Dl tegenzet der Spil Distributienieuws Zeegevecht aan Britsche kust HdjoMKoi-Kai Frankrijken de oproep van Hitier Dc nieuwe boterbonnen aangewezen Gedurende het tijdvak van 12 tot en met 23 Nov. 1942 geven de met boter 57" gemerkte bonnen van de b.onkaaxt voedingsmiddelen elk recht op het koopen van 125 gram boter. Voorts geven gedurende het tijd vak van 12 Nov. 1942 tot en met 10 Jan. 1943, derhalve gedurende een periode van 60 dagen, de met ..boter 59" gemerkte bonnen van de bovengenoemde kaart elk recht op het koopen 'van 125 gram boter. De aandacht wordt er op geves tigd. dat bon 59 alleen voorkomt op de bonkaarten, welke aan personen beneden den leeftiid van 21 jaar zijn uitgereikt. Distributie van zeep Tot en met 30 Nov. 1942 geven de volgende bonnen recht op het koo- Sen van de daarachter vermelde oeveelheden zeep. De met ..algemeen 431" gemerkte bon en de met ,.0 eenheidszeep" ge merkte bon van de aan kinderen be neden den leeftijd van acht jaar uit gereikte kaarten, geven recht op: hetzij het koopen van een stukje van 24.5 of 28 gram luchtgevulde eenheidstoiletzeep 40 of 57 pet.. hetzij het koopen van een stukje van 70 of 75 gram eenheidstoilet- zeep 14. 15 of 21 pet.. hetzij op het doen wasschen van 5 kilogram drogé vuile wasch. De met „algemeen 432" gemerkte toon en de met „O waschpoeder" ge merkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaarten geven recht op het koopen van 250 gram waschpoe der of zeeppoeder (oude of nieuwe samenstelling) of op het doen was schen van 9 kilogram droge vuile wasch. De met „O toiletzeep" gemerkte toon van dé aan kinderen beneden den leeftijd yan t\yge jaar uitgereik te kaarten, geeft recht op het koo pen van 75 gram toiletzeep oude samenstelling. Tevens is de geldigheidsduur van Öe voor éehheidszeep aangewezen bonnen „algemeen 412" en „N een heidszeep" van' de voor waschpoe der aangewezen bonnen „algemeen 413" en „N waschpoeder" en van de toonnen „N toiletzeep" verlengd tot en met 30 Nov. a.s. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat na 31 Dec. a.s. af levering van eenheidszeep. wasch-» poeder en toiletzeep op de bii detaillisten ingeleverde bonnen. ..al-, gemeen 335". ..algemeen 336". „al gemeen 370". „algemeen 371". „L- zeep". „M èenheidszeep", „M. wasch E ieder". „L-toiletzeep en „M toi- tzeep" niet meer geoorloofd zal ziin. Regeling voor zelf- verzorgers Bij de uitreiking van distributie bescheiden voor de 12dë periode welke gedurende het tijdvak van 11 tot en met 31 Oct. j.L heeft plaats gehad, hebben de plaatselijke dis tributiediensten bepaalde bonnen verwijderd van de levensmiddelen kaarten van personen, die onder de z.g. zelfverzorgers-regeling vallen. In verban^ met een en ander volgt onderstaand een overzicht van ge noemde regeling. Onder zelf verzorgers worden ver staan personen pft gezinnen met eventueel inwonend personeel, die Pijnen in de ledematen verdwenen. Ik kan waar wan. delen ais vroeger. Mtvr. M. L U IV. schrijft, dd. 25-l-'40: „Sedert jaren leed ik aan scheuten in fcde ledematen en fpijn in de kniege- wrichten, zóó he- ■vig, dat ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weet slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen beelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn <52 jaren en 106 Kg, lichaamsgewicht weer loopen als 'vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Yrtasral As*nt»chip, Nntaukada 973. Amaterdam over voldoende graan, vleesch. aard appelen of melk uit eigen productie of uit die van hun werkgever be schikken en waarvan ten minste één der huisgenooten is aangesloten bij de L.C.Ö. Tot de gezinsleden wor den in dit verband gerekend inwo nende ouders, grootouders, over grootouders. kinderen, kleinkinde ren. achterkleinkinderen, broers en zusters van/den zelfverzorger of van diens echtgenoote. alsmede pleeg kinderen. De aandacht wordt er op geves tigd. dat alle personen van een ge zin als zelfverzorger beschouwd worden. Slechts wanneer ten genoe gen van den provincialen vóedsel- commissaris aangetoond wordt, dat een gezinslid geregeld op reis is. dan wel recht heeft op extra rant soenen wegens bijzonderen arbeid, welke buiten het landbouwbedrijf verricht wordt, kan dit gezinslid zich bij uitzondering aan de zelf- verzprgingsregeling onttrekken. Men wordt zelfverzorger voor een periode van een jaar. of. in bepaal de uitzonderingsgevallen, wanneer b.v. niet een voor een jaar voldoen de hoeveelheid vleesch door de huis slachting wordt verkregen, of niet voldoende graan wordt verbouwd, voor een kortere periode. =fc= Oost-front wordt hierdoor niet verzwakt BERLIJN, 11 Nov. De A.N.P.- correspondent meldt: Na den inval der Engelschen en 'Amerikanen in Fransoh Noord- Afri'ka heeft de tegenzet der spil- mogendheden niet lang op zich laten wachten. De uitlatingen van Roosevelt hadden eiken f twijfel weggenomen, dat na de bezetting van Noörd-Afrika de volgende sprong er een zou zijn in de'rich ting van Zuid-Frankrijk en eèn symptoom hiervoor is, dat, volgens te Berlijn ontvangen inlichtingen, Amerikaansche agenten in ver schillende Zuid-Fransche stedem 'o.a. in Marseille, kaarten van ZuM-Fransche gebieden en Corsi ca heben opgekocht. Onder deze omstandigheden hebben Duitsch- land en Italië, die op dat punt in volkomen overeértstemiming han» delen, het beter, geacht, -hun tegen standers voor te zijn en de be langrijkste strategische punten aan de Zuid-Fransche kust door Duitsohe troepen te doen bezetten, daar onder geen omstandigheden kan worden gedoogd, dat het on bezette Fransche gebied tot basis voor het vormen van een tweede front zou worden, Het met Frank rijk gesloten wapenstilstandsver drag vooronderstelde, dat zich in het onbezette gebied geen verande*5 ringen zouden voordoen, doch deze voorwaarde is door de gewijzigde strategische situatie komen te vervallen, aldus de motive^riijg van Berlijn, en de nieuwe situatie eischt ook nieuwe maatregelen, i Een der interessantste kanten van' de zaak is de juridische, waaromtrent men zich hier echter nog niet uitlaat. De schieidine, 'tusschen bezet en onbezet gp.bipd is thans vervallen en de jegee- ring-Pétain is van nu af vrij in de keu ze van haar zetel, welke vrij heid zij tot dusver niet bezat. In hoeverre de Juridische positie van Frankrijk geWijziigd is, zal nog moeten blijken. N Wat de militaVe zijde van de zaak betreft, is men hier voorals nog uiterst zwijgzaam. Militaire kringen wijzen er op dat zich hier een m,?jlitair„ opera li*, van beslis sende beteekenis voltrekt, waarover in dit stadium nog niets gezegd kan worden. Aan te nemen is ech ter, dat Djifltschland zich niet lan ger gedesinteresseerd zal toonen aan de gevechten in Noord-AJrÜta. Van militaire zijde wordt er nog op gewezén, dat voor de nieuwe taak der Duitsohe troepen in het Westen geen strijdkrachten aan het Ooste lijke front behoeven te woYdep. onttrokken. Het Oostelijke front is weliswaar zeer lang, dóch de strijd speelt zich op slechts enkele punten af. Aan dit front heeft zich steeds slechts een deel.der Duitsohe strijdkrachten bevonden. Wielrijders, denkt aan uw verlich ting! Zorgt er voor, dat uw lamp nietf te schel licht geeft. De voor schriften zijn befcend! Stelt de lamp niet te hoog. Denkt aan uw tegen ligger! Een te laag gerichte stralen bundel veroorzaakt aanrijdingen roet voetgangers. Het is een geringe moeite, om uw lamp even te con troleeren. Schimmelpenningh-Pax Holland m W eermachtbericht In Kaukasus en Terek-sector wordt zwaar gevochten HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 11 Nov. (D;N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: „In den Westelijken Kaukasus eii in den Tereksector zijn talrijke vij andelijke aanvallen in verbitterde gevechten afgeslagen en gereedge- houden 'vijandelijke troepen door artillerievuur verstrooid. In Stal in-1 grad levendige actie van storm troepen. Aan het Donfront sloegen Roemeensche troepen vijandelijke aanvallen af. Slagvliegers grepen met succes in den strijd op den grond in. Hongaarsche troepen ver ijdelden een vijandelijke poging om de rivier over te steken. In den centralen en den Noorde lijken sector werden Duitsche stormtroepppcraties uitgevoerd en .eenige. vijandelijke aanvallen afge slagen. Gevechtsvliegers en stuka's zetten hun aanvallen op gereed staande. troepen eii spoorweginstal- latiés. voort. Aan het Egyptische front duren de voorgenomen bewegingen der Duitsche en Italiaansche troepen, die in succesvolle gevechten 12 vij andelijke tanks vernielden, voort. De Britsche luchtmacht verloor 4 vliegtuigen-. Duitsche em Italiaan sche jachtvlidfcers schoten in l^cht gevechten tegen numeriek sterkere vijandelijke strijdkrachten tusschen 5 en 10 November 27 vijandelijke vliegtuigen neer. Thiitsch-Italiaansche luchtstrijd krachten zetten de bestrijding van de, Amerikaansch-Brifsche landings vloot aan de kust van Noord-Afri- ka voort. Een vliegkampschip en een groot koopvaardijschip kregen treffers. Gevechtsvliegers schoten drie. vijandelijke jachtvliegtuigen neer. In den nacht van 9 op 10 No vember deden motörtorpedo- boot'en een aanval rop het vijan delijke konvooi verkeer aan de Britsche Oostkust. Zij brachten in', heftige gevechten tegen Brit sche torpedojagers 4 schepen met een gezamenlijken inhoud van 11.000 ton tot* zinken en beschadigden 2 schependen een bewakingsvaartuig door, torpe- .dotreffers. Alle motortorpedo- booten zijn teruggekeerd. Een bij het. gevecht beschadigde KEURINGEN VOOR DE WAFFEN-SS EN HET LEGIOEN 's-GRAVENHAGE, 12 November, r— Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede. dat vrijwilligers voor de Waffen-SS en het Legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen, tenein de gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd en wel speciaal voor hen, die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervul len. dat thans de mogelijkheid be staat om dienst te nemen in een speciaal, wachtbataljon. De oplei ding vindt in Nederland plaats, ter wijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland blijven zal. Tijdens de keuringen voor de Waffen-SS en het Legioen kunnen zich ook diégenen melden. ..die tot de Germaansche-SS in Nederland willen toetreden. ie.11.42 16.1L42 17.11.42 17.11.42 18.11.42 18.11.42, 19.11.42 19.11.42 20.11.42 20.11.42 21.11.42 21.11.42 22.11.42 23.11.42 24.11.42 25.11.42 10.00 uur Rotterdam. Deutsches Haus, Westzee dijk. 16.00 uur Tilbürg. Lange Schijstraat 66. 10.00 uur Den Bosch. Hotel Noord-Brabant. Markt 45. 16.00 uur Eindhoven. Huis Maria. Kruisstraat. 10.00 uur Roermond. NSDAP, Swalmerstraat 61. 16.00 uur Arnhem, Weverstraat 16B. 10.00 uur Deventer. NSDAP, Parkweg 2. 16.00 uur Hengelo. Deutsches Haus. 10.00 uur Zwolle. Hotel Peters. Marlet. 16.00 uur Assen. Fries- landkaserne. Waart. Zuid zijde. 10.00 uur Groningen. Concerthuis. Poelestraat. 16.00,. uur Leeuwarden. Huize Schaaf. Breedstraat. 10 uur Amsterdam. School. Iepenweg. 11.00 uur Utrecht. Wehr-, machtsheim. Mariaplaats. 10.00 uur Amersfoort. Dienstgebouw Leusderweg 10.00 uur Den Haag. Ca fé Den Hout. Bezuiden- houtscheweg. FEUILLETON HANS POSSENDOl ►M" 68. Kapitein Wood tuurde ingespan nen door dén verrekijker, toen zei hij: „Een verduiveld kleine kast, maar schijnt goed gebouwd en een vlugge zeiler. Van Frisco komt hij stellig niet, geen enkele reederij daar heeft zoo'n zeilboot." Kort voor zonsondergang toen het schip de „Palawan" weer genaderd was zei de kapitein: „Nu heb ik de vlag herkend. Het is een Australiër, maar den naam kan ik nog niet ont cijferen. Zal ik probeeren contact te krggen?" „Voor mijn part," zei McKenna. Op dat moment verwijderde het zeilschip zich weer in noyrdwaste- lijke richting, het scheen de seinen die kapitein Wood gaf niet te be merken. Kort daarna wer<\ het don ker. Men zag nog een poos de lich ten van het zeilschip, dat eindelijk aan den horizon verdween om niet meer terug te keeren. Tegen drie uur in den morgen het was een pikdonkere nacht werd Percy McKenna plotseling met een schok wakker. Hij had een eigenaardigen droom gehad. Hij bevond zich in een kamer in de woning van zijn compagnon in San Francisco. Voor hem stond een man, dip een klein meisje aan de hand hield en zich als Mr. Raymond Uit San Diego voorstelde. Hij leek op mr. Alfano, wat Percy echter in zijn droom niets merkwaardig vond. Toen hij nu aan mr. Raymond vroeg, wat hij wenschte, antwoordde deze op dreigende» toon: ,-,U hèeft mijn dochter, die particuliere secretaresse by u is geweest, beleedigd. moet met haar trouwen of ik zal me wre ken." Daarbij wees Mr. Raymond op het kleine meisje naast hem. Percy zei: „Maar uw dochter is nog een kind, ze kan nog niet trouwen." Doch nauwelijks had hij dat gezegd, of hij merkte, dat hij zich vergist had. De dochter van mr. Raymond was een jong meisje van zeventien of achttien jaar.Percy verontschul digde zich en verklaarde zich onmid dellijk bereid met miss Raymond naar het stadhuis te gaan. Toen zat hij naast haar in een auto die in razend tempó Market Street door vloog. Percy voelde zich onbeschrij felijk gelukkig. Plotseling echter kwam er een andere auto ook in ra- VICHY, 11 Nov. (Interinf). Reeds vroeg in den ochtend was geheel Vighy o-p de been. toen Radio-Parijs het besluit van den Führer publiceerde. De brief, dien de Führer om deze redenen aan Duitsche motortorpedoboot, werd een. Duitsche basis bin nen gesleept. Aan de kust. van het. bezette ge bied in het Westen werden 4 Brit sche bommenwerpers neergescho ten.In het Noorden van den Atlan- tischen Oceaan plaatste een Duit sche duikboot een torpedotreffer op een Britsch slagschip der Queen- Elizabeth-klaèse, Een hevige ont ploffing werd waargenomen." De Nederlandsche vakarbeiders en boeren, die zich vrijwillig hebben gemeld voor de werkzaamheden in de onder burgerlijk bestuur staande gebieden in het bezette Oosten, ko men in het gebouw van de Neder landsche Oostcompagnie te Den Haag voor het vertrek hun arbeids contract onderteekenen. N.O.C.-Polygoon-Pax Holland m Goede Nederlanders weten, dat zij. hun volk dienen, door lid te worden van den Neder- landschen Volksdienst. maarschalk Pétain heeft gericht, deed in Vichy als een loopend vuuiv de ronde, zoodat de bevol king niet in het minst verbaasd was toen 'omstreeks i 1.00 uur van ochtend generaal-veldmaarschalk von Runstiedt voor bet hotel' du Pare aankwam om zich naar maarschalk Pétain te begeven. Het bezoek, tijdens hetwelk de maar schalk, zooals daarna in een of ficieel Fransch communiqué werd medegedeeld, zijn protest naar voren bracht; duurde slechts kor ten tijd. Om het hotel du Pare is een bij zonder sferlc politiccordon gelegd. De toegang tot, de regeeringsge- bouwen wordt, streng bewaakt en alleen personen, voorzien van spe ciale bewijzen, 'mogen binnen nen gaan. Voor de Anierikaarfsche ambassade is eveneens een sterke politiebewaking opgesteld. De •- den dér ambassade en de Ameri kaansche journalisten hébben vandaug met een extratrein Vichy verlaten in de richting Pau. Intusschen hebben, zooals gemeld, overeenkomstig het bevek van den Führer de Duitsche troepen de demarca tielijn overschreden. Zij zijn op, weg naar het Zuiden. De lucht dreunt, van het geronk van de vliegtuigmotoren. De Duitsche weermacht betrekt, evenals de Italiaansche, alles zins grondig, voorposten aan de kust.' Een boeldag in West-Friesland is voor de boeren een speciale attrac tie. ladien de werkzaamheden het even toelaten komt men de veiling bijwonen. Landbouwwerktuigen en wagens komen onder den hamer. Polygoon-Kuiper-Fax Holland m vende vaart een zijstraat uit, Percy wilde den chauffeur toeroepen te remmenj doch het was reeds te laat. Met een ontzettend gekraak reden de beide wagens op elkaar in. Dat was het .oogenblik waarop Percy ontwaakte en tegelijkertijd hoorde hjj een opgewonden geschreeuw en een haastig rennen over het dek vlak boven zijn hut. Het was hem opeens duidelijk, dat het gekraak/dat tot zijn droom was doorgedrongen, werkelijkheid was geweest. Er moest iets gebeurd zijn. McKenna sprong zijn bed uit en rende in zijn pyama naar de trap en juist had hij die bereikt df weer klonk eeh luide knal. Tegelijkertijd schudde en kraakte het schip zóó, dat Percy zijn evenwicht verloor en' viel. i Terwijl hij zich weer oprichtte, had hij slechts één gedachte: „Dat is het einde! Öok de „Palawan" treft het zelfde fot, dat onze andere vier sche pen getroffen -heeft." Van welken aarde de catastrophe was kon hij zoo gauw niet uitmaken, waarschijnlijk een ketelontploffing of het barsten* Mé.n een bom, die vyanden van de „Three Anchors Line" aan boord nadden gesmokkeld door omge kochte matrozen... In een seconde schoten hem al die verwarde gedachten door het hoofd. Wankelend bereikte hij het dek. Eeji voorbij rennende matroos liep heni haast omver. De geheele bemanning, voor zoover die geslapen had, kwam ontsteld aan dek. MacKenna was met een paar sprongen op de commandobrug,- waar de eerste officier hem toeriep: „Een ketelexplosie, mr. McKenna." „Onzin," brulde de tweede machi nist, de steile scheepstrap opstor mend. „Er is op ons geschoten." „Je bent gek," kapitein Wood stond plotseling tusschen hen in. „Er is nergens een schip te bekennen. Wie zou op ons schieten Gauw naar beneden, naar de machinekamer." 'Hij drong allen op zij. „Ik kom n«t uit de machineka mer," riep de machinist hem na. „Er is geschoten-, dat zeg i$, kapitein." De eerste officier liep naar den schijnwerper om de zee rondom - af te zoeken, doch er was geen stroom meer, het toestel weigerde. Er verliepen angstige oogenblik kén zonder dat er een .nieuwe e plosie volgde. De kapitein verse veer aan dek en riep: „Alle hens aar. lè -por «pen. We hebben twee gï lekken in het achterschip één vlak boven, het andere onder den water spiegel." En naar Percy toegaande zei hij kalm: „Ik geloof niet, dat we het schip kunnen behouden, mr. McKenna." „Maar wat is er dan gebeurd, Wood?" vroeg Percy. Hij was totaal niet bang, was alleen maar verlan gend het geheim van de scheepsver- liezen eindelijk te ontdekken, want hij was er van overtuigd, dat deze catastrophen 'alle denzelfden oor sprong hadden. Een uur later meldde de kapitein, lat alle pogingen om het binnen dringende water door pompen en dichtstoppen der lekken tegen te 'ouden vergeefs' waren en dat men -.et schip nog hoogstens twee uur loven water zou kunnen houden. Terwyl een gedeelte der beman ning de booten gereed maakte, be gon het schip reeds aanmerkelijk te zinken en' pas toen weer alle man aan het pompen ging scheen de toe stand iets te verbeteren. Tegen den morgen, juist toen de kapitein het schip voor verloren ver klaard had, wérden de lichten van een schip aan den horizon zichtbaar. Met de stoomfluit die nog function- neerde en met vuurpijlen werden noodseinen gegeven. Ze schenen on middellijk opgemerkt te worden, want de lichten van het schip nader den; het kwam regelrecht op de boot toe en men zag tegelijkertijd het stuurboord en het bakboordlicht. (Wordt xeryolgd). Officieele mededeeliogea VOEDERBIETEN VOOR KONIJNEN. De P.I.C.A. voor N.H. brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat konij nenhouders in de steden Amsterdam, Haarlem, Zaandam, Hilversum, Den Hélder en Alkmaar in de gelegenheid zullen worden gesteld om voederbie ten voor hun konijnen te betrekken. Zij kunnen zich daartop vervc*gen bij de erkende ruwvoederhandelaren en de erkende kleinhandelaren in hooi. stroo in bovengenoemde steden. De prijs waarvoor de voederbieten kunnen worden betrokken zal, behou dens goedkeuring door de betrokken autoriteiten worden vastgesteld op maximaal 3 ct. per K.G\ De afnemers dienen bij het doen van hun bestelling, hun persoonsbewijs over te leggen. VLOEIBARE BRANDSTOF VOOR HET SCHEUREN VAN GRASLAND. De Voedselcommissaris voor N.H. maakt namens den Productiecommissa ris voor N.H. bekend, dat de gegadig den voor het scheuren van grasland èen aanvraagformulier daarvoor moe ten indienen te zijnen kantore, afd Bodemproductie, Kerkplein 13 te Alk maar vóór 14 Nóvember a.s. Aanvragen na dien datum ingediend, zullen beslist niet meer in behande ling genomen kunnen worden. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN, Bericht no. 139. Prezen van rood- en witklaverzaad. Als tèlersprijs voor rood- en witkla verzaad geldt formeel de 9 Mei-prijs. Vanwege den Dienst vnn den Gemach tigde voor de Prijzen zal echter niet tot vervolging worden overgegaan, in dien de hieronder vermelde prijzen niet worden overschreden. Onderstaande contractprijzen zijn tevens telersprijzen, wanneer van het product vrije teelt is toegestaan. De mrijzen gelden yoor geschoond zaad, voldoende aan door de N.A.K. te stel len normen. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat dus ook bestaande contracten, wel ke prijzen bevatten, die boven onder staande- prijzen uitgaan, niet tegen de contractueel vastgelegde prijzen mo gen worden uitgevoerd. 1» Ha Roode klaver. Inlandsch zaad gecontr. (m. verklaring) f 185.— 185,V» N.A.K. gekeurd nabouw m. groen certificaat) f 210.f 15.— f 225,r* Origineel en Landras (met blauw en oranje certificaat) f 225.f 25.— 2 250.— Witte klaver. Inlandsch zaad gecontr. f 215.f 215,— Landras f 230,— f 15,— f 245,— RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 13 NOVEMBER. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Cither (gr.pl.). 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Sprookje In den morgen (gr.pl.). 8.S0 BNO: Nieuwsber. 8.40 Oude liefde, lezing. 8.50% Cello- en pianosoll (gr.pl.). 9.00 Morgen- concert (gr.pl.). 9.30 Spiegel van den 'dag (opn.). 9.40 Morgenconcert (gr.pl.). 10.00 Lichte klanjpen van her en der (gr.pl.)10.30 Voordracht. 10.45 -Lichte klanken van her en der (gr.pl.). 11.15 Zang en orgel. 12.00 Alma nak. 12.05 Harmonieorkest (opn.). •12,45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, en het Miller- kwartet. 14.00 Marcel Wittrlsch (gr.pl.). 14.16 Een Strijkorkest. 15.00 Klaar voor opname., draalen! gevarieerd filmprogramma. .16.45 BNO:. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten, 17.00'Cello en piano. 17.30 Hier is de poppen kast. 18.00 Oude bekenden, gevarieerd pro gramma. 19.00 Neerlands stem. van het Oost front. Vhnaf 19.15 alleen voor de Radio- Centrale, die over een lijnverbinding met de studio 'beschikken.* 19.15 Marschen (gr.pl.). 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 BNO: Bin- nenlandsch zakelijk praatje. 19.50 Op *t Clock- muztjk 't Amsterdam (opn.). 20.15 Amuse mentsorkest en orgelspel en zang. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 Muzikale beweeglijkheid (gr. pl.). 22,50—24.00 Operette-fragmenten (gr.pl.), Hilversnm II. 301.5 m. 7.15—17.40 Zie Hllvprsum I; 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Landbouw voorlichting. 8.15 Lichte fli'amofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Orkestcon cert (gr.pl.). 9.00 Omroeporkest, en soliste (opn.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9,20 Het Om roeporkest en soliste fhpn.). 10.00 Godsdien stige uitzending. 10.30 Zang en piano. 11.00 Voor de kleuters. 11,20 Matrozenkoor (gr.pl.). 11.30 Otto Hendriks en zijn orkest en gramo- foonmuziek. 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Operafantasie (gr.pl.). 12.45"BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Streekprogramma. 13.30 De Arnhemsche orkestvereeniglng. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 De Arnhem sche orkestvereenlging, en solist. 15.30 Cursus: Kinderkleedlng. 16.00 Het Zepparonikwartet en zang met pianobegeleiding. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- ^en beursberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Planovoordracht. 18.00 Het wekelijksche sportpraatje, 18.15' Marsch- muzlek. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.00 Will's accor deon orkest (gr.pl.). Vanaf 19.16 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de, studio beschikken. 19.15 De zang in onzen strijd, muziekprogramma t.g.v. het 10-jarig bestaan van de W.A, 19.45 Dlck Willebrandts en zijn dansorkest. 20.00 BNO: Engelsche uitzending: „Holland's political aspe'ctys" of Dlck Willebrandts en zijn dans orkest. 20,15 LuisterfUts: „Advies lniake ethtscheiding". 20.35 Koor- en orgelconcert (gr.pl. en opn,). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22,00 BNO: Leidendestaatslieden schrijven. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilver sum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker, 'laatsverv. van den hoofdred. - uitenl. en stadsnieuws Den Hel er A. C. van Kampen. Binnen- •nd, alg. report en streeknieuws v. Eriks. Saagsche redacteur P. H- M. Verberne, Den Haag. erantwoordelijk voor de adver- .ntïes, Schager editie G. Schoorl. 'chagen. Verantwoordelijk voor ie advertenties Heldersche editie J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2