MORGEN GUT «ET BETER Twee 30-jarige jubilea in één gezin je Bruin-de Boer Gornelis Schotvanger APOLLO BIOSCOOP W. VAN LEERSUM 3'L pCt Nederlandsche Staatsleening 1942 7 VROUWEN Huisslachriog WIELENSCHRAPEN Marktberichten I SCHAGEN EEN LID VAN MN UITSTERVEND GILDE. Korten tijd geleden bracht een onzer groote bladen een 'bericht waarin werd gesproken van „dé laatst overgebleven" spoorweg- wachteres. In Schagen wist iedereen, dat dit bericht onjuist was. Immers iedereen ter plaatse kent hier mej. Dekker die sedert jaar en dag', gestoken in haar uniform van cape en zuidwester, de spoorwegover gang naar de Hoep bewaakt. Dag in. dag uit. bij iederen trein aie nadert, komt ze naar buiten, sluit ze de hekken en neemt ze haar post in, om die eerst weer ie verla- tén.wanneer de trein veilig is ge passeerd. Was het dus onjuist oih te spre ken van de laatst overgeblevene van een gilde, dat voor een halve eeuw zich in een groote bloei mocht ver heugen. het aantal leden is gedaald tot eenige weinige en het tijdstip schijnt niet ver. dat het zal zijn uit gestorven. De baanwachteres van voorheen. Eens vond men de wachteressèn overal. Bij iederen'over weg zag men ze staan, een korte cape om de schouders, een stijf, zwart gelakt hoog hoedje op en de roode seinvlag in de armen geklemd. Dat .was in de dagen, waarin het zwarte mon ster. dat met schrikwekkende snel heid langs de ijzeren baan daverde, geen oogenblik werd vrij gelaten, in de dagen, waarin een onbewaak te overweg eenvoudig als een ab- surdum zqu zijn beschouwd. Rijtui gen. die voortraasden met snelhe den. welke min of meer astrono misch aandeden, mochten zich al leen verplaatsen langs eigen wegen, die overal deugdelijk waren afgeslo ten. Anders was de kans op onge lukken 'te -groot, véél te groot. Als gevolg der als noodzakelijk gevoelde voorzorgsmaatregelen, ont stond de wachteres. eenmaal een der meest in het oog loopende en stellig de meest schilderachtige fi guur langs onze spoorbaan. De moderne tijd bracht vooruit gang.op ieder gebied der techniek. De snelheden namen toe. men ge wende zich er aan ende nauw keurige waakzaamheid van voor heen werd meer en meer overbodig gevonden. De weggebruiker kon heel goed voor zichzelf zorgen. Dat was bovendien goedkooper voor de spoorwegen, wier.financieele posi tie. ten gevolge vfn de steeds toene mende concurrentie, voornamelijk van de auto. allengs moeilijker was geworden. De onbewaakte overweg. - De onbewaakte overweg maakte zijn entree met tal van ongelukken Slechts op drukke overgangen ble ven de hekken gehandhaafd, meer en meer echter werden deze be diend urt de stations of de seinhui zen. De vrouw met' cape en gelakte hoed verdween. Mej. Dekker is. zoo niet de laat ste. dan toch een der laatst overge blevenen van het gilde. Een dubbel 30-jarig dienst- jubileum. Zondag j.1. was het 30 jaar gele den. dat ze haar post voor de eerste maal betrok en hoe goed ze haar werk heeft verricht, mag blijken uit het feit. dat gedurende die gansche periode nimmer eenig ongeluk is gebeurd. Alle reden dus om te ju- bileeren! Maar .er was nog meerdere aan leiding voor de familie Dekker om den gepasseerden Zondag feestelijk te herdenken: ook de man. de heer 4V. Dekker, was dien dag 30 jaar aan het spoor verbonden. Een dubbel 30-jarig dienstjubile- um dus in één gezin: voorwaar een zeldzaamheid! Mej. Dekker hoopt haarfunctie nog ruim dris jaar te blijven ver vullen. Dan bereikt haar rdan den pensioengerechtigden leeftijd en legt ook zij het bijltje er bii neer. Ongeregeld en ingespannen. En ze zal blij zijn. wanneer het zoover is gekomen. Want hét leven van een bfeanwachteres is. bij alle regelmaat, die men er in zoii ver wachten. ongeregeld en inspannend. De dienst mag nog zoo in de war loopen. wanneer -de trein in aan tocht is. moet de wachteres op haar post zijn. Een stationchef kan Soms vergeten de naderende trein af te slaan op de naast de wachterswo ning staande signaalklok: voor haar is dit geen excuus. Ze moet present ijjjn. zonder meer. Zoo is het tot een tweede natuur geworden om steeds een waakzaam oog te lateff gaan over de lijn. onder de huishoudelijke werkzaamheden doof. Men moet een ijzeren zenuw gestel hebben, wil men de nervosi teit meester blijven. Altijd echter is het goed gegaan. En mej. Dekker hoopt en verwacht, dat het dit zal blijven doen. tot ze haar werk neerlegt. Dan zal er vermoedelijk al weer een wachteres minder zijn. Want het lijkt waarschijnlijk, dat de hekken dan uit het station zullen worden bediend. INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN GEMEENTE-SECRETARIS. Maandagmorgen waren een 10-tal gemeente-ambtenaren bijeengekomen in de raadzaal ten gemeentehuize, waar de officieele installatie van den heer K.. H. Holtrop als secretaris der ge meente Schagen zou plaats hebben. Nadat de nieuwbenoemde functionna- ris met diens echtgenoote was binnen geleid, werd door den heer Rus, op verzoek van den -burgemeester het be noemingsbesluit voorgelezen, waarop door den gemeente-secretaris de ver- eischte eeden in handen van den bur gemeester werden afgelegd. Deze laatste nam daarop liet woord en schetste, hoe de benoeming van den heer Holtrop had plaats gehad, omdat hierdoor het belang van Scha gen op de beste wijze bleek te zijn ge baat. Om vólk en vaderland slechts gaat het, ons leven moet zijn dienen en offeren. Na den burgemeester sprak de se cretaris, die hoopte te zullen mogen rekenen op aller steun bij den arbeid in zijn nieuwen werkkring. Nadat nog de heeren Wissekerke, Rus, Kaan en De Vries den heer Hol trop hadden toegesproken, was het of ficieele gedeelte ten einde. Nog eeni- gen tijd bleven de aanweigen genoege- iijk bijeen. Problemen van den dag C. B. te S t. Maartensbrug vraagt ons inlichtingen omtrent een belastingkwestie. ANTWOORD: Wij kunnen hem in dezen geen inlichtingen verschaffen, doch denooen hem weten, dat hij zich kan wenden tot de Inspectie der belastingen waar zijn aanslagen werden geregeld. Red. D. v. N. H. wier1ngen HARMONIE CONCERTEERT. Onze muziekvereen. Harmonie heeft twee geslaagde uitvoeringen gegeven o.l.v. den heer P. Krcijger in de zaal Concordia. De voorzitter, de heer O. J. Bos ker, opende met een welkomst woord, waarna Harmonie een marseh van Dreissen ten gehoore bradht. Deze werd gevolgd door Orphé aux Enfers, waarin de heer 'Zwa- nink een mooie solo gaf. Het is een steeds weerkeerend genoegen om de Harmonie te hooren con' certeeren. Dank zij de vete stu dies én onder de goede leiding van den heer Krcijger, heeft nien een dusdanig peil weten te berei ken, 'dat men vele zware stukken kon gaan instudeeren. Na het muzikale gedeelte werd opgevoerd de comedie „Alles voor Adriaan", een luchtig gegeven met een rijk geworden veekoopman (J.n. J. Bosker), een renteniereivde ex-slager (ïs.Bosker Oz.) hun kinderen, huishoudster en verde re medespelen den. Zonder onder scheid hebben zij allen de aanwe zigen een paar aangename uren bezorgd. Het stuk „Mep" en het puibliek was gul met zijn aplaus: wat kan men nog méér wenschen om een avond te doen slagen. C. Dekker. VERLOREN. Verloren: een damestaschje ?n een gouden ring. Gevonden: een rozenkrans. Inlichtingen gem. bode. \jeuwe n1edorp. alkmaar. zwemwedstrijden te alk maar uitgesteld. Naar wij vernemen, zal de 3-krin- gen-weöstrijd voor nieuwelingen, welke 22 Nov. a.s. te Alkmaar ge houden zou worden, op dien da tum om technische reaen geen door gang vinden. Er wordt naar een an deren datum gezocht, en wij hopen deze spoedig bekend te kunnen ma- f ken. diefstal van auto wielen opgehelderd. Bij de recherche werd in het be gin van deze week aangifte gedaan van diefstal van twee autowielen met de daarbij behoorende buiten en binnenbanden. Eén door haar intensief ingesteld onderzoek had tot resultaat, dat reeds twee dagén nadien een der gestolen banden kon worden opgespoord en inbeslag ge nomen. Hierna werden achtereen volgens gearresteerd de beide die ven en een heler, terwijl het tweede wie] met-toebehooren eveneens kon worden achterhaald en inbeslagge- nomen. Tegen de daders is proces verbaal opgefnaakt. sigarettendieven bij de n. s. achterhaald. Bij de Nederlandsche Spoorwegen alhier werd een onregelmatigheid ontdekt, wat aanleiding gaf om de recherche' met een en ander in ken nis te stellen. Een onderzoek volgde, waaruit bleek dat een los arbeider bij de N.S. zich schuldig had ge maakt aan diefstal van sigaretten, uit een ten vervoer aan de N.S. toe vertrouwde zending.' terwijl een drietal andere medearbeiders kon worden geverbaliseerd terzake van heling. prijsopdrijving. Een jeugdig koopman in manu facturen. die zich' schuldig maakte a5n overtreding van de prijsvoor- sehriften werd deswege geverbali seerd. Zijn voorraad is inbeslagge- nomen. langed1jk gemeEnte-avond ned. herv. gemeente. Maandagavond werd in de zaal van den heer P. Kramer de gemeen teavond van de Ned. Herv. gemeen te gehouden, georganiseerd door de werkgroep van lidmaten. De druk bezochte bijeenkomst werd geopend door den heet K. Bierman, voorz. van een werkgroep, die in het bijzonder den spreker voor dezen avond. ds. van Mullem en het eere-lid den eerw. heer Korn- dörffer een hartelijk welkom toe riep. -•>, Nadat de afd. van de Reizende kerk een frisch lied had gezongen, hield ds. Van Mullem uit Zuidbroek over Friedrich Wilhelm Nietzsche een inleiding waarin hij op boeien de en duidèlijkfe wijze ue gedachten van dezen grooten denker uiteen zette. Eenige vragen, welke naar aan leiding van deze rede werden ge steld. heeft de spreker afdoende be antwoord. De reizende kerk voerde hierna» op verdienstelijke wijze het leeken- spel ..Ruth de Maabitische" op. een waardig slot van dezen uitstekend geslaagden avond. PROEFALARM. Op Maandag 9 Nov. a.s. zullen des r.;. middags de luchtbescher- mixigssirenes bij wijze van proef in werking worden gesteld. Daarbij zal het signaal „luchtalarm geëin digd" (een minuut gelijkmatige toon) gegeven worden. WINTERHULP. De eerste uitkeering van Winter hulp Nederland zal vermoedelijk plaats kunnen vinden binnen twee weken. Voor een uitkeering komen dan alleen in aanmerking degenen, die een aanvraagformulier indien den vóór 1 October j.1. Tot 10 November bestaat er nog gelegenheid een aanvrage in te die nen voor de tweede uitkeering. For mulieren kunnen aangevraagd wor den bij het blokhoofd, dat is dus degene., die ook 'met de lijst biiU komt. bij het buurtschapshoofd. Öos- terstraat 42. of bij Sociale Zaken in het voormalige gemeentehuis van Zuidscharwoude. Indien reeds eer der een aanvraagformulier is inge leverd moet men niet opnieuw aan vragen. NOG EEN POSTVERZENDING. Naar wij vernemen, zal er met ingang van 2 November ook des avonds om ongeveer acht uur nog een postverzending zijn. NIEUWE SCHOOLTIJDEN. Met ingang van 2 Nov. zijn de schooltijden gewijzigd. Gedurende de maand November zal er school zijn van 's morgens 8.45 tot 11.45 uur en 's middags van 13.3015.30 uur. Gedurende de maand Decem ber 's morgens van 9 tot 11.45 en van 13.30 tot 15.30 uur. Na 1 Jan. zijn de schooltijden als gedurende de maand November. AARDAPPELEN GESTOLEN. Ten nadeele van een tuinbouwer te Zuidscharwoude is een hoeveel heid aardappelen, welke op het land stond, ongeveer 600 Kg., door onbe voegden -weggehaald. Het blijft on veilig. SCHUIT GEZONKEN. Zuidscharwoude. Maandag is een schuit, geladen met smalspoor van dert heer K. alhier, op drift «geraakt en in de Voorburggracht gezonken, zeer waarschijnlijk doordat een mo torboot er tegenaan gevaren is. Hpt spreekt .vanzelf dat het lichten van het vaartuig heel wat moeite heeft gekost. sint maarteh uitslag schaakcompetitie. Ie klasse: c. KrijgsmanR. Kooi man 1J. KrijgsmanW. Koor des afgebr. 2e klasse: c. Dirkmaat P. Bronder 10. K. BoontjesP. Heneweer 10; Wifn KoordesJ. Groet 10. a. Boontjes—J. Jonker 0—1. p/)litie. Gevonden: een zilveren oorbelle tje. Inl. b. d. gem. pol. bonte parade. Zondagavond had in de Prins Mau- rits de opvoering plaats vari Jan Buisman's Bonte Parade „Het zit wel rustig". De zaal was niet geheel bezet. Het lijkt ons overbodig, ge zien het feit. dat de revue reeds meerdere méden in den omtrek is opgevoerd, een uitvoerig verslag te geven. Er is op zijn tijd hartelijk gelachen en dat is in dezen tijd zeer zeker wat waard. hans knopenschaar. Moerbeek. Zaterdag opende het Jeugdtooneel het winterseizoen met het aardige stuk „Hans Knopen- schaar". En met succes. De jeugd heeft zich weer dapper geweerd. Vooral Hans Knopenschaar (Bram Wit) heeft zijn groote rol uitste kend gespeeld. Zijn mimiek was be- wondex-ens waardig. Grietje, z'n vrouw (Joh. Raven) was ook heel foed. Hun kinderen. Meip Wijn en etske Stuiver, hoewel zeer jong. voelden zich thuis op de planken of zij bij moeder waren. Kees.de Graaf, als booze burgemeester, had echt zijn rol. Bravo Kees! Jan Brugman had een te kleiilé rol om zijn kun nen te ontplooien..De buurvrouwen. Annie Wit. Gerri Wagemaker en Trijnie Brugman, waren er goed in. hoewel we de laatste wel eens beter hebben gezien. Hun buurjochie. Geert Stuiver, had eerder een pluim verdiend dan de oorveeg, die hij van zijn moeder kreeg, maar het was gelukkig geen echte. De gewichtig doende dokter.'Jan Weij., had een uitstekende opvatting van zijn rol. Voor de flëür en afwisseling zorg den de kabouters. "Dit. groepje, met Wiedewik (Theo v. d. Molen) aan het hoofd, vormde een goed geheel. Vlot werden de handelingen en dansjes door de kaboutertjes (Trij nie Wijn. Soos v. d. Voorde. Corrie Kuiper en Corrie Schenk) uitge voerd. Wat het stuk zelf betreft, vonden we het eerste bedrijf eeh beetje triest, het vijfde wat trek kend. Als geheel was het een prach tige avond en het publiek was bui tengewoon tevreden. Het daverend applaus, bij het overhandigen van een geschenk aan den r-egisseui-, den h.eer Piet Grootes. bewees, hoe zeer zijn- werk gewaardeerd wordt. De grimme van den heer Beeldman was goed. T. Weij. wier inqerw aard. „baron kneut". Zondagavond werd voor een ge heel uitverkocht huis door .De Vroo lijke Spelers" in zaal Breed onge voerd „Baron Kneut" met Siem Nieuwenhuizen ittde hoofdrol. Aangekondigd ais een dolle klucht had het de verwachting hoog ge spannen. De inhoud van het stuk is het vertellen niet waard, doch de kunst, qm in betrekkelijk korten tijd zooveel onzin uit te kramen, dwingt bewondering af. Vanzelfsprekend .was het „Siem" die hier het leeuwendeel in had en groot komiek als hij is ook zijn mimiek was schitterend is- dan het succes verzekerd. De lach was niet van de lucht. De overige leden van het gezel schap lieten zich ook van de beste zijde zien. Na de tweede acte vernamen we nog dat het de 50ste opvoering was. waarvoor de spelers dank werd ge bracht en de dames een bloemetje in ontvangst mochten nemen. A. C. Woestenburg. kuegras Heden overleed, na langzaam verval van krachten onze gelief de Man, Vader-,' Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer Doorn, in den ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam, TRIJNTJE DE SMIT, Kinderen eh Kleinkinderen. •Schagerbrug, 3 November 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben op f rij dag 6 Nov. a.s., s namiddags 1.30 u., op de Algem. Begraaf plaats te St. Maar tensbrug. Vertrek vanaf het sterfhuis n.rn. 1 uur. Heden overleed in Huize „Westerlicht" onze geliefde Zuster, behuwdzuster en Tante, in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller-naam, G. DE^BOER Ez. Alkmakr, 3 Nov. Heden oveileed zacht en ftalm, na een smartelijk lijden van eenige maanden, on ze geliefde Moeder, Groot- en Overgroot moeder, Mej. Wed. T. Schuif-Kiesling in den ouderdom van bijna 78 jai-en. Zij, die haar gekend hebbcns kunnen begrijpen hoe zwaar ons dit. verlies valt. Uit aller naam, J. J. BOS. Oudesluis, 2 Nov. '42. De teraardebestelling zal plaatshebben op Donderdagmiddag 2 uur op de Algem. Be graafplaats te St. Maartensbrug. Geen bezoek. Met, blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje, Nida Aafje G. H. SCHENK. J. SCHENKVries. Anna Paulowna, 3 November' 1942. Héden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacr. der Stervenden, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de^hecr Weduwnaar van M. G- Schut, in den ouderdom van 61 jaar. 's l Namens de Kinde ren en Klein kinderen, Th. J. SCHOT VANGER. Alkmaar: Fam.N. TROMP. M. M. TROMP Schut. Schoorldam, 3 November 1942. De heilige uitvaart dienst zal plaats heb ben op Vrijdag 6 No vember a.s., v.m. 9.30 uui-, in de Parochie kerk van de Hetfige Joannes- den Dooper te Schoorl. PARTICULIER vraagt in 't Gooi EENIGE HUIZEN TE KOOP voor GELDBE LEGGING. Brieven: J. W. BAK HUIZEN, De Bazelstraat 13, Hilversum. Adverteert in dit blad BREEZAND Wij hebben met de prettige. Hollandsche City film in de drie voorafgaande voorstellingen zeer veel succes geoogst. Ieder was hierover vol lof. Wij zuilen deze mooie film Woensdagav. 8 uur en dan voor de laatste maal nog eens ver- toonen. Maakt van deze laatste gelegenheid dus nog gebruik. Het zal U niet berouwen! DE DIRECTIE. Commissionnai r in Effecten, ALKMAAR, COSTERSTRAAT 25 Telefoon 4313 Belast zich gaarne zónder eenige kosten met de inschrijving op d& Bij diverse Weermachtsonderdeelen te Alkmaar en omgeving kunnen worden geplaatst van 21 jaar en onder (ook gehuwde vrouwen ko men in aanmerking). Zij die goed kunnen naaien en verstellen hebben voorkeur. Aanmelding dagelijks bij de bemiddelaarster voor vrouwelijke beroepen van het Gew- Arbeidsbureau Alkmaar. Bij beschikking van den Secr.-Gen. van het Dep. van Soc. Zaken is be paald dat vanaf 1 Nov. alle huisslachtingen gekeurd moeten worden. Afkeuring kan bij het Assurantiekantoor D. P. DE JONG te BREEZAND VERZEKERD WORDEN Premie 75 ct. per varken. Vergoeding f 1.50 per kg. - Opgave bij Assurantiekantoor D. P. DE JONG Zandvaart 91, BREEZAND Herinnerd wordt aan het verbod om over een weg te'rijden met voertuigen, indien daarvan de wielen niet van modder 'zijn ont daan. Er wordt op gewezen dat indien er niettegenstaan de de getroffen maatrege len, modder en producten op den weg vallen, deze eiken avond dienen te worden opgei'uimd, Dijkgraaf en Heemra den 'vaYt den Anna" Paulownapolder. wierïngermeer julianadorp. koegras-nieuws. Zondagmiddag speelde Koegras 2 thuis tegen Watervogels 3. Deze wedstrijd werd gewonnen met 21 Riekus was de fabrikant van deze 2 goals. Goed zoo. jongens, weer 2 punten in de kist. Koegras 1 was bij Succes 2 op bezoek; deze. werden verpletterd met 90. Hoe bestaat het. Er moet enkel nog minder gepraat worden, dan is de zaak in ordé. AANBÏEDIN'G HULDEBLIJK. Wierinf/erwer'f De commissie voor aanbieding van het hulde blijk aan de Wieringcrrneerdirectie maakt bekend dat de overdracht van het monument zal plaats vin den op Zaterdag 14 November a.s. des namiddags 2 uur. Onmiddellijk daarna zal de 'overdracht plaats vinden van het gedenkraam, aan geboden door het gemeentebestuur van Wieringerm^ei' aan hel Rijk in het Domeinkanroor. Na afloop zal gelegenheid voor den gegeven tot bezichtiging van het nieuwe gebouw. KOSTELOOZE INENÏJNG. Op Donderdag 5 November be staat gelegenheid tot kostelooze in enting en. wel te Middenmeer van 1111.30 uur Dorpshuis. T» Slootdorp van 11.30—12 uur, Gebouw" voor Maatschappelijk wérk. Wieringerwerf, ten huize van Di'. Tamsma des namiddags 2 u. In vei'band met weersomstandig heden zal dit de laatste kostelooze inenting zijn voor dit jaar. Een ieder wordt aangeraden gebruik te maken van de geboden gelgenheid. SCHOENËNBEURS. De inwoners dezer gemeente, die de beschikking hebben over schoe nen, welke zij niet meer dragen cn die na reparatie weer in goe den staat kunnen worden.gebracht worden verzocht hun schoenen zoo noodig tegen vergoeding in te levei*en aan de navolgende adres sen: Te Wieringerwerf: Raadhuis. Te Middenmeer: den heer Th. J. van Vegtcn, Brugstr. 23. Té Slootdorp: den heer E. A. Lindenbergh Slootweg 21. VESTIGINGS EN VERHUIS VERBOD. Ter verduidelijking van het in de pers verschenen bericht, wordt er de aandacht op gevestigd, dat het verboden is: zich in de gemeente te vestigen; b. in de gemeente te verhuizen of te verhuizen naar een andere ge meente, waai*op het verbod van toepassing is. Zij die toestemming willen heb ben tot verhuizen binnen de ge meente, dienen daartoe een ver doek te richten tot den directeur van het Bureau Vluchtelingenzorg St. Laurenssti'aat 3, Alkmaar. HOOGWOUD ste ploegen uit de afdeeling. en hoe wel een goede partij "voetbal werd gespeeld, ontbrak het aan schotvaar digheid. Over het', algemeen was Con Zelo mper, in den aanval dan H.. maar voor het doel gekomen, was het mis. Hierbij kwam. dat de H. achterhoede ér goed het oog in had. Het eenifce tegenpunt werd nog gemaakt door een der H. ach terspelers. die op den uitgeloopen keeper terugspeelde, waarbij de bal tergend langzaam over de doellijn rolde. Met rust was de stand 2-1-0 voor H. In de tweede helft waren de gas ten belangrijk sterker, maar de doelpunten bleven beperkt tot het hier voor genoemde. Eindstand 21. heerhuguwaard EEN AFSCHEID. Zaterdag nam de heer A. Brou wer wegens het bereiken van den leeftijdsgrens afscheid van-zijn werk kring aan de plaatselijke distribu tie. De heer Ijtsma. chef der afdee ling. sprak den scheidende toe en overreikte hem namens het perso neel als herinnering aan de aange name samenwerking twee boekwer ken. HIJ MAAKT HET GOED. Naar men ons mededeelde gaat het met den patiënt, die Vrijdag na bij café Schut van een rijdende koolauto geslingerd werd en in een ziekenhuis te Alkmaar is opgeno men naar omstandigheden weL barsingerhürn DAAN POOL. Voor een geheel gevulde zaal is het gezelschap van Daan Pool op getreden in het café v-an den- heer Liefhebber, en het programma, dat door dit gezelschap is ten beste ge geven. was. zooals we*dat van hen gewend waren, bij hun vroeger op- ti'eden. weer tip-top verzorgd. Ook de keurige costumes en décors, die door Daan Póol zelf vervaardigd werden, gaven een weiverzorgden indruk. HOSV 1—CON ZFLO 1 2—1. In een spannenden wedstrijd is de thuisclub er in geslaagd de gasten een v.ei'diende 21 nederlaag toe te brengen. Con Zelo is een der sterk EéN DIE NIET TELDE. Kolhorn. Zaterdagavond gaf het topneelgezelschap „De Steek wagen" uit de Wiéringermeer een tooneel- voorstelling in de zaal van den heer Fr. Groet. Voor 'een geheel uitver kochte zaal weitl opgevoerd het dra matische tooneelstuk „Eén die niet telde" van Joh^ van Eekelen en Jan Grosveld. Het stuk gaf weer het leven van een jongeman, die al vroeg zijn moeder verloor en wiens veTdere opvoeding aan een stiefmoeder wordt toevertrouwd. Uit het tweede huwelijk van zijn vader komen 2 kinderen voort, die èn door vader, maar vooral door moeder t.o.v. den jongeman (Ted dy) worden voorgetrokken. Ten einde raad besluit deze de wereld in te trekken. Na zeer veel omzwer vingen komt hij na 14 jaar eindelijk weer thuis, zij het dan ook met „een gebroken hart". De verhouding met stiefmoeder blijft-slecht en reeds, na enkele dagen besluit hij wederom de groote stad op te zoeken. In' deze stad ontmoet hij zijn oude vrienden, die hij nu echter verfoeit. Na aller lei complicaties wordt de band met de ouders* hersteld. De jongeman is echter, door allerlei ontberingen en voornamelijk door liefdesverdriet, doodelijk ziek geworden. Zijn nood begrijpende komen tenslotte zijn vader en zijn halfbroer en zuster hem halen en weten hem~voor de derde maal mee t% krijgen naar de ouderlijke woning. Zijn meisje, dat inmiddels verpleegster is geworden, staat hem aan zijn ziekbed bij. tot groot misnoegen van de tweede moeder. Uiteindelijk als Teddy's laatste uur bijna geslagen is. weten toch én moeder én Teddy, dat ze al die jaren elkaar verkeerd begrepen. Vooral de moeder ziet, in dat een kind zonder moeder eigenlijk extra zorg noodig heeft terwijl zij hem juist te weinig liefde heeft gegeven Het sterven van Freddy brengt een algeheele verzoening eneen einde aan het stuk. -v Het spel over het geneel genomen, verdient een woord van lof. De rol len zater er prima in en het onder ling begrijpen der spelers was ?eer goed. De hoofdrol. Freddy was bij G. Veenhuis in uitstekende handen. Zijn spel \yas fenomenaal en deed werkelijk vergeten, dat dit dilettan tisme is. Tom. (J. Bouma). de half broer van Freddy. speelde goed, doch moet vooral niet te vlug pra ten. Vader Hermsen (J. de Blay) vertolkte zijn rol naar behooren, zijn Zeeuws'che accent echter is hin- *derlijk voor niet-Zeeuwsche toe hoorders. De verpleegster (mevr. LoosKoppers) speelde haar rol schitterend. Haar volledige overga ve in het spel doet haar optreden tot iets onvergetelijks maken. Ook de stiefmoeder, (mevr, BoumarKnop pers) speelde haar moeilijke rol' zeer goed. Henny. haar dochter. (Janny Horst) speelde soms iets te ruw (zij was de liefdevolle halfzus ter!!) maar over het algemeen kon haar vrije spel ons bekoren. De bij rollen werden alle goed gespeeld. De grimme viel direct op en bleek vakwerk te zijn. Het geheel wejd vol aandacht aangehoord en was goed te verstaan. Een zeer hartelijk applaus was dan ook de beloohmg voor den ge notvollen avond. Jac. H. Oudt. P.URMEREND, 3 Nov.\ Gemeentel, kaasibeurs: verhan deld 8 partijen, 'wegende 7100 Kg.. handel vlugr 40 plus f 5356, 20 plus f 4243.50, Kaasmarkt: 1 st: kleine Bqerenkaas f 56.per 100 Kg.,' gewicht 200 Kg., handel vlug. Runderen, totaal 1084 stuks: vette koeien (668 stuks) voor de leve ring, 270 geldekoeien f 36o470 p. stuk, 58 melkkoeien f 500—710 per stuk, 20 stieren voor de levering, 6 veulens f450—650 per stuk, 48 pinken f 100—325 per stuk, 85 nuchtei'e kalveren voor*"'de slacht voor de levering, 27 vette varkens ivoor de slacht Voor de levering, 5 magen* varkens f 3958 per st., 115 biggen f 8—27 per stuk, 928 schapen f 75—135 per stuk, 208 bokken f 25110 per stuk, ltip- eieren f 1.32 per Kg-, 1500 oude kippen en hanen 90 ct per kilo, konijnen 90 ct. per kilo, 300 ceh- den 90 ct. per Kg. ROTTERDAM. 3 Nov. Veemai'kt. Aangeyberd 2277 dieren, waaronder 1300 runderen, '73 paarden, 52 veulens, 99 scha pen. 277 nuchtere kalveren, 155 graskalveren, 58 biggen en 263 bokken en geiten. Prijzen per st.: melkkoeien f 745630—525, kalf- koeien f 740—620—510. varekoeien f 500—400-7-340, vaarzen 1/490^-370 —240. pinken f 300—230—190, gras kalveren f 200—160—90. Aanvoer graskalveren iets grooter, handel redelijk, prijzen als vorige weck. Melk- en kalfkoeicn aanvoer iets ruimer, handel kalm en prijs houdend. Varekoeien aanvoer grooter* handel matig en qnveran derde prijzen. Vaarzen en pinken als vorige week, sllcpende han del, de prijzen bleven constant.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3