D. KOSSEN-Dikstul, Woensdag 16 December '42 Het Woonhuis Administratiekantoor A. MOSK „MAISON DEELS" Oudegracht 231, Alkmaar. Tel. 3.5.2.8 ROOSJES Wieringermcer INENT1NGSWET 1939. Nog steeds worden de in art. 1» der Inentingswet bedoelde verkla ringen niet tijdig door de ouders ten raadhu,ize ingeleverd. In dit ver band vestigt de burgemeester de aandacht op de bepalingen, vervat in de art. 1 en 7 der Inentingswet 1939. welke als volgt luiden: Art. 1. Hii. die de ouderlijke macht of de "voogdij uitoefent over een kind. is verplicht, voordat het kind den leef li; d van een jaar heeft bereikt, ihet bewijs te leveren, dat het kind met inachtneming van het bii of krachtens deze wet bepaalde tegen pokken werd ingeënt', of een door hem onderteekeiide verklaring over te leggen, houdende de reden, waar om zoodanige inenting achterwege wordt gelaten. Artikel 7. 1. Hij. die voordat het kind. waar over hu de ouderlij kij macht of de voogdij uitoefent, den leeftiid van een jaar heeft bereikt, niet levert het bevrijs van de inenting tegen pokken, bedoeld in art. 3. noch overlegt een verklaring, als bedoeld an art. 4. alsmede hij. die geen ge volg geeft aan een oproeping, als bedoeld in art. 5. wordt gestraft met hechtenis, van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. 2. Indien het kind staat onder voogdii van een vereeniging. stich ting of instelling van weldadigheid, geldt het in het vorige lid bepaalde voor de bestuurders van die ver eeniging. stichting of instelling van Weldadigheid. 3. De in dit artikel strafbaar ge stelde feiten worden beschouwd als overtredingen. 4. Hij, die geen gevolg heeft gege ven aan een oproeping, als bedoeld m artikel 5. is niet strafbaar, in dien blijkt, dat hij een geldige re den van verhindering heeft gehad. BELANGRIJKE KENNISGEVING. Distributiedienst. De uitreiking van bonkaarten enz. welke aanvankelijk was vastgesteld op Maandag 14 December in hotel Smit te Middenmeer. komt te ver vallen en zal plaats hebben op Woensdag 24 December in 't dorps- huis te Middenmeer. Tevens maakt de leider van den distributiedienst Wieringermeer be kend. dat het gebruikelijke spreek uur van den leider te Middenmeer en Hippolytushoef op denzelfden dag en uur weder zal worden ge houden. INLEVERING INKWARTIE- j RINGSBILJETTEN. Zij. die thans nog onderteekende Jnkwartieringsbiljetten in huri be zit hebben, dienen deze met den meesten spoed ten raadhuize ter betaling aan te bieden. Uitbetaling geschiedt aan het kantoor van den ontvanger des morgens van 912 uur. Na Woensdag 16 December worden geen betalingen meer ge daan. AFGIFTE VERHUISKAARTEN. Nog steeds worden aangiften tot verhuizing' binnen de gemeente, dan wel tot vertrek naar een andere, ge meente gedaan, zonder dat de hier toe vereischte vergunning kan wor den overgelegd. In dit verband brengt de burgemeester onder de aandacht, dat deze aangiften niet kunnen worden geaccepteerd. Aan vragen om toestemming tot verhui zing dienen te worden gericht tot den directeur van het Evacuatiebu- xeau te Alkmaar. St. Laurensstr. 3. LOOP DER BEVOLKING j[ over de maand Nov. '42. Gevestigd: G. J. Huisman, van Groningen naar Torenstraat 9. Middenmeer: M. Kremer. van Rhe- den naar Alkmaarscheweg C 35. Middenmeer: J. Wildeman van Ab- bekerk naar Kerkstraat 36. Sloot- dorp; M. Bakker, echtg. J. de Boer. van Amsterdam naar Brugstraat 35. Middenmeer; gezin M. Weidema van Wieringen naar Kon. Emmastraat 5. Slootdorp; H. v. d. Wal van Oost- stellingwerf naar Zuiderdijkweg M 37. Wieringerwerf; G. Posthuma Linthorst van Leeuwarderadeel n. Kerkstraat 18. Slootdorp: Wed'. J. A. Wouters-van Santvoort van Til burg naar Slootweg 7. Slootdorp: gezin J. Postma van Menaldumadeel naar Ulkeweg A 27. Slootdorp; L. Dijkstra-Koster en 2 kinderen van Idaarderadeel naar Kerkstraat 37. Slootdorp; gezin J. Verpoorlen van Axel naar Molenweg B 67. Sloot dorp: gezin C. M. Groot van Heer- hugowaard naar SJpotweg 6. Sloot dorp: J. Boerhave $an Kampen n. Slootweg G 116. Middenmeer: P. Groenewoud van Amsterdam naar Oudelanderweg D 46. Middenmeer: C. Lagendijk van Klaaswaal naar Noorderkwelweg J 62. Wieringer werf; Tr. Huizinga. echtg. M. Schol- tens van Ulrum naar Slootweg 4. Slootdorp; P. G. Brauwers van Bergen (L.) naar Wagenpad H 52. W.'werf: de Haas. Geertruida Jo- hsnna Maria, echtg. J. v. Dam,, van Haarlem naar Brink 62 te Slootdorp J. M. de Graaff. van Vuren naar Wieringerwerf. Raadhuisstraat 2. A. M. Geusebroek van Gouda naar Wieringerwerf. Raadhuisstraat 20: J. M. van Loon van Sassenheim n. Schelpenbolweg F 33: A. H. Rasing van Didam naar Zuiderdijkweg M 46: P. Ytsma van Achtkarsoelen n. Slootdorp; E. Bouma van Franeke- radeel naar Wagenpad M 49. Wie ringerwerf; A. v. d. Wal van Hee- renveen naar Brink 56; Slootdorp: J. Bearda van Menaldumadeel naar Noorderdijkweg L 55. W'werf: gezin P. Bierma van Menaldumadeel naar Noorderdükweg L 55: J. W. Cremers van Roermond naar Meeuwstraat 6 te W'werf; B. v. d. Griendt van Rotterdam naar Oudelanderweg D 64. Middenmeer: .T. Klomostra van Wieringen naar Klieverweg E 79 te Slootdorp: J. L. Verschoor van Wonseradeel naar Oudelanderweg D 64. Middenmeer: A. C. P. Ruvs van Blaricum naar Sternstraat 42. W'werf. Vertrokken: gezin G. Boekee van Kanaalweg 11. naar N.O. Pol der. kamn Vollenhove; G. Heerink van Brink 51 naar Avereest. Weth. v. Haringenweg D 110A; J. Schip pers van Kerkstraat 49 naar den N.O. Polder: Tr. de Vries naar Den Haag. Schi'ddegeest; E. van Slig- tenhorst. Klieverweg E 84 naar Nn- kerk. Lazarussteeg 20: P. A. Diik- huis. Ulkeweg B 47 naar Klooster buren. Hornhuizen C 177: H. M. Th. Fleurheus. van Wagenpad H 52 n. Wieringen POLDER WAARD NIEUW- LAND. Buitengewone vergadering van de Hoofdingelanden van den Pol der Waard Nieuwland des Vrij dagsmiddags in Hotel de Haan ie Hippolytushoef. Voorzitter de heer J. Breebaart Kzn., Secr. de heer M. Kooij Szn. Voorzitter deelt mede, dat in de plaats van den heer Kaashoek als Hoofdingeland benoemd is de heer W. Snooij Jzn: Voorzitter deelt mede, dat 'e smeerinrichting en het pomphuis van de bemalingsinrichting defect waren. De toestand is zeer precair geweest. Dank zij de pompinstalla tie van den heer Jn. Bosker is er ger voorkomen en spr. dank den heer Bosker voor diens bereidheid Het plan is om op de plaats waar de dijk doorgestoken is, een behoor lijke buisleiding te laten aanleg gen. Die in noodgevallen te gcbi ui ken en zoo tot wederzijdsche hulp van Heemraadschap en Polder. De teer voor de wegen is aange schaft, doch de weersgesteldheid liet de verwerking ervan niet toe. Ingekomen stukken. Comm. der Prov., houdende de benoeming van den heer J. Bree baart Kzn. tot dijkgraaf. Proc.-verbaal kasopname 11 Dec. Ontvangen f 11532.23, uitgaven f 10942,06V6, kassaldo f 590,16%. Prov. Waterstaat van N.H., be treffende de vervaardiging van wa terschapskaartcn. Schrijven van den heer Slump over het koopen van het rietgewas. De plaatselijke rietdekker Lui- kens was in 1938 geen pachter, dus komt niet in aanmerking. Het Be- sturu is echter ook wel van ge dachte, om indien de pachtprijs niet mee zou vallen, het riet zelf te laten scheren. Men zit echter met bindmateriaal. Schrijven betreffende dispensatie om van 0—4 uur buiten te zijn bij noodgevallen voor personen van het waterschap. Schrijven van den heer van de Ploes (eigenaar van de plaats van den heer Kaashoek),, dat hij ac- coord gaat met den vraagprijs van f 1000, doch dan zonder verdere kosten. Wordt goedgevonden. Schrijven betreffende de huur prijs van de tijdelijke pompinstolla tie. De huur hiervan bedroeg voor de periode van 4 weken f360. Schrijven van het P.E.N. met be trekking tot het afnemen van ener gie in spertijd. Idem betreffende bezoldigde her plaatste beroepsofficieren. Schrijven met betrekking tot de opgave van land in eigendom toe- behoorende aan rechtspersonen. Alles is hier verpacht aan boeren en tuinders. De heer Jac. Broersen verzoekt om uitkeering van de hem verlenen de emolumenten in geld. Hij vraagt hiervan f 164.per jaar. Hem wordt toegestaan f 104 voor den tijd van èèn jaar. Volgt vaststelling salaris van den secr.-penningmeester, den heer M. Kooij Szn. Het Dag. Bestuur meent het totaal salaris te moeten stellen op f400 per jaar. Wordt goedgekeurd. Dc heer D. Lont zegt, dat de Pol der niet buiten een opzichter kan en wijst op den toestand van het gemaal en op de wegen. De heer Breebaart zegt, dat met het oog op de wegen, de ingelanden eigenlijk zelf eens de handen uit de mouw moesten steken, want men rijdt maar raak vanuit het land en de weg is niet om aan te zien. Wat betreft het opzichter-' schap is het Bestuur van gedachte hierin een afwachtende houding aan te nemen. Volgt bespreking over huur van kantoor met archief en kluisruim- te. Besloten wordt een enander met het Heemraadschap en de andere lichamen te bespreken en art te werken. Rondvraag. De heer J. Mulder Nzn., klaagt over de oprit bij Poldersteiger. Zal- over geschreven worden. Spr. wenscht in het voorjaar meer water aan den Noordkant van den Polder door bijv. stuwing bij de duikers. Hieraan kan over het algemeen niet worden voldaan. EEN VERBETERING. Naar ons ter oore komt, is men van plan om op Wieringen een eigen Crisiskantoor te vestigen. Men zal dan onafhankelijk zijn van Anna Paulowna. Voor hen, die met deze instelling te maken hebben, zal dit veel tijd besparen. Venxay. Ysselstein I 73; Gezin J. Koorn van Meeuwstraat 8 naar Hoorn. Korte Achterstraat 913; J. W. Lu.yben v,an Zeugweg J 67 naar Bloemendaal. Dennenweg 19; gezin P. J. Kuiper van Oosterterpweg n. Oudesluis. Frieschebuurt Jac. Filins van Brink 8 naar Wissenkerke B 129; H. Uffen van Oosterterpweg J 19 naar Oostwold M 89; Jac. Hak van Schelpenbolweg F 340 naar Diepenveen. Schalkhaar: M. W. Nii- kamp van Klieverweg F 14 naar Kampen. Schinkuhlstraat 3; H. de Vries, van Nieuwesl.weg B 22 naar Ursem. Kerkbuurt A .118; C. Ham- melburg van Schoolpad 7 naar Am sterdam. Krammerstraat 2; H. van Oosten van Potstraat 5 naar Am sterdam. Zuider-Amstellaan 213 hs. A. A. Rasing van Zuiderdijkweg M 46 naar Didam D 61; gezin J. Riet veld van Havenstraat 7 naar Vol lenhove. Parallelweg; G. Straatman van Alkmaarscheweg C 37 naar Odoorn. Exloo A 20; Fokke van Veen van Alkmaarscheweg C 37 naar Odoorn. Volthe C 203: Reint van Veen. van Alkmaarscheweg C 37 naar Odoorn, Volthe C 203: J. Leegwater, van Westerterpweg F 68 naar Hensbroek C 11; N. Öosterhuis van Kolhornerweg C 18 naar Win schoten. Zuiderveen 44; A. Ham stra van Poststraat 17 naar Rotter dam a.b. Meent 110; Joh. Leijenaar v. Schelpenbolweg E 47 n. Frane- keradeel. Hitzum; H. C. Poelma van Oosterkwelweg L 18 naar Bedum. St. Annerweg 1; Jansje Sohurer v. Schelpenbolweg F 28 naar Ooststel lingwerf. Haulerwiik 28; P. Smits van Wagenpad H 46. naar Rotter dam a.b. Coolsingel 104; H. B. Vries van Zuiderdijkweg M 37 naar Zijpe 't Zand K 111: E. Witten, van Waard weg A 13 naar Avereest. Balkbrug. G. van Veldhuizen naar Ede. Oude Arnhemscheweg 15; gezin J. N. Lut- jeharms van Raadhuisstraat 6 naar Blokzijl. Zuiderwalstraat; gezin J. Koopal van Slootweg 4 naar Lem mer. Willem Barendstraat 14; H. Beenstra van Oosterkwelweg L 23 naar Ferwerderadeel. Nijkerk 23: Tr. Holltema van Oosterterpweg K 14 naar Den Helder. Gravenstraat 7: Gezin H. Leezer van Kerkstraat 37 naar Amsterdam. Zwanenburg wal 90 IH; P. J. J. Sponselee van Oosterterpweg M 5 naar Graauw. Achtereindstraat B 184; J. Boeyer. van Friescheweg naar 's-Gravenha- ge: J. F. Hopmans van Westerterp weg naar 's-Gravenhage: Tj. Stuts van Wierweg E 25 naar Slochteren. Gaarland A 837: A. Boersma van Schervenweg K 33 naar Stiens: Mo lenweg F 457; gezin L. Boomsma van Kon. Emmastraat 5 naar Vol lenhove; N. Dirkmaat van Brugstr. 33 naar 's-Gravenhage. Keizerstraat 296: M. J. ten Have van Ulkeweg A 23 naar Warnsveld E 44; A. J. Kaptein van Zuiderdijkweg M 45 naar Boxtel Nieuwe Kerkstraat 95; B. G. M. Lenting van Oosterkwel weg L 24 naar Vollenhove. k?mp Kadoelen: C. v. d. Mijden van Wa genpad H 52 naar de Werken en Sleenwijk nr. 313; gezin D. Vas Vis ser van Slootweg 6 naar Vollenhove Grintweg: C. A. M. Warmerdam v. Zuiderdijkweg M 35 naar Voorhout. Leidschévaart 2; J. Bakker, echtg. A. Dalstra van Zuiderdijkweg 4 n. Medemblik. Torenstr. 6: M. B9sters van Klieverweg J 29 b naar Nieuw- Vosmeer. Baardenhoek 359; Gezin ,T. Pieters van Torenstr. 18 naar Westerbork. Witteveen 24; Jochem Pieters van Torenstraat 18 naar Westerbork. Mantegediik: Joh. Pie ters naar idem: Joh. Liefferink van Zuiderdijkweg M 43 naar Brum- men A 54. 18 21 50 50 2-4 0-5 4 7 6 6 Mededeelingen Vereen, voor Bedrijfsvoorlichting VEEVOEDING Op welke wijze kan men de beschikbare herfstvoeders het best en voordeeligst benut ten? Bovenstaande vraag werd mij in gegeven aan de hand van de prac- tisohe ervaringen, waarbij bleek dat men in den regel maar zoo'n beetje lukraak te werk gaat bij het voede ren hiermee. Is de teeit van stop pelknollen enz. enz. goed gelukt, dan laat men het vee ervan vreten zooveel het lust. Men let daarbij niet op de grootte der productie, ook niet op de ei witverhoudingen; men stelt zich in het geheel geen vra gen. Ook niet of soms te veel eiwit wordt gevoerd en het dus beter zou zijn wat minder eiwitrijk voer te geven en wat meer eiwitarm. Men vraagt zich ook niet af of het vee al dat voer benut d.a.w. tot waarde brengt, betaald maakt en of het niet beter zou zijn ook hier van een deel in te kuilen. Hieronder volgen eenige wenken uit: Raadgevingen voor thans op het gebied van veevoeding; in den vofm van een paar staatjes, die in de practijk steeds een volledig succes waren, en welke rantsoenen steeds volkomen klopten. Aan een flinke koe met onder staande opbrengsten: Kg. melk 3 6 6 12 15 Kg. eiwitrijk groenvoer 20 30 40 45 50 Kg. graanstroo 10 30 9-11 7-9 6-8 5-7 Kg. hooi Kg. voederaardappelen - 4 4 of wel Vo -eiwitrijk 'enVo eiwitarm voer 25 35 40 50 50 50 Kg. graanstroo 9-11 8-10 7-9 6 8 3-5 0-5 Kg. hooi 3 6 Kg. voederaardappelen 4 4 6 Uit beide staatjes blijkt, dat indien men in ruime mate be schikt over eitwitrük groen voer men 't zonder krachtvoer kan stellen tot 'n productie van 21 kg. melk. en wanneer men dit groenvoer moet mengen met half eiwitarm groenvoer, men toch nog buiten kracht voer kan tot een productie van 18 kg. melk. Onder eiwitrijke gwianvoeders verstaan we: Klaver, lucerne. wikken, sura- della. lupinen enz. Onder eiwitarme groenvoeders: voederbieten kop pl. blad. koolraap, blad. loof van wortelen herfstknol- len. suikerbieten blad pl. kop enz, Dit alles ..globaal" genomen, want genoemde eiwitrijke groenvoeders hebben niet alle dezelfde voedings waarde. Suikerbietenblad pl. kop. herfstknollen en spurrie houden zoo wat het midden tusschen eiwit rijk en eiwitarm groenvoer, al staan ze wat dichter bii de laatste. Men zal dus de dieren in de ga ten moeten houden, wat trouwens altijd het geval is bij het samen- stellen van voederrantsoenen, om dat er groote individueele verschil, len bestaan tusschen de dieren on- derling. wat betreft het tot waarde brengen van het veer. Verder wordt het mogelijk ge houden zich meer aan het eerste staatje te hdüden. als men alleen suikerbietenblad pl. koppen, herfst knollen of spurrie geeft, mits men de dieren wat meer hooi kan ge ven of (en) een gedeelte van het graanstroo kan vervangen door goed gewonnen erwtenstroo. Zekerheidshalve neemt men bii al de eenigszins drijvende voeders in genoemde staatjes liefst geen ha- verstroo maar rogge- of tarwestroo. Wordt de mest nog te dun. dan koke of stoome men de aardappels. Voert Heden overleed onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, in den ouderdom van 81 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, Fam. P. KOSSEN. Julianadorp, Post 4B, 11 Dec. 1942. Heden overleed plot seling in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, Hieike v. d. Wal, in den ouderdom van 29 jaar. Namens zijn diepbe droefde Ouders, Broers en Zusters, W. v. d. WAL. Oudesluis, 11 Dec. 1942. In plaats van Kaarten. Met groote blijdschap, ge ven wij kennis van de ge boorte onzer Dochter, NELLIE. M. FIJNHEER—Baken. J. FIJNHEER. Lutjewinkel, 14 Dec. 1^42. Te koop gevraagd Antieke Meubelen, Delftsch aarde werk, porselein en elk kwan tum antieke tegels. Adres: Amman, Westergasthuisstraat 183, Amsterdam. Verloren Vrijdagavond 8 uur tusschen Nieuwesluis en Barsingerweg een Marsnejek- ker, nr. 11800. Terug te be zorgen Walingsweg C 19, Wie ringerwaard. Notaris G. J. v. LEERSUM te Winkel, zal op des namiddags 13 uur (14 u. beginnen), in het Noord<-Hol- landsch Koffiehuis TESCHAGEN publiek verkoopen: met erf aan de Nieuwstraat 140 A. te Schagen, kad. sectie A no. 896, groot 1 A. 68 c.A. Verhuurd.aan den heer' K. Swier. Belastingen vanaf 1 Jan. 1943 voor rekening van den kooper. Ned. Herv. Gemeente OUDKARSPEL. Laatste Zitting voor de inning van den Hoof- delijken Omslag op DINSDAG 15 DECEMBER '42 van 7—9 uur, in de Consisto riekamer. De President-Kerkvoogd, A. J. WIJNVELDT. Billijk Bier te koop. ~S. Stevers, Kalverdijk, Tel. 265, W armenhuizen. Verloren een leeren Bood- schappentasch met groenten, gaande van Schagen naar Zijdewind. Terug te bezorgen Lauriestraat E 19, Schagen. DORPSTRAAT A 164, OUDKARSPEL. BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN ASSURANTIËN, enz. Dames! Laat niets U weerhouden Uw gelaat te ontdoen van overtollig haar, vlekjes, wratjes, rimpels enz. Jarenlange ervaring en de nieuwste instrumenten staan ons ten dienste. PERMANENT WAVE (nog van oude kwaliteit). I 1 Na Kerstmis gevraagd een Dienstbode voor d. of d. en n. K. Heerschap, Poststation, Wieringerwerf. Actieve Agenten gevr. voor het afsluiten van verzekerin gen. Agentschappen af te ge ven te Wieringen, Anna Pau lowna, Winkel, Schagen en Langedijk. Br. ondèr lett. H9 Bur. van dit blad. Gevr. een Dienstbode, zelf- st. kunnende werken. K. Ho nig, Noord, Schagen. Gevraagd een Bakkersleer ling, bij P. Visser, bakkerij, Nieuwe Niedorp. Gevraagd met Kerstmis een nette Dienstbode, voor dag of dag en nacht, bij C. Zander, Bakkerij, Wieringer- waard. Met Kerstntis gevraagd R.K. Dienstbode bij P. Bakker, Café, Wognum. Mevr. Broekens, Winkel, vraagt voor direct of later jong Meisje of Werkster, v. de ochtenduren, of 2 keer per week. Heer, 32 J., gehuwd, algem. ontwikkeld, adm. zeer goed onderl., zoekt andere Werk kring. Br. lett. ZW Boekh. Raven, Schagen. Gevraagd nette Huishoud ster, 1 kind geen bezwaar bij man alleen, tusschen 30 en 40 jaar. Adres Goudsbloem straat 5, Den Helder. - Gevraagd een Paard in de kost voor den geheelen win ter. Wed. A. Huiberts, Klei weg 19, Anna Paulowna. Rusthuis „Noorderlicht" te Hippolytushoef vraagt flinke Dienstbode, v. d. of d. en n., zelfstandig kunnende wer ken.. Voor 2 personen te huur ge vraagd nette Woning, liefst met tuingrond. Adres W. Ho venier, Julianadorp. Te ruilen een paar bruine lage Heerenschoenen, maat 43, voor 1 jongensjas, 8 a 9 jaar. Adres J. Groenewoud, Proefboerderij Nieuwesluis, Wieringerwaard. Te koop 2 goed onderh. Woonhuizen op goeden stand te Den Helder. Br. no. 46 Boekh. Raven, Schagen. Gevraagd voor tijdelijk Iemand die goed kan ploegen Jb. Biemond, Oudesluis. Te koop Siachtkonijnen, een kindertafelbiljart. Jaap Kooij, Winkel. Mooie Biggen te koop bij C. Kaij, Wieringerwaard. Te koop twee pr. zw. lage hecrenschoenen, maat 43. Adres: A 16, Grootebuurt, Wieringerwaard. Te koop een in goeden staat zijnde Linnenkast, P. Smit, A 27, Wieringerwaard. Te koop 4 Jurkjes, 1 cape en 1 manteltje enander goed van 1 tot 1112 jaar. 3 jurk jes (2 wol) van 78 jaar. B. Kapitein, Noord A 7, Scha gen. Te koop 9 x 12 Platencamera Lenssterkte 6,8 anastigmaat. Dubbele uittrek, brandpap. 13,5 c.M. Opname tot 1/100, met geelfilter. Adres: F. Bak ker, Nesdijk, Schagen.. Te huur gevraagd in Scha gen of omg. door j. echtp. z. *fcind., ongcra. Kamer of Zit- slk. m. gebr. v. keuken (geen Heldersche). Adr. Banketbak kerij Roggeveen, Schagen. Te koop gevraagd een paar Schoenen voor Noren, m. 45- 46. W. Geel, Grootesloot, G 55, Oudesluis. Gramofoon met platen te koop. Achterweg 99, Schoorl Te koop een prima Hee- renfiets, merk Veno, een pr. Hudora schaatsen met schoe nen, m. 42 en een handnaai machine. Poststation Kol- horn, onder lett. B. Ik heb z. g. a. n. Meisjes- schoenen, maat 36 en wil de ze ruilen voor meisjessch. m. 37-38. R. Gangelhof, Smerp, Wieringen. Pracht Harmonium (eiken) 200 gld. Keizerstraat 44, Den Helder, H." G. Breeuwer. Te koop groote Linnenkast, Noord A 51, Schagen. Te koop een korte leeren Jas en een gebruikt strijk ijzer. J. de Leeuw, St. Maar tensbrug. Te koop een Roeiboot, zoo goed als nieuw, bij N. Schip per, Smeugel E 36, Waar land. men veel suikerbietenblad pl. kop dan doet men goed per dag een le pel geslibd krijt of phosphorzure voederkalk en een le.pel zout te ge ven. Nu nog een voorname zaak. Weet hoeveel ge voert! En dat is slechts mogelijk, wan neer van ieder groenvoer een paar kruiwagens of .manden, .waarmee men gewerid is te' vo.eren.. gewogen worden, Van ieder soort groenvoer. Gaat men het schatten dan is men soms_ ver de plank mis. Niet schat ten in de ruimte, maar wegen en weten hoeveel kg. in éen kruiwa gen of mand gaan. Dan pas is men Keker of men het aangegeven rant- soen benadert en kan men ook de gunstigste resultaten verwachten. J. B. Langedijk EEN VERBETERING BIJ DE AAN LEVERING VAN GROENTEN. Noordscharwoude. Zooals wii eenigen tijd geleden berichtten, is de inkoop van stapelproducten zoo als bewaarkool. uien. peen. bieten en rapen aan de veilingen gecen traliseerd. De bedoelde producten worden niet meer. zooals voorheen, op punten aan de verschillende han delaren toegewezen, die ze aan hun klanten in de consumptiegebieden afleverden, maar woi'den. voor zoo ver het het voor het binnenland be stemde gedeelte betreft, overgeno men door het Bureau Groenten en Fruitvoorziening. welk bureau ook de voorziening van de centrale keu kens in verschillende plaatsen van ons land behartigt. Hierdoor bestaat de mogelijkheid, om de beschikbare groenten op een zoodanige manier over de consump tiegebieden te verdeelen. dat er niet op de eene plaats een tekort en op een andere plaats een teveel aan groenten komt. hetgeen bij de toe wijzing aan den handel wel het ge val zou kunnen zijn. hoewel daar voor de huidige omstandigheden niet zoo spoedig van een teveel aan groenten sprake is. In ieder geval heeft men het nu in de hand. zoo- dat een geregelde voorziening van de consumenten bevorderd kan wor den. Aan de veilingen heeft dit een groote verandering gegeven. Er zijn nu nog maar twee koopers: de ex portleider en de vertegenwoordiger van het Bureau Groenten en Fruit voorziening. De overige kooplieden worden later, ook weer aan de hand van de puntenregeling bij het toe zicht op de te verladen producten ingeschakeld. Zij hebben te zorgen, dat de partijen voldoen aan de kwaliteitseischen en dragen het ri sico van een te weinig geleverd ge wicht. Tot nu toe werden nog alle schui ten met kool. welke door de tuin ders worden aangeboden, door de veiling geduwd, hetgeen eigenlijk een overbodig en tijdroovend werk is. aangezien de tuinders toch iedere keer als zij iets willen afleveren, daarvan een dae tevoren opgave moeten doen. Bij den Noordermarkt bond heeft men nu deze regeling getroffen, dat de bovengenoemde producten niet meer behoeven te worden geveild. De tuinders moeten nu vooraf de juiste getallen opge ven en krijgen den volgenden dag meteen hun veilingbriefje, waarop hun bestemming staat aangegeven. ERNSTIG ONGELUK. Noordscharwoude. Donderdag i.s het ongeveer 8-jarig zoontje van den heer G-. van de Raadhuis buurt onder de aanhangwagen van een auto geraakt, waarbij hij vrij ernstig gewond werd. liet bek ken van de kleine werd gebroken, terwijl hij voorts nog inwendige kneuzingen opliep. Op advies van dr. Wilmink, die de eerste genees kundige hulp verleende, werd het ventje naar het St. Elisahëth-zie- kenhuis te Alkmaar vervoerd. BOTSING TIJDENS DE DUISTERNIS. Donderdagavond «-ontstond alhier een botsing tusschen een fietser en eenige personen, die huiswaarts keerden uit de filmavond var, Vreugde en Arbeid*. Gelukkig 'ien die nog met een sisser af. De fietser geraakte in het hek, maar persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het lijkt ons niet overbodig, het wandelende publiek er nog eens on te wijzen, hoe gevaarlijk het is, vooral op zulke donkere avon den, als wij het zonder het maan licht moeten doen, om met meer dan twee personen naast elkaar te loopen. Ook Donderdagavond was dit het geval. Er gingen verschei dene groepjes van; vijf en meer nersonen naast elkaar. Hoewel de fietsers goed moeten uitkijken, if een aanrijding soms niet te voor komen. De voetgangers kunnen zeer veel tot.de veiligheid van zichzelf en anderen bijdragen, wanneer zij niet naast elkaar en zooveel mogelijk rechts van den weg gaan loopen. BRIDGEN. Znidscharwoude. Zondagmiddag had in café De Roode- Leeuw een bridge-drive plaats. Er werd door 28 personen deelgenomen. Na span- nenden strijd was de uitslag als volgt; Oneven lijn: M. Goudsblom en P. Eecen 22 p., Ie pr.; J. v. d. Abcele en K. Glas 23% p., 2e pr. Even lijn: P. v. d. Molen pn M. v. d. Molen 21 p.t le pr.; P. Goet en A. Dekker 22 p., 2e pr. GEEN VERANDERING IN DE PRIJZEN. Naar wij vernemen, zal er in de komende week geen verandering worden aangebracht in de veiling- prijzen voor de tuinbouwproduc ten. Ook in de voorschriften t.a.v. de verdecling vna den aanvoer en van de kwaliteitseischen zijn geen veranderingen gekomen. UITSLAGEN SCHAAKMAT. De uislagen van de voor de win tercompetitie van Schaakmat ge speelde partijen luiden als volgt: Eerste klasse: C. WitsmeerJ. Ootjers 1—0; K. Bierman—J. Kam per 1—0; W. KaanJ. Klinkert 10; J. KroonK. Bierman 0—1. Tweede klasse: K. de Vries—T. de Jong 0—1; S. Pranger—T. de Jong 0—1; N. Kaan—Van der Lub- be 1—0. Derde klasse: A. de Wit—N. v. d. Abeel e 0—1: C KliffenJ. Was senaar 01; J. WassenaarA. de Wit 1—0; P. RustenburgLinde boom 01. BENOEMINGEN. Zuidxchnrwovde Tn de Vrijdag avond gehouden vergadering van kerkvoogden van de Ned. Herv. kerk alhier, is tot kosteres be noemd, mej. de wed. N. Bootde Vet. Tot kerkedienaar werd be- I noemd de heer S. Beets. SCHAGEN VERGADERING HEEMRAAD- SCHAP SCHAGER KOGGE. Zaterdagmiddag kwamen de hoofd ingelanden van het Heemraadschap de iSchagerkogge in hotel Igesz in vergadering bijeen. Voorzitter was de heer Kooyman, secretaris de heer Hopman. Na opening volgt lezing en goed keuring van de notulen. Ingekomen is o.a. een bericht van aflossing van de kasgeldleening bij de Amsterdamsche Bank. Van het PEN is. bericht ontvan gen, dat de rantsoenen van eenige perioden voor stroomlevering ge combineerd mogen worden. Bij den aanvang van December was men echter reeds 1500 kWh over het rantsoen van die maand. Er is om verhooging van het rantsoen ge schreven. Van den secr.-penningmeester is een verzoek ontvangen tot ontslag per 7 December j.1. wegens het be reiken van den leeftijdsgrens. De verkeizing van een heemraad, wegens het aftreden van den heer J'b. dér ■Veer, had tot resultaat dat genoemde heer werd herkozen. Het voorstel tot bestendiging van de credietovereenkomst met de Coöp. Boerenleenbank te Schagen, voor kasgeldbehoeften in 1943, wordt aangenomen. Voorgesteld wordt de ontslagaan vrage van den secr.-pcnningmeester niet te verleenen en dat wordt zon der discussie aangenomen. De heer Hopman is genegen zijn functie voorloopig nog waar te nemen. Voorzitter doet daarna nog eenige mededeelingen. Het nieuwe contract voor stroom levering met de PEN is geteekend. De brand- en molcstverzekeringen zijn met 50 procent verhoogd. Een metselaar in Kolhorn wilde een tüintje koopen, om c^ar een pad van te maken. Dit is door dijk graaf en heemraad afgewezen. Hierna volgt sluiting. TAFELTENNIS. Van de Zondag voor den N.T.T.B. competitie gespeelde wedstrijden waren de uitslagen als volgt: Dames: Lycurgus—Helder 3—7 Heercn: Lygurgus 1—Helder 1 7—3 Lycurgus 2—Helder 1 1—9 HABENKARSPEL SCHAKEN. Dirkshorn. De uitslagen van de voor de wintercompetitie ge speelde partijen luiden als volgt: WitZwart: J. Levendig—P. Tijsen 1—0 Jb. BakkumL. Meinema 1—0 W. BakkumJan Bakkum 1—0 P. Vefstraten—D. Nierop 1—0 C. de Maijer—P. Burger 0—1 E. H. WindR. Meinema 01 A. van Dijk—C. Schuit Az. 1—0 C. Schuit Az.—A. van Dijk 0—1. ANNA PAULOWNA BENOEMING. Met ingang van 1 Januari 1943 is benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school III (Oostpolder) de heer Th. Strobel. 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3