Bekendmaking registratie en beschikking motorrijtuigen I.R.C, SCHAGEN en SUCCES op eigen veld in actie RADIOPROGRAMMA DE TIJGER f. 7.500.000.000.- Officieele mededeeliagen Aangifte van motor' rijtuigen, benzine, motorolie en -vetten Bekendmaking van den Commis saris-generaal voor Financiën en Économische Zaken betreflende de vegistratie van motorrijtuigen, aan hangwagens, onderdooien van mo torrijtuigen en voorraden benzine, motorolie en -vetten, alsmede be treffende het vervreemden en het afstanddoen van motorrijtuigen en aanhangwagens. (Bekendmaking rggistratie en beschikking motor rijtuigen). Op grond van de artikelen 1 en 9 van de verordening no. 139/1942 betreffende de registratie en de vordering van goederen wordt be kend gemaakt: Art. 1. 1. Van motorrijtuigen, aanhang wagens, onderdeelen van motorrij tuigen alsmede voorraden benzine, motorolie en -vetten moet in den toestand, waarin deze verkeeren op het tijdstip van het inwerking treden van deze bekendmaking binnen een week door de eigena ren en beziters aangifte worden gedaan bij den burgemeester van dJe gemeente, waarin de standplaats van het motorrijtuig of van het aan tegeven voorwerp, zich be vindt. Evenzoo moet van motor rijtuigen aangifte worden gedaan, welke voor het in werkingtreden van deze bekendmaking zijn om gebouwd of gedemonteerd. 2. De eigenaar en bezitter van een motorrijtuig dat na het in werkingtreden van deze bekendma king in het bezette Nederlandsche gebied wort ingevoerd, moet van dit voertuig binnen twee weken na den invoer aangifte doen bij den burgemeester van de gemeen te waarin dit zich bevindt, tenzij dit binnen bovengenoemde termijn het bezette Nederlandsche gebied wederom heeft verlaten. Art. 2. 1. Zonder schriftelijke toestem ming van den bevoegden rijksin specteur van het verkeer is het .verboden: 1) een motorrijtuig, een aanhang wagen of een opderdeel van een motorrijtuig te vervreemden; 2) „een. motorrijtuig of een aan hangwagen, indien het voertuig zijn gewohè standplaats binnen het bezette Nederlandsche gebied heeft langer dan vijf dagen bui ten zijn standplaats te laten; 3) het bezit van een motorrijtuig of aanhangwagen langer dan een maand bij een derde te laten; 4) de transportcapaciteit, de wij ze van aandrijving of het chas sis van een motorrijtuig of een aanhangwagen in aanzienlijke mate te veranderen of van een motorrijtuig of aanhangwagen op zoodanige wijze onderdeelen te verwijderen, dat de geschiktheid tot het gebruik van het motorrij tuig of de aanhangwagen als zoo danig in aanzienlijke matewordit beperkt; 5) zijn bemiddeling te verleenen bij handelingen bedoeld onder 1 tot en met 4; als bemiddeling wordt ook beschouwd het publi- ceeren van een advertentie in een nieuwsblad of tijdschrift. 2. Wie den eigendom van een motorrijtuig of aanhangwagen ten gevolge van een executie of door het leggen van een conservatoir be slag verliest, moet dit terstond bij den bevoegden rijksinspecteur van het verkeer opgeven. 3. De bevoegde rijksinspecteur van het verkeer in den zin van de leden 1 en 2, is de rijksinspecteur van het verkeer, in wiens district «te standplaats van het motorrij tuig of den aanhangwagen zich be vindt, of, wanneer deze plaats niet is vast te stellen, in wiens district zich het motorrijtuig, de aanhang wagen of het onderdeel van een motorrijtuig bevindt. Art 3. 1. De eigenaren en bezitters van motorrijtuigen of aanhangwagens, welke door den weermachtsbevel- hebber in Nederland te zijner be schikking worden gehouden („si- chergcstellt sind") mogen slechts met toestemming van de door den weermachtbevelhebber in Neder land bepaalde instantie over deze motorrijtuigen of aanhangwagens beschikken, eenige veranderingen hieraan aanbrengen of de stand plaats wijzigen. De eigenaren en de bezitters van motorrijtuigen of aanhangwagens, welke door de „Ambtsgruppe Motorisierug" van den algemeen gemachtigde voor de bewapening in beslag genomen zijn om te worden aangekocht, mo gen alleen met toestemmingvan de „Ambtsgruppe" over deze motor rijtuigen of aanhangwagens be schikken, hieraan eenige verande ringen aanbrengen of de stand plaats wijzigen. De volgens artikel 2 benoodigde toestemming van den bevoegden rijksinspecteur van het verkeer is in deze gevallen niet vereischt. 2. De eigenaren en bezitters van de in lid 1 genoemde motorrijtui gen en aanhangwagens zijn ver plicht deze in tot het -gebruik ge- scliikten toestand te houden. Zij dienen terstond aan den eisch tot levering van het motorrijtuig of aanhangwagen te voldoen. Art. 4. In deze bekendmaking worden verstaan onder „motorrijtuigen": 1) vrachtauto's en bestelauto's met een laadvermogen van ten minste één ton; 2) autobussen; 3) tractors; 4) trekkers; 5) auto's voor een bijzonder doel zooals bijvoorbeeld tankauto's, ziekenauto's, vrachtauto's met lage laadbak, sleep- en kraanwa gens, kabelwagens; 6) personenauto's; 7) motorrijwielen met of zonder zijspan; „aanhangwagens": 1) aanhangwagens van autobus sen; 2) aanhangwagens van vracht auto's met een laadvermogen van tenminste één ton; „onderdeelen van motorrijtuigen": voorwerpen welke in het alge meen bij de volledige uitrusting van een motorrijtuig of aanhang wagen behooren of bestemd zijn of waren om deel uit te maken van een motorrijtuig of aanhangwa- gen of van de uitrusting van een motorrijtuig of aanhangwar gen. Art. 5. 1. Deze bekendmaking wordt In de pers afgekondigd. 2. Zij wordt aangehaald als be kendmaking registratie en beschik king motorrijtuigen". 's-Gravenhage, 30 Dec. 1942. De commissaris-generaal voor Financiën en Econo mische Zaken. Strafbepalingen De slotbepaling van de verorde ning van den rijkscommissaris voor de. bezette Nederlandsche ge bieden no. 139/1942 betr. de regi stratie en de vordering van goede ren, voorziet onder art. 28 de vol gende strafbepalingen: 1. Hij die opzettelijk: 1)" in strijd handelt met een vol gens art. 1 gegeven bevel of 2) eön óp hem overeenkomstig artikelen 6, lid 2 of 8, lid 4, twee de-volzin, rustende verplichting niet, niet tijdig of niet behoor lijk nakomt, dan wel 3) aan een hem overeenkomstig art. 27 rustende plicht tot het geven van inlichtingen niet, niet tijdig of niet behoorlijk nakomt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste vijf jaren of met geldboete van ten hoog ste dionderduizend gulden of met een dezerstraffen. 2. Poging is strafbaar. 3. Wordt het feit door schuld ge pleegd, dan wordt de dader ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of met geldboete van ten hoogste vijftig duizend gulden-. 4. Naast de straf kunnen goede- deren, waarop de strafbare hande ling betrekking heeft, ook wanneer zij den dader niet toebehooren, worden verbeurd verklaard. Kan geen bepaalde persoon worden ver volgd of veroordeeld, dan kan de verbeurdverklaring afzonderlijk worden bevolen. 5) De strafvervolging vindt slechts plaats op klachte van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissa ris-generaal voor financiën en eco nomische zaken). Deze klacht kan worden ingtrokken totdat het von nis in tweede instantie in kracht van gewijsde is gegaan. 6. De bij leden 1, 2 en 3 straf baar gestelde handelingen zijn strafbare feiten, als bedoeld in art. 2. lid 2, der verordening no. 52/ 1940 betreffende de Duitsche rech terlijke macht voor strafzaken, zoo als deze luidt ingevolge de bekend making no. 72/1942. De voor de aanmelding van motorrijtnigen bestemde formu lieren zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke politieautoriteiten, alwaar de Ingevulde vragenlijs ten ook moeten worden afgele verd. VaeiSat Helder en D.T.S. op reis DISTRICT H. De eerste klassers. Amsterdam mag dit jaar in de eerste klasse dan niet zoo'n belang rijke rol spelen, de derby's zijn toch immer aantrekkelijk en vooral Ajax Blauw-Wit, welke wedstrijd a.s. Zondag in het Ajax-stadion wordt gespeeld. DISTRICT V. Heerenveen ontvangt Veendam en is bij een overwinning kampioen. De Friesche Hagenaars doen er echter goed aan de volgelingen van Roos- sies niet te onderschatten. Be-Quick zal haar theoretische kans nog wel verdédigen, waarvan Velocitas de dupe wordt. LSC kan op eigen veld de punten wel thuis houden tegen Achilles, evenals HSC tegen Leeuwarden. ONS DISTRICT. 2e klasse A. De leider KFC, moet één van zijn zwaarste, klippen omzeilen, nl. naar .Alcmaria in Alkmaar. De Alkmaar- ders werden feitelijk .door een inzin king uitgeschakeld,: maar zijn toch heel wat mans en vooral op eigen veld. De Koogers mogen o.i. met een gelijk spel tevreden zijn, zoodat dan gelijk het ongeslagen thuisrecord van de Alkmaarders gehandhaafd blijft. O.S.V. zal nu weinig moeite hebben om „bij" te blijven, want de Boys zullen de Oostzaners zeker niet verrassen. ZFC kan Santpoort wel baas, terwijl HBCWest-Frisia en WFC—HRC o.i. wel eens op een puntenverdeeling uit kunnen loopen. V; ,.v -fff/. ■4" i T x }^i' ,r< - t TfP: b 'rs j r lo het kader ran den Ncderlandsch-Westfaalschen Kuituurdag der Gouw Weitfalen-Zuld werd op 13 December j.1. In het Karl Ernst Osthaus- Museum te Hagen de tentoonstelling Nederlandsche Kunst van Tegenwoordig" geopend. Een kijkje op de expositie Schlev-Stapf-Pax m 2e klasse B. DWV—Volendam; HerculesZee- burgia, VriendenschaarWatergr- meer, AFCDe Spartaan, HVC DOS. Se klasse A. De spanning zou hiér wee.r volle dig terugkeeren als Zaandijk eens een nederlaag kreeg. Nu ontvangt KW de zwarten en we hebben ge noeg vertrouwen in de Kromme- meers, dat zij tot een dergelijke prestatie in staat zijn, temeer daar de on-erdiende 10 ned;rlaa nog gewroken moet worden. Onze verte genwoordigers spelen alle drie thuis en mede door het terrelnvoordeel hebben we vertrouwen genoeg om drie overwinningen te voorspellen. De wedstrijden zijn: HRCQSC, SchagenDEM en SuccesGVÖ. 3e klasse B. Helder gaat naar Velsen om Kin- heim een bezoek te brengen. De wit- jakken zijn nog gesterkt door de overwinning op TYBB en starten o.i. ook nu niet kansloos. Naar wij vernemen hebben de Deetjes beslo ten het nieuwe jaar met een over winning in te zetten. Tegen Bloe- mendaal uit is dat niet gemakkelijk, maar wel mogeyk. De Terrasvogels zijn tegenwoordig puur pootig HFC zal dan ook goed voor den dag moeten komen om te zegevieren. HalfwegZandv.meeuwen en TYBB Schoten is wel voor de bezoekers. 4e klasse A. Wieringerwaard ontvangt op eigen veld LSVV.en jujst de;roodbroeken, dietenslotte nog niét kansloos zijn, konden „wel eens. roet „in het eten gooien, wat betreft dé kansen der Langedijkers. Normaal gesproken zal LSW ook deze klip wel om zeilen. Oudesluis moet thuis toch van Vrone kunnen winnen, iets, wat we ook wel verwachten. 4e klasse C. ZeevogelsUitgeest, Vitesse 1922 USVU, IEV—VVB, Bergen—CSV. Res. 2e klasse A. Alcmaria 2Stormvogels 2, RCH 2De Kennemers 2, AFC 3WFC 2. HFC 2—VSV 2, Helder 2—EDO 2. Res. Se klasse A. Alcmaria 3—ZFC 3, WFC 3As sendelft 2, Alkm. E. 2OSV 2, Zaan dijk 2—KW 2, QSC 2—HRC 2. De taak der drijvers en dragers tijdens een groote drijfjacht, welke dezer dagen ln Friesland werd gehouden, was geen gemakkelijke. Dit bleek wel uit het zware vrachtje wild. dat aan den onmisbaren drijf stok werd mede- gedragea VNP-Folkers-Pax m VRIJDAG 1 JANUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.30 Torenmuziek (opn;). 7.45 Harmonie orkest (opn). 8.15 De zin van het boer zUn. 8.45 Vioolsoli met pianobegeleiding (gr.). 9.00 BNO: Nieuwsberichten. 9.15 Gesprek met Peter. 9.30 Nieuwjaarsmorgen zonder z.orgen. 11.30 Pront en Vaderland in het nieuwe Jaar. 12.00 BNO: Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Nieuwjaarscantate van Bach: Nederlandsch Kamerkoor en het Amsterdamsch Bach-orkest. 12.45 Toespraak tot de Neder landers ln den vreemde. 13.00 Musette-orkest en soliste. 1.330 Gevraagde gramofoonplaten. 14,00 „De eerste", cabaretrevue. 15.00 Nieuw- Jaarswenschen uit Filmland. 16.45 BNO: Nieuwsberichten 17.00 Muziek voor twee klavieren. 17.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest. Als Intermezzo: Orgel en plano. 19 30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Sport van den dag. Vanaf 19,15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 19.15 Het Amsterdamsche Kamer muziekgezelschap. 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 Luchtige avondklanken. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22,00 Musette (gr.j. 22.20 Dit het filmarchief (gr.). 23.10—24.00 Bekende ouvertures en voorspelen (gr.). Hilversum II. 301.5 m. 7.30 Zie Hilversum I. 9.15 Kleuters wenscheai elkaar gelukkig nieuwjaar. 9.45 Orgelconcert en zang. 10.30 Godsdienstige uitzending. 12.00 BNO: Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Programma-overzicht. 12.20 Salonorkest. 13.00 Nieuwjaarstoespraak door den Leider. 13.30 Pianovoordracht. 14.00 Joost van den Vondel's „Gijsbrecht van Aemstel", gevolgd door een berijmde nieuwjaarswensch door Thomasvaer en Pieternel. 16.45 BNO: Nieuws berichten. 17.00 Zang met pianobegeleiding, cello en piano. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.00 Zuid-Afrikaansche liedjes (gr.). 18.15 Een jaar strüd om de eer van den arbeid. 18 30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 19.00 BNO: Engelsche uitzending: Holland' polltical aspects. Voor de radio-centrales: Koorzang (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Een strijk orkest. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Een strijkorkest. 20.15 De wetenschap dient de menschheid: „De weg van de suiker' luisterspel. 20.45 Het Concertgebouworkest en solist (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avond wijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum L ZATERDAG 2 JANUARI, Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Een boerenkapel brengt een aubade (gr.). 7.30 Nieuwsberichten. 7.40 Musette- plaatjes (gr.). 8.05 Duitsche taalcursus. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Gesprek met Peter. 8.50 Beroemde orkesten o.l.v. beroemde dirigenten (gr.). 9.30 Spiegel van den dag. 9.37 Beroemde orkesten o.l.v. beroemde diri genten. 10.00 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 10.30 De tijd zal het leeren. 10.45 Wiener Bohèmeorkest (gr.). 11.00 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gramofoonmuzlek. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Otto Hendriks eri zijn orkest. 13.45 ZigeunerwUsjes (gr.).. 14.00 Berlijnsch Opera Orkest (gr.), 14.30 Euro- péesche tüdschrlftenschouw. 15.00 „En nu Jeugd", een vroölüké vacahtiérevue. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 16.53 Canzonl Napoll- tane (gr.). 17.00 Orkest Bartho Dekker en de Spaansche zangeres Carmencita. 17.30 Episo de, luisterspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Radlo-raadsel-rubrlek. 19.00 BNO: Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Aangenaam, mün naam ls Wllly. 20.15 Sopraan, bas en plano. 21.00 Piano en orkest (gr.l. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Daar is het nog kouder (gr.). 22,20 Groote orkesten spelen lichte composities (gr.). 23.00—24.00 Een vlot dansje en een vrooljjk liedje (gr.), Hilversum II. 301.5 m. 7.15 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgym nastiek. 7.50 Politiek weekpraatje (opn.). 8.05 Luchtige ochtendklanken (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Orkestcomposities van Jean Sibelius (gr.). 9.00 Amusementsorkest (opn.), 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Amuse mentsorkest (opn.). 10.00 Godsdienstige uit zending. 10.30 Kamermuziek van Haydn er Mozart (gr.). 11.00 Voor de Jeugd. 11.20 Het Blelefelder kinderkoor (gr.). 11.30 BerUJnsch Staatsopera orkest en solist (gr.). 12.30 Boe renland ln boek en krant. 12,45 BNO: Nieuws berichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.0! Het Hollandsch Instrumentaal kwintet. 14.0( Godsdienstige uitzending. 14.30 Klaas van Beeck en zün orkest. 15.00 Het Kamer-Opera orkest en solisten. 16.00 Rhapsodie van Brahms (gr.). 16.15 Het jonge hart, voor dracht. 16.45 BNO: Nieuwsberichten en Spie gel van den dag. 17.00 BNO: Uitzending voor Nederlandsche zeelleden. 17.30 Gemengd koor ..Pro Musica" en gramofoonmuziek. 18.00 Ais oor 't zeggen had. 16.10 Landmans Lust. 18.30 Waken of droomen, gevarieerd programma. Vanaf 19.15 alleen voor de radio centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Viool en orkest (gr.). 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19,55 Brusselsch Trio (gr.) 20.15 Ven de eerre melodie in de andere (gr). 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24,00 Zie Hilversum I. FEUILLETON. I. Heel zacht waren haar bruine ©ogen, heel lenig haar gestalte, soe pel in haar nauwsluitend, schar lakenrood gewaad. Haar zwart haar was glad naar achteren gekamd en in een - /rong opgenomen. Haar oorringen waren van goud... In het hart van Kazim streden liefde en wanhoop om den voor rang, terwijl hij in de schaduw van het oerwoud stond en een streep fel rood tusschen de boomstammen Zichtbaar zag wordjn... Het meisje liep op hem toe. Ze keek naar hem met een trieste, hopelooze uitdrukking in de oogen, die hem terstond deed begrypen dat ze het ergste reeds wist. De zon brandde meedoogenloos n°er, alle dingen omlijnend in scherp relief. Boven hen rezen de beboschte heuvels als uitgestrekte, groene silhouetten, somber en on beweeglijk. Beneden in de vallei, achter de gebouwen en werktuigen van de tinmijn, was een vlakte van verblindend wit zand als een kleine woestijn. In dit land van eeuwige zomer had de zon een symbool kunnen zijn van deharts tóchten van den mensch, want zij schroeide de aart e, zooals het vuur van de liefde een hart kan schroeien. „Je vader wil niet naar mij luiste ren, Toya," barstte hij uit, toen ze bij hem was. „Omdat ik maar dertig goudstukken voor je geven kan en Ninggal byftig biedt, is hy van plan je aan Ninggal uit te huwelijken." „Dat heeft hy mij verteld," zei Toya. Kazims oogen waren toortsen van smeulende passie. „Hou je van mij, Toya?" „Je bent mijn zon en mftn maan, liefste", antwoordde zy in de bloem rijke taal van het Oosten. „Dan zul je met mij. trouwen." Kazims gezicht begon krampach tig tt trekken. Z"n hart bonsde als een hamer. Een roode mist trok voor zijn oogen, een bloedroocle mist, waardoor hij de dingen der werkelijk heid als vage schaduwen zag. Een razende woede teister.' ehem als giftige vlammen. In zyn verbijstering vloog hy op een boom toe en sloeg met zijn saamgeknepcr vuist tegen den stam. Alleen de stekende pijn scheen in staat zyn geest wee een weinig in evenwicht te brengen. Met een norsch-vastbesloten trek om den mond, keek hij van zijn bloe dige knokkels naar Toya. Maar alle licht scheen gestorven in zyn oogen, to~ i hy tot haa zei: „Ik zal met je trouwen. Wacht een po-"j4 Ik ga nu naar den Toewan Besar om mijn hand te laten ver binden." II. Hij verliet haar en liep den heuvel af naar de bungalow van den „Groo- ten Heer", die, omgeven door een kleinen tuin, aan het inlandersdorp grensde. En aan den „Grooten Heer" liet hij zijn bezeerde hand zien, met het. verdoek haar te verbinden. Kingston, de „Toewawn Be- sar" was bedrijfslijder van de tin mijn, en .fungeerde, wannee het noo- dig was, tevens min of meer als va der, móeder er geneesheer van de bewoners der xllei van Batoe Anoe. Hi„ was een man met begrip en ver beeldingskracht, -m de primitieve psychologie der inlanders interesseer de hem uitermate. Toen Kazim hem de beschadigde vuist voorhield, keek Kingston zijn p:.tiën* nieuwsgierig aan, en infor meerde hoe dat oo gekomen was. Maar ofschoon Kazim met plasti- schen eenvoud de gevoelens be schreef, die hem -^dreven hadden om me": zyn vuist op den boon te tim meren, over de oorzaak van zijn plotselinge uitbarsting bewaarde hij het stilzwygen. Te nadere vragen daaromtrent beantwoordde hij met d raadselachtig en, leegen glimlach van den Oosterling, de glimlach, die een wereld van emoties kan verber gen. Kingston behandelde de wonden en brak zich verder niet het hoofd over de aanleiding tot Kazims aanval van razerny. III. Kazim werd vrijgesteld van werk, tot zijn hand genezen zou zijn. Hij bracht den tijd dooi met voor zyn hut van palmbladeren te zitten, diep in gedachten verzonken. Die gedachten broedden over Toya en haar aanstaand huwelyk, ovèr Indut, haar oude, harde vader, en bovenal over Ninggal... Telkens als hy zijn mededinger naar het werk zag gaan, was het of er een vlam uit Kazims hart sloeg Zijn spierer sparden zich. Die ver schrikkelijke roode mist verspreidde zich weer voor zijn 'iger en hij dwong zich om rzijde te kijken, want elke beweging van Ninggal leek var triumf te spr ken, meende hij. Als Ninggal dan uit het gezicht was en de roode mist was opgetrok- - k' plachten Kazims gedachten weer helderder te worden. Maar zijn geest bleef in een cirkel ronddraaien en kwam steed-» weer op hetzelfde uit gangspunt terug. Hij maakte zich geen illusies meer dat Toya op hem zou kunren wachten. De oude Indut zou haar dwingen. Zijn vastberaden besluit dat hij ondanks alles met haar trouwen 701 was ijdele groot spraak geweest... Hr zag maar drie wegen voor zich liggen, drie wegen, welke allen naar denzelfden somberen eindpaal liepen der dooo! Hij zou zichzelf kun nen dooden. Hy zou Toya kunnen dooden. Ninggal zou kunnen ster ven... Dit was de 'ringloop /an Kazims overpeinzingen. IV. Toen zijn hand weer beter was, keerde Kazim terug naar zijn arbeid in de mijn. Den volgende dag werd de datum va Ninggals huwelijk vastgesteld, en toen Kazim het hoorde, zei hij niets. Wat moest hij zeggen wat kón hij zeggen? Hij hac* immers niet meer dan derti, goudstukken aan den ouden Indu bieden, en de oude wilde niet wachten tot hij méér zou hebben gespaard. (Wordt vervolgd). ONDERLINGE OORLOGSSCHADE Verzekering Maatschappij MOLESTVERZEKERINGEN VOOR: beschadiging van gebouwen, inboedels, inventarissen, vaar tuigen, ehz. bedrijfsschade en huurderving, ook voor binnenvaartuigen; persoonlijke ongevallen; geld, geldswaarden en preciosa Halfjaarlijksche Schaderegeling! Meer dan 500.000 deelnemen verzekerden reeds voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw ®n Assurantiebezorgerl Pijnen in de ledematen verdwenen. Ik kan weer wan. delen als vroeger. Mevr. M. L tt V. schrijft, dd 25-l-'40i „Sedert jaren leed ik aan scheuten in de ledematen en I pijn in de kniege- jwrichten, zóó he vig, dat ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken Invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proefI Origineele verpakking van 20 tablecten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trlneral Agentschap, Nassaukada 371 Amsterdam DISTRIBUTIE VAN MANDARIJNEN. De Secretaris-Generaal van het De- partemehi van i_,anaDouw en Visscnerii maant ni verpand mee ae DescniKDaar- siemne van manaarnnen od Don reser- e 4-u3 bekend, dat detaillisten in man aarnnen aeuurenae net tuuvak van z8 Decemoer 1942 tot en met 23 Januari 11)43 door de Dlaatseiiike verdeennes- commissies van het BedriifschaD voor Groente en ü'ruit van manaaariinen zullen worden voorzien. Zii dienen de van nun klanten ont vangen nonnen. ..Reserve 4-03" ge plakt od opplakvellen. vóór 31 Januari 1943 bii ae plaatselijke verdeenngs- oommissies in te leveren, die voor een eventueele herbevoorrading zulten zorgdragen. VERKOOP VEENPUTTEN. In verband met de nieuwe regeling voor aen verkoop en het exploitee- ren van veenputten worden beiangneo- benden verwezen naar de circulaire d.d. 21 Deóember 1942 van den Secre taris-Penningmeester van de Neder landsche Turicentrale. Zij, die van den inhoud nog geen kennis namen, die nen onverwijld een exemplaar van be doelde circulaire bii de Nederlandsche Turfcentrale. Vaart N.Z. 6. Assen, aan te vragen. SMEERMIDDE) 1EN V DEN. De Secretaris-Generaal van het De- parlement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat han delaren. in smeermiddelen de bonnen gemerkt .Periode A". welke een gel digheidsduur hebben tot 31 December 1942. uiterlijk tot en met 8 Januari 1943 bii ae aistributiediensten kunnen inle veren. Indien zij niet het vereischte minimum-aantal van ..10 eenheden" aan bonnen ..Periode A" kunnen inle veren. mogen zii de bonnen „Periode A" aanvullen met bonnen ..Periode B" OD voorwaarde, dat beide soorten bon nen op afzonderlijke opplakvellen wor den opgeplakt. BONAANWIJZING KUNSTMEST. Het R.V.O. Kunstmest Distributiebu reau maakt bekend, dat met ingang van 28 December 1942 wordt geldig erklaard: kali, bonnenserie voorzien van opdruk nr. 4 De loÜzegels met opdruk nr. 4 blil- veD geldig tot 31 Januari 1943. De irn- gegchrevenen kunnen de bonnen in de maand Januari 1943 tweemaal inzen den en wel voor 15 Januari en voor 31 Januari, a.s. De verbruikers dienen de kalizegels voorzien van opdruk nr. 4 uiterlijk 26 Januari 1943 bii hun leve ranciers in te leveren opdat deze voor tijdige inzending der bonnen agn het R.V.O. Kunstmest Distributie Bu reau kunnen zore dragen. De bonnen welke na den vervalda tum binnenkomen, knnnen onder geen voorwaarde meer geaccepteerd wor den. LEVERING SLACHTSCHAPEN. Tot 16 Januari 1943 zal het nog mo gelijk ziji) om wekelijks slachtschapen aan te voeren. Na dezen datum zal het od de markten Alkmaar. Amsterdam. Hoorn. Schagen en Uithoorn slechts mogelijk zijn om slachtschflDen aan te voeren in de eerste week van iedere maand zoodat na 16 Januari pas in Februari od de genoemde markten schapen kunnen worden-aangevoerd. Voor Purmerend blijft voorloopig de huidige regeling gehandhaafd. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv. van den hoofdred. buitenl en stadsnieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A Eriks Haagsche redacteur P E H M Verberne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl. Schagen Verantwoordelijk voor dé advertenties Heldersche editie J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2