NOORD-HOLLAND In Tunesië belangrijke stellingen Haalt nieer warmte uit uw kolen Distributienieuws Verduister i DAGBLAD VOOR veroverd Toenemende Duitsch-ltaliaansche tegenstand in Tunis Het Staphorster boertje overleden Landstand en landelijke ruitersport Zuinig stoken beteekent zooveel mogelijk warmte l Uit*.N.V. Uit*. Mij. Hollands Noorderkwartier. Redactie- en Admlnistratieboiean*: SCHAGEN: Laan 201. Tel. 444 12 lijnen. - DEN Hb'LDER: Konin^str 78. Tel. 2345 (2 lijnen). - ALKMAAR: Voordam 9 Tel. 3330 SCHAGER EDITIE Deze Couraht verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. oer m.m. Bij contract, binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. opl. op aanvr. 87ste Jaargang. No. 11971 4 pagina's Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar ZATERDAG 5 DECEMBER 1942 DUITSCH U* EERMACHTSBERICH1 Bedrijvigheid in de lucht Sowjetaanvallen tusschen Wolga en Don afgeslagen HOOFDKWARTIER VAN DEN FuHRER, 4 Dec. (D.N.B.) Het opperbevel van de. weermacht deelt mede: De Sovjets vielen ten Noordoos ten van Toeapse en 'aan de Te rek wederom met sterke strijdkrachten tevergeefs aan. Duitsche snelle formaties voerden de laatste twee dagen in het gebied ten Noorden van de Terek succesvolle aanvals- operaties* uit,_behaalden aanzien lijke terreinwinst en vernietigden ■verscheidene vijandelijke cavalerie en gemotoriseerde afdeelingen. Tal rijke gevangenen en een gil^ote buit wapens en voertuigen werden binnengebracht. IA het verloop van de gevech ten in de Kalmuikkensteppe werd opnieuw een .vijandelijk bataljon infanterie uiteengeslagen, acht pantserwagens en talrijke voer tuigen vernietigd.- en de belang rijkste ravitailleeringsweg van den vijand verbroken. Tijdens de voortgezette ver- bitterde afweergeveohten tus schen Wolga en Don storttetl gisteren herhaalde krachtige aanvallen der Sowjets met groote verliezen ineen. Zesen- dertig pantserwagens werden vernietigd. Honderden gevan genen, wapens en andere buit vielen in handen van onze troepen. In de groote bocht van den Don hamen eigen aanvallen, ondanks ihardnekkigen tegenstand van den [vijand een gunstig verloop. In den sector Kalinin-Ilmen- meer mislukten wederom krachtige pantser- en infante- rie-aanvallen der Sowjets met groote bloedige en materieele verliezen. De vijand verloor opnieuw 49 pantserwagens. Eskaders gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers kwa men met succes in de ver bitterde afweergevechten v tus- schenbeide. Jadhtvliegers dwongen sterkere vijandelijke vliegtuigformaties tot den strijd en schoten 22 Sowjettoe- stellen neer. Vier vliegtuigen werden door luchtdoelartillerie vdn de luchtmacht vernietigd. Drie eigen toestellen worden vermist. 'Aan het front in Cyrenaica we- derzijdsche artilleriegevechten. In Tunesië veroverden Duitsche troe- Italiaansch Weermachtbericht ROME, 4 Dec. (Stefani). Het Italiaansche^ weermachtbericht van heden luidt als volgt: Hevig artillerievuur op onze vooruitgeschoven stellingen aan het front in Cyrenaica is doeltref fend beantwoord. Iri Tunis hebben Duitsche afdee lingen een belangrijke positie ver overd. waarbij zij 454 gevangenen maakten, ander wie zich 18 offi cieren bevonden. Tijdens een schit terende actie heeft een batallon bersaglirfri ruim 300 Engelsche valmschermjagers gevangen geno Luohtformaties der spil heb haar aanvallen overdag en des nachts'op de havens van Fransch Noord-Afrika en voor an liggende schepen voortgezet. levèndige luchtgevechten Duitsche jagers zestien toestellen neergescho In het centrale deel van de Zee heeft een onzer verkenningsvliegtuiugen tijdens gevecht met vier Spitfires er één neergeschoten en een tweede beschadigd. Het verken- keerde, doorzeefd van togels, op zijn basis terug. Het Citta di Trapani is en gezonken. Er be zich geen enkele gewonde lan boord. Van de 120 -personen, aan boord waren, zijn er 104 onder wie alle Roode Kruis verpleegsters. Britsche toestellen aanvallen gedaan op eeni plaatsjes op Sicilië, onder de vielen twee ge vonden. Een vliegtuig, dat door afweerbatterijen was getroffen, s brandend neergestort nabij Au- Een van onze torpedoboolen bevel van corvetkapitein Jenjamino Farina heeft een vijan- lelijke duikboot tot zinken ge- iracht. Het verkenningsvliegtuig, waar- an in 't communiqué van heden goede succes in de Middelland- che Zee behaald wordt medege- leeld, stond onder bevel van ka- Vittorio Bitonti e"n had als vaarnemer den luitenanf-ter-zee klasse Nuccio Peloni aan loord. pen belangrijke stellingen. Italiaan sche troepen vernietigden een for. matie Bïtftsche parachutisten. Er werden 754 gevangenen binnenge bracht. Formaties der Duitsdhe en Italiaansche luchtmacht vielen in duik- en scheervluchten vijande lijke pantserwagens en voertuig colonnes aan. Nachtelijke aanval len werden ondernomen op de ha veninstallaties en het vliegveld van Bone en op het vijandelijke ravitailleeringsverkeer in Algerije. Duitsche jagers schoten 16 Britsche vliegtuigen neer. Twee eigen toe stellen worden vermist. In den tijd van 21 tot 30 Novem ber verloor de Britsche luchtmacjif 111 vliegtuigen, waarvan 62 in het Middellandsche Zeegebied. In den zelfden tijd gingen in den strijd tegen Groot-Britiannië 50 eigen vliegtuigen verloren. Tijdens1 herhaalde aanvallen op de Britsche kust brachten Duitsche motortorpedobooten den eersten December een koopvaardijschip van 3000. brt. en een beveiligings vaartuig, den 3en December een torpedojager van de „Hunt"- klasse en twee koopvaardijschepen van tezamen 4500 brt. tot zinken. Na hevige nachtelijke gevechten mej,, vijandelijke torpedojagers keerden alle booten op hun steun punt terug. „Isaac Swgers" bij Noord- Afrika ondergegaan De eerste lord der admiraliteit. Alexander, heeft Donderdag in het Lagerhuis volgens Reuter opge merkt. dat dé Engelsche scheeps- verliezen b;j de actie in Noord-Afri- ka geringer zijn dan men heeft ver ondersteld. De verliezen aan koop vaarders zullen evenwel niet wor den gepubliceerd. Van de verloren oorlogsschepen noemde Alexander de torpedoja gers Brook en Martin, het korvet Gardenis. de beide kotters Walney. en Hartland, de sloep Ibes. een ra-' vitailleeringsschip. de Mecla. den mijnenveger Alge'rienne. het lucht- doelartillerieschip Tynwald en het kleine vliegkampschip Avenger be nevens den Nederlandschen torpe dojager Isaac Sweers. Utt oude benzine vaten hebben de Nederlanders aan het Oostelijk front ï«n watertank gebouwd. Het water wordt door een filter In de vaten ge- >ojnpt en kan te allen tijde worden ifaetant SS PK Verweer-O H-P H m De Londensche bladen schrijven omtrent de gevechten iri Tunis, dat de Duitsch-ltaliaansche tegenstand aldaar van dag 'tot dag sterker wordt. Vooral in de .lucht vinden hardnekkige gevechten plaats, doch ook op den grond is het tot enkele -vige gevechten gekomen. De/.,Times" meldt, dat het eer ste Britsche leger, dat inmiddels met Amerikaansche tanks versterkt is. op steeds sterkeren vijandeliiken tegenstand stuit. Het is volkomen misleidend, wanneer een geallieerd oorlogscorrespondent verklaart, dat de luchtmacht van de spil zich van Tunis naar Sicilië heeft terugge trokken. omdat het vliegveld van Bizerta door luchtaanvallen is ver nield. Een dergelijk bericht mist eiken grondslag. Zelfs een Ame rikaansche woordvoerder in Londen heeft moeten toegeven, dat er geen bewijs-is voor de eventueele juist heid van dit gericht, en dat de vij and -integendeel een van zijn beste typen gevechtsvliegtuigen naar Tu nis heeft gezonden, tegenover wel ke de geallieerde luchtmacht het niet gemakkelijk heeft. STAD EN LANDE VERDEELT BOUWGROND ONDER DE ERFGOOIERS. Stad en lande van Gooiland, de or ganisatie van erfgooiers, heeft in het vorig seizoen door de van overheids wege opgelegde scheurplicht ruim hon derd H.A. van haar omvangrijk grond bezit geseheurd. Öp deze gronden zijn toen aardappelen voor de voedselvoor ziening verbouwd. Thans heeft stad en lande krachtens een besluit van haar bestuur deze 100 H.A. bouwland ver- i deeld onder de erfoooior». Nu de lange, donkere avonden er weer zijn beeft de Vrijwillige Reddingsr brigade te Apeldoorn haar mensch- lievende taak hervat. Gewapend met reddingslijn, «ignaalhooro en zak lantaarn trekken de vrijwilliger» er ongeacht regen of koude lederen avond op uit, om hun medemenschen voor een verdrinkingsdood te be hoeden. VNP-Zevlemaker-Pax Hol!, tn Eenige wenken voor het gemengd stoken van brandstoffen 's GRAVENHAGE, 4 Dec. Nu het in het algemeèn niet mogelijk zal zijn, dat een brandstoffenhandelaar aan ai zijn afnemers precies die soort, kwali teit en afmeting brandstof levert, wélke men altijd gestookt heétf, vol gen hieronder eenige wenken, waarme de een ieder zijn voordeel kan doen. Allereerst moge er op gewezen wor den,, dat men voorheen in kachels en haarden vrijwel uitsluitend anthraciet- nootjes 3 (20 tot 30 m.m.) stookte, doch dat men ook anthracietnoten 1 (50 tot STAPHORST, 4 De* Óp 74- jarigen leeftijd is hier .overle- deh Lambert Stegeman P%n-, bekend als het „Staphorster boertje". Als zoodanig had Ste geman den verkoop van krui den overgenomen en voortge zet van zijn vader, die om ve le frappante genezingen in het geheefe land cn ook daarbui ten bekendheid had verwor ven als het „Staphorster boer tje. Een zelfde faam heeft Lambert Stegeman zich niet. eigen kunnen maken. Maar toch vonden velen ook bij zijn kruiden baat. Met hem is een bekende Staphorster figuur heengegaan. De stem der SS Luistert op Zondag 6 December naar de stem der SS. Hilversum I. van 1-1.30 uur tot 11.45 uur. Onder werp: „Germaansche SS en Ger- maansch hoerendom. AAN DE FAMILIELEDEN VAN DE VRIJWILLIGERS IN DE WAFFEN SS EN HEI LEGIOEN. De Germanische Freiwilliger Leitstelle deelt mede: Het is zeer goed mogelijk, dat men fa milieléden of bekenden op fo to's van de Waffen-SS en het legioen in dagbladen, tijdschrif ten of het filmjournaal herkent Een zeer begrijpelijke wensch is dan ook deze foto's, te befcitten. Schrijft u met nauwkeurige op gave waar u de foto gezien heeft aan de Germanische Frei williger Leitstelle. Den Haag. Plein 1. De betreffende «foto wordt u dan toegezonden. 80 m.m.) en anthracietnoten 2 (30 tot 50 m.m.) kan gebruiken, 1. Men kan anthraciet gemengd sto ken met eiérbriketten, essnootjes en bruinkoolbriketten, wanneer men er zorg voor draagt, dat de stukgrootte van de brandstoffen ongeveer dezelfde is. Bij gemengd stoken van anthraciet met cokes dient de cokesafmeting klei ner 'te zijn. 2. Het mengen van cokes mét an thraciet biedt het voordeel, dat het vuur beter doorbrandt, een vuur met enkel cokes gestookt, dooft eerder. 3. Als men eierbrikettten met an thraciet mengt, heeft men minder last van het pek, dat bij de bereiding van eierbriketten als bindmiddel voor het anthracietgruis wordt gebruikt. Pek heeft een hoog gasgehalte en vormt bij verbranding veel roet. Stookt men in een vuur enkel eierbriketten, dan moet men telkens kleine beetjes vérsche brandstof bijvullen en pas nadat de vorige verbrand zijn. Ook moet men het vuur eerst door laten branden, voordat men het tempert. 4. Men kan ook cokes en eierbri ketten gemengd stoken, cnits de stukgrootte, van de cokes kleiner is. Hierdoor brandt de fcokes vlotter door en heeft men minder last van het roeten van het pek. 5. Essnootjes. ook wel keuken- of kachelnootjes of half- of driekwart- vette kolen genaamd, hebben bak kend vermogen, d.w.z. als de kolen op een vuur warm worden, bakken de enkele stukje aan elkander vast en vormen een koek 'op het Vuur. Men kan het bezwaar van dit bak ken voorkonjen. door de essnootjes gemengd te stoken met anthraciet van dezelfde stukgrootte'of met co kes van een kleinere afmeting. 6. Turf moet voor het gebruik in haarden of haardkachels verkleind worden tot stukken van ca. 40 mm. in het vierkant en slechts met kleine hoeveelhedefi tegelijk op goed doorbrand vuur worden ge- racht. Bovendien verdient het. als men turf -stookt, aanbeveling het vuur pas te temperen als de versch opgebrachte brandstof flink doorge brand is. Turf verbrandt sneller dan anthraciet. Menging met an thraciet. eierbriketten of bruinkool briketten heeft weinig »zin. Het brandend houden gedurende den nacht kan het beste gêschieden door uitsluitend anthraciet. eierbriketten of bruinkoolbriketten te stoken. In een centralen verwarmingsketel kan men cokes gemengdvmet pers- turf stoken. De persturf bêhoeft dan niet verkleind te worden. Land' en tuinbouw EINDELIJK ÉÉN ORGANISATIE. 's-Gravenhage. 4 Dec. Een der organisatievormen ten plattelande. die van dezen tijd niet te lijden heeft gehad, is die.der landelijke ruitersport, zooals die vertegenwoordigd wordt door de Nederlandsche Fed'eratie van Landelijke Rii- vereemgingen. Alleen voor het Zuiden geldt dit niet. Daar toch werkte men in confessioneel geörienteerde bonden en deze zijn in den storm van dezen tijd ontworteld. Eén organisatie. Zoo kon men eindelijk komen tot één organisatie voor de landelijke ruitersport. Bii besluit van 20 Juli j.L van het Dep. van O., K. en W. werd de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijveréenigingen er kend als adviseerend orgaan bij het gesubsidieerd onderwijs in paarden kennis in den vorm van cursussen voor de landeljjfce bevolking. Dit besluit werd aan de federatie ter kennis gebracht via den Nederland schen Landstand, waaruit duidelijk bleek, dat de secr.-gen. zich op het standpunt stelde, dat het hier een zaak betrof, welke ressorteert on der de nieuwe boerenorganisatié. Een -standpunt, hetwelk volkomen te begrijpen is en moet worden toe gejuicht. omdat de landelijke rui ters jaren achtereen pogingen in het werk- hadden gesteld, bij de voormalige landbouworganisaties belangstelling voor het landelijk rijvereenigingswezen te wekken. Povere resultaten bij de voormalige landbouworga- nisaties. Hoe poover de resultaten bij deze organisaties waren, weet ieder, die van het landelijk rij vereenigings we zen op de hoogte-is. Thans zijn deze organisaties 'opgevolgd door den Nederlandschen Landstand. De Landstand wees erop. dat op de fe deratie th'ans de taak rust de boe renbevolking tot hetvolgen van onderwijs op paardengebied. meer op te wekken, waarbii tevens werd gezegd, dat het de wensch van den directeur-generaal van den land bouw was. dat een en ander in vol ledig overleg met den Nederland schen Landstand, die de federatie volledig, zoowel moreel als finan cieel wenscht te ondersteunen, zou geschieden. Hoe de Landstand zich de taak van de federatie voorstelt, is duidelijk geworden door den rondschrijven van den leider van de arbeidsgemeenschap ..Landelijke Ruitersport" van den Nederlandschen Landstand, waarin precies de verhouding werd geregeld van de landelijke ruitersport tusschen den Land stand en de federatie. Bij de hoofdafdeeling I. vèn den Landstand is nl. een dienst of on- derafdeeling ..Landelijke Ruiter sport" gevormd. Deze dienst krijgt den naam ..Arbeidsgemeenschap" en staat onder een leider, waarvoor de secretaris der federatie, de heer W. Slob. te Hoofddorp is benoemd. De arbeidsgemeenschap zal ter berei king van het doel det landelijke ruitersport zelf de noodige richtlij nen geven aan den leider. Zoo zal de landelijke ruitersport volkomen tot haar recht komen, meer dan in het verleden het geval was. Zooals reeds is medegedeeld, zijn de plannen om vanwege den Landstand te Hoofddorp een rij- en menschool in het leven te roepen, in vergevor derd stadium. Hiermede gaat dan tevens een lang gekoesterde wensch van de landelijke rui ters in vervullirig. De federatie zal hier een steun bij haar ar beid ontvangen, welke haar stoutste droomen zal kunnen overtreffen. Tot besluit zij nogmaals erop ge wezen. dat de meening als zou de bereden W.A. ingeschakeld worden bij de rij vereenigingen. of de lan delijke ruiters buiten hun wil in gelijfd worden bii de bereden W A DE NIEUWE BONNEN. Voor de volgende week zün aan gewezen de bonnen 62 voor het koo- pen van de gebruikelijke rantsoe nen brood, beschuit, vleesch. aard appels. melk. taptemelk, en twee rantsoenen tabak voor de mannen. DE NIEUWE BOTERBON. i Gedurende het tijdvak van Zon dag 6 tot en met Donderdag 17 De cember 1042 geven de met ..boter 62" gemetkte bonnen van de"bon- kaart voor voedingsmiddelen elk recht op het koopen van 125 gram boter. WIE AARDAPPELKAARTEN TE GEN RIJSTBONNEN KUNNEN RUILEN. Oosterlingen kunnen wederom, evenals gedurende de vorige distri butieperioden. gedurende de perio de van 29 November tot'en met 26 December 1942 ten hoogste één aardappelkaart bij de plaatselijke distributiediènsten inwisselen tegen rantsoenbonnen voor rijst. Personen, die een toeslagkaart voor aardappelen wegens bii zonde ren arbeid bezitten, kunnen boven dien nog één aardappelkaart ruilen. De toeslagkaart voor aardappelen, wélke is uitgereikt aan houders van L-inlegvellen, kaft echter niet ge ruild worden. Ook personen, die behooren tot de inheemsche bevolking van Neder- landsch West-Indië kunnen van de boven ómschreven regeling gebruik maken. SERVIESGOED EN METALEN KEUKENGEREI. Met ingang van 1 December 1942 valt keukengerei, vervaardigd van gegalvaniseerd of geëmailleerd ijzer of aluminium, onder de distributie en mag mitsdien slechts gekocht, verkocht of afgeleverd worden te gen geldige bonnen. Tn hét tijdvak van 1 tot en met 31 December 1942 geeft elk der bonhen 3—77. 378. 3—79. 3—80 en 4—77. 4—78. 4—79 en 4—80 van de bonkaarten voor voedingsmidde len 13de periode K 310 en K 340 (kinderen tot en met 13 jaar) bij gelijktijdige inlevering van één der punten 01 tot en met 04 van de EV. kaart- voor serviesgoed tezamen het recht op het koopen naar keuze van serviesgoed of het hieronder ge noemde metalen keukengerei tot een waarde van één punt. In verband met de bevoorrading Man ii Maan op vanavond om onder 4.36 <yQ 15.22 8 Dec lo. 28 uur 22 Dec. N.M. tot morgenochtend V-M 14 Dec. o qo 30Dec. EK. 0.33 uur L.K. Zondagavond om onder 5.56 *ot Maandagochtend 15.55 N 8.34 uur van den handelaar moet het publiek bij de aanschaffing van de onderha vige artikelen de noodige soepelheid betrachten, met dien verstande, .dat het genoegen moet nemen met" de artikelen, welke de handelaar in voorraad heeft. De volgende artikelen, vervaar digd van gegalvaniseerd of geëmail leerd ijzer of aluminium, zijn op op bovengenoemde bonnen te ver krijgen: Afwaschbakken. bedkruiken. bed- kruiken voor babies. bekers, bor den. braadsleden, drinkbussen, eet ketels. emmers, etensdragers 3 afd.. idem 4 en 5 afd.. inmaakketels. ste- riliseerketels met en zonder inzet, waschketels en teilen, ketels: fluit ketels. gasketels. zakketels. koffie kannen. kóekepannen, lepels (schep- soep- en saus), marmieten, melkkan nen. meikkokérs. pannen, schalen en schotels met deksel (vuurvast), zonder deksel, schuimspanen, thee potten. vergieten, waterkannen, zeeften voor waschketels. geëmailL en idem gegalvaniseerde. GEWONE PEPERMUNT NOG STEEDS OP DE BON. Van bevoegde zijde vestigt men er de aandacht op. dat onder calci- um-pepermunt. welke volgens een kortgeleden verschenen bericht zonder bon verkocht mag worden, •uitsluitend calciunttabletten met pepermuntsmaak verstaan moeten worden. De gewoneperpermunt- soorten zijn slechts verkrijgbaar te gen inlevering van versnaperingen bonnen. ONGELDIGE TABAKSBONNEN. 's-Gravenhage. 4 Dec. De bonnen 56. 58 en 61 van de tabaks- kaart en van de sigarettenkaart zul len niet geldig worden verklaard Voor het koopen.van tabakswaren. Men kan hen derhalve vernietigen. De kwestie Darlan Naar de Londensche correspon dent van Svenska-Dagbladet meldt, lokt de vorming van een soort re geering door Darlan in Londen slechts een glimlach uit. Men is daar van meening. dat dit laatste optre den van Darlan een operettekarak ter draagt. Een onaangenaam ge voel over de geheele affaixe-Darlan blijft echter bestaan. De pers ver mijdt over dit onderwerp te spre ken. terwijl de Lagerhuisleden zoo vasthoudend zijn. dat Eden zich genoopt heeft gezien, een verkla ring af te leggen. De aandacht is zeer getrokken door Roosevelts verklaring over liet bezoek van de Gaulle. waarin de president ontkent, dat de Gaulle zou zijn uitgenoodigd. Te Londen ge looft men. dat de Gaulle bij de Ame rikanen niet in hoog aanzien staat. Stelende agenten gearresteerd Te Bussum zijn $rie agenten Van politie, deel uitmakende van het plaatselijk politiekorps in arrest gesteld wegens diefstallen. Deze agenten hebben schromelijk mis bruik gemaakt van hun vertrou wenspositie, Inplaats dat zij de hun toevertrouwde panden naar behoo ren bewaakten hebben zij, gebruik makend van de nachtelijke duister nis, diefstallen gepleegd in aard appelopslagplaatsen en in levens- middelenmagazijnen. Ook hebben zij zich voorwerpen w.o. zeer kostbare, toegeëigend uit woningen die gevorderd waren, doch waaruit de meubelen nog niet verwijderd waren. Vele artikelen uit. de woningen afkomstig werden bij de agenten in beslag genomen. De wnd. commissaris van politie had reeds eenigen tijd aanwijzin gen, doch de bewijzen stapelden zich op en thans heeft het hoofd van het politiekorps ingegrepen en de onbetrouwbare agenten in arrest gesteld. Zij worden voorge leid voor den officier van justitie. J. C. W. VAN DE WIEL DEKEN VAN HAARLEM. HAARLEM, 4 Det. Pastoor ,T. C. W. van de Wiel, tot dusver deken en pastoor van Hoorn, is door den bisschop van Haarlem benoemd tot deken van het deke naat Haarlem en tot pastoor der H. Josephparochie aldaar, als op volger van den op 13 November j.1. overleden ri*»kf»r« AT C WIE TEVENS EXTRA BOTER HET KERSTMIS KRIJGEN. In verband met de* beschikbaar stelling van het extra rantsoen boter voor Kerstmis op bon „Al gemeen 416", wordt bekend ge maakt dat'"arbeiders, die in het buitenland \verkzaam zijn, vreem delingen en Rijnsehippers, voor zoover deze personen met Kerst mis hier te lande vertoeven, één rantsoenbon voor boter extra zul len cfctvangen. Te^en inlevering van bon „Al gemeen 446" bij de plaatselijk? distributiediensten zullen voorts personen, die te werk zijn gesteld bij den Rijksdienst voor de werk verruiming, bij de Organisation Todt of bij den Arbeidsdienst, voor zoover zij tusschen 6 en 24 Decem ber weder in het bezit van hdn distributiebescheiden zijn gesteld, alsmede personen, die tusschen 6 én 24 December uit een- ziekenhuis zijn ontslagen deze laaisten op vertoon van een daartoe strek kend bewijs van de ziekenhuisad ministratie eveneens ean rant soenbon voor boter ontvangen. Hetzelfde geldt voor kinderen, die in het tijdvak van 6 tot en met 24 December 1942 zijn geboren, als mede voor woonwagenbewoners en voor schippers en hun opvarenden. Laatstgenoemden moeten daarbij tevens het bevrachtingsboekje over leggen. Herfst In den Noord Oostpolder. Onder zware regenbuien trekt de eerste spoortrein, bestaande uit materiaalwagens door het nieuwe I»nA VND- D..u«- D-- U_H -

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 1