METSEUMS, OPPERLIEDEN EU TIMMERLIEDEN DE SCHAGER MARKT Holiardsihe Consumptie- melkvereeniging Jb. Kaan ter aarde besteld Trijntje de Haan, Maandag 2 November de veiling 9 uur wordt gehouden AANKONDIGING Predikbeurten Marktberichten SCHAGEN DE DUBBELGANGER. (Theater Royal.) De zaal was niet zoo bezet, als we hadden verwacht en als het stuk. dat door het Residentietooneel werd opgevoerd, had verdiend. De Dub belganger is goed van opzet en vlot geschreven en waar de rollen door een genomen, in uitstekende han den waren, heeft het publiek geno ten van een stuk. dat den toeschou wer tot het einde in spanning houdt. De gedachte om dubbelgangers te laten optreden, is reeds oud en dit is dan wellicht ook het eenige on- origineele in het stuk. Het komt echter steeds aan op de wi.ize, waar op de schrijver het thema verwerkt en jjien moet toegeven, dat de au teur. Ben van Eysselsteyn. in dit opzicht zoo oorspronkelijk is als men slechts kan wenscben. Een Hollandsche schilder. Ernst Latour. verkeert te Venetië in de hoogste kringen en hij zou zich in het minst niet hebben onderschei den van tallooze anderen, wien dit- vporrecht te beurt viel. ware het iniet. dat hij achtervolgd werd door het fatum van een dubbelganger te bezitten. Deze dubbelganger gelijkt op hem als de eene druppel water op de an dere en is er. naar hij zegt. steeds- op uit hem het leven ondragelijk te znaken. Wanneer men zich eenmaal met de gedachte, dat verwarringen zul len ontstaan, vertrouwd heeft ge maakt. heeft men daarmee zelf de grondslag gelegd om voor welhaast onoplosbare puzzles te worden ge plaatst. Men stapt gemakkelijk heen over onwaarschijnlijkheden en klampt zich vast aan kleinigheden. De schrijver toont zich ten deze een goed menschenkenner en zoo is het weldra zoo ver. dat niemand meer met zekerheid vermag te zeggen of hij te doen heeft met den echten of met den onechten Ernst Latour. De regie was bij Johan de Mees ter in goede handen en de decors waren een vermelding waard. Paul Steenbergen, die de dubbel rol voor zijn rekening nam. vervul de deze op bewonderenswaardige wijze. Fie Carelsen als tante Lola die door niemand geheel au serieux wordt genomen en die haar geschie denis omtrent den Maharadja van Krisknapoer maar niet kwijt kan raken, bewijst voor de zoóveelste maal. dat ze tooneelistenbloed in haar aderen heeft. Evenals trou wens Emmi Eoesnack. de gravin van Segrari en Jan van der Linden, die den officier van justitie Pisani uitbeeldde en die door zijn zich vast klampen aan belangrijk schijnende beuzelarijen zoo krachtig meewerkt om de verwarring te vergrooten. Het publiek toonde zich dank baar en het succes was voor de ar- tisten ten volle verdiend. (A. Eriks) SCHAGER DAMCLUB De uislagen van den gehouden ondcrlingcn competitiewedstrijd luiden als volgt: lste Klas: BruinBlaauboer 20 Kosv. Montfoort 02 v. d. Oordde Vos 02 KeetKos 11 EriksWinkel 11 Bruinv. Montfoort 2—0 v. d. Oord—Blaauboer 0—2 KosWinkel 02 v. MonHoort—Bremer 2—0 2de Klas: v. RuitenSprenkeling 02 MienesPeetoom 20 Stuyt—C. Marees 2—0 GrootesSchot 20 3de Klas: BakkerDomper 02 de VriesSchipper 02 A. MareesBosma 02 BierstekerSchipper 02 De handel in gebruiksvee was gis teren iets beter. Kalfkoeien waren niet aanwezig, tijdkoeien echter nogal flink aangevoerd. Voorts een flink' aantal geldekoeien. De prijzen bleven als de vorige weken, tot 340 en 350 gld. In langen tijd konden wij niet schrijven: de handel in pinken was vlug. Nu was dat wel het geval. Wij zagen weer Zuidenaars en bekende ook. De notee ring was dan ook van f 225f 275. 'Kooplui tevreden. Veulens waren niet aangevoerd, daarmee geraakt het blijkbaar afgeloo- pen. Voor de Centrale werden aange voerd 254 koeien, pinken en stieren inbegrepen, 150 graskalveren, 20 nuch tere kalveren en 106 vette schapen. Aan deze markt was verbonden de najaars fokvdemarkt van rondom Scha- gen. Er waren niet zooveel dieren aan gevoerd als opgegeven waren. Aanwe zig waren een 130 stuks stierkalveren, een drukke handel was er niet in. De gemiddelde gang was van f 150f 400. Men hoorde prijzen van f 300 en f 400 en zelfs werd 1 stiertje verkocht voor f925. Het was afkomstig van den heer Reijne, alhier. Op de wolveemarkt bleef de toe stand vrijwel ongewijzigd. Wat goed was, werd weer duur verkocht, bij een vluggen handel. In bokken en geiten was de handel eveneens vlug met f 80 als hoogste no teering. De handel in biggen was niet heel graag, maar de dieren konden nog hooger noteeren dan de vorige we ken, tot f 40. De handel in kippen en konijnen was vlug en prijshoudend. Het was een drukke markt, zoowel wat bezoek als wat aanvoer betrof. BERGEN GESLAAGD. Voor het examen wiskunde., l.o. slaagde onze plaatsgenoote mej. P. A. Appelman. TER WAARSCHUWING. Wegens iv voldoende verduiste ring zijn wederom een drietal pcr- ceelen, bewoond door J. C. P aan de Dorpsstraat, P. E. aan de Lin delaan en Wed. B. aan de Brce- laan van het elcctrisch net afge sloten. BENOEMINGEN. Aan den heer Mr. J. H. H. Barrau is op diens verzoek door den waarnemend burgemeester eervol ontslag verleend als tij delij keer vol tenaar tor gemeentesecretarie we gens benoeming in geijke betrek king te Leidschendam. Aan saneering van den melkhandel wordt gewerkt. De N. H. C.M.V., die in afzienba- ren tijd zal worden overgenomen door de nieuwe organisatie Be drijfschap Zuivel het best te vergelijken bij de vroegere Zuivei- centrale welke is ondergebracht bij het dep. van Landbouw en Vis- scherij, hield Donderdagmiddag een vergadering in De Harmonie te Alkmaar, waarop ook aanwezig was een vertegenwoordiger van de B. Z., n.1. de heer ten Cate uit Den Haag. Een groot aantal leden uit ver schillende plaatsen van Noord- Holland was opgekomen. De voor- ziter, de heer dr. Mol, dir. van den Keuringsdienst te Alkmaar, zei in zijn openingswoord, dat een geest van vertrouwen tusschen bestuur en leden nu meer noodig is dan voorheen, omdat thans de mogelijk heid van contact veel geringer is, mede door de kans van opheffing van de vereeniging. Daarom heeft het bestuur zooveel mogelijk voe ling gehouden met de organen, die zijn of kunnen worden aangewe zen tot voortzetting van het werk. Het ziet scherp toe op het belang van de leden en wordt in verschil lende aangelegenheden méér ge raadpleegd dan menigeen vermoedt maar kan daarvan in den over gangstijd weinig doen blijken aan de leden. Voorts sprak de heer Mol van de schijnbaar harde maatregelen, welke soms genomen zijn tegen overtreders van de voorschriften. Men bedenke hierbij echter, dat het alleen gold een steunen van hen, die niet willen knoeien, dus een hoog houden van den stand van den melkhandel, alsmede be scherming van de belangen der derde partij, de consumenten. Te laat ingekomen verzoe ken werden door het be stuur zoo goed mogelijk afgewikkeld. Medegedeeld werd dat van den heer Harder te Anna Paulowna een schrijven was ingekomen, waarin gevraagd werd een viertal punten in de vergadering ter spra ke te brengen. De agenda was toen evenwel verzonden, reden waarom het bestuur den brief had doorgezonden aan het Bedrijfschap Zuivel, daarbij als haar meening uitsprekend, dat de punten 1 en 4, hoewel zeker de instemming heb bend van den heelen melkhandel, waarschijnlijk bij de autoriteiten wel bezwaar zouden ontmoeten; de punten 2 en 3 achtte het be stuur echter wel voor inwilliging vatbaar. De bedoelde voorstellen waren: 1. verhooging van de winst marge met één cent; 2. verhooging van het percentage voor „inmel- ken" van 2 op 5; 3. verbetering van de verhouding tusschen de in te leveren melkbonnen en de daar voor te verst rekkcw hoeveelheid gortpap; 4. de mogelijkheid van verhaal van de omzetbelasting op den consument. De heer ten Cate lichtte het door de Bedrijfschap gegeven antwoord nader toe: 1. inwilliging van het verzoek zou verhooging van den straatprijs tot gevolg hebben, waar voor de gemachtigde voor de prij zen geen vrijheid vindt; 2. het in- melkpercentage mag als voldoende worden beschouwd; met de bezwa ren in punt 3 zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden; punt 4 kan niet worden ingewilligd. Verhooging van inkomen dienen de melkventers te vinden in ver hooging van den omzet, waardoor rayon-in deel ing noodig is, welke kwestie te zijner tijd ter hand zal worden genomen De heer Harder gaf nog een na dere toelichtinge van zijn voorstel len en betoogde daarbij o.a., dat de venter op honderl liter slechts f 2.58 verdient. Bij de geldende ver koopsvoorschriften van gortpap verspeelt hij op elke vier flesschen een halve liter, wat langzamerhand niet meer is vol te houden. Rayon- indeeling brengt geen meerdere winst voor de overblijvende melk boeren, die nu a.1 hun brood niet meer verdienen en bij overname van klanten ook de onkosten van de op te heffen zaak krijgen te dra gen. De heer ten Cate trok dit. in twij fel en meende dat saneering, waar bij een aantal melkboeren zal ver dwijnen, meerdere inkomsten voor de ov'erblijvenden brengt. Ten slotte werd van de zaak af gestapt, om af te wachten wat de heer ten Cate zal kunnen bereiken. Jaarverslag goedgekeurd. Het jaarverslag werd goedge keurd, alsmede het verslag van de kascommissie, dat concludeerde tot goedkeurng v. d. administra tie van den secr.-pcnningmeester, waarbij de accountant zich aan sloot. De winst- en verliesrekening sloot op f21.750,39 met een batig saldo van f 1079,69, de balans had een eindbedrag van f 12.944,98. Mede werd aangenomen een voorstel van den voorzitter om het batig saldo over te brengen op het thans loo- pende jaar. Verkiezingen. Tot leden van de kascommissie voor het loopende jaar werden be noemd de lieercn Tj. van Eik te Castricum, M. Gieling te Alkmaar en K. Groot C. Jz. te Andijk. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. de Veer te Schagen,. J. Konijn te Beemster en Jb. Greeuw te Alkmaar, met als plaats vervangers de heeren D Hin te Texel, M. Steur te Edam en J. E. Miltenburg te Bergen, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. De begrooting. De voorziter wees erop, dat deze begrooting meer nog dan anders een „slag in de lucht" is in ver band met de huidige situatie. Men zal sommige posten wat hoog vin den, maar dat wil niet zeggen, dat meer zal worden uitgegeven dan noodzakelijk is. Hierna werd de be grooting, sluitend op ff 21.900, goed gekeurd. (Slot morgen). Advertentiën W1ERINGERWAARD. Onder buitengewoon groote be langstelling werd Donderdagmiddag onze vroegere plaatsgenoot wijlen den heer Jb. Kaan ter aarde besteld. Van Bergen, waar de overledene de laatste jaren heeft gewoond, werd het stoffelijk overschot Donderdag morgen overgebracht naar het gym nastieklokaal. waar het werd opge baard. De kist was bedolven onder tal van prachtige bloemstukken, o.a. van de gemeente, van de gymna- stiekver. ..Olympia". van de athle- tiek- en de Fok ver een. van Holl. Noorderkwartier enz. Onder de honderden aanwezigen zagen we. behalve de uitgebreide familie, de heeren van Eekeren, secr. Ned. Gymn.verbond. E. Kos ter. Jm. Blaauboer. Wibbens. dir. ir. v. h. Ned.* Rundvee Stamboek, ons vroegere H. d. S.. meester Sieswer- da. De toespraken werden gehouden in het gymnastieklokaal. Als eerste spreker trad de heer Jacob Sleutel, voorzitter van Olym pia naar voren, die den overledene schetste als de vader van Olympia. Van de oprichting af. dus geduren de ongeveer 50 jaar. was hij voor zitter geweest. Na zijn vertrek werd hij benoemd tot eerevoorzitter. Ja cob Kaan was algemeen bekend als schenker van het mooie gymnastiek lokaal. De heer Sleutel bracht een laatste dankwoord voor alles wat de overledene in het belang van de gymnastiek had gedaan. Burgemeester Kaan als tweede spreker zeide: Wij allen, zooals we hier aanwezig zijn. zullen het er over eens zijn. dat we op het punt staan afscheid te nemen van een goed mensch met een hoogstaand karakter. Bovenal was hij een goed burger. We kennen hier niet. een instituut van eereburger. Was dit wel het geval geweest, dan zou Ja cob Kaan zeer zeker daarvoor in aanmerking zijn gekomen. Als bur gemeester wil spr. uiting geven aan de groote waardeering. eerbied en dankbaarheid voor alles wat de over ledene voor zijn gemeente is ge weest Spr. wil niet te veel opnoe men. twee dingen echter wil hij me- moreeren. nl. de groote liefde van den ontslapene voor de gymnastiek Door den waarnemend burge meester is als tijdelijk klerk ter gemeente-secretarie benoemd de heer W. Boon te Koedijk, volon tair ter secretarie der gemeente Egmond-Binnen. en voor de rund veefokkerij. Ook na mens de gemeente dankt hu voor al les wat de heer Kaan is geweest. In het bijzonder brengt hij in herin nering de overdracht van het gym nastieklokaal. De heer van Eekeren. secr.' van het Ned. Gym Verbond achtte zich gelukkig bijna 50 jaar bevriend te zijn geweest met Jacob Kaan, een kennis, waar men trots op mocht zijn. In de gymnastiekwereld heb ik je leeren kennen, aldus spr.. als een jongen van 20 jaar. Het is mij een genoegen geweest je in den loop der jaren de medaille van ver dienste te hebben mogen uitreiken. Namens het Gym Verbond uitte hij woorden van harteliiken dank. Ir. Wibbens sprak namens het Ned. Rundveestamboek. Hij ont moette den overledene in 1914 voor het eerst en hij heeft hem gehoog- acht wegens zijn persoonlijke eigen schappen. Zijn ambities gingen uit naar het organisatieleven, ook in nationaal verband. Zoo heeft hij een groot aandeel gehad in de centrale organisatie in Nederland. De heer Wijdenes Spaans, oud-bur gemeester en dijkgraaf van Anna Pau lowna, sprak gevoelvolle woorden als familielid van den overledene. Hierin kwam zeer tot uitdrukking wat Jacob Kaan ook in het familieleven voor allen geweest was. Hij sprak daarvoor groote waardeering en dankbaarheid uit. De leider van Olympia, de heer Pen- nekamp, getuigde eveneens van groo- ten dank aan vader Kaan, wiens hulp nooit te vergeefs werd ingeroepen. Een neef van den overledene, een kleinzoon van wijlen meester Stad, sprak woorden van dank voor hetgeen oom Jacob voor hem geweest was en beloofde zijn voetstappen te zullen volgen. Een laatste woord werd door den heer A. Kalis gesproken.'Daarna werd de kist uitgedragen en vooraf gegaan door het omfloerste vaandel van Olym pia, de meisjesafdeeling en de leden van Olympia, werd de overledene naar zijn laatste rustplaats gebracht. De heer K. Kaan Jz. bedankte in de eerste plaats mej. van Vuure voor de trouwe hulp gedurende elf jaar aan Oom bewezen en .verder alle aanwe zigen voor hun overgroote belangstel ling. Een goed mensch is heengegaan. Hij ruste in vrede. ANNA PAULOWNA JUBILEUM J. A. SMIT. Een paar dagen geleden, toen we het jubileum van den heer J. A. Smit, assistent aan het station Anna Paulowna, aankondigden, spraken we het vermoeden uit. dat de 29ste October niet ongemerkt voor den jubilaris zou voorbijgaan. En inderdaad was dat ook niet het geval. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, on ze innig geliefde Vrouw, Moeder, Doch ter, Zuster en Be huwdzuster, geb. Veter, in den ouderdom van 37 jaar. Uit aller naam, G. DE HAAN. Zuidscharwoude, 29 Oct. 1942. Teraardebestelling Zaterdag 31, Oct. a.s., op de algem. begraaf plaats te Dirkshorn. Vertrek van het sterf huis n.m. 2 uur. Na een langdurig en geduldig gedragen lijden is overleden on ze geliefde Man, Va der en Behuwdvader, de Heer P. W. 6.1. in den ouderdom van ruim 59 jaar. E. BREMER—Kroon P. BREMER. S. BREMER—Boon H. ERIKSBremer M. ERIKS. JAN en Verloofde. WIM en Verloofde. Schagen, 30 Oct. 1942. Nes H 18. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 2 Nov., 2 uur op de Algem. Be graafplaats te Scha gen. „De Noordermarktbond" maakt aan zijn leden bek end dat vanaf terwijl iedere aanvoerder verplicht is zijn JUISTE HOEVEELHEID PRODUCTEN OP TE GEVEN van 8 uur tot 8.30 uur. Tevens wordt- nogmaals de aandacht gevestigd op de verplichting, den dag voordat men wenscht te veilen, de geschatte hoeveelheid producten op te geven voor 12 uur ten betaalkantore bij den Vei lingleider. Namens het Bestuur, J. KOS. Gevraagd voor Woningbouw Heldersche Vluch telingen te Ursem, Lutje winkel en 't Zand: Aanmelden bij Fa. SCHIMMEL DE JOODE, p.a. Rotterd. Bank, Kamer 9, Langestraat 53, Alk- Hierdoor deelt de Directie der N. V, W.A.C.O. (N.V. H.A.B.O.) mede, dat met ingang van 1 NOVEMBER de Winterdienstregeling ingaat. Nieuwe d ienstregelingen zijn aan het kan toor Stationsweg 37 B en aan de bussen verkrijgbaar. Namens de Directie Geheel naar den aard van den heer Smit, is zijn zilveren jubi leum op eenvoudige wijze gevierd. De jubilaris, die op dezen uag natuurlijk verlof had, ontving bij zich thuis de afgevaardigde van het stationspersoneel, die hem, namens hun allen, en de Zaaizaad vereenigmg „Anna Paulowna", een rooktafel en bloemen aanboden De Z.A.P. eerde met haar bij drage voor het cadeau den secu ren ambtenaar, die in zijn dienst zoo vaak voor de verzending van haar zaai- en pootgoed naar bin nen- en buitenland zorg droeg. De Spoorwegen zelf lieten de gebruikelijke enveloppe met in houd vergezeld gaan van de oor konde, die het 25-jarig dienstver band memoreert, en ook van vele andere zijden ontving be heer Smit, in den vorm van felicitaties, hartelijke blijken van medeleveji met zijn jubileum. LANGEDIJK een goede vangst gedaan. In aansluiting op het bericht in ons blad van gisteren kunnen wij thans nog mededeelen. dat de ge meentepolitie met het arresteeren van de uiensmokkelaars een goeden vangst heeft gedaan. Het is komen vast te staan, dat dit niet de eerste keer was. dat deze heeren zich met het. smokkelen van uien onledig hielden. Zij zijn reeds meermalen met dit doel naar Langedijk getrok ken. Zij gingen daarbij zeer geraf fineerd te werk. De clandestien ver kregen uien werden in een garage aan den Langedijk. die van achte ren gemakkelijk vanaf het water te bereiken was. opgeladen, zoodat het ontdekken van deze onregelmatig heid niet gemakkelijk viel. Deze keer is hen echter noodlottig gewor den. Het is gebleken, dat deze uien. die hier ook al tegen abnormaal hooge prijzen werden ingekocht, in de steden tegen zeer hooge prijzen zijn verhandeld. nog een arrestatie. Naar wij vernemen is gisteren nog een arrestatie verricht. Een tuin bouwer, die zich met zwarten han del in uien bezig heeft gehouden is opgesloten. Een belangrijke hoeveel heid uien. welke den handelsvoor raad van dezen zwarten handelaar uitmaakte, werd in beslag genomen De politie zet haar onderzoek met kracht voort. mutaties personeel distr1- butiedienst. In de vacature C. de Boer is tot plaatsvervangend leider van den distributiedienst benoemd de heer Th. Duijves. thans administrateur van dien dienst. Tot administrateur is benoemd de heer J. Zeeman te Noordschar- woude en tot reizend agent en uit- reiker de heer J. Wiersma te Noord- scharwoude. dts-progfamma voor zon dag a.s. Oudkarspel. Den Helder 2 u: Helder 1DTS 1. Oudkarspel 2.30 u.: DTS 2—LSW 2 Oudk. 10.15 u.: DTS 3-Alc. V.trix 5 H.Hugowaerd 12.30 u: SVW 2-DTS Oudkarspel 12.15 u.: DTS 5-LSVV 4 N.scharw. 12 u: LSW a—DTS b 't Veld 1 u.: VZV a—DTS a. Waarland 1 u.: Con Zelo bDTS c. UITSLAGEN „DE PION". lste Klas: J. VisserH. J. Schut N. VerwerP. Vingerling 1—0 2de Klas: A. HeemanN. v Loenen 1—0 J. Geus—W. Otto 0—1 M. SlootenM. Stam 1—0 Iv. MolenaarC. Hartland 0-1 3de Klas: A. KramerJ. Hartog 10 R. PloegerP. Mulder 01 J. BloothoofdN. Hartland 10 R. HartogJ. Schuit 01 Jn. BeekP. Hartland 10 Adsp.: D. SnipJ. Veen J. de WitN. Otto 1—0 1-0 WIER1NGEN POLITIE. Verloren: een xoode motorkap van Ford vrachtwagen en een damespor- temonnaie, inhoudende eenig geld en een suikerbon. Inlichtingen bij den gemeentebode. ZONDAG 1 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. M*aandcoll. Hervormings dienst Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Zon dagsscbool. Kol'horn, nam. 2.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Koedijk, nam. 3 uur, Ds. v. Dijk. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. Ds. Koole. 's Av. 7 uru, Ds. Koole. Her denking Kerkhervorming. Zuidscharwoude, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst. Veonhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Daarna Zondagssoh. Oude Niedorp, geen d'ienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Cand. de Hoest. Schoorl, nam. 2.30 uur, Ds. Boeke. Afscheid. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Opmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb. Warmenhuizen, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Mej. Van der Veen. Eenigcnburg, nam. 3 uur, Ds. Enklaar. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Sdhagerbrug, zie Oudesluis. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Wichcn. Oudkarspel, geen dienst. Xoordsrharwoude, voorm. 10.30 u.. Ds. Nell. Doopdienst. Extra coll Winkel, geen dienst. Dirkshorn. geen dienst. H'npolvtushoef. voorm. 10.30 uur. Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Slootdorp, voorm. 10.30 uur, de hr. M. Fruitema, hulppr. - Maand- coll. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Breok op Langendijk, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorin. 10 uur, Da. T. Rothfusz. Geref. Kerk. Schagen, vooim. 10 uur, Ds. Gre- ving van Dirkshorn. Bevesti ging Ambtsdragers. Nam. 2.30 uur, Cand. E Pijlman, hulppred. te We esp. Kolhorn, voorm. 10.30 ui> en nam. 3.30 uur, Ds. Visch. T.angereis. geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Leendienst. Nam. 5 uur, Ds. Greving, van Dirkshorn. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3.30 uur, Ds. Donner. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. I-Terv. Kerk) de heer F. van Rossum. Schagerbrug. Woensdagavond 8.30 uur bijeenkomst Chr. Jongenian- nenvereen .in het Evangelisatie gebouw. Den Oever, voorm.. 10 uur, de heer O. Deen. Kerkhervorming. Wieringerwerf, nam. 3 uur, de heer O. Deen. KerWherv. Hippolytusboef, nam. 5 uur, de heer O. Deen. - Kerkhervorming. Vrije Evang. Geref. Gemeente. Alkmaar (Doelenstraat 15) voorm. 10.15 uur, Ds. J. J. Ruijs. Her vormings red-e. Woensdagavond 8 uur, St. Jacobs straat 22, voor vrouwen. Warmenhuizen. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), nam. 4.15 u. Ds. Ruijs. Hervormingspredi- king. Donderdagmiddag 4 uur Ds Ruijs. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de heer A. de Vries v. Den Helder. SCHAGEN. 29 Oct. 130 Stierkalveren f 150400, 76 geldekoeien (magere) f 250—350, "264 idem (vette! voor de Centrale. 60 tijdkoeien f 250340, 30 pinken f 225275. 150 graskalveren voor de Centrale, 20 nuchtere kalveren voor de Centrale. 20 magere scha pen f 80—130, 106 idem (vette! voor de Centrale, 50 ov.erhoudorr f 5062, 14 bokken en geiten f ?r 80. 41 biggen f 1040. 160 kor" nen f 17, 24 kippen f 2—4.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3