DE SCHAGER MARKT Bekaootmachuog Buurtje van Rossem. G. de Geus, kONIG' f Wintertijd.. Boekentijd Wieringerwaard P. Schrieken TERUJEE^TROOST Predikbeurten Marktberichten DE LANDJEUGD BIJEEN. Gisteravond hield de Nederland- sche Landjeugd een vergadering, welke helaas door weinigen werd bezocht. De heer Waiboer opent de verga dering met een woord van welkom, waarna de stafleider van den Land stand in Noord-Holland eenige me- dedeelingen doet. Gistermorgen is een vergadering geweest van streekleiders. waar de werkzaamheden van de Landjeugd zijn besproken. Het schiet niet hard pp. doch de omstandigheden werken niet mede. Er zal in de toekomst tot kadervorming moeten worden over gegaan. Er zullen cursussen gehou den worden en daar is propaganda voor noodig, waarvoor ook andere organen ingeschakeld moeten wor den. wil men kans hebben op be hoorlijke aangifte. Indien mogelijk moeten onderwij zers .en onderwijzeressen gewonnen worden om de cursussen te geven. Ook heeft men hiervoor 't oog. laten vallen op leden van de Westfriesche Stiek en de vereeniging Oud-West- Friesland. Na eenige besprekingen wordt be sloten te trachten in den loop van December een cursus te beginnen te Alkmaar. De heer Waiboer houdt een inlei ding over de taak van de Landjeugd. De Landjeugd is het fundament en de bloedbron van het volk en het is noodig. dat er aan de ontwikke ling van de landjeugd, gewerkt wordt. Men zal zich bezig moeten houden met beroepsopleiding, cul- tureele en zedelijke leiding en aan de lichamelijke opvoeding. Ter ver wezenlijking hiervan wordt het ini tiatief grootendeels in handen van den dorpsjeugdleider gelaten. Ge durende de wintermaanden zullen maandelijks bijeenkomsten moeten worden gehouden, terwijl het ka der elke week bijeen dient te ko men. Op deze bijeenkomsten dient niet alleen de boerenjeugd te ver schijnen. doch ook de jeugdige boe renarbeider. Voor de manlijke jeugd zullen dan landbouwtechnische pro blemen worden -besproken, terwijl met de vrouwelijke jeugd de land- bouwhuishoudkunde zal worden be handeld. Voor jongens en meisjes zullen sociaal-economische onder werpen belicht worden, tenginde hun een inzicht te geven in den toe stand en het wereldgebeuren. Ter opvoering van cultureel en zedelijk peil zullen dorpstooneel. koorzang e.d. de middelen zijn. De belangstelling voor de landelijke ruitersport zal gewekt worden en op zoodanige leest geschoeid, dat deze ook bereikbaar wordt voor den jeug digen arbeider. Men zal zich naast den Jeugd storm moeten plaatsen. De Land jeugd moet kader voor den Jeugd storm kweeken, teneinde te bevor deren. dat de Jeugdstorm ten plat- telande door kader van het platte land geleid wordt. De heer Koeman deelt in aanslui ting pp deze uiteenzetting mede dat de Landstand beschikt over een landbouwhuishoudkundige. die ook ter beschikking staat van de jeugd. Bovendien zal binnenkort een '^ib- oekundige in dienst komen. Voor de landvrouwen zal een se rie lezingen gehouden worden over boerderiienbouw. Wellicht verdient het aanbeveling, ook voor de Land jeugd iets dergelijks te organisee- ren. Hierna volgt sluiting der verga dering. SCHAGEN-NIEUWS. PROGRAMMA ZONDAG 15 NOV. HRC 1—SCHAGEN 1. Vertrek per trein 11.45 u. Aanv. 2 uur. J. J. Slikker G. Anneveldt Ab. de Wit G. C. Anneveldt T. Schoorl S. Grootes D. Schoorl J. v.d. Ben Chr. Rijnders R. v. Haren P. Stam- Res.: H. Middelbeek. SCHAGEN 2—BKC 2. Aanvang 2.45 uur. P. Schoorl H. Hij man A. v.d. Pijl Th. de Weger P. Smit J. Slikker P. Dekker J. Kater J. Peetoom H. Volten Joh. Franzen Res.: J. Weeland. SCHAGEN 3DTS 3. Aanvang 10 uur. P. Kort C. Slikker P. Slik J. Slagtèr Tji. Moransart C. v. Haren Jb. Ypey C. de Jager A. v. Nieuw koop J. v. Til Jb. Molenaar Res.: A. Molenaar. SCHAGEN 4—WATERVOGELS 3. Aanvang 12.30 uur. P. Biesboer J. Berkhouwer H. Kaper W. Rezelman N.N. Th. v. Rooy R. Coeve/t H. Grimmen G. C. Sloof Jb. Schoorl Jb. v.d. Pijl Res.: C. Anneveldt. Adspiranten. die 4e" training willen bezoeken, moeten voortaan in het bezit zijn van een verklaring van de vereeniging.,waarop zij des avonds op straat mogen. Deze ver klaringen kunnen worden afgehaald bij den secretaris. Lauriestraat 19. SCHAGER DAMCLUB. De uitslagen van den gehouden on- derlingen competitiewedstrijd lui den als volgt: lste klas: De VosEriks 20 BruinKos 11 v. Montfoortv. d. Oord 20 KeetBremer 1 02 2dg klas: Mienes—Stuyt 11 Grootesv. Ruiten 11 GrootesStuyt 02 3de klas: DomperBosma 20 HeemskerkSchipper 20 v. d. VorstBiersteker 1 1 PortegiesBaas. 20 OPENSTELLING LOKETTEN. Naar aanleiding van een door den Burgemeester tot het Hoofdbestuur der P.T.T. gericht verzoek betreffende openstelling van loketten, heeft ge noemd bestuur medegedeeld, dat het loketverke'er te Schagen niet zoodanig is, dat openstelling van. 2 loketten ge- durénde de geheele openstelling van het kantoor noodig is. Er zullen éch ter maatregelen genomen worden, waardoor gedurende de drukke uren een 2e loket wordt opengesteld. Boven di werd toegezegd dat de openstel- lingsduur van het postkantoor met één uru zal worden uitgebreid. De aanvoer van gebruiksvee was Donderdag weer zeer behoorlijk. De handel in kalfkoeien was goed, er waren beste beesten aangevoerd en ,de hoogste noteering bedroeg f 850.De handel in tijdkoeien was eveneens goed te 'noemen, hoogste noteering f 450— Gelde- koeien tot f 425.—, handel goed. De handel in vaarzen kon men ook goed noemen, die in graskalveren was matig. De hoogste noteering was iets alger dan de vorige week Deze was nu f 170.—. Zoo zien we, dat de handel in gebruiksvee vrij vast is en de prijzen hoog zijn. Voor de centrale waren 192 st. aangevoerd, waaronder stieren en vaarzen, voorts 114 graskalvèren, 18 nuchtere kalveren en 255 vette schapen. Voor de verplichte 'leve ring waren de aanvoeren bedui dend minder dan op de vorige markten. Op de wolvee-markt was de aanvoer zeer klein.De handel bleef vrijwel hetzelfde, wat de prij zen betrof, doch deze was aan den stuggen kant. Voor geiten was geen noteering, die er waren bleven onverkocht. De handel in biggen was matig prijshoudend. In de ko nijnen was het lauw, lagere prijzen en de handlel heel kalm. Kippen als voorheen tot f 4.en eenden één prijs: f 1.10. BERGEN Rundvcefokkers^ vergaderen De tfudveefokvereeniging „De Duinstreek'-' Hield Donderdagmor gen onder voorzitterschap van den heer N. Kaag te Groet haar jaar- lijksche algemeene ledenvergade ring in café Hildebrand. De voorziter opende de bijeen komst met een woord van welkom. Het jaar 1942 was er een van groo- te zorgen, maar het ligt niet in den aard van den boer om te ver sagen, hij gaat voorwaarts op hoop van zegen. De notulen werden goedgekeurd. Op een- vergadering van -contro leurs gingen stemmen op, oin wijzi ging te brengeri in het melltondier- zoek en zich verder te beperken tot de vaarzen en de twenters. De vrees van sommigen, dat daardoor het- bestaan van fokvereenigingen in gevaar zou komen, kon spreker niet deelen. Echter als het niet kan zooals het móet, dan moet het maar zooals het kan. Met de geldekoeien houdt men voorloopig op, met dó kalfkoeien gaat men door. De voorz. deelde mede, dat split sing in de fokvereeniging was over wogen: de vereeniging bestrijkt thans vier gemeenten, .zoodat er groote afstanden zijn af te leggen, wat in dezen tijd een bezwaar is. De leden voelen echter niet voor splitsing en het bestuur meent nu de moeilijkheden te kunnen onder vangen door het combineeren van daartoe geschikt gelegen bedrijven; dooi- het bemonsteren van twee boeren tegelijk, "wordt er al, veel gewonnen. De verganjlering bleek het ^>p prijs tè stellen, dat De Duinstreek een vertegenwoordiger hield in het bondsbestuur. Besloten werd den heer A. Jonker cadidaat te stellen voor de vacature S. N. Zuurbier, die niet herkiesbaar is. De a.s. reorganisatie van het Bu- rèau voor,aan- en verkoop van fokvec had de volle belangstelling van de vergadering, men was over tuigd van het groote belang van •een gped bureau voor N.-Holland. Dén afgevaardigde, den heer A, Dapper werd verder vrij mandaat gegeven. Plaatsvervangend afge vaardigde zal zijn de heer H. Mul der. Jaarverslag 1941. Wat de algemeene bedrijfstoe- stand betrof, werd geconstateerd, dat de prijzen der producten van dien aard waren, dat, ware men niet aan zoovele beperkingen ge bonden, de boerderij zeer goed loo nend was. Uit de mededeelingcn betreflen de liet stamregister bleek, dat. ofschoon de vereeniging nog jong is, reeds thans de invloed van stieren met goed exterieur duide lijk merkbaar is bij de nakome lingen. De productiecijfers gaven over bijna de heele linie een daling te zien. Was de gemiddelde melkgift zoolang de vereeniging bestaat, nog nooit beneden de 4000 Kg., in 1941 werd dit niet gehaald en wat het vetgehalte betreft, zoo gunstig dat er het vorige jaar uitzag, zoo ongunstig was het over 1941. Dat per slot van rekening de gemiddelde opbrengst - per koe, dank zij de hoogere melkprijzen, toch nog f 100 hooger is dan het vorige jaar, stemt tot tevredenheid (f 399 tégen f 298.26 in 1940). Prachtig reclame-materiaal voor de fokvereeniging levert een ver gelijking tusschen veilschillende dieren van hetzelfd bedrijf Een veehouder, die piet aan volledige controle doet, zal allicht de kalveren aanhouden van de „melkgeefsters", het zijn immers naar zijn meening ,,de" produc^ie- dieren, maar hij zal vaak bedro gen uitkómen door het lage vet gehalte- van de melk. Wat de fok resultaten der vader dieren betreft, maakte Ariolf, ge fokt door den heer C. Stapel te Hoogkarspel. een bijzonder goeden indruk, zoowel wat melkgift als wat vetgehalte betreft. De voorzitter zei den heer Jb Broersen dank voor zijn /keuris verslag. MUSTERING DER GEBÜRTS- JAHRGaNGE 1904 UND 1905. Alle mannliohën Reichsdeutschen der Geburtsjahrgange 1904 und 1905 auch diejenigen, die bereits vor oder wdhrend des Krieges ge- dient haben, oder durch Wehrér- satz dienststellen der Heimat er- faszt, gemustert, unabkömmlich, bereitgestellt oder zurückgestellt worden sind haben sich zur Musterung' wie folgt zu melden: b. Aus der Provinz Nord-Holland in Amsterdam-O Schule, Iepen- weg 13: am 1-1.11.1942 vorm. 8.30 öhr die Buchstabcn RZ. Die Meldepflichtigen habep Aus wcispapiere und 3 Passbilder 37 52 Mm in bürgerJïcher, Kieidnng. ohne Kopfbedeckung, Brillentrager das Brillenfezept mitzubriiigen Ju- den haben nicht zu erscheinen. Den Meldepflichtigen wird das Fahrgeld 3 Klasse gegen vorzeigen der Fahrkarte bei der Meldung zurücker&tattet. Sie erhallen fer- ner bei einer Abwesenheit vom Wohnort von mehr als 8 stunden ein Zehrgeld. Den Haag, den 26 Oktober 1942. Der Reichskomniissar für die besctzten Niederlandischen Ge- biete. Der Generalkommissar für das Sicherheitswcsen, gez. RAUTER. SS Gruppenführer und General- leutnant Bcr Polizei. CYóp. Veeafzetver /niging U.A. Een groot bóeren- belang. De voorz. wees er op, dat reeds eenige kringen waren opgericht, maar dat er bij voldoende deel neming in verschillende gemeen ten afcleelingén kunnen worden gevormd, waardoor de hela'ngcn van den boer meer plaatselijk kunnen worden behartigd. Dit onderwerp werd ingeleid door den lieer W. PooL secr. van de Coöp. Veeafzetvereeniging UvA. in Noord- en Zuid-Hoiland en Utrecht. Uitvoerig ging spreker na, welke maatregelen er zooal in de laatste tien jaren waren ge nomen, -maatregelen, die den Doer niet konden bevredigen. Hij had zelf als meest-belanghehbende zoo goed als geen stem in het. kapit tel. Mot, de oprichting van bovcn- geneomde .vereeniging was e/ nu eindelijk gekomen een organisatie van boeren, die kon opkomen voor de boeren. Lid kan ieder vee houder worden tegen betaling van f 1 entrée; contributie wordt niet geheven, alles wordt gefinancierd uit de opbrengsten van 'de heffing bij levering (koe f 2.. pink f 125 tot f 1.50, graskalf f 0.75 enz. enz.) Aansprakelijkheid is uitgesloten! Men kan elk - jaar zijn iidinaat- schap beëindigen door opzegging vóór 1 Oec. Het werk van de coöperatie komt naturulijk ook niet-ledcn ten goede, maar hoe sterker \de vereeniging, hoe grooter haar in vloed. De voorz. dankte den p^rhk'er voor zijn uitvoerige en duidelijke uiteenzetting. Velen bleken reeds lid te zijn en van de anderen traden velen staande de vergade ring als lid toe, overtuigd dat net hier een groot boerenbelang betrof De rondvraag leverde niets 'bij zonders op. Hierna sluiting. Z1JPE ^BRAND DOOR SCHULD. Petren. Het gerechtshof te Am sterdam heeft gister een veehouder uit Zijpe. aan wiens onvoorzichtig heid het te wii|en zou zijn. dat op zijn boerderij brand was ontstaan, veroordeeld tot een geldboete van f 75 of 25 dagen. De man zou te weinig acnt hebben geslagen op de verschijnselen van hooibroei welke waren geconsta teerd. De rechtbank te Alkmaar had hem tot :een maand hechtenis ver oordeeld. terwijl de procureur-gene raal in hooger beroep verlaging van de straf tot een week had gevraagd. SCHOORL NIET IN DE RECHTE KERST STEMMING. Een beeldhouwer uit Schoorl. die het in den Kerstnacht, toen hii meer sterken drank gedronken had dan hij" kon verdragen, te kwaad had ge kregen met een wachtmeester en een veldwachter, is vandaag wegens beleediging veroordeeld tot f 75. boete of 30 dagen. De politierechter te Alkmaar had hem tot drie weken veroordeeld. In hooger beroep had de procureur-ge neraal verlaging 'van de straf ge vorderd tot een week. HEERHVGOW AARl* ONDERHANDSCHE VERKOjOP. Bij onderhandschen verkoop is in eigendom overgegaan aan den heër M. Blauw. Middenweg, alhier een woonhuis te Hensbroek met onge veer 3Vo ha. landerijen, bewoond door en eigendom van den heer Deen. aldaar. HARENKARSPEL BURGERLIJKE STAND over d'e maanden Sept.. Oct. en Noy. Geboortèn: Marianna Wikke Ida. dochter van K. de Groot en A. v. d. Laan; Simon. zoon van J. Hout man en van A. A. Bijman: Johan- nes. zoon van Th. Stoop en van C. Hinke: Alida, Ida. dochter van W. C. Post en van I. Takken; Af ra The- resia. dochter van C. J. Mooij en van L. J. ter Haaïs Karste.zoon van J. de Vries en van A. v d. Berg; Sjane Marie. dochter van S H. v. Drunen en van C. Bijpost: Jacobus Philipous Anthonius. zoon van K. Plat en van G. Jonk; Johanna Aga- ITjiden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde Moede/, Be huwd- ren Grootmoe der, geboren Keesman, in den ouderdom van 58 jaar en 8 maanden. Haar diepbedroefde - Kinderen en Kleinkinderen, Uit aller naam, A. VADER. Koegras, 11 Xov. 1942. Rijksweg 65. De teraardebestelling^ zal plaats hebben Za terdag a.s. te Huis duinen; aankomst 12.30 op de begraaf plaats. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed on ze geliefde Broeder, Oom en Huisgenoot, in den ouderdom van 72 jaar. Namens- de Familie, Hs. DE GEUS. Oudkarspel, 12 Nov. 1942. De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Maandag n.m. 2 uur. JACOBUS LOUWE en LUCIA M. VAN DER KROON hebben tie eer U kennis te geven van hun door genomen Huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op Woens dag 25 Nov., des morgens half 10 in de Parochie kerk van O. L. V. Visi tatie te 't Zand (N.H.) Schagerbrug, Ruige weg F 36 Nov. 1942. 't Zand, Schinkeldijk C 3, Toekomstig adres: Voor straat 99 I, Kampen (O.) Met deze betuigen wij U, mede namens onze we- derzijdsche Familie, .onzen hartelijken dank voor Uwe belangstelling voor en bij .ons Huwelijk onder vonden. W. H. SCIIENE. G. A. SCHENE—Kooij Schagen, Nov. 1942. Arbeiders gevraagd, voor geruimen tijd werk, door C. Amels, Winkel. do uWaarüaan en m°et! S onbeperkt n houdbaarhcid nP 'n«s" - cr op w artxkele s 'li £0 mm LEEST EEN GOED BOEK De SCHAGER LEES BIBLIOTHEEK heeft ruim 1500 goede Boe ken en is geopend iederen Zaterdagmid dag van 2.304.30 uur. Ingang I-Ierv. Kerk (Noordzijde). Leesgeld- 4 cent per week perjïoek. De Revue van Jan Buis-» man in de zaal^ Boersen, op Zondag 15 Nov., is tot nader datum UITGESTELD. Wie niet waagt, die niet wint. verkrijgbaar in 1/20 1/10, 1/4, 1/2 en 11, bij Kapper, BURGERBRUG. Giro no. 458327. Wegens teleurstelling der tegenwoordige gevraagd een R.K. Huishoudster, bij C. Groot Az., Fuik 10, Warmen- huizen. Het Gcw. Arb. Bur. Bijkantoor Beverwijk, heeft het zittingsiiur voor mannen te Uitgeest en Castricum gewijzigd n.1.: UITGEEST, iédere Zaterdag van 910 uur v.m. in het Raadhuis 2è afd., boven CASTRICUM, iedere Zaterdag van 1112 uur v.m. in het Raadhuis,afd. Soc. Zaken. Op beide spreekuren zullen de overgemaakte loon bedragen worden uitbetaald aan de begunstigden van hen, die in het buiten land werken. De'Leider vart het Gew. Arb. Bur., Bijkantoor Beverwijk. Men maakte op Terwee voorheen Voor beste Koffie staat, Zoals men nu Terwes verkiest Voor koffie-surrogaat f Wegens. Huwelijk is on ze zaak a.s. ZATERDAG 14 NOVEMBER den ge- heelen dag GESLOTEN H. A. W.lbers, ST. MAARTENSBRUG. B. z. a. een vaste Arbei der voor land- of tuinbouw, goed met paarden kunnende omgaan. Br. onder lett. O, Postkantoor, Birkshorn. - Te koop twee paar beste Meisjesschoenen (br. leerpm. 34 en 35, z. g. a. n. Te koop gevraagd Meisjes winterman tel (12 jaar). Barsingerhorn A 40. V Arbeiders gevraagd om wortelen te rooien. H. v. Da len, Stoomweg 44, Breezand. Gevraagd een Dienstbode voor dag en nacht, bij M. Louw, Winkel. tha Maria, dochter van C. G. Duü- ves en van J. G. P. LucassenGerar- dus Johannes. zoon van P. A. Groen en van C. G.~ Schüffelgn; Agatha Catharina. dochter van A. Th. v d. Kroon en van A. Meefmsterbóer; Gerbrand. zoon v.an S. Bruin en van A. Stoop. Huwelijken: .J. Pancras en C. A. Bruin: Ch. Tjalkens en C. Ifhiper. Overleden: Kuitwaard. Pietertje. oud 70 jaren, echtgenoote van Va der. Rijjer; Binnekade. Geertruida, oud 1 jaar. dochter van Binnekade. J. H. en van Heijdenrijk. p. LANGEDIJK EEN GOUDEN JUBILEUM. Broek op Langendijk. De Chr gemengde zangvereniging "Halle- lujah alhier bestaat dezer dagen 50 jaar. Dit gouden jubileum zal worden gevierd met het geven van een twee,tal concerten in de NTed. Herv:|kérk met medewerkimr van Marie Kliffen, sopraan en Klaas Wagenaar, orgel. ZONDAG 15 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. 'Schagen, voorrn. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Collecte. Barsingerhorn, voorm. 9.45 Zon dagsschool le klas, 10.30 Zon dagsschool 2e klas. Haringhuizen, voorm. 10 uur. Ds. Van Bieaien. Stemming Kies college. Kolhorn, nam. 2 uur, Ds. v. Bie- men. Hippolytusihoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur Ds. de Mnoy. 11 uur Zondagsschool. Veerhuizen, geen dienst. Oude Niedorp. geen dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 7.30 uur Ds. Koole. Oudkarspel, geen dienst. Noordfijchai woude, 's av. 8 uyr, Ds. Nell. Extra coll. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Dirkshorn, geen dienst. Koedijk, nam. 3' uur, Ds. Tuinstra. Warmenhuizen, nam: 3 uur, Ds. v. d. Kieboom. Burgerbrug, voorm. .10.30 uur. Me'. Van der Veen. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur. de heer Broekman, v. Alkmaar. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Julianadorp, voorm. 10.30 uur de heer Brugman v. Amsterdam. Zuidscharwoude, geen dienst. Broek op Langendijk,-voorrn. 10 u. nam. 3 uur, Ds. Koole. Schoorl, nam. 3 uur, Ds.. Bloem- N hof. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Bediening H. A. Spanbroek/Opmeer, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Dsf Vorstman. Wieringenverf, nam. 7.30 uur, J)s Meijer Drees. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur, Da. T. Rothfusz. Broek op Langendijk, nam. 3 uur Da. T. Rothfusz. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Luigt. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur. Cand. H. Bouma, hulp- pred. te Sassenheim. Kolhorn. voorm. IQ uur en nam 3 uur, Ds. Visch T.aneereis. geen dienst. Broek op Langnndijk, voorm.. 10 u en nam. 3 uur, Ds. Donner. .Broek op Langendijk, Woensdag I 18 Nov. 's av. 7 uur Dankuur voor het gewas. Noordscharwoude. voorm. 9.30 uur en nam. 3.cf0 uur dienst. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. H. G. Bcneder Dankstond v. h. gewas. Stolpen, nam 3 uur, Cand. Bene der. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Chr. Jongómannen- vereen., Woensdagavond 8.30 u. bijeenkomst in het Evangelisatie gebouw. Hippolytushoef, voorm. 10 uur de heer H. M. Haveman. 's Av. 8 uur samenkomst. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Nam. 4 uur, de heer H. M. Ha veman. Bergen (E.V. „MaranaUxa"), vm. 10.30 uur, Ds. Bremer van Am sterdam. 15.30 uur, Ds. Bremer. H.A. The Star ol Hope Mission. Julianadorp, geen dienst. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10.15 uur, Ds. J. J Ruijs. Woensdagavond 8 uur St. Ja- cobsstraat 22. Warmenhuizen /Fuik 1). VerbT ei- ding der Waarheid. Nam. 4 uur Ds. Ruijs. Donderdagavond 4 uur Ds. Ruijs. SCHAGEN. 12 Nov. 25 Tijdkoeien f 350—450 76 gelde koeien (magere) f 300—425 192 id. (vette) centrale: 4 kalfkoeien f 650 —850. 34 vaarzen f 200—350. 114 graskalveran centrale: 20 graskalve- ren f 90170 18 nuchtere kalveren centrale 4 schapen (magere) f 80 100 255 idem' (vette) centraïe: 24 overhouders f 50—62 49 biggen f 10 —40 136 konijnen f 1—6 13 kippen f 2.504 6 eenden f 1.10. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3