NOORD-HOLLAND DAGBLAD VOOR Groote bedrijvigheid der Duitsche Vererdening betreffende het Aanstaande moeders, jonge moeders en moeders van groote gezinnen behooren ieders eerbied te hebben VerduistBr i Vingerafdrukken werden dief noodlottig Uit#:.: N.V. Uitg. Mij. Hollandt. Noorderkwartier. lUéacti*- en Administratiebureaor: SCHAGEN: Laan 201. Tel. 444 ft lijnen. DEN HELDER: Konirustr 78. Tel. 2345 (2 lijnen). - ALKMAAR: VoorÖam 9 Tel. 3330. SCHAGER EDITIE Deze Courant verschijnt dagelijk: Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. per m.m. Bij contract, binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. opl. op aanvr. 87ste Jaargang. No. 11968 2 Pagina's. Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar WOENSDAG 2 DECEMBER 1342 Zware Sovje.verli.ze,, |UChtmacht tssschen Wolga en Don Omvangrijke scheepsverliezen van den vijand gedurende November HOOFDKWARTIER VAN DEN 1 December. Het opperbevel der weermacht deelt Sowjet-Russische aanvallen in het ten N.O. van Toeapse stort en. met groote verliezen voor den and ineen. Ook in de Tereksec- or werd de vijand deels in tegen- afgeslagen. De gisteren voortgezette aan- valspogingen der Sow jets tus- sohen Wolga en Don mislukten met buitengewoon groote ver- iieaen. De Duitsche tegenaan- vwl sloeg hen tot achter hun ateélingen van uitgang terug. Talrijke gevangenen werden gemaakt en buit binnengebracht Plaatselijke aanvallen in de groo- bocht van den Don mislukten. gevechts- en slagvliegtui- !*i en duikbommenwerpers onóer- met goede uitwerking de oepen van het leger. Formaties schoten 43. chtxJoelartillerie en 8 Sovjetvlieg- neer. 3 Eigen toestellen gin- n verloren. Troepenverblijfplaatsen en spoor aan de middenloop n den Don werden overdag en nacht-s gebombardeerd. Z.W. van Kalinin en in het rond Toropets duren de ver eerde gevechten voort. Gevechts- en duikbommenwerpers deels in scheervlücht. rss-ietigende aanvallen op gereed &nöe pantserwagens. marchee- «a« kolonnes en voertuigkolon- i van den vijand. In den tijd van 20—30 Nov. ver- ietigden troepen van het leger in t brandpunten der gevechten in Oosten 1024 Sowjetpantserwa. nis, door luchtaanvallen werden 148 pantserwagens vernield, an het Cyrenaica front vonden hts plaatselijke gevechten plaats. Itsliaansch Weermachtbericht OME. 1 Dec. Het Italiaansche rmachtsbericht van heden luidt volgt: van vooruitgescho- elementen aan het front in Cy- iica. Concentraties van vijancle- gemotoriseerde strijdmiddelen len gebombardeerd door onze 'tuigen in de zone van den en twee toestellen werden Duitsche jagers op den grond ield. Gepantserde eenheden van pil hebben, gesteund door de tmacht geopereerd tegen in be ng zijnde Engelsch-Ameri- sche strijdkrachten in de streek Tunis. Eenige gevangenen ble- in onze handen, itsche en Italiaansche jagers en - tijdens gevechten 5 Brit vliegtuigen neergeschoten. Aan n op Palermo, Gela en Vita hebben slechts lichte le veroorzaakt. De afweerbat- troffen 2 toestellen, waar- er één in zee stortte en het neerkwam bij Stagna di BL Vijf der inzittenden werden ïgen genomen. Het aantal van het bombardement irijn en omgeving bedraagt 14 en 8 gewonden. Een red- vliegtuig is vart zijn taak niet n basis teruggekeerd. Britsche kolonnes en luchtsteunpun- ten werden door de luchtmacht met bommen en vuurwapens aangevallen. Duitsche en Italiaansche pantsertroe pen vielen met sterken steun der lucht macht oprukkende gemotoriseerde vijandelijke formaties in Tunesië aan en maakten gevangenen, Gevechtsvliegtuigen bombardeerden overdag en des nachts^iaveninstallatiës in Bone en Algiers, o.a. werd een groot transportschip getroffen. In het Z. van Engeland vielfcn jacht vliegtuigen overdag verschillende mi litaire installaties aan en schoten bo ven zee 2 vijandelijke vliegtuigen neer; 2 eigen toestellen worden vermist. Zooals in een extra bericht is medegedeeld, hebben Duitsche zee- en luchtstrijdkrachten in de maand November in totaal 166 schepen van te samen 1.03.5200 brt. tot zin ken gebracht. Zwaar beschadigd werden 102 schepen, waarvan een zeer groot aantal nog als totaal verloren moet worden beschouwd. Een Duitsche post aan de haven van Marseille. PK Gebauer-DV-RJ? H m. Voorrang voor moeder restie Darlan de ulle in Lagerhuis n Eden verleden week in het sche Lagerhuis in zijn nieu- mctie van woordvoerder der debuteerde,, was een der n, welke hem werden ge- of Darlan dan wel De Gaulle eigenlijke vertegenwoordiger ransch'en en dus als "bondge- van Engeland moest wórden zoo meldt een der cor- ïdenten van de „Köln. Ztg." linkerzijde interesseert pvallend voor De Gaulle, die als streng Katholiek en re- nair bekend stond. Een onaf arbeidersafgevaardigde .Strijden wij voor Darlan of 'e bevrijding der wereld." Hii dat Churchill De Gaulle erboden op Zondag 22 No- r een radiorede te houden. tekst Eden reeds had Eden wilde hierop niet ingaan maar ten slotte toe'de vraag zoo mogelijk te zullen beant- van De Gaulle boos over de mededeeüng dat Fransch-West-Afri onder zijn bevelen zou geplaatst, is generaal Catroux, egenwoordiger van De Gaul- Syrië, in Londen aangeko- aar verluidt om een bemirt- poging tusschen De Gaulle lan te ondernemen, Guardian" dringt de puhi'catie van de over- t «"sschcn g°nwaal Eisen- en Darlan. In het verordeningenblad van gisteren. 30 November, is een be sluit verschenen van den secretaris generaal van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, be treffende het tentoonstellingswezen. Door dit besluit wordt het tentoon stellingswezen in Nederland, waar voor tot dusverre geen enkele rege ling bestond, geordend. De strekking van dit besluit is tweeërlei: In de eerste plaats zal het depar tement er voor kunnen waken, dat niet vërschillende tentoonstellingen, die binnen een bepaald gebied ge houden worden, elkander beconcur reer en. Het departement zal dus in het algemeen coördineerend werken ten aanzien van alle in Nederland te houden tentoonstellingen. In de tweede plaats zal het depar tement er voor zorg dragen, dat de tentoonstellingen zullen voldoen aan de eischen. welke een goede volksvoorlichting stelt. In het bij zonder zal het departement- aan dacht hebben voor de tentoonstel- lingstechnische en aesthetische kan ten. Volgens het tweede lid van art. 1 geldt het besluit niet voor jaarbeur zen. streekbeurzen, tentoonstellin- 'en van landbouw- en veeteeltpro- lucten en eenige andere soorten uitstallingen. Voor de voorbereidingen van elke tentoonstelling heeft men de goed keuring van den secr.-generaal van het departement van Volksvoorlich ting en Kunsten noodig. Het is im mers noodzakelijk, dat men zich bii den aanvang van de voorbereiden de werkzaamheden verzekert van de goedkeuring van het departe ment. opdat niet zeer belangrijke en kostbare voorbereidingen vergeefs zullen geschieden. Voor het openstellen van een ten toonstelling voor het publiek heeft men wederom toestemming van den secretaris-generaal noodig. Voor hei verkrijgen van deze toe stemming hoort men zeer uitvoerige gegevens in te zenden. De secreta ris-generaal zal ook de plannen fi nancieel beoordeelen. Van groot belang is. dat vast komt te staan, wie verantwoorde lijk is voor de uitvoering van de tentoonstelling en voor de nako ming van de terzake bii de tentoon stelling afgeslotencivielrechtelijke overeenkomsten. De secretaris-generaal zal aan in Nederland gevestigde inzenders toe stemming moeten verleenen voor de deelneming aan in het buitenland te houden tentoonstellingen, zulks in verband met de verantwoordelijk heid voor een goede volksvoorlich ting. De secretaris-generaal zal ook uitstallingen van welken aard ook. van een enkelen ohdernemer. kun nen Verbieden, zulks in het belang van de eischen der volksvoorlich ting. Het departement van volksvoor lichting en kunsten wil niet alleen coördineerend werken, doch ook. zii het op meer indirecte wijze, den organisatoren van tentoonstellingen met raad en daad ter zijde staan. Komt uw gemeenschapsplicht na. Geëischt wordt, wat ware beschaving vordert IN dezen tijd van wachtende rijen voor distributie- en eva cuatiebureaux. fruit- en tabakswin kels en vertrekkende vervoermid delen is het ..Honneur aux dames" meer en meer in het vergeetboek geraakt. Wij beleven thans een tijd. waarin de individuën meer dan ooit te voren met de ellebogen wer ken om zich al dringende een plaats te verzekeren. Deze verwildering van zeden schaadt ons volkskarakter. De stu- deerende vrouw, die gaarne blijk van zelfstandigheid heeft willen ge ven en daarom vaak een plaats weigerde, die haar door een noffe- Uik heer geboden werd. is ongewild mede oorzaak geweest, dat het beetje hoffelijkheid, dat ons volk had. min of meer verloren ging. Het ruwe optreden, dat dikwijls bij ver trekkende autobussen of in volle treinen valt waar te nemen, waar bij sterke mannen zich zitplaatsen veroveren en jonge moeders en moeders van groote gezinnen laten staan, is toch 'iets, dat op den duur de gemeenschap ernstig moet scha den. De Nederlandsche Volksdienst heeft dit begrepen en daarom een campagne opgezet om a.s. en jonge moeders en moeders van groote ge zinnen voorrang te verleenen op en in alle plaatsen, waar dit wensche- lijk is. De N.V.D. heeft voldoende werkelijkheidszin om dien voorrang niet voor alle vrouwen te vragen. Hij begrijpt, dat dan het praktisch gevolg zou zijn. dat de moegesiouw- de reizigers steeds zouden moeten staan en wachten, ook voor de niet vermoeide vrouw, die een bioscoop- je gepakt had of een visite had ge maakt. Zooals gezegd, vraagt de N.V.D. den voorrang slechts voor a.s. moe ders vanaf het begin van de 7de zwangerschapsmaand, voor jonge moeders van groote gezinnen, wan neer ze zich in openbare gebouwen, vervoermiddelen of bedrijven moe ten ophouden en hun geen zit plaats kan worden geboden. Deze wenschen zijn redelijk. zeer T\EZE wenschen zijn wel zoo re- •L/ deliik. dat ze door ieder wel denkend mensch zullen worden aanvaarde De N.V.D- weet echter, dat. wat redelijk is. daarom nog niet altijd aanstonds geschiedt. Hij weet. dat ook dit een kwestie van opvoeding is en wil daarom voor- loopig beginnen met voorrangskaar- ten uit te reiken aan a.s. moeders. De Voorrangskaarten worden uit geschreven door het Provinciaal Bureau en geteekend door den Prov. leider en den N.V.D.-arts. Deze kaarten zijn geldig van het begin van de 7de zwangerschaps maand tot en met 2 maanden na de bevalling. De vrouw, die een voorrangs- kaart wenscht. doet daartoe het verzoek bij het büurtschapshoofd van den N.V.D.. die haar een aan vraagformulier verstrekt en dit met een verklaring van den huisarts of den behandelenden arts. benevens een pasfoto van de aanvragende vrouw aan het Provinciaal Bureau van den N.V.D... Kenaupark 1 te Haarlem, zendt. Dit bureau zal tot alle provinciale en gemeentelijke overheidsinstanties en aan de ver- voerondernemingen. benevens aan de leiders van daarvoor in aanmer king komende ondernemingen het verzoek richten, aan houdsters van deze kaarten voorrang te verleenen. Kaarten met het opschrift ..Houd sters van geldige voorrangskaarten hebben voorrang" zullen daar, waar men aan de regeling meewerkt, verstrekt worden. Wanneer deze kaarten burgerrecht hebben ver kregen. zullen die ook verstrekt worden aan moeedrs met meer dan 5 kinderen, zonder hulp en aan zwakke vrouwen, invaliden, enz. Om ons volk van de wenschelijk- heid van deze maatregelen te over tuigen. zal de N.V.D. een propa- ganda-campagne inzetten. Eigenlijk moest deze campagne overbodig zijn Met eenig begrip van hetgeen be schaving vordert, zal men toch gaarne aan deze eischen willen vol doen. Het te lang staan wachten door een a.s. moeder toch kan groote nadeelen voor moeder en kind met zich brengen. Door haar dit te besparen, bevordert men de saamhoorigheid van ons volk. Wij doen daarom reeds thans een be roep op onze lezers om a.s. moeders afgetobde moeders van groote ge zinnen. zwakken en invaliden reeds dadelijk voorrang te verleenen. Dit moet. óók zonder kaarten, de ge woonte van ons volk worden, want dit past bij het Nederlandsche volk. omdat dit een volk met hooge cul tuur is. KL Boodschap van Roosevelt aan Sultan van Marokko Naar de Duitsche bladen melden, heeft president Roosevelt een bood schap tot den sultan van Marok ko gericht, waarin l7j e?n program ontvouwt voor de toekomstige welvaart der Marokkanen, waar bij ook Tanger wordt genoemd. De bladen zien hierin een nieuwe aanwijzing, dat de Amerikanen voornemens zijn zich duurzaam iTi Noord-Afrika te vestigen. Roosevelt slaat ook het oog op Marokko en zelfs op Tanger, dat daarvan geen deel uitmaaJtt. Blijkbaar, aldus de „Frankf. Ztg.", is het geheele Snaansche bezit in Noord-Afrika een voorwerp van speculatie der Amerikanen. Volg-jyfc de .Popoio di Roma" zou de Spaansche mobi lisatie een voorzorgsmaatregel zijn, welken men als een antwoord van Franco aan den president moet beschouwen. Distributie van zeep Tot en met 31 December 1942 ge ven de volgende bonnen recht op het koopen van de daarachter ver meide hoeveelheden zeep. De' met ..algemeen 452" gemerkte bon van de bonkaart voor voedings middelen en de met ..P eenheids- zeep" gemerkte bon van de aan kin deren uitgereikte kaarten geven recht: hetzij op het koopen van een stukje van 24 1/1 of 28 gram Licht gevulde eenheidstoiletzeep 40 of 57 pet., hetzij op het koopen van een stukje van 70 of 75 gram eenheids toiletzeep 14. 15 of 21 pet., hetzij op het doen wasschen van vijf kilogr. droge vuile wasch. De met ..algemeen 453" en de met ..P wasch poeder" gemerkte bon geven recht hetzij op het 'koopen van 250 gram wasch poeder of zeep poeder (oude of nieuwe samenstel ling). hetzij op het doen wasschen van negen kilogram droge vuile wasch. De met ..P toiletzeep" gemerkte bon geeft recht op het koopen van 1 stuk van 50 gram of voorzoo- ver nog voorradig 75 gram toi letzeep (oude samenstelling). De kaarten, waarop de bonnen ;.P eenheidszeep". ..P waschpoeder" en „GSSP toiletzeep" voorkomen, zul len de distributiediensten in den loop der maand Dec. aan betrokke nen uitreiken. Tevens is de geldigheidsduur van de voor eenheidszeep aangewezen bonnen ..algemeen 412". ..algemeen 431", ..N eenheidszeep" en ..O een heidszeep" van de voor waschpoe der aangewezen bonnen ..algemeen 413". ..algemeen 432". ..N waschpoe der" en „O waschpoeder" en van de bonnen „N toiletzeep" en ..E toilet zeep" verlengd tot en met 3^ Dec. 1942. Met nadruk wordt er de aandacht Maan Maan op vanavond om onder 1.55 aa 14.08 8 Dec. 16.30 uur 22 Dec. N.M. tot morgenochtend V.M 14 Dec. o 30 Dec. EK. 8.30 uur L.K op gevestigd, dat n a 31 Dec. 1942 de geldigheidsduur van geen enke le zeepbon meer verlengd zal wor den. terwijl na dien datum ook zooals al m het vorige persbericht gemeld de aflevering van onder scheidenlijk zeep. waschpoeder en toiletzeep op de bij den winkelier ingeleverde bonnen ..algemeen 335" ..algemeen 370". ..L zeep". „M een heidszeep". ..algemeen 336". „aig°- meen 371". ..M waschpoeder". ,.L toiletzeep" en ..M toiletzeep" niet meer geoorloofd zal zijn. Een uit zondering zal slechts gemaakt kun nen worden voor de bon 453, als mede. wegens de uitgifte hiervan eerst in den loop van Dec.. voor de bonnen ,.P eenheidszeep". ..P wasch poeder" en .P toiletzeep". ALLE TEXTIELKAARTEN VOL. LEDIG GELDIG. Met ingang van 1 Dec. 1942 kun nen van alle textielkaarten. welke per 1 Nov. 1941 zijn uitgegeven, ook de punten 1 tot en met 20 voor den aankoop van textielproducten wor den gebruikt. Zooals reeds bekend werd ge maakt. zijn de textielkaarten voor kinderen beneden den leeftijd van 1 jaar reeds volledig geldig, onge acht het tijdstip van uitgifte. Duitsche troepen in Stalingrad houden stand Berlijn gereserveerd over Sovjet- offensief. BERLIJN. 1 Dec.. In bevoegde Duitsche militaire kringen worden de Sovjet-berichten over groote successen, die de bolsjewisten de laatste dagen bij de herovering der industriewijken in Stalingrad zou den hebben behaald, met stellig heid ontkend. Verder volhardt men te Berlijn in een gereserveerde hou ding ten opzichte van Sovjet-offen sieven in den centralen en den Zui delijken sector van het Oostfront. Men verklaart, 'dat van Duitsche zijde geen nadere mededeelingen te verwachten zijn. zoolang de opera ties voortduren. De algemeene si tuatie kenschetste de militaire woordvoerder te Berlijn Maandag avond in dien zin. dat de posities der Duitsche en Sovjettroepen een vasten vorm beginnen aan te ne men. Hieruit valt echter nog niet af te leiden, dat het offensief dei- bolsjewisten ten einde zou zijn. Waar is admiraal de Laborde? N8et met „SttaMbourg" ondergegaan. BEiROJN, 1 Dec. Ten aanzien van de vele geruchten, die de Britsche en Amerikaansohe berich ten dienst hebben verbreid over admiraal De Laborde, marine commandant van Toulon, verklaart men te Berlijn momenteel niet met zekerheid te kunnen zeggen waar de admiraal zich bevindt Vast staat echter, dat hij nog in leven is. Admiraal De Laborde had aanvankelijk aan boord van de ..Strassbourg" willen blijven en met het schip willen ondergaan, toen do bemanning het in de lucht liet vliegen. Op uitdrukkelijk ver langen van Pétain liet hij dit plan echter varen en begaf hij zich aan land voordat de „Strassbourg" in de lucht vloog. Nieuwe wijziging in Britsche kabinet? GENEVE, 1 Dce. (D.N.B.) De politieke mèdewerker van de „Dai ly Herald" spreekt van een nieu we wijziging van het Britsche ka binet, in verband met de aanstaan de .benoeming van een nieuwen onderkoning van Britsch-ïndië. Churchill overweegt volgens het blad een lid der regeering voor deze functie te benoemen, hetgeen een nieuwe wijziging noodig zou inaken. Overigens moet de premier ook zorg dragen voor de vertegenwoor diging der regeering in het Hoo- gerhuis, waar een gebrek aan sprekers der regeering over rijks aangelegenheden begint te komen. De eenige, die op het oogenblik als woordvoerder der regeering voor deze aangelegenheden kan optreden, is de hertog van Devons- hire, onderstaatssecretaris op het ministerie voor Britsch-Indië. De „Observer" acht het mogelijk dat als onderkoning van Indië een Indiër wordt gekozen. In dat geval heeft Sir Tejbahacloer Sap- roe de meeste kans. Een zeer groot aantal jeugdstormers en -stormsters bracht Zondag een bezoek aan de tentoonstelling „Herlevend Nederland" in het Rijksmu seum te Amsterdam, bii welke gelegenheid zij het publiek vergast, ten op verschillende demonstraties als: zang, dans. muziek en EHBO. F»n nvwi-W Arrondissementsrechtbank te Alkmaar DESONDANKS BLEEF HIJ ONTKENNEN. De inbraak bü de fa. Lind. Op een nacht in Juli van dit jaar is een der vitrinekasten van de firma Lind in de Langestraat te Alkmaar ge kraakt en een kostbare zilvervos er uit verdwenen. Natuurlijk werd na de ont dekking van deze inbraak een onder zoek ingesteld en rechercheur van de Burg had het geluk, om eenige vinger afdrukken te kunnen maken. De ver- groote reproducties werden opgestuurd naar Den Haag en daar ontdekte men dat een zekere A. V. uit Amsterdam een linker ringvinger had, die niet min der dan 28 overeenkomsten vertoonde met de afdruk! En aangezien 12 over eenkomsten reeds voldoende zijn, om zekerheid te hebben van den werke- lijken bezitter van den vinger, was er aanleiding genoeg, om A. V. te arres. leeren. Deze ontkende natuurlijk, iets met den inbraak te maken te hebben, zelfs Lind overhandigde den rechercheur daags na den diefstal een bruine knoop en merkwaardig genoeg vond de re chercheur in de woning van V. een jasje van bruine kleur, waaraan de knoop ontbrak! V. wist op de rechtzitting van niets, gaf toe eens in Alkmaar te zijn geweest op een Vrijdagmorgen, maar verder ook nooit. t Hielp hem niet. want de offi cier vond het bewijsmateriaal ruim voldoende en rekening houdende met het feit. dat V. al eens was ver oordeeld voor een kleederdiefstal, eischte hij een jaar en 9 maanden gevangenisstraf. Mr. Spandow meende, dat het be wijs niet geleverd was. wees op de diverse verklaringen, welke verd. had afgelegd en die tot in de klein ste puntjes klopten en vroeg vrij spraak. AUTOBANDEN GESTOLEN. De Alkmaarder C. A. de G.. met selaar van beroep, heeft in den herfst van dit jaar vier keer dief stal gepleegd van autowielen. waar bij het uitsluitend te doen was om de binnen- en buitenbanden. Verdachte bekende en hoorde 1 jaar en 3 maanden tegen zich ei schen. Mr. Spandow vroeg clemen tie. HOORNSCHE FIETSENDIEVEN Twee Hoornsche fietsendieven. C. de W. en W. de H. hoorden na hun volledige bekentenis elk een jaar tegen zich eischen: nog al mild. waar de Officier hier reden had RADIOPROGRAMMA donderdag 3 december. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Kinderkoren zingen (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Frlsch begonnen (gr 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Gesprek met Peter. 8.50' Otto Dobrindt en zijn orkest (gr.). 9.05 Orgel en zang (opn.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Robert Gaden en zijn orkest (opn. en gr.). 10.00 Orkest Carlo Car- cassola. 10.30 Zoo is Katwijk, klankbeeld. 10,45 Orkest Carlo Carcassola. 11,15 Verkorte opera „Ernani" (gr.). 13.00 Almanak. 13.05 Orkest Malando en solist. 13.45 BNO: Nieuwsberich ten. 13.00 De Melodisten, soliste en gramo- foonmuziek 14.00 Melodieën uit een uitstalkast (opn.). 14.45 Zlgeunerspel (gr,). 15.00 Voor dracht. 15.15 Richard Strauss programma (gr. i. 16.15 Rossini's Barbier van Sevilla, door het „Deutsche Theater in den Niederlanden", voordracht met muzikale Illustraties. 16,45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Orgelconcert. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 17.45 Amusementsorkest en solist. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Berlijijsch Philharmo- nisch orkest (gr.). 19.00 Brandende kwesties. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19.15 „La damnation dé Faust", opera. 21.10 Pianovoordracht (gr.). 31.45 BNO: Nieuwsberichten. 23.00 Lichte vloolsoli (gr.). 22.30 Dansmuziek uit Artls (gr.). 33.20—24.00 Nachtmuziek van klassieke meesters (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 1.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Gesproken binnenlandsch overzicht (opn.). 8.00 De landelijke ruitersport in den nieuwen tijd. 8,15 Twee ouvertures van Franz von Suppé (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsbe richten. 8.40 Pro Arte kwartet (gr.). 9.00 Gitaren en violen bezongen (gr.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Cltaren en violen bezongen (gr.). 10,00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Sopraan met pianobegeleiding. 11.00 Sint Ni- colaasfeest in de 17e eeuw, luisterspel. 11.20 De Wiener Sangerknaben (gr). 11.30 Orkest Jack der Kinderen en gramofoonmuziek. 12.30 Zelf tulnieren. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Het Ütrechtsch Stedelijk orkest en solist (opn.).. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Gregor Serban en zijn Roemeensch orkest en gramo foonmuziek. 15.30 En hier is de koffergramo- foon (gr.). 16.45 BNO: Neiuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Lezing „Handelsagenten in het nieuwe Europa" 17.30 Wals en tango (gr 1. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Persoverzicht. 18.00 Spaansche marschen (gr.1. 18.15 Een kwartier bi) de Motor-W.A„ reportage. 18.30 Omroepsymphonle-orkest. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19.15 Klaas van Beeck en zUn orkest. 19,45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Met z'n drieën (gr.). 20.15 Trio Jan Hofmeester, Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuzeik. 21.45 bno- mi.„

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 1