GEtOOVEN,.TROUW BLIJVEN, DOORZETTEN van Mussert LEIDEN DOOR DIENEN Hei jacAt Kai-Kai De persdienst van de N.S.B. meld't: In „Volk en Vaderland" van deze week komt een belangwekkend ar tikel voor van de hand van den lei- der der N.S.B., onder den titel „Ge- looven, trouw blijven, doorzetten". Na een opsomming te hebben ge geven van hetgeen zich gedurende de mobilisatie in 1939 en 1940, als mede in de Meidagen van 1940 heeft afgespeeld, zegt de leider o.m.: „Sindsdien zijn Zy2 jaar voor bij gegaan en in dien tijd is het met ons volk nog steeds berg afwaarts gegaan," hollend. Wat de gevluchte regeering niet aan goud naar Amerika had 'ver scheept of zelf medegenomen, werd door Duitschland gevor derd. De voorraden verdwenen als sneeuw voor de zon door gecontroleerde en oncontroleer bare aankoopen. Veel van wat moeizaam in reeksen van jaren was opgebouwd ging te gronde. Geest en lichaam, het hart en de maag, zij werden hunkerend Toen werd aan ons volk de grootste slag toegebracht, dien het ooit moest aanvaarden, nL de oorlogsverlaring aan Japan, die ln korten tijd de bezetting van geheel Indië ten gevolge had. Dat was te danken aan de „activiteit" van de gevluchte heeren in Londen. Hoeveel duizenden van ons volk daarbij te gronde zijn gegaan, weet nu nog niemand onzer. Van het Nederlandsche imperium, met in- begrip van het moederland, is sinds dien geen vierkante km. meer on bezet. Arbeidsdienstplicht en eva cuatie. Dan voert Duitschland de ar beidsdienstplicht in voor alle be zette gebieden en tienduizenden èn nogmaals tienduizenden worden gedwongen hun gezin, hun vader land te verlaten om in den vreem de te werken." Na er dan op gewezen te hebben, dat de Duitsche weermacht reke ning moet houden met de mogelijk heid van een Engelschen inval, ver volgt Mussert: „Het Duitsche bestuur kaft zich beperken tot het in verdediging brengen van de kuststrook en zich niet bekommeren om de bevol king, die daar woont. Die bevolking zou dan tusschen de strijdende par tijen komen en vernietigd worden Om dit te voorkomen, daarom zijn nu maatregelen van evacuatie be raamd door de Duitsche bezettings overheid in samenwerking met de burgerlijke' autoriteiten. Natuurlijk zit van beide zijden de wil voor om deze kleine volksverhuizing zoo min mogelijk onaangenaam te doen zijn. Niettemin zal dit voor tiendui zenden een groot leed en een groote opoffering zijn. Dit staat nu weer Jarenlang rhenmatiek en ischias. Thans weer nor. maal a8n 't werk. De Heer E. R. te D schrqfi, d<L 27-5-'40.' „Sedert jaren leed ik aan de linker zijde van mijn lichaam zoo hevig I aan rheumatiek en ischias, dat ik ïteeds in den herfst en het voorjaar met werken moest ophouden. Dit jaar pro- Oeerde ik Uw Ovaaltjea en kon reeds na enkele dagen weer normaal mijn werk doen. Allen, die dergelijke pijnen hebbent Ican ik de Ovaaltjes ten zeerste aan bevelen." Bij rheumatiek, Ischias, spit, verkoud heid, griep,zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef I Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trlnoral Agentschap, Nassaukada 913, Amsterdam FEUILLETON door HANS POSSENDORF XXI. Percy grijpt bi. Percy McKenna was altijd in de zaak gevreesd geweest om zijn strengheid en gebrek aan toegevend heid doch ook bemind om zijn frisch en altijd opgewekt optreden. Betrouwbare en flinke ondergeschik ten konden zich geen prettiger chef wenschen. Dat was nu veranderd: zijn strengheid had McKenna weliswaar behouden, doch ztfn vriendelijkheid was veranderd in grofheid, knorrig heid en onverdrageljjke nervositeit. Toen hij in den morgen van den 29sten November zijn privé kantoor binnen trad vroeg hij zijn secretaris hij wilde niets meer met vrouwen te maken hebben in de zaak zon der diens groet te beantwoorden haastig: „Is het telegram geko men?" t „Welk telegram, rar. McKenna!?" „Domme vraag! Het telegram uit als nieuwe beproeving, tegelijk met den zeer moeilijken winter, ons volk te wachten." Wat wij te doen hebben. „Wat wij té doen hebben is dit: Ons niet van de wijs laten bren gen, ons nationaal-socialisme trouw blijven, zooals wij dit op leven en dood waren tot Mei 1940. Wat ons kwetst en dat is heel wat, en wat ons hindert en dat is nog meer, beschouwen als iets dat overgaat, dat wij ook nog mede moeten neriien in onzen zwaren bultzak en bovenal trouw en eer lijk met elkander staan als één geheel in de N.S.B., de eenige strijdifonmatie waarop volk en vaderland rekenen kunnen. Wie de N.S.B. verzwakt, valt het vader, land in den rug aan, wie de N.S.B. versterkt, doet het best^ wat een goed vadertander doen kan. Zoo Is het, ook al begrijpen honderddui zenden dit nog niet, Ja al denken zij dikwijls het tegendeel. Er zijn vele Nederlanders, die mcenen dat een overwinnend Duitschland een Duitschland zal zijn dat andere volkeren en speci aal die welke tot de Germaansche volkeremfamilie behooren, wil knechten. Ik geloof, wat de Führer mij geschreven heeft, n.1. dat het zijn wensch is dat de geest van mij en mijne kameraden zoti vaardig worden over het geheele volk en de geest van mij en mijne kameraden ligt duidelijk en klaar in onze bronnen en in den tekst van mijn redevoering op den Gouds berg, die zoo juist als brochure verschenen is. Ik geloof, dat de Führer en de Duce, na het bolsjewisme en het Amerika nisme te hebben overwonnin, hier een rechtvaardig Europa zullen .naaken, waarin ieder volk in vrijheid zal kunnen leven tot heil van allen, die het belang va,n het algemeen stellen'Boven het belang der onderdeel en. Wij behouden het geloof; wij blij ven trouw, wij werken dóór, onver stoorbaar, stoer. Het nationaal socialisme is toch de eenige mo gelijkheid tot herrijzenis van ons volk in een nieuw en beter Eu ropa. Het eircus Mikkenie Straszburger gal Woensdagavond in ftet tiitaïcr „Carré" te Amsterdam de eerste voorstelling. Een van de grootste attracties is het optreden van den dompteur Saulevitch met zijn ko ningstijgers.' VNP-De Haan-Pax Holland m HET EUR0PEESC9E JEUGDVERBOND Op de wekelijksche persconferentie voor sportjournalisten op het Dep. van Volksvoorlichting en Kunsten hield de heer H. A. Goedhart, leider van het bureau pefsorganisatie van de afd. pers wezen van het dep. een interessante inleiding over het Europeesche Jeugd- verbond. Als vertegenwoordiger van Nederland op de verleden week in Ro me gehouden eerste bijeenkomst van de werkgemeenschap pers, film en ra dio van dit Jeugdverbond heeft de heer Goedhart deelgenomen aan de ver schillende besprekingen en bracht hier over thans eenige nadere mededeelin- gen. D jeugd van Europa heeft zich in gezet voor de nieuwe orde en bewijst dit zoowel aan de fronten als thuis. Op 14 September jl. werd te Weenen het Europeesch jeugdverbond opge richt en eht is volkomen juist, dat de jeugd van Europa thans reeds de oude ren voorbij* is gesneld om den band van kameraadschap, eensgezindheid, waardeering, te smeden. Van 24 tot 27 September 1942 wap perden in Milaan de vlaggen van Eu ropa. De Nationale Jeugdstorm heeft toen laten zien, dat er in tie toekomst met de jeugd van Nederland terdege rekening gehouden moet worden. Thans eindig'de Nederland in het landen- klassement als 7de. ,Maar het volgen de jaar, wanneer de wedstrijden te Breslau zullen worden gehouden, dan' kan geen genoegen meer worden ge nomen met de 7de plaats. Het is uw taak om dit de jeugd van Nederland duidelijk te maken. Alle uitblinkers op sportgebied, zoowel jon gens als meisjes, moeten zich aanslui ten bij den Jeugdstorm. Het volgend jaar zal de geheele jeugd vertegen woordigd moeten zijn. De vorige week waren de Europee sche landen te Rome aanwezig. De werkgemeenschap pers, film en radio heeft in Rome de mogelijkheden be- Elk volk heeft de regeering. die hët vèrdient. Wel zelden in de ge schiedenis is dit zoo duidelijk aan den dag getreden als in het achter ons liggende tijdperk. Wat moeten we denken van volkeren, die wil lens of onwillens hun bestaansfunc- ties leggen jn handen van hen. die daarop geen aanspraak kunnen ma ken. dan dat ze door toevallige, on persoonlijke omstandigheden in staat waren het tot de hoogste, ja allerhoogste posten te brengen? Of openden maatschappelijke wel stand. afkomst en uitgebreide rela ties in het verleden niet al te vaak den weg tot deze posten? Wij hebben als volk een harden les gehad en onze toekomst zou er donker uitzien, ware er niet een lichtpunt. Er groeit in onze jeugd het besef, dat andere waarden als geld en stand, sluwe berekening en baantj esjagèrii het hoogste in ons leven vormen. Bewust of onbewust dragen zij in ?ich het besef, dat zij niet als willekeurige enkelingen ge zamenlijk eens later een maat schappij zullen vormen ter behar tiging van hun persoonlijke belan gen. doch dat vóór alles zij door af stamming en bloedverwantschap tot een gemeenschap zijn verbonden. Een gemeenschap, die hun slechts dan den waarborg geeft, zich als enkeling te kunnen ontplooien, als ze al hun krachten in haar dienst stellen. Dit besef, dat tientallen jaren door valsche leerstellingen werd ovex-heerscht. breekt in deze dagen bruisend baan. Wii zien het in on- zeii Jeugdstorftv en in onzen Ar beidsdienst. aan onze vrijwilligers aan het Oostfront. Wij merken het bij die andere duizenden, die in stil verlangen nog aan den kant moeten blijven staan, omdat de omstandig heden hen weerhouden. Wij zien het ook aan onze eerste Nederlandsche Langemarck-studenten. ^Gedreven door het verlangen zich in te zet ten voor de. gemeenschap. hebben zij zich aangemeld. Over enkele ja ren komen zij terug als menschen. die. wat hun vakkennis betreft, in staat zijn. elke leidende positie op hun geljied te bekleeden. Dan zul len zij voorgaan, niet in woorden, doch mét den daad. Niet het per soonlijk belang, doch het volksbe lang zal hen het hoogste zijn. Niet door hun vakkennis of we tenschappelijke prestaties. doch slechts door deze bereidheid t.ot die nen. zullen zij zich het recht ver werven ons volk te leiden. Jonge mannen tusschen 16 en 22 jaar. die meenen voor deze Lange- marck-opleiding geschikt te zijn. kunnen inlichtingen aanvragen bij het Langemarck-Stüdium. Waals dorper weg 12. Den Haag. sproken om te komen tot een gecom bineerde internationale jeugdpropa- ganda. De eerste dag werd bestemd aan de de bespreking van het Europeesche jeugdtijdschrift: „Nieuw Europa", dat om de twee maanden zal verschijnen. Op het "gebied van de radio heeft het Europeesche Jeugdverbond een spe ciaal radio-uitwTxsselingsprogramma uitgewerkt en aangenomen, hetwelk den radio-omroepen zal worden aange boden. In de practijk zal het hierop neerkomen, dat Nederland op bepaalde tijden Duitsche, Italiaansche, Spaan- sche en andere programma's voor de jeugd uitzendt, terwijl daarnaast die landen Nederlandsche programma's zullen geven. Ook ten aanzien van de film is besloten te komen tot een uit wisseling. De Nederlandsche Volksdienst telt reeds 35.900 vrijwillige me dewerkers en duizenden leden. Blijft geen buitenstaander, sluit U ook aan. Verzending van Kersjtpak- ketjes voor de Waffen SS en het Legioen Het Ersatzkommando Nederland en het Vrijwilligers-legioen Neder land deelen ons mede: Pakjes voor vrijwilligers in de Waffen«§S. en het Legioen, die een veldpostnummer hebben, mogen al leen verzonden worden met de spe ciaal voor Kerstpakketten verstrek te zegels, z.g. Zulassungsmarken. Deze zegels worden aan de soldaten uitgereikt en door hen aan hun fa milieleden toegezonden. Zij zijn dus nergens anders verkrijgbaar. Door middel van deze zegels is het moge lijk om Kerstpakketjes aan de vrij willigers te zenden van 1000 gram of 2000 gram. Voor 1000 gram moet men dus 1 zegel en voor 2000 gram 2 zegels opplakken. Voor de vrijwilligers, die een adres hebben, dus geen veldpost nummer. zijn geen zegels noodig en kunnen pakjes tot 1 kg. zonder ze gels verzonden worden. Het is van het grootste belang, dat de Kerst pakketten voor 30 November a.s-. aan de post ter verzending afgege ven zijn. Van 10 November tot 25 Decem ber 1942 is het niét mogelijk, zon der zegels pakketjes te versturen, welke zwaarder zijn dan 20 gram. Voor 10 November en na 25 De cember 1942 kunnen pakjes zonder zegels tot 100 gram verzonden wor den. Door deze regeling is er voor ge zorgd. dat alle kameraden ook wer kelijk met; Kerstmis Uw gave ont vangen. De pakjes moefén uitsluitend ge zonden worden: An das S.S.-Ersatzkommando Ne derland. Stadhouderslaan 132. Den Haag. Te zenden aan: Rang Naam Veldpostn'r. of adres Het S.S. Ersatzkommando Neder land en het Vrijwilligerslegioen Ne derland verzoeken de Nederland sche bevolking, zich precies aan de ze regels te houden, daar. gezien be.t groote aantal Nederlandsche vrij willigers. alleen op deze wijze een geregeld Kerstpakkettenverkeer mo gelijk is. Officieele metledeelingen inlevering kaarsenbonnen In verband met de distributie van kaarsen kunnen de grossiers in kaar sen in het vervolg de door hen ontvan gen rantsoenbonnen voor kaarsen in veelvouden van 10 stuks, met een mi nimum van 40 stuks in plaats van 100 stuks, zooals tot dusverre het geval was, bij de distributiediensten op de gebruikelijke wijze ter verkrijging van toewijzingen inwisselen. verbod verhandelen tuin- bouwzaden. Ingevolge besluit van den Secretaris- Generaal van het Departement van Landbouw en Vioscherij is het: 1. Aan telers van tuinbouvvzaden tot nader order verboden het door hen in zg. vrije teelt geteelde tuinbouwzaad (oogst 1942) te verhandelen of af te le veren. 2. Aan handelaren in tuinbouw- zaden tot nader order verboden het tuinbouwzaad, waarover zij beschik ken, de beschikking hebben of krij gen, te verhandelen of af te leveren. Voor verdere verplichtingen wordt verwezen naar het desbetreffende be sluit (St. Crt. van 4 Npv. 1942, no. 215). gebruikte landbouwwerk tuigen. Ten opzichte van aankoop, verkoop en vervoer van gebruikte landbouw werktuigen, en overige machines, wezig op land-, tuinbouw- en veehou derijbedrijven geldt sinds 7 Augustus 1942 een speciale regeling, die in be ginsel overeenstemt met die, welke sinds Februari voor de nieuwe land bouwwerktuigen in werking is. Op en kele punten wijkt deze af en wel spe ciaal van de regeling ten opzichte van het vervoer. De landbouwer, de tuin der of de veehouder, die hieromtrent nadere inlichtingen wil ontvangen, kan deze verkrijgen bij de land- en tuin- bouwconsulenten of de Provinciale Voedselcommissarissen, al naar gelang het landbouwwerktuig, hetwelk be doeld is. De Provinciale Voedselcom- missarjssen behandelen namelijk uit sluitend de dorschmachines, strooper- sen en stroobinders. Andere werktui gen behooren onder de land- of tuin- bouwconsulenten. Ook ten aanzien van andere op de boerderij, tuinderij of veehouderij aanwezige gebruikte werk tuigen, en machines dan landbouw werktuigen, zullen de bovengenoemde instanties aan belanghebbenden in lichtingen kunnen verstrekken. motorbrandstof voor fruit- boomenbespuiting met be strijdingsmiddelen. Fruittelers, die in het komende sei zoen hun fruitboomen willen bespui ten met bestrijdingsmiddelen door mid del van een motorsproeimachine, heb ben gelegenheid om uiterlijk 10 No vember een aanvraag voor de noodige motorbrandstof in te dienen bij den Piaatselijken Bureauhouder, waar te vens de aanvraagformulieren verkrijg baar zijn. Zij, die niet zelf over een motorsproeimachine beschikken, moe ten op de aanvraag vermelden, wel ken loonspuiter zij dit werk wenschen te laten verrichten. De Provinciale Voedselcommissaris verzamelt deze aanvragen tot bepaal- Uaetfal-§iUlen, Hoogconjunctuur b(j Fetyenoord. De toeloop bij Feljenoord is zoo groot, dat men zich genoodzaakt ziet selectie toe te passen. Ook de sup- portersvereeniging zag haar ledental verdubbeld. Een unicum. De Geldersche 3e klasser Ede zag kans in 7 yedstrijden geen enkel tegenpunt ,te noteeren. In den acht sten wedstrijd echter moest de kee per in het laatste kwartier driemaal zwichten. Overigens is 't bovenstaan de wél aan te nemen,als men weet dat de doelverdediger niemand minder is dan Heekelaar, de bekende DWS- doelman xiit de glorieperiode. Over belangstelling gesproken. By Blauw WitFeijenoor^ waren Zondag niet minder dan bijna 40.000 toeschouwers. Zou de belangstelling nu dan toch werkelijk dalen? Over pech gesproken. Vele clubs moeten spelers missen, idie naar elders vertrekken, maar zoo ongelukkig al TIJ^B en Water graafsmeer zijn zullen er niet veel wezen. De Haarlemmers hadden Zon dag j.1. 8 invallers, terwijl Water graafsmeer reeds drie doelverdedi- gers moet missen. Toch was de nieu we doelman Zondag j.1. niet onver dienstelijk tegen de Spartaan. Hawaii dat de „Samar" aange komen is." Percy was zoo vervuld van zorg over dat schip, dat hij onwillekeurig dacht, dat alle ondergeschikten met dezelfde gedachten rond -liepen. „Neen," zei de jongeman, „tot nu toe niet. Het schip had gisteren in Hawaii moeten zijn, het telegram had er al kunnen wezen." „Och kom. Wat een nieuwtje!" zei MT. Kenna hatelijk en verliet onmid dellijk de kamer om naar zijn com pagnon te gaan. Mr. Alfano was nog niet op zijn bureau, hij voelde zich tegenwoordig, vooral in de morgenuren, dikwijls heel onwel en kjvam dan niet voor elf uur. Eerst toen Percy voor de derde maal in den loop van den ochtend in Alfano's kamer kwam, trof hij hem daar aan. „Ik wed, dat de „Samar" verloren is," was McKenna's morgengroet. „Hoe! kom Je daar bij?" Alfano sprong van zijn stoel o{>. „Ze had gisteren al in Hawaii moe ten zijn." „Dat weet ik natuurlijk wel, Percy, maar daarom behoeven we toch niet aan te nemen, dat ook de „Samar" verloren „Zoo niet? Nou, ik ben er van overtuigd U' „Wat beteekent nu één dag? La ten we maar rustig afwachten en maak je niet nog nerveuser dan je al bent." Vijf dagen later kwam uit Hawaii een telegram van het agentschap der Three Anchors Line: „Samar zes dagen over trjdJ' Percy ging er mee naar Alfano, gooide het op diens schrijftafel en zei: „Hier, twijfel je nu; nog?" Alfanos' vingers beefden van op winding toen hij het telegram las. Toen kéék hij Pércy McKenna als hulp zoekend aan en zei: „Dat is nu het vierde schip binnen twee maan-1 den. In twee maanden tijd is een pierde van onze vloot verdwenen Twee veel te laag verzekerd, één heelemaal ixiet. Houdt het ongeluk dan nooit op? Percy, wat beteekent dit in 's hemelsnaam? Wat denk jij er van?" McKenna haalde de schouders op. „Ik kan alleen aannemen, dat het Duitsche kruisers zijn," ging Alfano voort. „Waarom zouden die jacht maken op neutrale schepen en juist precies op de onze? Maak je niet belache- lijk." „Maar wat zou er dan achter zit ten?" „Heb je er wel eens van gehoord, Alfano, dat men ook bijzondere pech kan hebben?" vroeg McKenna ftoo- nend. „Je gejammer geeft geen steek, we moeten energiek optreden, anders is onze maatschappij in een paar maanden over den kop. maar ook absoluut! ^We krijgen nu geexx verzekering meer op onze schepen, dat spreekt van zelf. De beurs is bij- geloovig als een oude vrouw «en de bevrachters ook. Als 't nog eeix poosje duurt varen onze schepen leeg." „Maar wat moeten we doen? De rest van de vloot aan een andere maatschappij verkoopen?" „Neen, zoo makkelijk laten we ons niet door tegenspoed onder krijgen," riep Percy McKenna met eèn min achtend lachje. „We doen het beste om de Yokohama-lyn voorloopig te schorsen, twee booten te verhuren en met zes booten alleen nog de Ma nilla-lijn te bevaren." - „Maar juist op de Manilla lijn heb ben we' de grootste verliezen gele den", bracht Alfano in het midden. „Reken je het verlies van de „Cali- fornia", ons beste schip niet?" vroeg Percy spottend. „Het zou toch "idioot zijn om die route te 'nemen waarop we onze grootste concurrenten heb ben en de Manilla-lijn, die met wei nig verlies werkt, op te geven." „Doe wat (je wilt." Alfano greep waixhopig met beide handen naar zijn höofd. „We zullen alojxze schepen verliezen. De duivel heeft de hand in het spel, zeg ik je." „Misschien is er bij jullie op Cor sica nog een duivel, bij ons in Ame rika niet. We zullen dus de verande ring zoo gauw mogelijk doorvoeren. En dan moet een van ons naar Ma nilla gaan en probeeren de zaak weer leven Ln te blazen. Het heeft zich leelijk gewroken, dat geen van ons daar de laatste jaren geweest is. En de terugreis van Manilla naar San Francisco maak je dan het best met een van onze eigen booten, dan kun nen we eens zien wat er toch aan hapert." „Ik? Waarom juist ik," riep Al fano bijna verontwaardigd. „O zoo, ben je bang? dat wou ik maar even vaststellen, beste Alfano. Nu, ik geloof, God zij dank, niet aan .een duivel die zich in hét hoofd heeft gezet» juist de schepen van de Three Anchors .Line te laten stranden of op welke andere manier ook weg te werken. Ik zal ingrijpen! Ik heb geen zin om over een half jaar van voren af aan te beginnen of couranten te verkoopen." f „En, wanneer wil je gaan?" vroeg Alfano wat verlegen. (Wordt vervolgd). de rayons, waarvoor hij een loonspui ter aanwijst, die van hem de noodige motorbrandstof zal ontvangen en die volgens de aanwijzingen van den Pro vincialen Voedselcommissaris hééft te werken en aan hem verantwoording schuldig is. Het kan voorkomen, düat niet de door den fruitteler gekozer) fruitspuiter, doch een ander door chen Provincialen Voedselcommissaris wordt aangewezen. Men moet ineens aanvragen voor aile bespuitingen, die men in het ge heele seizoen wil uitvoeren of doen uitvoeren. Het is echter ten strengste verboden om aan -te vragen voor be spuitingen, welke men niet voorne mens is te laten uitvoeren. Men be- perke zich, tot het strikt noodzakelijke en geve op het formulier duidelijk aan, hoeveel gewenscht is voor de win ter- bespuiting; hoeveel voor de bespuiting voor den bloei en hoeveel voor be spuitingen na den bloei. Het is ten strengste verboden benzine, die voor dit doel beschikbaar zal worden ge steld, voor andere doeleinden aan te wenden of te verkoopen. STOPZETTING BOERENKAAS PRODUCTIE. Het Bedrijfschap voor Zuivel maakt bekend, dat haar provinciale afdeelin- gen aan de boerenkaasproducenten schrbftelijlc hebben medegedeeld, dat zij met inachtneming van het navol gende de kaasproductie moeten be ëindigen. De boerenk.aasproducenten, aangeslo tenen van het Kaascontrólestation Zuid-Holland en Utrecht voor volvette kaas of het Contrólestation voor Zui velproducten te Leiden moeten de kaasproductie beëindigen: a. indien zij zijn ingedeeld in de zgn. Meigroep, op 1 November 1942; b, indien zij zijn in gedeeld in de zgn. April-groep, op *8 November 1942; c. indien zij zijn inge deeld in de zgn. Maart-groep, op 22 November 1942. De boerenkaasproducenten, aangeslo tenen van het Kaascontrólestation „Noord-Holland" moeten de kaaspro ductie beëindigen: a. indien zij behoo ren tot 'de groep, welke normaal in Oct./Nov. de kaasproductie staakten, 'op 8 November 1942; b. iridien zij be hooren tot de zgn. „winterkazers", op 22 November 1942. Hieruit volgt, dat de bóerenkaasprö- ductenten op de hierboven aangegéven data de hun ter beschikking komen de melk niet meer mogen verkazen, doch met inachtneming van te dien aanzien gegeven voorschriften moeten leveren' aan de daarVoor aangewezen zuivelfabriek of een stpndaardisatiebe- drijf. Het vorenstaande bêteekent niet, dat eventueele andere verplichtingen, welke men mocht hebben met betrek king tot melkleveringen (b.v. leverings plicht ingevolge een contöact met de C.M.C.) hierdoor zijn vervallen. Voor zoover boerenkaasproducenten geen schriftelijke mededeeling met be trekking tot de stopzetting der kaas productie mochten ontvangen, dienen zij zich onverwijld tot de Afdeeling van het Bedrijfschap voor Zuivel (voor malige afdeeling ZuiMelcontrfale der Nederlandsche Zuivelcèntrale, Afd. Zuivel) waaronder zij ressorteeren, te wenden, teneinde te voorkomen dat zij in overtreding zijn. Uilsluitend die boerenkaasproducenten mogen de kaas productie voortzetten, die een daartoe strekkende schriftelijke mededeelipg (waaruit bljjkt, dat de verplichting tot zoetlevering voor hen niet geldt) van de Afdeeling van het Bedrijfschap voor Zuivel, waaronder zij ressortee ren, ontvingen. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 1 NOVEMBER. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Kinderkoren uit verschillende landen (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.10 Dieren kijken U aan (gr.). 8.50 BNO: Nieuwsberich ten. 8.40 „Parade", voordracht. 8.50 „Najaar" (gr.). 9.00 Vroomke afwisseling van zang en spel (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.40 VrooHJke afwisseling van spel en zang. 10.00 Gerard wan Krevelen en zijn orkest. 10.30 Bent "0. het er niet mee eens? een praatje op den Zaterdagmorgen. 10.45 Orkest Joan Lancé. 11.30 Viool en plano. 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. lS.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Herden king van Paul Linke's geboortedag (gr.). 13.45 De Arbeidsdienst in Duitschland. 14.00 Planovoordracht. 14.30 Europeesche tijdschrif- lenschouw. 15.00 Bonte middag te Goes. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Jan Rensen's dameskoor. 17.30 „Woe ker", luisterspel. 18.00 Molconl-kwartet én solist. 18.30 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 19.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.15 Pianospel- l'fl.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 BNO: De wereldmeenlng uit den aethe'r ge plukt. 19.50 Een Hanzestad op de Veluwe, reportage. Vanaf 20.15 alleen voor de radio- centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Omroepsymphonle- orkest (opn.). 21.20 Kleine composities van groote meesters (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 Ontmoeting met.... (gr.). 23.00 —24.00 Fllmmelodleën (gr.), V Hilversum II. 801.K m. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek»» 7.50 BerliJnsch Opera orkest (gr.). 8.00 Brandende kwesties, lezing (opn.). 8.15 Één kwartier vertier (gr.). 8.30 BNO: Nieuws berichten. 8.40 Symphonie orkest (gr,). 9.00 Veening en zijn gezelschap (opn.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9,30 kees Veening en_zijn gezelschnp (opn.). 10.00 Godsdienstige uitzen ding. 10.30 Kamermuziek (gr.). 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Kinderkoor (opn.). 11.30 'Compo nisten dlrigeeren eigen werk (gr.). 12.30 Pro gramma-overzicht. 12.35 Pianovoordracht (gr.). 12.45 BNO; Nieuws- en zakelUke berichten. 13.00 Met de Texelsche vlsschers op stap, re portage. 13.15 Het groote Omroeporkest (opn.). 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Gooisch strijkorkest en solist. 15.30 Voor de Jeugd. 16.00 Amusementsorkest en solist. 16.45 BNO: Nieuws- eh zakelijke berichten. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 Adalbert Butter en zijn orkest (gr.). 17.80 Het Arbeidsfront roept U tezamen, vraaggesprek. 17.45 Orgelspel. 18.00 De W,A. bestaat 10 Jaar 18.15 Orgelspel. 18.30 BNO: Nieuwsberichten 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Groningsch praatje. 19.00 Groeten aan Nederlandsche zeelieden. 19.30 Nederlandsche volksklaitken. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Van de eene melodie in de andere (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Militair over zicht. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. uiordredacteur a. r Jonker 'laBtsverv van den hoofdred. ultenl en qjadsnieuws Den Hei- ér A C van Kampen Binnen- •nd alg .report en streeknieuws Erlks Haagscb redacteur P H M Verberne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver- enties, Sohager editie G Schoorl Schagen Verantwoordelijk voor de advertenties, Helders^he editie J. Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2