Ö.0.V De lieer Roggeveen neemt afscheid Afdeeling A vijf milliard Een flinke partij prima Touwwerk YmEsna vier millioeo BANNE EN POLDER SCHAGEN Bernard Heinrich Georg Schene T. DEN DAS-POEL Catharina Wiihelmina Arts j. J. Boerma qeeo spreekuur. „Het Groene Kruis" L. van Rijswijk gegadigden voor miin werk in Lotharingen SCHAGEN Zaterdagochtend had ten raad- huize het ofi'icieele afscheid plaats van den heer A. C Roggeveen als secretaris der gemeente, waarbij aanwezig waren de burgemeester, de wethouders, de nieuwbenoemde secretaris, de architect, de gemeen tetimmerman, de marktmeester en de ambtenaar voor de werkver ruiming. Nadat om 10 uur de heer en me vrouw Roggeveen op de raadzaal, waar dit afscheid plaats vond, wa ren binnengeleid, bood mej. A. J. Blaauw, mevrouw Roggeveen bloe men aan. Hierna sprak de burgemeester den scheidende functionaris toe. Hij wees er op, hoe er een tijd is van komen en een tijd van gaan. Tusschen deze beide oogenblikken lag een periode van 48 jaar, bijna een halve eeuw, waarin de heer Roggeveen zijn beste krachten aan de belangen van zijn gemeente heeft gegeven. In het kort memo reert spr. den levensloop van den vertrekkenden secretaris en hij stelt vast, hoe de heer Roggeveen gedurende ongeveer 39 jaar het secretariaat van Schagen heeft waargenomen. De kapiteins van het schip de burgemeesters kwamen en gingen, maar de 1ste stuurman bleef. Meerdere kapiteins, aldus spr., heeft u op de brug meegemaakt, de laatste slechts 3 maanden. In wil U echter gaarne verkla ren, mijnheer Roggeveen, na deze 3 maanden kennismaking, dat 't mij spijt dat U heengaat. Ik ben ervan overtuigd, dat mijn benoe ming tot burgemeester van Scha gen, gezien de dikwijls slechts oogensehijnlijke tegenstellingen, met gemengde gevoelens is ont vangen. Echter geloof ik te mo gen zeggen, dat niettegenstaande deze, veelal slechts theoretische controversen, het nogal is mee gevallen wat de onderlinge ver houdingen betreft. Eén ding heb ben wij beiden zeiker gemeen: onze afkeer van haarkloverijen en gezochte ambtelijkheden, benevens ons beider voorliefde voor het vlot afwerken van alles wat tot de gemeentebemoeiing beihoort. Nimimer is in deze 3 maanden tusschen U en mij een wanklank f&hoord. Secretaris, Uw vriende ijk karakter, Uw T bereidwillig heid zullen nog lang in mijn her innering voortleven. Hetzelfde kan eveneens gezegd worden om trent Uw verhouding tot het se cretarieperson'èel. Zonder uitzon- dring zien allen hier Uw heen gaan als een verlies. Een ver'ies, nu eenmaal veroorzaakt door Uw bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. De heer Hol trap zal Uw opvolger zijn: deze benoeming heeft ook Uw volle instemming. Ik ben ervan overtuigd dat ook de bevolking van de plaats, onzer inwoning Uw heengaan betreurt. Als gebo gen Schagenaar zijt gij in het le ven van deze plaats geiheel door weven. Tal van functies werden en worden door U in het. openba re leven met eere vervuld. Bij een terugblik od deze bijna 'halve eeuw van werkzaamheid in het openbare leven ziet g': ONDERLINGE W A r VERZEKERING MAATSCHAPPIJ™ Sedert de oprichting der Maatschappij, op 16 Juli 1940, werd in de afdeeling A. verzekerd aan woon huizen, inboedels, inven tarissen, boerderijen enz. (tot een maximum van f50.000,voor een totaal van GULDEN. verdeeld over meer dan 500000 objecten. In de afgeloopen 4 half jaar-perioden werd aan schade vergoed ruim GULDEN Voegt ook Uw belang bij het groote geheel en neemt deel in de steeds groeien de risico-spreiding! Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE BEZORGER Vergadering van Hoofdingelanden, 31 October, 1.30 uur. Voorzitter: K. Wit Dz. Secretaris: P. Hopman. Aanwezig alle leden, één va cature. Na opening en voorlezing van de no tulen doet voorzitter de volgende me- dedeelingen: De bedragen van verze kering tegen brand- en molestschade van de eigendommen van den polder zijn onlangs verhoogd. Dit jaar zijn in het polderwater uitgezet 15 Kg. monté, 400 kg. pootaal en 400 edelkarspers. Het bleek niet mogelijk méér of andere soorten pootvisch te bekomen. Nog aanwezig pompmateriaal, ge bruikt bij de uitdieping van de polder vaarten, is verkocht aan den Prov. Waterstaat voor een bedrag van f 800. Het dek van de brug in den Nes- weg is dezen zomer vernieuwd en de deuren van den Schagersluis zijn her steld. Beide werken bevinden zich thans weer in goeden staat. Voor onderhoud van de wegen heeft( het bestuur niet meer kunnen beko-' men dan 1200 kg. asfaltteer en 800 kg. bristar. Van de toegewezen 800 kg. as- faltemulsie heeft het dag. bestuur, ge zien d§. ervaringen met vorig jaar ont vangen emulsie, afgezien. Ingekomen zijn de volgende stukken Van Prov. Waterstaat mededeeling, dat naar aanleiding van het verzoek van het bestuur het wegruimen van de tramopritten in den Halerweg voor zoover mogelijk is opgenomen het plan tot afgraving van de oude trambaan tusschen Hale en Spoor baan. Van Prov. Waterstaat gegevens om trent capaciteitsmeting van het geëlec- trificeerde Neskaaggemaal. De cijfers zijn gunstig. De opbrengst bij een op- voerhoogte van 1.17V^ is 84 M3. per min. Van het PEN. bericht betreffende 't kwijtschelden van een gedeelte in de vaste kosten in het tijdvak 12 Nov. '41 —23 Febr. 1942, voor stroomlevering aan het Neskaaggemaal, toen door stagnatie geen kWh konden worden af-- genomen. Van den Secr.-gen. van het Dep. van Waterstaat concessie voor heffing van schutgeld aan de sluis in de Schager- waard, voor den tijd van drie jaren. Van Commissaris der Provincie goed keuring van de vastgestelde keur. Van den Prov. Waterstaat advies be treffende moeilijkheden, door het, be stuur ondervonden met betrekking tot het in voldoenden staat onderhouden van het voetpad om de Schagerwïel. Van den burgemeester van Schagen bericht dat zijnerzijds geen bezwaren bestaan tegen onttrekking van dit pad aan het openbaar verkeer. Het bestuur stelt voor daartoe stappen te doen, waarmee de vergadering zich ver- eenigt. Het dag. bestuur wordt gemachtigd tot verpachting van de sluis in de Schagerwaard en de sluiswachterswo ning op dezelfde voorwaarden als vo rig jaar. Tot hoofdingelanden van het Heem raadschap de Schagerkogge worden herkozen de aftredende leden, de hee- ren K. Wit Dz. en J. Blaauboer Kz. Van de arbeiders in dienst van den polder is het verzoek ingekomen het weekloon te herzien, met het oog op de hooge kosten van levensonderhoud. Door het N.A.F. werd medegedeeld, ,dat een verhooging met 5/95 geen be zwaren zou ontmoeten. Het bestuur stelt voor de loonverordening aldus te wijzigen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Van den Secr.-penningmeester is verzoek ingekomen hem'ontslag te ver- leenen tegen 7 December a.s., wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Na bespreking blijkt, dat het béstuur meent met het oog op bepaalde om standigheden dit ontslag niet te moe ten aanvaardeh. Men wenscht den Commissaris der Provincie ontheffing te vragen. Het laatste punt van.de agenda, be noeming van den - secretaris-penning meester, wordt in dit verband terug genomen. Bij behandeling van de bevindingen met de kroosschouw blijkt, dat vele landgebruikers nalatig zijn. Dit vindt zijn oorzaak in gebrek aan arbeids krachten en vertraging door de on gunstige weersgesteldheid tijdens den oogst. Besloten wordt nog een alge meen uitstel te verleenen tot een op 20 Nov. a.s. te houden herschouw. Dan echter zullen de bepalingen van de keur worden toegepast. De voorzitter dankt de aanwezigen voor hun zakelijke bespreking, den secretaris-penningmeester voor zijn bereidverklaring zijn betrekking voor- loopig te blijven vervullen en sluit de vergadering. achter U een welbesteede fase. Ik zeg met opzet: een fase, want aller wensoh is, dat gij nog vele jaren met Uw echtgenoote van een welverdiende rust zult mogen genieten. En ik kan de verzeke ring geven, dat dezerzijds, zoo ï.jodig, gaarne een beroep zal gedaan worden op Uwe ervaring van deze plaats en haar inwoners en op Uwe ervaring in gemeente zaken. Spr. wijst er dan op, hoe er één ding is, dat blijft: het volk, te midden waarvan en waarvoor allen in openbaren dienst wer ken. Uit naam van het plaatselijk deel der groote volksgemeenschap brengt spr. danik voor alles, wat de heer Roggeveen gedaan heeft. Tot zijn vreugde is het spr. mogelijk den vertrekkenden se cretaris een fraai herinneringsge schenk aan te bieden, 'een schil derstuk van H. van Doornik. Een en ander was mogelijk, doordat Haarlem, dat een scherp toezicht houdt op de gemeentefinanclën, ten deze een groote loyaliteit aan den dag heeft gelegd. Na mens het gezamenlijk aanwezige gemeentepersoneel wordt een verder aandenken aangeboden in den vorm van een fraaie klok. Nadat nog de heeren Wisseker- ken, Holtrop en de Vries (de lant-te op rijm) den heer Rogge veen hadden toegesproken, be dankte deze met de volgende woorden: Ik dank den burgemeester voor zijn vriendelijke en waardeerende woor den. alsmede de heeren Wisskerke. Holtrop en de Vries. Bij mijn heen gaan wil ik dank brengen aan het gemeentebestuur voor het vertrou wen mij gedurende een reeks van jaren geschonken, aan de ambtena ren der gemeente, die mij bij de uitoefening van mijn taak hebben terzijde gestaan en aan de burgerij van Schagen voor de sympathie en waard eering welke ik steeds bij mijn werk heb mogen ondervinden. Voor de stoffelijke blijken van waardeering mij door het gemeente bestuur en den burgemeester met wethouders en het verdere gemeen tepersoneel aangeboden ben ik zeer erkentelijk en ik breng U daarvoor mijn dank. Voorts mijn dank aan verschillende vereenigingen en corporatien die mij op den vroegen morgén reeds verrasten met blijken van belangstelling. Wat kan ik tegenover dit alles stellen? Plichtsbetrachting geduren de een aantal jaren. Maar verdient dit zooveel waardeering als iets bij zonders? Wat mag men anders doen dan zijn plicht. Wanneer ik de volgende week mijn ambtsbezigheden niet meer zal hervatten, wordt dit voor mij miin leeftijd brengt het mee hierop bedacht te zijn een gaan naar het einde. De laatste ronde zou ik het kunnen noemen. Doch ik geef U de verzekering, tot dat einde zal ik steeds met de grootste belangstel ling de gang van zaken in de ge meente Schagen blijven volgen, de gemeente waarin ik geboren ben. de gemeente die mij lief is. Ik dank U. Hierna bleven allen nog eenigen tijd gezellig bijeen. Van de ontvangen bloemstukken meenen we afzonderlijk te moeten vermelden, dat van Schagens laat ste raad. dat des morgens ten huize van den secretaris werd bezorgd, zoomede dat van de handelsavond school .uit dank voor de welwillen de medewerking, welke onze mid denstand steeds van den scheiden den functionriaris werd ontvangen." ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer P. Hop man, alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Banne en Polder Schagen als pen ningmeester. Later werd hem ook het secretariaat van den polder toevertrouwd. Hoezeer hij in zijn functie het ver trouwen en de waardeering heeft weten te verwerven, bleek in de Zaterdag jl. gehouden polderverga dering, waarin werd besloten toe stemming te vragen tot handhaving van den jubilaris in zijn betrekking van secretaris-penningmeester, niet tegenstaande door hèm de leeftijds grens werd bereikt. SCHOORL. AFSCHEID EN HULDIGING VAN DEN VOORZITTER VAN M. H. Bij besluit van 28 Oct. no. 48 verleende de burgemeester met in gang van 1 Nov. aan den heer H. Belie wegens vertrek naar elders eervol ontslag als lid en voorzitter van het Gemeentelijk Maatschap pelijk Hulpbetoon. Op het raadhuis namen B. en W. en het bestuur van M. H. Vrijdag middag afscheid van den scheiden den voorzitter. Burgemeester ba ron van Fridagh bracht den heer Belie dank voor alles wat deze vanaf 1 Januari 1935 als voorzit ter van M. H. had verricht. Dank zij zijn beleid had er steeds een goede geest geheerscht in het be stuur en had de samenwerking met het gmeentebestuur niets te wenschen overgelaten. Spreker sprak er zijn groote voldoening over uit, dat in deze jaren steeds de goede weg was bewandeld, de weg, die werd aangewezen door het verstand en door het hart. Met groote voldoening kunt u, aldus eindigde de burge meester, terugzien op het mooie werk, dat door u als voorzitter van M. H. ten bate van de zwak kere dorpsgenooten is verricht. De heer Selhorst memoreerde vervolgens, hoe steeds in goede harmonie de nooden van de dorps genooten waren behandeld in M. H. Als herinnering bood hij den scheidenden voorzitter een fraai schilderstuk van den Schoorlschen schilder Van Os aan, voorsttelien de een gezicht op de kerk en om geving te Catrijp en sprak daarin! de hoop uit, dat dit den heer .Belie nog vaak zou herinneren aan zijn medeleden van M. H. Nadiat ook de heer F. Gutker, secr. penn. van M. H. nog eenige waardeerende woorden had ge sproken, kwam de heer Belie aan het woord. Hij dankte voor de waardeerende woorden van de verschillende sprekers. Het schil derij zou een goed plaatsje krijgen in zijn nieuwe woning en zou hem stellig nog menigmaal doen terug denken aan het thans afgesloten tijdperk en aan zijn medewerkers in M. H. Hiermede was een hoofdstuk in het leven van den heer BeHp af gesloten: een nieuwe woonplaats, nieuw werk wacht hem: maar Schoorl wordt nooit vergeten. LANGEDUK benoemd. Noordscharwoude. Als tweede sluiswachter aan de prov. schut sluis te Noordscharwoude is thans in de plaats van den heer Ter Horst benoemd de heer S. Volkers te Heerhugowaard. de uien-smokkel. De uien-smokkel zaak aan den Langedijk neemt, naar wij vernè- men, groote. vormen aan. Bij het door de politie ingestelde onderzoek is reeds komen vast te staan, dat verscheidene tuinbouwers uien. sommige zelfs 3000 kg., aan de smok keiaars hebben verkocht. De 1600 kg., welke Dinsdagavond in beslag werd genomen, was dan ook maar een klein deel van de verdonkere maande hoeveelheid. De prijzen welke werden besteed, er worden er genoemd van 24 ct. per kg., ma- Met deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven van het overlijden van-onzen lieven Man, Vader en Behuwdva- der, in den ouderdom van 60 jaar. T. SCHENE— Broekhuizen. W. H. SCHENE. G. A. SCHENE— Kooij. Schagen, 1 Nov. 1942. De begrafenis zal plaats hebben op. Woensdag 4 Nov., des midd. 2 uur, op de Algem. Begraafplaats te Schagen. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het over lijden van'onze gelief de Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Wed. in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, Jb. DEN DAS. Anna Paulowna, 31 October 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 3 November te Anna Paulowna; vertrek vanaf Nieu- weweg 59 n.m. 2.30 u. Geboren: Dochter van Th. C. v. d. HOORN. A. M. v. d. HOORN— Tesselaar. Burgerbrug, 1 Nov. 1942. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onzen Zoon en Broertje, BRAM P. ZEEMAN. C. H. ZEEMAN— Visser. en CORRIE. Burgerbrug, 1 Nov. 1942. Adverteert in dit blad Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje on Zusje, Dieuwke Renske. B. MIEDEMA. J. MIEDEMA—Hesling KEES eii ARIE. Slootdorp, 30 Oct. 1942. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25- jarige Echtvereeniging ondervonden. J. HAKHOFF. C. C. HAKHOFF-Krab. Lutjewinkel, Nov. 1942. t zand. dinsdag 3 november Wederom kleine voorraad Vruchtenessences Vanille suiker Zoetstof Anijspoeder Anijsspiritus Citroenolie Pepermnntolie Komijnzaad Kaaskleursel Houtzeep Babyzeep (overvet) Vloeibare Shampoo Gezuiverde Soda Caustie Soda Echfaloü (v. de wasch) Blixolon (v. de wasch) Jachtwater Vaseline, gezuiverde Boor- en Zinkzalf Koorts thermometers Leukoplast Hansaplast Damesverband Haarlotion Gezichtslotion Waarvan wij gepaste hoe veelheden aan eiken klant afgeven. J. H. VRIELINK, Hoogzijde 115 - TeL 37c Een groote keuze - en goede kwaliteit! Een groote keuze lekker nijen van vooroorlog- sche kwaliteit wordt U nog steeds geboden door waar Uw snoepbon goed besteed is! Ook voor St. Nicolaas kunnen wij ditmaal slechts een beperkt aantal opnamen maken, uitsluitend op Donderdag en Zaterdagmiddag van 1.30 tot 5 uur. Laagzijde 24 Telef. 297 w.o. 85 steigertouwen, tuilijn en divers touwwerk, Rammelschijf en een,- twee- en drie-schijfs blokken. Te zien en te bevragen bij VAKLIEDEN! kunnen heden inlichtingen bekomen. GERRIT KONING Aann. - Schagen - Telefoon 502. REPETITIE van Zang- ver. „Apollo" te Wierin- gerwaard. Gewoon op Woensdag half acht bij Wed. Veeter. Weggekropen een Duitsche herder. Aanmelden telefoon 231 Winkel. ken de zaak voor de tuinbouwers niet beter. Hier is in 't geheel geen sprake meer van „iemand aan een beetje uien helpen". Hier is alleen de eigen portemonnaie gespekt en de handelwijze van deze tuinders is dan ook wel dubbel af te keu ren. Zij hebben op deze wijze den zwarten handel leelijk in de kaart gespeeld. Wanneer de uien tenslot te op de plaats van bestemming aankwamen, waren ze ongeveer dertig cent per stuk „waard". Voor den economischen rechter zal straks w-el uitkomen, dat men zich niet ongestraft aan dergelijke praktijken schuldig kan maken en dat is maar goed ook. Ten aanzien van de Woensdag in beslag ge nomen uien vernemen wij, dat dit pl.m. 4000 kg. was, welke door den gearresteerden tuinbouwer uit Br. op Langendijk in een door hom gehuurde schuur te Zuidscharwou- de waren opgeslagen. CALLANTSOÜG. TERUGVORDERING KOST WINNERSVERGOEDING. Naar wij vernemen doet zich ook in onze gemeente de omstandigheid voor. dat te veel ontvangen kost- winnersvei'goeding in enkele geval len teruggevorderd moet worden. Voor hen die het aangaat dus wel een tegenvaller. Hierbij moet echter niet uit het oog verloren worden, dat .de desbetreffende bepalingen nu eenmaal geen recht op vergoe ding gaven. HARENKARSPEL DIRKSHORN DROEVE PLECHTIGHEID. Zaterdagmiddag had op de be graafplaats alhier de teraardebestel ling plaats van wijlen onze vroegere plaatsgenoote Trimt je de Haan geb. Veter te Zuidscharwoude. In den ouderdom van 37 jaren is deze vrouw en moeder na een moe dig lijden van enkele maanden uit haar gezin weggenomen. Voordat Trien Veter, zooals zij bij ons nog altijd genoemd werd. haar laatste ..reize" deed naar haar geboorteplaats heeft de Weleerw. heer A. Klis te Wieringerwaard in het sterfhuis woorden van troost gesproken, welke een diepen indruk achterlieten. Als de met bloemen bedekte kist aan de aarde wordt toevertrouwd en haar man. haar oude moeder en familie om de groeve zijn geschaard wordt de overledene door één der familieleden nogmaals herdacht. Velen dragen de naam van moeder, maar jij. lieve Trien, hebt deze naam met groote eere gedragen. Voor ie man en je twee jongens, die dit voor ben zoo zware veri'es nog niet beseffen, was je altijd vol zorgen. Je gulle lach zullen wij niet meer hooren. doch je beeld blijft in ons voortleven." Na een dankwoord aan hen. die haar zoo liefdevol hadden verpleegd was deze droeve plechtigheid ten einde. WIE HEEFT EEN PORTEMON NAIE MET INHOUD GE VONDEN? Zaterdagmorgen heeft een doch tertje van den heer G. Boerdijk te Kal verdijk een portemonnaie met geld en bonnen verloren. Zij had vleesch gehaald van de „Vrijbank" van den heer Wink te Dirkshorn, en op den terugtocht overkwam haar bovenvermeld euvel. WINKEL VOETBAL. Winkel b speelde Zondagmiddag tegen Grashoppers a, en weer moesten zij het loodje leggen, Grashoppers wonnen namelijk met 5—1. WINKEL I—ALCM. VICTR. IV. Winkel I was deze keer beter op dreef dan de laatste weken het ge val was. Het won dezen wedstrijd n.1. met 75. Met de rust was de stand 44. Winkel I heeft zich dus uitstekend verweerd. Hugo BoysWinkel II 41. Nieuwe Niedorp a—Winkel a 3—1. W1ER1NGEN GEVONDEN. Gevonden: een kinderjasje. Verloren: een kindertaschje. Inlichtingen bij den gemeente bode. ANNA PAULOWNA. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: M. A. Rawie, Balgweg 49 van 's'-Gravenhage, Wou- wermanstraat 120; H. J. Semp, Nar- cissenstraat 21 van Lisse, le Poellaan 24; A. van Pijpen, Zandvaart 44 van Amersfoort, Utrechtscheweg 266; Th. C. A. Dames en gezin, B. Lovink- straat 7 van Oostvoorne, Duinlaan B 8; mej. M. Scheucker, Nieuweweg 11 van Texel, Cocksdorp 31; mej. M. C. Jon- gejan, Molenvaart 118 van Den Hel der, Brakkeveldweg 49; L. N. Onder water, Koningsweg 22 van Lisse, Ka naalstraat 158; mej. A. E. Moeijes, Sehorweg 16 van Schagen, Burghorn J 36; W. Kuiper, Zuiderweg 2 van Wieringermeer, Slootdorp, Ulkeweg A 36; F. J. de Haan, Molenvaart 69 van Schermerhorn A 59: F. A. M. da rijs, Molenvaart 379 van Rotterdam, Problemen van den dag ER IS VOLDOENDE BESCHUIT. Mej. K. S. te Nieuwe Niedorp vraagt ons hoe het mogelijk is. dat zij op haar 8 beschuitbonnen per week met moeite slechts 3 rol kan loskrijgen bij haar kruidenier. Vol gens den winkelier is er slechts 10% beschikbaar. Dit lijkt haar onwaar schijnlijk; er moet toch beschuit voor de kinderen zijn. ANTWOORD: Volgens de betrokken instantie wordt voor het bakken van beschuit steeds een zoodanig kwantum bloem toegewezen, dat de in omloop zijn de bonnen kunnen worden ingewis seld. Klachten omtrent schaarschte aan dit artikel werden dan ook nog niet vernomen. Het is natuurlijk mogelijk, dat de leverancier soms weinig beschuit voorradig heeft, doch dan moet de belanghebbende eens naar een anderen winkelier gaan. CORRESPONDENTIE: Wij ontvingen een schrijven, on derteekend met B. Indien deze B. te Breezand ons zijn adres opgeeft zullen wij hem gaarne antwoorden. Red. D. v. N. H. Bellevoysstraat 65; C. A. Degenhart, Molenvaart 289 van Haarlem, Midden weg 48; Joh. Naber, Stoomweg 7 van Zijpe, Oudesluis H 75; C. W. van Oor schot, Grasweg 39 van Warmond A 101; mej. H. J. van der Waal, Molenvaart 91 -van Haarlem, Hazepaterslaan 24; J. R. Veuger, Molenvaart 113 van St. Maarten C 101. Vertrokken personen: P. Meijer naar Uitgeest, Limmerweg 4; Jac. Meilink, naar Terschelling, Striep 7; F. J. van Laere naar Zaandam, Meidoornstraat 74; mej. G, Glasbergen naar Andijk, Oosterdijk 54c; J. Hoogesteger naar Wieringen, Smerperweg 2; J. Smit en gezin naar Den Helder, Stakmanbosse- straat 52; mej. C. M. Caspers naar Noordwijk, Offemweg 54: A. van Mar- le naar Hasselt, Achter de Muur A 52; P. C. H. van Nuland naar Schagen, Magnusstraat C 163; mej. J. N. Hoo- maijers naar Amsterdam, Kattenbur gergracht 31; P. Vermaire naar Am sterdam, Linnaeustraat 100 II! L. van Klaveren, naar Sassenheim, Molen straat 13; F. M. van den Berg, naar 's'-Gravenhage, Prinsengracht 14; R. Schouwvlieger naar Zijpe, Boschweg I 42.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3