Economisch rechter mtmisn sociëteit urn Compost to koop Zwarte handel in tarwe kost maanden Pi eter Bol, René Gem. Schageo Gem. 'Schagen r. S1LVER ONZE RECLAME HUISKAMER VENNIK's Woninginrichting Marktberichten Predikbeurten SCHAGEN VERGADERINGvG.V. LYCURGUS OP DONDERDAG 5 NOV. 1942. Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de jaarvegradering laa' is, daar de vereeniging door de om standigheden geheel stil kwam te lig gen. Het bestuur meent nu', dat er be hoorlijke kans is, de vereeniging weer nieuw leven in te blazen en hoopt, dat de poging slagen zal. De loopende zaken zijn door het bestuur zoo goed mogelijk afgewikkeld.. Hierna leest.secretaris de notulen, welke onveranderd en onder dank worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken is een ▼oorloopige dispensatie van bondscon- tributie in verband met stilstand der vereeniging. Verder eenige stukken van weinig belang. Hierna volgt jaarverslag penning meester, waaruit blijkt, dat de vereeni ging dit jaar een nadeelig saldo heeft van f 9.64. Dit verslag geeft ook geen aanleiding tot op- of aanmerking, zoo-; dat ook de penningmeester onder dank wordt gedechargeerd. Uit het verslag der kascontrolecom missie blijkt, dat de boeken en beschei den keurig in orc^e zijn bevonden. Het jaarverslag van den secretaris doet duidelijk uitkomen, met hoeveel moeilijkheden de vereeniging dit }aar te kampen heeft gehad. Secretaris sluit niettemin zijn vesrl'ag met een hoop vol woord voor de toekomst. Voor dit sober maar puntig verslag ontvangt hij een hartelijk woord van l dank. De bestuursverkiezing heeft tot re sultaat, dat het geheele bestuur wordt herkozen, t.w. de dames en heeren J. Molenaar, voorz., S. Jimmink, penn., E. v. Barnveld, secr., mevr. Boonac- ker, coram., mevr. Room, comm., mej. A. Bakker, comm. J. Watertor, comm. ^Allen nemen hun benoeming aan. Hierna volgt aanwijzing van een lid der kascontrolecommissie. Voorz. ver zoekt den heer IJ. Veenis deze functie op zich te nemen, wat de heer Veenis aanvaardt. Deze commissie bestaat dit jaar uit de heeren J. de Boer en IJ. Veenis. Voorzitter brengt dank aan den heer K. Roggeveen (aftredend) voor 't werk dat deze, als lid dezer commissie, voor de vereeniging heeft gedaan. Voorstel contributiewijziging. Een voorstel de contributie der da mes te verhoogen van f 0.20 per week op f 0.25 wordt goedgekeurd, evenals een voorstel om de contributie te hef fen per week, waarin geoefend wordt. Voor de weken,' dat geen oefening plaats kan. vinden, behoeft geen contri butie te worden betaald. Een zelfde afspraak is gemaakt met den leider, den heer Keesman. Dit besluit wordt genomen in verband met de bijzondere omstandigheden en draagt een tijdelijk- karakter. Rondvraag. De heer Veenis stelt voor een presen tielijst in te stellen voor de oefenavon- den, om zoodoende het geregeld be zoek te animeeren. Hiertoe wordt be sloten. De heer Jimmink brengt naar voren, dat, hoewel de leden geen contribu tieplicht hebben over tiet tijdvak, dat de vereeniging heeft stilgelegen, finan- cieele offers dezer leden, in verband met den financieelen toe&tand,dank baar zullen worden aanvaard. Mevr. Boonacker deelt mede, dat vergunning wordt verleend aan jeug dige personen, om na bezetten tijd (duisternis) zich over straat te bege ven, indien zij' een vereenigingsavond willen bezoeken. Daar dit de reden was waarom het bestuur geen lesuur voor adspiranten heeft kunnen vaststellen, zal hiernaar door het Bestuur worden geïnformeerd. Indien een en ander juist is, zal nog voor adspiranten jon gens én meisjes het lesuur worden i vastgestled op den Vrijdagmiddag van 4.45 tot 5.45. Verzocht zal worden om bekendmaking op de .scholen. In principe wordt nog besloten te trachten een uitvoering te houden, al leen qf in combinatie met een an dere vereeniging. Niets'meer ter sprake kopiende, 'sluit 'de voorzitter hiermede de vergadering LANGED1JK PROGRAMMA D.T.S. Oudkarspel 2.30 uur D.T.S. I— Zandvoortmeeuwen. Waarland 2.30 uuc Con Zelo I D.T.S. II. Oudkarspel 10.30 uur D.T.S. .III Al km. Boys 6. Oudkarspel 12.30 uur D.T.S. 6 D.T.S. a. PROGRAMMA L.S.V.V. Noordstharwoude Nieuwe Niedorp, N. Niedorp 1 L.S.V.V. 1. Winkel 2.30 uur Winkel 2L.S. V.V. 2. Noordscharwoude 12 uurL.S.V.3 «—Dirkshom 2. V.Z.V. 2—L.S.V.V. 4 S.V.W. aL.S.V.V. a. •REVUE HERCULES EN HYGIEA.' De traditioneele revueuitvoerin gen van Hercules en Hygiea zul len ook dit jaar weer worden ge geven. De voorbereidingen hier voor zijn al Veer aan den gang. Er wordt druk gerepeteerd. De ti tel van de revue, is „Jubileumre- vue', dat kan Hercules en Hygiea alleen". FILMPROPAGANDA-AVOND VAN DEN N.Z.R.B. Noordschanvoude De Kring Noordelijk Noord-Holland van de Ncderland§che Zwem- en Reddings hond deelt ons mede dat in samen werking met énkele plaatselijke vereenigingen een filmavond zal worden georganiseerd op Donder dag 19 November a.s. alhier De burgemeester van Langedijk heeft voor deze avond de Raadzaal van het, Gemeentehuis besdipkbaar ge steld. Vertoond zullen worden enkele films over het redden van dren kelingen, terwijl de heer A. J. Meijerink, voorzitter en hoofdcon sul van de Propaganda Commissie der N.Z.R.B. eerï praatje zal hou den over reddingsbrigades. nEERift'GowAARh Voor den De auto van van Gent en Loos dekte de lading! De mensch is vindingrijk en dus ook de handelaar in „zwarte arti kelen." Hij haalt nu eens dit, dan weer dat trucje uit, om aan een ontdekking te ontkomep. Zoo heeft men wel eens tarwe en andere ar tikelen vervoerd per lijkauto Daar zit eenige sportiviteit in, maar ook de heeren ambtenaren zijn sportief en hun voldoening is des te grooter, wanneer zij dé truc van den zwarten handelaar dóór hebben. Welnu, ongeveer 'een jaar lang hebben twee chauffeurs, die in dienst waren bij de bekende trans-- portmaatschappij Van Gent en Loos kans gezien, om regelmatig uit de Wieringermeer tarwe, haver, boter e.d. naar Alkmaar te smokkelen. Zij gebruikten daarvoor- de auto's van hun maatschappij en waar de ze een semi-overheidsinstelling is, was de naam der firma ïnin of meer de vlag, die de lading dekte. Totdat op zekeren dag de zaak tóch aan het licht kwam! Met als gevolg, .dat Vrijdagmiddag eenige Alkmaarders voor den economi-' 8chen rechter terecht moesten staan Flinke vrijheidsstraffen. Allereerst 'de twee chauffeurs, die de zaak op touw hadden gezét, tw. G. P. v. Ouweland en F. Keesen,- beiden te Alkmaar. Minstens 30 IIL. tarwe hadden'zij naar Alkmaar ver voerd en hier weer verkocht aan verschillende afnemers. De winst, een kieme duizend gulden, deelden de, beide heeren samen. En officier én rechter laakten de zen smokkelhandel scherp. Beiden wezen er qp, dat hier de volksge meenschap zeer was benadeeld en dat deze verdachten er o.m. de oor zaak van waren, dat de rantsoenen indertijd verminderd moesten wor den. In beide gevallen eischte de officier 9 maanden'gevangenisstraf, doch Mr. Meijer hield bovendien re kening met de gemaakte winst ad 700 tot 800 gulden en veroordeelde hen tot een gevangenisstraf van negen maanden en een boete van 350 gulden, subs. 40 dagen hechte nis. J. J. Rootring, bankbeambte te Alkmaar, was een der afnemers en had een deel van het koren weer verkocht aan zijn collega's, echter zonder wirist te maken. Hier vroeg de officier drie maanden gevange nisstraf, terwijl het vonnis conform luidde. Een andere afnemer was C. Jan sen, koopman te Alkmaar en zwa ger van Keesen.' Hij had de tarwe echter wel weer met flinke winst verkocht, zoodat de Officier in dit gevat 6 maanden vroeg. Mr. Meijer hièld ook hier rekening met de ge maakte .winst en veroordeelde«den verdachte tot zes maanden en een geldboeté van 200 gulden, subs. 20 dagen hechtenis. HOE AAN LUIERS TE KOMEN! Dames, wij unnen U een gratis advies geven, dat wij zelf ontvingen van de bekende Nederlandsche des kundige mevr. C. A. Sieben-Vader uit Castricum en zij, die onze uit eenzetting nog niet voldoende vin den, kunnen ongetwijfeld deze dg- me schrijven; haar'adres is mevr. Sieben-Vader, winkelierster te Cas tricum. Men neme een boterbon, leve eenige weken zonder boter of vet, ontbijte met droog brood en brenge de bqn aan 't bovengemelde adres. Deze bon wissele men in bij haar en U ontvangt eenige luiers, die U natuurlijk dan nog betalen moet... Deze 40-jarige dame had in Febr. een stel iextielgoederen afgeleverd aan een klant en nog wel zonder textielpunten. Niet waar, verweerde verdachte zich: ik heb de punten veertien da gen geleden al ontvangen! Bovendien wilde ze bevoeren, dat ze geheel te goeder trouw was ge weest en dat ze z.oo onschuldig was als een pas geboren lam. Maar toefi deed' Mr. Meijer een boekje open en hoorden we het verhaal van de luiers en dat verhaal kon de dame toch niet ontkennen. Trou wens, er scheen nog meer van der gelijk fraais te zijn. Fr. Feitsma noemde het een schandaal, wat er in sommige win kels geschiedt. De winkeliers ma ken al te dikwijls grpf misbruik van hun bevoorrechte positie en spr. is van plan, om t.z.t. sluiting der zaak te vorderen, als aan dit euvel geen paal en perk wordt ge steld. Nu vroeg hij 200 gulden boete Mr. Meijer .was h,et met den Of ficier geheel eens, doch Verhoogde de straf tot 300 gulden. EINDE VAN DE WITTEBROODS WEKEN. Negen maanden brommen! De slagersknecht^A. Degeling uit Uitgeest had trouwplannen, mahf aangezien zijn inkomsten nu niet zoo heel groot waren en de boel tegenwoordig duur is, zag hij geen kans, om zich flink in de spulletjes te zetten, tenzij hij de ge legenheid kreeg, om eén extraatje te verdienen. En die gelegenheid kwam! Van zijn spaarcentjes kocht hij twee koeien, pracht-beesten, zooals hij zelf zeide en deze slachtte hij in een schuurtje, dat hij gehuurd had. In dat schuurtje heeft hij op zekeren nacht de beide koeien ge dood en er kraaide geen haan naar. Alles zou misschien nog goed zijn afgeloopen, als de slachter niet één domheid begaan had; hij verliet de schuur in den vrnegen ochtend, terwijl hetnog lang geen 4 uur was en dus werd hij aangehouden. Met als gevolg,'dat de clandestiene slachting ontdekt werd! Negen maanden was het oordeel van Officier en rechter en mr. Schuurman, raadsman van ver dachte, kon er niets afkrijgen, daehte, kon er piets afkrijgen, niet tegenstaande deze egn krachtig pleidooi hield t.a.v. de wittebroods weken. ALKMAAR. GEVESTIGD. De heer A. Ruijter. ambtenaar ter secretarie, voorheen wonende te Alkmaar, heeft zich thans geves tigd te Heerhugowaard aan het adres Middenweg G 166. BOTE9, CACAO, KAAS, KOFFIE. Door den Economischen Dienst van de Politie, alhier, is een zeke re C. te Oudorp, aangehouden, die van die duisternis gebruik maakte om een hoeveelheid levensmidde len, zooals boter, cacao, kaas en koffie te vervoeren teneinde,1 ze in den sluikhandel te brengen. Bij een daarna in de woning van C. ingesteld onderzoek werden nog cenigd kazen aangetroffen, alsme de een flinke partij shag en siga retten, welke tabaksartikelen even eens in den smokkelhandel werden verkocht. De smokkelwaar werdJ i'n beslag genomen. Tegen C. is proces-verbaal opgemaakt, terwijl het onderzoek tegen een lCbtal per sonen dat bij dezen handel was betrokken, wordt voortgezet. 1 - ERWTEN VERVOERD. Door de politie werd een persoon die 50 kg. erwten vervoerde, ge verbaliseerd. De erwten werden in beslaggenomen. VERBODEN FRUITVERVOER. Voorts werd tegen eenige perso nen proces-verbaal opgemaakt, die in' -strijvd met de desbetreffende voorschriften, groote hoeveelhe den appelen, peren en uien ver voerden. Inbeslagname volgde. DURE SCHROEVENDRAAIERS. Terzake van overtreding van de prijsvoorschriften is tegen een ijzerhandelaar in deze gemeente, die zijn schroevendraaiers tegen den hoogen prijs van f 3.per stuk trachtte aan den man te brengen, proCes-verbaal opgemaakt. De nog aanwezig zijnde voorraad van het betrokken artikel werd in- beslaggenomen. NIEUWE ÜIEDORP CICERO. Dé toonöelvereeniging Cicero komt weer voor het voetlicht met het tooneelspel „Roeping" door Jo van AmimersKüller. Door de ver eeniging werd in de afgeloopen maanden ernstig gerepeteerd, zoodat mag worden verwacht dat het publiek van dit mooie too neelspel zal genieten. FILMBEDRIJF NEDERLAND. MET REPELSTEELTJE Het liep Donderdagmiddag storm als nooit te voren naar De Roode Leeuw: de jeugd had nog vacan- tie en Repelsteeltje lokie. In ademlooze spanning volgden de kinderen de lotgevallen van 't molenaarsdochtertje Grete, dat door het opscheppen van haar trotschen vader zoo in moeilijk heden kwam. Er werd hartelijk gelachten om Repelsteeltje, het potsierlijke manneke, dat zijn spin newiel liet snorren en liit sfroo goud spon en het gafzichtbaar voldoening, toen aan het einde alles, op zijn pootjes terecht kwam en de koningin haar schattig kindje niet behoefde af. te staan. Met de- leelijke schatbewaarder had niemand médelijden en er ging een gejuich óp', toen dit on sympathieke heerschap werd ge- metamorphoseerd in een ezel. Het was een prettig uurtj* voor de Schoorlsohe jeugd. J BERGEN OPRICHTING VAN BEDRIJFS- VOORLICfiTINGSVEREEN. 'De Rijkslaiidbouwvoorlichtings- dienst. zal in samenwerking met de bekende Marofilm Mij. voor landbouwers en veehouders uit Bergen, de Egmonden, Castricum en Heiloo eenige interessante en leerzame voorstellingen geven. Maandagmiddag zal te Belgen de film „Groenende Weiden' vvon.-,n vertoond, Dinsdagmiddag te Cas tricum de film „Weer Welvaart" en Dinsdagavond te Heiloo de film „On^ Volksvoedsel". Bijdeze gelegenheid zal de assis tent bij genoerptlen dienst, de heer A. P. Couwenhoven te Heiloo spre ken over het wezen van de zgn. Bedrijfsvoorlichtingsvereenigingen, welke reeds yóór den oorlog naast de bestaande -landbouwvereenigin- gen hier en daar zijn opgericht en waarvan het belang voor flen boer zóó groot is. dai elgemeene oprich ting van deze, vereenigingen toe juiching verdient.. Deze vereenigin gen stellen zich ten doel: 'de ver betering van 't landbouw- en vec- houdersbedrijf in den ruimsten zin De noodzakelijkheid, een steun te hebben bij de uitoefening van het Heden overleed,, zacht en kalm, na een lang durige ongesteldheid onze geliefde Man, Behuwd- en Grootva der, de heer in den ouderdom yan 69 jaar. Alkmaar: N. BOL— Timmerman. Oudkarspel: J. ROLHart. MIEN NEL. Alkmaar, „Huize Westerijcht". 6 November 1942. De crematie zal plaats hebben a.s. Dinsdag te. Wester-. veld, na. aankomst van trein 14.16 rich ting Alkmaai4" eb van trein 13.47 richting Haarlem. Vertrek vanuit „Hui ze Westerlicht" n.m. 1 uur. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon, P. HAGTINGIBS. A. HAGTINGIUS Reidinga. Burgerbrug, 6 Nov. 1942. Tijdelijk adres Centraal' Ziekenhuis, Alkmaar. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte onzer Dochter, Coraelia Dievera Alida M. NUIJENS. A. NUIJENS— Deutekom. Schagen, 6 Nov. 1942. Degenen die op 4, 5 en 6 November jl. werkzaamhe den hebben verricht voor de Duitsche Weermacht met vrachtauto, paard en wagen enz., gelieve hun nöta gespecificeerd in du plo onmiddellijk ter secre tarie in te leveren. Op het beltterrein aan de Hale te Schagen is een groote partij gezeefde Compost aanwezig. Vol gens landbouwdeskundi gen uitstekend geschikt voor landverbetering v en bemesting. - De prijs bedraagt fl. per M3. Inlichtingen te verkrij gen op het beltterrein en op het bureau van Ge meentewerken te Schagen Voor de laatste maal wordt er de aandacht op gevestigd, dat de kwar tiergevers op" den eersten werkdag van elke maand de inkwartieringsbiljetten van de afgeloopen maand ter Secretarie moeten in- lever<m. Wordt hieraan niet voldaan, dan blijft be taling achterwege. Vrijbank Koe- en Schapenv eesch met bonnen ZATERDAG 7 NOV. n.m. 3 uur. LUTJEWINKEL. GeV Het tijdelijk adres van I. J. GAK EER Pz. is: WEEZENSTRAAT 65, DEN HELDER. ATTENTIE! Laat nu Uw Hudora Schaatsen en andere poor ten stalen schaatsen weer opnieuw hol slijpen en polijsten op een machine van de Hudora Schaatsen- fabriek. Beleefd aanbevelend, D. KAAIJ Dorpsstraat «A 77, Winkel Telef. 206. Gevraagd voor onderdeelen der Duitsche Weer macht te Bergen, St. Maartensvlotbrug, 't Zand, Texel en Schagen meerderjarige keukenmeisjes, wasch- vrouwen, naaisters, verstelnaaisters én konsenstopsters Belanghebbenden gelieven zich aan te melden het/Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar, afdee- liiïg Vrouwelijke Beroepen en wél op 9 November a.s. van 1416 uur en op 10 November a.s. van 11- 12 uur en van 14—16 uur. Imimirzeksiing, Pensioen- en Lijfrenteverzekering Studieverzekering, Collectieve Personeelverzekering. Vraagt inlichtingen bij de Kantoren: te Alkmaar: Stationsweg E120, M 2213. Bestaande uit: 2 Fauteuils en i Stoelen Kost slechts 1 Schuiftafel (geheel compleet) 1 Dressoir met vitrine 225«" KOMT U OOK EENS KIJKEN! Ook üw .beste leverancier t\ Verkrijgbaar bij den bezorger 0/ de administratie van dit blad. Te koop gevr. Marinejek ker, laken broek, losse kooien en witte marine broeken. Br. onder no. 448 Bur: van dit blad te Den Helder. Fa. Kruit vraagt voor di rect twee flinke Jongens voor kweekerijwerk. Te kóóp 30 snees Deensche en 30 .snee^ Roode Bewafcr- kool,' aan vaarwater. KI. Paarlberg, Dirskhorn, Tel. 235. Adverteert in dit blad boerenbedrijf, werd reeds voor eenige jaren terug gevoeld en dit is in den tegenwoordigen tijd nog sterker geworden; men denke slechts aan 't -omzetten van u'ras- in bouwland, veevoederwinning éhz. De bedoclig 'is het oprichten van een bedrijfcvoorlichtdngsvereeni- ging in de verschilleiTOe gèmeen- ten te bevorderen en zullen de aanwezigen in de gelegenheid wor den gesteld tzich als voorloopig lid van zoodanige vereeniging op te geven. KOEDIJK r SCHAKEN. Uitslagen „De Pion" le klas: H. J. SchutM. Barsingerhorn 10 P. Vingerling—Jn. Visser 0—1 N. VerwerJ. A. Pesman 10 K. HoutmanS. Visser 1—0 2e klas: Jn. Geus—K. Molenaar 0—1 S. Bloothoofd—J. Masteling 0—1 W. OttoM. Slooten 10 N. v. LoenenJn. Masteling 10 M. StamS. Bloothoofd 10 3e klas: Jac. SchuitJn. Beek 01 Jb. BloothoofdH. Kramer 10 W1ER1NGEN POLITIE. I Verloren: een blauwe Gabardine ceintuur, een donkerblauw kinder- wantje^en een roode damesporte- monnaie. Inl, gem. bode. Uit het Familieleven HEERHUGOWAARD. BURGERLIJKE STAND over de maand October. Geboren: Catharina Maria, doch ter van J. Ëuter en A. C. Bakker: Jacoba Gerarda. d. v. P. Roozendac en E. Jonker; Qhristianus Theodo rus. z. v. J. N. Rood en Ch. M. Tuin man; Petrus Theodorus Wilfried, z. v. Th. Groot èn B. G. Stet; Nicolaa; Cornelis Maria. z. v. N. v. Stralen en v. A. C. Danenberg; Jan. zoon van Jc. Blokker en A. H. v. Welse- nes: Rolf. z. v. A. B. de Betue en G. Hittema; Johanna Petronella. d. v. J. M. Snoek en C. T. Appelman; Nicolaas Maria. z. v. N. Ëuler -en J. v. Schagen; Catharina Maria. d. v. Th. de Jong en A. Zuurbier; An- tonia. d. v. D. Jongkind en A. Dek ker; Catharina Alida Maria. d. v. S. Volkers en A. T. Mourits; Geertrui- da Agnes, d. v. J. Bruijns en'W. C. Dongelmans; Jacoba Euphemia. d. v. P. N. Beers en E. H. Vonk; Ma ria Petronella Barbara. d. v. P. Commandeur en M. P. B. v. d. Vel den; Anna Mararetha. d. v. H. IJde- ma en M. Mooij. Ondertrouwd: Timotïieus Rumol- dus Vlaar. 30 jaar en Johanna Pe tronella Overtoom. 23 jaar; Simon Bijman. 27 jaar. Opmeer en Geer- truida v. Langen. 24 jaar; Cornelis Beemsterboer. 22 jaar. Harenkars pel en Carolina Biersteker. 21 jaar; Johannes Hendrik Jansen. 23 jaar. en Johanna Stet. 21 jaar; Cornelis Visser. 32 jaar en Margje Wever. 22 jaar. Oterleek. Ambtelijke mededeelingen KOSTELOOZE INENTING. Wilarin'germeer. Door onvoor-' ziene omstandigheden was 't niet mogelijk de inenting op Donder dag 5 Nov. j.1. te doen doorgaan, in verband hiermede zal opnieuw een kostelooze inenting plaats vin den op Donderdag 12 Nov. -&.S. in He dorpen: Miiddenimeer: 1111.30 uur Dorps huis; Slootdorp: 11.3012 uur Gebouw voor Maatsch. werk; Wieringerwerf: ten huize van Dr. Tamsma, des nam. 2 uur. Gehuwd: A. Smit en C. P. Berk-* hout. J. Glas en M. Zwier; A. C. v. d. Burg en G. D. Grootjes; T. R. Vlaar en J. P. Overtoom; J. H. Jan sen en J. Stet; S. Bijman en G. v. Langen; C. Visser en M. Wever. Overleden: Gerrit Appelman. 45 jaar. ongeh.. z. v. J. Appelman en N. Dekker (overleden te Noordwij- kerhout)Pieter Blom. 80 jaar. wed. van M. Doodemah (overl. te Alk maar); Engelina van Diepen. 63 j.. echtg. van J. Borst. -1 WINKEL. BURGERLIJKE STAND over de maand Oct. 1942 Geboren: Cornelis Bocke. zoon v. Siitze Zwaga en Maartje Stolp; Ma ria Geertruida. dochter van Arien Cornelis Langereis en Cornelia Bak ker. Huwelijken: Gerrit Jacob Raven. 24 jaren, landarbeider, wonende te Barsingerhorn en Richardina Adri- ana Anthonia Hoogstraten. 21 iaren. z. ber.. wonende te Winkel; Hëndri- kps Jacobus de Vulder. 25 jaren, landarbeider, te Wieringermeer en Wilhelmina Clarissen. 19 jaren. z. ber.. te Winkel; Jacob Vries, 22 ja ren. bakker, te Midwoud en Jantje Zwaag. 20 jaren, winkeljuffrouw, te Winkel. Overlijden: Hendrik van der Veer. oud 3 maanden, zoon van Foppe v. d. Veer en Hendrik je v. d. Molen, te Winkel; Rieko Bilder, oud 55 ja ren. binnenschipper, ongehuwd, te Ezingë; Anna Cornelia Johanna van Oosterhout. oud 52 jaren. z. b. echt- gen. yan Hendrik de Wit. te Winkel. ZIJPE. BURGERLIJKE STAND van 30 Oct. Lm. 5 Nov. A Geboren: Geertje 'Nelly, dochter van Pieter Bandsma en van Neeltje Postma; Joannes Adrianus. zoon v. Adriaan Bakker en van Anna Gilde- meijer; Jan, zoon van Leendert Ger rit Verschoor en van Neeltje Ploe ger; Catharina Wilhelmina. dochter van Theodorus Cornelis van der Hoorn en van Anna Margaretha Tesselaar; Maria Anna. dochter van Petrus Mulder en vn Cornelia Jo hanna Bommer; Bram. zoon van Pieter Zeeman en van Cornelia Hen- drina Visser. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: Jan Swart en Maria Zwagerman: Roelof Winters en Jo hanna Zwaan. Overleden: Trijntje Kiesling, .oud 77 jaren, weduwe van Jacob Schuit Jan Doorn, oud 88 jaren, echtge noot .van Trijntje de Smit; DientjeJ Oudi.fn. oud 61 jaren, gehuwd -met Willem Ivo Adrianus van der Vorst VLEESCH OP ^ANTSOENBON VLEES CHW AREN. In den vervolge kan men op den bon „één rantsoen vleesohwa- ren" behalve een rantsoen vleesch waren, ook 100 gram vleesch, been inbegrepen, of 150 gram paardevleesch, been inbegrepen verkrijgen. LEEUWARDEN, 6 Nov. Veemarkt. 64 Stieren, 4S0 vet te koeien, 1101 melk- en Ralfkoei- en f 315—700, 420 pinken f 220 275, 588 graskalveren f 60—135, 147 nuchtere kalveren, 372 weide- schapen f 75130, 353 fat\meren f 40—65, 91 vette varkens, 99 klei ne-biggen f#—40, 90 bokken en geiten, 6 paarden. Totaal aanvoer 3S11 stuks. Overizchf: Melk- en kalfkoeien aanvoer ruim, handel vlug, duurder. Pinken aanvoer re delijk, handel vlug, duurder. Gras kalveren aanvoer redelijk, handel vlug, duurder. Biggen aanvoer kort, handeL kalm, lichte scort minder, zware soort duurder. Schapen en lammeren aanvoer redelijk, handel kalm, duur. De Veehouderij Centrale N nam 750 koeien, 300 graskalveren, 15Q nuch tere kalveren, 500 schapen en 90 vadkens over. Eierhandel. Kipeieren: prijs GV210.45 ct. per stuk, handels- prijs f 1.32—1.37 per Kg. Eendeie- ren 7.68.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f '1.50 -t-2.50, ,slaohtkippen f 1.502.75, jonge hanen f 12.25, jonge dui ven f 0.40, per stuk, konijnen f 1 per Kg. Vereen, van Zuivelmaatschappij- en. Edammer kaas 20 jslus f 87, idem 40 plus f 112, GoudschA kaas 20'plus f 87, 40 plus f 112.mrood- kaas 40 plus f 112, Leidsche kaas f 102. ALKMAAR, 6 Nov. Kaasmarkt. Aanvoer 12504 Kg.: Fahriekskaas 40 plus f 56. 20 plus f 43.50, Boerenkaas 40 plus f 56, handel vlug. ZONDAG 8 NOVEMBER. Ned. Herv. Gem. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Extra coll. Noordscharwoude, gecu dienst. Winkel, nam. 3 uur. Ds. Nell. Dirkshorn, voorih. 10.30 uur, Ds. Kool^ Wiej-ingerwaard, voorm. 10 uur, de heer Kalis. 11.45. uur Zondagsschool. Evangelisatie. Sohagerbrug (in de Ned. Herv, Kerk), nam.'2 uur. de heer W. J! v. d. Kraats v. Waddinxveen. Bergen (E.V. „Maranalha"). vm. 10.30 uur, de heer Borghardt. v. Alkmaar.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3