat oogenblik was de mis afgeloopen en kwam het pu bliek naar buiten. De beide mannen verdwenen toen zonder medeneming van een fiets. Ze werden echter spoedig daarna aangehouden door de politie aldaar en aan een, verhoor onderworpen. Bij den een werden verschillende werktuigen gevonden, die gebruikt konden worden bij het openbreken van fietsensloten e.d. Bij d^n ander werd niets gevon den. Maar juist deze laatste werd door eenjge Castricummers herkend als een -der daders van den rijwieldiefstal van een week tevoren. Deze verdachte, P. K. uit Amsterdam, stond hedenmorgen voor de Alkmaar- sche rechtbank. Hij ontkende zelfs dien eersten keer in Castricum te zijn. geweest, maar dat hielp hem niets want de getuigen herkenden hem ook 'tijdens de rechtzitting. Zoodat de Officier het bewij^ gele verd achtte en anderhalf jaar gevan genisstraf vroeg. Mr. Sluis bepleitte vrijspraak. UITSPRAKEN. De gesoigneerde jongeman uit Hei- loo, die de vorige week terecht stond als verdacht van het stelen van een rij wiel, toebehoorende aan een hoofd agent van politie te Alkmaar en die toen een zeer zelfverzekerde verdedi ging hield, heeft niet veel succes gehad met zijn fraai verhaal: hij werd heden veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar en 3 maanden. Overige uitspraken: 1 A. O., M. L. D. en J. J. K., diefstal in vereeniging, resp. 6, 6 en 2 maan den gevangenisstraf. A. M., diefstal, 1 jaar gevangenisstraf A. J. H., diefstal, 6 maanden gevan genisstraf. Ji de W., verduistering, 6 maanden gevangenisstraf. ANNA PAULüWNA B.K.C. VERGADERT. B.K.C.'s nieuwe voorzitter, de heer K. Kossen, de ledenvergadering der voetbalvereeniging openend, vriep de clementie der aanwezigen in. Zonder dat hij op de vorige vergadering aan wezig was, werd hij tot bestuurslid gekozen en in de eerste bestuursverga dering werd hem het voorzitterschap opgedragen. Nog nooit had hij een ver gadering geleid en zag tegen die taak op, te meer daar hij de opvolger moest zijn van den heer C. Kaan, die de kunst van leiding geven zofi goed ver- stond.'-Hij heeft de functie dan ook slechts voorloopig aanvaard. Na goedkeuring der door den heer A. Schilderman gelezen notulen, volg den een paar meaedeelingen, Watervogels krijgt de verklaring van B.K.C., dat zij goedvindt den wedstrijd van 15 November om 11 "uur te laten aanvangen. Een paar brieven vaii de oude en nieuwe maatschappij voor ongevallen verzekering worden voorgelezen en de houding der eerste gewaardeerd, die afstand deed van het recht nog pre mie te heffen, terwijl toch de verzeke ring te laat schriftelijk^was opgezegd.' Naar aanleiding van een brief van den heer J. v. d. Paal te Zaandam, han delend over het repareeren van voet ballen, wordt besloten zich in verbin* ding te stellen met den heer Th. v. d. Waal. Na eehigé bespreking, waarbij de, heer Kossen het vóór en de heer Jac. van Wees hel; tegen belicht, wordt het bestuursvoorstel aangenomen, om het bestuur van 5 op 1 personen te bren- gen. t Daar na de laatste vergadering de heer de Schipper heeft bedankt de heer C. Slikker heeft het secretariaat zoolang waargenomen moeten dus drie bestuursleden gekozen worden. Dat worden d^ heeren J. de Laat, A. Blok en Kerkhof. Bij het volgende agenda-punt: de training, merkt de heer Totté op dat steeds een paar leden bii het oefenen ontbreken. Daardoor komt het oefenen van de anderen minder tot zijn recht. Verder wordt gezegd, dat de spelers beter n5ar den trai ner moeten luisteren eri betreurt, dat, deze Zondags niet bii de wed strijden kan zijn. Het bestuur zal nu zoo noodig ;n de kleedkamer eens een hartig woordje zeggen. Aan den heer Paardekooper wordt bii de rondvraag» meegedeeld, dat dé spelers f 0.25 in de reiskosten moeten bijdragen. De rest betaalt de vereeniging. Dit geldt ook. zoo kreeg de heer A. van Zandwijk ten antwoord, voor de twee elftalcom missieleden. die meegaan met een uitwedstrijd. Met het oog op diefstal uit de kleedkamers wordt aangeraden din gen vah waarde aan een bestuurs lid in bewaring te geven. Op aan drang van den heer A. Schilderman zal het bestuur toezien dat jongens niet zonder betaling plaats nemen op de tribune. De heer Kossen sluit daarop met den wensch. dat de oude. goede geest weer over BKC vaardig wordt en daardoor een betere plaats op de ranglijst kan worden ingenomen. POLITIE. Gevonden: horloge met kast; roo- de portemonnaie. blauwe kruik. Verloren: portemonnaie. armband horloge, harnsteenen broche, reser vewiel. WIERINGEN JAARVERGADERING „HARMONIE APOLLO". Den Oever Op Vrijdag 23 Oc- tober hield „Harmonie Apollo" haar jaarvergadering. Na de ope ning door den voorzitter werden de notulen en het jaarverslag zon der op- en aanmerkingen goedge keurde Hierna deed de penning meester rekening en verantwoor ding. De commissie van onderzoek deelde mede, dat alles keurig in orde was be.vonden, de rekening werd hierna goedgekeurd. De ont vangsten waren f 1860,21, de. uit gaven f 1444,38, zoodat het batig saldo bedroeg f 415,84. Dit gunstig resultaat is vermoedelijk ,1e dan ken aan 'den grooten toeloop van donateurs. Wij vermoeden, dat hieraan de jaarlijksche revue, die „Apollo" op de herfstuitvoeringen geeft een groot aandeel heeft. Aan penningmeester en secreta ris werd dank gebracht. Bij de bestuursverkiezing wer den de heeren D. Verfaille, A. Bu- De Ned. Spoorwegen beijveren zich steeds, ondanks de moeilijke tijds omstandigheden. de outillage van 't bedrijf te verbeteren. Bij wijze van proef zijn ün de nieuwe electrische treinen V(tisterkingsinstallaties ge monteerd., "waarmede, zoowel de conducteur als de wagenbestuurder voor de reizigers belangrijke mede delingen goed verstaanbaar kun nen omroepen. De bestuurder in zijn cabine), van waaruit hij mede- deelingen. met behulp van een mi crofoon, door den heelen trein kan omroepen. Polygoon- Persb^ream Industrie-Pax Holl. m. ma en Jac. Bakker met groote meerderhqiid herkozen. De hojrfstuilVoeringen werden vastgesteld op '28 en 29 Nov., 5 eru. 6 December en 12 en 13 Dec. waar dan tevens wederom een revu<4, geschreveaji door den* directeur den heer J. v. Glabbeelt, getiteld „Alles komt terachl". Aan den héér J. J. Bruulc diifl'. zich de laatste vier jaar voor,. „Harmonie Apollo" zeer verdienstelijk maakte, werd het éerelidmautschap toegekend. De dirigent bracht dank aan be stuur en leden voor de genoten medewerking in hetf afgeloopen jaar en wekte een ieder op trouw de repetiities te bezoeken. Na nog eenige huishoudelijke zaken te. 'hebben behandeld, sloot de voorzatter de prettige vergade ring met wensch, dat het 24c boek jaar van „Harmonie Apollo" zal mogen bireaigen wat daarvan wordt verwacht* W1ERINGERMEER Ir. DONKERSLOOT f. Middenmeet. Onze vroegere plaatsgenoot, ir. M. J. Donkersloot, voorheen werkzaam bii de Land bouw Cultuur Mij., alhier, is te Kampen door een hartverlamming in ziin auto gestorven. Dé overledene, die nog jong was en dieo eerst onlangs was gehuwd, was hier een geziene persoonlijk heid. die in verschillende vereeni- gingen op den voorgrond trad. Ve len zulleni met leedwezen kennis ne men van zijn overlijdensbericht Op te jeugdigen leeftijd werd- hier een veelbelovend leven afgesneden. BURGERLIJKS STAND 20 tm. 28 BURGERLIJKE STAND van 20 t.m. 28 October. Geboren: Gosse. zoon van G. Huis man en Th. Potma; Dina Córnelia. dochter van A. A. van Langerak en C. Segeren; Jantina Maria, dochter van H. v. Twillert en d. W. Wil brink; Jan. zoon van L.lCiqviet en G. Heidekamp. Ondertrouwd: G. Tigchelaar en A. Craus. beiden te Wieringerwerf. Overleden: Uitdewilligen. Hendri- na Adriana Maria, oud 4 maanden; Peerdeman. Outjer. öud 46 jaar. SCHOORL BEGROOTING 1942. Bij besiluit van d<is. Commissaris der Provincie d.d. li Oct. 1942 No. 373 werd goedgekeurd de gemcen- tebegrooling 1942 met een totaal-- cijfer van f 1S1-197.38 in den ge wonen d'iyst en een nadeelig slot van f 27456. COLLECTE BLINDEN. De opbrengst van de collecte ten rtate van de Vereeniging Werkverschaffing Hulpbphoevende Blinden te Amsterdam hedroeg hier in totaal f 132.15 en wel f 51 pp lijsten en -f 81.15 in bussen. VOORDRACHT CORN. JONKER. Der traditie getrouw organiseer de 'de Vereeniging Algemeen Wel zijn weer een ontwikkelingsavonri; onze plaatsgenoot, -de bekende toonkunstenaar Corn. Jonker hield een Voordracht met gramofoonpla- len over de opera Lohengnn van Wagner. Jammer, dat tengevolge van de te late propaganda slechts weinigen van deze voordracht heb ben kunnen genieten. Velen hopen dat deze lezing nog 'eens kan worden herhaald, en dan wat vroeger wordf aangekondigd. WJNKEL. WEL BELANGSTELLING. Voor de vacante betrekking van! onderwijzer aan de U.L.O. school te Winkel hebben zich 6 sollici tanten, n.1. 3 damels en 3 haerenj, aangemeld. NUTSAVOND. Dinsdagavond gei het Departe ment Winkel van de Maatschappij to't Nut van 't Algemeen natp.r eerste Nutsavond in dit seizoen. Voor deze gelegenheid had zij den Jieer Jan P. Strijbos uit Haar lem nitgenoodigd. Nadat de voorzitter, de heer J. ATTENTIE1 WINKEL en Omstreken. De damessalon MAISON MODERN zal tot 1 DEC. enkel VRIJ DAG en ZATERDAG ge opend zijn, daarna weer DE GEHEELE WEEK. Bespreking in de heeren zaak. Beleefd aanbevelend, P. OUD. TEL. 272. VRIJDAG Vrijbank- paardevleesch Gebr. Koning, St. Maarten Weggeloopen Duitsche Her der zonder halsband, licht geel van kleur. Luistert naar den naam Jonny. Berichten telefoon 231 "Winkel. Gevraagd een Vronw om samen te wonen bij man al leen. D. Beers, Wijnhandel, Kolhorn. die werkelijk gebeuren DE SCHILDER EN ZIJN IDEAAI* Er was eens een jonge schilder. Hij wilde de wereld zijn kunst brengen, hjj wilde het menschdom verheffen door dit te laten deelen in het ideaal, dat hem bezielde. Zijn schilderijen werden, niet ver kocht. Maar wat deerde hem dat? Hij wist, dat zijoi werk goéd was. De rest kwam er niet op aan. Een maal zou de wereld het anders he- oordeelen. 1 Onze schilder leerde een meisje kennen, liet was lief en aardig en het nam zijn gedachten weldra evenzeer in bésllag als zijn4 schil- dersideaal: Wat doet men al niet voor een meisje? Hij schilderde eert doek op bestel ling/ Dat .bracht klinkende munt in het laadje. Zijn opdrachtgever was tevreden, hijzelf eigenlijk niet. De "beide jongelui trouwden, ze kregen kinderen. Er was geregeld geld noodig. En dat kwam ook, want het werk van onzen jongen vriend raakte in trek. Hij werd een bekend schilder,^ ja zelfs lééraar aan 'n academie^ Soms dacht hij met 'n tikje leerwezen in 1 hart te rug ^aah zujn eens gekoesterde droo- men. Wasi hij eigenlijk mislukt? Of was he^ beter zoo? Niemand, die hèt ooit zal kunnfen zeggen. Want zijn eerste schilde rijen bestonden niet meer. Hij had ze destijds overgeschilderd, omdat hij «een geld had gehad om nieuw linnen te koopen. Ze waren voor hem geworden tot één legende. Gelukkig maar. Want een legende is altijd een dierbaar bezit. En wanneer ze nog zouden heb ben bestaan, wpren ze misschien erg tegengevallen. Broeken», het talrijke publiek hartelijk welkom had geheeten, gaf hij het woord aan den heer Sti'ijbos* Deize vertelde allereeist hoe hij en zijn medewerker Jaap Mees op> Spitsbergen aangekomen waren. *en hoe spoedig/ zij zich daar th«is gevoelden. Daarma gaf hij een interessante beschrijving hoe hij er op een dag aleen op uit was getrokken en 'door het wegdrijven van zijn cano gedwongen was, vijf dagen en jvier nach tem door w eer en wind rond te zwalken. Hij was tenslotte na veel avonturen door zijn kamera den, diei zich veel moeite getroost hadiden om hem fe vinden, geied. Na de, pauze liet hij de zaal ge- "hieten (van prachtige lichtheeloen, waarna ook nog een gedeelte van de film", op Spitsbergen gemaakt, afgedraaid werd. De film/kon niet in zijn geheel worden vertoond, aangezien dfe tijd dit niet toeliet, wat wel zeer jammer was. In zijn sluitingswoord dankte de voorzitter den heer Strijbos voor zijn boeiend relaas en slpot vervolgens deze avond, waarna alle aanwezigen zeer voldaam huiswaarts keerden. ED1JK U LENSMOKKEL AARS BETRAPT. Dinsdagavond wij laat heeft de ge meentepolitie een aantal uien-smokke laars op heeterdautd betrapt^Ü de uit oefening van huri duister bedrijf. Zij legden beslag op- een vrachtauto van de fa. S. en een "hoeveelheid van 1600 kg. uien. De daders werden Ingesloten. EEN GOEDE DAAD. Uit de gepubliceerde cijfers om trent de verrichtingen van Winter-, hulp Nederland is gebleken, dat de uitgekeerde gelden belangrijk,meer hebben bedrafpen dan het ingeza melde bedrag. Misschien zal de ern stig en vooral eerlijk nadenkende lezer hieruit concludeeren, dat zoo langzamerhand van de yele geruch ten over Winterhulp niet veel over is gebleven. Mogelijk zal hij ook er kennen. dat er daartegenover zeer veer zegenrijk werk is gedaan. Doch laat hem dan bovenal bedenken, dat er nog veel nuttig werk te doen vajt. mits Winterhulp Nederland maar over movr geld beschikken kan. En daarvoor is de daad noodig van allen, die het eerlijk meenen met die gezinraen. waar een extra geldelijke biidxaige zoo dringend ge- wenscht is. Op Zaterdag, 31 Oct. en Maandag 2 Nov! wqrdt wedei-om de inteeken- lijst aangebodesn. Laat Uw gave dan voortkomen ufy Uw hart, zoodat Uw gift ook U volnoening moge schen-> ken. Dap verridhl U een goede daad.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3